Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
27. zář 2008

Dobré ráno,

nějak nestíhám, čím asi bude 😀 😀

KAČENCE A BARUNCE PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 1 ROČKU, HODNĚ ŠTĚSTÍČKA A HLAVNĚ ZDRAVÍČKA 😵 😵

Zuzi prodáváš autí??? kupuješ větší 😀

Dani..supr fotečky.... 😵 .moc vám to tam sluší..

včera porodila Rezinka z čekáme dvojčata, takže máme další duomamku 😵

já mám doma celkem rušno...děti začaly vymýšlet samé koniny...na co všechno můžou vylézt a tak pod...takže jen hlídám at nedojde k úrazu, ale bohužel nemůžu být všude, takže občas se nějaká ta boule povede 😝 nebo rozseklý ret a pod..
ale krásně si spolu hrají...(i když Krista pořád toho Davídka plácá), ale kam jde jeden, taks ehrne druhý...takže sranda...
jnak jak jsme myslela, že pejsek od FP bude zbytečná investice....tak jsme s esplatla 😀 tahají se o něho...nosí mi ho a zpíváme všichni společně 😀 😀 a když je špatná nálada a už je nic nebere...vezmeme pesana...a je zase dobře..tancujou u toho..a já s evždycky směju 😀 😀 😀

Gabi, bazenék máš na cestě...a kuličk myslím, že máme 100..a mi to bohatě stačí..pořád je ěnkde sbírám..i dyž v bazénku už jsou i jiné hračky...vždycky s tam zalezou a hrajou si tam..je to jak ohrádka 😀 😀

egrzuz
27. zář 2008

Markét, no jo větší 😀 😀 😀 To mám slíbené za to, že jede Jarda do toho Afganistánu. Koukala jsme jako blázen. No faktem je, že v tom, co mám už se bojím jezdit 😉 🙂

Tak to je super, že si dětičky hrajou s pesákem, já ho chci koupitr taky k prvním narozeninám

Jinak u nás jsou obě děti nemocné, ale jen naštěstí rýma , kašel, ale i tak se vůbec nevyspím. Znáte to 😒
Co vůbec Davídek, už je fit?

daniellka
27. zář 2008

Dobré ráno kočandy!

Issa - všechno nej nej k 1.narozkám!

halkac - byli jsmev Řecku na KOsu. Děti se aklimatizovaly okamžitě,pohoda. Akorát mi tam vstávaly hrozně brzo,o půl 6 a dnes mi tak vstali taky. Tak já furtčekám,kdy začnou spát dýl a oni naopak,tataři 😀

Marrha -děkuji. FOtečky ještě dodám,já jsem skoro nefotila, víc bude mít kamarádka na foťáku..

egrzuz
27. zář 2008

Danielko, tak jsem mrkla na fotky a jsou fakt super. Alespoň jsem se zahřála pohledem. Kde, že to je? 😀 😀 😀

daiquiri
27. zář 2008

Zuzi:to se omlouvam,asi jsem to fakt prehlidla.A tobe jede manzel do Afganistanu?A na jak dlouho?A jake auticko budes mit?Ja jezdim Puntem,autosedacky se tam vejdou,ale kocar uz ne.
Marrha: jaky je to pejsek?Fisher ma moc hezky hracky,my chceme koupit takovy ty kostky do postylky.
Dani: zavidim,ale preju😉More miluju,hlavne ted bych se ohrala,byla jsem vencit a ty rana uz jsou pekelne studeny.

marrha
27. zář 2008

Zuzi,

tak to je mi líti, že dětičky stůňou...ta rýma je pěkně otravná..

Davídek už je v pohodě, ale pořád v něm něco hrčí,ale usazené to nemá..., ale spinká pěkně, tak ho to asi neruší...
já doufám, že jsme si ty nemoci už vybrali a bude chvilku klid...to počasí je taky děsné....vždyt sotva vylezu ven...tak i já mám hned svíčku u nosu...
pořád čekám až mi dojdou fusaky...(při mojí smůle jsou s tím zase jen problémy) a jak dojdou...tak se 100% oteplí 😀 😀

Dani..tak až budou další fotečky...tak dej avízo 😉

egrzuz
27. zář 2008

Holky, nejžhavější zpráva:

Kristýnka se postavila v postýlce 😲 😀 😀 😀

marrha
27. zář 2008

Daiq..tady ten
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=3634455&tab=0

a je fakt bomba...tolik básníček a písniček umí...dětem se moc líbí..., ale je vůbec zajímají zvukové hračky...jak to pustí všechno najednou...tak je to někdy na Chocholouška 😀

marrha
27. zář 2008

zuzi...gratuluji 😵 😵 😵 😵 😵

ted už to bude dělat pořád 😵

simonac
27. zář 2008

dobré ránko holky, tady se to nějak rozjelo, jsou dny kdy si tady vykládám sama a red, nestíhám číst

Iss... holkám vše nejleší, toto letí, už mají rok 😉

u nás jsou tento víkend hody, tatka šel ted hrát opet turnaj v tenise a já mám všechny 3 na starost, paráda, už mě tím fakt s...!!!
va 4 mám vest gabču s manžou na svatbu tak snad už bude doma ☹

dnes tu svítí sluníčko tak za chvilku vyrážíme na prochajdu 😉

simonac
27. zář 2008

jo mar... o tom pejskovi taky uvažuju a na tom tvém odkaze je fakt za super cenu jinak stojí 999,-- 😒

marrha
27. zář 2008

Simi já ho našla i za 829,-

já ho koupila v obchodě za těch 999,-..ta 100 už mě nezabila..a kupovala jsem ho na poslední chvíli..pořád jsme se nemohla rozhodnout jestli jo nebo ne 😀 😀

a nenadávej..já jsme s těma mojema třema pořád sama 😔 ..jenže jinak to nejde..i když tatínek se snaží..chodit domů co nejdříve to jde....nikdo mi je nikdy nevozil nic... 😔

a dostat je dolů do kočárkárny..to je taky síla...jestli někdy nepojede výtah tak jsme nahraná...a asi zazvoním na souseda, jestli by nepřišel pomoct 😀 😀 už bych je nevynesla ani omylem 😀

halkac
autor
27. zář 2008

Jéé, holky, to je po ránu drbárna...

Zuzíku, to je paráda, že se Krisťulka postavila. No já z toho u naší Madí mám obavy, už teď mám problém s jejím uspáváním, a až si bude umět stoupnout v postýlce, bude to horor!
Ale jinak musím ty svoje šídla taky pochválit - Madí leze (fakt už normálně po 4, sice jen pár krůčků, ale je to klasické střídání rukou a noh), Jonda se sice jen plazí (zato hodně rychle🙂, ale snaží se sem tam dostat se na kolínka, což jsem ráda 😉

Markét, taky jsi mě teď utvrdila v pejskovi od FP! Hodně jsem o něm četla na dvojčatech a maminky se vesměs shodly, že děti baví. Tak snad i ty naše. Já dnes musím vyrazit koupit nějakou hračku Joňulkovi k svátku, tak že by 😀 ???

Dneska se mi zase pokazil strojek u odsávačky, my tam reklamujeme co měsíc - mám naštěstí dvě, ale stejně...☹

No a holky, co nemáte tatínky doma! Já za chvíli vyrážím pro našeho tatínka, který nás opustil včera ve dvě odpoledne a jel pařit na nějakou chatu. Co dodat? Má se dobře, ale já se mám s dětmi mnohem lépe 😀 !!!!

daiquiri
27. zář 2008

Markét: ten pejsek vypadá parádně, tak aspoň vím co koupím dětem k Vánocům, koukám, že je už od 6 měsíců 😀
Jo a mám ještě na tebe dotaz. Jak dlouho jsi sterilizovala lahvičky a jak dlouho si používala kojeneckou vodu? Někde jsem četla, že stačí do šesti měsíců, pak prý už se můžou jen klasicky vymývat a používat normální vodu.

A ty ohrádky, já původně chtěla dřevěnou, ale koukám, že si měla tu plastovou, je to myslíš lepší? Díky moc za odpovědi 🙂

Simi: tady je odkaz na ty fotky z hodů z Březolup, koukám, že už je to tři roky 😅 http://cermacci.rajce.idnes.cz/Hody_Brezolupy_-...
A ty vedš někoho na svatbu když jsou hody?

Mně taky manžel jezdí minimálně na dva dny v týdnu pryč školit, do toho začal dělat školu a taky občas nějaká to hospůdka, takže paráda, ještě, že mi pomáhá mamka.
Ale nechci křivdit, dneska mám propustku, za chvíli vyrážím s kamarádkou na kafe a taťka bude hlídat 🙂

Jo a do kočárkárny děti taky nosím - v taškách, zatím se to dá, ale až trochu vyrostou, tak taky nevím.... 😖

Kačko: to je hezký vidět, když dětičky dělají pokroky. U nás zatím nic moc. Čekám kdy se aspoň pořádně usmějou...
A to máš taky tu Medelu? Děsím se kdy se mi taky pokazí, ještě že mám v zásobě tu manuální od Aventu kdyby něco...

kuzelka
27. zář 2008

Ahoj, téda nestíhám číst 😀

dani - určitě jste se měli skvěle! Podle foteček krásné počasí i moře 😉 moji rodiče byli vloni taky na Kosu a líbilo se jim tam 😉

zuzi - ted už se bude stavět furt 😀

halkac - já jsem nějaké "uspávání" vzdala moc moc dávno, u nás to nefunguje - položila, pohladila, vypadalo to že budou spát ale jakmile jsem se vzdálila rykot, tak znova položit ...... odešla jsem rykot, takže jsem to vzdala, u nás se usíná tak že se musí uřvat 😒

marrha
27. zář 2008

Kačk..doufá, že Tvůj manžel ví co v Tobě má 😀 😀 😀

nějaké pařby by u nás asi neprošly....i když já jedu v říjnu na víken d do sklípku...máme sraz z našeho tématu září 2007 😀 😀 😀 já se tak těším..ale nesmím...jinak se něco pokazí 😝

Jarouškovi všechno nejlepší k svátku 😵 ...ale pejsánka nech a vánoce, ne?? 😀 😀 pak zas budeš přemýšlet co koupit 😀 😀 😀
nevím jeslti jsme to tu už nepsala já Kristě koupila nádherné odrážedlo pod stromek, ale manžel ho musel odnést do sklepa 😝 jinak bych to nevydržela a vytáhla ho 😀 😀

Moje nejstarší dítě tady jí rajče 😲 😲 😲 nestíhám zírat....zelenina i ovoce je problém....

Daiq..já je nosím v autosedačkách (s taškama bych se do výtahu nevlezla), ale ted už je nosím jednoho na rukách a druhého v autosedačc...oba bych e neunesla ani tak ani tak.. 😝

ohrádky...mylsím, že každá má svoje...mám odzkoušené obě..ta sítovaná je skladnější (dá se složit) a je lepší v tom, že když dítě v ní spadne nebouchne s edo těch šprušlí...ta sítka ho zachytí...a dřevěná je zase lepší, že když už je dítko větší..tak se mu lépe v ní staví...lépe se kolem ní chodí..a lépe přes ní vidí...každá má své pro a proti, ale jednoznačně nejde říct která je lepší....každému vyhovuje něco jiného... 🙂

Kuželko...u nás se taky usíná někdy se řevem..a vždycky jsme je nechala uřvat...nosím jen když jsou nemocní..jinak ne... 🙂 uspávání u nás taky nefunguje....a jsou už navyklí..položím, pohladím, dám pusu a odcházím..Krista někdy řve, ale už to není pravidlo jak kdysi..David usíná v pohodě 🙂

kuzelka
27. zář 2008

Mar - no taky už tak moc neječí jak odejdu, prostě jak kdy... někdy sotva odejdu tak si už lehají a někdy třeba 20 minut ryk 😝 ale večer mi usínají dobře 🙂

simonac
27. zář 2008

jejda holky, já to snad ani nedočtu jak se to tu rozjelo 😉

simonac
27. zář 2008

veru...mrkla jsem na fotky a tys tam byla blondýnka??
😉

simonac
27. zář 2008

jo a jak jste se ocitli až tady u nás???

elis.1
27. zář 2008

🙂 Ahojky holky, moc vás všechny zdravíme 🙂., marrha gratulace k jednomu ročku, nádhera!!!!! a halkac - gratulace k 9. měsícům 🙂))
gapka - krásný fotečky 🙂
dai - ahojky, kdy doložíš fotečky? už se na ně moc těšíme
tady jsou nové fotečky holek mezi 7.- 8. měsícem 🙂)
http://elis34.rajce.idnes.cz/

simonac
27. zář 2008

elis ...krásné fotečky, vy máte taky doma ten bazének s kuličkama?? jak se osvědčil, a kde jsi ho prosím pořizovala díky 😉

egrzuz
27. zář 2008

Tak holky autíčko umyté, vyluxované a asi budu brečet, až ho budu prodávat. Mám ho moc ráda ☹

Dai, budu mít Hondu City, vejde se mi tam konečně i kočárek, i když už stejně vozím jen golfky. Teutonii sama nesložím 😒 . To starý už bylo nebezpečný, ale 7let mi sloužilo vzorně 😀
Jarda jede do Afganistánu začátkem prosince(teda, jestli projde příští týden v Brně na zdravotních testech) na 4měsíce. Je voják ☹

Markét, u nás by taková pařba taky neprošla 🙂 , Kačka je zlatý člověk 😀
Markét, Jaroušek svátek měl v dubnu, Kačí má Jonáška 😲 😀 😀 😀

Holky, já vás obdivuji co musíte do těch výtahů, já naštěstí naložím děti hned před barákem do auta a mám to bez tahání 😕

daniellka
27. zář 2008

jejda tady se to dneskarozpovídalo,já to dočetla a už si to nepamatuju,tak nevím na co jsem chtělareagovat 😀 😲

holky výtahářky,jak vám závidím. já jsem ve 4.bezvýtahu,beztak jsem zhubla z těch schodů a nošení dětí. To byla katastrofa. Tedka už nahoru cpakají sami a dolů bud pomaličku za ruku anebo když spěchám,tak ječapnu do levé,do pravé a seběhnu to. Ale když si vzpomenu nanošení v sedačkách a v taškách, bléé blééé blééé 😝 😝 ještě,že už je to za námi..

zuzi - stejně máš můj obdiv a každý den ti budu posílat pozdravení,že to zvládneš tak dlouho sama 😉

tindra
27. zář 2008

Ahojky,nestíhám vás 😒 teda ještě že máme těch dětí tolik,jak jsem teď sama s Lukym,on je mi furt "za zadkem",pořád vyžaduje společnost,zlaté dvojčátka 😀 mít jen jedno mimino,tak je to nuda,a otrava 😀
Dai operuje se jen v Motole,nikde jinde to neumí
Kači my jíme Niveu při každém mazání,vypláznou jazyk a šup,jsou strašně rychlí....
Všechno nej Jonáškovi
Dani,slepá závist,kdoví kdy my uvidíme moře.....

daniellka
27. zář 2008

tindra - kdy by měli Martínka pustit domů? 🙂
A nebooj,třeba příští rok taky vyrazíte. Vždyt vaši kluci jsou nějak podobně narození jako mí,ne? To už nato budou dostvelcí.
Já se pořád bála,jestli netahám malý dítě na cesty a jestli to není hloupost a vůbec. Letadlo plný dětí, i menších nežnaši a hotel byl naprosto plnej malých dětiček, být v takovým hotelu jako mladá svobodná,tak by mně to pěkně lezlo na nervy,antikoncepce zdarma 😀 😀

marrha
27. zář 2008

Zuzi..jéžiš...se stydím 😔 ...omlouvám se z apřejmenování kluků......ale je to taky od Jé 😀

Kačko..mi to Tindra ted připomněla...moji nejí krémy, ale Krista nemůžu říct ani, ž ejí, ale přímo žere papír 😒
dneska jsm myslela, že sladce spinká po obědě...a houby.jsem přišla..nevím jak se jí to poařilo, kousek od postýlky je knihovna...a ona v postýlce roztrhanýcha i 6 knížek...a bohužel nějaké stránky chybí 😝 ..už mi jednou takhle snědla kousek očkovacího průkazu a kartičku kdy nás objednávjí do poradny...

Tindro...tak co ja to zvládáte???

jste šikulky, ž ejste to tak super zvládli 😵 😵

Dani...jo proto jsi takový suchárek.....zrovna včera jsem se s manžou bavila, že si nedokážu představit bydlet někde bez výtahu 😝

daniellka
27. zář 2008

marr- já ti dám suchárka!! 😀 😀 sílu mám jak bejk a svaly jak Rambo 😀 😎

marrha
27. zář 2008

já toho suchárka myslela jinak 😀 😀 😀 😀

to Ti věřím, že svaly máš..když ses kluků tak natahala 😉

daniellka
27. zář 2008

marr 😉 😀