Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

crca
29. led 2011

@edousek a až budou větší,tak budeš někdy i ráda za to,že ten den tak šíííleně rychle uteče 😀 😀 Jsou dny kdy se vzbuděj a já už se těším na večer až půjdou spát 😀 😀 ,ale jinak je to tak 😉 točíš se celý den kolem prckůproto nemáš čas moc sledovat hodiny 😉

orchidie
7. srp 2011

omlouvam se, ze sem lezu, ale kdyby nekdo treba shanel golfky pro dvojky:
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/0ft7/si...

pavcahola
2. lis 2011

Ahoj holky mám dotaz máme skoro 14měsíční dvojčátka kluky a nevím jak je naučit na nočník.Oblečený si na něj v pohodě sednou aji tam vydrží,ale jak jsou nahatý tak je tam za boha nemůžu dostat.A jak jste je učily na nočník každýho zvlášt a nebo oba naráz.Děkuji za rady.

kalimera
6. pro 2011

@pavcahola
Ahoj, tak už jste nějak pokročili? My se to odnaučily každá zvlášť. A tak jsem neměla stres, která dříve. Jedna se zbavila plínek do 3 dnů i v noci a na druhou jsem najela za 2 měsíce a ta to zvládla za 2 dny sakum prásk. Záleží to na dětech, jak jsou šikovné. Já jsem spíše strašila a sem tam plácla, ale vyplatilo se to. Nikdy se mi do postele nevyčuraly. Držím palečky

pavcahola
9. pro 2011

@kalimera Ahoj nijak jsme nepokročily asi to zatím nechám být.Ale říká se že kluci jsou na tohle línější než holky,ale tak do dvou let to snad nějak zvládnem. 🙂

kalimera
9. pro 2011

@pavcahola
ahojky, máš kluky a nemají ještě ani 2 roky, raději se ještě nestresuj. Nechala bych to na konec jara,
ať mají méně vrstev na převlíkání. V rodině máme ještě další dvojčátka, holku a kluka. Holčička to zvládla až skoro ve třech a chlapeček s tím bojuje a jemu 3 a něco. Pkud není třeba šetřit na plenkách, tak si ještě počkejte. Všechno má svůj čas. Pěkný de

pavcahola
10. pro 2011

@kalimera děkuji ti tohle jsem chtěla slyšet hned jsi mi zvedla náladu.Klukům ted bude 15měsícu.A ty máš jak starý děti?

kalimera
10. pro 2011

@pavcahola Holkám bude v lednu 5. Jsou to šikulky, i když jsou hyperaktivní. K tomu jsou strašně ukecané. A vzhledem k tomu, že ještě na konci září neuměly v češtině nic, kromě dobý den, tak jsem na ně pyšná. Je skoro jedenáct a teprve ted se mi je povedlo zahnat. Když měly holky 15 měsíců, tak chodily spát v 8 jako hodinky. Jojo, bejvávalo. A jak je to s Vámi? Dobrou

pavcahola
12. pro 2011

@kalimera jo kluci ted v zimě chodí spát pravidelně v sedum,jsem docela ráda,že je aspon večer klid. 🙂 A hlavně že si zvykly na nějaký řád.5 let tak to už jsou velký holky to už pujdou pomalu do školy toto letí vid? 😉

kalimera
12. pro 2011

@pavcahola Holky minula škola od září jen o pár dnů. Zpočátku jsem přemýšlela, jestli to trošku popostrčit, ale pak jsem si řekla, nebudu tlačit na pilu. Holky jsou bilingvní, takže jim to určitě jen prospěje. Holky chodí do hasičů a na angličtinu, takže toho mají stejně dost. Ale ještě bych chtěla, aby začaly dělat nějaký sport, aby někam daly tu energii,kterou mají v sobě. Máte pravdu, ten čas opravdu letí. Jenom spaní v sedm hodin si nepamatuji. Už prďolové mluví? Hezký večer

pavcahola
15. pro 2011

Ještě moc nemluví jen ten "starší"už toho umí víc než ten druhý,ale on to dožene.Tak to jsou holky šikovný že už chodí do angličtiny,ta se jim v životě nestratí.

dor
28. led 2012

chci se zeptat, zda nemáte někdo tento kočárek https://www.modrykonik.cz/fotoblog/dor/album/ea... - Easy Go Duo - pokud ano, zda byste mi k němu nemohli do fotoblogu napsat nějaké zkušenosti... Díky moc !!!

letta
21. bře 2012

Ahojte, můžu se k Vam pridat? Také jsem maminka dvojčat 😎

haferka
26. lis 2012

Ahoj holky, vidím, že se tady dlouho nic nedělo,ale musím to zkusit - jsem ve 30.tt, čekám dvojčátka (chlapeček je tam 100pro a druhý prcek se nechce ukázat 🙂 ) a pomalu ale jistě začínám řešit, co sebou do porodnice. Netrápí mě ani tak co pro mě, to jsem se více-méně dočetla, ale nevím co pro prcky... Vzhledem k tomu, že přijdou v prosinci nebo (v lepším případě) v lednu, tak mám docela strach, aby mi nenachladli.... Je mi skoro 25 a jsou to moje první miminka 😀 Děkuju za rady 😉

marton
26. lis 2012

@haferka Ahojky,gratuluji k dvojčátkům 🙂 .Naši kluci byli sice v létě,ale nepotřebovali jsme nic.Od plen až po oblečky jsme měli vše k dispozici.Pravda ale je,že občas se na hadříky stála fronta 😉 .Takže bych si na tvém místě přibalila dupačky nebo overálky,bodýčka a svetříky.Slabá čepička by asi taky nebyla od věci.Třeba to ani nepoužiješ.A nebo to nachystej doma manželovi.Na cestu domů ještě kombinézky,ale to je jasný 🙂 .
Jak se budou prckové jmenovat?

haferka
26. lis 2012

Děkuju za radu, jak jsem byla celou dobu v klidu, tak pomalu ale jistě začínám panikařit 😀 Máme Vojtu a Michala a pokud tam tu jednu vysněnou holčičku mám, tak je to Klárka 🙂 Hrozně se těším, až bude po... Přibrala jsem zatím "jen" 16kg ale vesměs všechno mám v břichu, takže už trpím na záda a bříško mě trošku táhne dolů, tak hačam a hačam...🙂 to už mě taky neba 🙂 Pokud by jsi měla nějakou radu, jak si trošku ulevit, tak sem s ní! Prosím prosím, smutně koukám 😉

jarkalada
26. lis 2012

@haferka ahoj, nepanikař 😉
Já taky pro ně do porodnice nepotřebovala vůbec nic. Až na cestu domů a to pak přivezl mm až ten den. Zbytečně to tam skladovat někde pod postelí v tašce. Ale každá nemocnice to může mít jinak.
Jinak gratuluju ke dvojčátkám a ať vám vše dobře dopade 🙂
Kdyžtak zajetá aktivní diskuze je třeba tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi...

marton
30. lis 2012

@haferka Tak to teda radu nemám 🙂 .Ale úplně se mi ty pocity vybavily.Taky jsem měla pocit,že mě břicho stáhne.A to jsem za celé těhu přibrala taky 16kg.Kluci byli narozeni v 35plus5. Existují ale břišní pásy pro těhotné.Maminy je chválí,já sama jsem je nevyzkoušela.Máš krásná jména.Švagrová má 3 kluky a dva z toho Vojtu a Míšu.K holčičce držím pěstě,ale kluci jsou taky fajn 😉 .

majka07
30. lis 2012

@haferka ahoj, dle mého záleží na porodnici, u nás třeba žádný hadříky do porodnice potřeba nebyly, sebou jsem měla jen mazání,plínky, ubrousky. A manžel dovezl pak oblečení pro holky, abych měla na cestu dom. Jak ulevit nevím, Po 30 tt jsem toho měla už někdy plný zuby 😀

haferka
2. pro 2012

@marton I kdyby tam ta holčička nebyla, tak chlapečky nevrátíme :D Ne, vážně už se na ně těším... S tím pásem je to u mě trošku problém, protože jakmile mám oblečení hodně oplé, tak mě to bříško strašně svědí... Proto si myslím, že pás nebude to pravé... Ale i tak díky!! 🙂 Doufám, že už to těch pár týdnů vydržím ;)

haferka
2. pro 2012

@majka07 Ano ano, jsem právě v 31tt a mám toho tak akorát 🙂 ve st jdu na kontrolu, tak uvidím co mi dr řekne.... Tašku pro jistotu berem sebou ;)

majka07
2. pro 2012

@haferka já tašku nosila pak už sebou taky, TP jsem měla v únoru 21., před vánoci jsem si poležela týden v nemocnici a v novém roce opět týden pak mě pustili dom a to byl pátek a v po jsme večer jeli, páč rupla voda 😀 a holky se narodily, zapomněla jsem foťák, OP a ještě něco 😀 😀 😀 Vše co jsem měla vždy u sebe 😀 Vydrž, vím jak se cítíš 😉 Obdivuju holky co rodily třeba 39 tt

gretta
4. led 2013

Zdravím kolegyně maminky dvojčátek. Mám dotaz ohledně krmení. Jsme cca týden doma a nevím jak na to, aby mi kluci neplakali,když je před krmením přebaluju. Myslím to tak, že přebalím prvního a po tu dobu co přebaluji druhého mi první strašně plače hlady. Nemůžu to poslouchat. Napadlo mě přebalit je až po krmení, ale to by se prý nemělo, abychom jim nemačkali bříška. Jak to děláte vy, poraďte.

jarkalada
4. led 2013

@gretta mně blikali před i po krmení, když jsem je nadzvedla, takže přebalovat až chvíli po krmení. A krmit naráz, to jinak přijdeš o uši a o nervy je nechat řvát hlady.. 😉 A krmit zásadně, než se nadechnout na první hladové zabrečení, včas a společně 😉

gretta
4. led 2013

@jarkalada Děkuji, přemýšlela jsem o tom. Musím si zavézt nějaký systém. Je to mor, dvě děti najednou... 😉

marton
7. led 2013

@haferka Ahojky,tak jak jsi na tom? 🙂

marton
7. led 2013

@gretta Ahoj,já jsem kluky přebalovala až po krmení.Po jídle se skoro vždy pokadili,tak to bylo před zbytečné 🙂 .Ale to že jeden brečí,když máš práci s druhým je normální.To by se člověk uhonil.Jinak velká gratulace k miminkům 🙂 .

veroni25
8. led 2013

ahojte mam doma dve trojmesacne dcerky a nejako sa mi nedari ich pocas dna uspavat...ako to robite vy?

veroni25
8. led 2013

inak ja som svoje prebalovala tiez po krmeni vacsinou ale na ten plac si radsej zvykni lebo inak to nejde...ja som sa len jeden den snazila udrzat ich bez placu a nemala som sancu ist na wc...o jedeni ani nehovorim ☹

haferka
8. led 2013

@marton Ahoj, zatím ještě dobře, ale už ležím v nemocnici. Jednomu prckovi ubývá plodovka, tak si mě tu včera už nechali a v pátek jdem na věc 🙂 Budem zkoušet přirozeně, protože jsou doktoři nadšení, jak jsou prckové krásné natočení hlavičkama 🙂 No, neříkám, že se nebojím, ale... Už se hrozně těším 🙂