Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
9. pro 2009

zdar ženy!!

dai prosím prosím já se taky hlásím do ip o koňáčkovej recepis 😀 😀 teda nevímjestli to vyrobím, ale když bude chut a čas, tak joooo 😀

misas - jak seš na tom?? co cipísci, jsi ještě 3v1?? 😀

septim
13. pro 2009

Ahojda dlouho moc dlouho jsem tu nebyla. Dai myslim ze to co pises je uplne normalni, se spinkanim i s jidlem jsme na tom uplne stejne. jednou jedi to podruhe uz to nechteji a tak to je dokolo. S tim spanim nam to dela Anetka a je to docela mazec taky uz spinka s nami at nebudi Adu. jinak me uz holky skoro dva mesice litaji jak blazni, kolikrat si rikam ze daleko lepsi kdyz to neumely 😀 na vanoce mam akorat pernicky dneska jeste udelam linecke pristi tyden vosy hnizda a prdim na to. 😀

tindra
23. pro 2009

Uf uf jsem vás nemohla najít....
Jen jsem chtěla popřát krásný a klidný Vánoce a nový rok plný zdravíčka a štěstíčka a splněných přání 😵
My jsme oslavili druhý narozky, kluci nadšení z dárků,hlavně saní,když konečně napadl ten sníh,to měli akorát k narozkám.JInak u nás nic nového, kluci jsou pořád trpaslíci takže hlavní dáreček - kolo nebo odrážadlo dostanou až na jaře.
Takže se těším,až se tu zase někdo ukáže 😎

daniellka
24. pro 2009

čau babule!! Chtěla jsem vám a mrňouskům popřát krásné a klidné Vánoce!! 😀

egrzuz
24. pro 2009

Ahoj holky, taky všem moc moc krásné svátky a hlavně zdravíčko pro všechny 🙂

simonac
24. pro 2009

Ahoj holky, taky přejeme všem krásné vánoce, hodně štěstí a hlavně to zdraví 😉

daniellka
26. pro 2009

nazdárek, tak coo, děvčátka?? jaký byly Vánoce?? šup sem a povyprávějte!!

u nás pohodička, fakt jsem si odpočla letos nás pozvali tcháni, dokonce jsme tam i přespali a bylo tam tak fajn a klídeček, že jsme dorazili až včera pozdě odpoledne. dárky jsme koupila já sama klukům 4, nechtěla jsem přehánět, ale i tak,když se k tomu přidaly ještě od ostatních, tak toho měli hafo a už nevěnovali pozornost dalším, totálně je totiž sebral ten montážní pultík s vrtačkou. takže nachystaný kola zůstaly v garáži a dáme jim je za měsíc k narozkám..

co dostaly dětičky u vás a co jste dostaly hezkýho vy? pochlubte se, at mám inspiraci na narozky co máme za měsíc 😀 😀

andrealiskova
26. pro 2009

Ahoj holky, už jsem tu dlouho nebyla, takže doufám, že jste si užily veselé a pohodové Vánoce.

tindra
27. pro 2009

čauky, no u nás taky pohodička i náš táta se letos rozhodl slavit vánoce s klukama,takže Martínek už místo mami po probuzení volal tati no dneska to korunoval když po probuzení volal že chce auto od ježíška,to nás teda rychle vyměnil....jinak nej úspěch mají pořád dřevěné koleje už od narozek,teď dostali další díly,no jezdí si jezdí a jak jsou hodní... 😀

egrzuz
10. led 2010

Ahoj holčiny, kde jste všechny? Našla jsem nás až na 5 straně , to tady ještě nebylo.

U nás klasické období vzdoru, ale s dětma je čím dál větší legrace. 🙂

Tak holky, pište co nového 😀

simonac
10. led 2010

ahoj holky, docházka tady fakt nějak vázne ☹

u nás se ještě nemluví,kdy začali vaši prcci mluvit, u nás ani máma ani táta ☹ , ale jinak je to už taky leoší a lepší, jen nesmím vzpomenout noci. to je u nás děs pořád - vzhůru tak nejmín6x , já se snad už nikdy nevyspím 😒

tindra
10. led 2010

Simi klid,u nás se taky nespí 😉 no a co nového? u nás se mluví všechno už i ve větách jen bylo lepší když občas mlčeli nebo mluvili hatmatilkou,to jsem mohla dělat,že jim nerozumím 😀 ale ty plinky!!!!těch se asi nezbavíme,já na to prostě nemám nervy nechtějí si prostě na ty kakoše sedat a pak za 30 vteřin: Mamí jé,čurám.To mě berou čerti.ach jo.
Byli jsme u dr. a ta nás poslala na vyšetření na endokrinologii jeslti náhodou nejsou moji trpaslíci nějak zaostalí,máme jen 80 am a 9 a 10kg a prostě nechtějí jíst,teda oběd jo ale svačiny a snídaně jsou u nás už skoro ve stylu: jeslti tohle nesníš nebudou pohádky, budeš tu sedět dokud to nesníš atd prostě to nejhorší co se má na děti zkoušet,ale nějak mi nestačí nervy....a to prej příroda dá dvojčátka jen těm co to zvládnou 😅 😀 😎

simonac
10. led 2010

Marti - klídek, my máme taky prci, máme taky necelých 9 kg, a jdlo - to jim docela jede, ale zato ten nejstarší - tak tomu do ted nejede nic, je v první třídě a konečně jsme překročili 20kg 😉 , ted u mě stojí prci, tak budu končit, večer mrknu na kočárky a písnu 😉

dagin
10. led 2010

Ahojky! Můžeme se k vám přidat? Máme holčičky narozené 35+1tt, teď už velké slečny - mají 26 měsíců. Dáša + Terezka a Michaelka.

simonac
10. led 2010

dagin určitě můžeš a vidím, že jsme ze stejného okresu 😉

dagin
11. led 2010

Ahojky! Simčo a odkud jste přesně? My jsme od Uh. Brodu, z Drslavic. Holky mi teď spí, tak brouzdám po netu 🙂. Ve středu nás čeká velký den, mají jít poprvé do školky, tak snad to zvládnou bez potoků slziček ☹ .

tindra
11. led 2010

Dášo takhle brzo????vítám tě tady i když naše docházka je mizerná..... 🙂
a to se už chystáš do práce?a necháš je tam celý den? já se teprve půjdu zeptat jeslti nás vůbec vezmou,jeslti má cenu jít k zápisu🙂

simonac
11. led 2010

holky, nebyli jste někdo na lyžovačce ve Velkých Karlovicích?? chceme vyrazit s dětma a scháníme a scháníme...díky za tipy 😉

dagin
11. led 2010

Tindro, do práce nejdu. Ale u nás je málo dětí, tak mi to ředitelka nabídla. Budou tam jen na těch 5 dní v měsíci a zatím jen dopoledne. Ony pořád chtějí jít někam hledat děti 🙂 a to prostředí znají - chodíme tam 1x týdně do babyclubu. Už skoro půl roku jsou přes den bez plen, cosi i umí, tak snad to zvládnou. A pokud ne, tak si je odvedu domů a bude. Zkusíme a uvidíme. Ale do školky půjdou na trvalo dřív - od konce srpna, to budou mít 2 roky a 10 měsíců. Já jsem před MD učila a musím začít s novým školním rokem, už se docela těším 😉 .

daniellka
12. led 2010

jééé, konečně se tot u trošku rozjelo, to jsem ráda 🙂

simi - z mluvení si nic nedělej, to se pak najednou rozjede raz dva.. naši do těch dvou let taky mleli nesmysly 😉

my jsme trochu marodili, napřed kluci, ti se už zotavujou, ted to máme my s manžou, parádička, tohle předávání nemocí. chtěli jsme si zajet na víkend na lyže a asi to přesunu, necítím se moc na to, nevím..

Dášo ahoj, to je fajn, že je tu někdo nový 😀

juliet
12. led 2010

Ahoj, přišla jsem si také počíst, jaké máte a nemáte s prcky trápení a radosti.
U nás to s mluvením není také žádná sláva, jen Nelinka umí hezky říkat mama. Pak jim jde ham a hají, ale ani jedno dělat nechtějí 😝 Na snídani si dají jen mléko, pak už nic, svačina jen trošku chleba, oběd jen polévka druhé většinou sní jen malý. Mají kolem 10 kg, tak mě to také trápí. Ale doktorka říká, že žádné dítě hlady neumře, tak se tím uklidňuju 😀

S nočníkem máme také trápení, nechtějí na něm sedět vyslečení. Oblečení si ho vytáhnou, mlátí se do plenky a dělají ee, ale když je vysleču, tak zdrhnou ... nevím, jestli je to studí nebo je to nepohodlné 😒

A ještě se vás chci zeptat, jak to máte se spaním přes den? Mě děti od Vánoc přestaly spát přes den a večer jsou pak strašně protivní 😢

Simi, manželův šéf jezdil celý týden na Kyčerku, sněhu tam je dost. Ale ubytování ti neporadím, my to máme 30 min. autem. Ještě mě napadá - můj bývalý šéf má ve Vel. Karlovicích hotel, ale je to už na slovenské straně, tak zkus pohledat na netu. Je to ve středisku Kasárna a jmenuje se to tam Hotel Fran. František a Anna Katoličtí. Mají tam i bazén, pokoje jsou jednoduše zařízené, ceny mi vždy přišly v pohodě. Nevím, jak to je teď, když mají EURO. Hned u hotelu je sjezdovka a vedle ní další.

tindra
12. led 2010

čus, už jjste viděly tohle? http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-08-01-2010
já se asi trošku zblázním z těch nočníků nějak se klukům nechce pochopit že prostě budou bez plinek a basta.
Dášo to máš dobrý že máte málo dětí u nás je jaksi přeplněno,ale snad nás vezmou,jdu se tam zeptat tento týden,teda mám to v plánu...

dagin
13. led 2010

Ahojky! Holky spí přes poledne stále - hoďku, někdy i víc a nedovedu si představit, že by nespaly. Večer chodí spát v osm.
Dnes byly poprvé v té školce, já jsem si cosi podělala a jak jsem šla pro ně, tak jsem nakoukla a viděla, jak sedí s dětmi za stolečkem a jí polévku - bylo tak strašně hezké, i slzička mi ukápla a to mě hned tak něco nerozpláče. Prý byly moc šikovné, neplakaly, zapojovaly se do všeho, nepočuraly se atd.. Ráno proběhlo v naprostém klidu a hlásily, že zítra chtějí jít zase. Mám z nich obrovskou radost 🙂 .

fiallinka
13. led 2010

holky, zdravím všechny, které znám a držte palce, začínám stimulovat na KET 🙂

simona: pro děcka je myslím dobře zařízený hotel Hájenka na Kasárnách, kdyby vám stačil malinký vlek a dobré bydlení a jídlo, mrkni na hotel Horal, tam je sjezdovka hned pod ním - ale nevím, jakou máš představu o ceně...http://www.valachy.cz/hotel-horal/, http://www.hajenkahotel.sk/ a o poloze hotelu... kdyžtak napiš do IP, známe to tam dobře. Když nad tím tak uvažuju, tak dobrá volba by mohla být pro děcka tohle, i cenově to bude nejlepší - http://www.podpralesem.cz/, vlastní to náš kamarád 🙂.

simonac
15. led 2010

ahoj holky,

Dáši - tak, to máš opravdu moc šikovné holky, my ted ještě ani nemluvíme, o nočníku nemůže být ani řeč..., 2roky a2 měsíce jim budou v červenci tak uvidíme jestli budeme taaaak mooc šikovní jako vy 😉

fiallinka - já si tě pamatuju ještě z čekáme dvojčátka, a přeji vám at to vše dobře dopadne a nestane se nic hrozného jako minule
co se týká těch karlovic, tak moc díky za tipy, sice už jsem s i rezervovali hotel tatru - kdysi jsme tam byli s mojím ještě za svobodna, ale ještě se neozvali, tak uvidíme, malý svah je i u toho hotelu a hlavně mají docela
zajímavý wellnes program, tak snad se trochu zregeneruju 😉

kde jste všechny holky????

fiallinka
15. led 2010

simonac: ahoj, tatra taky určitě teď není špatná 🙂, podobně je na tom ten horal, ten je supr (má to myslím i stejná firma)

a tady vám to nějak vázně, jak vidím...asi nestíháte, že...

dagin
15. led 2010

Ahojky!

Tak holky byly ve školce i dnes a když jsem šla pro ně, tak plakaly, že ještě nechtějí domů, že si chtějí hrát 🙂.
Jinak jsem si za ty dva dny, co tam byly, tzn. asi 7 hodin, podělala hromadu práce, pouklízela si atd., rozhodně jsem neležela. A i kdyby - moc hlídání nemám, potřebovala bych to. Ale už jsem slyšela, že se o mě říká, že jsem pohodlná a holek se chci co nejdřív zbavit, tak to mě docela namíchlo. Já vím, že jsou ještě malé, ale kdyby jim to dělalo problém, do školky je dávat nebudu - ale když se jim tam líbí, tak proč toho nevyužít, ne?
Nebo se vám taky zdá, že to tak není v pořádku?
Fakt mě to dostalo, tak jsem si musela postěžovat...

Simčo, hned bych se někam vyrazila zregenerovat ... 🙂, tak se aspoň půjdeme odreagovat v sobotu na ples.

egrzuz
15. led 2010

Ahoj holky, to je super, že se to tady zase trochu rozjelo 😀

Tindro, já měla doma ten Nurofen a skoro celý vypotřebovaný, když jsem si uvědomila, co se mohlo stát, jak minule Jarýn omdlel z horečky a pak byl na jipu, tak se mi udělalo špatně. Faktem je, že mi bylo dovný, že po tom sirupu nějak rychle zase horečka vylezla. ☹ Už mám jiný.

Zdravím Dášu, u nás je teda taky přeplněno a budu ráda, když děti na 3 nebo 3,5 vezmou. Holky jsou šikulky, že to tak zvládly perfektně. To jsi byla hrdá matka, že? 😉 🙂

U nás s mluvením je na tom lépe Jarýn, už mluví ve větách a všechno opakuje, i když mamince něco ujede třeba v autě 😀 😀 😀
Kristýnka ta si jede svoje , ale už se taky chytá a rozmlouvá se.
o
Se spaním je to horor u Jarýna, odpoledně ho uspávám hodinu a potom hodinu spí, večer dřív jak v 9 neusne. On se snaží , ale kroutí se a prostě nezabere
Simi, u nás se taky stále budíme v noci, já si taky říkám, kdy se asi vyspím 😉 🙂

Fiall, moc moc držím pěstičky a ať je všechno v pořádku, moc tio to přeju

Juliet , není to brzo nedávat děti spát přes den, já když nedám Kritýn, tak je teda taky hrpzně protivná, J ten je ok když nespí.

Tak jdu něco dělat, když se spí a večer mrknu, jestli jste se neflákaly a něco napsaly holky jedny 😀

tindra
15. led 2010

No tak školku jsem nestihla,ale příští týden už se fakt musím jít zeptat!Dneska si vzali kluky naši po pěkně dlouhé době,vždycky je tam musím dovést a odvést ale dneska to mám s plným servisem no a místo abych se léčila tak sedím tady 🙂
Fialinko moc držím pěstičky i s klukama,snad teď budeš pod větší lékařskou kontrolou!
Dášo jak jsi dokázala holky naučit na kakoš??????Já to u Lukyho vážně vzdala,Martínek se už chytá,ale Luky si furt učurkává,prostě pořád, na to nemám!zkusím za měsíc.No jo ale holky jsou asi šikovnější.
Teď se zrovna peru se seznamem vah a mír od narození na tu endokrinologii, to bylo úžasné když byli kluci miminka a měli 50cm 😀

fiallinka
15. led 2010

holka, díky... dnes jsem vyfasovala fraxiparin a už preventivně budu píchat celé těhu... radši... a vidím, že vám ty děcka strašně rostou... mně taky, to je hrozné...