Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
26. led 2009

issage-..klasika..donaha vysléct a teď s nima laboruje,já jsem vždy nervózní ☹ ☹ ťuká na kolínka,nadnáší je jak králíka...to se jim nelíbí 😠 😠 zkouší co dovedou,sezení,zvedání hlavičky,atd.....měří obvod hlavy.Ale nic drastického..klasické vyšetření 😉 Na jakou operaci mají jít a s čím???

daiquiri
26. led 2009

Musíme se pochlubit....Barunka má první zoubek 😀 😀 😀 Pořád jsem si říkala, proč tak vyplazuje jazyk a tak jsme jí s mamkou prozkoumaly pusinku a je tam 😅

Iss, já teda byla zatím jednou, v úterý jdeme po druhý a nás se vyptávala, co všechno umí, pak s nima zkoušela nějaký cviky na motoriku nebo na co...Víc asi holky co mají starší děti.

daiquiri
26. led 2009

Oprava, jsou tam dva 😀

egrzuz
26. led 2009

Dai, 😀 😀 😀 Hledej hledej. Dosatneš na šaty. Gratulujeme k zoubečkům

Jinak s tím režimem, my máme taky od 11,5měsíce spánek jen jednou denně, chodíme po obědě, ale už v 11h, dýl to nevydrží. Spí tak většinou 1,5h, Jarýn většinou 2h. Jiank spaly Dvakrát denně dopoledne kolem 10h a potom odpoledne kolem 14h. Musela jsme jim ten režim upravit sama, protože už to bylo moc a chodily spát ve 22h, teď usnou v 19h bez problémů 😉 🙂

Iss, u nás je to stejné, jak píšou holky. Poslední kontrola byla jen vysvlečení do bodýček. Kouká se co umí, klepe do kolínek, měří hlavičku, ptá se co umí.
Já myslím, že to neuro každá z nás tak nějak nejhůř nese(myslím, že všech doktorů-třeba poradnu si užívám)
, vždycky se tam bojím, aby děti ukázaly co umí .

gapka.h
26. led 2009

dai-gratulace k zoubkům 😀 😀 pak si něco kup!!!Já dostala překvápko 😉

zuzi-u nás už se spí také 😉 😉 Ale pořád spí dvakrát,na to jednou je to pro ně šílené...ale musím říct,že díky za radu,protože by jsme asi do teď spali třikrát ☹ ☹
Já je dávám také v 11h-někdy spí 1h,ne´ěkdy 1,5h...ale pak jdeme ven a ještě to na hoďku vždy zalomí...snad se to upraví 😝 😝

..tak dobrou

egrzuz
26. led 2009

Gabi, když ti večer usínají tak pěkně, tak bych to neřešila, že spí dvakrát. Já to fakt dělala kvůli tomu, že jsem byla už večer vyřízená. 😝

Já chodím ven hned po 14h, jinak třeba kolem 16h by taky uslnuly 😀

A jaký překvápko???

Já byla holky u zubaře a bolí celá pusinka 😒

gapka.h
26. led 2009

zizi-také chodíme kolem 14h..a hned to zalomí 😉 Jak jsem psala,že mi manža koupil bez zkoušení džíny a svetřík 😉

egrzuz
26. led 2009

Tak to vidět, že spát ještě potřebují, tak je nech, když hezky usínají 😉 🙂

Jo jo, už si vzpomínám, je šikulka 😉

daniellka
26. led 2009

nazdár babulenkiy§!

jdu na vás po čase mrknout 🙂

dai - gratulace k zoubkům,bdou šatičky 😀
Já si šla normálka něco koupit sama,kdybych to nechávala na manžovi ,tak šatky k zubům dostanu k jejich maturitě 😀 On má se vším zpožďo 😀

potřebovala bych se vyhecovat a jít udělat jalbečnou buchtu ,ale už se mi tak katastrofálně nechce,nevím..Dám si jedno pivko a uvidím

issaga
26. led 2009

holky dik moc... ja jsem prave nevedela, co se na neurologii s tema mrnousama dela - no my uz vlastne zas az takovy mrnousi nejsme, dnes mely holky 16 mesicu 🙂 tak snad to tam probehne v pohode a hlavne teda doufam, ze tam budou mit teplo, pokud bude muset byt Kacka delsi dobu svlecena - uz takhle je dost nemocna

Gabi - Kacenku ceka operace srdicka... nevime presne kdy, jsme v poradniku a daji nam vedet dva tydny dopredu, ze jsme prisli na radu - no se tesim az to budem mit konecne za sebou

dnes jsem vas docist nestihla, jen posledni dve stranky... tak snad zitra

marrha
27. led 2009

Ahoj holky...

stěžujeme si někdy, že je toho na nás moc?? Tak s tímhle bych asi skončilaq v blázinci 😲 😀 😀
http://www.novinky.cz/clanek/159724-americanka-...

Leni držím palečky at jste co nejdříve fit..
Gabi naši kolem roku spali taky i 2x denně...jak kdy...někdy jednou někdy 2x , ale většinou ještě 2x...pak si to upravili sami..pokud to vyhovuje tak jim nechala bych jim to tak 🙂

Dani jak bylo na horách?

Verun gratulace k zoubkům 😵 😵 😵

zdenallicka
27. led 2009

Holky, o kolik jste ktera rodila driv a jakou mela vase miminka porodni vahu? Kolegova zena jde rodit o mesic driv a vypada, jako by mela v brisku jedno malinke mimi a ne dve.. 😉

daiquiri
27. led 2009

Zuzi a to obědváte tak brzo, že chodíte spát v 11:00?

U nás se včera spalo od 11:15 až do 14:00, ale odpoledne už nezabrali, takže spali jen jednou 😢

Hm, já jako nadhodila, že jsem objevila zoubky a manžel, že nemáme peníze, tak nic nebude 😖

Markét, tak to bych si asi hodila 😀 😀 😀

Holky a když vám spí jednou denně, tak většinou po obědě? A v kolik tak obědváte?
U nás je režim takový: budí se mezi 6:00 - 7:00, pak v 10:00 mlíčko, tak kolem té 11:00 usnou, pak oběd ve 13:00, někdy i později, podle toho jak se mi vzbudí....Kolem 14:00 jdeme ven, pak tak v 16:30 mlíko a večer zase mlíčko kolem 19:30, usínají nejpozději do 20:30.
Pamatujete si jak jste to měli vy?

Zdenallicka, já rodila ve 33+2 tt, Barča měla 1490g a Pavlík 2730g.

simonac
27. led 2009

ahoj holky,
tak tento týden vás asi nebudu moc stíhat, nejstarší dítko bude celý týden doma, tak to je pořád něco - hrajeme karty, nebo je na Pc....

zítra chceme jet zase lyžovat , tak snad to klapne, odpo se chystám na prochajdu do města, snad dám kafíčko na stojáka a povalím domů 😝

zdenali-- já rodila 37+4 a mimča měla každá 2.650g 😉

veru - gratulace k zoubkům 😉

osmerčata - to bych se šla rovnou utopit 😝 😝 😝

gapka.h
27. led 2009

Ahojky,

Marki-nestraš s osmerčatama!!!!To už by bylo dávno pomně 😝 😝

zdena-já rodila 34.+2 a hoši měli 2kg-je pravda,že jsem měla bříško jak na jedno 😉

...hošani spí,tak si jdu uvařit kafčo a chvíli spočnout 😉 Jinak u nás se od2-3h vykládalo,manža si musel vzít Ondru k počítači...nechtěl spát-dělají nám samé překvápko 😉

kuzelka
27. led 2009

Ahojky, dai my obědvame taky až mezi 13 a 14 hodinou a vyhovuje nám to tak, tak to neřeším, jak to dětem tak vyhovuje, tak proč ne? že, zdena váhy dětí mám v albu. No my půjdeme na neuro na kontrolu v únoru, tak uvidíme.

daiquiri
27. led 2009

Teda holky, kde se všechny flákáte? 🙂

Karin, tak to jsem ráda, že jste na tom podobně 😀 U nás poslední dny funguje spát jen jednou denně a to zas tři hodiny v kuse. Odpoledne na procházce si zdřímnou maximálně na 10 - 20 minut.
Jo a mám na tebe doraz, v albu máš gofky jestli se nemýlím Cosatto? Rozhoduju se teď mezi nima mezi MacLaren. Jak jsi s nima spokojená? Díky moc

gapka.h
27. led 2009

dai-já se neflákám,byla jsem na prochajdě..á došla pěkně zmrzlá..pak jsme dávali dohromady ohrádku....my doposud neměli.Hoši měli výběh,ale teď,když jednoho kojím,tak ten druhý tam musí být,protože se mi staví o gauč a mohl by spadnout na zem...což se dnes stalo.Začínají mít čím dál víc síly,ale já jim nestíhám ☹ ☹ ☹

..papa a dobrou 😔

tindra
27. led 2009

Gabko a oni chtějí být v ohrádce?No kluci už teď celkem jo,ale dřív ani rana.A já kluky nechávala spadnout na zadek,mají tam přece brzdu(plinku),teda ze začátku ne,to kolikrát letěli až nahlavu,ale po pár dnech se naučili hezky padat,ale já jsem hrozná matka,ani za ruky jsem jim neukázala,že se dá chodit,to se každý divý kdo k nám dojde,chtějí chodit s Martínkem a on nechce 🙂 já si myslím,že na to dojde sám,jako Luky
a když zvládáme dvě,tak osm bysme zvládly taky 🙂)))))))

daiquiri
28. led 2009

Gabi, zmrzlá? U nás bylo docela teplo, tak se to dá ne jako před těm 14ti dny.

My máme ohrádku už asi měsíc, ale hlavně kvůli pejskům. Je velká, tak si tam k nim vždycky vlezeme a je vystaráno 🙂

marrha
28. led 2009

Dobré ráno holky...

u nás je hnusně pošmourno od rána prší asi pšelo i v noci ....a ted se koukám a prší i se sněhem... 😝 😝

závidím vám, že dětičky chtějí být v ohrádce...u nás to vůbec neprošlo..a to jsem jim dopřála hned dva druhy, v které se jim bude líbit víc 😀 😀 ....ale minulo se to účinkem...takže ohrádky šly z domu...

Zdeni já asi nebudu správný rádce..já rodila ve 40tt a děti měly 3,40kg a 2,90kg 🙂

gapka.h
28. led 2009

Ahojky,
...holky...já dnes opět kojila co 1,5h...pak,že mateřská dovolená!!!! ☹ ☹

dai-jojo,včera se pěkně ochladilo a začal se zvedat větr...áááá dnes to pokračuje ☹ ☹ tak jsem si libovala,jak se oteplilo 😉

tindra-nechcou tam moc být,ale jen,když někde jdu mimo dům a na to kojení...jinak tam nevydrží 😉 já ja také nechám spadnout na zadek,ale bojím se,ať nenarazí hlavou do stolu 😉 Oni totiž opravdu,když kojím jednoho,druhý doleze a začíná se stavit a natahovat po mně...a nevím koho dřív chytat 😉

tindra
28. led 2009

No Gabi však já to nemyslela nijak zle 😉 🙂 Jednou jsem četla,myslím že na tech dvojčátkách jak si píšou slovenský duomamky,že si sedla,opřela se o nábytek,vytáhla prsa a děti se dobatolili každé z jedné strany,napily se a batolily se dál 😅 škoda že se u nás Luky odstavil a Máťa chce jen v noci,já bych je klíďo kojila pořád 😀

halkac
autor
28. led 2009

Hojky hojky, tak u nás se spí po obídku - nastala jedna z těch hezčích částí dne🙂 Ale vždycky se těším, až se děti proberou - to jsou neskutečně roztomilé a umazlené🙂

Holky, s tím kojením vlastně moc nezávidím. Teda něco jo - ten blízký kontakt s mimčem a to, že se ušetří na mlíčku. Ale jinak...to noční vstávání, když se kojí, je prostě jakési pravidlo. Miminka se dožadují blízkosti maminky...

kuzelka
28. led 2009

Ahojky
Verun cossato golfky mám, jsem s nima spoko, akorát ony jsou celkově takové menší, takže pro děti buřtíky to není 😅 😀 😀 a ty nákupní košíky jsou docela malé, jinak nemám nic proti 😉 pak jěště kuknu ny ty MacLaren 😉

gapka.h
28. led 2009

tindra-no u nás to tak někdy je..klečím v kuchyni,oni přilezou,vyhrnou,nacucají a odplazí se.Je fakt,že je to zážitek 😀 😀

simonac
28. led 2009

ahoj holky, právě jsme se vrátili z dopolední lyžovačky, byli jsme zase všichni, dnes ale dst fučelo, tak jsem vymrzlá na kost, odpo si je veme babi, tak snad trochu odpočinu 😉

tindra
28. led 2009

teda holky já mám dneska den-kromě toho,že už několik dní kašlem a nespíme,tak jsem je dnes poslala s dědou ven a místo krémem proti větru jsem mazala Lukyho krémem na zadeček....jdu si zchrupnout,tohle je na mě moc...

simonac
28. led 2009

tindra - jdu tě následovat do říše snu....babi si vzala dvojky tak jdu chvilku dřimkat 😉

gapka.h
28. led 2009

...jé,já bych také dřimkala 😉 Vrátila jsem se z prochajdy a je tam hnus...mállem nás to odneslo 😀 😀

Simi-dalo se lyžovat v takovém větru??A co děti??
tindra-tak to už jsi opravdu přetažená ☹ ☹ Běž spočnout 😉