Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tetes1
4. čer 2009

dai:no v Praze jo, ono teda i v Plzni,když si člověk vybere nějakou "značku",ale na bazénu normálním no cenově docela jde. Celý ten kurz 12 lekcí (1lekce = půl hodina) stojí 1500 Kč a pro dvojky mají nějakou spešl cenu. A vaničky jsou pro obě děti 150 Kč na tu jednu lekci, takže to si myslím, že je relativně cenově přijatelné.
No, snad se nebudou nachlazovat a bude jim to svědčit. Asi je to člověk míní a život mění,takže se necháme překvapit. 🙂
My máme výročí 11.6., tak si ho v nemocnici pěkně užijeme 😅 😠
Holky,myslíte,že není brzy s takhle malýma mimčama k moři? Já myslela,že si to neužijou ani děti ani dospělý,nebo je to schůdné to nějak skloubit,jakože na pohodu?

kuzelka
4. čer 2009

Ahojky
my máme výročí svatby v červnu (23.6) ale jestli ho nějakým způsobem oslavíme, to nevim 😕 😀
Kaci jsem si tak vzpoměla, jěště jsi nám neporeferovala o té literatuře (výchova at..) 😀
a s těmi pády - Kuba má nožky samou modřinu, se stydím ho někdě vysvlíknout 😅 aby si pak ostatní nemysleli že ho týrám 😅

a s plaváním žádné zkušenosti nemáme

simonac
5. čer 2009

ahoj holky, jen Vás jdu pozdravit, tento týden vůbec nestíhám, martínek začal chodit, tak nevím koho hlídat prvního, k tomu mám doma i petu, ten měl být tento týden na škole v přírodě, ale ve školce mají salmonelu, tak ho mám radši doma ☹ , takže místo vegáču s dvěma dětma mám doma tři 😝 😝 😝 😝

daiquiri
5. čer 2009

Ahoj holky, my dneska jdeme na 10ti měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá co nového se dozvíme.

Marti, jak dopadla "oslava" výročí? Bylo to aspoň příjemný? Popovídali jste si taky trochu? No oni ty Benátky tak jako, že bysme jet chtěli, ale kdoví jak to dopadne.

Simi, tak začínáte v roce chodit? Sice honička, ale gratuluju! Já doufám, že v roce budeme aspoň sedět 😖

Taky jsem se na tý neurologii ptala jestli můžeme už koupit ty autosedačky po směru jízdy když ještě neseděj a prej jo, že se tam přikurtujou a jsou napevno, tak nevím. Měly jste je některá dřív než děti seděly?

tindra
5. čer 2009

oslava žádná,do kina se jde až za 14dní,jen ty lístky jsem koupila"jako"dárek.tak snad budou kluci hodní a mamka mě neodvolá hned po titulcích.
Já kupovala nové autosedačky minulý měsíc,pořád jsou nám dobrá vajíčka 🙂

daiquiri
5. čer 2009

Aha já myslela, že to bylo včera 😕 A to jsou lístky do kina?
Marti, ale tvoji kluci jsou tintítka 😉 Naše Barča už z vajíčka čouhá, Pavlík má větší autosedačku.
My na kontrole dopadli dobře. Barča má už 8kg a Pája 7,8kg, tak už ho slečinka předehnala 😀

barulinka
5. čer 2009

Ahoj holky,tak jsem zhlédla vaše albíčka,moc krásný fotky 😵 Holky my pořád řešíme dovču,teda spíš já,manželovi je to jedno.Danielko koukala jsem ,že jste byli u moře když bylo dětem 18měsíců.Nám je 14měs a na moře se ještě s nima necítím.Jaký to bylo?Nemáte nějaký tip na dovču v Čechách?

egrzuz
7. čer 2009

Ahoj holčiny,
jdu napravit tu naší absenci, našla jsem nás na třetí straně 😕

Veru, já měla ty větší sedačky od 9m a to Jarýn ještě neseděl. Bylo mu to určitě pohodlnější, ve vajíčku už byl takový namáčkaný 😀

Už říkáme taky mamííííííííííííííí 😉 😀 😀 😀

Dneska otesani snědli 330g jogurt každý. 😀

Baru, já právě přemýšlím , jestli pojedeme s dětma k moři nebo bez dětí. Danielka to zvládla výborně 🙂
No vidíš, nějakou novou fotku bych mohla přidat 😀

halkac
autor
8. čer 2009

Holky čaues, vypadá to za okny výborně, co? My zase vypadneme ven...možná do MC, možná někam na hřiště...hlavně pryč :-d

K těm knihám o výchově: vůbec nic mě nezaujalo. Prostě čekala jsem něco konkrétního a oni furt "děti jsou individuality tak je třeba se k nim tak chovat :-d" Snad nejvíc se mi líbil Matějček (Co kdy a jak ve výchově) - ale ten rozpisuje různá vývojová stadia a jejich úskalí. Ale nijak zvlášt neradí, co dělat. Jen vysvětluje, proč je např. dětský vzdor apod. Ale myslím, že na tomto základě si každý snáze ujasní svůj postoj.

daiquiri
8. čer 2009

Tak ahoj při pondělku! 😉

Zuzi, tak to si mě potěšila, Barča je taky ve vajíčku pěkně zmáčklá 😀 Ty jo, já se taky těším na první slovíčka, hlavně aby to byla máma 😀

Kačí, počasí na prd, aspoň tady, ale neprší, to je hlavní. Jsme se namlsali těch hezkých dní a teď je to spíš jak na podzim. Jinak Matějček je prostě kapacita co si budeme povídat! Taky přemýšlím, že nějakou knížku od něho pořídím. Vím jak jsem ty knížky studovala když jsem měla praxi v knihkupectví a to jsem ani neměla děti a říkala jsem si, že je tam spousta zajímavých informací!

Jinak náš vzteklý Pavlíček, už fakt nevíme co s ním. Někdy mě napadá jestli mu něco není, přijde mi to až nenormální.

egrzuz
8. čer 2009

Kačulí, my jsme byli taky celé dopoledne venku, je posekaná zahrada, děti to bavilo 😀
Odpoledne razíme za babičkou a v pátek se nám konečně vrátí tatínek🙂

Kdy dáme naše vínko na ICQ?

Veru, u nás to byla máma teď je to mamí 😉 😀
Buď v klidu , náš Jarýn má taky záchvaty, zrovna dneska dopoledne a vůbec každý den. Já už to ani neřeším 🙂

daiquiri
8. čer 2009

Zuzi a jak ty záchvaty u vás probíhají? Přeci jenom Jaroušek už chodí. Pája prostě nechce nic. Nechce chovat, hrát si, plazit se, prostě nic. Jediný, kdy je relativně v klidu, když jede kočárek, ale to se nedá celý den. Po pravdě už se kolikrát těším večer až je uložíme, což mi přijde smutný 😢

simonac
8. čer 2009

ahoj holky,

u nás je zatím nádherně - sluníčko svítí - tak snad to vydrží 😉

martínek už jen a jen chodí, nějaké lezení ho nebere 😉 , ale já nevím koho hlídat dřív - Kristýnka chodí při chodítku a Marta vedle ní bez, to se ještě dá ohlídat. ale jak se každý rozejde na jinou stranu hotovo 😝 😝

kuzelka
8. čer 2009

Ahojky

koukám, že se tu řeší záchvaty, tak to raději mlčím 🤐
holky mě jednou určitě odvezou do blázince 🙄

tady je venku zatím pěkně, tak snad to vydrží!

Zuzi u nás se říká tatí místo mamí 😠 😀 😀

halkac
autor
9. čer 2009

Dobré ránko,
tak dnes máme další prochajdu ve městě s kámoškou...holky, jak jsem si tu před 14 dny stěžovala, že děcka jsou mamiňáci, tak se to po mém "tréninku" pravdu zlepšilo. A to výrazně. Hodně jsme ted chodili mezi jiné děti, na návštěvy...a fakt včera jsem seděla v hospůdce s dětským koutkem - vypila jsem si kafe, minerálku...a teprve pak se šla kouknout, zda mi něco neuniká (děti celou dobu vzorně nabíraly písek, až mi to přišlo divné 🙂

Dai, co se týče vzteklounství - mně přijde, že nejbrutálnější bylo období mezi půlrokem a rokem. To jsem kolikrát nedávala a řvala po dětech 🤐 Když začali prcci lozit a hlavně chodit, tak se to skutečně zlepšilo - baví je prozkoumávat ...

Holky, nevím, zda to některá sledujete. Tak pro jistotu přidám celý příběh. Když jsem otěhotněla, začala jsem chodit na diskusi Únorovek 2008. Byla tam s námi i Maova; tahle super statečná holka dvakrát porodila kolem 20.tt (samozřejmě životaneschopný plod), teď byla potřetí těhotná a nedávno porodila ve 24. tt Matyáška. Hlavně my dvojčecí mamky, které často rodí dřív a předčasného porodu se obávají, asi umí chápat, co prožívá. Chodím teď i na únorovky sledovat stav a podporovat martinku....Držte palečky i vy, prosíííím!

simonac
9. čer 2009

ahoj holky

kačko - ve 20.týdnu a životaschopné??? to se mi nějak nezdá, fakt? 😉 jestli je to pravda, tak držím pěstičky at vše dobře dopadne 😉

u nás ted nejak vrcholí krize, s mojím se jen hádáme, podle mě si nějak neuvědomuje, že už nemáme jen 1 dítko, ale 3 a on se svých koníčků - tenis, tenis, tenis - nechce vzdát, ted zase hraje....už toho mám fakt plné zuby a to si ještě na sobotu naplánoval celodenní turnaj v tenise 😒 , poradte, co s nímvyměnit ho nemůžem , to by nejstarší nepřežil a kdo by mě taky se 3 dětma chtěl, že 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daniellka
9. čer 2009

holky ahoooj!!
mám oobrovský áčko,já vím. nějak to nedávám,no. asi už ani dočítat nebudu. jen ,prosím, napište, kdyby se dělo něco výrazného:je teda něco nového? někdo nově těhotný,v ýhra ve sportce apod.?? 😀 Dětičky jsou zdravý?

simi - jj,neporadím. ale klíďo ti třebas na týden půjčím too mýho. hodně rychle bys mi ho poslala zpět 😀 😀 Taky mě někdy tak šíleně vytočí,že fakt běsním. jenže se to opravdu musí vydejchat. už to s dětmi není jednoduchý a my máme taky trošku svázaný ruce, jmse uvázaný doma u plotny a děcek,čím na chlapa zatlačit,že jo.. Tak si držmě palce a jestli má někdo nějaou dobrou fintu (teda kromě sexu 😀 😀 ) na chlapy, sem s ní!!!!!

tindra
9. čer 2009

JO jo já chci taky poradit,náš tata pro změnu zase dělá že není ženatý a nemá děti.uý po tolikáté,že nemám sílu nějak reagovat a říkám si že jak začnu chodit do práce a osamostatním se tak se to bude řešit,teď ví,že jsem závislá ☹ jo a Simi já si namlouvám,že mě někdo bude se dvouma chtít,tak mě neodrazuj 😀 😀
teď jak jsem jela z města jsem se stavila u našich kamarádů o měsíc mladších dvojčátek a musím se pochlubit,že mám zlaté děti.Oni se furt prali,kousali se,to my děláme jen občas,kluci si umí i pěkně hrát spolu,to oni nee,takže jsme z tama utekli a šli domů spát a už vím,když kamarádka říká,že nic nestihne,když musí furt foukat pokousané ruce 🙂 škodolibě jsem se smála 😀 ale zase má hodného manžu,no každý máme něco 😉
Kači to je strašně málo,24 týden,takhle znám v Praze jednu maminku,mimi je slepý na jedno očko,druhý má nemocný,je to s ním celkově špatný i když je ta maminka ráda že ho má,musí 24hod denně být ve střehu a na druhé dvě děti jí nezbývá čas.Je to strašně smutný.vždycky se mi nad tím sevře srdce a děkuju a za svoje teď už zdravé kluky!

daiquiri
9. čer 2009

Kačko, tak super, že ten trénink pomohl! Trochu si mě potěšila! Já si taky myslím, že to vztekání je hlavně z toho, že mu nic pořádně nejde! Že až se bude víc hýbyt, bude ho taky víc věcí bavit, právě i to prozkoumávání.
Teda, tak hlavně ať je vše v pořádku a ať mimi nemá žádné následky! To je skoro na hranici, kdy se to mimi podaří zachránit co? Kolik má gramů? Tohle si vůbec nedovedu představit, já se trápila, že nemůžu otěhotnět, že rodím ve 33tt, ale teda ta holka musí být fakt hodně silná! Nechápu proč si někdo musí vyžrat takové neštěstí! To je úplně k breku ☹

Simi, když to je těžký, chlap potřebuje mít nějaký jakosi únik...Jinak když bys mu to zakázala, tak by to dopadlo špatně 😖 Co nějaký kompromis? Třeba ať chodí hrát jen tak dvakrát týdně nebo já nevím....

Dani, já výhra ve sportce 20,-Kč 😅

Marti, u vás je to dost vleklá krize co? Nepomáhá ani otevřená debata? Jestli ne, tak není lepší se rozejít než se takhle trápit?

simonac
9. čer 2009

ahojky¨

dík za rady, dnes večer si zkusíme promluvit a uvidíme 😉 , dnes jsem šla ráno na prochjadu a myslella jsem, že mě trefí šlak, manža mě nasral už ráno, kdy mi oznámil,že má tenis, já se na půl 10 chystám uklidnit ven, sejdu ke kočárku a měli jsme defekt - kolečko v háji - myslela jsem, že ho zabiju 😠 😠 , věděl o tom, stalo se mu to na vfčerejší prochajdě, jen nějak zapomněl, jak spěchal na tenis ☹

daniellka
9. čer 2009

simi - tak přesně tyhle situace znám,to je jak přes kopírák u nás. to šílím 😎 . jak jsi to nakonec vymyslela?

dai - tak to jsou dobré zprávy! gratuluji k výhře!! 😀

kuzelka
9. čer 2009

Ahoj 🙂

Marti ty si se stavila k nám, jak si jela z města?? 😀 😀 😀 😝
jinak u nás taky nic nového...
dneska jsme byli s mojí mamkou s dětma na písečku 😉 ale přišli jsme o jednu lopatičku ☹
a taky budu muset poslat golfky na opravu ☹ ☹ musí se vyměnit kolečka 😒 takže ven budu jezdit asi s tou těžkou krávou, starým kočárem, už ho snad ani s dětma neuvezu 😠

tindra
9. čer 2009

taky jsme přišli o lopatku a pak jsem byla za sestřenkou na druhém konci města a ta měla na každé věci na písek nasané A(má Anežku 😉 ) aby se nemusela s nikým na písku handrkovat co je její když ty lopatky jsou si tak podobné a když tam každá mamka vysype igelitku věcí, už máme taky M+L na všem 😀
Si představte že dnes došel táta domů jako by se nic nedělo,pomohl s klukama, no sice zase beze slova zmizel,ale pokrok,už mu nejsou děti ukradené.
Dai otevřenou debatu nemám čas uskutečnot bo manža se mnou diskutovat nechce ☹
Právě jsem dočetla knížku o spaní co mi poslala mailem jedna maminka z www.dvojcata, no nevím je to ve slovenštině a takové přeházené,ale jeslti o to někdo máte zájem písnite mi svůj mail do IP,přepošlu vám to,ale v podstatě je tam nechat děti kontrolovaně vyplakat a v noci jim dávat míň a míŃ jidla až skoro žádné,to jsem zvědavá jak to bude Luky akceptovat 🙂

halkac
autor
10. čer 2009

Dobré ránko -

takže u nás se dnes spalo bez probuzení až do pěti - pak jsem dala mlíčko, děti zase usnuly, ale já z těch nepřerušovaných 6 hodin spánku jsem úplně mimo a nemůžu znovu zabrat - a tak jsem na počítači 😀

Simi - ty ses asi přehlídala...právě že jsem psala, že 20.tt byly ty děti neschopný života ☹ Teď se jí syn narodil "až" ve 24. tt a měl přes 600 g...a to už se doktoři pokouší o záchranu, i když komplikací je moře.

Marti, to mě mrzí s tím tvým neposlušným manželem. Ale třeba se to všechno ještě obrátí - až děcka budou větší a on s nimi bude moct komunikovat a sám pozná, jak strašně je pro ně důležitej ...

A je to obecně těžký: můj manžel přiznává, že se po narození dětí změnilo mnohé i jemu, ale že s mým životem se to nedá srovnat. Například když já chci jít plavat, musím si zařizovat hlídání. pro naše děti. Zatímco on sï na bazén skákne ráno před prací a na hlídání NAŠICH DĚTÍ se mě ani neoptá 😀 Ale ne, můj manžel je v pomoci s dětmi skutečně grant, snaží se být maximálně s nimi, lítá kolem nich,...na tohle je úžasný a nestěžuju si ani náhodou !!!

septim
10. čer 2009

Ahojda holky tak koukam ze to je s tema chlapama asi vsude stejne. Muj pripravuje ve volne chvili kluky na zovody v kulturistice. Simi vy ma tenis mi tohle. Minulou sobotu byl celej den na zavodech a ted odjizdi uz v patek na mistrostvi sveta na slovensko az do nedele. Jestli chci jet taky, tak si mam pry obstarat hlidani, rika to jak kdyby ty deti byl jen moje a ne nase. ☹ U nas nepomaha ani to popovidani, vzdy to je par dni ok a pak se to vrati do starych koleji. ☹ Uz mi docela hrabe. ☹

simonac
10. čer 2009

ahoj holky,

septim - to je fakt, u nás to taky moc nezabírá ☹

kačko - jojo, to je fakt , jak jde chlap za svým koníčkem, klidně se sebere a jde, ale když chceme my, musíme zajistit hlídání....... 😒 , on se doma taky docela postará - koupe, o víkendu vozí..., ale s těma koníčkama 5x týdně mě fakt se.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠
jo, a to jsem fakt špatně přečetla s tím mimi ve 20. týdnu
☹ , tak at se teed drží a je to možná co nejlepší v rámci možností 😉

danielko - kočár jsem si i s dětma šla opravit do nejbližší prodejny kol, kde mi vyměnili duši a jela jsem dál, tatínek hrál tenis tak jsem se musela postarat 😒

za chvilku dojde kamoška na besedu mrknout se na věci a oblečení po prckách, tak snad si něco vybere a já se zbavím zase pár krámů 😀 😀 😀 😀 a udělám místo na další 😀 😀 😀 😀

daiquiri
10. čer 2009

No Marti, ale k tomu má asi nějaký důvod ne? Přeci když je nějaký problém tak se nevyřeší tím, že budeme dělat, že neexistuje. Nebo on si jako myslí, že vám to klape?

Kačí a tobě se budí ještě v noci? To my spíme celou noc bez pití i bez jídla 😉

Septim, je to asi všude stejný. My taky debatíme, proberem problémy, tři dny je pohoda a vše super, pak se to zase vrátí tam kde to bylo ☹

kuzelka
10. čer 2009

Ahoj 🙂

no u nás s manžou ted docela pohoda, asi to bude tím že není přes týden doma 😀 😀 😀

dneska jdeme s mojí mamkou s dětma na poradnu (1,5 roku) tak jsem zvědavá jak vyrostli a přibrali 😉 snad nebu lít jak z konve!!

Marti taky mám v plánu si věci na písek podepsat!! 😉

egrzuz
10. čer 2009

Ahoj holky,

Kači, držíme palce pro tu maminku, musí to být šílený. Chudák, snad mu dokáží pomoct. Ach jo, je ten svět nespravedlivý.

U nás se už spí taky celou noc bez jídla asi od roka. Teda , občas se probudí a chtějí dudáka, ale jinak dobrý.

U nás s manžou teď pohoda, je 2týdeny na cvičení 😀 😀 😀 Né, docela to jde, teda moc se nepřetrhne , ale když potřebuju pomůže.
On má koníčky, při kterých je doma, tak je při ruce 😉 🙂 Už se nám stýská.
Holky rada: někam je vyšlete a uvidíte , jakl to bude v pohodě, až se vrátí. 😀

Septim, byla jsi to, že jsi myslela, že jsi těhulka vi'´d? Nebo se pletu? Už to mám možná pomotané.

Koupila jsem Jarýnovi konečně sandálky od Fare, holky za 499kč nové na MMB, to nechápu, na e-shopu Fare jsou za 649kč, pro Kristýn musím do lékárny, ty výjdou za 620kč, taky levněji než na netu.

Dneska jedeme za kámoškou s miminkem, tak snad budou draci hodní 😀 😀 😀

septim
10. čer 2009

egrzuz jo to jsem ja. Otehotnela jsme i kdyz nam bylo receno ze to je nemozne. ☹ Nakonec jsme se rozhodli s manzelem pro preruseni i kdyz to bylo moc tezke rozhodnuti, ale kdyz ted koukam na to jak mi holky davaji zabrat myslim ze jsme se rozhodli dobre 😉