Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
4. únor 2009

Zuzi 😀 😀 😀 v tom jsme asi stejné 😀 😀 😀

já vždycky říkám dokud mi to dovolí a nezačnou si vymýšlet, budou stejní, když jsou to dvojčata 😀 😀 😀

Verun...já zase třeba nechápu maminy, co nechtějí nechat očkovat děti vůbec 😝 já jsme někde tak uprostřed 😀 😀

gapka.h
4. únor 2009

Ahojky,
jdu Vám aspoň popřát dobrou noc 😉 Jsem pořád ve skluzu ☹ ☹

Dai-pěkné váhy,s takovou nás brzo doženete 😉

Zuzi.Marki-já bych děti také chtěla nechat naočkovat na žloutenku.Kdy teda říkla mudr.????Jinak nejsme naočkovaní na nic,ještě zvažuji klíšťata-ty by měly být kdy???

...zítra se jdu zkrášlit ke kadeřnici 😉

kuzelka
4. únor 2009

holky jste mi polichotili 😵 😵 27letá těhu školačka 😀 😀 😀
my máme očkování jen to povinné

krásnkou klidnou noc 😉

tindra
4. únor 2009

Jé Dai,Barča má jako náš Máťa v roce,to se ti teda pronese 😀
Musím se vám něco prozradit,dneska jsem viděla "naživo"prďolky Erika a Alexe a oni jsou vážně úplně stejní 😀
Byla jsem na kardio s Máťou a už tam NEMUSÍME!!!!Až za rok!!!!!HURÁÁÁÁÁ teda ještě podle toho co nám řeknou v Praze za cca měsíc,ale i tak se dneska cítím,že můžu lítat 😅 Museli mu dát oblbováka,tak se smál,zpíval si a pak byl protiva...no jako opilý,ale to mi vůbec neva.Pěkně tam totiž vyváděl.
Jo a dr.máme nachystaný Prevenar zadara,ale píchnu jim ho až budou zdraví a v poho,což nevím jak se trefím u obou.

daniellka
5. únor 2009

čau babulenky!!

dnes jsem šupla děti do jesliček,v osm tuady měli být řemeslníci a bourat nám futra a dšělat nový vstupní dveře a nikde nikdo 😅 . tak snad dorazí,když jsem to tak hezky sladila s jesličkama. kliuci by se tu jinak hrozně motali pod nohama..

tindra - škoda,že jsem neviděla prcka.. Akorát jsi se trefila do jejich nerváčkových scének,no bylo to hrozně na rychlo,škoda,příště povykládáme a snad uvidím mrňousky 😀 Gratuluji ke kardiu!! 😀

gabi - taky uvažuju o těch klíštatech..Možná i o žloutence..Musím se poradit s doktorkou..
holky co vy myslíte?

daiquiri
5. únor 2009

Ahoj holky, já teda nevím jestli jsou to pěkné váhy ☹ Zas aby to nebyli tlusťoši, když vy tyhle váhy máte v roce 😠 Asi nasadíme dietku al´a Simi 😀 😀 😀

Marti a Dani, kde jste se potkaly? Někde u doktora?

Marti, to je úžasný! Vidíš jak se z toho Máťa dostal! 😉 Nás čeká kardio 23.2., ale spíš jen kontrola, posledně nám doktorka říkala, že se to zlepšuje...

Dani, nad tím očkováním proti klíšťatům jsem uvažovala, na druhou stranu v Praze zas tak moc nehrozí, že by chytli klíště a chatu nemáme, tak počítám, že cestovat moc nebudeme, ale nevím....

marrha
5. únor 2009

ahoj holky...

Verun...neboj tlustoši nejsou...naši měli v roce Krista 11.60 a Davídos 10.60...ted nevím kolik má David ale Kristu jsme vážily u kamarádky a má kouzelných 14,60 😲 😀 😀 😝
a neber to podle váhy, jka se narodili...znám holčiny, od kterých děti měly při narození přes 4kg a v roce kolem 9 kg....i NIky vážila mín jak Krista a to byla u porodu 4 kilová 😝 a naopak...znám mamči co malí prcci nebyly donošení a v roce měli 13 kg 😉 , to se všecko srovná...neboj 🙂

Dani..jak kluci zvládají jesličky..myslíš, že je to lepší, když jsou spolu než kdyby byl jen jeden??

daiquiri
5. únor 2009

Markét, to jsi mě uklidnila 😀 Mám z toho trochu bobky, kamarádky chlapeček měl ve dvou letech 22 kg a vypadal na čtyři roky 😖
No a co si budeme povídat, jak psala Marti, pěkně se pronesou 😀

A pro velký úspěch jsem přidala dvě těhu fotky, asi tak z 32tt. Teda když jsem na ně koukala, tak si nedovedu představit, že bych vydržela jako ty Markét do toho 40tt! 😝

daniellka
5. únor 2009

marrha - jo,určo je to lepší 😉 . Kluci je zvládaj úplně bezvadně, hrozně je to tam baví,nechcou jít vždycky domů a když je tam předávám tetě, tak mi pomalu ani nemávají, poklusem mažou dovnitř. 😀 Oni tam mají totiž neustálý program, zpívají,tancují,malujou,hračky apod. Doma se jim takhle věnovat nestihnu.
A ze začátku ty tety chtěly,aby jsme chodili postupně,napřed na dvě hodinky,na tři,že si jiný děti musí zvykat,plačou,kluci nebečeli ani jednou, oni tam mají asi jeden druhýho,takže úplná pohodička..
Jestli tam jesličky máte,tak vřele doporučuju 🙂 . Já si vždycky naorganizuju různý vyřizovačky, co s dětmi neoběhám nebo byl to byl nerv, nebo vygruntuju nebo zalehnu a dospím se..Třeba dneska, mám tu celej byt oblepenej igelitama a pán mi vybourává futra,to by byl s klukama horor. A toho prachu,fuj..
Ještě že ty jesličky jsou 😀

marrha
5. únor 2009

Verun 😀 no musíš to brát tak, že já jsem prostorově výraznější 😀 , takže se mi to tam kam mělo vejít 😀 😀 mělo se to kde natáhnout 😀 😀
ale na 32tt teda dost velký pupík 🙂

Verun...některé děti, takhle vypadají geneticky..jsou prostě macatí...a u něktrých za to můžou rodiče...překrmováním, ale myslím, že tohle není Tvůj problém 😉 ..naši teda pojídají pořád něco..ale třeba zbytečně sladkým je necpu..že byy měly každý den to vůbe...spíše jí takové ty kukuřičné chlebíky apod...samo někdy zhřeší a dostanou kokino, ale nemají to často..spíš v rámci nvštěv apod...musím to taky hlídat...mají to bohužel v genech po obou rodičích 😀 😀 , Niky je taky takový macek...přitom toho moc nesní...a pamlsky má taky na příděl. 😀 to jsme ale macecha, že 😀 😀 u nás platí..nesní oběd, není dobrotka 😀 😀 😀

Dani jesličky tu nemám...a ty co jsou nejblíž, tak jsou soukromé..a berou 6000 na měsíc...to nebudu mít za chvilku ani tolik mateřskou 😀 😀
je fakt, že dítka co chodí do jesliček zvládají pak i líp školku..i když...Niky jí zvládla úplně v pohodě..za to já první den probulela...že je poprvé u cizích...a ty 4 hodiny trvaly jako by to bylo 24 hodin 😝

marrha
5. únor 2009

Marti a supéééér, že na kardio už nemusíte 😵 😵 😵 😵

daiquiri
5. únor 2009

Mně všichni pořád říkali, že mám na dvojčata malý břicho a pak mi nějak vyběhlo 😀
Prostorově výraznější, to je hezký spojení 😀

Manžel je takovej velkej chlap, tak to budou mít asi po něm 🙂 Taky mám takový předsevzetí, že je nechci ládovat čokoládou a sladkým vůbec, jen vyjímečně. Můj bratranec jako malý pořád dostával něco sladkýho a první zuby mu vypadaly a byly úplně černý a shnilý 😖

Ty jesličky závidím, ale obávám se, že v Praze je docela problém sehnat umístění, už teď na jaře se půjdeme registrovat do školky, abych je vůbec měla pak kam dát 😕

Jo a k obědu jim musím dávat dohromady tři skleničky, ty pak dělím na půl, jinak jim to nestačí. Ke svačině jsem každýmu rozmixovala jeden banán a Pavlík to všechno spucnul, Barča teda ne, ale prostě jsou to jedlíci 😀

marrha
5. únor 2009

Verun 😀 😀 vím o čem mluvíš..taky mám jedlíky 😝 ...normální klasický jogurt, každému jeden kelímek nestačí...každý musí mít. min. 200g 😀 😀 a ještě by si jako daly...ale víc nedávám...to jim prostě musí stačit.. 😀 😀

a stěma zubama je to tak...musím zaklepat Niky má krásné zoubky...a u ní ve školce už mají děti kazy, prohnilé zuby apod..., ale někteří to mají geneticky...

už ted na jaře, jo?? tééda a máš pak jiostotu, že ti je vezmou nebo ani to není jistota?? Tady tě dřív k zápisu nevezmou a žádné registrace neplatí...pokud to není přes tlačenku...prostě pak to je na tom kolik dětí dorazí k zápisu 😝

a to i do školy...měla jsme zápis domluvený přes sousedku učitelku..protože na tu školu kde jde NIky, tak tma podle ulic nespadáme..ale pod tu co spadáme, tak t aje o ničem...a loni a předloni měli u zápisu 60 a 90 dětí...a letos je jenom 36 😕 přišla mi to hned říct...že je sice fajn, že jich bude ve třídě málo (musí být dvě třídy na tenhle počet), ale že škola přijde o dost velkou částku 😝 a že je možné, ž eje třeba ve 4 třídě pak budou spojovat....
docela jsme z toho taky byla vykulená...protože loni říkala, že hodně dětí nevzali, hlavně ty kteří pod tu školu nespadaly 😝

daiquiri
5. únor 2009

Koukám, že jsme na tom stejně 😀 Barča ještě v pohodě, ale Pavlík má fakt apetit 😀 Kdybys viděla jak byl včera ten banán velkej 😕 Byla u mě mamka a říkala, že to by stačilo dospělýmu. Měl ho před půl pátou a po sedmý už se hlásil, že má hlad 😉

Jojo, určitě ty zoubky jsou i geneticky, ale u bratránka to bylo tím sladkým, ten měl snad každou minutu v puse bonbon nebo čokoládu.

Nemám žádnou jistotu, ale půjdu se tam nějak pozeptat jak to bude za ty dva roky vypadat, jestli vůbec berou nějaký rezervace...V Praze je to děs, státní školky narvaný k prasknutí a na soukromou fakt nemám 🙄

Jako, že spojí dvě školy dohromady? To je děs....A jaktože ubývají děti, já myslela, že je to naopak????

No nic, já se loučím ,děti chrněj, tak se jdu aspoň v klidu naobědvat a pak vyrážím s kamarádkou na kafe, tak mi to aspoň uteče 🙂

daniellka
5. únor 2009

dai - klukům skleničky taky nestačily..Já jim to dávala dohromady s brambůrkama, s těstovinkama apod. i ted to tak dělám,když nemám navařeno,uvařim jen brambůrky do toho jednu skleničku,jako omajdu a moc jim to chutná 😀
Ale to už je jen vyjímečně, většinou jí už normálka jídla co vařím. 😀

egrzuz
5. únor 2009

Holky hlásím se k rodičům, kteří mají jedlíky 😀 Naše váhy na roce Jarýn 10.35kg a 9.34kg Kristýn

Oni si dají jogurt 220g a kleničku už snědí 250g 😀

Marti, to je supeeer, že nemusíte na kordio a je vše v pořádku

Dani, ty jesličky jsou dobrý nápad, já bych se jen bála, že budou děti hned nemocný 😒 Kolik tam mají dětí? Už vidím našeho mamánka, jak by tam byl.
Hlídání skoro žádný nemám a práce furt nad hlavu, tak by se to šiklo. Určitě tady něco v okolí bude

Kdy se nahlašují děti do školky? Já vůbec nevím 😲

S tím očkováním se taky pořádně ještě poinformuju 🙂

Holky už třetí den chutám ráno čůrání a vždycky se ta potvůrka vyčůrá, když to po hodině číhání se zkumavkou vzám 😠 Musím to nějak chytit, každé 3měsíce dáváme moč, kvůli těm ledvinám
A to bylo nacvičené 😀

kuzelka
5. únor 2009

ahojky
zuzi zkus posadit na nočník, já takhle chytala čůrání jak jsem šla s Kubou k dokymu, 20 min. jsem u něj seděla se skleničkou na pindovi a nic, tak jsem ho zkusila posadit na nočník (premiéra) a on se do 2 minut vyčůral 😉

marrha
5. únor 2009

Verun..né dvě školy, ale dvě třídy...otvírají dvě třídy..kde na půl rozdělí těch 36 žáků...protože v první třídě nesmí být tolik dětí a až budou ve vyšším ročníku, tak je asi spojí...ale ještě se prý uvidí...
no právě jsou z toho vykulení i oni...každý rok takový nával a letos nic 😕

Dani..my taky vyjímečně..dneska měly skleničku s rybou 😀 😀 😀

Zuzi..no správně se hlásíš do školky na zápis začátkem toho roku, kd začnou do školky chodit..., ale jestli je u vás hodně dětiček..tak zkus třeba písnout mailíka do školky kam je chceš dát, jak to u nich chodí 🙂

kuzelka
5. únor 2009

a s papáním u nás je "větší" jedlík Kuba, i když jak je ted nemocný tak drží dietku 😀 😝 a Barča a jídlo=katastrofa, to nechce, to jí nechutná, něco už nechce jen od pohledu 🙄 🙄 horor!! akorát bílou holandii může kdykoliv, jinak nic 🙄

marrha
5. únor 2009

Karin...neboj..chce být asi modelka... 🙂
to u nás je větší pažravec kristule a podle toho vypadá 😝 ...tak to tka vypadá, že holky u nás v rodině jsou macandy a kluci tkaové tintítka.... 😀

hele..to počasí si dělá co chce 😝
http://www.novinky.cz/clanek/160553-v-sobotu-bu...

kuzelka
5. únor 2009

hm... už ať je konečně JARO!!

daniellka
5. únor 2009

zuzi - je tam těch dětí 5-6.. Oni mají 2 třídy,menší a větší. Na 6 dětí 2 učitelky,to se nedivím,že nechtějí chodit domů,takovej servis 😀

děvčátka,já se loučím,jedu pro děcka a pak bude až do zítra u našich,máme to tu jako na stavbě a přes noc budeme bez dvěří,jen takový provizorní přiklopený,aby ty futra zaschly..To by s klukánkama asi nešlo..
Tož tak snad rodiče nezblbnou z nás a já z nich 😀

gapka.h
5. únor 2009

ahojky,
..tak už jsem zkrášlená 😉

Dai-no bříško ti fakt vyskočilo,ale šikovná mamča 😉

Jinak u nás pořád nějaká modřina,rvačka a pořád dokola...mám vrtulu v.....S tím jídlem-Ondra mi odmítá teplé jídlo,ale neřeším to...pár lžiček dá a zby´tek dojí Kuba.Ale křupky a přesnídávky -to by jedl 😉

danielka-ty jesličky bych brala i u nás 😉

..kluci se zatím se zdravím drží 😉

kuzelka
5. únor 2009

holky tak hezkou noc 😉

daiquiri
5. únor 2009

Dani, a není na těstoviny brzo v půl roce? Jen se ptám. Dneska jsem jim mixovala brambory a do toho dala skleničkovou mrkev.

Markét, aha, blbě jsem to pochopila. Nevěděla jsem, že je nějaký limit kolik může být dětí ve třídě. Teda logicky nějaký být musí 😀

Gabi, tak hoď fotku, ať můžeme chválit jak ti to sluší 😉

Já si dneska kafe neužila, nejdřív bulela Barča, pak oba, všichni se za mnou otáčeli, no klasika. Doma dostali přesnídávku, spucli každý skoro jednu celou 😨 Fakt nechápu.
A Barča asi bulela, že měla žízeň, pořád jim nabízím pití, Pavlík pije, ale ona ne. No jenže jsem zjistila, že ona neumí pít tím pítkem, když jsem tam dala normální savičku, tak hned sosala 😅

halkac
autor
6. únor 2009

Ahojky,

jdu nás zachránit - našla jsem nás až na 2. straně 😝

Tož máme po neurologické prohlídce: vše je v pořádku, děti jsou vyřazeni z kontrol, jen kdyby se něco nezdálo, máme přijít. My ještě stejně jedeme na konci února do Zlína na nedonošenecké, takže uslyším i jejich názor na to, jak jsou na tom děti s vývojem.
Nicméně musím dětičky opravdu pochválit - Jonášek i Magdalénka se předvedli. Ukázalai vše, co umí, a doktorka říkala, že tak pohodové děti už dlouho neviděla. Tak jsme se na sebe s Davidem podívali a potajmu se zsmáli 😀
Magdalénka je trochu šikovnější než Jonda (to není pro nás žádná novinka), ale víceméně žádné významné opoždění tam nenašla ani u jednoho. Mudra taky říkala, že chodit by měli tak kolem 15. - 16. měsíce...kdyby do té doby nedělaly děti pokroky, máme se objednat.

No a jinak jsme měli pěkný den - po prohlídce jsme si zašli na kafíčko do kavárny i s manželem, odpoledne jsem si šla na spinning s kamarádkami a noc taky nebyla nijak šílená.

JEN JEN JEN...holky, mám docela problém s Jonáškem. On na mě hrozně visí - chápu, že některé děti jsou úzkostnější a kontakt s matkou potřebují víc než druhé. ALE ALE ALE já prostě - když ho to chytne - nemůžu udělat nic. Ani si ho posadit vedle sebe: spustí hysterický řev (ale takové hysteráky, že skoro nedýchá), agresivně si leze zpátky na klín, pevně se mě chytí a drží se jak klíště. Je přimáčklej celým svým tělíčkem ke mně a odmítá cokoliv: hračky, jídlo, pití. Prostě se jen tulí a tulí a tulí, ani ode mne nezvedne hlavičku, jak je na mě nalepenej. A teprve, až on se nabaží, sleze. Jenže to trvá tak 3/4 hodiny!!!! Stává se to naprosto pravidelně: po ranním i poobědovém probuzení, pak když je před obědem unavený a někdy se to stane i v noci.
Už mě to fakt děsí! Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

marrha
6. únor 2009

Dobré ráno holky,

Kačko já tě naprosto chápu, mám doma něco podobného...akorát Davídek to dokáže vyhrotit tak, že když ho dáím dolů, tak jde a je sy schopný vzteky o něco rozbít hlavu..o hranu stolu...to mu je málo, tak jde a praští hlavou do pračky, pak do stěny...jenže pak řve už zase bolestí...slzy jak hrachy...děs...a jak píšeš..sleze si až s enabaží a uzná, že už mu tulení stačilo 😝 Taky nevím co s tím 😔
tohle je každý den několikrát denně, i když vařím apod..hrůza...a nechce ani k tatínkovi..to se začne zalamovat a chce ke mně 😀

Včera jsme nadala už jedné babce...byli jsme v obchodě stojíme ve frontě a ona stála za pokladnama...byla jsem ráda, že jsme se jakž takž vlezla do té uličky u pokladny , začala jsme vytahovat věci na pás a ona se rozhodla, že se tou uličkou protáhne na obchod za nějakým známým 😒 😠 , tka jsme jí řekla, jestli si dělá srandu a nemůže chvilku počkat, když už jsem tam napasovaná...a ona ne..ona se mi hrnula přes ten kočár, takže jsme byla nucena couvnout a posunout celou frontu za náma, abych jí mohla uhnout...a ona mi ještě začala hladit děcka a jééé dvojčátka já jsme taky z dvojčat...to už bylo na mě moc...tka jsme jí řekla, at mi laskavě nesahá na děti..že nevím co všechna z rukama dělala 😠 se jí to ještě dotklo....asi jsme agresivní..ale fakt nesnáším, když mi někdo cizí šahá na děti a ještě na jejich pusiny..na to jsme fakt alergická....
a na zlosti mi přidalo, když mi před 5 minutami před tím, řekla jedna babka "pane bože, vy čekáte další dítě? 😲 " 😀 😀 😀 😀 řekla jsme jí, že jo a že co jí je do toho 😀 😀 😀 😀

Verun...já taky nemám ráda, když mi děti začnou řvát..vždycky znervozním... 😝 😀

Kačko super, že už nemusíte na neuro...dětičky jsou šikulky, že to tak krásně dohnaly 😵 😵 😵

marrha
6. únor 2009

je si o něco schopný rozbít hlavu 😀 😀 ty brďo co to ze mě vypadlo..prý sy 😀 😀 😀

simonac
6. únor 2009

ahoj holky, jen vás pozdravím, jdme dnes s petou k zápisu, tak se musíme jít nachystat 😉

všem přejeme pěkný den 😀

kuzelka
6. únor 2009

ahoj
kaci, markét já mám doma to samý - to je celá Barů akorát ona do ničeho hlavou netříská, To Kuba jak se vzteká tak je úplně jedno kam sebou praští nebo třískne a pak samo slzy jak hrachy 😒 😒