Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
10. čer 2009

Aha, no tak mám ještě pamatováka dobrýho. 😉
To většinou tak je, známá má 20m dvojky a k nim 2m holčičku, je to prý mazec. Bylo jim taky řečeno, že nemůže otěhotnět 😕

dada134
10. čer 2009

Ahoj holky, občas sem na vás koukám, měla bych na vás pár otázek:
V pondělí jsme měli 4 měsíce, už pomalu přemýšlím,co na Vánoce,radši koupíme něco pořádnějšího,než 10 podobných hraček, bude nám 10 měsíců,co byste z vlastní zkušenosti poradili?
Holky, máte tu některá herquelesa? Do kolika měsíců(nebo váhy) jste měli vložné tašky?My už jsme tam docela natěsno,když je pak vyndáme,tak se tam dá ten díl ze sporťáku a leží v těch kšírách?My jsme asi ztratili návod,tak pořádně nevím.
Jaké máte jídelní židličky? A s tím souvisí otázka,kdy jste začali přikrmovat? My jsme už 2 měsíce pouze na UM, přemýšlím,že možná za měsíc něco zkusíme.
Děkuji moc za vaše tipy a odpovědi 🙂 🙂 🙂

gapka.h
10. čer 2009

ahojky,

...také se omlouvám za mou docházku....Ale co mi hoši spí odděleně i přes oběd,tak se sem vůbec nedostanu-Ondra spí totož v místnosti,kde je počítač ☹ ☹

Jinak se snažím odbourávat kojení před poledním spaním i v noci-jen 1-2krát..tak se mi to snad brzo podaří odstavit
😝 😝 Musím říct,ře kojím tak kolem 3h ráno a pak až vstáváme.takže se už i vyspím,ale byl to boj....

Jo a v té YAMEZE byli kluci spokojení,sice trvalonež se ohleděli...Takže od září budeme chodit jednou týdně čtyřlístek a YAMAHA-chci i kvůli tomu,že bude zima a co s nima doma...Také mě lákala kámoška do sokola*tak uvidíme....

Já si zatím na manžu nemůžu stěžovat,ale nechci to zakřiknou....Dokonce v neděli jsme byli i na obědě.
Jo a v pátek jdu na přednášku o zdravé výživě,tak pak vás poinformuji-sama jsem na to zvědavá 😉

Na písek také chodíme-hoši nadšení,dokonce se Ondra učí vozit kolečka,ale písek všude....
A v kočárku už moc být nechtějí,musí mít něco v puse.
Jsme řádně zasoplení-už ať je to pryč...

tak hezký večer 🙂

kuzelka
10. čer 2009

Ahoj
tak hlásím míry a váhy: Kuba 10,37 kg a 81cm, Bára 10,00 kg a 79cm - a to prosím měla Bára v roce jen 8kg a za půl roku přibrala 2kg 😕 😕 , no prohlídku oba prořvali, doky říkal, že už za celý den vůbec nic neslyší 😀 😀 jak mu to tam všechno řvalo....

dado jídelní židličky máme z ikey, a spokojenost 😉 a s příkrmy jsme začli od 6 měs. myslím, že není kam spěchat 😉

Gabi, Bára má rýbu jak hlom, chudinka, co minutu jí utírám nosík, už to má pod ním celé červené ☹

tindra
10. čer 2009

jo tak poslat manžu pryč?No oznámil mi, že jede na ryby a to mám v pátek narozky 😒.no sila,pozvala jsem už všechny na oslavy....a bere si i auto,ach jo.
Dado my přikrmovali od 6.měs., židličku máme Pintu od Babypoint(podobné jako Fábula),jdou i polohovat,takže je to i pro nesedící dětičky
ty teda myslíš ale dopředu!! zkus rady i na www.dvojčata 🙂 my měli v roce na vánoce odrážedla a pejska od FisherPrice a stoleček od FP a tak.
Hergula máme až od sporťáku/7.měs/ a kluky jsem poutala,Luky se furt zdvihal a otáčel a chtěl vyskakovat 😉

daiquiri
11. čer 2009

Dada, my začínali s příkrmy někdy v 5,5 měsíci. Na Vánoce jsme kupovali hrazdičku , mluvícího pejska, tu housenku a takovýho jezdícího brouka - vše od Fisher- Price.

Holky, já mám děti taky zasoplený, to asi to počasí...

juliet
11. čer 2009

Dada, my máme Herqula a tašky jsem vytáhla když bylo malým 8 měsíců. Od začátku jsem je pro jistotu poustala, drželo je to na místě a nepřetáčeli se.
Židličku máme také z Ikey,malým se v ní moc líbí. Ale ta je až pro sedící děti.
S příkrmy jsme začali v 6. měsícíh, do té doby jsem kojila a přikrmovala UM.

Holky, dáváte některá dětem Bebu? Chci se zeptat od kdy přejít na 3.

Dai, jak se líbí dětem mluvící pejsek? Já jim ho chci koupit na narozeniny

daiquiri
11. čer 2009

Juliet, my zatím dáváme Bebu 2, ale koukám, že bysme mohli už http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page....
Jinak pejsek má úspěch až teprve Teď, to té doby je moc nezajímal 😉

egrzuz
11. čer 2009

Ahoj holky,

od té dpby co chodíme do té solné jeskyně, tak fakt děti nejsou nemocný. Tak snad to nezakřiknu.
V tomhle počasí je to děsný, každý má hned rýmu, ale u nás se zatím držíme 😉 🙂

Dada, já začala příkrmy až po 6m a pomalu. Děti jsou od 2m taky jen na UM. Já myslím, že naní kam pospíchat. Taky záleží, kdy se tvoje děti narodily.
židličky máme Fabuly a jsem spokojená. Dárky asi stejné jako holky, pejsek od Fishera, aktivní stolek, kostky, hopsací gumové zvířátka( ty využíváme až teď)

Kuzelka, to máte pěkné váhy, my jdeme za měsí,c tak uvidíme, kolik budou děti mít. Už jsou to pěkný tlouštíci 😀

Juliet, naše Kristýn s tím pejsek stále chodí, ale Jarýna vůbec nezajímá. 🙂

A a jeden dotaz: Koušou se navzájem děti ? Náš Jarouš kouše , nejhorší je, že začal a jiné děti. Včera 5letou holčičku, den předtím 10m holčičku. Vždycky si hraje dává jim pusinky a najednou je kousne, já fakt nevím ☹

kuzelka
11. čer 2009

Ahojky 🙂

Zuzi no byla jsem z toho trochu překvapená (váhy dětí) ono se říká, že po roce už ty děti nějak moc nepřibírají, tak mě to právě zaskočilo, ale ono to možná i bude tím, že Bára mi odmítá pít cokoliv kromě mlíka ☹ 😠 nevím snad zas nějaké její období či co....(teda přes den jí ho dělám takový ošizený, páč jinak by byla jako otesánek 😀 😎 prostě do ní nic krom mlíka nedostanu 😠
jsem zvědavá na vaše míry 😉

a s kousáním, kousali se když si brali hračky navzájem (cizí děti nee), ted už se nekoušou, ale zas se pro změnu plácají a taky tahají za trika 🙄 🙄

gapka.h
11. čer 2009

Ahojky,

Kuzelka-to máme stejné váhy-my máme 10,30kg,ale 76cm ☹ ☹

Zuzi-u nás se děti také někdy koušou,lae snažím se říkat néééé.To kouší i mě.
Chtěla jsem se zeptat-oni ti v té jeskyni vyrží opravdu v poho???Já bych to chtěla zkusit,ale nevím,zda vydrží....U nás se to dělí tak,že by tam byli samé děti....

egrzuz
11. čer 2009

Gabi, fakt jsou v pohodě a hrajou si. Je to jako na písku, bábovičky, kyblíky a tak. Taky se to dělí na maminky s dětma a ostatní. Maximálně však dvě maminky, takže pohoda 😀 Ani se jim nechce pryč

Dneska bez kousnutí 😀 Dopoledne u nás byla návštěva dvojčátka o měsíc starší a odpoledne jsme jeli za dvojčátkama o 14 dní mladší a 2,5letým chlapečkem a Jarýn nikoho nepokousal 😀 😀 😀

halkac
autor
12. čer 2009

Ahojky a dobré ránko, dneska to vypadá na klidný den v domácím prostředí - u nás je škaredě, a tak se nikam neženeme. Po včerejšku se mi ani nic nechce - byla tu kamarádka se stejně starým prckem, jako jsou naši, ale moje dvojčata zase řádila. Brečela a brečela a brečela...Už jsem měla nervy jak strunky...Odpoledne jsme vyrazli na kolo a chytla nás bouřka😀 Naštěstí jsme stihli rychle dojet k Davidovi do práce.

Zuzi - to kousání je fakt problém ☹ Vím, že to říká hodně maminek. Jenže děcku v roce a půl ještě nevysvětlíš, že se to nesmí ☹ Nezbývá než hlídat a okřikávat. Ale na druhou stranu ty hlášky "dneska Jarýn nikoho nepokousal" nemají chybu 😀 😀 😀

Kuzelko - s tím mlíkem je to fakt potíž. Jak jsme zjistili alergii na kravské mléko, začala jsem o tom hodně číst. A mimojiné jsme se dozvěděla, že jakmile dítě vypije za den 750 ml mléka, pokryje to 2/3 jeho denního příjmu kalorií a nemá pak vlastně ani chuť, ani místo, ani potřebu jíst "normální" jídlo. My s tím bojujeme doposud. Děcka by se užrala mléka, jogurtů, sýrů, lipánků, tvarohu...ale oběd, přesnídávky či pečivo jim dvakrát nejede. Když jsem byla donucená snížit množství mléčných výrobků, tak se docela rozjedli i toho dalšího jídla. Ale musím si hlídat, kdy jim co dám - to je zvláštní. Nejlépe jí kolem 9. ráno a pak před koupáním - tak to do nich cpu pečivo či masozeleninový příkrm. Tzn. my vlastně obědváme kolikrát už v devět dáno 😀

Gapi - ty jsi akční!! A to s prcky chodíš sama? A jak to tam probíhá v těch kroužcích nebo jak to nazvat?

Marti, ten tvůj manžel si fakt umí vybrat termín rybaření ☹ Sobec jeden ☹ No tak si to užiješ bez něj !!! Udělej si super oslavičku s dobrotkami, na které budeš mít ty dva nejlepší chlapy na celém světě !!!

Tak jdu vysávat (zase) a dělat zákusek ke kávě na zítřejší setkání s přáteli. Páááá a krásný den !!!

juliet
12. čer 2009

Egzuz, nevím jestli je to jiné a moje děti jsou mladší, ale koušou mě a manžu. Sebe navzájem ne, spíš se olizují

Halkac, zajímavá informace o tom množství mléka. My jsme začali malé dávat mléka víc a také jogurty a ona nám posledních pár dní přestává jíst. Mléko pije, jogurt sní, ale oběd tak tak zvládne malou skleničku (většinou půlku a pak to do ní "nějak" dostanu). Na odpolední svačinu má mléko a to také vypije bez řečí a večerní kaši už také moc nedává. Včera jsem z toho už byla nešťastná a jestli je to tím jak píšeš, tak to musíme také zkusit popřehazovat.

egrzuz
13. čer 2009

Juliet, u nás to bylo taky tak asi do roka kousal jen nás a potom začal segru a teď i jiné děti.
Už druhý den zatím nepokousal nikoho 😀 😀 😀

Holky já mám po 3 měsících konečně hlídání. Děti jsem odvezla ráno k babičkám a nějak kolem 5 si pro ně jedu.

Zítra jedeme celá rodina na Jarmark do Železného Brodu, tak se těším. Jen nevím, jestli už ráno a nechat děti spát v kočárku, asi jo.

Všem krásný den konečně sluníčkový 😀

simonac
13. čer 2009

ahoj holky

u nás je to sjídlem u Kristýnky taky katastrofa, ted je už dva dny na dietě nebo co 😝, nevím jestli ji rostou zuby, nebo bolí bříško, už jsem ji dokonce do sunaru dávala probiotika a nic 😒, nemáte s tím nějaké zkušenosti?? je možné, že jestli rostou zoubky, tak nechce moc papat ☹
jinak v noci vypila 750ml sunaru, ale ted už jen 250 a přes den nic moc

tetes1
14. čer 2009

Ahoj,
já bohužel neporadím s ničím, páč nemám zkušenost. Takže se jdu opět jenom "pochlubit" váhama ze kterých mám fakt velkou radost, když už musím hnít tady v nemocnici. Takže Michal má 2030 g a Kačka 1870 g. A mě zbývá ještě 30 dnů do porodu,odpočítávám to každý den jako malé dítě a fyzicky trpím čím dál tím víc. ZN: vyměním záda!

egrzuz
14. čer 2009

Ahoj Simi, já to stejný řešila asi před měsícem. Obě děti nechtěly jíst, fakt to bylo hrozný a trvalo to tak měsíc , bylo to určitě zubama. Obou rostlo 5 najednou a udělalo to své.

Tetes, vydrž 😉 🙂

simonac
14. čer 2009

ahoj holky

testes - drž se 😉

zuzu - kristýnce jsem objevila asi 6 naráz, tak snad to bude fakt těma zoubkama 😝 ale je to fakt děs ☹

od kolikátého měsíce můžou normální krabicové mléko?? Marta mi nepije nic než čaj, tak že bych zkusila to, díky

juliet
15. čer 2009

Tetes, drž se. Kačka už má tolik, co měla moje malá, krásně ti rostou. Vzpomínám, jak jsempřed rokem ležela, horko, kapačky a byla ráda ka každý den, který prcci vydrželi 🙂

kuzelka
15. čer 2009

Ahoj 😉
teda ten kůň, to je někdy děs 🙄

tak Bára zas už nechce pít to mlíko přes den, ale zato začla pít znova čaj 😵 😵 ale musím jí ho trochu osladit!
Holky a vy sladíte dětem čaj??

simi myslím že normoš mlíko můžou už od roku, moje známá ho dávalá malé už od půl roku 🤐

issaga
15. čer 2009

cau holky,
jsem napsala dlouhy prispevek a kun mi ho sezral. tak znovu, ale uz to asi nebude takovy dlouhy roman

jaksi vas zanedbavam posledni dobou, ale jak tak koukam, tak to tady s tou "dochazkou" ted trochu vazne 😉

Simco plnotucne mleko se doporucuje jako napoj od dvou let (do dvou let jen k priprave pokrmu), polotucne dokonce az od tri...

Zuzi kousani je u nas ted taky skoro denne ☹ vzdycky na chvilinku se otocim a rev - a Barunka je od Kacenky kousnuta... miva otlacene jeji zuby vzdycky nekolik dni, i modrinu tam miva - no des. taky nevim co s tim

dada134 - u nas k roku melo nejvetsi uspech odrazedlo, holky na nem rajtovaly krasne hned den po narozeninach... a fisher price mluvici pejsek - ten je hitem doted 🙂

tak a uz vic nevim co jsem psala 😔

halkac
autor
16. čer 2009

Ahojky, u nás je to obdobné: zuby rostou a jíst se nechce. Děcka se nají jen v sedačkách u Krtečka. Nějak zapomínají, že otevírají zobáčky 😀

Kousání u nás naštěstí není - vlastně si ani naše děti fyzicky neubližují. Zato psychicky Jonda Madlenku značně týrá - krade jí všechny její nejoblíbenenější hračky z ruky a utíká s nimi pryč.A ten randál tady...

Krabicové plnotučné mléko: jsou na to různé názory, hodně maminek dává od roka (a naše dokotrka to taky dovoluje), ale řada dalších pediatrů tvrdí, že počkat do dvou-tří let. Do té doby z něj jen vařit. Já dávám tak půl na půl se sunarem 🙂

Kuzelko, já sladím čaj. S tím, jak naše děti papají (nechtějí sladké apod.) s tím vlastně ani nemám problém: i kdyby po cukru lehce přibraly, tak mi to v případě Jonáška ani trochu vadit nebude. A Madlenka má jen takové to "miminkovské" bříško - sice značně klenuté, ale ono vymizí 😀

simonac
16. čer 2009

ahoj holky

dík za názora a rady ohledně krabicového mléka 😉

mám další dotaz, můžete mi sem některá písnou odkaz na tu tříkolku pro dvojčata a kdo ji máte jak jste s ní spokojeni nebo nespokojeni, díky 😀 😀 😀

daiquiri
16. čer 2009

Ahoj holky, teda ten koník poslední dobou blbne co?

My včera měli Baru u televize do 22:00 a ráno vstávala už v 5:30, nechápu! Mám snad větší potřebu spánku než ona 😠

Chtěla jsem se zeptat, teda doufám, že už jsem se neptala 😉 , jaký dort jste dělaly prckům k narozkám? Našla jsem nějaký recepty, ale pořád to není ono. Díky moc!

issaga
16. čer 2009

Simi odkaz je tady http://www.mihaj.net/trikolka-pro-dvojcatka-ean... - ale nemame ji, byla jsem se na ni podivat a nejak me to nezaujalo, takze zkusenosti musi napsat nekdo jiny 🙂

issaga
16. čer 2009

dai ja jsem delala ten jablickovo-pudinkovy s piskotama... tesila jsem se silene, jak si v nem holky pohrabou - ale vubec je nezaujal, stouchly kazda do sveho jednou prstem a tim to skoncilo 😅

simonac
16. čer 2009

iss - díky, mrknu na to 😉

veru - já měla normální upečený od kamarádky, a děckám jsem dávala jen tu část, kde nebyly ořechy 😉. zobli sem tam, ale moc tamo taky nedali, takže nějaké vychystávání je zatím asi zbytečné 😝

daiquiri
16. čer 2009

No právě, to si říkám, že já se jim budu patlat s dortem zvlášť a oni to ani pak nebudou jíst 😝
Tak jsem přemýšlela třeba nad tímhle http://www.apetitonline.cz/recepty/1517-cheesec....
To by snad mělo chutnat všem 😅

tindra
16. čer 2009

Dai já dělala s Holandií a sušenkama sunarkama,ale nakonec jsem to jedla jen já a sestřenky si vzali ksždá kousek 😠 kluci jen sfoukli svíčky.ale bylo to hezký.
Krabicové mlíko mám vždycky v zásobě,ne vždy se dostanu do města když teˇdběháme po kamarádkách co mají pískoviště,takže to nějak neřeším. Když prostě nemám,tak otevřu a převařím a zamíchám a je to.Jo a někdy i polotučné,vím že se to nemá zatím,ale když nemám?
Včera jsem byla s manžou!! v kině,hlídala babi, na Andělích a démonech,já se tak hezky odreagovala,sice hned po kině domů,ale i tak.../babi tu nechtěla spát 😒 /asi není nad to občas vypadnout,budu to muset dělat častěji než jednou za rok 🙂