Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
13. kvě 2009

zdar babulenky!!

kaci - portrétky už jsou. Můj názor, jeden je dobrej,úplně celej Alýsek, a jeden je trochu zmršenej,nějak ten malíř dodrbal ramínko,má ho tak jaksi výš posazený nebo co,nebo jsem já lempl a má to tak být,nevím. Každopádně mu mamka bude volat,aby to spravil,mně to přijde prostě nějak divně posazený. A co mi teda ještě vadí,ale to je blbost mamky,tak že jsou hrozně malinký. Mamina koupila dvaoválný rámečky,aby je měla ve stejným stylu jako má už vyportrétovaný ty předchozí děti,ale ty starý obrázky jsou o trochu větší a malíř,který nás tehdy maloval,namaloval ty ob ličeje víc zblízka. Tentokrát je rámeček menší a ještě tenhle malíř udělal ty ksichtíky zbytečně menší,dal tam i ramínka a hrudník,to nemusel,mohl udělat větší detail obličeje. Takže celkově - je to hezký, ale úplně nadšená jsem z toho teda nebyla. No co,je to mamčina akce.. 😉

ke vstávání - dneska byl budíček šíleně brzo,v 6.45,blééé 😝 (hrozně rychle jsem si navykla na spinkání,od té doby co kluci přestali vstávat v 6),jeli jsme po dlouhé době do jesliček,zase chytit nějakou virozu 😀 . Všichni chlapi spali,normálně jsem je musela budit,aby jsme tam vůbec dorazili 😀

a byl nějakej den blbec - všichni lidi nějací nas..ní,divní,zlí,uhádaní,měla jsem 3 srážky s debilama (pardon), poslednímu už jsem bez skrupulí nabídla,že mi může políbit prdel 😎 . Zní to strašně, ale je to tak,on byl fakt megadebil,a furt si mlel tu svou,bla bla bla,jeho paní vedle něj do něj už dloubala at už toho nechá,nenechal,tak uslyšel,vůl 😀 😀

kaci - to je strašný,jak ty prachy lítaj,co? přesně to samý jsem si dnes taky říkala. před dvěma dny nákup za 1000,ale nakupoval manža,spousta věcí tudíž chybí,dneska jsme ještě šla dokoupit to "nutný" já a zas 1400 v prčicích. řekla bych ,že ty naše kluky je lepší šatit než živit. a to nechci vidět,až budou takoví ti nenažraní hladovci puberťáci ve vývinu 😀 😀 guláš s osmi si dají jako malou svačinku 😀

sorry za dlouhý příspěvek 😅 😀

halkac
autor
14. kvě 2009

Dobré ránko,

Dani, jak sorry za dlouhý příspěvek ! Naopak - máš megapochvalu !!! To ranní kafíčko u čtení koníka chutná ještě lépe 🙂
A jako vy spáváte déle než do sedmi 😲 😲 😲 ???
A až budou portrétky hotové, musíš je vyfotit a aspoń na chvilenku dát do albíčka. Prosím prosím prosím.
A "nutný"za 1400,- by mě ještě před dvěma roky sakra rozesmálo 😀 Teď už vím, že to jde jedna báseň...

Kuzelko, já ti nevím - myslím, že více uvztekaných dětí, než jsou naše, v životě nepotkám. Už nám každé dvojče z řevu i jednou omdlelo 😖 No ale je pravda, co říkala nedávno moje známá. Že kdyby byly děti samy, možná by tak uječené nebyly. protože u nás platí, že se hrozně přenášejí nálady. Kňučí Jonda, pak z toho mám špatnou náladu já a následně to přeneseme na Madlenku. A obráceně.

Tak jdeme posídat a pak asi ven, co taky doma, že?

kuzelka
14. kvě 2009

Ahoj

Dani taky chválím délku příspěvku a taky bych pak chtěla vidět portrétky 😉

Kaci u Vás se omdlývá a u nás zase z toho řvaní zvrací 😖 řve se řve až je z toho prostě natáhne 😖 😝
jo a s tím přenášením nálady je to u nás taky...

dneska přijde vozit tchýně tak si zajdu nakoupit a tak, zas nevím co mám vařit....

Simi a gratuluju ke shozeným kilčům!!!!

daniellka
14. kvě 2009

portrétky jsou u našich,tak jak tam budu a pokud nezapomenu foťák 😎 tak vyfotím.
já bych tak někam vyrazila ven,ale tady chčije a chčije,to snad nemá konce. aji jsem si říkala,že bych s nima třeba zajela do tesca nechat je šmiknout,ale nikdo nemůže,ani naši,sama to asi nedám,bojím se,že by mi jeden mohl někam zdrhnout. 😒

simonac
14. kvě 2009

ahoj holky, no co je to za docházku???? ☹

egrzuz
15. kvě 2009

5.00 budíček, holky to je šílený, ten den je nějaký dlouhý 🙂 Děti jsou plné elánu, ale já bych táááááááááák spala 😝

Dani, to bych byla taky naštvaná s tím portrétem, člověk má nějakou představu a potom ho to mrzí viď? A těším se taky na fotečky, až je ukážeš 😀

Kači, já když byla malá, tak jsm etaky prý omdlívala, tak čekám, kdy to děti podědí. Tenkrát poradil jeden rodinný kamarád doktor, že mi mají jednu seknou, jak začnu fialovět než omdlím a ono to pomohlo.
A kdy se zase probraly? To bych byla docela v šoku. ☹

Kuželko, u vás je to teda taky veselé.
Co včera , odpočinula jsi si? 🙂

Jinak do té solné jdu až dneska, já spletla termín objednání 😀 už blbnu. Tak večer písnu, jak bylo.

V 9 jdu na kosmetiku, tak připravím hady a vyrážíme. Snad budou hodný

tindra
15. kvě 2009

ježiš Zuzi a to fakt už nezaspí od 5hod?kluci se taky tak budí,ale dám jim mlíko,někdy na ně ani nemluvím a oni si ho vypijí,zahodí flašku a když si jich nevšímám tak zaspí.Luky někdy chvilku posedí s méďou,něco mu řekne,ale taky to pak ještě zabalí.
Včera jsem byla zvážit Martínka,kvůli Motole jak jedem v pondělí na kontrolu,oni tam chtějí vědět váhy a už máme skoro 8kg!!!!!Hurá,hurá,za chvilku mám doma cvalíka 🙂

egrzuz
15. kvě 2009

Ne to už fakt nespaly 😠 a strašně hned řádily.
Jindy jsem jim taky dala mlíko a spalo se dál, ale dneska nic. A to řval Jarýn u ve 4.45 😀
Já je totiž brala do postele, když měly teď to bolení zubů a Jarýn se toho dožaduje. Už několikátý den stojí kolem 4h v postýlce a huláká. Potom usne, ale dneska ani náhodou a Kristýn ho hned následovala, jak viděla Jardu, že pro ní jde, tak se smála, až se za břicho popadala 😀

8kg to už je super, už se ti pronesou , uvidíš 🙂

issaga
15. kvě 2009

cau holky,
jdu na vas mrknout 🙂 u nas se totiz vyjimecne spi! holky mi posledni dobou stavkujou a nechteji pres den vubec spat... des a hruza...

ale zase jak ctu tady o vasem rannim vstavanim, tak to my jsme asi rekordmani ve spani - obvykle vstavame mezi sedmou a osmou, ale obcas se zadari i v devet! 😅 (a spat chodime mezi osmou a desatou, jak kdy)

jinak Kacenka od operace jen ji a ji a ji - a porad slysim jen ham ham ham... takze snad ted uz bude vsechno v poradku a pekne nam poroste. na kontrolu do Motola jedeme za dva tydny, tak snad dostaneme pochvalu 😎

akorat teda minuly tyden, zrovna kdyz Kacenka nesmi onemocnet, tak nam delala starosti Barunka... nekaslala, rymu nemela, jen byla takova unavenejsi a zacla mit teploty... treti den uz pres 40 - tak jsem valila k doktorce... no v krcku pry to cervene mela a taky neobvykle ruzovy v ouskach - ale na dotek ji nic nebolelo... no kdo vi co to bylo - nastesti uz je to pryc

issaga
15. kvě 2009

Marti budem na vas myslet, at dostanete pochvalu, jak jedete do Motola... nam Kacenka ted asi pribrala dost - uz ze spitalu sla urcite o moc tezsi, protoze fakt od operace jen basti 😅

Simco my mazeme na pecivo nejcasteji Lucinu nebo taky ten detsky taveny syr Apetito... jinak ale holky maji radsi pecivo suche 😀

simonac
15. kvě 2009

holky, díky za rady co namazat na pečivo, dnes ráno jsem dala lucinu a docela jim to jelo, teda hlavně martínkovi, snedl skoro celý krajíc chleba 😉

nevíte , co je s verčou?? píše denně a ted už tu není asi 3 den

jirule33
15. kvě 2009

Ahojte 🙂

potřebovala bych radu zkušenějších!!! Jak jste přecházely z um č.1 na č.2 ??? Naše holky jsou na mm a večer dávám bebu 1, ta mi včera došla a tak jsem dnes dala bebu 2 ale plivaly to obě dvě, je v tom opravdu takový rozdíl? Navíc to moc nešlo přes savičku a když jsem dala větší tak jim to zase teklo moc 😝 Ještě jsem to teda blbě pochopila, myslala jsem že beba 2 je od 6 měsíce, sice máme míň, ale už se mi nechtěla kupovat beba1 když mám zásobu 2, jenže teď když to nechtěly jíst tak to čtu pořádně a je to od ukončeného 6měsíce 😠 což je pro nás teda ještě dlouho....no ale jde mi o to jestli jste prostě jeden den skončily s č.1 a nasadily č.2 a bez problému???nebo jste to nějak míchaly aby si zvykli na novou chuť.

Tem našim teda sjedu ráno pro jedničku, ale za měsíc to budu řešit stejně, takže budu ráda když napíšete jak tomu bylo u vás.

egrzuz
16. kvě 2009

Iss, to je super, že Kačence chutná, to je dobré znamení, že je jí dobře. Zvádly jste to holky výborně. 🙂
Jen to hlídání musí být děsný, že?

Jirule, já dala 2 až kolem 8měsíce, ono je tam jiné složení a je to spíš horší na trávení. Určitě dávej ještě č.1, na č.2 máte opravdu čas. Já dávám Nutrilon a přechod mi byl doporučen, tak, že dáš ze začátku jen jednu dávku č.2 a ostatní 1 a potom přidáváš postupně č.2, aby ta změna nebyla tak rychlá
Děti tu 2 vzaly dobře a připadá mi, že to ani nepoznaly.
Zavolej na linku Beby, tam ti přesně řeknou co a jak.

Simi, u nás se namazené taky většinou plive 😒

Včera v solné jeskyni to bylo úžasný, Jarýn ten si hned hrál, Kristýn se bála a seděla celou dobu na klíně, ale v úterý jdeme zase.
Když jsme ho doma svlékla, tak měl sůl až na pinďourovi 😀 😀 😀

simonac
16. kvě 2009

ahoj holky,

zuzu - sůl až na pindourovi 😀 😀 😀 😀 , u nás je taky solná jeskyně , tak snad se tam taky někdy vypravíme

u nás je tento víkend ve stylu oslav - prcci rok a já 34, dnes na oběd a celý den besedovat manžova část rodiny, zítrra má, takže utíkam at mám vše včas připraveno, mějte se hezky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jirule33
16. kvě 2009

zuzi, dík, tak až kolem 8 měsíce??? no já si právě říkala že když to dáváme jen večer, že budou třeba líp spát, že je to víc zasytí, ale ve 2h byly stejně vzhůru, takže nic no 😝

u nás je taky solná jeskyně, ale ještě jsme teda nezkoušeli, myslím dospělí 😉 tak to je bezva že se tam dětem líbilo, je to prý zdravé 😉

tindra
16. kvě 2009

jirule,zkus to i na kojeni.net,myslím,že tam je kromě zavádění příkrmů i o tomhle,ale nevím jistě,každopádně to dělej pozvolna,pokud reagovali děti takhle.Jo a my vstáváme v noci na mlíčko doteď 😉 2 je naše oblíbená hodina,teda moje nee 😒
Zuzi a k čemu všemu je dobrá ta solná jeskyně?U nás je to taky,jen jsem to ještě nezkoumala
Simi celý krajíc-to s tím jak kluci jí můžu od nich čekat tak ve školce.... ☹
Leni je to bezva mít doma hladovce,že jo,mě se to taky tak zdálo jak jsme dojeli 😉

egrzuz
17. kvě 2009

Ahojky,
Marti, okopírovala jsem ti ze stránek na co všechno to je 😉 😀
záněty hrdla, hrtanu, nosu

- zápaly plic a průdušek

- astma

- alergie

- choroby srdce - poinfarktové stavy, vysoký krevní tlak apod.

- nedostatečnou činnost štítné žlázy

- dermatologické choroby

- působí na uklidnění dýchacích cest kuřáků

a nebo slouží "pouze"

- proti stresu a neuróze

- při stavech přepracovanosti, stavech únavy, depresích, skleróze.

Simi, pitlíka měl úplně obalenýho 😀 😀 😀

Musím holky pochválit Kristýnku, ona umí SMRKAT sama, fakt já koukala jako blázen. Sice neumíme na nočník, ale smrkáme 😀 😀 😀

daiquiri
17. kvě 2009

Ahoj holky, nějak poslední dobou nestíhám, tak jen v rychlosti.

Jirule, my na Bebu 2 přecházeli tuším v 6.měsíci a proběhlo to absolutně bez problémů. A to jsme přecházeli z Beby HA.

Musím se pochlubit, máme nové auto! Teda nové, vyměnili jsme Punto za ojeté Stillo v kombíku. Ale paráda, konečně se vejdu i s dětma a kočárkem a budu moct někam vyrazit!
Včera jsem šla Prčice, Martin měl prcky poprvé sám celý den na starosti, zvládl to šikula, ale uznal, že měl dost! Tak si to aspoň vyzkoušel 😀

Simčo, tobě bych chtěla popřát vše nej, nej, nej! Hlavně dny plné sluníčka, zdravíčko pro tebe i všechny tvé blízké, spokojenost a štěstí, prckové a Péťa ať tě nezlobí a taky ať už nepřibereš ty zhubnutá kilča 😀 😀 😀
Pak se pochlub co si všechno dostala! 😉

egrzuz
18. kvě 2009

Ahoj holky,
já si stihla vyloxovat auto a stále nikde nikde 😕

Simi, vše nej k tvým včerejším narozeninkám, doufám, že jsi se je v klidu oslavila 😀 a hlavně ti přejeme zdravíčko pro všechny, ostatní není tak důležité.

Holky, já jsem si domluvila paní na úklid a byla tady dnes podruhé a je to perfektní. Chodní jednou týdně a ty 300kč obětuju
Jarda chodí v práci za 28kč na obědy, takže mám veget. 🙂

kuzelka
18. kvě 2009

Ahoj,
jsem tu pár dnů nebyla...

Zuzi, no tehdy jsem si moc nespočla, byla jsem u řezníka, v potravinách v drogerii, no prostě tam kde se s dětma nevejdu, pak jsem doma jěště porcovala to maso, něco poklidila a za chvíli už babi zvonila...
Manža má obědy taky v práci, a vaříš si pro sebe? Já už se tu holek ptala jak to mají ony s vařením, ale odpověděla mi jen Martinka 😉

no tady se nějak zatahuje 😠a snad nebude pršet

simonac
18. kvě 2009

ahoj holky, díky moc za přání, víken jsem přežila, ale řekla jsem že už nikdy více, přístí rok bume mít s manžou 35, tak pozveme všechny na oběd někde do restaurace a bude pokoj, doma chystat, obsluhovat...hlídat dvojky, nikdy více ☹ ☹ ☹

doma si přes týden vařím, ale protože pořád jím tak nějak dělenou stravu, je to rychlovka, vyvařuju jen přes víken když jsme všichni doma, manža přes týden jezdí na meníčka, peta má oběd ve školce a dvojkám domácí nejede, takže jsme na skleničkách 😉

tady se to taky honí a to mám jít za hodku s dvojkama pro petu do školky, vzal si kolobku a že pro nho máme dojet, atk snad to vyjde a nebude tak brzo pršet 😲

jo , jinak jsem dostala, depilátor a parfém od manži , prstýnek od tchýně..............., kosmetiku ..............ale za ty nervy mi to fakt nestáo, hlavně at jsme všichni zdraví, to přeji i všem ostatním 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
18. kvě 2009

Zuzi, závidím! Super cena za úklid, to bych taky dala, jenže tady je to o dost dražší. A jak by se mi to hodilo. luxuju skoro každý den a to samý utírám prach 😖 Teď jsem vyžehlila kopu prádla. A co všechno udělá? Vyluxuje, vytře, utře prach, vyžehlí?
A 28,-Kč za oběd???? To fakt jako někde je?

Karin, já moc nevařím, jen o víkendech, teď jak jsem šla ty Prčice, tak jsem udělala bramborový salát a nasmažila řízky, ať mi Martin neumře hlady. Jinak v týdnu je to tak nějak mražená pizza, rohlíky s něčím, párky, hemenex atd....

egrzuz
18. kvě 2009

Karin, já si pro sebe nevařím, něco zbyde z víkendu a nebo si udělám nějakou rychlovku, jak píšou holky. Dětem uvařím, ale dost ještě jedí skleničky, oni nějak potvůrky to domácí jídlo bojkotují 😒

Simi, to jsi se měla nechat právě obsluhovat, to já už vím taky a všechny oslavy probíhají v hospodě 😀 😀 😀

Veru, udělá co je potřeba, všechno co píšeš a včetně úklidu koupelny a záchodu, prostě všechno.
Bere 100kč na hodinu a je tady 3h. Já jsem tak ráda, když děti usuly stejně jsem to nikdy všechno nestihla uklidit a konečně mám po několika měsících uklizeno naráz všude 🙂
Obědy má v práci a je to polívka, hlavní jídlo, pití a sušenka nebo salát. Opravuji minutky jsou za 38kč. Hotovky stojí 28kč 😀

A jaký byl pochod Veru? Jsi dobrá, že jsi šla a manža to zvládnul viď? Šikulka 🙂

daiquiri
18. kvě 2009

Zuzi, tak to je fakt super! A kde si ji sehnala? Na nějaké doporučení? V Praze je spousta agentur, ale to je drahý. Vím, že kamarádka jen paní na žehlení.
Hele, víš co, já normálně budu jezdit na jídlo k vám, třeba jednou týdně a udělám si zásoby do kastrůlku na celý týden 😀 😀 😀 Akorát by se mi asi nevyplatila nafta 😀 Ani bych nevěřila, že za tu cenu se dá uvařit, ale ve velkým asi jo.

Pochod super, bála jsem se, že nepůjdem když lilo, ale prý nejsme z cukru. Bylo to super, já to miluju. Šla jsem už šestý ročník, vynechala jsem jen loni jako těhu. Chodím 28km, teď jsme šli jinou trasu 26km. A taky se každý rok těším na pivo, já ho totiž piju jen tam, jinak ne 😅

daiquiri
18. kvě 2009

Holky, poraďte mi, prosím! Chceme koupit cestovní postýlky, jaký máte? Nějaký, aby se daly dobře složit, nebyly těžký a přitom byly pohodlný! Díky moc

tetes1
18. kvě 2009

Já mám tuhle, je pěkná,má tam i nějaké zabudované rádio a je k tomu přebalovací pult,ale ještě jsem neměla tu možnost do ní dítko dát. 😉
http://www.ecipisek.cz/detail/cestovni-postylka...

egrzuz
18. kvě 2009

Veru, kámoška mi jí dohodila, uklízela u ní rok, ale kámoška se odstěhovala, tak už k ní nechodí. Já jsem ráda, že je vyzkoušená 😀

Tak jo, jezdi na jídlo, ale musíš do kasáren 😀 😀 😀 Já říkala taky Jardovi, že to není ani možný a, že kdybych to věděla nahnala jsem ho tam už dávno. Ještě mají výběr ze tří jídel

Postýlky cestovní mám nějaký polský, když najdu odkaz pošlu ti ho. Jsou strašně těžký, mám co dělat, abych je složený utáhla ☹ , složit jdou docela dobře a pohodlný jsou taky. Mají taky světýlko, vybrace a písničky

Holky, zítra jdeme zase do jeskyně, tak držte palce, aby se už Kristýnce líbilo 😉

simonac
18. kvě 2009

zuzi tak tu paní na uklid bych taky brala 😉

veru - my máme od hauku za 999,- a jsou super, lehké skladné, nemají sice rádio a vibrace, ale já myslím, že svůj účel plní na 100% 😉

barca28
18. kvě 2009

Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala.Našim dětičkám je 13 měsíců a rodila jsem přirozeně v 37+4 Tomík měl 3,2 a Terka 2,6kgMusím říct,že jsem zhubla na svých 52kg a bříško taky.Ale myslím,že je to hlavně přirozeným porodem,u císaře je to určitě horší.Jinak vás potěším,protože jsem někdy taky úplně vyřízená,hlavně když jsem s dětmi celý den sama.Naštěstí máme v baráku tchýni(nikdy bych si nemyslela,že budu tak ráda ) 😀 Taky máme vzteklouny a já zrovna nemám pevný nervy,takže občas jednu slíznou přes zadek 😕 Chtěla jsem se vás zeptat,jestli nemáte tip na nějakou letní dovolenou v Čechách.

simonac
19. kvě 2009

ahoj holky

barco - vítej mezi náma 😀 😀 😀 😀 , můžeme se zeptat odkud jsi??? 😉 já taky rodila přirozeně, skoro přesně jako ty , já byla 37+5, a obě děti měly 2.650g , ale bez diety bych určitě nezhodila tolik kil, mám to vyzkoušené po prvním dítěti 😖 😖

dnes jedu petovi na rodičák do MŠ ohledně skoly v přírodě, pak musíme ještě nakoupit sadálky, gumáky a pláštěnku....tady byla nad ránem bouřka, ted je taky zamračeno, ale zatím neprší, tak snad nezmokneme na dopolední prochajdě 😉