Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
18. pro 2008

Jirule, vítej. Já musela děti budit na jídlo po třech hodinách ve dne. V noci jsem nemusela. Měla jsem to nařízený přímo od pediatra. Jste nedonošený?

marrha
18. pro 2008

ahojky...

Zuzi tééda dětičky Tě teda vůbec nešetří 😢 ....asi zkouší co vydržíš 😀

já prala v Titanu dětském...ale fleky nevypral, ale to snad žádný prášek..nebo aspon moje pračka...a od 10 měsíců asi peru už v normálním co peru pro nás...

jinak já když kojila a dokrmovala Nutroilonem...tak mi mudr. říkala, že trošku čaj jo...ale naši ho odmítali hodně dlouho...i když byli jen na Nutrilonu a já byla neštastná...zlomilo se to až v létě...

kuzelka
18. pro 2008

Ahojky holky
uff jsem Vás dočetla... ale už si všechno nepamatuju 😅
no u nás se spí jen jednou denně a to mezi 11:30-12:00 do 13:30-14:00h no prostě asi ty 2h 😉 a večer chodíme spát mezi 19:00 až 19:30
já prala v Lovele ale už používám ten samý prášek co pro nás
Gabi písni mi do IP ten receptík
Dai moc děkuju za recept
jo a čaj jsem začla dávat až kolem 6 měs. 😉

issaga
18. pro 2008

cau holky,

tak vas jdu docist, mam predsevzeti nakukovat casteji, mam pak lepsi pocit, kdyz ctu, ze je to vsude stejny 😎

Zuzi u nas se spi jednou denne asi od 11 mesicu nebo roku, uz nevim presne. vetsinou spi tak hodinku, nekdy i min a jen vyjimecne vic. a spat vecer chodi tak v osum. (jen teda obcas kdyz vidim treba ve 4 ze jsou protivky, tak je dam spat jeste i odpoledne, ale to je tak max. jednou za tyden - a to jdou pak vecer spat treba o hodinku pozdeji)

Jirule vitej, se nam to tu pekne rozrusta 😎 Ja jsem taky holky budila, az pak mely pres tri kila, tak jsem akorat v noci jedno buzeni protahovala, ze jedly az po 6 hodinach, pokud se samy nevzbudily...
caj jsem nedavala. zacala jsem davat az kdyz jsme zacali s prikrmem (tj. se zeleninkou na obed v 6 mesicich), do te doby mely holky jen materske a umele mlicko

teda Simco, ty jsi drsnak 😕 ja bych decka autem teda jen tak nevozila, prijde mi to zbytecne nebezpecne

na prani pouzivam Persil sensitive (driv jsem pouzivala Lovelu, ale jak uz tu nekdo psal, tak ta nevypere moc fleky)

gapka.h
19. pro 2008

Dobré ránko,

...tak tady je zase hnus ☹ ☹

Zuzi-joo,Batole,já se přepsala 😉

kuzelka-písnu ti to,jen,co děti budou spát,ju?? 😉

jirule33
19. pro 2008

Holky dík.

Egr holky jsou o 14dní před termínem, tak nějak extrémě nedonošený ne.Ale hodně spadly po porodu s váhou a teď to jde jen hodně pomalinku nahoru.

V noci jsem je na první kojo prostě vzbudit nedokázala, do jedné jsem to nacpala ve spánku a do druhé jen trošku ☹ Ale je to děs, než vše udělám pomalu je musím budit znava.

U nás jsou plíny spíš poblinděné něž pokakané, tak to by to batole snad vypralo.

Ten čajík zatím dávat nebudu.

Jedna z holek má problém se vykadit, pořád tlačí chudina, ale pokaděný jsou pomalu v každé plíně, tak to asi řešit nemám, že? Zkoušela jsem jí 2x dávat rourku a stejně to nepomohlo.

Na prdíky jste měli ten sab něco? Já jdu v pondělí k mudr, že bych si to raději nechala předepsat, když jsou vánoce a nikde nikdo nebude.Zatím teda na prdíky moc netrpí, ale to asi přijde, že?

marrha
19. pro 2008

ahoj holky...

nechci prudit, ale u nás se ještě spí 😵

holky s tím čajem...mi to doktorka vysvětlovala s tím čajem tak a našla jsme si to i na netu, že mateřské mlíčko, se spotřebovává úplně všechno, ale UM zanechává v ledvinách usazené částečky, které není tělo schopno zpracovat a zbytečně to zatěžuje ledviny..kvůli tohe se u UM doporučuje trošku čajíčku 😉 není to tak, ž by se dala celá flaška...mi sama doktorka říkala, ze začátku třeba jen 40 ml za den...jen , aby se to propláchlo..samozřejmě záleží kolik se vypije MM a UM...u nás to byla většina UM, tak možná proto...
Ale je to samozřejmě každého věc 🙂

Jinak tady sněží, ale je to mokrý sníh, takže si anděje nedělám, že by to třeba vydrželo...škoda....brala bych bílé vánoce hned 🙂

daiquiri
19. pro 2008

Jirul, u nás to bylo ze začátku stejný, vážení, kojení, dokrmování, mytí lahviček, přebalování...pak odsávání, to vše nám trvalo přes hodinu a půl a než jsme stačili vydechnout, už se začínalo znovu ☹
Čaj jsme taky žádný nedávali.
U nás na prdíky trpí hodně Barča, ze začátku jsme dávali Sab simplex, ale nám to nepomohlo, tak jsme zkusili Baby Calm, ten se mi zdá lepší, teď už jsme vyřadili i ten. Barču to chytá jen večer a za půl hodiny jí to vždycky přejde.
Pereme taky v Persil sensivite, můžu prát dětský věci dohromady s našima.

Markét, to je paráda ne? 😀 U nás je to tak, že ráno je kolem 6:30 nakrmím, ale usne už jen Barča, tak se pak budí kolem devátý i později, mezitím je vzhůru Pája a ten zase usíná po dalším krmení po 10:00. Tak teda nevím proč se nemůžou nějak domluvit, aby spali stejně 😀

marrha
19. pro 2008

Verun 😀 , našim trvalo než to sladili na stejné spaní....min. do půl roku spal každý jinak...to bylo šílené..ani chvilička klidu 😝 😀 , pořád někoho na rukách, aby nevzbudil toho druhého....pak jsme jednoho třeba krmila a druhého uspávala na lehačce, houpala jsme ho nohou... 😀

daiquiri
19. pro 2008

No tak to abych teda vydržela až těm našim bude tolik jako Kristýnce a Nikolce 😀 😀 😀
Asi si budu odstříhávat metr 😀

Já teď připravila těsto na išlský, zítra to mamka upeče, já pak naplním a nazdobím a máme hotovo 😅

marrha
19. pro 2008

Verun to se asi načekáš...Nikolce je v únoru 6 roků 😀 😀 😀 😀 😀

simonac
19. pro 2008

AHOJKY HOLKY - DRUHÝ POKUS, NAPSALA JSEM KUS A KUN MI TO SEZRAL 😠 😠 😠

za chvilku vyrážím na vánoční posezení s holkama z práce spojené s obědem, tak snad si to užiju, na odpoledne mám nachystáno dobalit dárky- dokud jsou hoši v alpách a v so a ne utřít prach a vánoce můžou začít 😉 , letos jsem pekla jen tlapky - peta si vzal půlku na besídku do školky a druhá už je fuč 😒

dai pošly něco 😉 já tě obdivuju, jak to stíháš? to musíš mít fakt abnormálně hodné děti 🙂

jaanja
19. pro 2008

jirule: jo, jo, u nás taky stejné, s tím buzením, akorát já měla to "štěstí", že jsme byly dlouho v porodnici, tak když už jsem byla zoufalá, tak jsem holky dovezla sestřičkám, a ty to do nich dostaly sondou.. ale nezoufej, šly jsme domů ve 3. týdnech, dnes je nám měsíc 🙂 a vzbudíme a krásně vybumbají 70ml.. jen s říháním je problém, mně to nějak nejde, líp to jde tatínkovi, tomu říhnou hned, já to většinou po 10ti minutách vzdám a opřu je o kojící polštář.. občas ale blinknou nebo mají tu škytavku.. 😒
Dr. mi taky cosi povídal o čaji, ale nechci ho dávat.. zatím se daří odsávat, i levé prso se dnes polepšilo 🙂 Jo, a chtěla jsem ti napsat, že odsávat 130ml je přeci po 1. týdnu úžasné, vezmi si, že my jsme o 3 týdny napřed..
S váhou se to taky poddá, naše holky dohánějí, vždyť Zuzka šla domů, a neměla ani porodní váhu..byly dny, kdy ani v porodnici nenabrala ani gram..

Peru v Lovele, zatím vznikají fleky jen při přebalování, kdy nás překvapí výstřely z prdelky 🙂 Skvrny nejprve vezmeme žlučovým mýdlem z DM drogerie, necháme namočit ve škopku, a když je prádla víc, zapneme pračku, všechno se zatím vypralo..

Na prdíky nám předepsali ten Sab simplex, dnes ho snad taťka vyzvedne.. Julie měla taky asi dva dny problém s vykaděním, pak vždycky přišla jedna velká nálož za den.. přičítám to antibiotikům, co jsem měla na zánět prsu, teď už mají stolici několikrát za den.. rourku jsme teda ještě nepoužili.. ale svíjejí se čím dál víc..

egrzuz: jasně, Janču s dvojčátkama z Kunratické znám 🙂 jsem ráda, že je někdo tak blízko.. jsem říkala, že bychom mohli odkupovat nějaké hadříky od nich, protože jsou narozený ve stejným ročním období jako my..

uvažuju ještě o tom homeopatiju na kojení - jak jste prosím dávkovali?

daiquiri
19. pro 2008

Jééé, Markét promiň! 😕 Samozřejmě jsem myslela Davídka a Kristýnku 😀

Simi, já pekla když Pavlík spal, to je větší zlobidlo, Barču jsem šoupla do lehátka, pozorovala co dělám a byla spokojená 😉 Já to vždycky říkám, že kdybych měla jen jedno dítě jako je Barča, tak se doma kopu do zadku 😅
Přeju dobrou chuť, dej si něco dobrýho i za nás 😉 My odpol vyrážíme s kamarádkou a s dětma na kafe, tak aspoň něco.

Jaanja, já už si to nějak moc nepamatuju, ale myslím, že se bralo 6 pilulek ráno a večer??? Ale fakt si nejsem jistá. Někde v Mamince nebo kde to psala paní, které to pomohlo, mně teda ne, ale spíš už asi bylo pozdě.

halkac
autor
19. pro 2008

Dobré ráno 🙂

Holky, tak já jsem už dnes v noci rezignovala...v půlnoci Magdalénka vyvalila kukadla a začala se na mě usmívat a říkat mamamamama. Tak jsem se ani nesnažila ji uspat (z 2 měsíční zkušenosti vím, že stejně usne až za hodinu až dvě, ale celou dobu se vzteká, že chci, aby ležela)...a místo toho handrkování s ní jsem ji učila, kde je nosánek, světlo a tak. No a jak jí to šlo, vopici. V noci místo spaní se bude snad i učit🙂

Musím pochválit manžela - včera byl u nás extrémně ukňouraný a protivný den - děti kňučely bezdůvodně, no prostě blbá nálada. Já večer zapnula DVD a nic nedělala, i když jsem si chtěla nachystat marcipán. A najednou přišel David, že už ho udělal a ať u TV jenom hnětu. No potěšil mě, fakt. Dnes udělám figurky na dort a zítra se bude slavit🙂🙂🙂

Jaanjo, já už si to dávkování nepamatuju, ale řeknou ti to v lékárně. Ale mně ty homeopatika fakt hodně pomohla !!!

Teda holky, obdivuju, že zvládáte "rozhozené" spaní dětí. To já jsem na ně asi až moc drsná, musí spát dohromady☹ I když jeden padá únavou, musí počkat, až bude padat i druhý. No jenže u nás se spí tak hodinu, tak si ji prostě chci v klidu užít🙂

Simi, tobě to posezení FAKT drsně závidím. U nás dnes sněží a já mám takovou náladičku si jít sednout na svařák, ale bez malých těžítek 😀

K tomu čajíku - my taky drsně bojovali, nechtěli ho ani vidět. No nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem do čaje přilívala takový ty šťávičky od Hami...a to dětem chutnalo. No a teď zvládnou i samotný čaj a pijou jak duhy, ale jen vybrané druhy 😀 😀 😀

A končí mi ´éra odsávání, huráááá. Řekla jsem rok a ten je tu za několik dnů...Teď už odsvám jen jednou ráno a vyždímala jsem snad jen 40 ml, jsem hrozně ráda, že to dje samo do kelu. Snad nebudu mít problémy s prsama...Jo a dětem jsem vybrala Sunar - dávám klasický obyčejný a maximální pokojenost! To je chu´t proti Hami 😉

egrzuz
19. pro 2008

Jaanja, my právě chodíme často s dvojkama od Janči ven 😀 😀 😀 Bydlíme Na Rudě, tak to máme kousek. Tak můžeme někdy vyrazit troj dvoj 😀 😀 😀 ?My jsme jen o měsíc mladší než děti od Jany
My máme dost věcí holčičích , hlavně tedy na léto nám zbylo, tak třeba by se ti něco hodilo 😉 🙂

Jinak já čaj dávala až taky nějak kolem 6měsíce. To vyšlo akorát na léto

Markét, teda jako dost provokuješ. Ti tam pošlu malé Egrtovi, ať se nenudíš 😀

halkac
autor
19. pro 2008

Markét, až Egrťátka půjdou přes Valmez, dobalím k nim Halaštíky...I když s Jondou problémy mít nebudeš, Magdalénka je ale jak tři malí čertíci 😀

egrzuz
19. pro 2008

Kači, to je dobrý nápad 😀 😀 😀 To bude mít Markét radost 😀 😀 😀

tindra
19. pro 2008

Holky pošlete i k nám,mě spí děti teď a po o jden do kočáru a zase spinkat 😀 Jo a přibalte manžely,já toho mojeho vyměním,už zase včera kalil a bude do neděle,mají zabíjačku,dnešní ráno bylo tak na zavolání sociálky,jednou se neudržím a udám ho 😢 mám 100 chutí nejít k té jejich rodině ani na svátky ☹
Kači já dnes odsála z jednoho 70ml,ale jen proto,že se Máťa vzbudil je 1x,jinak to vypije v noci a já už odsávačku chtěla prodat,ale ještě tak měsíc počkám 😉
Peru od narození v Persil sensitiv a teď už většinou ani 2x nemáchám,jen když mám moc času 😀
A vítám nové přírůstky.Jejda když si vzpomenu na ty těžké začátky,než se člověk sžije s novým režimem... 😀 😀 😝

daiquiri
19. pro 2008

Tindra,nam taky manza dneska odjel,vraci se az zitra a posledni dobou to u nas dost jiskri,ale deti miluje a me snad taky🙂 A rekla si mu jak ti to vadi?Ja vzdycky jednou za cas udelam dusno,vycisti se vzduch a je klid.Ale my jsme meli i predtim doma tak trochu Italii.

gapka.h
19. pro 2008

..tak vás dočtu až večer,teď musím za prckama.. 😉

Ve tři jdu na ten menší večírek...už se těším ,jak si dám něco dobrého 😉

..nevím,kdy budu balit dárky...atd.,jsem pořád s prckama 😉

kuzelka
19. pro 2008

Ahojky tady je deska rušno 🙂
no mě občas spí Kuba do půl deváte 😵 ale se snídaní kolem půl sedmé, za to Barča ta by podle mě nemusela spát za celý den vůbec- je to takový malý ukřičený nezmar 😀 😀
dai já kdybych měla jen Kubu tak mám nohy nahoře a piju čaj (kafe totiž nepiju)

marrha
19. pro 2008

ahojky....

holky klidně přivezte ratolesti......to bude prča...ale myslím, že tu pak nebude spát vůbec nikdo 😀 😀 😀

Marti manžu fakt nechápu....já bych si tohle líbit nenechala 😔 , jednou má rodinu, tak by se tak měl chovat...
můj manžel šel včera na pracovní vánoční večírek..čekala jsem ho do půl noci a přišel už ve 20.30 😀 překvápko..jsme mu říkala, že co kdybych tu někoho měla? 😀 😀 😀 😀 😀

kuzelka
19. pro 2008

markét to já si vždycky říkám, že by mohl přijít do té půlnoci a prdlačky 😀 příjde málem k ránu, ale on chodí někam tak 2x do roka, takže to vůbec neřeším 😀 😀
krásnou klidnou noc všem 😉

egrzuz
20. pro 2008

Dobré ráno holky,

včera nespal Jaroušek odpoledne a večer usnul už v 7 a Kristýnka sice spala odpoledne asi 30min a večer usnula v 8.30. měla jsem klidný a volný večer, hurááá 😀 😀 😀

Za hodinku jedeme s babičkou do Německa, tak se těším, něco si koupím 😉 😀

všem krásný den

gapka.h
20. pro 2008

ahojky,

tak jsem si včera pošmákla a pak jsem na prcky byla sama.Poprvé jsem je měla v noci sama ,spali oba v jedné místnosti-jinak je máme rozdělené.Zvládla jsem to,ale to kojení-snad pětkrát... ☹ ☹ Holky,jsem ´úplně vycuclá ☹ ☹ Ale musím trénovat,manža jede v ńoru na hory..tak budem sami ☹

kuzelka-recept jsem konečně poslal doIP 😉

...jdu pobalit dárky 😉...jinak tu opět prší ☹ ☹

egrzuz
20. pro 2008

Holky, jde jste všechny??
U nás už se spí 😀 😀 😀 😀 Nespalo se celý den, tak teď mám klid

marrha
20. pro 2008

Ahoj holky...

já dneska měla krušný den..ráno na pohotovosti s tím mým zubem..už se to nedalo....tak mám zánět nervu...vyvrtala mi zub a dala mi tam něco léčivého....sadistka jak blázen..tak jak na pohotovosti 😝 i chlap tam přede mnou řval 😲 , jsme myslela, že uteču...., ale ještě že jsem šla..mám klid....hned se mi ulevilo....tohle bych přes svátky nedala...už mi nezabíraly ani brufeny...

dneska jsme doma dělali výzdobu a v úterý už nazdobíme jen stromeček..., ale NIky svůj malinký v pokojíku už má 😀 ...chtěla jsem ještě počkat, ale ukecala mě... 😀

tady taky celý den prší...včera krásně chumelilo, ale odpol. jsme už na procházce zmokli....a už to vypadao tak nadějně 😝

Zuzi tak co jsis pěkného koupila 😵

gapka.h
20. pro 2008

zuzi-to ti vydrží spát pěkně až do rána??

Marki-tak ať se pěkně vyspinkáš a už to nebolí 😉

já dnes drnkala od 15.30-18h...moje nožky 😝

dobrou 😔

jaanja
21. pro 2008

egrzuz: tak to je paráda, že je tu blízko víc mamin s dvojkama 🙂 A nemáte kočárek teutonia? Já občas vídala jednu maminku u zastávky u stánku s pečivem, jak tam povídala s paní prodavačkou, a pak se vydávala právě na Rudu.. S oblečením se určo nějak domluvíme, já už na léto pořídila spoustu šatiček, jen nevím, jestli nám nakonec nebudou velké, nakoupila jsem samé vel. 74, to by holky za půl roku musely vyrůst o 20cm... 😒

marrha: jsi statečná, a je dobře, že se ti ulevilo.. tak ať už nervík nezlobí..

Máme nová fota - ještě z porodnice a z domova na http://www.oldino.cz/samalice/index.htm