Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
27. bře 2009

Já nevím co uvařit dětem na oběd 😝 ☹ 😝

Skleničku 😀 😀 😀 ?

daiquiri
27. bře 2009

Kačko, ty máš osobní zkušenosti, tak je to asi jiný. I v tý knížce o dvojčatech píšou, že když dvojčata chodí spolu do třídy jsou to prostě dvojčata a ne Pepík a Mařenka. Ale právě představa, že jeden bude končit v tolik a v tolik, druhý zas jinak....Taky je asi pro rodiče jednodušší a po pravdě i pohodlnější když děti mají stejné úkoly, stejnou učební látku, stejnou školu v přírodě atd....Ale myslím, že než půjdou do školy ještě uplyne hodně vody a každá svoje názory přehodnotíme třeba podle osobností našich prcků že? 😀

Já už mám nachystáno jen pustit sporák. Brambory, petržel a mrkvička 😀

halkac
autor
27. bře 2009

Přesně přesně...dokonce se domnívám, že pro chvíle klidu a pohodlí budu za pár roků schopná čehokoliv - možná i zapomenout, co jsem o rozdělení dětí tvrdila na konci března 2009 😀 😀 😀

Dai a kde je maso 😲 😀 😲 ? To náš tatínek nemůže pochopit, když nachystám dětem veku s lučinou. Minule jim říká: "Počkej, Jonášku, ještě to není. " Já na to: "Davčo, to už je. Děti to mají nachystané "na rybičky", sedí v židličce, mají v ruce vidličku a čekají, až to položíš na ten jejich stoleček." A Davča udiveně: "Vždyť tam není šunčička!!!"

marrha
27. bře 2009

Kačko..tak jasně, Ty to vnímáš z jiného hlediska a já taky..a o tom to je 😀 😀

a to, že je ve škole budou považovat za dvoijčata mi neva..,vždyt jsou..ono to vyjde na stejno, jestli už je na škole třeba starší sourozenec..já jsem byla mladší a vždycky ááá sestra od Vladky...ta měla vždy samé jedničky, prostě šprt 😀 , tak si to dokážeš představit..
navíc jen příklad..každá učitelka si vede výuku jinak...a když se s něma budu doma učit, každý bude mluvit o něčem jiném..bude potřebovat jiné pomůcky atd, atd...to samé, u Niky jsme měla ted na výběr, bud mladého učitele, nebo starší učitelku..Niky chtěla učitelku, tak bude u ní...a ted jsem se dozvěděla, že ten učitel je takový sporták....že když má splněno, tak s dětma jezdí na kolech nebo v rámci Tv a pod...prostě samé takové aktivity...když si představím, že ted by šly do školy dvojky a jeden chodil k tomu učiteli a druhý k té učitelce...tak by to jako sourozncům mohlo být líto a mohli si pak vyčítat, že ten má lepší učitelku atd...atd...toho je prostě víc...je jasné, že každý si to udělá tak jak to cítí...
a náhodou je to dobré téma...aspon se to tu rozjelo a neřeší se jen jídlo a plíny 😀 😀 😀

egrzuz
27. bře 2009

Ahoj holky, teda tady to fakt jede 😀

Já už mám uvařeno, těstoviny zapečené s masíčkem 🙂

Karin, to zvládneš, že nebude tatínek doma, uvidíš. Budeš to mít takovou misi jako já. Snad se mu bude v army líbit 😉 🙂

Jinak k té debatě. Naše dvojky nejsou tolik spojeni, možná je to tím, že už v 10m byly rozdělené, jak jsem jezdila do Hradce na to školení. Nechtěla jsem je dělit, ale nic jiného nezbylo, babičky chtěly jen jedno. Další hlídání, když byl Jarda v Afganistánu bylo ve stejném duchu.
Faktem je, že i když jedu na nákup, tak beru občas třeba jen jedno a druhé hlídá tatínek.
Do školy je chci dát do stejné třídy a přiznám se , že i dost kvůli tomu, že to bude jednodužší. Nemusí sedět spolu a do stejné třídy je dám určitě

Tak Kači, bylo masíčko k obídku?

daiquiri
27. bře 2009

Kačko, masíčko dneska nebude, dneska jsou za vegetariány 😀 Néé, měli teď žloutek, pak kuřecí masíčko, většinou dva dny v týdnu dělám bez masa.
Kdyby asi obstarával dětem jídlo Martin obávám se, že by se oběd skládal z párků, smažených řízků a salámků 😀 Když vidí tu jejich rozmixovanou šlichtičku, tak se diví, že jim to chutná 😅

Zuzi, vy už máte trénink, ale já měla děti rozdělený jen dvakrát, když Pavlík jel s tatínkem na kalmetizace a pak když jsem já s Barčou jela na tu audiologii. A jak to děláš když jdeš jen s jedním? Máš pro tyhle případy monogolfky? Taky už jsem uvažovala, že možná jedny mono třeba starší pořídím kdyby něco.

egrzuz
27. bře 2009

Veru, každá babička má mono golfky, tchýně po synovci, mamka koupila asi za 1000kč obyč.
Já když jedu s jedním, tak buď sedí na vozíku v krámě nebo třeba na rehabilitaci ho táhnu v ruce z auta ten kousek. Zatím jsem mono golfáče nepotřebovala. Ale u těch babiček se vyplatí

Jo a ještě jse mzapomněla VELKÝ trénink byl v 6m , když byla Kristýn se mnou v nemocnici a JArýn doma s tátou. Za náma nemohli, aby to nedostal malý taky.

Já řeším dovolenou. Chceme vyrazit bez dětí a budou hlídat babičky. Bojím se toho být týden bez dětí a halvně, že oni budou rozdělený i od sebe tak dlouho. Tak buď nikam nepojedeme nebo s dětma 😀

Markét, to je fakt, každý učitel je jiný a to by bylo asi dost náročné. 🙂

marrha
27. bře 2009

Tak já je mám odděleně na spaní 😀 😀 tak to prozatím stačí 😀

egrzuz
27. bře 2009

Markét i v noci?

halkac
autor
27. bře 2009

markét, i my se nechali inspirovat. Jonášek spí s námi v ložnice a slečna Magdalénka sama samička v pokojíku...bo, co oni vyváděli, to se ani nedá popsat. Ale aby to bylo spravedlivé, budeme stěhovat Jonatána do posledního volného pokoje - ze kterého bude herna pro děti a později druhý děcák.

No nic, je čas udělat pápá a tuli tuli🙂 🙂 🙂 Já teď totiž koukám na teletubbies 😀 😀 😀 😀

marrha
27. bře 2009

Zuzi..jj i v noci..Davídek spí celou noc bez probuzení a Krista ne...je mi líto, aby budila ještě Davídka...i tak kolikrát ona vyvádí, tak on si začne povídat, ale hned to zase zalomí...on je prostě větší spáč...tak mu to nechci brát..

Kači to máte super, že máte baráček..my máme každého v jiné místnosti a nám večer zbývá jen kuchyň 😀 😀 takže tu mám e PC, TV a všecko..akorát to pohodlí, no...ze židle mám vždcky místo zadku čtvereček 😝

marrha
27. bře 2009

U nás moc TV neletí....Krista má ráda BEBE TV...ale nevydrží u toho dlouho a David ten vůbec...NIky v jejich věku už koukala na krtečka a podobně 🙂 teletubies 😀 jí nikdy nebralo 😀 😀

halkac
autor
27. bře 2009

Hele, já se tomu vždycky strašně chechtala..a až ted s dětmi jsem pochopila, v čem to asi je: vždyt oni celou dobu mluví jejich řečí. "Lálá udělá pápá, Tinki winki udělá tuli tuli"...děti na to čučí jak blbí, fakt 🙂

A tenhle díl je prostě u nás nej nej nej!

https://www.youtube.com/watch?v=_fq78BTXkJ8
marrha
27. bře 2009

Kači já jsem jim to pouštěla minulý týden a hádej jak to dopadlo?...u TV jsem zůstala jen já a Niky a dvojky dělaly bugr v jejím pokojíku 😀

je TV celkově nebere...a NIky teda vyrostla na krtečkovi 🙂

daniellka
27. bře 2009

taaaak... děti jsem odevzdala do rukou tchánů a já se trochu našlechtím (v rámci možností 😀 😀 ) a vyrážím do víru velkoměsta 😀 . Máme dneska slezinu ze střední,tak doufám,že to bude fajn a ne nekonečné kolování fotoalb a pod. 😀

simonac
27. bře 2009

dani - závidím, užij si to, já snad už nikdy nikam nepudu ☹ , néé 9.5. máme sraz z gymplu po 16 letech - to jsem stará co? tak tam se sad dostanu 😉

simonac
27. bře 2009

mělo tam být snad 😉

egrzuz
27. bře 2009

Holčiny konečně dávám to video z Afganistánu, dělal to můj drahý, tak snad se vám to bude líbit. Je to z jejich výjezdů. Tak mrkněte.

https://www.youtube.com/watch?v=QP4bg5LhCdQ


https://www.youtube.com/watch?v=Phd25jjOrrw
tindra
27. bře 2009

holky,kdo chodíte na to plavání,ty Zuzi?měse to nechce hledat zpět a paměť mi už večer vynechává....no to je jedno,jen mi prosím poraďte jaké máte plavky,ty plinky co se prodívají v drogerii?Táta došel s tím,že bysme mihli jet někam na víkend!!!Jenže:nemám postýlky,nemám tušení co by jedli-no asi skleničky a hlavně nevím jak na to 😀 sbalit nás umím jen na výlet do nemocnice.....tož nevím co mu na říct.

egrzuz
27. bře 2009

Marti, já na plavání nechodím, ale byla myslím Kačka.
Pro děti jsem kupovala v DM Pampers do vody, když se koupaly u našich v bazénu. Plavky sice mají taky ale nedávám jim je.

tindra
28. bře 2009

ahojky,tka jsem si to rozmyslela,na víkend s nima nikam nejedu,jen na výlet.Dokud mi neřeknou v Motole můžete,tak nic.
Kači teda já jim pustila to Teletubies a oni fakt hleděli.Nejdelší u čeho doteď vydrželi byla znělka z večerníčku 🙂 A teď seděli celých 7min bez hnutí a dívali se!No ale to je blbost!Teda ti co to dabovali,těm muselo pěkně hrabat.
Zuzi na vojáky si někdy udělám čas jak budu víc v poho,teď jsem trošku vyšinutá z mojich chlapů 😉

daniellka
28. bře 2009

zuzi zkoukla jsem videjka,dobrý 🙂 je z toho cítit ta atmosféra tam..nejela bych tam ani za nic 😝

tindra - doktoři ti řekli,že ještě s nimi nemáš nikam jezdit?? Pokud ti to vyložebně nezakázali,tak bych jela. Však si někomu zavolej na konzultaci. Já myslím,že ti to prospějě,je to změna 🙂 Ale i výletek je super! no a jestli balíš na výlet nebo i na přenocování,to už je stejně jedno,jde jen o postýlky a pyžamko 🙂

my jsme s klukama jezdili hodně a bylo to fajn rozptýlení z toho stereotypu a únavy 🙂

simonac
29. bře 2009

ahoj holky, tady to nějak vázne ☹

mám na vás dotaz - máte někdo cestovní postýlky??? jak jste spokojené a neprodáváte některá??? díky 😉

tindra
29. bře 2009

Simi já taky koukám po bazarech 😉 abych je upíchla k našim,ale asi budu muset koupit nové,nějak se mi nedaří 😒
jaký je posun času?U nás to Luky nechtěl zmeškat,tak od 3 do 5 řval jak tur 🙂

daniellka
29. bře 2009

zdar babulenky!!

cestovní postýlky mám jednu půjčenou CAM a jednu jsem kupovala chicco,normálka obyčku,nemá cenu kupovat něco extra drahýho.. Postýlky drží v pohodě,kluci v nich spí normálka. Prodávat tu jednu asi ještě nebudu, radši počkám,možná budem potřebovat na léto na dovču 😉

tindra - tak co,byli jste na výletě?? 🙂

simonac
29. bře 2009

taky se dívám na netu a není to zas až tak drahé, takže asi taky pořídíme nové 😉

posun času - vstávali jsme v 6, teda podle nového v 7, parádička 😀 😀 😀 😀 😀

deti mi ted nejak bojkotují jídlo, nakrmit je je nadlidský výkon - a doma vařené obědy, tak to je naprostá katastrofa, to pusu ani neotevřou, přitom doted to nebyl zas až tak veliký problm jedli pěkně domácí i kupované ☹

simonac
29. bře 2009

tak holky, cestovní postýlky jsou doma 😉 švagrová byla v kaulandu a byly tam v akci za 999 hauk, tak myslím, že super 😀 😀 😀 😀 😀

simonac
29. bře 2009

kauflandu 😉

daniellka
29. bře 2009

simi - to je supr!!tak at si je užijete 😀

ajiik
30. bře 2009

Dobré ranko,
holky prosim vás uspáváte dopoledne sami děti nebo vám sami usnou? U nás s tím pořád bojujem někdy usnou sami, ale přes den nee. A když jeden usne, tak druhýho musím uspat zvlášť.

Taťka měl minulý týden dovču, tak to bylo prima. A ještě jak často k vám choděj babi aby vám třeba pomohly? Mě tchýně chodila často až mě to lezlo na mozek a upřimně mě je docela vždycky zkazila 🙄 s Tomíkem pořád koukala z okna i když jsem to zakázala páč si to pak vyžadoval a já bych byla pak jak opice a čučela z okna 😔