Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
25. dub 2009

zdar babule 😀

já už asi ani dočítat nebudu,na to nějak není čas 😉
jen jsem mrkla kousek nahoru, toho nosorožce nemáme. ale máme zebru a osla,šedou a modrýho,tak doufám,že ty jsou v pořádku. i když kluci si s tím ještě moc nevyhrajou,maj na to zatím krátký nohy,tak jim hopsání nejde 😀

u nás oba dneska teplotujou,doufám,že se to zas nerozvine v nějakou chorobu,chjo chjo. trčíme celej den doma a je to nuda. všechno máme 100x prohlídnutý,přečtený,už pomalu nevím co s nimi. no jo,zvykli jsme si trávit spoustu času venku,jak je ted hezky,tak se to blbý,když se musí trčet doma na zadku 😢

dai - jj,kašičky se prodraží,taky nám to vydrželo tak na 2-3x, ale jak byli větší,tak už jsem přešla na normální kaše a tedka už jim je dělám jen vyjímečně,abych neměla tlusťochy 😀

egrzuz
26. dub 2009

Ahoj holky,

jdu si k vám trochu postěžovat ☹

V pátek jsem měli jít s manželem na oslavu narozenin kamarádky s tím, že to oslaví i s Jardou, protože měl narozky v sobotu. Všechno to krachlo na tom, že moje tchýně nehlídala Jarýna. Řekla, že na noc si ho vezme až nejdřív od dvou let. Já to svým způsobem chápu, má strach ho tam mít, že je malinký , ale ona nehlídá ani normálně.Už měsíc slibuje , že si vezme jedno dítko na hlídání a nic se neděje. Bere si vnoučka od dcery a ten je tam vždy celý víkend.
Navíc nám oznámiloa, že si kupuje 100kg psa a takže hlídání tak do podzumu nehrozí, protože bydlí na chalupě a psa tam nemá kam zavřít. Už jednoho velkého má a děti bojí, jak už se tady řešilo 😒
Já jsem byla tak naštvaná, že se mi chtělo brečet. Tím pádem nehrozí aniá naše dovolená ☹
Tak jsem se tady vylila z neštěstí, tak snad vás nenakazím špatnou náladou 😨

Skákadla máme taky , ale koníky, tak snad to není ten špatný.

Dai, jakou jsi dělala kaši? Mléčnou nebo nemléčnou? Do té mléčné se dá míň lžiček a vydrží dýl, ale je dražší.
Já se neř

egrzuz
26. dub 2009

nějak mi to uteklo 😀
Já se neřídím podle návodu, dávám množství, tak , aby mi vyhovovala hustota

daniellka
26. dub 2009

zuzi - to je teda fakt na prd,s tchýní.. Budou asi muset vaši zvládnout oba dva zaráz,co? Hele a Jarda jí nic neřekne? 😕

jinak u nás se pokračuje v teplotách,spíš u horečkách,chjo chjo...asi zas nějaká blbá viroza. a to jsme měli jít ted na další očkování na klíšťata,budem to muset posunout.

gapka.h
26. dub 2009

ahojky,
holky,tak mi měli první velký úraz v pátek-Kuba spadl ze sedačky a zřejmě se lekl a rozkousl si pěkně jazyk.Já už ho našla jen na zemi a z puse se valila řádně krev.Do toho Ondra se lekl a začal plakat a já nevěděla co dřív 😝 😝 No byla jsem od krve já,Kuba-nějak jsem to zastavila a hrrr k doktorce.Ta poslala manžu do nemocnice na ušní,nosní,krční-prý to má hluboké a vypadá to na šití.Pak mi volal manža,že je nepustí a budou mu to šít pod narkózou až ve 13.30h-to jsme tam byli od 9.30h-přístup šílený!!!Vyvezli nám na chodbu postýlku a prý ať v ní je....no kdo by tam vydržel,že???Takže jsme chodili po chodbě,vytahané ruky,atd.Nesměl nic pít,jíst.No a pak jsem tam s ním ležela do 16h a naštěstí nás pustili. 😝 😝 Máme tam 4stehy a 4.5. to jdem opět pod narkózou vytahovat,od 12h nemá nic pít-tak to nevím,jak zvládneme.Poprvé byli hoši od sebe přes den-Ondra to zvládl i bez kojení,dokonce tetě usnul v pokoji a spal 2,5h 😉 😉

No a ta lepší zpráva...Mám dnes 30LET 🙂 🙂 🙂 Tak jsme byli s manžou na obědě-bez dětí 😀 😀

Danielka-tak to vám nezávidím,ať je to brzo pryč 😉

Kaci-spaní v noci je lepší,jak spí jen jednou denně.S tím odstavováním se nám nějak nedaří...Atopic.ekzém měl Kuba-podařilo se nám ho nějak zbavit-myslím,že je to i tím kojením a dávám si pozor na jejich stravu-máme to totiž mít po kom dědičné-manžel ☹ ☹ Určitě se nám to objeví v létě v záhybech,jak se budou potit ☹

daniellka
26. dub 2009

gabi - jejda mane,to je teda věc! šití jazyka,chudááček malej!

Tobě ooobrovská gratulka! Všechno nejlepší! 😀

tindra
26. dub 2009

Gabko vše nej...hlavně zdravíčko!!!!30-taková mladice,na to já jen vzpomínám.... 😀
Prďolka malej,to jsem ještě ani neslyšela-šití jazyka,bobek,to je takových věcí co se může stát,ale kdo má uhlídat dva?(někdo i tři,že jo)
já dala u našich ven pískoviště z umělé hmoty-jablko-a Máťa se taky nějak praštil v puse,ale naštěstí krev po chvilce přestala téct,ale nepustil mě ani se pořádně tam kouknout.
Dani,ať vám to brzo přeletí!
Zuzi to je blbý s tchýní.Já tento týden chci poprvé kluky strčit k našim an spaní snad to klapne.

issaga
26. dub 2009

cau holky,
tak my mame vsechno za sebou, jsme uz od ctvrtecniho vecera doma z nemocnice... ale vubec nestiham ani na vas nakouknout, pac musim hlidat aby si nejak Kacka neublizila... no jsem ze vseho pekne vycerpana
snad se mate vsichni dobre!
zatim se mejte, ja jdu vyjimecne spat ve slusny cas, at zvladnu zitra zase fungovat... jedeme jeste na kontrolu na kardio, tak zase budeme mit narocny den

halkac
autor
27. dub 2009

Ahoj holky,

teda Gapi, to je mi líto! Hned jsem si promítla, jak sis stěžovala, že kluci lezou na gauč...znáš ty svoje prcky fakt dobře, hned ti připravili nepříjemné překvapení. A byla jsem v šoku z toho, že to šili až po 4 hodinách ! To mu z toho pak přestala téct krev? No krom toho - tajkové čekání s malým děťátkem je fakt úžasné ☹

Jinak Ti přejeme všechno nejlepší !!!!!!!!! Copak jsi na třicátiny dostala 😉 ? A jak je míníš slavit s rodinou, přáteli...?

Iss, moc gratulujeme k operaci !Jak to probíhalo? Bylo to nepříjemné v nemocnici, co? Ale máte to za sebou a už bude jen a jen dobře!!!

Zuzi, ta tchyňa - vyprdni se na ni. Dej pěkně děti k vašim, ti to zvládnou levou zadní...a aspoň jí nebudeš muset být vděčná. Ať si s Dominičkem (či jak se jmenuje ten druhej vnouček) a velkým 100kg psem pěkně užívají...Však ona na to přijde, že ji tvoje děti chybí. A jak tedy řešíte ty narozky? Jdete tam? A až budate na té dovolené, tak by nemohli pohlídat jen tvoji rodiče? Stejně je tchýně trapná.-..většina babiček se snaží pomoct, zvlášt těch dvojčecích 😔

Holky, tam my dnes jedeme do Zlíéna na neuro, držte pěstičky! A kdyby tu nahlédla nějaká Zlíňanda...nemáte tip na hospůdku s hracím koutkem a dobrou kuchyní?

halkac
autor
27. dub 2009

Zuzi, já si to uvědomila až teď, že ty narozky už byly ☹ ☹ ☹

egrzuz
27. dub 2009

Ahoj holky
Gábi , to muselo být hrozný. Dneska zrovna slítla Kristule taky z gauče, to se nedá uhlídat 😝
To musel chudák plakat viď? Já vím, jak je to nepříjemné, když se kousnu do jazyka ☹
Gabi, vše nej nej nej 😀

Iss, to je dobře, že tomáte za sebou. To hlídání musí být šílený viď? Až budeš mít chvilku , tak písni, jak to probíhalo ju?

Dani, Jarda tchýni taky řekl svoje, ale ona má svojí hlavu, tak ať si trhne 😠

Kači, máš dobrýho pamatováka, je to Dominik. Naši si nechtějí vzít obě děti. Mamka třeba hlídá vyjímečně oba jen 2h, ale na celý den ani náhodou. Vím, že by to zvládla, ale necítí se na to. Je až moc starostlivá a hlidá děti víc, než je potřeba. Chudák, furt za nima běhá, i když široko daleko není žádná nástraha 😀
Já se jí prosit nebudu. Vždyť víš, jak často hlídla, když byl Jarda pryč ☹

Držím pěstičky na neuru. To jdete k té nové doktorce?

Tindro, snad ti hlídání dopadne, závidím 😉 😕

daiquiri
27. dub 2009

Zuzi, to je smutný s tou tchýní, ale my to máme dost podobně, tchýně nemá moc zájem, nikdy děti nevzala třeba jen povozit nebo, že by hlídala, to nehrozí. A k vašim je na hlídání nemůžeš dát?
Dělám mléčnou kaši. Tak já jak jsem zvyklá, že na mlíčko musí být dávkováno přesně, tak jsem přesně odměřila i ty polévkový lžíce, ale ono je to u těch kaší asi jedno co?

Gabi, teda....No co říct, nás ještě nic takového nepotkalo, ale vidět svoje děti v krvi, asi by mě omyli. Ten strach a tak...Hlavně, že jste už v pořádku, ale ten přístup v nemocnici teda nechápu!
JInak vše nej ke krásným kulatinám, taky bych chtěla mít teprve tolik 🙂 A připojuju se ke Kačce, prozraď co jsi dostala! 😉

Iss, to jste po té operaci srdíčka?

Jinak u nás děs, Pájovi roste první zoubek, v noci vyvádí, pláče a nespí. Co jste dávaly na zuby? Nurofen nepomáhá! Barunce roste už čvrtý, ale u ní kdybych nevěděla, že jí rostou, tak to ani nepoznám. Holt ženská je statečnější 🙂

daiquiri
27. dub 2009

Jo a včera jsem jim dala kuskus k obědu, byla to taková kejda a jak jim to jelo 😀

marrha
27. dub 2009

ahoj holky,

Zuzi...to je blbé s tím hlídáním...at o tom aspon nemluví, když pak skutek utek, že jo 😔

Gabi jejda co to čtu..bobišek malý..to ho muselo moc bolet 😢 😢
ale, trošku bych se zastala doktorů, pokud to šili pod narkozou, tak ho nemohli vzít hned...u narkozy nesmí být nic v žaludku, tak proto to čekání 😔 ono by to potom mohlo mít asi horší následky než to čekání..., ale věřím, že to muselo být šílené udržet ho v klidu a ještě někde na chodbě...

a Gábi všecko nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka 😵 😵

Leni super, že to máte za sebou 😵

Kači držíme pěstičky na neuro 😉
Dani...snad už je u vás líp.. 🙂

tindra
27. dub 2009

čauky,jsem se chtěla zeptat,jestli blbnu,nebo se mi zdá, že Máťa,který má krev po mě,bere všechno lehčeji,když spadne a tak a Luky,který má krev jako manža je bolestýnek(jako každý chlap 😉 ),já vím,že je to blbý soudit u takovýhle prďátek,ale už mě to několikrát napadlo,že se vás musím zeptat,jeslti třeba to není tak i u vás?Teda pokud znáte krevní skupiny dětí,když jsem se na to ptala kamošek,tak některé to vůbec nevěděli,no u nás je to asi jinak kvůli té operaci.
Dneska jsme byli na výletě u sestry,chtěli jsme jet na kola,ale takový vítr byl,že by nás to mezi poli odneslo,tak jsme to vzdali...sehnala jsem klukům nejmenší helmy na trhu co jsem našla, a tak ze zkoušení naostro nebylo nic

daniellka
27. dub 2009

tindra - jak s krví to nevím,i když mslím,že to s krví nesouvisí, ale s povahou,kdo po kom co zdědil. U nás je to samé, Erik uřvánek,bolestínek,nerváček, Alex je v klidu. samozřejmě že taky někdy zařve,ale ve stejné situaci Alex to přejde a Erik ječí. 😀

simonac
28. dub 2009

ahoj holky,

tak Kristýnka už je fakt na 100% odstavená v noci vypije 2 - 2 a půl flaše sunar a stejně zase řve, tak nevím, čím to bude, hladem nejspíš, nee, ted mě sedí na klíně, tak toho asi moc nenapíšu

u nás je větší pohodář martínek, kristý je naše šklebka ušklébená ☹

všem přejeme hezký den 😀 😀 😀 😀 😀

egrzuz
28. dub 2009

Ahoj holky,

já nemám děti, ale tyrany. Už 14 dní spí šíleně a v noci nespí vůbec 😒 Tak včera se probudil Jarýn ve 23h a nespal až do 4 a já taky. Den předtím to bylo stejné s Kristýn. Jestli je to k těm zubům. 😖

Jinak u nás větší řvoun je Jarýn. Kristýn je sice drak, ale není taková ukňouraná

Simi, nejsou to u vás taky zuby??

Už tady zase hulákají, tak hezký den

halkac
autor
28. dub 2009

😀 Holky, ahojky🙂

Včera večer na mě padla šílená únava, absolutně nevím z čeho, ale prostě jsem pdla v půl deváté do postele a nebyla jsem schopná ani si vyčistit zuby. Tělo si prostě už řeklo 😀

Jinak na neuro dobré. Paní doktorka byla skvělá, prohlédla děti, říkala, že samozřejmě by nějaké odchylky našla (ale to prý u 90 procent populace), ale že rozhodně nepotřebují cvičit a rehabilitovat. To opoždění motoriky je prý proto, že děti mají hypermobilní klouby (moc pružné), a tak jim ještě dělá problém balancování.
No, ale co mě trochu potrápilo, bylo zjišťování slovní zásoby. Mudra se ptala, kolik slov umí. Vypadla jsem asi jako největší blb, protože jsem neuměla odpovědět. Ale já prostě nevím...jde o tohle: když řeknu dětem" řekni máma, řekni táta, řekni baba,...", tak to zopakují. A když jim řeknu, ať ukážou babičku, maminku, tatínka, jonáška, magdalénku..., tak to udělají správně. Když se zeptám" "jak dělá kočička, jek dělá husa...", tak správně odpoví. Ale samy ještě nepřijdou, neukážou na mě a neřeknou MÁMA. Nebo neukážou na kočku a neřeknou MŇAU.
Od včerejška mi to vrtá hlavou. Jasně, budu to ted trénovat - myslím to spojování. Ale můžu se ještě předtím zeptat, jak ten vývoj mluvy probíhal u vás?

Zuzi, co se děje, že se nespí ??? U nás to tak bylo před měsícem a byla jsem na odvoz na psychinu 😀

Simi, gratuluju k odstavení aspoň jednoho jsi už udolala 😀

Přejeme krásný den, jdu něco udělat doma...pááá

simonac
28. dub 2009

zuzu jestli jsou to zuby, tak už nejmín přes dva měsíce ☹ a to jich tam pak musí vylézt aspon 8 naráz!!!! 😒

kači - gratulace k neuru, paráda, že už nikam nemusíte, nee??, jo a ona se na velikonoce odstavila sama, nechtěla prso, tak má sunar 😉

daiquiri
28. dub 2009

Hm, holky, tak jsme na tom stejně. Probdělé noci jsou už vidět na mém zevnějšku 😖
U nás Barča je pohodářka, roste jí čvrtý zoubek a pomalu o tom nevíme. Pavlíkovi se klube první a už třetí noc je vzhůru od jedný do čtyř a řve a řve....To jsem mu dala Nurofen, pak nějaký gel na zoubky, chovám ho, hladím, mlíčko jsem mu dala, nic nepomáhá...Až kolem té čvrté usne asi únavou. Přiznám se, že dneska v noci jsem brečela s ním, nevím jak mu mám ulevit, aby ho to tak nebolelo...

simonac
28. dub 2009

veru a já myslele, že s dětma plaču jen já ☹

daniellka
28. dub 2009

jejda jejda,holky,ják vás čtu,tak koukám,že se moc nevyspíte..ale nebojte,to přejde. u nás to taky proběhlo a pak klídek.jak to smao přišlo tak to samo odešlo.

kaci - s mluvou se nijak netrap. já měla ty samý pocity,že jsou asi pozadu,pořád jsem někde četla kolik má to dítě umět slov apod.,pak najednou se roztrhl pytel a borci opakujou skoro všechno. je to teda tou jejich hatmatilkou,ale fakt bud v klidu,to přijde brzo. 🙂

egrzuz
28. dub 2009

Holky přidávám se k brečícím matkám 🙂

Ach jo, když to nejsou prdy, tak to jsou zuby, co to bude potom???? 🙂

Kači, já jsem si zrovna vzpomněla, jak se nás ptal doktor na neuru, kolik umíme slov a já počítala a vyjmenovala mu něco podobného, co píšeš ty(slova) a on se zeptal" Ví děti, že vy jste mama?" Docela jsme se zarazila, ale řekla jsem , že jo.

Jo a holky, aby toho nebylo málo, tak když Kristule usnula u nás v posteli, tak spadla na zem a řvala jak tur až řval i Jarýn 😝 😀 takže super vyspání

kuzelka
28. dub 2009

Ahoj,
jéjej tady se ale špatně spí 😒

Kaci u nás mluva žádná sláva, ale zatím to neřeším, kámošky co mají mono děti, tak mi příjde že jejich dítka jsou na tom s mluvením líp, ále co však oni se jednou mluvit naučí a pak to bude samý: mamí , a plóč, já šama... jsem ráda že zatím nemluví 😀 😀 😀 😀 😀

a s tím řvaním je to u nás různé, ale větší ječoun je Barů, ale pak má období "klidu" a to pro změnu zas mrčí Kuba, takže je to vlastně jedno 😝 😀 😅

Simi Barů taky prořvávala noci a podle mě bezdůvodně, mlíko nechtěla, čaj nechtěla, myslím že ji ani nic nebolelo, byla jsem bezradná... ale po roce se to postupně zlepšovalo a asi 3 měsíce už spí krásně celou noc 😵 ,kolikrát jsem myslela že se zblázním, ale neboj ono ji to určitě přejde - musí!!!

simonac
29. dub 2009

dobré ránko holky,

kuzelko - tak snad to jednou přestane i u nás 😒

holky, dnes v noci Kristý stáhla skoro cele 3 flašky sunaru - a pak mi přes den nic nechce jíst, jak je to u Vás , kolik toho prcci vypijou v noci??? ☹

daiquiri
29. dub 2009

Simi, mně v noci děti nevypijí nic, protože se nebudí 🙂 Teda teď se budí jen těma zoubkama, jinak ne.

simonac
29. dub 2009

tak holky, byla jsem u doktorky převážit Kristýnku - za 14 dní přibrala 250g 😉 jen kdyby chtěla v noci trochu spát ☹

tindra
30. dub 2009

ahojky,Simi Luky vypije kolem 22 150ml,ve 2 125ml a nad ránem 180ml, Máťa jen nad ránem 180ml,a pak Luky nechce snídat,jen rozdrolí chleba,někdy dá něco do pusy,ale pak jí už hezky(teda v rámci možností.....,furt čekám kdy se chlapi rozjedí ,sem si říkala,že na jaře,no tak snad v létě?)
Raději už je nevážím,abych se furt nestresovala,až než pojedem do Motole na kontrolu(18.5.),tak je zvážím oba.Dřív jsem s nima poskakovala i na mojí váze pořád,ale už jsem to vzdala.
Jo a Kačka od Issagy(Lenky)tu operaci zvládla pěkně rychle,že jo.Jsem zvědavá,kdy sem nakoukne,aby nám to popsala,ale teď musí určo holky mooooc hlídat,protože ta jizva musí být v klidu a jeslti jsou divošky,tak jí nezávidím.....my to měli ještě v klidu,kluci se jen plazili,takže jsem je oddělovala(ohrádka/deka a byl v celku klid.
Jo a mluvu nějak neřeším zatím,si myslím,že všechno má svůj čas.Když porovnávám-vím nemá se to 😅 -stejně staré děti,každý umí něco jiného a taky se hodně liší kluci a holky,holky mluví víc,teda aspoň ty co tu znám.Někteří neběhají,my jako čamrdy,někdo už se nají sám(lžička je u nás jen na hraní 😠 a na rozhazování jídla)někdo už vydrží u pohádek,my jen znělka z večerníčku a tak 😉

simonac
1. kvě 2009

ahoj holky, co je to za docházku, kde jste všechny????? 😉