Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
9. únor 2009

zdar babule,jak válčíte?

simi - marůdkovi brzké uzdravení!!

u nás vše oukej,dneska nečekaně mi doktorka naočkovalak kluky. já se tam stavila jen klůvli olezlé pusině a náhodou měla vakcíny a byl vhodný čas na očko,tak mi kluky píchla,to jsem ráda,aspon tam nemusím podruhý..
akorát musím na kožní,erik má tu pusu furt nějakou olezlou,po každém jídle mu to oleze,pak se to zklidní,furt dokola,už hodně dlouho.. 😒

dneska asi vyrazím na chvilku na kafčo s babama kamarádkama,trochu pokecáme,aspon vypadnu,je to hrozný,ten stereotyp doma.

tak hezký večer přeji,adios!! jdu hodit borce do hajan 😀

gapka.h
9. únor 2009

Ahojka,
tak u nás má kuba pořád zvýšenou teplitu...uvidíme,co z toho ....Byli pěkně ukňouraní oba dva ☹ ☹

Byla jsem v práci-podepsat daně...i s prckama.musím se přiznat,že bych tak jednou týdně klidně do práce šla-byla by změna.Ale nevím,co bych dělala z těch probdělých nocí ☹

Danielka-vem mě s sebou na kafíčko 😉 Já půjdu tak do hajan.....

...všem dobrou

tindra
9. únor 2009

já teda do práce nee,ale takhle si zaplavat nebo kafíčko,to bych šla hned.Práci mám nadaleko a navíc se v naší firmě projevila krize,takže i s vracením tam nemám šanci,snad vydrží,přála bych jim to.
marůdci držte se!

daniellka
9. únor 2009

gabi - já bych tě klíďo vzala. ale dneska by se ti to nevyplatilo 😀 Manža mě po hodině honem odvolal domů,Erikovi tekla krev z nosu,tak z toho chytl trochu paniku. Ono to vypadá blbě,když to má rozpaplaný po celým obličeji,krev na povlečení ataak, ještě se to manželovi nestalo,není zvyklej. ALe jsem ráda,že mi zavolal,lepší než kdyby něco bylo a on nevolal nebo si nevšiml..

mandarinka
9. únor 2009

Ahoj holky, omlouvám se že vám sem lezu, ale - v květnu bych měla jít na IVF, jestli všechno dobře dopadne. A já bych chtěla zavést 2 embrya, manžel jedno s tím, že na dvojčata se necítí. Mám otázku, vy tady většinou čekáte dvojčata po IVF nebo přirozeně? Díky za odpovědi

marrha
9. únor 2009

Ahojky..

Gábi tak snad se Kubíkovi z toho nic nevyklube..a jsou to třeba jen zoubky 🙂

Verun já nikdy nevážila jídlo..vždycky tak od oka 😀 😀
Dani prosím Tě....rvou se Ti kluci taky tak o všechno??? u nás to je někdy opravdu brutální..jako dneska...i když ,mají v rukách to samé...tak to musí brát jeden druhému..pak začnou oba řvát a vztekat se..a David samo musí jít někam pak praštít hlavou...už jí má samou modřinu 😝
dneska jsem byla zralá na Chocholouška 😀 😀 do toho mkě pořád zlobí ten zub 😠 😠 už týden mě zase bolí..ani nemůžu spát...dneska jsme opět byla u zubařky byla jsem tam i minulý týden...a je tma místo mojí, která je nemocná..tková mladinká...snad čerstvě vystudovaná..a dneska jen zvedla ruce a že neví co s tím 😠 , nechápu co tma jako dělá..napsala mi jen léky na utlumení bolesti..a konstatovala , že neví jestli tam není třeba zánět a zeptala se jestli mám teplotu 😠 😠
a jestli mě to nepřejde (asi tak samo od sebe), že mám ještě do konce týdne přijet... 😝 nemám zubařku v OV jezdíme do Frýdlantu...zkombinovat to s manžovou prací to taky není lehké..já nemám auto ani řidičák a ani hlídání....tka jsem z toho dost špatná 😢
tak jsem si postěžovala a můžu jít spát 😀 😝

marrha
9. únor 2009

Dani..krev z nosu?? A to samo tak od sebe nebo se někam praštil??
a máš pravdu..vypadá to hrozně..když třeba spadnou a rozrazí si ret..tak je krve jak blázen...já to vždycky obrečím a děcka jsou za chvilku v pohodě a ani neví, že něco bylo 😀 😀 😀

Mand..já už Ti psala 🙂

halkac
autor
10. únor 2009

Holky, dobré ránko!
Tady se pořád marodí☹ ☹ ☹ Ať je velkým a malým rychle lépe...přečkat čas, když není dobře, je skoro k nevydržení☹

Mandarinko, já myslím, že je to tady tak půl na půl...někdo přirozeně, jiní po IVF.

Markét, cože? Tos slečně zubařce měla pěkně vyčinit, ať něco udělá. Léky na bolest to jaksi nevyléčí☹

ajiik
10. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem na vás konečně jukla a vubec nemám čas a mrzí mě to. Kluci teď jsou nemocní průdušky. Nemáte některá s tím zkušenosti? Mají antibiotika a ještě mají inhalator. Musím jít Filípek tam houká. Ještě snad příjdu dneska se na vás mrknout. 😉

tindra
10. únor 2009

Marky no to by mě taky odvezli...já taky jezdím k zubákovi do Brna,ale budu se muset asi porozhlídnout tady,ještě jsem nebyla ani s klukama.Když jsem byla před měsícem,tak mi říkal,že je vezme,ale tam pojedu až za půl roku,tak si nejsem jistá,jeslti to počká,nebo by se na ně měl někdo kouknout,jeslti vše OK,ale zatím vypadají jejich zoubky jak perličky,dokonce jim vylezl sedmý,oboum jen s rozdílem jednoho dne.
Už máte tuto zkušenost za sebou?Otevřeli jim tam děti pusu?Z toho mám obavu,že se zatnou a zaboří hlavu na moje prsa 🙂

daniellka
10. únor 2009

zdar babulenky!!!

tak u nás jsou marůdci taky. ☹ Nic vážnýho,jen soplí a pochrchlávají,no..

marrha - jo,perou se o všechno, ted jsem už měla 2x úplně hysterickou 15-ti minutovou scénu,kdy už fakt nepomohlo nic k uklidnění, než nechat vyřvat 😖
ta krev - nevím,bud mu praskla žilka v nose nebo se bouchl..on spí na břichu,tak ta měl rozpaplaný po celým obličeji,všude po povlečení,spacáku,no manža se polekal,není na to zvyklej.. Já poprvý taky byla vyjukaná 🙂

halkac
autor
10. únor 2009

Tindro - já mám zubařku, která je zároveň moje kamarádka. A ta říkala, že děti nebere, protože je to s nimi šílenej boj - neotevřou pusu, kousají zubařku a tak. A že proto doporučuje jít, až s nimi bdue nějaká domluva. Ale zase moje pediatrička říkala, že po 1. roce máme ját na 1. kontrolu...to bych chtěla vidět, jak bych donutila děti otevřít pusu 🤐

Dani, tož to bych teda byla až hysterická, kdybych viděla zakrvácený dítě☹

Ajiiku, my na ty průdušky taky trpíme - pomáhají antibiotika, nic víc☹

daiquiri
10. únor 2009

Ahoj holky, všem marůdkům přeju brzké uzdravení! 🙂
U nás se jenom pšíká, zatím naštěstí nic jinýho...

Dneska tu nasněžilo, do toho leje, to je hnus....Už aby bylo jaro a sluníčko!

Dani, mně taky jako malý pořád tekla krev z nosu, dokonce mi jednou vypalovali sliznici a stejně to nepomohlo 🙄

Markét a Simi a kupovaly jste dětem mraženou zeleninu a vařily z ní? Já zatím dávám skleničky, jen uvařím bramboru nebo rýži, ale je to dost drahý, tak bych chtěla asi vařit jak to půjde...

My na jedenáctou vyrážíme na vítání občánků 😀

simonac
10. únor 2009

ahoj holky

veru -- já nedávám mraženou, ale normální kupovanou mrkev, brambor...,ale myslím, že mražená taky neva 😉

u nás se dnes jaksi nenídalo, snad nebudou oba marodi ☹

ted valím za petou na bruslák, pak písnu jak to s náma vypada 😝

tindra
10. únor 2009

fujky,ať už je to jaro tady,samá nemoc,kdo se má na ty drobečky dívat,jak je něco trápí ☹
jak se tu tak před půl rokem řešilo sedění v židličkách,někdo tu psal,že má ty nafukovací...jen moje hlava neudržela kdo.Našla jsem teď na mMB za 700,-paní prodává dvě,což mi přijde dobrá cena,jen si nejsem jistá,jeslti to naše rarachy udrží na místě?se připravuju,že začnem chodit mezi lidi a na návštěvy a tak,tak bych je měla v autě,kdyby třeba v hospě měli jen jednu(což je ve všech,jak jsem koukala),jen nevím jeslti to má smysl.Poradíte?
dai já taky kupuju čerstvou zeleninu,třeba z brokolice dám půlku pak do mražáku,ale myslím,že mražená by jim taky nevadila,stejně to budeš určo střídat...

juliet
10. únor 2009

Ahoj 🙂
Dai, u nás holky v srpnu vaří ze zmražené. Já se to také chystám vyzkoušet.

Tadeáškovi včea vylezl první zub a další už se také klube, tak je u nás veselo.

issaga
10. únor 2009

cau holky,

tak u nas rano svitilo slunicko, ted jsem uspala holky v kocarech na balkone a sotva usnuly, tak zacala chumelenice - snad je pak vyhrabu, az se vzbudi 😀 😀 😀

Marti z Motola furt nic 😠 ale rikali, ze to obvykle vychazi tak ctyri mesice po zarazeni do poradniku, takze to by byl tak brezen-duben... takze zatim nepanikarim, ze by na nas zapomneli 🙂

Kaci vy jse byli v Olmiku a ani jste nedali vedet? no tedat! 😠 si pisu! 😀

Veru ja jsem driv pridavala holkam vodu do vseho, i do sklenicek i do varenyho, lip jim to slo polykat. az ted maji uz normalni jidla bez vody, ale kdyz jim sem tam davam sklenicku, tak do ni jim vetsinou dam taky jeste trochu vody, maji kasovitou konzistenci rady 🙂
a porce jsem jim vazila a poctive zapisovala 😅

issaga
10. únor 2009

ja bych taky do prace jeste nesla... dokonce uvazuju, ze zustanu doma do 4 let, i kdyz mam rodicak napsany do 3 ... ale doslechla jsem se z firmy, ze s navratem po rodicaku dostavaji holky vypovedi (nejen ony, proste se u nas zacalo propoustet, dolehla krize) a tak vlastne nevim, co pak budu delat 🙄

mandarinko my mame prirozene, ale nejak nerozumim, proc se na to ptas? jak to souvisi s tim, ze se manzel na dve neciti?

u nas se holky taky o hracky perou a pisti u toho jak jezinky ... nechapu 😝

u zubarky uz jsme byly ve 13 mesicich... taky jsem cekala sileny sceny, pac holky se cizich lidi strasne boji vzdycky prvni chvili... ale pani doktorka nejdriv posadila na kreslo velikyho plysaka, a kteryho se holky vrhly 😀 a pak mi rekla at si sednu ja a vezmu si jednu po druhe na klin - nevim cim to bylo, ale zadna zcena se nekonala, holky ji nechaly nakouknout do pusiny a bylo ... tak pokud se nebude nic dit, tak mame prijit zase za rok

Veru mrazena zelenina je v pohode a tim, ze je zmrazovana vetsinou rychle po sklizni, tak je kolikrat i lepsi, nez ta co dlouho nekde lezi a prodava se jako cerstva - takze mrazene se vubec neboj 🙂
jinak taky kupuju vetsinou cerstvou a co hned nespotrebuju, tak si pripravim na porcicky a supnu do mrazaku

issaga
10. únor 2009

u nas misto snehu zacaly padat zmrzle ledove krystalky! 😕 😕 😕 uplne to busi do oken... jesteze holky uz spi, jinak v tomhle rachotu by neusnuly 😀

egrzuz
10. únor 2009

Iss, u nás je to obráceně, ráno chumelenice a ted sluníčko 😉 🙂

Víš, co jsem si uvědomila, když víš kód těch botiček, tak ti je u Bati stáhnou z jiné prodejny po celé republice, pokud někde jsou 🙂

K zubaři se taky chytáme nějak tento měsíc 🙂

Veru, já nevážila, jen odhadovala a vařila čerstvou a někdy jsem si dala zmrazit jako Iss a ptom , jak když to najdeš🙂

Marodi, at jsou brzo fit 😵

issaga
10. únor 2009

Zuzi ja ten kod nevim... a kdyz jsem chtela koupit botky u Bati naposledy - to bylo na podzim, tak mi to prave stahnout z jine prodejny nechteli, ze to nejde 😒 Tak jsem se tenkrat nastvala a sla nakoupit jinam 😝
...tak uvidim, jeste je porad brzo na koupi jarnich botek, tak pak uvidim

daniellka
10. únor 2009

tindra co to je,nafukovací židličky? neznám? nahoď prosím odkázek,at můžu mrknout 😉

gapka.h
10. únor 2009

Ahojka,
tak tady pěkně nachumelilo!!!Chytlo nás to se Simčou,jak jsme byli na stojáka na kafíčko 😉

Jinak Kuba měl dnes navečer zase 37,8-ale myslím,že to budou asi zuby,sama nevím ☹ ☹ Je protivný celý den,po obědě spal jen 40min.,za to Ondra spal 1,5h-ono nemůžou spát stejně,abych si odpočala 😠

Marki-u nás také bitka o hračky,to co má jeden,chce druhý.A k tomu se ještě kontrolují a opičí 🙂

Kaci-můj zubař mi také nechce vzít mé děti,prý neposlouchají jak mají-všeobecně...doporučil mi dětského stomatologa.Ale prý stačí tak poprvé v 1,5roce.Jaký na to máte holky názor???

Danielka-kdy jsi ty byla poprvé s klukama u zubaře???

daniellka
10. únor 2009

gabi - ještě jsem nebyla.. Zatím jsem je vzala k zubaři když jsem tam šla já,jen se mrkli do ordinace,v současné době sháním. Už 3 kontakty co jsem dostala mi řekli,že už neberou. Tady je to šílený, hrozně málo zubařů bere děti. Tak jsem zaúkolovala manžu at něco sežene. Už musíme jít..

simonac
10. únor 2009

holky dobrou, u nás se taky celý den knurá, Martínek je úplně šílený - snad zuby, vše strká do pusy, knučí - no děs ☹ snad bude někdy brzy líp 😉

marrha
10. únor 2009

ahoj holky...

jdu si postěžovat 😢 moje story pokračuje...celou noc jsme nespala...od bolesti jsme až brečela...ráno jsme volala manželovi...tak přijel a jelo se k zubařce...cesta byla šílená...myslela jsem, ž emi upadne celá pravá půlka tváře..v čekárně jsme čekala hodinu a v tom teple, to bylo něco....když mě viděla doktorka tka se zhrozila...a konečně se rozhodla, že tomu přijde na kloub a rozvrtala mi zub..udělala RTG samoi zánět jak blázen,.vymačkávala mi hnis fakt parádička...dala ATB, napsala další prášky proti bolesti..jenže to nepřestalo bolet ani po ubvolnění hnisu ani po otevření...takže jeslti mě to bude bolet tak dál....mám hned přijít a zub půjde ven 😔 😔 je to sedmička...by mi to ani nevadilo..ale představa, že už tak cleá rozbolavělá pusa ....ještě mě nikdy tak nebolel zub..neznám to a můžu říct, že raději bych rodila 😔
držte palečky at se to zklidní...doma dlám výplachy z hřebíčku a na netu jsmevyčetla alpu z hřebíčkem, tak bylinkařím...

jen jsme nepochopila, proč mi všechno tohle neudělala včera, když to nebylo ještě tak rozjeté...mohla mi ušetřit dost bolesti 😔

jinak ta naše původní zubařka..nám děti vzala v pohodě....vůbec to neznásilnuje...nechala nám děti na rukách..jen jim otevřela pusinky a koukla do vnitř....říkala, že na věští prohlídky je dost času 😉

kuzelka
10. únor 2009

ahojky
tak my u zubaře zatím taky nebyli...

veru já jídlo vážím, nemám totiž na to odhad 😅 ale děti vůbec nesní tolik co by podle tabulek jako měli "sežrat" 😀 😀 😅
a k tomu Bára dneska nejedla ani večeři, tak snad nebude ve 3ráno hysterčit hladem 😝

kuzelka
10. únor 2009

markét to je mi líto ☹ snad už to bude zítra lepší 🙂

daniellka
10. únor 2009

marrha jéžiší marjááá!!! držím palce,zuby jsou svině!!tak at to brzo přejde. Výplachem slivovičkou nic nezkazíš, je to výborný 😀

tindra
10. únor 2009

Dani tohle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20084456
Kuželko a kde jsou nějaký tabulky co by měli sníst?Mě sní tak cca skleničku na oběd....někdy....někdy nic
Marky chuďátko,mě už od 18 rostou osmičky,jednou tak za 3 měsíce povylezou,se divím jak to,když už je to tak dlouho,ale furt se jim to daří,bolí to jak čert,ale tobě teda nezávidím,musí to být 1000x horší