Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
15. led 2009

veru - chtěla jsem si ji změnit a nejak se nazadařilo ☹

jinak my papáme kaše od nestlé - mléčná od ukon. 4 měsíce a do ní dávám, ovocné přesnídávky, nebo pomleté sušenky, jinak jim chutnají s různýma příchutěma od Hami, a ted jsem začala dávat od hami na dobrou noc, ale žádná změna, u nás se prostě spát asi nebude nikdy ☹

gapka.h
15. led 2009

tindra-v celku to proběhlo bez kňourání,jen trochu řidké kakání..to nás vše určitě ještě čeká 😉

tindra
15. led 2009

my dáváme SUnarky a Hami,ale jen banánové a kukuřičnorýžovou,jiné prostě nechtějí,pak Otesánka ze zdravé výživy(pohankový,rýžový) s přesnídávkou nebo banánem a začala jsem jim dělat z ovesných vloček,ale to až minulý týden a celkem jim to hcutnalo,jen tohoi málo snědli,jak je to syté

marrha
15. led 2009

ahoj holky...

Verun...David jí má hodně a od narození...má to i v penisku...., takže nás to asi nemine....u nás zatím žádná změna....ted mě pošle mudr. na dětskou chirurgii a tma s edomluvíme jak je to závažné a jestli má ještě cenu čekat..jeden doktor mi už řekl, že mám jít hned, že u něho neí žádná šance...že to má fakt hodně...., ale já to radějinechám at si to posoudí na té dětské chýře....já teda rozhodně nějak nespěchám...

egrzuz
15. led 2009

Ahoj holky 😀

Gabi, to je super, vidíš, vydrž ještě a bude to úplně dokonalé 😀 😀

Dai, já taky nejsem blondýna , ale zrzka s melírem😉 🙂
Já dávám kaše nemléčné, protože máme HA mlíčko a tam se nesmí dávat jiná kaše, protože obsahuje jiný druh mlíka a ruší se tím ty složky v HA mlíčku.
Ale už doděláváme HA, tak budu dávat normáln í Nutrilon a a mléčné kaše.
Já jsem dětem začala dávat, aby lépe spaly, ale stejně to nepomáhalo 😒

Markét, ot je děsný, taky by se mi nikam nechtělo ☹

Dani, já taky myslela, že je ty poznáš. 😲 😉 🙂

daiquiri
15. led 2009

Simi, mně se zase nedaří doplnit jakýkoliv text k fotkám, vždycky ho tam napíšu a on pak zmizí 😢

A asi jsou lepší ty mléčné? Předpokládám, že jsou sytější?

Zuzi, já vím, ale jako výmluva je to dobrý ne? 😀 Nebo se někdy vymlouvám na poporodní demenci 😅

Makét, Pája jí má taky velkou, ale naštěstí jen v kuličkách, taky se bojím jestli pak nebudeme muset pod kudlu ☹

egrzuz
15. led 2009

Dai, já myslím, že je to stejné. Mléčné děláš do vody a už mlíčko obsdahují a nemléčné do mlíka. V lékarně říkali, pokud chci hodně syté, mám udělat do mlíka mléčné, to je potom kalorická bomba 😀 , ale já to nedělala.

Já se na to blondýnu taky vymlouvám 😀 😀 nebo na mateřskou 🙂

U nás se spí, snad to chvilku vydrží 😕

egrzuz
15. led 2009

Ještě něco 😉
Dai, bylo mi doporučeno , když jsem volala na Nutricii, pokud dáváš mléčné kaše, dávej stejnou značku, aby jim to jiné mlíčko neudělalo nějakou neplechu 😖 Já jsem si to tenkrát docela dost zjišťovala.

daiquiri
15. led 2009

U nás spí jen Pavlík, ale on je zase větší vzteklounek, Barča sedí se mnou u PC. Po o jdeme ven 🙂

Jako stejnou značku kaše a mlíka? Chápu to dobře?

simonac
15. led 2009

aha, tak to my dáváme hami i nestlé a zatím nic nepozoruju 😒

juliet
15. led 2009

ahojky 🙂
Tak my také pomalu začínáme s příkrmy a zatím jsem četla, že je lepší dávat nemléčné a stejnou značku. Už ani nevím proč, ale zatím kaši nedávám, tak až pak to vyzkouším.

Holky, chtěla bych se zeptat: když se vám děti začaly přetáčet na bříško, dělaly to i v noci? Mě se malý přetáčí asi měsíc, ale poslední 4 dny začal i v noci. Jenže nespí tak tvrdě, aby na tom bříšku spal, začně hrozně řvát a chce zase otočit. Včera to dělal dokonce co hodinu, dnes to bylo asi jen 3x. Jestli s tím máte zkušenost, pomohlo vám něco od toho otáčení?

tindra
15. led 2009

Juliet chce to pevné nervy,začas ho to přejde,Luky tak blbnul asi měsíc,ale Máťa jen tak týden 😉

egrzuz
15. led 2009

Dai, jo jo chápeš, stejné mlíko, kteér dáváš a stejnou kaši. Nemuselo by jim to dělat dobře, když by dostaly jinou kaši, protože je z jiného mlíčka. U nemléčných je to jedno, to můžeš jakoukoliv značku.

Juliet, vzpomínám na naše časy přetáčení a, jak píše Tindra musíš vydržet. Já chodila otáčet asi měsíc několikrát za noc 😒

Simi, tak to buď ráda, nemusí to každému vadit, ale já raději dávám stejnou značku.

tindra
15. led 2009

jo a taky míchám značky,klukům to neva 😉
Juliet jak jsem na to ještě tak myslela,počkej až si budou stoupat,to kolikrát ze spaní visí na postýlce 🙂

juliet
15. led 2009

😀 to se máme na co těšít
Tindra, prosím tě, proč jste reklamovali Herqulese?

simonac
15. led 2009

tindra -- to jsem ráda, že mícháte značky, už jsem se lekle, že dělám něco špatně 😒

egrzuz
15. led 2009

Simi, to jsem tě nechtěla polekat 😕 🙂 ale bylo mi to tak řečeno, tak jak jsem nakoupila,tak prodávám 😀

daniellka
15. led 2009

zdar babulenky!!

simi - dodejfotku rtíků,jsem zvědavá..

Já uvažuju o těch linkách,protože mám nevýraznej obličej,navíc většinou nosím brýle,takže linku určomurčo maluju,bez nich ani rána. Nenamalovayná vypadám jak zelená žaba. Měla bych dát asi solárko,ale není síla a čas a ani chut,nějak mě to neba..
Dai - ukaž nám nějakou fotku těch tvých očních linek,moc bay mě to zajímalo,jak to vypadá..
Já naživo viděla jen obočí,mé tchýňky,a u ní se mi to teda moc nelíbí,autor to trošku přepálil 😀

S tím poznáváním - je to fakt těžký.. Tak ze 70 procent,když se ale dívám zepředu,je poznám.ze třiceti ne. a jak jim někdo přehodí oblečení,tak to je na palici úplně. a v čepicích,ted v zimě,taky nehrozí..musím si vždycky udělat nějaký poznávací znamení ne oblečení nebo maj některý věci barevně odlišný.

áááchjoooo,sednu k pc a rozeřval se jeden raubíř. tak já to tam jdu spacifikovat.řeeeeeeeeeeev!!!!! 😠

gapka.h
15. led 2009

..jdu vám jen popřát hezký večer a zítra kuknu 😉

tindra
15. led 2009

Juliet já hned po koupi,po 3 krátkých vycházkách zjistila,že jedna vidlice je křivá a u druhého kola byla špatná celá ta věc jak se to točí,tak mi to vyreklamovali a po 3 měsících se mi zlomil koš,který vlastně drží celou tu konstrukci,jak jsem najížděla na pangejt a tak jsem ho pomalu "donesla"domů a nadávala jak zedník....
A tak jsem tam pořád volala(reklamovala jsem to přímo u dovozců,ne přes prodejce)a bylo mi řečeno,že to byla jedna špatná serie,že o tom ví,takže jsem určitě nebyla první ☹

juliet
15. led 2009

Takže špatná série, hm, my už tu vidlici také reklamovali 😒 a teď se zdá, že začíná vrzat i ta druhá. A jak jsi to řešila s vozením dětí, když jsi ho měla na té reklamaci?

daniellka
15. led 2009

holky kdyby jste potřebovaly,tak se chystám prodat svého joggera,výbornej 😀 nechávala jsem ho na zimu,kdyby jsme jeli někam sněhem a realita ukázala,že když je sníh,tak berem saně. takže je volnej. 😉

halkac
autor
16. led 2009

Ahojky a dobré ránko,

jé, holky, vy si tady krásníte - linky na rtech, na očích...tý jo, začínám o tom také uvažovat (hlavně o očích - Dai, šupni sem fotku tvých kouzelných očí, prosííííííím:-
)
Dani, mám kamaárdku s jednovaječnými chlapečky a ta je taky úplně jistě někdy nepoznává. Tedy většinou ano, ale někdy je na ní vidět, že se musí zaměřit delší dobu, než padne verdikt, kdo je kdo. No já nemám šanci 😀 😀 😀 Největši prča ovšem je, že oba dva kluci mají jiné chování - takže kámoška je někdy na dálku rozpoznává podle chování...

Juliet, já to o tom Herqulovi - že je problematický - četla už jako těhotná. Navíc kamarádka měla Herqula pro jedno mimčo a taky nebyla spokojená, tak jsem se uchýlila k Bertinim. Poslouchej - je to vážná nabídka - kdybys potřebovala na dobu, kdy budeš mít kočár v reklamaci, náhradu, klidně ti půjčíme Bertiniho. My už jezdíme ve sporťáku...Jsme přímo z Valmezu, tak dyžtak napiš do IP...

Potvrzuji slopva Zuzanky - mně bylo taky řečeno, že je dobré nemíchat značky mléka a kaše. Ale pokud děti nemají problémy se zažíváním, pak je to jedno...

Holky, s tím atopičákem: Jonášek má čas od času úplně rudá líčka. Myslím, že je to na něco reakce, ale pořád nevím na co. Kdyby měl atopický ekzém, tak se mu to snad objeví i jidne po těle, ne? A nezmizelo by to do druhého dne, nebo ne???

No nic, musím jít přebalovat, mám tu dva smraďošky 🤐

daiquiri
16. led 2009

Dani a Kačko, hodila jsem fotku mýho oka od alba, tak mrkněte než to admin smaže 🙂 Jinak mám je už dlouho, počítám cca 4 roky, takže jsou už dost vybledlý.
Dani, ty jo a co když si popleteš i oblečení a tak a jednou prostě už fakt nebudeš vědět který je který? 😀 Má třeba aspoň jeden mateřský znamínko nebo něco takovýho?
Jo a já se v těhu mazala samoopalovacím krémem, abych nebyla jak sýr, až mě můj gynekolog podezíral, že chodím na solárko 😀 Tak to zkus taky!

Holky, opět mám dotaz.... 😕
Jak to jako máte se spaním? Kdy se vám prckové sladili? Nebo mám je k tomu sama nutit? U nás se spí prostě jak kdo zavře oči, většinou jeden spí, druhý bdí 😝 Ale mám je tady celý den v ohrádce, takže tu chrní pod dekou na matraci. Asi bych je měla dávat v určitou dobu do postýlek? Poraďte, prosím.....

daniellka
16. led 2009

dai - tak to vypadá dobře,takový jemný ,decentní..fakt o tom uvažuju..co to asi tak cca stojí?
Jinak ke klukům,už jsem tu psala,že Erik má malinkatej hemangion na spodní straně paže,ale už se mu ztrácí,tipuju do roka bude pryč. Takže když všechno popletu,svlíknu je a poznávací znamínko mám,bohužel ale dočasné,protože to mizí..

Do postýlek děti dávej. Nauč je spát společně,za pár měsíců bys měla horor,kdyby ti přes den spali každej jinak. Ty si neodpočneš a nedostaneš se s děckama ven..
Tak je dávej ve stejnou dobu do postýlek,at spinkaj. Nebo do lehátek,já je nějakou dobu měla v lehátkách,ale nevím do kdy. Pak už začli být těžcí a seat si,překlápěli se ven,bez uvázání to nešlo..

marrha
16. led 2009

Dobré ráno holky...

Verun..to je paráda..já to chci taky..kdeže se to dělá??? 😀 ..já už jsme pomalinku přemýšlela, jak jste to tu probíraly....a nebolí to moc??? a jak dlouho to asi trvá, než to vytetují??

se spaním už nevím přesně..ale u nás to trvalo dlouho než se sladili....a i když jsme zkoušela dávat do postýlek, tka byl tak akorát řev i půl hodiny, mezitím usínal ten druhý...takže já byla ráda, když spal aspon jeden a tak křiklouna jsme si brala k sobě 😝 a to si myslím, že vydržím řvaní dost a nechala jsem je vyřvat dostatečně....

ke kaším..já míchala taky různé druhy kaší a mlék a bez problémů...ted se možná na mě sesypete...ale myslím, že zrovna třeba Nutricie co má ty svoje linky...tak je celkém logické, že řeknou, že se má jen jedna značka , aby se prodávala nejvíc ta jejich...to ej můj názor... 😉 😀
doktorka mi třeba taky dávala různé vzorečky kaší apod..když něco měla...a kdyby to bylo špatné..tak by mi řekla, že to míchat nemám...

Dani..když Ty máš problémy je rpozeznat...co pak cizí??? Ti musí být v pasti 😀 😀 týý brdo...mě se jednovaječnáci líbili vždycky je to paráda..dvě úplně stejné dětičky...tam se nikdo nesplete, že jsou to dvojčata...
u nás byl nedávno opravář na TV..a tak se díval na děti a pak se ptá..kolik je mezi nima rozdíl??..pak se zarazil...a nebo jsou to dvojčata 😀 Manžel pka říkal..měl jsme mu říct, že 5 minut 😀 😀
Krista je macatější a větší...a vvyolává tím pocit, že je starší 🙂

daiquiri
16. led 2009

Co já si teda vzpomínám, tak to stálo myslím 1 800,-??? Horní linky a dalčích 1 800,- spodní....Teda tak nějak...Ale stačí úplně ty horní, ty spodní jsou už moc, dlouho jsem si na ně zvykala, do těch bych už znovu nešla. Mně to dělali v jednom kadeřnictví, kde mimo jiné mají i kosmetické služby.

A kdy jste s tím ukládáním do postýlek tak začaly? A kolikrát denně vlastně a na jak dlouho? Já to fakt nemůžu odhadnout, u nás se spí pokaždý jinak, jednou třeba jen po 20ti minutách, pak dají v kuse i tři hodiny 🙄

simonac
16. led 2009

dai -- já taky uvažuju o horních linkách, ale až za chvilku, tak v dubnu 😀 , ty je máš super, já se pořád snažím vyfotit rty, ale jak se fotím sama, tak to vypadá nějak divně, večer řeknu manžovi a vložíme to sem 😉

se spaním ti asi neporadím u nás se spí v postýlce - 20 min. dpopoledne asi tak od 9 - 9.20 a pak až tak kolem 14.00 - 14.20 mezitím se dospí venku v kočárku a po 15.00 jdeme ještě jednou ven 😉
ted si opravdu připadám jak matka pluku - tlačím kočár a za sebou táhnu petu na saních 😀 😀 😀

halkac
autor
16. led 2009

Dai, já bych je na ty postýlky taky učila. Dá to určitě hrozně zabrat, na začátku budou nespokojení, ale když vydržíš, vyhraješ hlavně ty - budeš mít klid, čas pro sebe...Já začala někdy kolem půlroku - v srpnu. To děti spávaly třikrát denně. Dopoledne v devět jsem je tam vrazila. Zpočátku děti hrozně brečely,vztekaly se...kolikrát ani neusnuly.. Pomohlo mi, že jsem rozdělila postýlky - jednu jsem převezla do ložnice, druhá zůstala v pokojíku. No a nepolevila jsem. V poledne jsme chodívali spát ven do kočárku a vpodvečer jsem je dávala spát do velké postele do ložnice, kde jsem ležela s nimi - byli unavení a přetažení a v postýlkách by se uječeli.

Dneska v roce to mám tak, že v půl dvanácté je dám spinkat do postýlek, zase je oddělím a nechám je tam. Chodím kontrolovat, když se vztekají, ale obvykle už je to v pohodě a usnou sami.

Jen ti chci říct, že zpočátku to trvalo, než si zvykli. Nesmíš polevit, pokud se na to učení na postýlku dáš.

Jo a sjednocení režimu beru od začátku jako základní věc, chudáci musejí všechno dělat na povel - jinak bych nic neudělala🙂

jirule33
16. led 2009

ahojte 🙂

holky, myslíte, že moc vadí když půjdu na ortopedii s kyčlema místo v 6ti týdnech v 7mi týdnech? Chci tam vzít i Martina, a on má příští týden lyžák, tak by sme se tam nedostali.já bych řekla že ten týden nemusí vydit, co myslíte?