Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
6. bře 2009

u nás jsou ve velké oblibě všechny hrací hračky,a už hooodně dlouho,tak od roku,i sokoliv,co se může různě stavět,skládat na sebe do sebe apod. Ty velké kostky duplo,super. (je to vlastně jak zvětšený lego),to stavěli furt,pak jsem musela dokoupit na Vánoce další a ted už staví obrovský věže. Kelímky do sebe,na sebe, hrozně je baví knížky (z toho už jsem na mrtvici,přečtem je za den tak 50x 😝 ) . a taky děti hrozně bere bublifuk 😀

daniellka
6. bře 2009

jo a k těm dřevěným hračkám. mně se to moc líbí,pár jich už měli, ale dřevěný hračky kluci vždycky nějak rozeb raly, nebo ty hračky nic nevydrží,prostě všechny jsou zničený..tak nevím,už je nekupuju.. ☹

daiquiri
6. bře 2009

Dobré ráno!

Kačí, mně právě přijde, že Pavlík má teď večer problémy s usínám, pže se chce přetočit v postýlce na bříško a v tom pytli mu to moc nejde. Ale ráno jsem ho našla na bříšku i v tom pytli 😀 Už aby bylo teplo, to nebude potřeba ani pytel 😉
S tím solárkem, kadeřnicí, kosmetičkou si nic nedělej, jsme na tom stejně, barvu mi dává mamka, teď už teda zas prosvítají šediny, na ostatní není čas a přesně jak u vás ani peníze. Nehledě na to, že manžel teď jezdí domů až tak k osmé, tak ani nevím, kdy bych tam došla 😖

Gabi, u nás se poslední dobou vstává pořád kolem 6:00. To je nakrmím, pak je dám na chvíli do postýlek, abych mohla vyvenčit psy a dát se trochu do kupy. Pak je mám v ohrádce, sedím u nich, podávám hračky, povídám, ale to je pak zas nebaví, tak teď jsou u mě v lehátkách a jsou v klidu 🙂

Zuzi, tak snad dneska co? 😀 A kdy se dozvíš jestli to bude dneska nebo zítra? A bude pak Jarda nějakou chvíli doma, nebo hned zas do práce? Ty jo, to bude dojemný, přivítání po takový době! To se nám tady asi nějakou dobu neobjevíš 😀

Karin, musel to být ale příjemný relax, já bych to teda brala, tmavý svalovec hmmmm, kde že jsi to byla? 😀

Markét, to jsou moc hezký odkazy, musím si je uložit!

marrha
6. bře 2009

Dani 😀 tak já mám opačnou zkušenost...ty dřevěné heačky jsou věčné...já mám nějaké ještě po NIky a pořád jsou OK..a to si s nima hrály i dvě děti od ségry 😅

jo a cestovní postýlky..loni na dovču jsem kupovala tyhle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21102696&tab=1
na MMB je edna paní nové prodávala za 1100,- no nekupte to 😀 ...měli jsme je jen na dovolené...takže nevím jakou majíí výdrž...uvidíme letos... 😀

fiallinka
6. bře 2009

halkac: no to já právě taky nevím, co je to to zatěžování 🙂, prostě mu nechci ublížit...

Děvčátka moje, když jsem se tu tak rozjela s těma dotazama, tak ještě jeden - pokud máte dvojčátka po ivf a zároveň vám našli nějakou trombofilní mutaci, napište mi třeba do IP, jestli jste si píchali injekce apod...

Já jsem totiž od včerejška docela v šoku - mně tromb. mutace našli, ale na hematologii ve Zlíně mi ještě vzali krev a pak řekli že ok, že nic píchat nemusím. No a teď, protože když vám dítě zemře na trombózu, logicky si to s trombofilní mutací dávám do souvislostí a začínám pátrat po tom, kde se rpo příště nechat vyšetřit a co udělat, aby se to neopakovalo...takže jsem jen tak cvičně zatím zaslala dotaz do internetové poradny a odpověď mne opravdu překvapila, v podstatě z toho vyplývá, že jsem si heparin píchat měla a že jsem tomu možná mohla předejít. Jasně, když mne neviděl a nezná dokumentaci, tak střílí od boku, ale fakt jsem dost vytočená, navíc se na netu dozvídám, že opravdu většina holek s tím, co mám já, píchala injekce... no schválně si to přečtěte...
http://www.porodnice.cz/node/44602

marrha
6. bře 2009

Fial..tak jsem to četla...a dost jsem teda překvapená...z toho jsem pochopila také, že se tomu dalo předejít...a že na vině mohou být lékaři, kteří Ti řekli, že si nic píchat na to nemusíš 😔

daiquiri
6. bře 2009

Leni, a není tohle na právníka? Třeba se s ním jen poradit jestli to není zanedbání péče?
Vím, že děťátko vám to nevrátí, ale aspoň to nenechat jen tak, aby se to nestalo i další mamince.

fiallinka
6. bře 2009

daiquiri: no, problém je, že já jsem právník 😉, a přestože to asi zanedbání péče bude, tak asi ne tak velké, aby mi některý soudní znalec potvrdil, že to bylo fakt špatně...ale kdyby náhodou jsem se k tomu dopátrala, že fakt jo, tak možná bych přinejmenším nějaký nárok mohla u nemocnice uplatnit, no nicméně je to podružné - ale pokud by to fakt byla pravda, tak s tím asi něco dělat budu.

holky, já jsem po tom teď na netu dost pátrala a fakt si myslím, že kdybych třeba to ivf řešila v Praze, tak jsem vysoce riziková a píchám si ten heparin ještě teď, fakt jsem to včera dost obrečela, i když chápu, že tahle odpověď byla jen takový "nástřel"... Nejhorší je, že já jsem to tehdy už neřešila, spojovala jsem si to spíš s potratama a já jsem žádný problém ani předtím ani po ivf neměla, a vůbec mne nenapadlo, že by se to mohlo projevit i později a takhle...

Samozřejmě, mohla to být náhoda, ale teď už si tím nikdy nebudu jistá.

simonac
6. bře 2009

ahoj holky, nějak ted opravdu nestíhám ☹ je to mazec, oba chtějí chodit, nevím co dřív 😉

jen jsem proletěla co píšete a fial je to fakt hrozné jestli se tomu dalo zabránit ☹

fiallinka
6. bře 2009

no, tak mi to potvrdil po netu ještě jeden doktor, že jsem si to píchat měla, ten je z Ústavu pro lékařskou genetiku a cosi kdesi 🙂 v Olomouci, tak ten tomu asi rozumí.

Nikdy mi stejně na 100% neřekne, že to bylo tím, ale jisté je, že jsem riziko mohla snížit.

simonac
6. bře 2009

fial - tak to je fakt děs!!!! nevím co k tomu dodat ☹

gapka.h
6. bře 2009

AHOJKY,

TAKY NESTÍHÁM....PŘED CHVÍLÍ JSEM DORAZILA DOMŮ 😝

fIAL-TAK NEVÍM,CO K TOMU ŘÍCT....JÁ SE V TĚCH DOKTERECH UŽ TAKÉ NEVYZNÁM,ALE KAŽDOPÁDNĚ SE TOMU DALO ASI ZABRÁNIT...BA ŽIVOT UŽ NIKDO NEVRÁTÍ 😔 😔

Zuzi-kde jsi????Teď na nás nebudeš mít čas,co?????Jen si užívej tatínka 😉

..jinak k těm hračkám-u nás je teď v oblibě žirafka od Fisher-hazí se do ní kostky,jinak kostky a puzzle,co vydává zvuky.Také zvukové knížky a hlavně,když se v tom okýnku něco schovává 😉

Ale jinak zkoumají vše,dnes dopoledne se bavila např.tím,jak jsem vytahovala nádobí z myčky 😉

egrzuz
7. bře 2009

Ahoj holky, jdu na chvilku pozdravit 😉

Tatínka máme doma včera od 16h,děti už jsou dneska úplně v pohodě.
Včera na něho teda koukaly vykuleně, ale do 5min byl Jarýn v pohodě. Hrál si s ním, uakzoval, co všechno umí, smál se na něho, mazlil se s ním, takžen úplně v pohodě
Kristýnka teda byla víc vytřeštěná, nechtěla k němu, když se na něho podívala, hned brečela(ale přitom se stále ohlížela, kde je) a nakonec asi v 17h usnula u mě v náručí. Spala hodinu, když se probudila zjistila, že ten fousatý pán je taky ještě a znovu řev. Až těsně před jídlem si jí uplatil flaškou a podala mu ruku. Bylo to fakt dojemný. Bylo úžasný pozorovat, jak postupně si tátu znovu připouští. Protože se prospala odpoledne , dělala nám společnost až do 22h, to se kamarádila čím dál víc🙂) Tatínek jí dovolil vše zakázané(na počítač, ovladače, telefon, moje brýle) Nakonec byly kamarádi taky 😀
Dneska už je to úplě v pohodě, furt k němu oba chodí a předvádějí, co umí. Takže to tak hrozné nebylo 😉

Jo a jinak večer úžžžžžžžžžasnýýýýýýýýýýý 😉 😀

marrha
7. bře 2009

Zuzi...tak to je super, že už máš manžu doma 😵 a on je určitě taky rád..v jeho očích musely děti hodně vyrůst, ne? 🙂

a děti zo zvládly úplně v pohodě...možná si postupně pak vzpomněly, že je to tatínek..já myslím že určitě 🙂

a už tatínka nikam nepouštěj 😀 😀 🙂

tady lije jak z konve 😝 , to zase bude dlouhý den....
přidala jsem pár foteček, tak když tak jukněte 🙂

gapka.h
7. bře 2009

ahojky,
..tak tady taky lije 😝 😝 Naštěstí za chvíli vyrážím plavat a děti budou s tátou.Pak jdu k séře popřát synovci-je Tomáška..tak nám to snad nějak uteče.Ale drnkání chvíli venku mě stejně nemine 😉

Zuzi-to je fajn,že jsou opět kamarádi.Musel to být pro ně šok 😉 Jak byl vlastně dlouho pryč???

Marki-fotečky pěkné!!!To máš ale pomocníky na úklid,že???

daniellka
7. bře 2009

čus babule!! 😀

marr - super fotky! to je jak u nás!! s tím vysavačem 😀 jinak si jsem jistá ,že od takové kočky by se taky nechali rádi pusinkovat 😀

simi - to budou fofry 😀 ale jen chvilku,pak už celkem v poho.. 😀

zuzi - super,tatulda je doma,muselo to být krásný,to uvítání,první večer 😀
a ted na řetěz,uvázat 😀

my zase marodíme. kluci teplotujou a erik prozvracel noc,chjo chjo..

dai - nějaké hračky bych poslala,už bohužel nemám ☹

egrzuz
7. bře 2009

Markét, říkal, že to jsou úplně jiné děti než když odjížděl 🙂 Kristýnku málem zašlápl, když šla za ním. Neuvědomil si, že už lítá 😀
Perfektní fotečky, jsou to krásné dětičky všichni tři a veliký pomocníci

Gabi, byl přesně 3měsíce. Ale faktem je, že to uteklo.
Dneska mi říká, že to muselo být náročný, když to vidí, kolik je s nima práce. 😀 Tak jsem dostalka takovou pochvalu 😀 😀 😀

Dani, už je uvázaný 😉 😀 😀 😀
No, říkal sám, že už nikam nepojede, tak uvidíme.

Veru a jaký hračky myslíš?

halkac
autor
7. bře 2009

Holky, díky moc za tipy na hračky - už jsem jich řadu zkoukla a moc se mi jich líbí! To zas bude vítr v peněžence, chi chi.

Jinak já prostě musela nakouknout, i když už jedním okem sleduju začínajícího Medvídka, protože jsem byla zvědavé, co se dělo u Egrtových 😀 😀

A jinak - my máme za sebou veliké poprvé: nechali jsme celou noc hlídat prcky a šli s Davčou pařit. Vrátili se po třetí, ale už v sedm jsem si pro mrňata valila - stýskalo se mi, jsem prdloš🙂 Holky, ale na té chatě, kde jsme byli, jsem úplně zapomněla, že jsem máma ! Pařila jsem jak zamlada a dokonce měla i ten samý pocit 🙂 No jen dnes jsem si nostalgicky vzpomínalo, jaké to bylo celou sobotu proležet u TV a pojídat česnečku 🙂

Fial - úplně chápu, co prožíváš. To "co by kdyby" je hrozně smutný. Moc dobře to znám - sice v podobném případu, ale je to skutečně hodně blízké. A ta nejistota fakt trápí. Na druhou stranu - je strašně dobře, že jsi zapátrala - do dalšího těhu budeš vybavená !!!

No holky, tak já jdu stejně jako vy sledovat Medvídka...chi chi chi...at tu nejsem dvě hodiny sama.

simonac
8. bře 2009

ahoj holky

zuzi - to je paráda, že už je manža doma, že?? ty líbánky ted vám můžeme jen a jen závidět 😉

kači - závidím pařbu, to já se ještě nedostanu ven asi hooooooooooodně dlouho, moje odhodlání ukončit kojení nějak selhalo v noci kojím pořád a ty noci jsou u nás pořád opravdu děs - martínek jakštak - nakojí 3-4 ale spí, krisý nakojím 3-4 a během toho ještě tak 5x vybřaskuje, no děs!!!! 😠

peta je na hokeji, čekám až dojede menža, veme děti a já budu moci uvařit oběd, s dětma mi to opravdu nejde, mám totiž kuchyn dole, a všechny zbývající místnosti v 1. patře, takže neustále běhat sem a tam, to teda nee 😒

všem pěkný den 😉 😉 😉

daniellka
8. bře 2009

krásnou neděli přeji!

kaci tak super,že jste si vyrazili..to se čas od času musí.. 😉

simi - tobě přeji pevné nervy při odstavování.. at to brzo zvládnte,jinak padneš za vlast.. já bych to už nezvládla.. 😢

zuzi - a co manža vykládal za "zážitky" z Afgánistánu..Napiš něco,hrozně mě to zajímá,slyšet to od člověka,který tam opravdu byl. 😉

gapka.h
8. bře 2009

Ahojky,...
Danielka-co hošani,už je líp!!!

Simi-s tím odstavováním jsme na tom stejně..Budeme muset spolu někam zmizet 😉

...to já budu mít dnes navařeno...přírodní na šťávě,volské oko a pečené brambory,opět od mamči 😉

zuzi-jo,písní,také jsem zvědavá jaké to tam byli.Nedovedu si to představit,kór ty děti,jak tam trpí!!!! 😢

daniellka
8. bře 2009

¨gábi už je to lepší,v noci nikdo neblinkal,tak sláva.. 🙂
ted tady lítají jak draci,sundali si papuče i ponožky a lítaj po té studené dlažbě,hrozně je baví jak mi pleskaj nožičky o zem,strašně se tomu řehtají 😀

gapka.h
8. bře 2009

...holky,kde jste???Já,že něco nového 😉

Dostaly jste dnes kytičku na MDŽ????Já jo,ale to ,že mám svátek 🙂 🙂

egrzuz
8. bře 2009

Ahoj holčiny,

tak se jdu na Vás podívat od líbánek 😉 🙂 Je to fajn, připadám si jako s jedním dítětem , když jsme na ně zase dva 😀 😀

Dani a Gabi, já o tom moc nemůžu psát, CO SE TAM DĚLO, MANŽA BY MĚL PRŮŠVIH. Tak do IP ju? 🙂

Kači. to je super, ná bych taky vyrazila na odreagovačku. Moc ti to přeju

Zítra jdeme s dětma na oční, tak držte pěstičky 😕

marrha
8. bře 2009

ahojholky..

Zuzi..já chci taky IP 😉 ...a je jasné, že o se o tom veřejně nemluví 😉

já dneska dostala kytičku na MDŽ 🙂

Gábi všechno nejlepší k svátku 😵

Dani..tohle nai taky miliujou a je jim jedno jeslti je venku -10 😀 😀 a zem je studená 😝

daiquiri
9. bře 2009

Zuzi, ty jo to muselo být přivítání, určitě ukápla i slzička ne? A měli jste prcky doma přes noc nebo ne? 😉
Myslela jsem hračky co chrastí, šustí nebo vydávají nějaký zvuky...
Mě by taky zajímaly ty zážitky, prosím taky IP 🙂
A jak to teď Jarda má? Má volno? A jak dlouho?

Kači, tu pařbu závidím, i když já byla v lednu přes noc na těch horách, ale na děti jsem pořád myslela a hrozně jsem se těšila domů 😀

Gabi, opožděně vše nej nej k svátku. Já teda kyti nedostala, ale mamince jsem jí koupila. Včera nám hlídala dětičky, my se jeli podívat na veletrh For Kids.

simonac
9. bře 2009

ahoj holky

dai - a co tam bylo zajímavého 😉

dnes u nás bude dopoledne asi veselo, venku prší a já se rozhodla, že dnes nastal ten správný den na učení dětí spát doma a nejen v kočárku, jen aby to oni pochopili 😒 😠

daiquiri
9. bře 2009

Simi, bylo tam spoustu hraček, ale jelikož jsme před výplatou, tak jsme nic nepořídili ☹ Jen jsem pobrala několik vizitek na to co mě zaujalo. Nějaký aktivní chodítka atd....No uvidíme, co pak využijeme.

U nás lilo celou noc, teď svítí i sluníčko, jsem zvědavá jestli to do odpoledne vydrží.

simonac
9. bře 2009

dai a co děláte dopoledne, já si s něma do ted hrála, ted jsem je dala do postýlek , ale na spaní to moc nevypadá, spíš na řvaní, přitom, kdybych je položila do kočárku spinkají do minuty ☹

daiquiri
9. bře 2009

Mám je chvíli v lehátkách, pak v ohrádce, podávám jim hračky, zpívám, povídám, jenže to je za chvíli přestane bavit, tak pak je dám zase do lehátek, připadá mi, že se jim tam líbí víc, že mají větší rozhled. Teď jsem je dala spinkat, naštěstí jsou takhle dopoledne zvyklý spinkat v postýlkách.