Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
21. zář 2008

Simonac: a proč je učíš na flašku? Ty nekojíš?
To u nás zase hrozně dlouho trvá než to vypijou, do toho musí mít tak dvakrát pauzu, jak psaly holky, že
je krmí obě najednou, tak u nás to zatím nejde. Každý má jiné tempo ☹

Ergzuz: tak jsem ráda, že nejsem jak krkavčí matka 😀 Taky to vždycky říkám 😅
Já taky poctivě odsávám po každém krmení 😉

simonac
21. zář 2008

dai...protože se mi zdá, že pijou hrozně málo a už bych jim adon jedno kojení chtěla vyměnit za flašku, ale nějak s tím prcci nesouhllasí ☹

marrha
21. zář 2008

Ahoj holky...

Daiq..bud v klidu já to taky nikdy nepoznala 😀 ..a to už jsem vypiplala NIky....a knížky jsou knížky 😀 😀

Zuzi...já je u nás ještě neviděla....já mám z H&M takové ty podzimní bundičky..., ale ty už taky nejsou...
já tady nemůžu sehnat nikde rukavička..jsou jen prstové...a ty nepotřebuji..a o čepicích ani nemluvím 😔

Simi..vždyť přibývají pěkně??? některým dětem stačí 5-10 min..a jsou napapané..a pokud máš smetánku, tak jim to stAčí 🙂 bud ráda, že máš mlíčko...co já bych za to dala...a nejední s ejen o ty finance 🙂

simonac
21. zář 2008

mar...ale oni pisí jen 2 minutky a to tak po 3 až 4 hodinách , mně by nevadilo, že pijí tak málo, kdyby taaaaaak moooooc neplakali, to pak fakt nevím, proč řvou ☹

marrha
21. zář 2008

Simi tak to fakt netuším....., ale přírůstky mají nádherné...tak to nevypadá hlady... 😔

kdo jim má rozumět, že??? u nás s eřvalo pořád aKristě to zůstalo 😝

simonac
21. zář 2008

mar..já taky fakt nevím, pojedli v 10 - každý ty svoje 2 minutky a doted jsou venku a prý spinkají má je můj manža 😉

elis.1
21. zář 2008

🙂 ahoj všem,
dai - my blinkáme skoro pořád od narození, už jsem z toho nešťastná 😖 dr jen říká, jak jsou předčasně narozený, tak nemají dovivinutý trávicí systém, nevím, ale možná i proto nepřibíráme moc od začátku a i teď máme o 2 kg míň něž nedonošenci staří jak my 😒 ☹
a prdíky jsme měli půl roku tak silný, zže jsme zkusili od sabu až po probitoka za 700 vše, a nic až jsme přešli na probiotické mléko od hippu a to vyhovuje, kakáme líp 🙂

možná se opakuju, nejsem si jistá, jestli jsem házela odkaz na dokompletovaný album ze svatby, tady je kdo má chuť mrknout
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

simonac
21. zář 2008

eli...fotky fakt moc supe, krásná nevěsta a dětičky jak dve princezničky

daiquiri
21. zář 2008

Simi: ale pokud ti pak spinkaj a přírůstky mají dobré, tak asi vypijou hodně ne? A to pláčou hned po jídle? Třeba pláčou kvůli něčemu jinýmu.

Marrha: tak to jsem ráda, že i zkušená maminka nepozná co ty mimča chtějí 🙂
Jo a dneska jsem byla v Tescu a rukavičky palčáky jsem koupila, teda malinký, to nevím jestli by vám byly?
Prodávají je za 30,-, vždycky jsou po dvou párech.

Elis: fotky nádherný, holčičky jsou malý princezničky a ty velká princezna 🙂
U nás blinká hodně jen Pavlík, Barča malinko. Ale Pavlík docela přibírá, jen pak vždycky po krmení brečí, tak taky
řeším, jestli má hlad, když toho tolik vyblinká.

tindra
21. zář 2008

Dai,Pupík je celkem k ničemu,teda u nás a co říkaly i kamošky....
Simi u nás flašku chytí,ale jak zjistí že je v tom mlíko a ne voda,to je rykotu.No nic valíme na kaši.Kdoví co Danielka,snad na dovči nezmrzli

egrzuz
21. zář 2008

Markét, já koupila v CA rukavičky palčáky a čepičky na zimu. Jsou docela fajn 😉 🙂

V tom HM fakt nic, naši se tam stavovali v Praze a nemají zatím nic mco. Čekají, že příjde zboží.

Objednala jsem dětem z nextu bundičky na podzim, mrkněte 😀
http://www.next.co.uk/shopping/children/newborn...

Jinak pupík si myslím, že nám taky moc nepomohl na prdíky ☹

Holky, které máte starší dětičky Markét a spol 😀 😀 😀 kolikrát mají děti za den mlíčko? A dávaly jste ovocnou přesnídávku místo jednoho jídla? Po ovoci mi moc dlouho nevydrží , dávám ho spíš mezi jídlem

gapka.h
21. zář 2008

Dobrý večer holky,jsem tu jen na skok,musím vás dočíst 😉
zítra se tu ukážu 😉
Zuzi-bundičky jsou super-budoujak medvídci
Dai-máme kapky na železo,kys.listovou dávám v tabletách-rozdrolím a dám do mléka na lžičku
Marki*ten bazének od tebe odkoupím-kolik za něj budeš chtít?Napiš mi číslo účtu a pošlu ti to,pak dám mou adresu a poslala bys mito,ju? 🙂
Jinak poslední 2 noci kalamita-kojíme co 1,5-2h-hrůza!!!!! ☹
dobrou

marrha
21. zář 2008

zuzi..u nás v CA nic není 😔

všschno vyprodané.....

nám teda hodně pomohl na prdíky Sabsimplex, le na každého působé něco jiného....

mlíčko dávám večer a ráno...přesnidávky mají odpol. na sváču střídám to z jogurtem 🙂 a vydrží v pohodě...

simonac
22. zář 2008

dobré ránko holky, tak jak jste se vyspali?? u nás opět nic moc, už ted bych mohla jít spát znova

dnes mi dojede hlídat teta - mamčina sestra, tak jsem původně měla v plánu velký úklid, ale změna - vyrážím na nákupy - prckům se mrknu v tescu a já se zajdu podívat na nějaké pohodlné botky ke kočárku na zimu, jo a ještě Kristýnce matračku - kokosovou - Marta ji už má a švédskou deku růžovou , už se těším, ted mám uvařené kafíčko 😉

šak to prádlo a prach za mě nikdo neudělá a určitě to ani nikde neuteče, že! 😉

tak všem pěkný den 😀

egrzuz
22. zář 2008

Ahoj holky,
u nás taky šílená noc. Jaroušek se už druhý den budí a pláče ☹ , musím ho chovat až ho uspím. Asi zuby ☹

Markét díky 😉 🙂 Já jim musím udělat to ovoce asi hutnější 🙂 a kolik toho sní? Naše děti tak kolem 150-180ml

Gapko, to kojíš každé 2h? No to je děsný ☹ Tolik nevytáhnou nebo proč tak často?

daiquiri
22. zář 2008

Tindra: Mně přišlo, že když jsme tím Pupíkem masírovali bříško, tak to pomohlo. Ale taky to mohlo být jen tou masáží, tak nevím... 🙂
Gapka: čekám na zprávu z nedonošenců z porodnice a uvidím jestli to železo taky budeme muset brát. Už v tom budu mít zmatek, už takhle máme každý den ráno kapičky Vigantol.

Holky, co jste nekojily...chtěla bych se zeptat jestli si nevzpomenete kolik mlíčka jste dávali cca ve dvou měsících? Barča pije teď tak 110ml a Pavlík včera vyžahl skoro 130ml. Zdá se mi to až moc, pak trochu ublinknul, tak se bojím abych je nepřekrmila. Vím, že už si to asi nepamatujete, ale kdyby......

Jinak Pavlík ublinkává i po tom Nutritonu, sice malinko, ale i tak.... ☹

kuzelka
22. zář 2008

Hezké ranko 🙂
tak u nás se dnes spalo až do 7h 😕 😵 😵

zuzi toho ovoce malí sní těch 170g dávám jim tak i dětské sušenky, na zahuštění (jogurt), nebo třeba 2 odměrky mlíka (jen prášek bez vody) má to takovou lepší chut a je to určitě výživnější 😉

dai bohužel si nepamatuju, v té době jsem ještě kojila, neboj to blinkání se spraví, jak říkala sestřička : to co má zůstat v bříšku tam zůstane! 😉

egrzuz
22. zář 2008

Kezelko díky, to je dobrý nápad tam dát ty dětské sušenky 😉 🙂

Dai, teď jsem zrovna koukala do zápisků a , když byly dětem 2M, tak vypily taky těch 110ml, jak kdy.

gapka.h
22. zář 2008

Ahojky,tak dnes jsme vyrazili ven už v 8.30h-mé nožky!! ☹
V noci to ušlo,pořád si myslím,že nám lezou zuby,ale nic tam není ☹ ☹
Zuzi-když je dobře tak co3-3,5h,ale více 2h-oni si cucnout a cití mě potvůrky,je jim u mě v pelíšku dubře-jsou vyčuraní 🙂 🙂 *-prý to kojený děti tak dělají-už jsem si zvykla-co mi zbyde!!
Dai-Vigantol dáváme taky a jednou za měsíc Kanavit,s tím železem je to nekonečné-už ať to mají v normě!
Marki*co ten bazének-prodáš mi ho??
Tak dnes jsem prckům koupila vestičky a čepičky-mám z toho radost 🙂 🙂 Vesty jen za 250Kč a čepičky 110Kč-což se mi zdá slušné 😀 😀
Přeji hezký den-je tam v celku teplo

daiquiri
22. zář 2008

Ergzuz:diky moc,tak to mame taky,micham 90ml a tri odmerky a ono to pres 100ml udela.
Gapka: Kanavit mame taky,asi se to dava vetsine detem.
My se vratili od doktorky,Pavlik ma zvetsena varlatka,pry kyla.Zatim se to operovat nebude,mame pockat jak to bude vypadat:-/

tindra
22. zář 2008

Dai,my jsme taky měli u ¨lukyho teda jen z jedné strany,neboj,ve většině případů se to ztratí samo,ale pokud by se ti to nezdálo,běž za odborníky!!!Malého od známé u nás chtěli řezat a v Brně v dětské to zarazili,že se má vyčkat!!!U nás je ale strašidelná nemocnice.....
gabko,to je ale strašný poměr,že,já mám bundy za 150 a čepky za 120 🙂
Holky já se tak šíleně bojím,že už nemůžu ani dýchat......

gapka.h
22. zář 2008

tak mi to konečně spí.... 😀
Tindra-držím palečky,vše dobře dopadne.Ale říká se to ,že?

simonac
22. zář 2008

gabčo to je pohodička ,co? 😉

simonac
22. zář 2008

tindra...taky držíme pěstičky a myslíme na Vás 😉

egrzuz
22. zář 2008

Gapko, nám řekl doktor, že mám Kanavit vysadit. Braly ho jen asi 5měsíců. Vigantol berem etaky, ten se dává do roka. Dáváte prášky na zuby od 6M? Železo taky bereme.

Dai, to jsem taky tak dělala 😉 🙂 s tím mlíčkem.

Tindro, neboj, myslíme na vás, bude to dobré, uvidíš. 😔

Dobré cenovky holky, jste šikovný nákupčí 😀 😀 😀

marrha
22. zář 2008

Ahojky...

Daiq..Davídek má taky tu kýlu v pytlíku 😔 ....hydrokélu

má to hodně....zatím mu to teda nemizne a má to od narození....má to trošku i v penisku...doktorka nás bude posílat na dětskou chirurgii, kde se podle závažnosti rozhodnout jestli ještě počkat nebo už operovat.... 😒
já chci vyčkat co nejdéle...hlavně bych ho chtěla dát až bude bez plen...at se to lépe hojí..

Prášky na zuby neberem....u nás v diskuzi je to tka půl na půl..některým holkám to píšou některým ne....Niky to nebrala taky a zuby má jak perličky...u ní ve školce už děti mají zuby zkažené a vypadlé a ona má pořád zdravé..>

Tindro držíme moc všechny palečky..uvidíš bude to dobré.... 😵 😵

gapka.h
22. zář 2008

tak holky,kluci se mi rozjedli-já jim zkusila dát na odpolední svačinku jogurt-bílý,neslazený-a oni sblajzli dva-jsou to šikulky 😀 😀
Zuzi-jaké prášky na zuby?Nikdo mi nic neříkal nebo se mám zeptat obvodní?Jsou na předpis a co je to zač??

Pokud možno-klidný večer,papa 🙂

halkac
autor
22. zář 2008

Ahojdáá,

tak dnes se u nás papalo nějako dříve - už v jednu☹ Snad to neznamená, že se bude i dříve ráno vstávat! Holky, včera jsem se sešla s kamarádkou, se kterou jsem se seznámila v porodnici. Náhodou je taky z Valmezu a měla rodit na den přesně jako já - nicméně porodila skoro dva a půl měsíce před termínem. Všechny naše děti si spolu hrály, blbly, my si zabečely při vzpomínkách, ale hlavně se radovaly, že máme naprosto zdravé děti. Díky bohu!

Marti, tak co??? Myslíme na vás!!!

marrha
23. zář 2008

Ahoj holky,

Gapko psala jsem Ti včera do IP 😉

Dneska mi mají přijít nové fusaky tak jsem zvědavá.....myslela jsem, že už etos nebudem potřebovat, ale budem...
včra jsem vyrazili s manžou do parku ez kočáru..no co vám budu povídat..byla jsem více uhoněná jak ti dva...každý vzal svůj směr (krista za pejskama, David k cestě za autama) a my jen lítali a otáčei je (většinou bez úspěšně)....no, ale jsme si 100% jistá, že zatím bych si nedvolila je vytáhnout oba z kočáru, když jdu sama....takže budem asi ještě dlouho jezdit jako estráda.....s křikem, protože už v něm nechtějí být 😝
tohle je snad ještě horší období než jen leželi a řvali 😀 😀 ..už začínají projevovat vzpurnost..jak se jim řekne ne....tak to je křiku a vztekání.... 😀 😀
přes zimu musíme dát dokupy naši mini zahradu...a příští rok s něma budem jezdit asi jen tam...je to oplocené..tak tam nemají kam zdrhnout 😀 😀 uděláme píseček, nějakou skluzavku a bude to pro ně ráj na zemi 😀 😀

Kačko...to si říkám pořád, díky bohu, že mám zdravé děti...a vždycky strašně bulm, když vidím nemocné děti..at už naživo nebo v TV... 😢

marrha
23. zář 2008

Jen ještě dodám...že je hnusné jak si někteří lidé hrají s osudem, když si vymýšlí historky o svých nemocných dětech nebo že jim umřeli a pod....co jsme s enedávno dočetla na dvojčatech.... ☹ ☹