Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
14. črc 2008

Ahojky.Kačka mi napsala o novém "našem"tématu a jů,ono se to už nedá ani dočíst.... 🙂 Tak já se k vám taky hlásím,mám dva krásné chlapáky Martínka a Lukáška, nar.36+0(2280 a 1600g),jsou celkem hodňoučtí,ale taky mají své chvilky.Sice moc neprospíváme (5 a 5,8kg)ale cpu do nich jídlo co to dá,kojím,máme kašičku a v poledne zeleninku,tak se to snad zlomí.Luky už pěkně "běhá"po celém našem 2+kk,doplazí se kam chce,to mě vede k otázce,jestli používáte ohrádku a jeslti se tam dětičky necítí jako v kleci,já ji asi budu muset pořídit,včera visel na zácloně,před tím jsem ho tahala od videa.Kazety se mu moc líbí.
Jinak taky nakupuje manža s lístkem,ale mimo něj koupí jen brambůrky a kokina,takže nevím kdy zhubnu.
BUdu se snažit přidat aktuální foto,ale došla babička na kafe,tkaže později

marrha
14. črc 2008

Ahoj Tindro 😉

pěkně se to tu rozrůstá....

byl dobrý nápad založit tohle téma....sem tam jsem nakoukla a napsala do mamičky dvojiček....,ale moc z vás jsme tam nepotkala 🙂 ani jsme netušila,že nás je tolik 🙂

vidím,že nejvíce dvojčátek tu je kolem toho půl ročku 🙂

halkac
autor
14. črc 2008

Ahojky! Jé, vítej Marti (=Tindro). Já taky nevím, kdy zhubnu. Zuzka (=egrzuz) měla za úkol mne motivovat, protože ona je snad už na své původní váze, ale zapomíná mě peskovat 😀 Vaši kluci jsou fakt krásní a hodně podobní...nebo se mi to zdá na těch fotkách? No a že jsou menší, vůbec nevadí...aspoň jim jde plazení🙂 Mně přijde, že čím je dítko drobnější, tím větší má pokroky...A co cvičíte za vojtovské cviky?

Jo a ohrádku jsme už nainstalovali...no my nemáme ohrádku, ale fakt výběh 😀 Zatím se jim tam líbí, mají tam položené pěnové puzzle, hračky, hrací deku...je to jejich království🙂 Ale holky, co už mají větší děti, ti asi lépe poradí.

Marrho. já jsem taky furt koukala, jestli nenajdu diskusi DVOJČATA a nic...tož jsem se naštvala, je nás tolik a máme si tolik co říct🙂

egrzuz
14. črc 2008

Kačenka je naše zlatíčko, že nás "založila" 😀 😀 😀

Kači, já jsem teď byla ticho o hubnutí, protože stojím na váze a nehnulo se to už 3týdny ☹ ☹ Ještě kilo a jsem na původní váze , ale změnila se mi postava, tak to připadá jako min 6kg do původní váhy, možná víc. Ach jo, to břicho 😢

Jiank tě také vítám Tindro 😉 Kluci jsou fakt kouzelní a už lezou? 😲 vy jste šikulky, my máme sice o nějkaý kilo víc, ale o to jsme línější. Kačka má pravdu, mám jednu duokámošku, její děti jsou hubenější a také pohyblivější. Ten náš 8,5kg klučí se snad nikdy nehne z lehu na zádech 😒

Ohrádku máme také, ale zatím není nějak moc vyzkoušená. Snad se jim tam bude dobře vegetit, za ty peníze 😀 😀 😀

Holky u nás se spí a obě děti, já mám volno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simonac
14. črc 2008

ahoj holky, právě jsem vás dočetla. kde berete tolik času na to psaní, já jsem v jednom kole, bud rve ten, nebo ten nebo se vzteká ten nejstarší ☹

halkac
autor
14. črc 2008

Simi, u nás se taky furt ječí, ale máme to jednodušší, bo nám chytí to třetí dítko🙂 Ale jinak já nechám chvíli vyřvat a teprve pak běžím zachránit situaci... 😀

halkac
autor
14. črc 2008

Holky, která krmíte UM, myslíte, že půlroční děti jsou dost staré na to, abychom vyzkoušeli levnější variantu UM? Např. Sunar nebo obyč Nutrilon? My jsme zatím na devadesát procent na odstříkaném MM, zbytek dávám Comfort...až dopapkáme nasyslené zásoby (stále moc děkuju Zuzance 😉 ) , tak bych chtěla vyzkoušet ne tak drahé papkání...co myslíte?

marrha
14. črc 2008

Tak u nás už se taky spí.. 🙂

Halkac...my jsme od začátku na Nutrilonu....pak jsme měli AR kvůli blinkání a pak zas normoš Nutroš...před 3 měsíci jsem zkoušela přejít na Hami...nepocedlo se..nechtěli ho...tak zpátky Nutroš...před dvěma měsíci jsme zkoušlea Sunar.a neseděl jim...bolelo je břicho a byli uřvaní víc než kdy jindy..tak sjme se zase vrátia na Nutrilon 😀 a už to kašlu...zůstaneme na něm..pijí ho jen už 2x za den...takže to už nás nepoloží 😀 😀

Simon..u nás to bylo to samé...a neboj ze začátku jsem se taky na koně nedostala..jen večer a to jsme eměla sílu tak jsme chodila s něma spát 😀 neboj bude líp 😉

halkac
autor
14. črc 2008

S tím Sunarem to říká hodně maminek.-( Tak uvidíme...ale když to dávám jen malinkato, ne plnou dávku, tak by to mohlo projít, ne?

halkac
autor
14. črc 2008

Jo a Markétko, vy dáváte obyčejný Nutrilon? Protože to by mi taky dost pomohlo...ten Comfort stojí 240,- a je to ta malá plechovka 😠

egrzuz
14. črc 2008

Kači, my budeme přecházet na Comfort 2 a HA 2, potom budu na Nutrilonu 2 obyčejném.

S tím Sunarem jsem to taky slyšela, kamarádky, které ho dávaly, tak děti měly strašný koliky, ale to je asi individuální

U nás se tále spí, nevím co se stalo??? 😀 😀 😀

marrha
14. črc 2008

Halkac...jj vím je pěkně masný..měli jsme ho před AR,ale bolelo je břicho z něho ještě víc....už dávám obyč Nutrilon...

chce to vyzkoušet..každému sedí něco jiného...u NIky jsem taky přecházela z Nutroše na Sunar a úplně v pohodě...David by byl celkem taky v pohodě,ale kristě to dělá problémy...a prostě odmítám každému dělat jiné mlíko...to by mně fakt porazilo,myslet ještě kdo jaké mlíko 😀

egrzuz
14. črc 2008

tále-stále 😀

issaga
14. črc 2008

halkac my jsme taky kolem 6. mesice prechazeli na normalni nutrilon, predtim jsme meli HA ... jinak holky, kdo jezdite do makra - tak tam (aspon co mame my zjistene) je nutrilon nejlevnejsi

marrha
14. črc 2008

Isso v makru už je Nutrilon???no vidíš..to mně ani nenapadlo..za Niky tam nebyl....měli jen Hami a Sunar....to tam vyšlu manžela 😀

issaga
14. črc 2008

jojo, manzel tam jezdi "s listeckem" kupovat nutrilon a pliny 😀 😀 😀 😀 😀

marrha
14. črc 2008

😀 😀 😀

tak to díky za tip..a nevíš kolik tam stojí ten normoš?

simonac
14. črc 2008

tak, ty dva mrnousky si ted vzala tchyne, sice tu trochu prší, ale doma jsou k neutišení já jdu dát něco tomu nejstaršímu na oběd a pak jdeme společně uklízet pokojík, takže žádný odpočinek a tak to bude až do září, ode dneška mají zavřenou školku 😉

issaga
14. črc 2008

my kupujem "nutrilon 2" (to vy asi taky) a ten stoji ta 800g krabice mam dojem 305Kc (s tim, ze to prodavaji po 2ks)

womenne
14. črc 2008

Ahoj mamule viem že som slovačka ale buduci rok sa chceme prestahovat do Čiech,tak by som chcela vediet či nieje nejaka mamča z Orlovej alebo okolia,boli sme tam cez vikend a videla som jednu maminku s dvojičkami.

marrha
14. črc 2008

Isso díky moc 😉 to je dobrá cena..Sunary apod..jsou často v akcích..ale Nutrilony skoro vůbec 😒

už kupujem 3,ale to je stejná cena..aspoň myslím....

marrha
14. črc 2008

Women já jsme z Ostravy,ale v orlové jsem určo nebyla.....ale tady v okolí je teď šíleně moc dvojčátek 🙂 😵

Simon to jsme na tom stejně...akorát mi nemá kdo vzít prcky ven....takže uklízet při nich nemá moc smysl..za chvilku tam Niky udělají binec znovu 😀 😀

womenne
14. črc 2008

ja len tak či tam ma niekto dvojičky 😉 boli sme aj v ostrave v zoo malym sa tam velmi pačilo nemohli sme ich otrhnut od zvieratok 😀

marrha
14. črc 2008

Women tak tam jsme často 😀 😀 byli jsme tam před dvěma týdny 🙂

halkac
autor
14. črc 2008

Womenne, koukej 😀 http://www.dvojcataorlova.estranky.cz/ Asi jich tam bude požehnaně, když mají i klub🙂
A vy se budete stěhovat do Orlové?

womenne
14. črc 2008

halkac dikes ano chceme tam stavat domček tak dufam že sa nam to podari,ešte sme nezohnali pozemok ale mame znamych ktory nam hladaju a samozreme ja cez internet ale to nieje bohviečo 😒 keby sa nam podarilo tak na jesen buduceho roka

tindra
14. črc 2008

women,my jsme krásná,placatá jižní morava, hodonín.můžu se zeptat,vy co kojíte+UM, z jakých lahviček jim to dáváte?Klukům jsem zkoušela kde co,ale pijí jen vodu z Aventu,mlíko nee.taky čajíky jim moc nejedou,ale to mi neva, po mrkvičce jsem ráda za tu vodu,jen jim asi nestačí moje mlíko,tak bych do nich chtěla narvat Nutrilon,ale z toho se mi už Máťa poblil,tak asi zkusím Bebu,či jak se to jmenuje,musím to nastudovat na netu,ať nejsu pak v lékárně za pako.Tak si představte,že to naše tornádo si právě stouplo v postýlce-máme to na prostřední výšce.no nic,táta to bude muset dál až dolů,ach jo,moje záda(od epiduralu mě strááášně bolí).Je tak aktivní,protože ve 4.měsíci papkal hormony kvůli hemangiomu pod očičkem+cvičení vojtovky=naučil se otáčet,pak plazit a nechtěl to zapomenout.....terapeutka mi to pořád nevěřila,až jsem to nahrála na kameru a pustila jí to,okamžitě ukončila cvičení,že s takovou bude v půl roce běhat.aktivita ho nepřešla.zato Máťa se sotva přetočí na pupek.on je líný i jíst,natož se pohnout.Kači teď máme 5 dní prázdniny od cvičení 😅 ,ale jinak teď zrovna ležíme na bříšku,záda ve vzduchu,hlava na podložce,jedna nožka pod pinďourem a druhou má kopkat a zatínat u toho bříško a druhý cvik je naboku,tlačím mu na spinu(to co hubeným modelkám trčí naboku-pánevní kost)a druhou rukou tlačím na lopatku,má zvednout hlavu.Někdy mu to připadne směšné,někdy je strašný rykot,ale vcelku nic moc,jen je to otrava,furt myslet,že musíme cvičit,přizpůsobovat tomu vycházky,buď ráda,že nemusíte cvičit.sorry za tak dlouhé psaní 😝

tindra
14. črc 2008

no ještě jsem se chtěla zeptat na jak dlouho vám vydrží to jedno balení Nutrilonu?zlaté kojení,to bylo zadara 😀
egrzuz,dá se to ještě znést?8,5kg mimiko? 🙂 toho se já snad nikdy nedočkám,ach jo,když do nich cpu jídlo,sousedi si musí myslet,že je týrám,se divím,že na mě ještě neposlali socku. Jo dr.mi říkala,že mám koupiNutrilon2,ale já Máťovi dávala ochutnat 1,tu jsem měla doma že kdyby něco.Je mezi tím velký rozdíl?Myslím jako chuťově,že by třeba tu 2 chtěl 😒

halkac
autor
14. črc 2008

Tý jo, Luky je borec!!! Už si stoupá...Já právě xkrát četla, že vojtovka může vývoj i urychlit, tak to mám potvrzeno od tebe 😉 A s martínkem pokračuješ ve cvičení???
A co je to ten hemangiom? Z čeho se dělá? A zmizí?

Marti, ale já té vojtovce tak věřím! Já bych hlidně cvičila, fakt 😀

Jo a pijeme z Aventu...no musíš asi vyzkoušet, jaký mlíčko bude klukům chutnat, ony si děti hodně vybírají🙂

issaga
14. črc 2008

tindro na jak dlouho nam vydrzi radeji ani nepocitam 😒 mam pocit ze tak ctyri nebo pet dni... porad jen kupujeme dalsi, je to sila, presne jak rikas, zlate kojeni, to byla pohoda (my jsme tedy ad zacatku prikrmovali)
jinak teda aspon co mne se zda, tak mezi nutrilonem 1 a 2 chutove rozdil neni (a oba stejne smrdi 😀 ) takze by jim to chutnat mohlo... myslim ze moje holky ani nepoznaly, ze jsem jim zacala davat dvojku, aspon se teda netvarily, ze by zaznamenaly zmenu