Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

elis.1
25. srp 2008

🙂 🙂 🙂 aahojky všem, moc děkuju, kvůli registraci jsem musela dát aspoň jednu fotečku, aby svatební albíčko mohlo vzniknout 😀 ta je z pozdního večera, fotky od fotografky budou asi příští týden, tak určo doplním.....pusu všem 🙂

dvojmama
25. srp 2008

simi: taky mi dalo hooodně práce přemluvit MM 😉

tindro: potom hned písnu, měly by dojít do 3-5 dnů, tak už se strašně těšim 😵

Pěkný zbytek dne 😉

daniellka
25. srp 2008

čus babulky! jduvás pozdravit a vaše ratolesti samo taky 😀

elis - pěkné fotky, užse těším na fotaod fotografky 🙂
Taky bych si to klíďozopákla 😀 Strašně rychle ten den ufrnkne,co?Takový přípravy a šup a je večer 🙂

dvojmama - židličky vypadají skvěle!! Ale taky by se mi donich asi nechtělo dávat tolik peněz..ALe jsou fakt supr,úplně kosmický 🙂

aarenka
25. srp 2008

ahojky, jdu Vás všechny moc pozdravit a popřát klidnou noc 🙂 já tu už třetí den bojuju s viry na počítači, stáhla jsem si trijského koně a dva další na slunecnice.cz tak pozor na to 😠

aarenka
25. srp 2008

Bavili jste se tu taky o tom, kdo má nejstarší dvojčátk aa padlo,že Danielko, ale ba ne, těm je rok a 6 měsíců a nám je rok a 10 měséců. takže to asi budu zatím já 😀 😀

egrzuz
26. srp 2008

Ahoj holky, zdravím všechny po nevyspalé noci ☹

Musím si postěžovat 😒 Příští týden v úterý jdu s Kristýnkou na vyšetření kvůli viru, který chytla a byla v nemocnici před 2měsíci. Je to vyšetření ledvin a musela jsme donést moč týden předem k pediatrovi. Dostala jsme pytlík , do kterého jsme v pondělí nechytla nic a tak jsem přešla na druhou variantu-"zkumavka a očekávání"a povedlo se skoro hned. No jo , ale když jsem to donesla k doktorovi, tak mi oznámil, že musím donést dneska ráno druhou. 😒 Tak jsme nasadila ve 3ráno pytlík a Kristýnka řvala do 3,30, hrozně jí to tahalo, protože nevydrží leželt v klidu, tak jsem zvolila opět variantu "očekávání se zkumavkou" a ono nic. Čekala jsem do 5h, kdy jsme to zvdala a i Kristýnka chudák usnula. Nalepila jsme další pytlík, který už jí nevadil, protože byla chudák unavená a naštěstí se zadařilo. Já jsme jako praštěná palicí a děti tady řádí, nevím jak to zvládnu, když jsme spala do 3h ☹
Holky to bylo fakt šílený 😲

Tindro já se taky bojím stále nějakých baciláků a nejhorší je, že některý lidi se hrnou ke kočárku a než stačíš cokoliv říct hmatají na děti, to jsem šílená vzteky 😠

Trochu mi uniklo, o jakých židličkách se bavíte?

kuzelka
26. srp 2008

Hezké ráno

Tindro - to víš že se mi to nelíbilo 😒 ale znáš chlapy, jsou jak malí!!

egrzuz - to taky nesnáším, jak se cizí lidi hrnou do kočáru a hned mi ošahávají děti 😠

egrzuz
26. srp 2008

Kuzelko, já bych je vždycky............. 😠 je to děsný.

Jo a ještě jendo pozitivní Kristýnka už se houpe na kolínkách, brzo polezeme 🙂

halkac
autor
26. srp 2008

Dobré ránko, nějak jsem poslední dny nestíhala, ale teď vše napravím 🙂

Zuzi, myslela jsem na tebe, jak to s Kristýnkou zvládnete. Ale tenhle hrozný scénář mě tedy ani nenapadl☹☹☹ No ale Halaštíci byli zase telepaticky napojeni na Egrťátka, takže my si po dlouhé době užili taky bojovou noc. Pláč, nespaní...No jednou za čas jim to odpustíme🙂

Holky, za chvíli jedeme do Zlína do neonatologické poradny - hrozně se těším, protože lékařů tam si fakt vážím a oni tu prohlídku dělají opravdu pečlivě. U nás vždycky na dítě mrknou jedním okem a že je vše OK...Ve Zlíně je pořádně prostudujou, tak jsem zvědavá. Nejvíc mě zajímá motorický vývoj - pořád všechny přemlouvám, aby nás poslali cvičit (jen tak preventivně) a oni ne a ne a ne. Třebas nám dají doporučení tam 😀

Jo přes víkend jsme byli na té chatě - zase jsem se bála aklimatizace, ale kupodivu to bylo stejné jak doma. Vůbec jim nevadí, že spí v jiném prostředí. Ufff.

simonac
26. srp 2008

Dobré ránko holky,

zuzu...tak to s tím chytání moče Ti nezávidím, já jsem atky hned vysdtrašená, když někomu něco je, včera Kristýnka kakala asi 5x, tak jse z toho byla špatná, ale večer usnula v 9, v 10 byla už zase pokakaná, tak jsem ji přebalila ani o tom nevěděla a spala do 4, holka jedna šikovná, zato přes den o sobě dává pořádně vědět ☹

jo a bavily jsme se o těch jídelních židličkách, které si objednala dvojmama - jedna stojí kolem 5.500,--

jinak všechny zdravím, jdu si uvařit kafíčko a hurá do nového dne 😉
už se nám blíží 1.9. a Peta pude konečně do školky, co já budu dělat - tolik volna - jen dvě děti na starost 😉

kuzelka
26. srp 2008

taky máme pozitivum - jak jsem psala že B furt padá na hlavu, tak K už taky stojí a ten ze stoje padá většinou na řiťku 😵 😵 hurá aspoň jedno dítko je šikovnější
halkac - my chodíme na rehabky od 3 měsíců a už mě to unavuje (chodili jsme 1x týdně, ted už jen 1x za 14 dní) podle sestřiček co s dětma cvičí tak by jsme už nemuseli chodit, ale dr. se furt něco nelíbí, že B lezla jen chvilku a hned se postavila, že nedává nožičku tak, onak ...........

simonac
26. srp 2008

holky, je možné, aby Kristýnce, už rostly zoubky? má pokaděnou každou plenku, slintá jak Bernardýn a má v dásních 2 bílé malinké tečky ☹

marrha
26. srp 2008

Ahoj holky,

Simon..možné to je...už mě to napadlo,jak jsi psala,že je taková uplakaná....zks ten gelík.... 😉 tak jestli to jsou ony..tak at je má brzy prořezané a bude klid 🙂

Zuzi s tou močí Ti nezávidím..já jsme pytlíky vyfasovala minule,jak měla horečky..naštěstí jsme použít nemusely...nějak si to nedokážu představit..i když ted bych už jí zkusila posadit na nočník..ale když byla mladší....no nevím,jestli bych vůbec nějaký vzork donesla..bych musel aasi vyždímat plínu..

Sylvi moc krásné židličky....,ale pro mě moc drahé....

Dneska mám Kristu taky řvací..nevím co jí je..kyž není na rukách tak řve.....
Teď tam huláká David nemůže zabrat..naproti opravujou panelák..okna,zateplení atd..a tady s eto strašně ozývá 😠
Kuzelko no vidíš to..neboj oni na to přijdou 🙂

simonac
26. srp 2008

mar..jaký gelík?

marrha
26. srp 2008

Na dásničky....

je jich několik já mám takový fialový..nemůžu si vzpomenout na název..až se probudí...tak Ti ho písnu...nebo mrknu na net 😉

marrha
26. srp 2008

hmm..já mám tady ten

http://www.lekarna.in/katalog/detail/2208/49251

ale je tam psané od 5 měsíců....,ale je hodně druhů těch gelků..tak v lékárně snad poradí....

dvojmama
26. srp 2008

Ahojky 🙂
Dnes máme nabitý den, vůbec nestíhám. Teď si vzal MM děti chvilku ven, tak jsem přišla mrknout, protože večer se sem málokdy dostanu.

zuzi: odchytávání moči nezávidím 😖 Hlavně, že jste to zvládli! 😉 A gratulujem k houpání na kolínkách 😵 My nic, ale už dělají 'letadýlka' takže taky posun 😵

kacko: jak jste dopadli ve Zlíně?

simi: my máme ten co dávala Marketa a potom ještě http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6624556&tab=3 tenhle 😉 je možné, že jsou to zoubky.

na rehabky chodíme taky od 3 měsíců, 3x týdně a je to strašně unavující. Předtím jsme chodili 1. týdně, to šlo, ale tohle je šílené 😒

egrzuz
26. srp 2008

Ahoj holky mezi koupáním se běžím chlubit 😀 😀 😀

Za hroznou noc mám krásný dárek. Kristýnce jsem našla zub ráno a Jarouškovi teď 😉 😀 😀 😀 Alespoň v něčem je kluk jeden stejně jako Kristýnka. Táta chudák musí dvakrát platit na šaty 😀 😀 😀

gapka.h
26. srp 2008

Ahojky,
tak to jsem zvědavá,kdy najdem ten zoubek my 😀 😀
Jinak my jsme dnes pořád venku,doma jsou protivní,hlavně to B dvojče-Kuba-když odejdu z očí,tak hučí...Holky,také vám to jedno dítě připadne víc na vás fixované? 😉
Simi- já bych si koupila ten CALGEL,kámoška mi ho také doporučila,ale je to myslím jen na recept
tak hezký večer,ať děti pěkně spinkají 🙂

tindra
27. srp 2008

Gabi,někdy si připadnu i já fixovaná na obě děti.jak mám v dohledu jen jednohi,hned se mi zapínají radary 😀
dvojmam,3x týdně?Aostaneš se ještě někam jinam než na cvičení?To snad už ani nemusíš cvičit doma 😉 fujky, no my to teď s Máťou trošku flákali,ale na kardiu nám řekli,že máme dál cvičit 😠 takže budem muset najet do starých kolejí ☹

issaga
27. srp 2008

bre rano,
zajuchala jsem po snidani, ze mi holky usnuly, ale sotva jsem si sedla k pc, ze neco napisu, tak uz jsou vzhuru - ony snad maji radar 😀
tak vam vsem jen popreju prijemny den a mejte se! 🙂

halkac
autor
27. srp 2008

Dobré ránko 🙂

S fixací na děti mám velikou zkušenost. Manžel mi včera řekl, že si mám jedno vzít a on si druhé vezme na den na chatu, já z toho dostala skoro záchvat a nedala jsem mu ani jedno. Rozdělit je mi zatím připadá nemožné 😀 😀 😀

Včera jsme byli na té neonatologii a je vše OK; Madí byla prohlášena za šikovnější a pevnější, ale je pravda, že Jonda tam odmítal spolupracovat🙂 Jinak víceméně umí skoro všechno, co zvládne ségra. Magdalí má 7,5 kg a Jonda skoro 8...za 14 dnů přibrali jen 140 gramů, ale to už je v omhle věku asi normální, že?
Teď nás čeká ještě v září neurologie a máme zase na chvíli klid, ufff.

Dneska jdu zase pendlovat s kamarádkou, tak se jdu chystat, ať mi to pak dlouho netrvá.
Krásný den!

Jo a ještě dotazy:
Holky, co máte starší páreček, prodáváte na MMB? Pokud jo, mohly byste mi do IP nebo sem napsat vaše ID? Ď předem moc!

Jo a a nemáte nápady, co koupit k prvním narozeninám a k Vánocům pro roční prcky? Mně se už začínají ptát babičky a mne furt nic nenapadá...

marrha
27. srp 2008

dobré ráno holky,

Isso jj děti mají radar 😀 mi ot taky za chvilku skončí..Niky jde v pondělí už do školky...takže zas budou přilepení jen na mě 😝 😀

Zuzi gratulace k zoubkům...my pořád nic.. 😒

Dneska jdeme na roční prohlídku...tak jsme zvědavá...,ale jsem moc ráda,že jsme nikdy nemuseli chodit na cvičení....a ještě 3x týdně..to je teda dost 😕

už mi to tam taky hučí..tak zatím pa pa..

Kačko..už jsi kočárkování 🙂

gapka.h
27. srp 2008

Ahojky,
Tindra-my máme cvičit zatím jen doma-Kuba-nechce se mi s nima nikam jezdit,snad to zvládne-oni jsou totiž u doktorky vždy nesví-neukáží vůbec nic... ☹
Kaci-tak to jste šikulky,náa také čeká neurologie-polovina září,my také přibrali za 3týdny necelých 200g-opravdu je to prý normální,byla jsem z toho trochu rozhozená ☹
Také už u nás padly dotazy vánoce,atd.-mě napadla pro kluky tatrovka a odrážedla,kostky,také se mi líbí ty skluzavky-ale to by bylo karambolů 😀 😀 Jinak napiš tvé typy 😉
Také mi to tu hučí-půjdem ven....
hezký den 🙂

egrzuz
27. srp 2008

Ahoj holky, Markét hodně štěstí na prohlídce 😉 , napiš kolik vážíte. 😀

My jdeme cvičit příští týden a , protže říkala paní na rehabilitaci, že bude cvičit do té doby, dokud se Jaroušek neotočí, tak snad už jdeme naposledy. 😉 Přiznám se, že už to doma dost flákám a necvičíme moc 😒

Gapka má pravdu ten Calgel je na předpis, nevím kolik se doplácí. My máme ještě Mudnisal gen, ten taky docela pomáhá, ale pediatr mi říkal, že je to jen na chvilkové uklidnění než se třeba dětičky najedí, aby je to nebolelo, tak nevím, jestli je to u všech gelů stejné.

Simi, my jsme slintali už taky 3 měsíce a zuby hledám od té doby 😀

Kači, jste šikulky 😀 😀 😀

Dvojmamko, co jsou letadýlka??? 😀

Holky jdeme dneska kočárkovat s kámoškou, která má dvojky. Už se těším, nebyla jsme od neděle 😉

elis.1
27. srp 2008

🙂 ahojky holky, prosím vás co je to ten CALGEL? to je na zoubky? jo, taky je vás tady pár, co se děti začaly otáčet později, to mě trochu uklidňuje, spousta holek v březnovkch, kam chodím od začátku těhu se jim děti otáčejí dřív a některý dokonce i lezou už 🙂 jinak na rehabku chodíme taky
ta Lucka naše se přetáčí pořád a válí sudy, ale Terezka skoro jen leží, málo kdy se otočí sama a to se začala přitom otáčet jako první, snad jí to začne bavit 😅

dvojmama
27. srp 2008

Pěkný dopoledne 🙂
zuzi: gratulujem k zoubkům 🙂 My nic a nic, ale na růst zoubků to vypadá už od 3.měsíce 😝

gapko: na mně je víc fixovaný Viktorek. Ale Viktorka ho zdárně dohání 😉

tindro: jj 3x týdně je strašný. Doma musíme cvičit 5x denně, ale to většinou flákáme. Ale je vidět, že děti se zlepšují, takže vím, že k něčemu to je.

iss: Vikouši taky mají radar a sotva zasednu k PC, začnou mě vyžadovat. Takže koníkuju s jedním na klíně a druhý nás sleduje z lehátka. 😉

kacko: gratulace ke kontrole 😉

zuzi: pasení koníků, ale mají zvednuté i ručičky. Když se mi povede to nafotit, tak pak hodím odkaz na fotku 😉

elis: CALGEL je na zoubky 😉 U nás se už Viktor otáčí tam i zpět a válí sudy, ale Viktorce se to povedlo jen párkrát. Kašle na to holka 😀

simonac
27. srp 2008

ahojky holky

mar...taky se už těšíš až pude na nejstarší do školky? nebo jsem jen já krkavčí matka,to bude parádička starat se jen o dva prcky, že?? 😉

kačko....vy jste donošení až do konce, nee? tak proč chodíte do těch poraden, to pudem taky?? 😒

jinak všem pěkný zbytek dne 😉

elis.1
27. srp 2008

ahoj ahoj, mám prvních 6 fotečéééék ze svatby, tak jukněte, když budete mít chvilku, papa 🙂 zatím jsou bez ženicha, poslala mi to fotografka na mail....ženich budeeee nebojte 😀
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

halkac
autor
27. srp 2008

Ahojky, jsem na chvíli doma - uvařím večeři, nechám prospat mrňousky a tradá zase ven.

Simi - my nejsme donošení, jsme se rodili 33+1...tak proto ty kontroly🙂

Elis - já všechno beru (otáčení, plazení...) podle korigovaného věku, tzn. jako že nám je teď 6,5 měsíců. No a na břicho se děti začaly otáčet před 1,5 měsícem. Náznak toho, že by šly na všechny čtyři, u nás není ani náhodou! Prostě jsou línější, ale doktorům ani mě to neva 😀 😀 😀