Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
8. říj 2008

jo a ještě jsem se ptala, na vítání občánků? jak to u vás probíhá? My ho máme ted v pátek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

halkac
autor
8. říj 2008

Simi, tak to určitě byly jen erupce na Měsíci 😀

Vítání občánků ve Valmezu: přijdeš, sedneš s manželem a dětmi na lavice, pak si poslechneš (pokud zrovna nikdo nepláče) krátkou řeč nějakého papaláše, vyslechneš tři písničky předškolního sboru (jedna tedy byla dost dobrá: o tom, že když dítě nebude spát a bude místo toho fňukat, pošleme ho do Dunaje vodníčkovi...tu teď zpívávám taky, jen melodii jsem si vymyslela vlastní)...no a pak si nás volali jmenovitě a dostali jsme dárky: každé dítě gerberu + trapnou pamětní knížku + dětský příbor od tescomy. No a pak byl rozchod a mohli jsme si děti narvat do kolíbky a tam je vyfotit🙂🙂🙂

Ale v Lberci jsou jiní machři, tam aspoň dostávají super dárky!!!

gapka.h
8. říj 2008

dobré ránko,tak u nás to v noci celkem šlo..Dokonce Kuba spal do 4h v postýlce,jen na kojení se mnou...dělá pokroky 🙂 Ondra se zdá být v pořádku...ufTeď s nima chci vydržet doma a vyrazit až v 11h-uvidíme,jdu opět na kafíčko-to je můj relax.Ale vedle dělají stěchu,tak nevím jestli mi dopol.usnou.jinak mi měli budíček v 6.10h ☹ ☹ Také jsém unavená a to je teprve ráno!!! 😠 😠
hezký den... 🙂

simonac
8. říj 2008

tak to vítání u nás je na tom s programem nějak podobně jako u vás, jen ty dárky jsou trochu lepší, každé dítko dostává penízky - 3.000,- tak tomu bylo minula tak snad se to nezměnilo 😉 😉

ji a když jsme vítali petu, tak dostal 7.000,-- to byla parádička

halkac
autor
8. říj 2008

Simi, tý woe!!! Až budu čekat třetí dítko, nahlásím si trvalé bydliště k vám 😀

simonac
8. říj 2008

tak jo, na jaře chceme začít stavit nový domek tak tam budeme s jednou místností pro tebe počítat,Ju 😀 😀

halkac
autor
8. říj 2008

No nebudu v ní sama 😀 Beru s sebou ještě dva teroristíčky 😀 ! A ten domek zááávidím! Bych taky chtěla nový 😀

daiquiri
8. říj 2008

Kačko, teda když to čtu, tak se děsím. My měli včera brečící celý den, měla jsem chuť někam utéct. Chvilku se zklidnili venku, doma pak jenom brečeli a brečeli. A to jako chceš říct, že to bude ještě horší?????? 😖

A to vítání občánků je všude? To by mě měli jako sami kontaktovat? Nebo jak to je?

Simi, ty jo, penízky by se hodily! A domek bych taky brala, panelák je naprd...Jen snad mám super výhled, bydlíme ve dvanáctém - posledním patře.
Jo a mám na tebe dotaz. Ty jsi psala, že už jste zavedli příkrmy? Ale kojila si ne? Proč tak brzo? Já se chci zeptat doktorky, přeci jen krmíme převážně UM, tak bysme snad mohli taky začít ve 4.měsíci.

simonac
8. říj 2008

dai...zkouším jím dávat jen rýžovou kaši, bez mléka jen s koj. vodou, udělám toho tak 60tku a mají to dohromady, oni se mi totiž někdy nechtějí chytit prsa, když doma nezadřímnou a jsou protivní, ale nevařím to denně jen tak někdy to zkusíme, někdy sní vše,k někdy ani lžičku, jinak pořád a stále kojíme 🙂

daiquiri
8. říj 2008

Aha, tak to jo, já myslela, že už jste najeli naplno 🙂

halkac
autor
8. říj 2008

Dai, příkrmy se berou podle korigovaného věku...tzn. že by sis ještě měla počkat. Já jsem začínala, když děti měly šest a půl měsíce, tzn. pět měsíců korigovaných. Sice jsme byly pevážně na MM, ale nemohla jsem se dočkat. A teď jsem tak ráda, když je čas mléka🙂🙂🙂 To vypijou nejrychleji, nemusím se s nimi prát.. i když přesnídávky jim taky jedou...se vždycky těším na dopolední sváču, to po nich olizuju lžičky🙂🙂🙂

Jo a na Vítání občánků by si tě měli pozvat sami.

daiquiri
8. říj 2008

Kacko,tak tomu vazne nerozumim,co je to korigovany vek?!Ja se do toho nehrnu,je mi jasny,ze to bude boj☹

halkac
autor
8. říj 2008

Korigovaný věk = věk podle toho, jak se děti měly narodit, kdy měly termín porodu.

Tzn. já jsem měla rodit 10.2.2008, ale porodila jsem už 24.12.2007 Kalendářní věk máme teď 9 měsíců a dva týdny, ale korigovaný (podle termínu porodu) 8 měsíců. No a všichni mi vždycky říkají, že se musím řídit korigovaným věkem: u vývoje dětí, u příkrmů, u měr a vah, u očkování a tak🙂

daiquiri
8. říj 2008

Aha,tak dekuju.To ja mela rodit az 13.zari.Jee,vy jste meli takovy krasny vanocni darek!🙂To je hezky🙂Mne na Stedry den davali oplodnena vajicka,taky jsme meli darecek🙂

marrha
8. říj 2008

Ahoj holky..

nějak nestíhám..

Kačko..já mám tenhle bazének, ale větší.rozměr byl nějak 119x 25cm...nebo nějak tak...když tak to změřím..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16189605&tab=5

chtěla jsem s nafukovacím dnem...

na vítání občánků jsme nebyli...Niky zrovna byla nemocná....ale o nic jsme nepřišli..tady e dostává jen nějaká hračka...každé město to má jinak, ale kamarádka z Uherského Hradiště taky dostala peníze....
řkla bych čím větší město, tak dostávají toho míň 😀
a některé holky v praze si musely žádat sami....nechodila jim pozvánka automaticky...
Daiq.jestli chceš jít, tak si zavolej k vám na úřad 😉

simonac
8. říj 2008

ahojky hokky, hlásím návrat z prochajdy, dnes se nám to nějak protáhlo, vyrazili jsme něco málo po10 a vrátili po 14 hodině, stavila jsem se za holkama z práce na kafíčko - asi půl hodky a jinak jsem drnakala, drnakala adrnkala a odpoledne znovu, ještě k tomu peta, tak pudem asi někde na hřiště 😉

daiquiri
8. říj 2008

Markét, jestli to má cenu vůbec na ten úřad volat kvůli hračce 🙂 Musím zjistit co se u nás dává 😀
A nevíte jestli to vítání probíhá ve všední den? To by bylo asi komplikovaný.

egrzuz
8. říj 2008

Simi, tak to já myslela kolik nám nedali na vítání, když každé dítko dostalo 1000kč 😉 Teda poukázku v hodnotě 1000kč v dětském obchodě. Ale i tak to bylo super.

Holky díky za odpovědi s vajíčkama, už máme přehozené Maxi cosi a zítra vyrazíme poprvé 😀 , jen doufám, že jim nebude špatně, prý někdy bývá.

Takový hloupý dotaz: Praly jste potah z vajíčka? Na cedulce je jen ruční praní, ale já jsem líná to drhnout, na druhou stranu se to bojím dát do pračky 🙂 Mám chicco vajíčka.

Dneska bylo fakt krásně 😀 snad to chvilku vydrží

marrha
8. říj 2008

daiq 😀 😀 😀

některé maminky tam chodí kvůli atmosféře...,ale já moc na takové akce nejsem...

Zuzi neboj..naši ve vajíčkách řvali jak blázen...a když jsme je dali do maxek...najednou byl klid..všude viděli, z okýnka, na nás a špatně jim myslím nebylo... 🙂

egrzuz
8. říj 2008

Dai, u nás je to jen ve všední den 🙂

Markét, díky já myslím, že jim to bude vyhovovat 😀 Raději pojedu pomalu, aby se nepo....do nového auta a nových sedaček 😲 😝 😀 😀 😀

Já mám Maxi Cisi Priori SPS to je myslím ten straší tip než máš ty. Doufám, že to mám edobře upevněné, v tom zobáčku, kudy se navleče pás je to nějaké volné 😲

marrha
8. říj 2008

Zuzi, tak to neporadím...

sedačky dával můj manžel....nevím kde přesně to máš na mysli, ale ty xp jsou vylepšeny o nějakou přítlačnou lištu..a sedajdy se ani nehnou 😕

gapka.h
8. říj 2008

tak u nás už se spí... 😉
Dnes vydrželi dlouho venku,kamošky mi říkali,že mám zlaté děti,že tak vydrží 🙂 🙂 Ale to není každý den-prý co si stěžuji!!
Zuzi-já mám také chicco a peru to normál v oračce-nic se tomu nestalo.
Holky-mají v Tescu opět akci na plénky áá 209Kč-5-9kg,to se hodí ne??Já jsem s nima max. spokojena...
To počasí by mohlo vydržet-hned je lepší náladička
dobrou... 😔

tindra
8. říj 2008

Ahojky,tak vaše pěstičky zabraly,máme doma zdravého chlapečka 😎 😵 😵 😵 😵 😵
mě vážně spadl kámen ze srdce,nechali jsme zkontrolovat i Lukáška,ten je v poho.Taky jsem dnes byla v tescu,chtěla jsem pyžamka,kluci měli po narození takové super bílé,jen tam byl takový obrázek médi,ale nic tam nemají!!!!Pořád jen body s krátkým rukávem,kdy už dostanou ty s dlouhým a pyžamka,co chci? 😠 Jo a ty plinky taky mám 😉
na sedačky maxi cosi jsem taky koukala,nepotí se vám dětičky?Kluci byli dnes zase úplně promočení a to se v autě ani netopilo,protože bylo tak krásně a my zrovna jezdili po doktorech. 😠

dvojmama
8. říj 2008

tindro: obrovská gratulace!!! 😵 😵 😵

Holky, kdy já najdu čas vás dočíst?? 😒 Lerim do hajan, dobrou noc všem 😎

halkac
autor
9. říj 2008

Dobré ránko 🙂

Dneska noc byla o krapet lepší!!!

To počasí je fakt nádhera! Najednou jsem šťastná, že můžu hodiny chodit po venku 😉
Holky, tak já včera řádila na MMB a mám nakoupeno na Vánoce a ročniny skoro úplně vše, co jsem chtěla. Samo, že nemáme vše, co se mi líbí - naštěstí ale máme hodné babičky a dědečky, kteří dostanou seznámek a hezky se podle něj budou řídit 😀

Tindro - gratulujeme, že jste zase všichni v pořádku pospolu. Ani si neumím představit, jaká to musí být úleva!!!
Zuzi - pak dej vědět, jak si děti lebedily v sedačkách. Jakou ty máš nakonec barvu? Tu šedou? Já vzala červenou, byly v doprodeji za neuvěřitelnou cenu (2600,-) - tak holt budeme muset naše modré auto vzadu vyzdobit červenými doplňky.
Tesco se u nás otevírá 16.10., tak věřím, že budou mít navezené podzimní a zimní věci, na body s krátkým nejsem zvědavá☹
Dai - u nás se vítá taky ve všedním dnu, myslím tak ve tři odpoledne.

egrzuz
9. říj 2008

Tindro, to je super, jsem mooooc ráda. Musí to být fakt úleva, jak píše Kač 😉 🙂
Nám se v těch vajíčkách ani tolik nepotí, dám vědět, jak to bude v těch nových.
😉

Markét, to bude asi tím, ty Xp mají lepší uchycení, tyhle se trochu hýbou, když za ně zatáhneš. 😒

Kači, to jsi koupila za super cenu, to nemůžu říct ani Jardovi, tomu jsme tvrdila, že za 3600kč je to nejlevnější a levnější už nebudou. To máš od té stejné paní z MMB? Já má ty šedo-černé a v autě vypadají suprově 😀

Sylvi, už víš, kdy se ti vrátí manža? 😕

Gapko, fakt to pereš, tak já to tam taky hodím. Bála jsem se, aby se nějak neporušil ten plast kolem potahu víš a nebo , aby se to nesrazilo 🙂 Nechce se mi to drhnout v ruce ☹

marrha
9. říj 2008

dobré ránko,

jsem už od 6 vzhůru, kdy se vzbudila Krista, ta pak usla..pak se vzbudil David...a já už to nemohla zalomit... 😝

Tindro to je suer zprávička 😵 😵 musel z Tebe spadnout obrovský balvan....

jinak já sedačky kupovala podle potahu, právě proto, ž ejsme četla, že ty silonové sic vydrží déle, ale děti se v nich šíleně potí...v letošní olekci byly jen dva vzory bavlněné....zrovna ty co se mi teda vůbec nelíbily....no, ale nakonec je máme, protože na omak nám byly nejpříjemnější....
jinak se dají koupit nějaké letní potahy, jakoby návleky proti pocení... 😉

Zuzi jsme včera zapomněla napsat, měla jsem starší typy chicco a nebyli jsme první majitelé...a prala jsme to normálně v pračce 😉

kačko.tak supr, že máš nakoupeno..já vůbec nemám představu co koupit 😀 😀 mě přijde, že mají všechno...

halkac
autor
9. říj 2008

Zuzi, ta cena 3600,- je jedinečná. Já jsem si chtěla objednat od té paní z MMB, ale při hledání jejích inzerátů jsem narazila na pána, který prodával dva kusy Maxi Cosi Priori SPS v barvě Enzo - byl to nějaký doprodej ze zavřené prodejny...Tak jsem po tom skočila, zaplatila je a už jsou na´cestě k nám🙂

Markét, já bych koupila dřevěné kostky a divadlo (loutkové) a boxy na hračky a povlečení do postýlek a knížky a hračky na písek. Davčovi auto a Kristýnce kočárek na panenku. To by se vašim mrńátkům mohlo líbit, ne?

egrzuz
9. říj 2008

Kači, já nevím, jestli je ot Enzo, ale asi to bude stejný. Tak pak písni až ti dorazí a porovnáme fotky. 😉

Markét díky, já to prubnu do té pračky 😀

Jo a holky, naše děti spaly od 19h do 7,15 bez jídla. Večer jsem jim dala o trochu víc, místo 180ml, 220ml a jak se spalo. No asi to byla náhoda 😀 Večer jsem šla asi 2krát podat dudlík, jinak pohoda. 😉

simonac
9. říj 2008

ahojky holky,

tindra...tak t je super, že jsou kluci v pořádku 😀 😀 😀 😀 😀

kačko ..a cocs nakoupila?

holky my máme to vítání na zítra na 13,00 hod. už začínám být pomalu nervozní, martínek mi už týden nekakal , prý u plně koj, to neva, tak jsem dnes volala paní doktorce a když ještě dnes nic tak zítra máme dojít, prosím držte pěstičky at se mu to dnes uz podaří ☹