Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
3. lis 2008

Ahoj holky,

díky za pochvalu 🙂

Markét, snažím se je oblékat stejně , ale je to děs sehnat stejné věci v modré i růžové. Vždyť to znáš 😀 😀 😀

Ajíík, já si teda taky myslím, že je brzo. To náš pediatr, ten zase trval na příkrmech až od 6měsíce nejdřív a to jsou narození 35+2. Jak, píše Markét min měsíc bych počkala.
Kluci jsou línější, teda u nás to platí. Jaroušek se přetočil až na 7měsíci a ještě neleze. Kristýnka se přetočila na 4měsíci. Každý je jiný. Já to hrotila, ale už si s tím nedělám starosti.
Čajíky jsem dávala taky bylinkové. Heřmánek , fenykl, spokojené bříško ....

Simi, Markét já jsem doma jen 3 😢
Držím palečky, ať se manža v pořádku vrátí 😉

simonac
3. lis 2008

holky, sousedi dělají střechu, asi doma zblázním, celý den budeme muset být někde venku, ach jo ☹

jinak u nás je línější Kristýnka - Martínek, už se sám v poho otočí ze zad na pasení koníků, a nějakým záhadným způsobem leze pozadu, kristýnka ho zatím jen pozoruje, jo a holky od po začínáme chodit na reh. cvičení, Kristýnka má trochu křivé držení tělíčka, tak uvidíme co nám tam řeknou ☹

ajiik
3. lis 2008

díky moc taky budem chodit na rehabko s Tomikem má ochablé tělíčko, tak nás to čeká už od zítřka, tak jsem zvědavá. Fíďa už docela drží hlavičku, ale Tomik moc nee

egrzuz
3. lis 2008

holky já chodím stále s Jarouškem od druhého měsíce na rehabku, ale už asi nebudeme.
Uvidíme, neurolog říká nechodit, na rehabilitaci říkají chodit, tak si vyberte 😲 ☹

marrha
3. lis 2008

Zuzi....já věčně narážím na nízory doktorů které se úplně liší...

je to děs..jak mám epak jako laici vědět, co je dobře a co špatně 😠

já chtěla být doma 3 roky...taky kvůli fonancím..však to znáte.ale pevně doufám, že než se dstanem k těm 3 rokům, že to vláda zase změní..snad k lepšímu...

Ajiik...zvádám jak kdy 😀 😀 někdy je hůř, někdy líp....ale rozhodně už je líp než na začátku...

U nás je šikovní oba, ale Krista dělala všechno o něco dřív..je průbojnější...ale to už byla v bříšku, tak jí to zůstalo 😀

Zuzi..s oblečkama to znám..taky se snažím oblékat stejně, ale čím jsou starší, tím to jde hůře..málo věcí je stejných nebo aspoň podobných 😝

daiquiri
3. lis 2008

Zuzi, my jsme s bývalým zůstali kamarádi. Sice to chvíli trvalo, ale stojí to za to 😀
To jsou krásný bundičky a ještě hezčí dětičky 😉
My máme málo věcí stejných, hlavně proto, že jsem hodně věcí dostala, takže je to každý pes jiná ves 😀

Markét, jaktože musíš mít na 4 roky? To nejde jinak?

Já počítám, že zůstanu ty tři. 2 se mi zdá málo a 4 roky, to jsou zase malý peníze 😠

Simi, manžel hodně pracuje? Takže budeš jistit domácí krb? 😅 Taky se bojím jak to pak bude až se budu chtít vrátit do práce. Pracovala jsem na směny, to asi už nepůjde ☹

marrha
3. lis 2008

Verun protože jsem tenkrát zůstala doma s Niky 4 roky...nemohla jsem dělat na směny...tak sjem si rodičák prodloužila ....no jenže kdo mohl vědět, že ted kvůli toho nebudu moct být doma 3 roky...

nejde to proto, že jsem byla na rodičáku a pak na pracáku, jak už jsem psala, protože už jsme byla těhotná...a tím pádem jsme neměla nárok na PPM a rovnou po porodu brala ted rodičák....
takže nemám na výběr a automaticky spadám do té poslední kategorie 😠
byla jsem naštvaná jak blázen..protože měli plnou pusu keců, jak si budeme moct vybrat...a houby...každá ta doba je nějak omezená 😠

daiquiri
3. lis 2008

Aha, tak to je teda pitomý...
Ale máš pravdu, že každá doba má něco.... My nadáváme, že od ledna se bude ta pěněžitá pomoc odvíjet od platu, na druhou stranu vy můžete nadávat za nižší mateřskou....
Za rok to bude zase jinak!

tindra
3. lis 2008

čauky, no já bych taky byla pro 3 roky,ale půjdu to nahlásit opravdu až v tom 20.měsíci,uvidíme podle Martínkova zdr.stavu,jak na tom bude,jeslti v poho,tak 3roky,jinak taky 4 a bez peněz.......do práce se nevrátím,dojížděla jsem,to jsem zvědavá jak dopadnu,ale teď je mi to fuk,si užívám zlatíček 😉
zuzi díky za inspiraci,taky je upichnu nněkam ke stromu,nějak nemůžu nasbírat 12 hezkých fotek,aby to bylo jako k tomu měsíci do kalendáře a byli tam oba a tvářili se normálně,většinou se jeden hrozitánsky ksichtíkuje 😀 jinak mi furt utíkají ze záběrů....

tindra
3. lis 2008

jinak zítra jedem do motole na kontrolu,držte nám prosím pěstičky,moc nám to pomohlo při operaci,tak te´d byste mohly zase,ať je vše OK 😀 DĚKUJEME 😉
jo a s těma dr. to mě taky štve.Teď došla sestra s tím,že když jsme po operaci,máme nárok,až se budem moc očkovat(nemáme 3.hexa)že máme nárok i na Prevenar zadara.Pichly jste ho některá?Myslíte,že to má smysl,když to není 100%,nebo je to jen huntování tělíčka?Nerada bych Martínkovi nějak přitížila,musím se tam na to zítra zeptat.No a kdybych ho dávala Martínkovi tak Lukymu bych ho zaplatila taky,aby na tom byli stejně,budulínci moji.
rehabku vám nezávidím,fuj fuj ještě že byl Luky aktivka už od 4 měs a když si uvědomím,co všechno jsem mohla způsobit Martínkovi,raději ani nemyslet 😒

ajiik
3. lis 2008

egrzuz - jestli můžu doporučit radějí ještě choď na rehabko. Kamarádka taky chodila a pak ji to dr. utla a malý se zastavil vývoj asi i na to má vliv, ale nevím. Nás to čeká zítra. A je to moc zlí na rehábku? Už vidím Tominka jak bude řvát 😢 a já asi aním. Když Filípkovi dělaly pruplav očiček, tak jsem měla co dělat....
A kvuli čemu cvičite?

marrha
3. lis 2008

Tindro.já jsme píchat Prevenar nenechala...mám na to svůj názor...

četla jsem o tom hodně...jak pro tak proti..samo každý tvrdí něco jiného....
pak jsem čekala, jestli se kristě vrátí zánět středního ucha..ale nevrátil...takže jsem ho nedávala... 🙂

gapka.h
3. lis 2008

ahojky,

dnes dopol.jsem byla v obchůdku pro dárečky klukům,co mi došly-takže už něco mám.. 😉

Zuzi-fotečky pěkné,to už jsou kulíšci 🙂 🙂 Můžeš mi poslat do IP kontakt na ten kalendář,díky 😉

Jo a k těm PC hrám,můj je do toho taky blázen,ale teď není čas... 😀 On má koníček historii,ale hlavně 1. a 2. světová...to hraje samé střílečky!!!

Já mám nahlášené 3 roky,tak uvidím,jak to budem zvládat,totiž 4.rok by mi místo nehlídali...

Tindra-DRŽÍM MÓOOOC PALEČKY!!!! 😉 😉

My jdeme v pátek na kontrolu k očnímu ,po půl roce...snad to bude OK.
Holky,jak dlouho jste chodili na oční-nedonošené???
A v po na nerolog.-to zase bude,já nervózní a děti také 😉 😉

Tak jdem zkusit spát 😉

pa

simonac
3. lis 2008

tindra ...já o prevenaru taky uvažuju 😉

dai -- manža má svou firmu - přesklívá skla na autech a je v práci od nevidím do nevidím a já jsem pedagog volného času - takže hlavně odpolední činnost, nebo práce ve školce a to bych asi nedala, tak uvidíme jak to vše dopadnhe, dokdy se to teda musí nejpozději nahlásit zaměstnavateli? 😉

kuzelka
3. lis 2008

Ahojky holky 😉
my byli na kontrole na neurologii ve středu a už nemusíme chodit cvičit 😵 😵 😵 akorát až budou děti samy chodit tak máme přijít na kontrolu 😵 , tak snad budou chodit ukázkově 😀 😀

přidávám se k těm kdo budou doma 3 roky, a do práce se taky nevrátím s tou pracovní dobou by to taky nešlo, snad seženu něco jinýho 😒

gabi my u očního vůbec nebyly a jsme narození o měsíc dřív 😕 😕

prevenar jsme taky nenechali píchnout

daniellka
3. lis 2008

tindra- porad se se svou doktorkou,ohledně toho očkování,jak máte které očkování natermínované.. Někdo má něco třeba posunutý a pak už není moc kam to vsunout,aby si tělíčko chvilku odpočlo. Pokud místečko máte a máš nárok na jedno zdarma,tak bych naočkovat určo nechala.. Jsou to 3 vakcíny tuším po dvou tisících, (možná se s tou cenou pletu),tak to bych využila. Ale fakt dej radši na doporučení tvé pediatričky. Máte ještě to srdíčko,už si toho asi užil dost,tak malej organismus,nevím..

tindra
3. lis 2008

my na očním taky nebyli.Ten Prevenar by byl právě kvůli srdíčku,aby nechytal všechno co kolem letí,vím,že je to hlavně i reklama,no zeptáme se zítra odborníků.
Simi zaměstnavateli se nic nehlásí - musí držet místo 3 roky,já jim taky neřekla,že nebudu už dojíždět,ale asi je jim to jasné s tím počtem dětí 😉

simonac
3. lis 2008

tindra -- a ty jsi odkud?

egrzuz
3. lis 2008

Ahojky holky, nějak jste se rozpovídaly 😀

Tindro, já jsem nechala píchnout prevenar a bylo to 3krát po 2000kč , jak píše Danielka. Dali nám to rovnou s hexa vakcínou a snesly to děti dobře. Tak se potom dávájí třeba jen 2injekce, podel věku, ale to nevím přesně od kolika 😕
Já bych se poradila a jestli ti ho doporučí, tak bych do toho šla. Každý má jiný názor, ale já jsem ráda, že ho děti mají. 🙂
No jo, potřebovala jsem fotku na lispopad, tak jsem je píchla ke stromu, vypadá to docela dobře🙂

Gapko, nehrajou střílečky na ty naši chlapi spolu? 😀
Na očním byly jako malinký asi na 5týdnech a teď jdeme až na roce

Ajjik , začal cvičit preventivě a potom, že byl pomalejší než by měl být, ale jinak je v pořádku. On to hodně těžce nese, čím dál hůř a neurolog mi řekl, že němám cvičit, že ho to streduje. tak já nevím 😲 ☹

Kezelko, to je fajn, že nemusíte cvičit vi´d?
😀

kuzelka
3. lis 2008

zuzi, si piš že je to fajn 😀 😀

u nás se spinká, dneska vozila tchýně tak jsem něco poklidila 😀 😝

egrzuz
3. lis 2008

kuzelko a shodli se na reha i na neuru? Já nevím, podle koho se řídit 😕

U nás se taky spí 😉 Dopoledne byl taťka doma, tak šel uspávat a usul on a děti né 🙂

Zítra jdeme do poradny, písnu váhy, jsem zvědavá, kolik mají tlouštíci 😀

kuzelka
3. lis 2008

no sestřičky co s dětma cvičily už říkaly před 2 měs. že cvičení není třeba ale na kontrolu k dr. jsme byli objednaní až na ted, děti se předvedly a potvrdily to co říkaly sestry (ono je to vše v jedné budově, nevím jak to máte u Vás???) takže tak víš....

egrzuz
3. lis 2008

Aha, no já chodím na neuro a na rehabku jinam. Každý má jiný názor, tak si vyber ☹

simonac
3. lis 2008

tak holky u nás už se taky spí, manža odjel do německa pro auto a já jsem sama s dětma, dnes večer jsem se tak vztekla s tím nejstarším, že ještě ted jsem z toho dost špatná

jinak prevenar si taky necháme píchnou, už jsem ho chtěla, ale doktorka říkala, že až tak po půl roce 😉

dobrou noc - snad bude dobrá 😉

kuzelka
3. lis 2008

to je blbý.... u nás se to jmenuje Rehabilitační stacionář, a mezi sestrama a doktorkou je (myslím že je tam jen jedna ale nejsem si jistá 😅 ) moc dobrá komunikace .....

simonac
4. lis 2008

dobré ránko holky, kde jste všechny ☹

tak u nás se ted na chvilku zase usnulo - asi 20 minut, víc jim to doma nejde a já si piju ranní kávičku, o půl 10 si je vezme tchýně a já pojedu na bruslák podívat se na nejstarší dítko , jak mu to ta jde 😉
manža už je v německu, tak se nám snad i v pořádku vrátí, noc jsme zvládli na 1 - kojila jsem "pouze " 6 ☹ , hlavně, že prcci neplakali 🙂

tady to zase vypadá ná kráááááásný jarní den 😉

kuzelka
4. lis 2008

Hezké odpoledne
Já byla dneska s Barčou dopo sama, tatínek šel s Kubou zas na odběry (Fe, Ca a F - kvůli kostí) tak jsem zvědavá jestli už to bude ok, zítra budu volat na výsledky 😉
a teda byla to pohodička jenom s jedním dítkem, ted mi spí před obědem, dneska jsem jim udělal žloutek, špenát, brambor jsem zvědavá co oni na to 😕 😀 😀
simi - teda kojit 6x za noc 😒 chuděrko, snad bude líp

z359
4. lis 2008

Moc děkuji za vaše zkušenosti, to jste mě uklidnili a mám na vás ještě jeden dotaz, jak dáváte autosedačky do auta, já přemýšlím, jestli zvlášť na delší cesty, není lepší mít vzadu jen jednu a já budu sedět vedle a druhou na místo spolujezdce, abych viděla na obě děti. Jak to prosím děláte vy?

daiquiri
4. lis 2008

Simi, a co je to pedagog volného času? Tak nějak bych si odvodila, že učíš jak využít volný čas??? 😎
A manžel jel do Německa kupovat auto?

My dneska byli na neurologii, prý Pavlík předehnal svůj gestační týden a Barča odpovídá, tak mám radost. Pak jsme ještě byli na normální kontrole a Barča už je slečinka, má náušničky 😵
Jinak Pavlík má 5200g a Barča už má 4600g.

Tatínek měla dneska dovolenou, aby ty doktory s náma absolvoval, ale teď tu od tří chrní. A to já jsem vzhůru od čtyř, abysme to ráno stíhali, tak jsem myslela, že si odpo půjdu lehnout a prd.... ☹ Tak jsem aspoň vyžehlila a stihla jsem i vyšůrovat celý byt...

simonac
4. lis 2008

dai- tak to jste šikovní a velcí, a to jsou děti atk hodné, že máš čas uklízet? ☹

jo, ped. volného času - pracovala jsem na domě dětí - vedla různé zájmové kroužky - angličtinu v MŠ, flétnu...
jel nám tam pro auto - aby tam vešel kočárek neposkládaný, ono při třech dětech vlézt do normálího auta je fakt nadlidský výkon, když ještě bnabalím nějaké vci, tak jsme tak fakt jak sardinky 😒
on děla do aut, tak si to opraví a rozumí tomu, 🙂