Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
4. lis 2008

Oni do dvanacti skoro nespali,jak jsme litali po tech doktorech.Tak byli unaveny a pak chrneli,ted jsem je musela probudit na jidlo. A jaky auto jste vybrali?

daiquiri
4. lis 2008

A ta prace,to mohlo byt fajn.Hlavne mas i zkusenosti a inspiraci jak zabavit svoje deti ne?😉

simonac
4. lis 2008

to jo, ale už jsem z toho byla docela vycuclá ☹

jáké auto? to se mě ptáš moc, počkej, zeptám se petříka - prý nějakého forda, měli jsme multivana, ale koupili jsme pozemek na stavbu domečku, tak ten ford prý stačí 😉

gapka.h
4. lis 2008

Dobrý večer..holky.. 😉

Nestihla jsem Vás dnes,tak jsem to jen proletěla... 😉

tindra-to už jsou šikulky!!!Já taky dnes trochu uklidila...vůbec mě to neba...

Kubíček se dnes pěkně vztekal,takového jsem ho ještě nezažila!!!To bylo něco na mě... ☹ ☹

Jinak už pěkně řádí na dece ..válí sudy a berou si hračky.V lehačkách se chytají vázání a přítahují se k sedu...jsou čím dál víc aktivní 😉

Tak hezký zbytek večera

simonac
4. lis 2008

jo, dai to se mi nikdy nestalo, abych je musela sama budit, máte fakt zlaté děti 😉

gapka.h
4. lis 2008

Já to popletla ☹ To ne pro tindru,ale dai...já hlava děravá!!!

egrzuz
4. lis 2008

Ahoj holky

tak dneska proběhla 10měsíční prohlídka přesně na 10m 😀
Jaroušek má 10kg a Kristýnka 9,15kg 😀 Jsou to naši tlouštíčci🙂

Jinak pediatr, říkal, že souhlasí s reha, takže by cvičení doporučoval ☹ , jinak jsou v pořádku
Taky jdeme na píchnutí do prstíčku

daniellka
4. lis 2008

čaute babulenky!!

já vás nějak moc nestíhám,co nového? jenv rychlosti jsemprolítla,každej 5.řádek 🙂

simi -gratuluju k novýmu autíčku 🙂

gap - děti jsou šikulky..

dávala jste některá nový fotečky? že bych jukla.. 😉

gapka.h
4. lis 2008

Zuzi-gratulace k 10.měsíci!!!To jsou ale tlouštíci...to mi nemáme zdaleka... 😀 😀Čím je krmíš???

daiquiri
4. lis 2008

V Nemecku ta koupe auta vyjde o dost levneji co?
Jo,jsou to zlaticka,i kdyz vecery proplakaji.Ptala jsem se doktorky na to jak spi v noci dlouho,tak pry at jsem rada,ale ze to pravdepodobne nevydrzi☹
Zuzi,vy jste taky ctvrtyho?My mame dneska presne 3 mesice.Tak si muzeme gratulovat navzajem🙂

tindra
4. lis 2008

všem gratulace k výročím 😀
my dnes byli v Motole,Martínek je úplně OK,šikulka moje baculatá,zase kousek přibral,za chvilku dožene brášku a budu mít dvě stejné děti do kočárku 😀 jenže když je nabalím,tak teď už to nikdo neuvidí ☹ no léto bylo hrůza,ty komentáře,jak to že jeden je tlustý a druhý poloviční......lidi jsou pitomí.Cesta byla dobrá,dokonce mu ani moc nevadilo těch 600km v sedačce(Hodonín,jak se někdo ptal 😉 ).Ještě jsme se stavili na skok u kamošky a tam jsem zkoušela,jak se mu bude líbit mluvící pejsek od Fisher price,no moc ho to nenadchlo,ale má smůlu,já už jim to k Vánocům vybrala 😀
dai, zase sem se ubezpečila,že praha je šílenááááááá,jeli jsme hodinu a čtvrt od dálnice z brna do motole!!fuj fuj fuj. tam fakt jet vlakem a jen na výlet,když nikam nespěcháš.... 😉 😀
já chci taky autíčko,my si furt někde půjčujem.....máme jen náklaďáček a v tom odmítám s dětma jezdit,stačí když občas vyrazím sama na nákupy,parkování s tím je můj koníček 😝
gapko,taky mám šikulky 😀

daniellka
4. lis 2008

holky tak gratuluju k výročí!! 🙂

tindra - super,tojsou fajn zprávy,že je o.k. 🙂

halkac
autor
5. lis 2008

Ahoj holky, omlouvám se za absenci, ale nějak nezvládáme: máme teď jakési náročnější období. Děcka v noci spí úplně hrozně, furt se budí, jsou vzhůru i dvě hodiny a řvou nebo mrčí. Asi ty zuby 😠 😠 😠 Myslíte, že by pomohlo, kdybych je tolik nenechávala spát přes den?!!??

Tindro - to je skvělé, že je Marťa absolutně OK!!! A že mají děti muší váhy? Z toho si vůbec nic nedělej!!! My máme osm a půl kila a můžu ti říct, že mám co dělat - večer jsem fakt fyzicky unavená. To si ani neumím představit Zuzíka, jak se s Egrťátky tahá...navíc Zuzanka je tintítko, já mám aspoň základnu 😀

Zuzi - já jsem taky pro pokračování cvičení, s tím nic nezkazíte, jen pěkně podpoříš vývoj a budeš mít jistotu, že jste pod dohledem.

Jo, bavily jste se tu o očním - my chodili zpočátku co měsíc, asi v půl roce nám to stopli a teď jdeme v roce...jen tak, preventivně. No stejně děti budou krátkozraké po mně...Nosím čočky, bez nich ani ránu. Ale chystám se v nejbližší době do Zlína na operaci laserem 😉 ! 😉

Jo holky, ještě jeden dotaz - Jonda si začíná stoupat, zatím legračně, opře se o něco, postaví, ale zatím tam balancuje jen na špičkách...Je to normální nebo si vaše děti stoupaly tak, že už stály na celé nožce???

No nic, jdu vařit kafe, jinak nepřežiju 😒

Krásný den! 🙂

simonac
5. lis 2008

dobré ránko holky,

kački --nestraš, že v noci řvete, já se těším, že se snad někdy vyspíme ☹

tindra - to jse se ptala já odkud jsi, to jsi kousek od nás, tak jak pojedeš kolem můžeš dojet na kafíčko 🙂

autko už je doma a můj dospává, už mě žene od počítače at nelupkám , že nemůže spát ☹
jdu taky uvařit kafčo a všem pěkný den 😉

marrha
5. lis 2008

Ahoj holky,

Simi dneska to napravím..včera mi to nevyšlo, omlouvám se 😔

kači přišla Ti předtím zpráva do IP?? 😕 😉

a naši určitě hned na celé ploše chodidla nestáli..je to normální..měla jsem taky bale´táky 😀 😀

Tindro...jůj...super zprávička...to je super!!!!! 😵

a lidi jsou opravdu střelení..z nich si nic nedělej.....
minulý týden měla jedna ženská na mě připomínku jako panebože tak velké děcko a ještě ho vozí v kočárku 😠
bylo to na Kristu...když sedí vedle sebe, tak David vypadá o hodně menší...a ještě mi tak vždycky jako by sjede v tom kočárku, aby si udělal pohodlí..a krista sedí rovně...tak mají rozdíl hlavu a půl...a jako dvojčata ani nevypadají....., ale i kdyby nebyly, nechápu co je komu do toho 😠

marrha
5. lis 2008

Kačko to ej mi líto, že v noci nespí....a kolik spí přes den??

egrzuz
5. lis 2008

Ahoj holky 🙂

Kačenko, držíme s tebou basu, dnešní noc byla naprosto šílená ☹ Kristýnka měla ve 21h 39 po odečtení a potom se budila každou hodinu až do 4h , kdy se probudila úplně a řvala. Usnula až kolem 6,30 a to už jí za 20min probudil brácha 😒

Kačko, my spíme hodinku dopoledne a hodinku odpoledne, tak nějak v průměru

Já ti dám tintítko, 😀 😀 😀

Ty lidi jsou šíelný Jarýn vypadá vedl eKristýnka jako její roční brácha, má velkou hlavu a všichni to taky okomentují 😕

Tindro, to je super, že Martínek v pořádku a neboj, dožene to hned 😉 🙂

Dai, my jsme 4.ledna 😉 😀

simonac
5. lis 2008

ježíš holky, vy mě těma nocema strašíte? co myslíte, zuby? ☹ já jsem hotová po dnešní noci, která byla sice bez řevu, ale každého jsem kojila nejmín 5x - DĚS!!!! ☹

egrzuz
5. lis 2008

Simi u nás to budou asi zuby 🙂 teda doufám. Musím Kristýnce kontrolovat každou teplotu kvůli tomu, jak měla v 5měsících zánět ledvin. Tak jsme vyděšená víc než u Jarouška, když má teplotu. Uvidím , jak dneska a kdyžtak musím s močí k doktorovi 😔

Protože jsou Kačky děti stejně nastavené jako naše, tak si myslím, že tam to budou taky zuby. Viď Kači 😉

issaga
5. lis 2008

cau holky,
nejak me posledni dobou blbne konik - vam taky??

Marti velika gratulace! to je super, ze je Martinek v poradku... 🙂 kez uz bysme to meli taky za sebou.

u nas se taky hur spi - ale neni to tak priserne jak pisete vy... klubou se nam desaty a dvanacty zub

jinak u nas teda funguje, ze cim vic se spi pres den, tim vic se spi i v noci - ze jsou vic v pohode... jakmile spi pres den malo, tak jsou vecer pretazene a nespi vubec a jen silene rvou ... takze za kazdou cenu davam spat aspon jednou denne - vetsinou dvakrat, ale nesmi to byt moc pozde odpoledne, nejpozdeji v pet aby vstavaly

a ty kecy od lidi - to me docela sokujete, co si nekteri dovoluji komentovat - co je jim do toho?? 😠 Holky jsou taky rozdilne, 2 kg vahy a par centimetru to je dost videt, ale nastesti s zadnyma blbyma komentarema jsem se jeste nesetkala

chtela jsem se zeptat - vy co davate nutrilon 3 - davate modry nebo oranzovy?? ja davam oranzovy a uplne nahodou jsem narazila na modry - ale nestihla zjistit, jaky je v nich rozdil... teda zjistila jsem v rychlosti jen ze slozeni je skoro stejne, ale jiny pomer, jakoby ten modry byl mene energeticky - nevite nekdo?

daiquiri
5. lis 2008

Tindra, v Praze je doprava hrozná, co si budeme povídat. Ale já do centra nejezdím a když, tak jedině MHD, autem to nemá cenu. Už kvůli parkování. Hlavně už je Martínek v pořádku! A ještě budeme muset jet na kontrolu? A proč byl o tolik menší? Kvůli těm zdravotním problémům?

U nás je Barča pořád menší, ale má baculatý tvářičky, tak se stejně lidi ptaj jestli není větší ona.
A hlavně se musím smát, když má Barča růžovou čepici a Pavlík modrou a lidi jééé, to jsou dvě holčičky??? 😀

Kačko, tak to nezávidím, ale nás to taky čeká 😖 Tu operaci laserem mám taky, teda už asi 12 let. Měla jsem 6 a 5 a 1/4 dioptrií. Je to úleva!

halkac
autor
5. lis 2008

Jééé, Dai, to jsem ráda, žes máš s tou laserovou operací dobré zkušenosti! Já se na to tak těším...sice to stojí peněz jak šlupek, ale ono se to časem vrátí: čočky a roztoky taky totiž nejsou zrovna levné. A lhavně ta pohoda vidět vždycky všechno🙂 Jo a otázky "To jsou dva kluci? Nebo to máte dvě holčičky?" mě taky dost pobaví...Zítra jde Madlen na náušničky, takže snad bude po otázkách - alespoň v létě 😀

Zuzi - ty jsi zase chytala kristýnce moč kvůli teplotě? Nás to čeká 17.12. - máme donést vzorek na roční prohlídku. Sestřička nám dala i ty pytlíčky na odchytnutí a že to dětem ve spánku máme nasadit. Jsem se tam skoro položila v salvě smíchu...prý ve spánku je vysvlečte, nasaďte na pipinku a pinďu sáčky a ráno sejměte se vzorkem moči 😀 😀 😀

Iss - u nás to taky tak fungovalo, čím kvalitněji se spalo přes den, líp lépe i v noci. Ale se mi děti zase snaží dokázat, že pravidla doma zavádět nebudeme🙂 No právě s tím denním spaním je to teď u nás divné - spí hooodně (oproti předchozím týdnům), protože díky krásným dnům jsem celý den venku a tam oni prostě usnou i vsedě v kočárku. Tak jim to asi omezím, lajdákům našim🙂

daiquiri
5. lis 2008

Kacko,souhlasim.Hlavne kdyz se nekam jelo,tak aby tam byla tepla voda,abych neusla i s cockama a tak...Ted mam jednu dioptrii na obe,ale porad parada proti driv.Brejle mam jen na rizeni.Muzu se zeptat kolik to ted stoji?
Ty pytlicky si pamatuju z porodnice.Mel ho Pavlik,mel pak trochu zaparenyho pindika.Nas to taky ceka kvuli te Paji ledvine.

kuzelka
5. lis 2008

Ahojky
iss já bych kupovala určitě Nutrilon2, oproti té 3 mi už příjde ve složení takový ošizený (ale to že se dělá v 3 i modrý i oranžový jsem nevěděla) já sice kupuju Hami ale taky 2, i pediatr říkal že na 2 můžeme být až klidně do 2 let a myslím že to složení čím pro menší děti tím líp - pak už do toho přidávají kde co!

jinak děti mají mezi sebou jen půlkilový rozdíl takže tyhle řeči naštěstí neslýchávám, ale zase jsou to takový drobečci - vypadají tak na 6měsíců 😀 , takže když odpovídám že už jim bude rok, tak slyším většinou "aha"

issaga
5. lis 2008

kuzelko ja davam prave tu oranzovou 3ku - tuto http://www.lekarnaparizska.cz/images/large/wate... ... a ten modry nutrilon 3 myslim tento - ten prave neznam http://www.nutrilon.cz/data/3D-obrazky/nutrilon... Mozna jen zacali delat tu trojku jinou a ted bude modra, nevim.
...a jinak s pediatrem jsem o tom nemluvila, ale prijde mi, ze 6ti mesicni dite a dvoulety ma co se tyce stravy urcite jine potreby... takze budu oranzovej davat dal (pak od dvou let je dokonce uz 4ka). Nerikam ze to musi byt presne na mesice, urcite se da davat mensi cislo dele, ale do dvou let bych 2ku (ktera je od 6. mesice) teda osobne urcite nedavala

dotazy na pohlavi me dostavaji obcas do kolen... ja muzu mit holky obleceny cely v ruzovym a s nausnickama - a stejne obcas prijde dotaz - to jsou kluci? 😀

marrha
5. lis 2008

já ten modrý ted taky koupila...a myslím, že ten oranžový přestanou dělat úplně...

i na stránkách Nutrilonu je už jen ta 3 modrá 😒

nechápu proč do toho vrtali....tohle už není Nutrilon...chutná a voní úplně jinak.. 😒

marrha
5. lis 2008

celé to posunuli...do půl roku bude 1, do roku 2 a od roku 3 😠

gapka.h
5. lis 2008

ahojky,tak ráno vás nestíhám a odpol.nám vypli elektriku,ale už to funguje!! 😝 😝

Zjistila jsem,že je to dobrá závislost.... 😀 😀

Holky- s tím spaním u nás žádná sláva také,přes den spí už čím dál míň-tak hoďku dopol.a hoďku odpol.,ale někdy i míň.A spí mi každý jinak ,i Vám??? ☹ ☹

Simi-u nás kojení pětkrát za noc -běžná věc ☹ ☹ Dnes Ondra-čtyřikrát.Když je śpěch,tak dvakrát.Ale jedno plus,aspoň brzo usnou...

Tindra-mám radost,že jste vpořádku.Ale ty nervičky ti nezávidím!!!

Zítra se chystám do práce...holky jsou zvědavé na prcky...To bude zase řečí!!! 😉

tak hezký den-jdu kočárkovat 😉

issaga
5. lis 2008

marrho prave jsem napsala dotaz do nutricie, tak jsem zvedava, co mi odpovi - jestli ten oranzovy prestanou vyrabet, tak si asi nakoupim zasoby na cely pristi rok 😀