Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
21. dub 2009

jěště jsem zapoměla - to ona kouká jak Kuba čůrá a kaká a i potom na tu nadílku, div jí oči nevypadnou 😀 😀

gapka.h
21. dub 2009

ahojky,

..Kaci-to je super,že už capkáte 😉 My zatím za ruky,občas za jednu a pár kroků samo...Ale už máme nové botečky-Fare a Essi-sandálky a tenisky-z toho Zlína 😉 😉 Jinak v neděli jsme byli poprvé s vozíkem s prckama na výletě -líbilo se jim to-je to změna 😉

kuzelka-u nás nočníky zatím nic,seděli tam jen oblečení-nehrotím to 😉 😉

tindra-no nám se se psem stalo něco podobného.Krmím děti na lavičce a přiřítí se doga a málem oblízla Kubu-ten chytl amok-doteď se mi bojí velkých psů-ty lidi jsou nezodpovědní!!!

...jo a už se u nás spí konečně jen jednou denně-sami si to tak upravili 😉 😉 V neděli jsem byla po roce večer v divadle-velké nadšení.Nechala jsem je sama s tátou doma,měla jsem obavy,jak to zvládnou,protože mi usínají po kojení,ale zvládli to-takže to jde i bez kojení 😉 Budu muset chodit častěji 😀 😀

zatím pa

egrzuz
21. dub 2009

Ahoj holky,

Kači, to je super, že chodíte, velikááááááááááá gratulace 🙂 Já jsme ráno říkala Jarouškovi, "u Halaštíků už se chodí a ty nic uličníků" no a on odpoledne udělal SÁM 5 kroků. Večer už to tatínkovi ukázet nechtěl, už byl unavený 🙂
Aby jsme to neměli stejně viď Kači 😀 😀 😀

Marti, já mám ráda psy , ale tohle mi taky vadí. Naši mají velkého psa a zavíráme ho nebo ho děda hlídá. Taky když děti oblíznul, byl šílený řev ☹ Jen, když je za plotem nebo v dostatečné vzdálenosti od dětí, tak se na něj smějou a laškují s ním.

Kuželko, u nás je to úplně stejné. Kristýnku, když dám na nočník oblečenou , tak chvilku vydrží, nahatá řve jako tur, nevím, jak jí to odnaučím. 😝 Teď asi dva dny si začala sedat sama oblečená a má ho místo sedátka.
Jarýn ten vzorně sedí.

Gabi, já byla v divadle asi před 14dny a táta to taky zvládnul úžasně, když se chce , tak to jde 😀

Kačulí, co angína, ještě marodíte??? Snad už je u vás dobře

Jo a kde je vůbec Markét???

kuzelka
21. dub 2009

ahoj

já měla dneska celé odpoledne návštěvu - kamarádku a byla jsme v němém úžasu, děti se totiž cizích bojí, a oni se na ni od začátku culili jak měsičci 😵 hráli si spolu, Kuba se dokonce přišel i pomazlit 😕 (to neudělá ani tchýni 🤐 )
pak jsme spolu byli venku , no pohodička 😉

Zuzi ona si taky ted začala na něj sedat sama a je to taky dva tři dny 😀 Jaroušek je šikula, on Kuba na něm sedí jen s nějakou hračkou, bez ničeho tam nevydrží 😀 😀
holky děkuji za odpovědi ohledně toho nočníkování 😉

egrzuz
21. dub 2009

Karin, já musím dělat Jarýnovi taky různé atrakce, sám by tam nevydržel 😕 ale alespoň sedí a neřve.

Našim dětem taky někdo vyloženě sedí a někoho se bojí a řvou. Tak jsi si ten den hned líp užila viď? 🙂

Já se bojím Kristýn sundat tepláky a posadit jí tam, aby si k němu zase nevytvořila" bojácnost" 😝

kuzelka
21. dub 2009

Zuzi, já jak jsem na něj ráno posadila Kubu, tak jsem Báře taky hned sundala tepláky a ona si na něj sedla v body 🙂 to je pokrok!
Jo jo odpoledne jsem si fakt užila 😵

daniellka
21. dub 2009

nazdááár ženský!!

mám absenci,já vím a stydím se 😔

kaci - moc moc gratulujeme k chození! děti začly chodit a ty začneš běhat 😀

simi - tak tak,potvrzuji,imazol je nejlepší 🙂 nechat děti co nejvíc bez plínek,nepoužívat ty vlhčené ubrousky,ale umývat vodou 😉

o nočnících mi ani nemluvte,to je ted naše hlavní téma dne,už mi z toho fest hrabe. 150x za den dotaz "chceš čůrat/kakat" hrůza. do toho odchytávám dvojmo čurání borců,občas neodchytnu a k tomu se mi stala fest perlička: doma nechávám kluky jen lítat ve slipečkách,na ven jim dávám plinky (většinou hodí bobana právě do plinky) ,přijdem dneska z hřiště,Alex pos.anej, sundám mu plínku a on pod ní měl ještě plinky a v nich prolisovanej boban. Už mi fakt hrabe, tohle přehlídnout. No , měl chlapec dvojitý jištění 😀

marrha
21. dub 2009

ahoj holky...douho jsme tu nebyla...vím..

ale jak tak bylo pěkně, byli jsme pořád na zahradě a minulý týden jsem něco chytla a ležela jsem ze 40 horečkama až do neděle...to byla hrůza...tatínek si vzal volno a byl s dětma a ještě se staral o mě...no raději 5x budu rodit než tohle 😔

Kačííí obrovská gratulace k chození....to je nádhera 😵 😵 😵 😵

Dani 😀 😀 promiň, ale nad Tvojí historkou se tu řechtám...to je dobrý no...a já si říkám, ž euž blázním, když strkám třeba špinavé prádlo do ledničky 😀 😀 😀 😀

a nočníky...bez komentáře...krásně chodili..né, že by si řekli sami, ale když jsme je posadila, vyčůrali se a najednou nic...prostě dělají blbosti a v nočníku nic....takže chvilku počkáme 😅 NIky už byla v tomhle věku bez plen 😝 no, ale když jsou oblečení, tak si na ty hrnce v pohodě sednout a budou trůnit 😠 😀

jdu spinkat, ještě nejsem OK...ale snad už to nebude dlouho trvat...včera jsem měla na noc dithiaden a dneska jsem to nějak nemohla rozchodit..nechápu děti, že jim to na druhý den nic nedělá 😀 , že by to bylo věkem??

daniellka
21. dub 2009

jé, já to ted čtu po sobě a mám tam chybu. chtěla jsem napsat,že pod plínkou jsem objevila ještě SLIPY,totálka nacpaný hovňajzem 😀 .

marr - u nás to už taky proběhlo,stadia kdy nočník dobrý a pak ignorace 😎
ale ted už to nechci přerušit,když se s níma tkahle drbu už několik dní... snad už to hošani brzo vychytají.
doufám,že už jsi zdravá. tyhle virozy s horečkama by měli normálně zakázat 😀

halkac
autor
22. dub 2009

Dobré ránko,

holky, já sice ještě nočníkovat nezkouším, protože si to nechávám na teploučko na léto. Ale vím, že mi spousta kamarádek inek říkalo, že to měly jejich děti na etapy. Chvíli hezky chodily, pak blbly...

Dani, je to fakt o hubu, jak ti prcci jsou víc a víc pohyblivější. Ale já mám naštěstí posery, oni se opravdu bojí nových věcí, takže DOUFÁM, že až se pustí ode mne, budou jistě a pevně chodit🙂 A story se slipečkami a nočníky fakt hooodně dobrá 😀 😀 😀

Markét, tobě přejeme rychlé uzdravení. To je parádička mít se 40tkami dvojčátka, co?

Zuzi, gratulujeme ke krůčkům!!! Vidíš, jak Jaroušek ty naše prďoly dohnal. Já to tušila🙂 Zuzanko, jak jste na tom s mluvou?

Gapi, já myslím, že se tím ejdním spaním přes den muselo zlepšit i noční, ne?

A co kojandy? Pořád bojujete s odstavením?

A kde je Dai 😲 ???

daiquiri
22. dub 2009

Ahoj holky, zrovna koukám, že jsem přišla v pravou chvíli. Pája je taky pěkně opruzenej 😖 On se dost potí a ještě do toho máme nějaké ubrousky od kamarádky ze Schleckeru, tak asi to má z toho. Takže Imazol je dobrej? Ten není na recept?

Jo a včera jsme byli na neurologii, měla jsem docela bobky, protože Barča se na bříško nepřetáčí, teda povedlo se jí to zatím jen asi 3x. Ale zase mi jednou vydržela asi sekundu v sedě a když je v lehátku, tak se jakoby do sedu přitahuje. No a tahle doktorka je úžasná, sama řekla, že nás na rehabilitaci hnát nebude, že ví jaký to je cestování s dvěma dětma. Prý když už tak by měl cvičit Pavlík, on je sice šikula, ale má úplně volný záda, prý je vidět, že on je do všeho hrrrr a Baru je asi trochu pohodářka a lenoch 😀

Pak jsme šli tatínkovi naproti do práce, což je asi pět km, děti to skoro celý prospali, zároveň jsem se stavila i ve své kanceláři, tak to byl příjemný den 😀

A ještě dotaz, co bych jim tak mohla přidat za zeleninku? Dávám pořád tak nějak do kola mrkev, brokolici, cuketu a někdy ze skleničky špenát.

halkac
autor
22. dub 2009

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, zda některé z dvojčátek nemá atopický ekzém...

halkac
autor
22. dub 2009

No vidíte, jak Dai poslouchá 🙂 Hned naběhla 😀

Dai, tak klidně přidej: květák, dýni, červenou čočku (nenadýmá), hrášek, ...z těch naadýmavějších kedlubnu či zelí. Ale pokud se Barča ještě moc nehýbe, to nadýmavé odlož na pozdějc.

A klidně to zkus všechno povařit s jáhlami, ovesnými vločkami, kuskusem...

(Vhodné druhy zeleniny, obvykle nevyvolávající alergickou reakci:mrkev, brambor, květák, brokolice,špenát, dýně, zelený hrášek, petržel, kedluben, cuketa, fenykl, pórek, červená řepa, kapusta, patison, zelí

U následujících druhů zeleniny postupujte opatrně, děti se sklonem k alergiím na ni nemusí dobře reagovat:
rajčata, celer, paprika, okurky, křen, ředkvičky )

halkac
autor
22. dub 2009

Dai, a pokud by tě zajímalo i ovoce:

Vhodné druhy ovoce, obvykle nevyvolávající alergickou reakci:
jablko, hruška, banán, meruňka, třešně, hroznové víno, borůvka, avokádo, švestka

Nevhodné pro děti se sklonem k alergiím jsou:
pomeranč, citrón, mandarinka, broskev, rybíz, angrešt, maliny, jahody, ananas, kiwi

daiquiri
22. dub 2009

KAčko, asi telepatie 😀 Já tu zprávu psala a ještě tam nebyla ta tvoje 😀
Květák jsme zkoušeli hned na začátku a ten jim teda nejel, od té doby jsem ho nedávala, ale asi ho zkusím zkombinovat s brokolicí.
A ta červená čočka se asi vaří stejně jako normální co? A jak dlouho se vaří vločky?
Ovoce jsem moc neřešila, měli už i ananas, jahody, maliny, broskev - teda ve skleničce, ale reakce žádná.

kuzelka
22. dub 2009

ahoj holky,
já měla dnes mít zas návštěvu - kamarádku s 2,5 letou holčičkou a taky je nemocná, tak nic no....

Dani s těma nočníkama teda žádná sranda... já se asi stejně nejdřív zaměřím na jedno - Kubu a pak teprv Báru, obě naráz bych asi stejně nestíhala, tak jak píšeš že to občas neodchytneš, ono se to ani vždycky nedá že..

Markét snad ti bude brzy líp 😉

Kaci atopický ekzém nemáme..

Verun červená čočka je uvařená za chvilku a já ji mám taky moc ráda, ale dětem jsem ji ještě nedělala, ani mě to nenapadlo a vločky se u nás nedělají...

halkac
autor
23. dub 2009

Ahoj a dobré ránko🙂

Za chvíli jedeme na kontrolu - snad si pro nás tatínek dojede. Už tu čekáme oblečení, sbalení...jen taťka nikde 🤐 Musím s doktrokou prodebatit moooc věcí, tak snad nebude nátřesk v čekárně, aby se nás nesnažila rychle odbýt 🙂

Dai, já vařím všechno dost dlouho, takže i tu čočku. Ale ona se úplně rozvaří na takovou kaši, to je mi na ní taky sympatické. Má zvláštní chuť, trochu lečovou. Naši prcci ji milují🙂

Holky, tak jdu volat manžílkovi, kde jako je...akademická čtvrthodinka je fuč 😝

egrzuz
23. dub 2009

Ahoj holčiny,

Dani, dneska jsou děti šílený (obou se řežou 3 zuby)a ty jsi mne dvojitým jištěním fakt rozesmála 😀

Tak dneska seděl Jarýn na nočníku 30 min a nic. Kristýnu , jak jsem posadila s nahou zadnicí opět řev ☹

Markét, držím pěstičky, ať je dobře.

Kačulí, u nás se nějak od minulé diskuze tady s mluvou nepokročilo. Kristýnka má nějakou svojí arabštinu a Jarýn jen piští 😀
Jak jste dopadli u doktora?
Kačko a s čím dáváš dětem tu čočku?

My jdeme dneska jen s Jarýnem na neuro, snad už naposledy. Holky, držte nám pěstičky.

tindra
23. dub 2009

Holky jak já vám zavidím fukgující manžely......dneska dorazily autosedačky,takže dole pomoct pošťačce s tím z auta,rozbalit,protože se to nevlezlo do výtahu,doma zkontrolovat a protože nemáme místo zase s tím dolů a nainstalovat zrovna do auta....jsem hotová!tak akorát zralá si dát šlofíka,jenže děti už začínají vrnět v postýlkých,tak snad dojím aspoň oběd.
Zuzi nás už taky vyřadili z evidence,tak snad vás taky 😉
Nočnáky máme na dívání ve skříni,kluci na nich nechtějí sedět,snad v létě?
JO ještě jsem ráno letěla na cvičení a ono se opět nekonalo....tak si aspoň kluci pohráli s babi.ale vstávat kvůli tomu už dřív nikdy nebudu,sem se chtěla snažit být štíhlá do plavek,ale kašlu na to 🙂

daiquiri
23. dub 2009

Marti a jaký sedačky jsi objednala? My zjistili, že Baru se nám do tý naší už skoro nevejde. Martin s ní jel na TBC, ale jak je zima, narvala jsem na ní bundičku a do tý svý autosedačky se nevešla, tak měla Pavlíkovu 😀

Jo a vím, že se to tu už řešilo, ale nechce se mi to hledat. Už jsem se rozhodla, že teda zkusím kaši. Koupila jsem od Hippu mléčnou obilnou s příchuté lesních plodů, tak jsem zvědavá. Ale spíš jsem se chtěla zeptat jaký je rozdíl mezi mléčnou a nemléčnou? Já jako chápu, že nemléčná se míchá do UM a mléčná jen do vody, ale proč je to takhle rozdělený, jestli to má nějaký smysl nebo účel? Nebo je to prostě jen do vody pohodlnější? 😉
Díky!

tindra
23. dub 2009

Koupila jsem Romery, našla jsem na www.babymania,že je mají snad nejlevnější,rozhodně o 1000,-míň jak v \brně v obchodě.ty si to můžeš u nich v praze i vyzkoušet 😉
kaše jsou nemléčné si myslím že hlavně pro ty co mají hodně svojeho mlíčka(kde jsou ty doby odsávání i na kaše 😀 ) a já je teď začala dávat sem tam do obyč.převařeného mlíčka.Jinak mléčné jsou fakt jednodušší jen zamícháš a jíte,to máme jako rychlovku,když se vrátíme pozdě z vycházky(maminka se s někým zakecá a je to😉 )
jo a jinak jsme jedli jen banánovou a kukuřičnou od sunaru,jinou dlouho nechtěli 😠

daiquiri
23. dub 2009

Marti, díky za tip, my koukali na nějaký za asi 7 000,-Kč, což se mi zdálo šílený ☹

Hm, to je pravda, MM je zadarmo 😀 A ty to dáváš jako svačinu? Ne jako večeři?

halkac
autor
23. dub 2009

Ahoj holčiny,

tak my dopadli celkem dobře: no Jonášek se sice rozbrečel hned po příchodu do ordinace a nebyl k utišení (asi tušil, co se bude dít🙂, tak sjem ho přeřvávala, ale optala jsem se na všechno.
V prvé řadě je Jonda zdravý jak řípa, angína je pryč, ATB už brát nemusí.
Nechala jsem mu vzít odběry kvůli hladině železa (byl anemický, tak bere Aktiferrin) a zároveň se udělá testna snášenlivost kravského mléka, protože ten ekzém je asi opravdu atopický. Dostali jsme na něj taky přípravky (lotion a olej do koupele). No a na závěr jsem vyzískala doporučení k neuroložce, kterou jsem si vybrala já sama podle www.znamylekar.cz a v pondělí tam jedeme🙂

Dai, s těmi kašemi - no asi je to proto, aby člověk mohl tu nemléčnou míchat do toho mléka, které dítěti pasuje (třebas do HA, mateřského, Sunaru či Nutrilonu...). Říká se, že by se totiž nemělo míchat několik mlék...tzn. pokud dítě pije Nutrilon, mělo by mít kaše jen od Nutrilonu (ty mléčné), ty nemléčné mohou být od jakékoliv firmy, jen si je smícháš s mlékem, které běžně používáš.

Tak zase se nachvíli loučím, jdu popít kávičku🙂

Zuzi, co na neuru? A tu čočku vařívám většinou s rajčaty a paprikou a btamborem...vlastně je to takové lečo🙂

egrzuz
23. dub 2009

Musím se pochlubit Jaroušek dostal jedničku s hvězdičkou a už tam nemusíme, huráááááá. Jsi nám to Tindruš přivolala. 😉 🙂

Kači, čočku mám koupenou a bude se vařit. Ještě jsi to zkoušela jinak?

To je fajn, že je Jonášek v pořádku , ty ATB , to je děs

Zítra jdeme na očkování, pedioatr nám sehnal vakcínu priorixu , tak to bude řev ☹

To jsem ráda, že neválčíme s nočníkama jen my 😀

Veru, Kačka ti to napsla výborně , není co dodat ke kaším. Já kupovala nemléčnou, dávala jsme jim to do Nutrilonu HA a ta se smí jen s nemléčnou. Teď už dávám mléčnou- je to pohodlnější 🙂

simonac
24. dub 2009

ahoj holky, tak po dlouhé době se pokusím aspon něco napsat, čtu vás skoro denně jen nějak nestíhám něco napsat ☹

Kristýnka se na velikonoce sama ostavila od prsa, je to trochu lepší v noci, i když už jsem si říkala, že asi začnu dávat noční příspěvky, bo vařím kolem 3 ranní sunar, jak jste to dělaly vy? uvařily večer a pak jen ohřívaly??? zatím vypije v noci 2 a půl flašky sunar, což je si myslím docela dost, ale snad se to upraví 😉

Martínek se včera začal pouštět a pomalinku zkouší chodit, takže parádička 😉

a dnes mám doma i petu, tatínek jel do německa - v noci - a petu neměl kdo odvést do školky, tak jdeme koupit kovbojský klobouk a bílé triko na květnovou besídku pro maminky 😉

jinak vás všechny moc pozdravuju a přeju hezký den 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
24. dub 2009

Ahoj holky, díky za ty kaše. Akorát, že já koupila kaši od Hipp a mlíko máme Bebu, tak snad to tak moc nevadí.

Simi, já si večer uvařím vodu, část naliju do termosky a část nechám v konvici, ráno to namíchám půl na půl a je to 🙂

tindra
24. dub 2009

Simi já taky používám termosku s vodou a v lahvičkách mám už přednaměřenou dávku a mám už vychytaný kolik tam naliju které vody(teplá,studená)aby to bylo tak akorát dávka a teplota a už to ani nezkouším na ruku 😉 ani u toho nerožínám,máme trochu světla z blízkého nádraží,tak se vždy dívám proti oknu jak to liju a pak jen vrazím do pusinky která zrovna chce(teda někdy se mi stalo,že jsem to rvala Martínkovi,který tvrdě spal dokud Luky nezakňoural jako kde se s tím líčkem flákám 😀 ).No ale jako každá z nás,že?(dvojitý jištění hovínek 😀 😅 ).Já dnes dala prát prádlo a zapomněla jsem tam dát prášek a říkala jsem si,proč se to tak málo vypralo....jsem si uvědomila až jsem měla půlku pověšenou....
Dai my pijem Hami a kaše jsme měli nejraději Sunarky,ale u nás není žádná alergie ani nic podobného,takže to záleží na tvojich miminkách jak to budou chtít(dělali nám všechny testy na alergie když jsme měli v 8měs pořád 5kg.)|Jo a dávám to jako večeři,my chodíme na vycházku cca ve 2 po obědě,sváča někde venku(jogurt,puding,pribiňák...)a na večeři kolem 6 domů,aby jsme stihli večerníček-sice nás baví jen ta znělka,ale přece,je to takový rituál

Kačí snad to atopický není!!!To bych ti teda nezáviděla.Mám spolužačku se 4letými dvojčátky a jeden ho má,je to děs.Někdy se škrábe i schválne apod.Tfuj tfuj.

daiquiri
24. dub 2009

Marti, u nás taky žádná alergie, takže to nebudu řešit a večer ji to zkusím šoupnout.
My taky chodíme po obědě ven, kolem druhý, přesnídávky beru sebou - když je hezky, venku přebalím a nakrmím a kolikrát jdeme domů skoro v sedm. Posledně jsem přišla až v půl osmý, tak jsem musela cestou volat Martinovi ať už chystá mlíčko 😀

tindra
24. dub 2009

holky co máte hopsadla, kuk sem, nechci strašit,jen jsem na vánoce taky chtěla kupovat a myslím že některé z vás to i pořídily http://www.coi.cz/cs/tiskovy-servis/tiskove-zpr...

daiquiri
25. dub 2009

Ahoj holky, tak se musím pochlubit, včera večer jsem zkusila tu kaši a dneska děti spaly do 6:35. Jsem jak u vytržení 😀
Jen se mi to zdálo trochu řídký, myslela jsem, že je to vyloženě hustý. A taky teda to vyjde dost draho, taková malá krabice, to budou mít tak na třikrát 😝