Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
26. črc 2008

nazdárek babulky, unás noc zas katastroffe a Erik s pláčem budíček v 5. Zas teplota, slintá a furt prsty v puse, to se nějakej zuboš asi nemůže protlačit. Já se vyspím asi až v hrobě. HLídací babičky nejsou, tedajsou, ale nechcou, a já už začínám být totálně bez elánu a energie ☹

simonac
26. črc 2008

danielko..jejda to nás ještě všechno čeká, já se těším jak budou starší, že nebudou ták plakat, ale on si člověk nevybere - pak zoubky ....., držte se 😒

tak, obídek navařený a ted honem do obchodu na špekajdy, zítra bude táborák.......

daniellka
26. črc 2008

halkac- pařit jako pařit ?? 😀
No -přímo pařit manža už moc nechodí, ale jinak chodí skoro denně "venčit"psa. Vezme tovenčení tady na ulici přes jednu hospůdku a dá si tam 2,3 piva. Já už mu tolikrát různě spínala, vyčítala,atd. atd., ale on mi prostěříká, že po celým dni,kdy maká, si chce jenom dát pivo,nic víc. Je to strašnej závislák na pivku. Talk už jsem rezignovala.Je pravda, že je za hodinku doma, já chodím ted stejně dřív spát,tak to někdy ani nevněmnu.. 🙂

daniellka
26. črc 2008

simi - no, já si pořád říkám,kdy to bude lepší a furt se to teda nějak extra nelepší. Ale jak začnou mluvit, tak už to bude dobrý,už si řeknou co je bolí. Takhle furt kvůli vemu mrčí,grrr 😠

egrzuz
26. črc 2008

Ahoj holky 😀
to jsme ráda, že se vám bundičkyn líbí, doufám, že budou vypadat i pěkně v reálu 😀

Markét, naše Kristýnka to měla pořed měsícem, šílené horečky 39,9 a průjem, ten měla ale současně, jak jí valezla teplota. Jela jsme na pohotovost a nechali si jí tam 5dní, já naštěstí druhý den (až měli místo)nastoupila k ní. Našli jí nález v moči a musí brát až do září ATB, kdyby se jednalo o zánět ledvin, který to naznačovala v moči.
Strašně byla chudák opruzená a pomohlo nám nejvíc MENALIND . Tak ať se Kristýnka brzo uzdraví

Kači , náš táta chodí málo pařit(fakt tak jednou za 3měsíce), ale paří doma na počítači a to často.

Sylvi sedačky mám tyto : http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=257965

Jinak holky, včerta mi manžel oznámil, že možná pojede v prosinci do Afganistánu na 4měsíce. Je voják. To se zblázním, jestli pojede. Bylo by to přes vánoce, děti by měly první narozky, já 30let , no všechny nezapomenutelné a nevratné výročí.

☹ Je mi z toho smutno ☹ ☹ ☹

egrzuz
26. črc 2008

jééé Simi a Dani, já jsem přehlédla , že už tady jste na straně 21 😀

Dani, já myslela, že už budeme mít klid od zoubků až bude dětem 1,5 😲 To nás teda čeká 😖 S tím pivkem je to koumák. Kamarád šel jednou s košem a přišel za týdne, to bych ho asi zybila.

😀 😀 😀

egrzuz
26. črc 2008

zybila-zabila 😀

simonac
26. črc 2008

Zuzu, tak to ti nezávidím, jestli Ti ten tvůj na tak dlouhou dobu odjede, já bych se zbláznila - no asi nezbláznila, musela bych to vydržet, ale byl by to děs ☹

tak já jsem dneska pilná jak včelka, oběd navařen, nákup v ledničce, ted peru, a odpoledne padnu vysílením......, já si to užívám, když mám doma jen dvě děti a nejstarší prázdninuje u švagrové 😉

egrzuz
26. črc 2008

No já si to nedovedu představit už byl 6měsíců před svatbou v Kuvaitu, ale to nebyly děti. No uvidíme, jestli pojede, tak to budu muset vydržet.

Ty jsi ale šikulka šikovná, já jsem ještě v noční košilce, půjdu teprve nakoupit, vařit a prát musím taky. Sotva jsem vyžehlila večer hromadu, tak tam mám zase další na vyprání 😀
Tak jdu také něco dělat. 😉

marrha
26. črc 2008

Ahoj holky,

Zuzi...já takhle byla v nemocnici s Nikou...hrůza 😔 měla 2 roky už měla z toho rozum..o to to bylo horší,když jsme tam s ní nemohla zůstat..brala to jako zradu..dodneška je mi zle,když si na to vzpomenu 😢

No s manželem Ti nezávidím....a zrovna přes vánoce první narozky..au au..to musí bolet 😔

Kačko..manža nechodí pařit nikam...jen v pondělí chodí na tenis...na dvě hoďky..prostě bych to nedala..jsou to i jeho děti..já taky nikam nemůžu...tohle jsme si vyjasnili hned 😀 😀 😀

Dani..u nás je to dneska na mašli..kristýna je protivná..jak něco....pořád bečí,kňučí...
asi má tu 6 nemoc...je nějaká flekatá....,ale teplotu už nemá..tak uvidíme co se z toho vyvrbí...no když jí píchali tenkrát uši..tak jí to kňourání zůstalo...a jestli teď to bude takhle už pořád...tak si můžu rezervovat lůžko v nejbližším blázinci 😝 😀

simonac
26. črc 2008

marr...to máš dobré, že tvůj nikam nechodí, můj sice do hospody moc nee, ale bez sportu to nevydrží, než se narodili prcci, tak hrál tenis ob den, ted uz se to pomalu zacíná vracet k jeho zaběhnutému standartu, no někdy nevydržím a pěkně se kvůli tomu pohádáme, ikdyž na druhou stranu se mi snaží dost pomáhat, tanis hraje hlavně dopoledne, jako oSVČ si to může naplánovat, kdy chce a večer mi koupe děti a skoro každý den si je bere kolem 5 ven. tak co si stěžovat, myslím, že někdo se nemá ani tak "dobře" jak já 😉

marrha
26. črc 2008

Simon...u nás je problém,že manža dělá celé dny..ráno po 5 vypadne a vrací se kolem 18 hodiny...a já toho mám fakt za celý den se třema dětma plné kecky 😝
takže to už jsme mu říkala jak jsme byla těhu...

simonac
26. črc 2008

mar....tak to jo, můj má dílnu doma,takže když je nejhůř zavolám si ho i přes den - ale néé, že by pokaždé šel

halkac
autor
26. črc 2008

Ahojdááá,

no teda, myslím, že budu muset doma zavést pořádky s tím naším tátou 😀 😀 😀 No ale dnes jsme si o tom nočním toulání pokecali a já dostala přislíbeno, že dvakrát týdně (středa a neděle) bude hlídat na dvě tři hodiny děti a já budu chodit dělat co? Ano, cvičit!!! 😀 😀 😀 Uvědomila jsem si totiž, že za těch sedm měsíců jsem sama venku byla tak třikrát 😠 😠 😠 No a ta moje postava voláááá po změně!! Takže po dovolené v srpnu začínám! Hurááá!

Dančo, chudák malý. Deb...í zuby, fakt, nezkoušíš mu na to dávat ten gel na dásničky? A to venčení psa mě dost pobavilo, to je tak krásná výmluva 😀

Zuzi, nééé, a to velký Jarda musí jet??? Ách jo, to je fakt děsný! To proti tomu nějaký pařby mýho milýho jsou maličkost. Ještěže tě má, ty to přinejhorším pevně ustojíš, ale je mi to líto... ☹ ☹ ☹

Simi, my se sotva vypelešili. V šest jsme přenesli děti do velké postele a pak tam na střídačku různě usínali...A ty už toho máš tolik hotovo! No je vidět, že už starší dítko máš....Já se pořád seznamuju s tím být maminkou a zapomínám na hospodyňku 😝

Markét, prostě vydržaj!!! Co ti taky zbývá, co? Kristýnka ti to vrátí, jak jí bude lépe...Jo a stím dlouhým pracovním dnem to znám hodně dobře...sice se Davča vracívá dřív, ale průmerně tak kolem páté...taky nic moc...

No nic, holky, jdu něco dělat! Odpoledne jdeme poprvé od porodu s manželem na tři hodiny na koncert na festival Hrachovka, děti asi rozdělíme - jedno strčíme jedné babičce a druhé miminko druhé babičce. To bude zkouška 😀

simonac
26. črc 2008

hal...tak si to užijte 😉

halkac
autor
26. črc 2008

Jsme tu!!! Děti to zvládly na jedničku - Magdalénka si vylosovala pobyt u mých rodičů a Jonda zůstal s tchánovci. Oba dva byli prý zlatí!!! A já viděla UDG a All X a jsem nadšená...Jen jsem byla trochu jak na trní, to musím změnit, nerada bych byla maminkou, která své děti nepustí z dohledu...Fakt jsem si zarelaxovala...

Jo a navíc jsem zjistila, že konverzace s manžou lehounce vázla, když tam nebyly ty děti, to taky musím napravit 😠 Pak už to sice bylo fajn, když jsem do Davči nalila panáčka, ale stejně...to zjištění mi dobře neudělalo...

Navíc se fakt začínám těšit na to cvíčo od srpna...Budu sama a budu zmenšovat klokaní kapsu...

simonac
26. črc 2008

hal..tak to jsis pěkně odpočala 😉 , vidíš a děti máš taky šikovné

jdu se pokusit spát, jak to ale vidím mám šílený hlad tak zase určitě něco zblajznu ☹

daniellka
26. črc 2008

halkac - to jsiměpobavila, s touklokaní kapsou 😀 Taky mi zůstlaaa asi už zůstane navěky 😒

marrha - tak at je marůdek co nejdřív fit.
Erik ta´ky marodí, on celej den bez přestřávky tak usedavě řval a řval, pak už si šahal i na ucho, že jsme jeli na pohotovost a má letní virozu. Klasický chlap, nemocinkanej, ZÁVAŽNÁ viroza 😎 a řval jak kdyby jsme mu uřízli nohu 😀

hal - ty jsi dnes byla bez dětí? to jsem ani nepostřehla..No vidíš, to je dobře, jsi si krásně zarelaxovala..
Já bych teda brala bez dětí den dva jako sůl, začínaj mi docházet baterky, je to nějaký blbý obdobíčko s nima ted..

halkac
autor
26. črc 2008

Dani, tak ať je Erik brzy fajn!!! No já náhodou chápu, že tak plakal, prostě nebyl ve své kůži a to ho mohlo dráždit☹((

Jo a byla jsem bez dětí, jen s manželem - snad za poslední rok poprvé sami na nějaké akci (předtím jsem byla hospitalizovaná a pak zavřená s dětmi). No bááájo...A fakt uznávám, že krátký odpočinek od dětí hrozně nabije energií...nám například dnes Magdalí po dlouhé době předvedla večerní hysterák (cca 30 minut ječela!!!), ale brala jsem to mnohem sportovněji než jindy 😉 Joé a vydržela jsem a nepohuškala...

egrzuz
26. črc 2008

Kačko, to je fajn, že jste měli relax 😉 . Děti jsou šikovný, že to zvládly.
No Jarda by nemusel , když řeknu ať nejezdí, ale je to 100tisíc za měsíc a hypotéka veliká
😒 Ještě není ani vybraný, ale když ho vyberou, tak je to na mě. ☹

Dani, myslíš , že se to dá zvládnout, když bude dětem 11měsíců a budu na ně 4měsíce sama. Ty to dokážeš posoudit, kdžy máš tak staré dětičky. Je to o dost složitější než , když jim je 6měsíců. ??? 😔
Markét , ty by jsi taky mohla poradit 😉 , když vám bude 11měsíců 😀

Jinak holky, my jsme si dneska ugrilovali masíčko a bylo fajn, konečně jsem si s manželem taky popovídala. Poslední dobou na sebe jen křičíme ☹

daniellka
26. črc 2008

ergzuz - zvládnout se to dá.. Jde o to, že psychicky to bude asi záhul. To musíš posoudit ty sama..Já bych teda ale asi byla dost vyřízená. Dětičky se ti hejbou po celým bytě,nemůžeš je pustit z očí, i nakupovat se musí častěji, prootže jí už takřka všechno, nejen mlíko a nějaký příkrm. No uvidíš. Každopádně klobouk dolů, jestli ti odjede, že to zvládneš. Záleží taky jestli ti třeba chodí babičky na návštěvu a třeba nějaký kamarádky..
Kdy má manža odjet? V zimě?
Fujjá se tak netěším, jak v zimě budem ty děti zas oblíkat jak sněhuláky, toje výprava jak na severní pol, jen je vyoblíkat, obout, (pak se nejlépe jeden pos.re 😀 😀 ), tak rychle znova a uf uf kooonečně se s nimi dostat ven. Doufám,že letos už hoši budou svižně běhat sami po schodech 😀 😀

marrha
26. črc 2008

Ahoj holky..tak Krista má 100% tu šestou nemoc..už je obsypaná celá....a táááák protivná 😝 🙂

Kačko to je super..že jste si vyrazili sami...ono je to potřeba,ale u nás to nehrozí 😔

Dani..letní viroza???to jsou nemoci 😀 to vůbec neznám...ale není se co divit..v tomhle počasí....týden je tu 13 st.a lije..a dneska 30 a na padnutí...hrůza 😝

Zuzi...každé období má něco....a bohužel rozhodnutí je na vás..
já osobně bych to nechtěla(ale to je jen můj názor),myslím,že ty první krůčky o které by manža přišel,žádných 100 tisíc nikdy nenahradí... 😔
tohle je super věk..takový ten batolecí....snaží se už komunikovat..poznvají blízké...už cíleně oslovují tata,mama a pod....
ale nechci Tě tu k něčemu navádt..udělej to tak jak to cítíš 😉

daniellka
26. črc 2008

marrha tak to dobře zvládněte, prý jsou nejhorší první dva dny.chudinka, svědí ji to?
dlouho jsem neviděla jaňulu, proč sem nedojde? bývá ještě na koníkovi? když tak ji pozdravuj.

Je to těžký, zase mít hypotéku, je to dost peněz, taky bych uvažovala, jestli se to dá zvládnout..
Mám kamarádku, s dovjčaty, které manžel vždycky odjede třeba na měsíc, pak je zas měsíc doma apod. Od té doby, co mám taky dvojčata, tak ji taaaakhle obdivuju, jak to zvládá. Musí to být hrozně na palici,furt sama s dětma..

egrzuz
26. črc 2008

No Dani v prosinci 😒 a to tady zase bude hnus zima v Liberci. Taže ještě asi budu vyhazovat sníh. No babičky mám kousek obě, ale nejsou moc hlídací, obě jsou plně v pracovním podnikacím procesu. Kamartádky taky nejsou moc , že by pomohly nebo pohlídaly, každá má svoje, znáš to.
Teď , když jsem na ně sama, tak to zvládám, ale právě se bojím toho, že pak budou už lést, možná i chodit, kde se dá 😢 Teď, když je položim na deku, tak tam zůstanou. Já si to nedovedu představit o kolik to bude těžší. ach jo.
Na zimu se taky netěším, fuuuuj
Ať je prckovi brzo fajn, náš Jaroušek to taky špatně snášel, když byl nemocný, to jsou fakt ty chlapi-všechno prožívají víc 😀

marrha
26. črc 2008

Dani..my máme taky všechno na půjčky 🙂

jo je to těžké rozhodnutí.proto jsme psala,že mluvím za sebe..jak to cítím já,ale že se rozhodnout musí Zuzka s manžou..ale je to dilema 😔

Janulas..na koníka chodí k nám do září 2007,a myslím chodí do mamičky dvojiček... 🙂

no vy to taky zvládněte a ať to nechytne Alexík.....
já se modlím at to nechytne pak david..za 2 týdny jedem na dovču...tak pryč všechny nemoci 😀

marrha
26. črc 2008

Já musím zaklepat..měla jsme stach,že David když byl menší...že bude více takový choulostivější..a je to naopak.Krista už byla nemocná několikrát..uši píchané všechno..adavídek ještě neměl ani rýmu..asi má lepší imunitu...

egrzuz
26. črc 2008

Markét, já mu to taky říkala, že ho potom děti nepoznají a že příjde o to nejhezčí. Máme prý kameru, to by jsi ho musela zabít 😠 a že bude každý den volat. Ach jo. J eto fakt šílený. No třeba nepojede jeho jednotka, to je taky šance 😀 Ono je to 400tis, 100tis měsíčně

Holky, ať je dětičkám dobře a jsou brzo fit.

daniellka
26. črc 2008

marrha- no, snad to nechytne. ALex měl před týdnem angínu, tak se hoši hezky vystřídali. Já už chci zdravý dětičky a chodit na koupáááák!!! 😀 😀

zuzi - mně to zase až tak horší nepřipadá, co se týče té pohyblivosti. Je to jistě pracnější, ale přichází to všechno postupně, takže mi to nepřipadne.. Aleřekla bych,že teda večer bývám unavenější.
Jak říká marrha, zvaž to. Vše má své pro a proti. Je náádherný když spolu s manželem vidíte první krůčky. ALe dá se to taky natočit na video a poslat. Já osobně bych si ale chlapa nechala doma. Bála bych se o něj. 😉

marrha
26. črc 2008

Zuzi..já Ti vojáka doma teda vůbec nezávidím 😢

tady někde an koníkovi je přímo otevřené téma..mám za muže vojáka nebo tak nějak..nechodíš tam náhodou? 🙂

marrha
26. črc 2008

Dani....no nevím..tenhle týden to na koupák v OVě vůbec nebylo 😀 😀 😀

o tom strachu jsme to taky měla na mysli..,ale nechtěla jsem Zuzku ještě strašit 🙂
já si myslím,že každé období děti má svoje.... 😀 když leželi,tka jsem si říkala at už nějak komunikujou a lezou..a teď...co bych za to dala,kdyby někdy jen leželi a nevyváděli doma vylomeniny 😀 😀