Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
30. bře 2009

Ahoj holky..

Zuzi video super...jak píše Dani, jde cítit z toho ta atmosféra..mě hodně brala n azačátku ta hudba 😝 , jsem cíťa no...

Simi to je dobrá cena za postýlky, vždyt za tu cenu prodávají použité....to už s evyplatí jít fakt do nové..já mám taky cestovní postýlky..zatím jsm epoužili jednou na dovči a dobrý a letos je berem zase...

Ajiik, naši už usínali sami, ale mám je od začátku rozhozené..uý od malička se navzájem rušili, takhle to vyhovuje všem 🙂 A mě nechodil pomáhat nikdo..na všechno jsem od začátku sama (manža v práci), ale upřímně, nevím jestli bych snesla, kdyby mi tu často někdo stál za zadkem 😝 , jka se znám, byla bych spíš z toho rozhozená..tak mám svůj řád atd...samo každý do toho nekafrá..ale vím jaká je moje mamka,myslím, že by to brzo asi skončilo hádkou 😀

Marti ten výlet byl ted nebo teprve bude? A jestli byl ted jak bylo? 😵
U ns je hnusně, prší..od minulého týdne jsme všichni nachcípaní at už je fakt teplo už mě to štve 😝

ajiik
30. bře 2009

Marrha: mě to taky leze na nervy, ale teď jsem si prosadila a byla jsem s klukama sama celý týden, ale tchýně si našla důvod aby mohla přijít 🙄 a hlavně já ji neumím moc odporovat mám zní respekt a když něco odmítnu, tak jsem nevděčná... 😔 je to těžký

Kluci se taky rušej ale večer usnou v pohodě. Jen dopol. nebo odpoledne je to děs 😠

daiquiri
30. bře 2009

Ahoj holky, tak snad už nás konečně tenhle týden překvapí jaro ne? 😀

Ajiik, já najela na dopolední spaní v postýlkách asi v 5. měsíci. Zatím se nám daří, kolem desáté je nakrmím a pak jdou spát. Většinou to trvá chvilku, snad to tak zůstane. Odpoledne už mi moc nespí, většinou tak cca 20 minut v kočárku.

Simi, nad těma postýlkama taky uvažujeme až pojedeme ke kamarádům na chatu. Občas mívá akce i Interspar, tak si počkáme a pak je taky koupíme.

daiquiri
30. bře 2009

Zuzi, video super, Jarda je šikula, skvělá hudba! Ale po pravdě mě to docela dostalo, skoro se mi chtělo brečet - nééé, těhu nejsem 😅 Ale najednou si uvědomuju jak se vlastně máme hrozně dobře. Žijeme si v klidu a míru a naše problémy jsou banální oproti tomu co se děje tam! ☹

ajiik
30. bře 2009

Dai, kluci taky spinkají dopol. v postýlkách někdy jdou ven, ale teď spíš jdu až odpoledne. Dneska jsem zkusial je dát oba dva najednou. A Tomik usnul zachvilku, ale musel si trochu vypít mlíčko a Filda nakonec usnul až po hod. páč se pokadil a pak jsem ho musela uspat na klíně, ne a ne zabrat 🙄 Ale budu to zkoušet oba naráz aby si zvykly, ale když budou řvát jak paviáni, tak je budu muset zase uspávat zvlášť 🙄

egrzuz
30. bře 2009

Ahoj holky, díky za pochvalu videa 🙂 , Hned to Jardovi řeknu, bude rád. A poznaly jste ho??? 😉 😀

Ajik, u nás spí ještě Jarýn venku sám v kočárku. Kristýnka usíná sama v postýlce, ale až asi od roka, do té doby to byl docela horor, takže neboj, upraví se to.
S tchýní nezávidím 😝

Postýlky super nákup Simi

Holky strašné neštěstí, rozbil se mi notebook a jsem bez příjmu 😝 😝 😝

marrha
30. bře 2009

Zuzi já ho asi poznala...ale nebyla jsme si jistá..byl tam "trošičku" zarostlejší 😀 😀 jestli to byl teda on 😀
Zuzi...rozbít s emi notas...tak vraždím...jediné spojení ze světem... 😀
My dneska skončili u mudr..a všichni tři mají ATB 😔

halkac
autor
30. bře 2009

Krásné odpoledne !

Zuzi, taky jsem koukala. Nakonec jsem to pustila i na velikou TV a čučel i Davča...fakt to Jarda krásně setříhal, je to působivý ! Je to památka, byť na děsivý chvíle! No a já tvého manžíklka teda vůbec neviděla..jen jednou zkraje na jedné fotce, jak je tam celá skupinka, jsem zaváhala...musíš mi pak napsat, v které minutě si na něj mám počíhat 😝

U nás dnes vládne klidná atmosféra - děti asi cítí, že maminka je smutná. Dnes jsme přišli o 4letého našeho pejska Geryčka...bylo to moje první miminko ☹ Ale, holky, ty děti to opravdu vycítí! Ony za celý den ani nezakňouraly, nechávají mě být a tesknit...

A jinak jsme v sobotu měli moc příjemnou návštěvu - přijeli dva páry našich kamarádů a měli jsme jít koukat na Valašskou ralley, ale asi jste slyšely, jak to dopadlo. Závod byl skončen, protože v Rybí auto vylítlo ze závodní dráhy a zabilo tři lidi (chlapa a dva 13leté kluky)...tak už vím, že děti nikdy nepustím dívat se na auta na místo, které neschválím!!!

Markét, s tou nemocí a hlavně ATB je mi to líto...vím, že jsi nepřítel antibiotik. Já zas toliko ne, vždycky mě hrozně uklidí, když vím, že léčba zabere rychle a bude účinná...

Zuzi, notase musíš vyléčit!!!!!

Ajiiku, s tchýní mám to samý !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Je to na dlouhý řeči 😒

marrha
30. bře 2009

Kačko to je mi moc líto, že doma smutníte 😔
ale pokud byl Geryček nemocný je mu už líp 😵

jéé..já nejsem úplný odpůrce ATB..jen nemám ráda, když se píšou zbytečně...když vidím, že to jinak nejde, tka jsem taky ráda, že je dostanou a vím, že se jim uleví....to spíš bylo s tu starou mudr...ta prostě už psala ATB od dveří...proto jsem byla vždycky naštvaná...tka jak NIky loni v létě..neměla nic na prudůškách..jen kuckala a ona jí dala ATB jen pro jistotu!!! a to ještě pro dospělé 😠 přitom je Niky hodně na léky alergická..má šílené reakce..to nevím co by to s ní udělalo...pak jen řekla manželovi, že to neva, že je dává i svým dětem....ale jestli chce, ž emu teda napíše pro její věkovou skupinu...tož asi tak 😔

O té ralley jsme četla, je to neštěstí...,ale nechápu lidi co fakt chodí tam jde nemají..zvlášt s dětma 😔

juliet
30. bře 2009

Ajiku, já jsem také naučila děti spát po dopolední svačině ... teď už lehnou a spí. Většinou se Nelinka budí dřív, tak ji vemu k sobě a nechám Tadýska dospat, ale začátek se nám podařilo skloubit. Odpoledne nespí, jen v kočárku.

Teď jsou také nemocní, měli teplot, rýmu a kašel - dostali ATB. Po týdnu jsme šli na kontrolu a dr. mi zdrbla, že jsme nepřišla dřív, že jim ty prášky nezabraly ... tak dostali jiné 😝 tak doufám, že už zaberou.

Jo a tchýně chodí jen vozit, občas se přijde podívat. Moje mamka také nechodí a já jsem ráda, jen bychom se hádaly 😔 Když přijdeme na návštěvu tak je to fajn, ale za zadkem bych ji nechtěla.

To video je hrozně působivé, už jsem pár podobných zemí navštívila, ale ten Afgánistán nebo Pakistán bych nedala ... vždycky si pak hrozně vážím toho, kde a jak žiju.

simonac
30. bře 2009

holky, viděly jste zprávy, jak zese nějaké mimi umřelo na pneumokoka?? já vím, že se to tu řešilo, ale nechce se mi to hledat, dáváte děti očkovat nebo nee??

ajiik
30. bře 2009

Juli, kluci spinkají dopoledne v postýlce a odpoledne v kočárku anebo obráceně. Ale někdy spí Tomik venku chvily jak kdy A Filípek ten spí hodně venku. Dneska se mě zbudily po 5hod. a pak usnuly do půl 9 a pak ještě dopol. spaly Tomik 2,5 hod. a Filda asi 1,5 hod. a pak i odpoledne venku spaly. Někdy je to v poho jindy na mašly 😝

S těma babičkama je to dost těžký 🙄

Simi, chcem dát kluci o očkovat, ale asi ne hned. Já jsem zprávy neviděla a děsí mě to co se může stát. Naše kluci jsou vymodlený....

septim
31. bře 2009

Ja holky ockovane mam. 😉 Ja se takovych veci moooc bojim. Strejda je primar v nemocnici a taky mi to doporucoval. 😉 Vim ze to je jen proti par druhum, ale pry proti tem nejagresivnejsim tak nevim. Kazdopadne mam dobry pocit. 😉

daiquiri
31. bře 2009

Krásné slunečneé ráno!
Kači, přiznám se, že šmíruju na vašich stránkách, tak jsem to četla. Je mi to moc líto, sama mám dva pejsky, tak vím, že jsou to za dobu členové rodiny! ☹

Juliet, u nás je stejný režim jako u vás. Taky je ukládám po svačině, Barča se taky budí dřív, Pavlík dospává. Odpoledne v kočárku to zalomí tak na 20 minut, víc ne.

Mně hodně pomáhá moje mamka, jsem jí vděčná, když může jít z práce dřív, tak jede sem a když Martin jede někam přes noc, tak tu spí. Tchyně ani ťuk 😝

daniellka
31. bře 2009

nazdárek děvčátka ,jakpak se máte,co nového?? 😀

kaci - to měm moc mrzí,s pejskem. já mám psa celej život a vždycky jsem strašně smutnila když umřel. tak se drž! můžu se zeptat,jak to,že jste o něj přišli,4 roky je přece mlaďoch..?

simi - viděla jsem,včera jsem se nedívala,předevčírem myslím..jestli je to ten stejný případ,tak to ale byl opět typ too pneumokoka,na který se neočkuje.. Já s tím nevím,no..doktorka mi říkala,že jde spíš o masivní kampaň. 6e ten ty,který se právě objevuje,není očkován a to co je očkované se vyskytuje v naprosto minimálním množství. takže zatím jsem nedávala. měli toho očkování poměrně dost a ted ještě jedeme sérii proti klíšťové encefalitidě.
ale jistější je je mít asi naočkované,že jo, o tom nelze diskutovat.

tindra
31. bře 2009

TAK začmu odzadu:já kluky nechala očkovat,zadara,tak jsem toho využila,platit to počkám tuším až do 2 let,kdy je injekce jen jedna,jeslti jim to někdy pomůže se uvidí,každopádně když teď uvažují o plošném očkování,snad to k něčemu bude.
Kači pejska je mi líto,vždycky když někdo odejde je to strašný.
Tchyni neřeším,už tu byla 2x od vánoc,mamka mi pomáhá,ale spíš ji tu mám někdy jako třetí dítě 😀 .nakrmit a hlídat co s klukama vyvádí 😀 ale ne,když jde vozit je to úžasné,uklízet v klidu aniž by mi někdo vysel na nohavici 😉
režim máme taky po svačince spinkat v postýlce a pak odpol se dívat na pejsky,ptáčky,auta....většinou zaspí už jen Máťa.Ale na jaře-teda spíš v létě jim to asi posunu tak,že spaní jen jedno po o.v postýlce a pak ven na hraní.uvidíme.
Noa tím naším výletem,spíš to je od našeho táty fligna,určo si domluvil někde nějaký rybaření a nás vezme na výlet aby mě pak umlčel,že jsme taky byli.......jak ho znám.Ale ještě musí dodělat koupelnu u bráchy 😒 .Já byla včera u ségryna celý den,už jsem to nastupování do auta zvládla na 1.Chce to fakt jen tréning 😉

simonac
31. bře 2009

ahoj holky, já byla dne sna třetím tetování kontury rtů - 2x mi tam nic nezůstalo, tak uvidíme jaká ze mě bude krasavice ted 😀 😀 😀 😀 😀

gapka.h
31. bře 2009

ahojky,
..já se stydím,ale nestíhám vás 😝 Víkend nabytý a dnes mi nešelPC.Mám vás dočteny,dokonce poznámky na papír 😉

Já se dala teď 2krát týdně na plavání-bez dětí,potřebuji orazit 😉 V pátek jsem byla na akci z práce-ale návrat v 19.30h-kojení ☹ ☹ Včera jsem zkoušela bradavky potřít octem,že to aspoň zabere..áááá ono nic,jelo jim to i s octem!!!!To odstavování bude šílené ☹

..holky,co máte stejně staré děti-kojíte ještě některá..chci poradit,prosím!!!! 😢 😢
zuzi,kaci-u nás se chodí čímdál víc při nábytku...

zuzi-dovču řešíme taky,ale bez dětí určo nepojedem 😉 Jinak video pěkné,díval na to i manža-on je fanatik do válečné literatury.ale říkal,že by tam teda nejel 😉
Marki-nám spí večer děti také odděleně,ale v poledne jsem je naučila spolu v ložnici.Ale jak je jeden vzhůru r,rychle pro něj letím,ať nevzbudí druhého.večer nám to nefunguje ☹ ☹ Brzské uzdravení!!!

tindra-do plavča chodíme i s dětmi.Máme plavečky od HUGGIES,ikdyž bych to už riskla s obyčejnýma plavkama 😉

Jinak jsem zkusila pustit ty TELETUBIESKY..a Kaci ,dobrý typ-chvíli vyrží kukat.Jinak chvíli na kouzelnou školku a znělka z večerníčku 😉

egrzuz
31. bře 2009

Ahoj holky,
jsme ráda, že se vido líbí, manža byl pyšný, když jsme mu to říkala.
Je to ten zarostlinec bezdomovec 😀 , je tam na záběru několikrát a jistě ho poznáte v jednom vidu na konci, jak míří tím samopalem, to je on 😀

Dani, to byly dvě děti, jedno umřelo na meningokoka a druhé na pneumokoka a mluvili tam i o prevenaru právě, to asi myslí Simča. Říkali, že to nejdříve vypadalo na zánět středního ucha a potom byl konec.

Gabi, s tím kojením teda nezávidím 😕 to bude asi práce. Ale bohužel neporadím.
Jarýn chodí kolem nábytku a Kristýnka už v pohodě sama.

Kačenko, to je mi lííííto ☹ co se stalo? Pamatuješ, jak nám zemřel vloni v květnu pejsek, máme opravdu podobné osudy viď? Tak se držte ať to brzo nebolí.

Notebook je stále v opravě 😝

kuzelka
31. bře 2009

Ahojky
tak a jsem do víkendu sama doma, manža dnes odpoledne odjel do toho Vyškova.... a chudák je jěště k tomu pěkně nachcipaný 😒 😒

já tady budu mít tchyni zítra odpoledne (a pak jěště v pátek) a jak ji znám bude tu až do osmi do večera 🙄 než budou děti spát a já budu zralá na chocholouška...... jsem ráda za pomoc ale odcaď podcaď

a hlásím první velký malý úspěch - ráno jsem posadila potomky na nočníky, Barči se tam teda moc nelíbilo ale Kuba se do něj ukázkově vykadil i vyčůral 😀 😀 😀 a jak to provedl tak se hned zvedal, že si jde jako hrát 😀 😀 😀

papa

tindra
1. dub 2009

Holky to je apríl že tu celej den nikdo nebyl? 🤐

kuzelka
1. dub 2009

Ahoj
Marti hádám že aprílem to není 😅 🤐 😀

tak tchynule tu byla s námi do půl osmé, děti chrupkají a já vegetím 😉

halkac
autor
2. dub 2009

Tak holky holky, to je k zamyšlení - taková docházka!!!

Copak já...já měla včera omluvu, proč nenakouknout...Byla jsem mimo dosah PC, u mých rodičů. Ale tak jsem se těšila, že si počtu a ono prdlajs 😀

S tím naším Gerdou to bylo tak: on se hrozně toulal - a utíkal nejen po dědině, ale i do města, protáhll pididírami v plotě, a protože máme skutečně veliký statek, nebylo v naší moci ty díry pořád opravovat. Takže myslím, že ho něco srazilo nebo sežral něco otráveného ☹ No a Davča chce hned dalšího pejska. Na jednu stranu to chápu - tady prostě vždycky pejsek až dva byli, máme opravdu statek s ovcema, slepicema, kočkama..tak ten pes tu chybí ☹ Ale získala jsem trochu času - vyberu si plemeno a připravíme super koteček, tak v květnu bych ráda dovesla štěně🙂

Jinak u nás zabrala drsná výchova - holky, fakt ta jejich upištěnost byla mnou. Teď jsem na děti více "kašlala" a ony si po dvou týdnech umí hrát skoro celé dopoledne samy. Jasně, že občas za nimi jdu, ukážu jiné hračky, prolistuju knížku...ale už si umí hrát samy a pořád nedolízají 😀

No nic, jdu si uvařit kafíčko a vůbec se tak trochu více probrat 😀

Posíláme pusiny!

tindra
2. dub 2009

Kači a tu drsnou výchovu máš z těch svých knížek,nebo selský rozum?To není nic co by tě mělo urazit,já se jen ptám,jeslti už něco přečetlas a má to smysl kupovat,jako že se dozvíme něco nového 😉
já dnes byla cvičit-cvičení pro ženy,nic moc ale na protáhnutí po 2letech "nicnedělání" to stačí.Bylo to na centru pro děti a pak do tělocvičny šli človíčci od 1,5roku,tak jsem tam chvilku zůstala a líbilo se mi to.Začali pěkně bsničkama,napřed je ta cvičitelka uvítala každého maňáskem,pak se cvičí na balonech,takže mi řekla,že by to lepší s babičkou nebo někým,aby každý měl svojeho dospěláka.Sem si chtěla ty básnočky zapamatovat ale nějak se mi to vykouřilo za cestu domů,vždycky si vzpomenu jen na začátek....
Myslím,že se to klukům bude líbit,ale až po prázdninách,teď jsou ještě moc malí.
tak šup šup,už je po aprílu...něco napište 😀

halkac
autor
2. dub 2009

Marti, na ty knížky ještě nedošlo - nebyl prozatím čas. Ale mám je nachystané na víkend 😉 Takže zatím se řídím selským rozumem, jak jsi to pěkně nazvala🙂

Mně by se taky líbilo nějaké takové centrum - tady sice máme MC, ale víceméně je to jen herna...ale od pondělka tam začínám s dětmi zase chodit. Ať jsou v cizím prostředí, s jinými prcky apod. No a to, že člověk potřebuje druhého dospěláka, aby dětem mohl nabídnout to, co jednomu, mi fakt na dvojčátkách vadí asi nejvíc. Víte, co myslím...že nemůžu chodit sama s dětmi na bazén, že nemůžu s dětmi sama chodit na cvičení s dětmi apod. ☹

Dbeska jsme tady měli tááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákhle velkej hysterák od Jondy...po dlouhé době 🙂

halkac
autor
2. dub 2009

Však jasně, já si tu klidně povykládám sama - mně to problém nedělá. Ale vy pak budete muset sedět a dlouze pročítat 😀 😀 😀 😀 😀

Holky, můžu se zeptat, jak jste na tom s výchovou? Nakolik dětem zakazujete různé věci? Nebo jsou na to ještě prťata v roce a čtvrt podle vás malé? Já už prostě začínám být drsná, ale trochu si v tomhle nerozumím s prarodiči. Oni si všichni myslí, že ty děti prostě nerozmazlím tím, že jim dovolím třebas chodit po kuchyňské lince (Magdalénka ukáže, že chce sedět na lince a babi ji tam vyzvedne a posadí ji tam)

A ještě by me moc zajímal průběh večera. Jde o to, že zavádím čištění zoubků a nějak mi to nepasuje do složitě budovaného večerního režimu. prostě když po kaši dětem čistím zuby, ony se rozvášní a proberou a pak je usínání náročnější.
Děláváte třebas to, že děti se navečeří a teprve pak se jdete koupat?

kuzelka
2. dub 2009

Ahoj
Kači já čistila zoubky asi od roku ale jen namočeným kartáčkem aby si zvykli a ted už asi měsíc čistíme i s pastou (máme Colgate od narození) a nějak je to neprobere 😅 akorát ty zoubky čistíme po mlíčku rovnou v postýlce, tak možná proto.... no jednoduše 😅 prostě se navečeří, vykoupou dám je do postýlek vypujou si mlíko (jen Kuba, Bára čaj) a čistíme zuby, nejdřív já a pak jim ten kartáček chvilku nechám a oni si čistí sami, no pak mi ho odevzdají a já odcházím.... 😉

halkac
autor
2. dub 2009

Třebas je to pak taky neprobere...teď je to pro ně novinka. To víš...nová sranda - mamka strká něco legračního do pusy.-)

kuzelka
2. dub 2009

no já si i ráno pravidelně sama zuby čistím před nima, tak už to znají, mají to ode mě okoukaný 😀 😀

kuzelka
2. dub 2009

a s tou výchovou 🙄 no myslím si že už moc dobře vědí co se nemá (když jim 3měsíce opakuju že na stůl se neleze a tohle se nesmí a oni to sem tam stejně zkouší) a já na nich vidím že mě zkouší, jsem na mrtvici 😀 😀 😀
takže podle mě moje děti to ví ale stejně to dělají ale jde myslím o to trvat si na tom, že se to prostě nesmí ! ! ! pokud nechceš aby tu nebo onu věc nedělali..... tak si to myslím já 😉