Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
11. črc 2008

Marrho, ten vypadá dooost dobře, vlastně oba dva! Bože, než já se zase rozhodnu... A co ty autosedačky? Jaké máte?

marrha
11. črc 2008

Danielko i ten Hoco má 8,5...a je to bomba..oproti Spideru 😀 😀

Halkac sedačky máme tyhle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10365228&tab=1

měli jsme jiné,ale ty jsme musela prodat,byly širší..a nevlezly se nám do auta 😝 😀 😀

halkac
autor
11. črc 2008

Daniellko, mně právě taky hrozně zaujala ta váha 😀 Už jsem natahaná z těch našich drobečků doost. 😵
Marrho, tak to jste vybírali dobře. Ty Maxi cosi mají super refernce ohledně bezpečnosti...Ale ta cena 😠 No aspoň že jsou na trochu déle než ta vajíčka pro miminka...

Holky, bydlíte v bytě nebo v baráku? Já jsem ted byla u kamarádky, ta má jednovaječné kluky ve dva plus jedna...a je to teda síla. No my bydlíme v baráčku, ale stejně mám pocit, že se tu nevlezeme 😀

Jo a víte, co jsem zjistila? Že mně nejvíce zajímají rady z klasického běžného života. Třebaa jak to děláte, když jdete samy s dětmi k doktorce? Já zatím děti nosím v sedajdách, ale už se sakra pronesou. Ještě přiberou kilčo a jsem z nich kaput 😀

marrha
11. črc 2008

Halkac... 😀
my když jdem k doktorce,tak se uvolní manža z práce a jde se mnou..naštěstí dělá práci kde to jde.... 🙂

my bydlíme v paneláku ve 3+1,ale pr´tavé místnosti..takže věčně něco stěhujem a hrajem si an škatule,škatule hejbejte se 😝
máme sice výtah,ale jen v mezipatře a děsně malý..takže když byli mimina tak sjem je vozila v autosedačkách,jednoho na zemi druhého jsme držela nad ním a ještě k tomu NIky a nemohli jsme zavřít ani dveře...otevírají se dovnitř ty vnitřní...teď jezdím tak,že mám jednoho ve vajíčku a druhého na rukách...a když jede i manžel,musíme na 2x 😀 😀 😀

autosedačky jsou to dobré..nás stály ještě víc..protože jseme je kupovali v kamenném obchodě,nemohla jsem už riskovat nákup přes net jak u těch prvních..museli jsme to vyzkoušet do auta...jestli nám tam všedchny vlezou...
předtím jsme měla Babypoint zenith..a úplně nové jsme je prodávala...nevešla se nám do auta na podsedáku NIkolka 😒

halkac
autor
11. črc 2008

No tak to je síla s tím bydlením, je vás všude plno, co? Ale dobrých lidí se vejde 😀 A Nikča bydlí s dvojčaty v pokojíku? Nebo je máte u sebe v ložnici?

Jéé, my máme naštěstí veliký auto a jen dvě děti, tak toto řešit nemusím. Ale ty Maxi cosi jsou fakt chválené!

A trocha chlubeníčka od nás: http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...
http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...
http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...
http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...

a z holešova:
http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...
http://halastovi.rajce.idnes.cz/10--_7.mesic_24...

marrha
11. črc 2008

Halkac..moc krásné fotečky 😵 😵 😵 😵

NIky má zatím pokojík zvláš´t..to jsme chtěla zachovat..at má i něco jen pro sebe 🙂

a my jsme měli děti v ložnici,ale jak se budili,tak jsme je rozhodili..takže já jsme s davídkem v ložnici a manža s Kristou v obýváku 😀 taková normální rodinka...
a až budou mít kolem 2-3 let tak uvidíme..jak jim podělíme pokojíky... 😀

marrha
11. črc 2008

tak my jdeme papat už jsme vzhůru...zatím pa pa 🙂

halkac
autor
11. črc 2008

Pááá a dobrou chuť🙂 Jé, to je zas vidět, jak jsou holčičky tatínků a chlapečci maminek, co 😀 ? A tzn. že tatínek vstává k Davídkovi a ty ke Kristýnce???

halkac
autor
11. črc 2008

Teda obráceně, samozřejmě 😀 😀

daniellka
11. črc 2008

No, o bydlení mi taky ani nemluvte.. My máme 3+1, normál. cihlový dům, ale taky nic moc velký, pidi záchod´, pidi koupelna, brala bych větší a o místnost víc. Ale to všechno je celkem v poho, průšvih je, že jsme 4.patro bez výtahu. Už rok a půl se s nima tahám, hrůza děs běs. Beru je zaráz, každýho do jedný ruky, na zádech baťoh. Výhoda je, že mám svaly jak Rambo a váhově jsem na svým historickým minimu 😀 😀 Poslední dobou, když to jde, tak volám manžovi at přijede pomoct mi kluky snést a vynést..

K doktorovi dřív jsem chodila se sedačkama, pak s kočárem. Řekla jsem sestřičce at mi pomůže jednoho vzít 😉

aarenka
11. črc 2008

halkac, děkuju za pochvalu, ale všechna vaše miminka Vás všech jsou kouzelná ....
To víš, že se mi někdy stýská po tom, když to byla eště miminka, choulila se mi v náručí , nezlobila, nechodila, nemusela se hlídat, neměli jsme úrazy----- před dvěma měsíci se totiž Filípkovi podařilo ve dveřích amputovat si poslední článek prostředníčku pravé ruky, naštěstí to přišlili a vypadá to nadějně, ale hnedka z kraje nám řekli, že se to třeba ani nemusí chytnout, no to byly nervy!!!

Jinak my máme dva dvojčecí kočárky a sice Dorjan Twin Cross, ten je dobrej do terénu apod a pak jsme z druhé ruky kupovali PEG PEREGO ARIA TWIN, je dobrý, že jdou aretovat kolečka a je lehčí než dorjan, ale je tam trošku méně místa pro ty naše obříky, kteří už teď v roce a tři čtvrtě vypadaj na 4 roky 😀

aarenka
11. črc 2008

Jinak k dotorce chodíme od narození vždy oba s manželem, nedokážu si představit,jak bych je tam uhlídala oba samotná, bydlíme taky v prťavém bytě, takže se nám sem nejvešla ani ohrádka, skoronic, to je blbý, radši bych baráček se zahrádkou,a le kde na to má člověk brát ? Navíc od 21 měsíce budu brát na obě děti už tu nižší mateřskou přes tři tisíce, protože s nima chci být doma 4 roky

A vůbec co říkáte na tu pěknou nespravedlivost, že děti máme 2. všechno musíme kupovat 2x , nic po sobě neunosí a navíc mateřská je jed jedna ??? 😢 😢 😢 😢

daniellka
11. črc 2008

aarenka - to je nespravedlnost šílená. Už se o tom nebudu ani rozepisovat, jen bych se rozčilovala..Navíc každá monomamča vyčerpá mateřskou od státu 2x, my jen jednou, no hrozný.. ☹

holky ještě jsem vám neprohlídla fotečky, jak budetrochu víc času, vrhnu se na to.. 😀

aarenka
11. črc 2008

Mně teď chviličku dětí spí, tak rychle píšu co mne všechno napadá... oni nám od 5 měsíců spí jen jednou denně po obědě a to jen 20 minut, hrůza, a když nespí, tak nic neudělám, většinou sem chodím až hluboko po 22 hodině 🙂
Tak mě napadá, kde dvojčatkám většinou nakupujete oblečení ? Já dost na mimibazárku ( www.mimibazar.cz)
Stejně z toho rychle vyrostou...

halkac
autor
11. črc 2008

Aarenko, to tom mi ani nemluv; jsem naštvaná až na půdu.Teď nedávno jsem o tom mluvila s kamarádkou, která má jedo dítko a chystá se za rok a půl na druhé a ona mi řekla, že taky nebude přeci mít dvě mateřské! No tak jsem se ji snažila vysvětlit, že její druhé dítě zdědí autosedačku, postýlku, oblečení, monitor dechu, jídelní židličku a já nevím co ještě...navíc ona te´d má mateřskou na dva roky (tzn. 11 000,-), protože pak bude brát na to druhé dítko taky tu dvouletou variantu...No a nepochopila to 😠

Já si taky budu dávat čtyři roky mateřské, ať si dětí užiju.

Proboha, tož to jsi musela mít s Filípkem nervy! Chudáček malý!!!Hlavně že to vypadá dobře!

halkac
autor
11. črc 2008

AArenko, cože? Tak málo spí? A já si stěžuju na naše!!!
Jo, takjy nakupuju na MMB, nikde jinde by mě to snad ani nenapadlo 😀

Daniellko:my máme fotky na www.halastovi.rajce.net, tam to vedu poctivě, tak na koníkovi to kašlu🙂

halkac
autor
11. črc 2008

Daniellko, to jsem si taky říkala, jakl budu štíhlá a prd 😀 😀 😀 Ale fakt se s nimi nadřu, fakt!!!!

Jo a holky, máte křiklounky nebo hodné dítka?

marrha
11. črc 2008

AArenka..ježíši..takový úraz..já mám s těchle věcí strach a dveře radši zavírám...problém bude až si je začnou otevírat sami...

já budu taky brát tu nižší mateřskou a to jsme si ani nemohla zvolit...naštvali mně tenkrát nehorázně...všude,že si můžem vybrat a až pak vypluli navrh ty podmínky...
bohužel mi končil rodičák an NIky a už jsme čekala dvojky tím pádem jsme neyla nikde zaměstnaná,už by mně nikdo nezaměstnal,takže jsem neměla PPM a spadám pod tu čtyřletou kategorii 😒
bohužel ty penízky budou chybět...

Halkac..přesně tak já mám na starost v noci Davídka manža Kristu 😀

daniellka
11. črc 2008

tenúraz au au, to muselo bolet. Taky se toho bojím, hoši s dveřma rádi blbnou. snažím se je zavírat, ale občas někdo zapomene..

halkac 😀 😀

já mám tu tříletou,ale někdy jsem sí říkala, jestli jsem si neměla vzít tu čtyř... 😅

halkac
autor
11. črc 2008

Marrho, a kdo je na tom lépe??? 😀 Kdo se v noci budí? U nás je to nastejno, ale večery nic moc. Magdalí se potřebuje "uřvat", než usne. Jonášek sem tak taky, ale opravdu jen sem tam..on je obecně vyrovnanější, Magdalénka je klasická baba - hned se směje, hned brečí.

No u mě s tou mateřskou je taky problém - já jsem totiž učitelka a na mateřskou jsem nastupovala na Štedrý den. No ale do práce bych se chtěla vrátit logicky od září, když začíná školní rok...Takže jsme po dlouhé úvaze vybrali tu čtyřletou variantu, ale už teď z toho mám strach, jak to finančně zvládneme 😒 Hllavně aby zbylo něco málo na maminku 😀

halkac
autor
11. črc 2008

Dančo ale stejně to bude nátřesk, až se člověk vrátí do práce a odpoledne se ještě bude starat o drobky a manžela, co?

aarenka
11. črc 2008

Halkac, jo jo byly to nervy s tím psrtíkem a navíc si 14 dní na to rozsekl čelo ☹
Jo spí opravdu tak málo, už v porodnici mi říkali, že jsou to pěkní nespavci, někdy jsem fakt už v poledne hotová , jak kdybych celej den skládala uhlí , jdu si prohlédtnou všechn fotečky...

Danielko, u Tebe jsem už načuhovala, máš krásné blonďaté rošťáky, ale koukám, že už taky plníš 3. album, já už budu mít plné i to, tak nevím, kam pak ty fotky dávat ☹

Vložím Vásm sem ještě odkaz na stránku, kde máme víc foteček, sem se mi už nevlezou je to na mimibazárku tady :
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...

A už se mi vzbudily děti, zak jim jdu dát bazének na balkon, pak jdemer na hřiště, tak se ozvu zase večer, až je uložím ke spánku .
Pa Renča

halkac
autor
11. črc 2008

Aarenko, pááá a pěkný den! K těm fotkám - na www.rajce.net si můžete vést krásné album zdarma, tak až nebude místo na koňovi 😀

daniellka
11. črc 2008

aarenka dík 😉 taky máš nádherný dětičky.
už jsem vám zkoukla fotečky, krásný povedený dětičky!! 🙂 🙂

halkac -učitelka? co učíš a na jaké škole,jestli se můžu zeptat? (na to se tě jistě všichni pořádptají,co?? 😀 😀 )

halkac
autor
11. črc 2008

Učím na gymplu: literaturu a psychologii (někdy taky občanku, politologii...). No a k literatuře se váže i mluvnice, ale ta mi sakra nejde 😀 naštěstí na střední už pro ni není tolik místa...

Já teď do dětí nacpala příkrm - no jen jim neumím vysvětlit, že zeleninka je taky jídlo 😀 Oni by nejraději snědli zeleninu a ještě plnou dávku mlíka🙂

halkac
autor
11. črc 2008

Holky, k těm golfkám ještě - jdou některé z těch vašich dát do lehu?

daniellka
11. črc 2008

jdou dát do lehu, ale ne do úplného .. akorát je blbý, že nejdou podložit nožičky, takže leží chudíci s nohama dolů 😕 .

daniellka
11. črc 2008

ale oni mi v těch golfkách stejně nespí, takže je to jedno.. 😀

halkac
autor
11. črc 2008

Dani, to je jasné, že nespí. Vždyť venku je tolik co k vidění 😀 No já bych si ty golfky ráda pořídila co nejdřív, jenže máme ještě mrňata, takže bych potřebovala ležící polohu 😉

daniellka
11. črc 2008

halkac a ted máš co? ony ty golfky jsou takový hrkačky, určo bych si na procházky doterénu nechala i normální kočár.. 😉 Ty děti v tom jsou pěkně "vytřepaný" 😀 😀