Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
16. pro 2008

ahoj holky,
jaaanjo - vítej mezi náma 😉 , kojení uritě nevzdávej , já kojím ještě ted 😉 , jak byly holky velké když se narodily? a jak dlouho jsi ležela v nemocnici??

tak u nás se ještě pořád marodí - martínek má tepltotku ☹

já jdu v 10 na nehty, tatínek si vzal volno tak snad to zvládne, ve 3 má peta besídku ve školce, tak bude hlídat babi 😉

jinak ve čt jedou hoši na ty hory tak budeme s prckama doma sam 😉

marrha
16. pro 2008

Ahoj holky...

Jaanjo vítej 😵 to Tvůj manžel je myslím Oldíno, že?? 😀 takový supr humorista 😀

s kojením neporadím , mě to nebylo dáno...ale neměla jsem mléko ani u první...takže už mi to tak nepřišlo....snažila jsem se odsávat i kojit + dokrm Nutrilonem..ale bylo to náročné, když jsme prostě ani po 2 týdnech eodsála skoro nic...a děti byly hladové, tak jsem s tím přestala 😔 trápili jsme se všichni..

Simi at je Martínkovi brzo líp... 😵

U nás se trápí se zubama Davídek....a bohužel i maminka 😝 😀 , zubařka má už volno a na pohotovot nejdu...takže snad do nového roku nějak vydržím 😝

septim
16. pro 2008

Marrha prisim te a davas detem kdyz jim rostou zoubky neco na bolest? Anetka ma prvni venku ale tyden uz nespime jsem vyrizena. ☹

issaga
16. pro 2008

cau holky 🙂

vitam jaanju i s prdolkama 🙂 k tomu kojeni - ja jsem taky ze zacatku moc nekojila, holky byly slaboucke a neslo to, strasne je to vycerpavalo, ale pak az jsme byly doma to slo lip, pomahala jsem si ze zacatku odsavackou a mlicko se mi pak delalo pekne a slo to lip a lip. sice jsem sem tam davala i nutrilon, ale kojily jsme. tak to zkousej - no a kdyz to nepujde, tak se svet taky nezbori, jen ten nutrilon leze dost do penez... hodne mi pomahaly caje na kojeni, nejvic leros - a taky jsem pila gravimilk. no a uplne nejvic to chce klid, ja jak jsem mela trochu stres, tak jsem hned mela mlika pulku

u nas jeste vubec neni nejaka predvanocni atmosfera... mam sice skoro uklizeno, ale jeste zadnou vyzdobu, nic. ani stromek koupeny nemame a ted zvazujem, jestli vubec budem mit nebo jestli az zas pristi rok. se bojim aby ho holky neshazovaly. asi ho dame do ohradky, aby aspon k necemu byla 😀 a po novem roce ji asi prodame, pouzili jsme ji jen parkrat a akorat zabira misto - ted jsou v ni teda odlozene hracky 😎

jinak ja mam pro holky na vanoce stavebnice zako, dva velike pytle a dva kyblicky... pak nejaky plysaky, stolecek se zidlickama, par drevenych hracek z ikei... no moc to neprehanim, dostavaji porad neco, za chvili se tu nepohnem 🙂

Market zuby ti nezavidim... mne se taky vzdycky neco prihodi zrovna, kdyz zubarka dovolenkuje nebo je na nejakem sjezdu nebo ja nevim kde. no snad to prezijes

daiquiri
16. pro 2008

Ahoj holky, u nás taky nestíhačka 😒

Včera přišel první dárek pro děti, objednala jsem toho jezdícího brouka, pak mluvícího pejska, mluvící housenku a hrací dečku. Já vím, že ty hračky zatím děti neužijou, ale moje mamka nám přidala penízky a od ledna manžel nastupuje do práce, bude mít tři měsíce mnohem nižší plat než teď, tak z toho mám děs, tak nakupuju hračky do zásoby. Na jaře chceme koupit golfky + nové autosedačky, no furt něco 🙂

Jaanja, ahoj! 😉 No já jsem jedna z těch co kojení vzdala. Bylo málo mlíka, podle mě chyba ošetřujícího personálu v nemocnici, protože k dětem mě pustili až třetí den a až čvrtý se mi uráčily sestry poradit, že bych měla odsávat. Bojovali jsme s tím, Barču jsem kojila přes klobouček, Páju normálně a zbytek Beba. Ale mlíko se mi nerozjelo, ač jsem zkusila meltu, polívky, různý kojenecký čaje, odvar z anýzu, homeopatika.....Teď už mi mlíko končí, no snažila jsem se.....

gapka.h
16. pro 2008

Ahojky,
tak já byla v Hradišti opět na jarmarku..co mám s prckama dělat!!!

Tindra-už tam máš nové fotečky z oslavy???

Jaanja-tak já stále kojím jak Simča-bez odstříkání.Kluci se narodili 34.+2-byli na Ipce...atd.--ale rozkojila jsem se.
Nebylo to lehké,ale kluci flašku neměli.pila jsem hodně Melti,Caro,ale hlavně klid...vím,říká se to.A když to nepůjde,tak dáš uměšlé mlíčko-nic se neděje 😉 Hoši,jsou na mlíčku závislí čím dál víc,ale mě to vycucává...co bych pro ně neudělala 😉

..tak hezký den 😉

marrha
16. pro 2008

Isso...jj je to tak jak píšeš...taky to tak mám....to jsem tam byla před 14 dnama a všechno v pohodě...snad z toho nic nebude 😝

Septim dávám Kamistad...ten jediný nám zabírá..mám ještě Calgel, ale ten nám nepomohl...

jinak já sí vánce bez stromečku nedokážu představit 😀 , takže měli jsme i když byl amiminko Nikolka a i ted..jen jsme nakoupila umělé baňky 😀 pro jistou...

jaanja
16. pro 2008

Ahoj holky, koukám, že tady frčí už Vánoce, já si vůbec neuvědomuju, že už je to příští týden 😕

Děkuju moc za všechny ohlasy, v porodnici jsme byly skoro tři týdny, holky měly 2080 a 2320g, sestry mi taky ke kojení vlastně nic neřekly, jen jedna byla hodně aktivní a zkoušela se mnou klobouček a radila.. odsávat jsem taky začala až několik dní po porodu, tou šílenou ruční odsávačkou, ale rozjelo se to. Teď mám Medelu Swing, tak ta aspoň pracuje sama, ale mám po tom zrajbované bradavky..
Ale pozitivní je, že jste odsávaly a dávaly ve flašce až do 6. měsíce - kolik toho tak pak ty děti vypijí? My teď dáváme 8x 60ml. Jen mi ale řekněte, jak to v "běžném provozu" všechno stíháte. Teď mi přes den pomáhá mamka, a v noci se mnou vstává přítel. Jedno noční krmení se snažím zvládnout sama, ale to je cca 30min Julie, pak 30min Zuzka, pak nějaké uspávání, pak 30min odsávání, sterilizace lahviček, apod. A zbyde tak slabá hodinka, když teda holky nemají prdíky a nebečí...

marrha: jo, jo, Oldíno je můj přítel, nějak s těma jeho ftípkama mám v současné hormonální vlně občas problém 😉 aneb samá legrace, a nic vážně..

Ještě mě napadlo, že jste možná někdo chodil s nedonošenýma mimčama na oční vyšetření? My byly včera, já zas v šoku z přístupu k pacientovi-kojenci. Ztvrdli jsme tam skoro dvě hodiny, na hnusné chodbě holkám kapaly 3x do očí, pak je vzaly dovnitř, kde byl šílený řev. Ještě jsme dostali sprdunk, že první vyšetření už se mělo udělat v porodnici, ale copak já jsem doktor? Mně v porodnici řekli "času dost". Já věřím, že holkám nic není, ale dr. u Julie "viděla" 5 dioptrií, což už je prý mimo normal.. ale na druhou stranu řekla, že u tak malých dětí se sítnice vyvíjí, a je těžké něco určit.. tak za 14 dní tam musíme znova... dost jsem tam remcala.. musel jste taky někdo takhle opakovaně na vyšetření očního pozadí?

jaanja
16. pro 2008

Ju, ještě mi napište, kdo je tu z toho Liberece.. a navíc opuštěnej 😉

egrzuz
16. pro 2008

Ahoj holky 😀

Jaanja, já jsem z Liberce. Rodila jsi v Liberci? Já jo a co se týká sestřiček na nedonošencích 4patro(tam asi tvoje děti nemusely být) tak šílený. S kojením to tam nějak neřešily , krmily je z lahviček od začátku. Já se potom snažila kojit s kloboučkem, trochu to šlo, ale nic moc. Nakonec jsem jen odsávala, ale bohužel mlíčko došlo po 2 měsících. 😒

Na očním jsme byli taky. Byla jsi v Klášteře? Jdeme zase v lednu(po roce) myslím, že je to doktorka Ježková?

Holky díky rady na dárky 🙂

Já dávám na zoubky taky gel a , když je fakt nejhůř tak nurofen a ten zabere. Ten gel působí jen chvilku a dává se před jídlem, aby se děti najedly bez bolesti, když je bolí dásničky.

Jinak jsem byla taky u zubaře Markét a vůbec ti to nezávidím. Ptala jsem se, kdy mám přijít s dětma a prý na roce se má začít chodit. Tak v lednu nás čeká první navštěva 😀

simonac
16. pro 2008

holky, mám depku, marta je furt marod, nějak těžce ty dětské nemoci nesu, ach jo ☹

egrzuz
16. pro 2008

Simi, dneska je to ve vzduchu. První den mám taky nějakou hnusnou smutenku ☹

Neboj, zítra už bude Martínkovi zase líp a pod stromeček už budou všichni děti fit 🙂

kuzelka
16. pro 2008

Ahojky
vítám jaanju, já kojila 2,5 měsíce pak jsem to nedávala - nechtěli se nějak přisávat, tak jsem začla odsávat a dávala jim svoje mlíčko z lahvičky a ulevilo se mi!! Tak jsem to dělala do 7 měsíců a pak jsem musela přestat....

holky já byla dneska u mudry a budu muset v lednu do nemocnice na gyn. zákrok pod narkozou - táhne se to se mnou od porodu 😒 😒 mám strach 😔

egrzuz
16. pro 2008

Kuzelko a na co jdeš ?

kuzelka
16. pro 2008

zuzi hysteroskopii - výškrab 😕 😔

daniellka
17. pro 2008

ahojte babulenky!

včera jsem nenakoukla,byla jsem s kamarádkou na kafíčku,resp. na pivu a dorazila jsem hooodně pozdě,snad to nějak dospím. 😔

HOlky,hodte depku na hlavu,udělejte si kafíčko,nějaký mlsání,něco sladkýho na nervy,nohy na horu,děti at si klidně řvou,a dejte si chvilku pauzu 🙂 ..Tak co,už je to lepší?? 😀

kuzelka - jeje, to je blbýs. držím palcoše,ty to zvládneš 😉

tindra
17. pro 2008

ahojky,kuželko a ještě teď do Vánoc?Nebo až po novém roce?
Simi ta 6.nemoc začíná postupně,nebo naráz vyletí teplota?Všichni o tom mluví a já vím prd 😒 KLuci včera měli taky teplotku,ale Marťovi leze další zub a Luky má rýmu jak šráky,ale takovou tu vodnatou,co nejde odsávat,jen teče z nosu,takže za ním běhám-to bych běhala i normálně,začíná ťapkat,ale s kapesníkem ☹
Naučili se,nevím jak,rozepínat ty bezpečnostní suché zipy,takže teď fakt nevím,už mám z Ikei ty zarážky do šuplíků,snad to manža brzo namontuje,ale jemu nic neva,večer jak dojde už nekramaří.... 😖
Jaanjo vítám tě tu a zároveň gratuluju k prvnímu,měsíčnímu výročí 🙂 😉
Všechny co odsáváte nebo jste odsávali,poklona,já to vydržela dva měsíce,ještě že kluci pili normálně těch 9 měsíců.
Moji oslavenci dnes spali do 8,takže teď máme zpoždění s jídlem a se vším...třeba se rozhodli,že v roce zmoudří a nechají maminku vyspat,jen aby jim to vydrželo 😀

marrha
17. pro 2008

Martínkovi a Lukáškovi přejeme všechn nejlepší k 1 ročku 😵 😵 😵 😵 😵

kuzelko to je mi líto, držím palečky , Ty to zvládneš 😉

egrzuz
17. pro 2008

Kuzelko, já to mám za sebou. Neboj nic to není opravdu. Potom to ani nebolí nebo malinko jako když to máš dostat. Opravdu se nemáš čeho bát. Držím pěstičky

daiquiri
17. pro 2008

Přidávám se ke gratulacím, Marťovi a Lukáškovi vše nejlepší! Hlavně zdravíčko a ať je maminka nezlobí a taťka ať se polepší 😀

daniellka
17. pro 2008

já píšu jak malej debílek 😖
chtěla jsem napsat hoďte ZA hlavu a nohy NAHORU 😅

Oslavencům veeeelké gratulace!! 😀

kuzelka
17. pro 2008

Ahojky
tindro asi až po vánocích musím se jít na to objednat ale zuzu mě uklidnila 😉 gratuluju k 1 ROKU!!
holky nemáte nějaký fajn recept na cukroví s vlašákama?? máme doma ještě kilo ořechů a nevím co s nima.. vosí hnízda už máme udělané z 1kg 😅

gapka.h
17. pro 2008

kuzelko-já peču ještě řez se žloutkovou polevou-má to u nás śpěch a je to jednoduché 🙂 🙂
Jinak ten výškap opravdu nic není,mám to za sebou i s laparoskopií.akorát ti bude trochu šouf po narkóze-držím palečky!!!

Tindra-GRATULACE 😀 😀 Máš tam už nové fotečky???

Jaanja-my chodili,ale kapky jsme dostali domů na rozkapání a brali nás vždy přednostně 😉 Už tam nechodíme,byli jsme třikrát 😉

Danielka-tak,to abych se řídila tvého hesla 😉 Už máš napečeno???

daniellka
17. pro 2008

gapka - já letos nepeču 😀 akorát buchtu občas,občas maso nebo nějakýho ptáka 😀 😀

simonac
17. pro 2008

ahoj holky, tak u nás už je snad nemoc na ústupu - musím to zaklepat at to nezakřiknu

tindro -- teplotu měli každy 3-4 dny ☹
joa velká gratulace 😀 😀 😀 😀

já byla dnes zase ve městě na trhách, dala jsem si medovinku, laté aaa valial s prckama domů , petrik tam totiž vystupoval s MS tak jsem se muselA jít podívat, jinak zítra ráno odjíždí na hory, tak dnes je musím ještě nabalit, jdu to uspat, už je tiu zase řev

daiquiri
17. pro 2008

Kuzel, zkus sněhové marokánky! Já je dělám teprve druhý rok, ale mají velký úspěch, ty ořechy jsou tam krásně cítit, fakt jsou výborný!
recept:
350g krupicového cukru
350g mletých ořechů
150g bílků /asi 5 středních/
50g hladké mouky
asi 1,5 dl vody

V míse smícháš bílky s třetinou cukru a vyšleháš do tuhého sněhu. Zbylý cukr dáš do kastrůlku, zaliješ vodou, promícháš a zahřeješ asi na 115 stupňů. Dělám to od oka, neměřím teplotu 😉
Ten horký cukerný roztok naliješ za stálého šlehání tenkým pramínkem do vyšlehaního sněhu a šleháš do doby než je sníh studený.
Hl. mouku proseješ do mísy, smícháš s mletými ořechy. Tuhle směs opatrně vmícháš do sněhu.
Pak dáš do cukrářského sáčku nebo můžeš i jen lžičkou kydat hrudky na plech na kterém je pečící papír.
Dá se do trouby vyhřáté na 130 - 140 stupňů a suší se asi hodinu.

tindra
17. pro 2008

Oslavenci děkují za gratulace a všem posílají pusu 😉 😅
konečně jsem tam teda přihodila ty fotky,ale omluva,neumím prostě fotit,je to celé nějaké rozmázlé,tak se vždycky snažím a prdlačky z toho
Dai ty seš neskutečná s tím pečením 😀

simonac
17. pro 2008

tindro- fotky super, kluci už jsou velcí borci a ty jsi šikovná maminka 🙂 asi mi do toho nic není, ale nechápu vašeho tatku, tak peknou rodinu a on chodí za kamošama ☹

daiquiri
17. pro 2008

No, jo já jsem prdlá, ale mě to prostě baví 😀
Přesně jak píše Simi, taky to nechápu, krásná maminka, krásný dětičky..... 😖

Ty jo, já se tak těším na příští rok na Vánoce, to už z toho děti budou něco mít, těším se na ry rozzářený očička 😀

gapka.h
17. pro 2008

Tindra-fotečky opravdu super,jsou to šikulky,rozumněli by si s těma našima 😉 také nechápu vašeho taťku-tak a´t se polepší!!! 😉

dai-já tě fakt s tím pečením obdivuji 😉

tindra-kdyby jsi na ten žloutkový řez chtěla recept,tak dej vědět-písnu 😉

Já byla dopol. a odpol, i v tom hnusném děšti drnkat-jsem koky ☹ ☹