Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
24. čer 2009

Ahojky a dobré ránko,

dnes je nám rok a půl, huráááá. A na oslavu jdeme na očkování 😖 Ale něco prckům koupím - za to utrpení 😀

Dani, a kdy jsi s nočníkařením začínala? Jak to šlo rychle?

daniellka
24. čer 2009

když jim byl rok a půl,tak jsem to zkusila, úplně na nic to bylo, pak vždycky po pár měsících zkouška,byl to řev, nešlo jim to,nebo byla zima na to,aby mi lítali nahatí po bytě,tak jsem čekala na jaro,člověk aji pozná,že ty děcka to ještě neberou a nemá se tlačit,má se počkat. Na jaře jsem je začala posazovat,v půlce dubna jsem jim sebrala doma přes den plinky,za asi 3 týdny jsem jim plínky sebrala i na ven. a to spaní,to myslím ještěpotrvá,co mi zase říkají ostatní maminy, tak sebrat plinku na noc nebude moc lehký . trochu se toho bojím.

simonac
24. čer 2009

ahoj holky,

vidím, že řešíte nočníky, já byla s prckama včera na besedě u kamošky, malá je o týden starší než ti moji a už si volá aaa a chodí na nočník, kdybych neviděla, neuvěřím 😉 , jinak já je nemám ještě ani koupené, ale kristýnka bude mít za chvilku svátek , tak je asi dostanou na její sváteček 😀 😀 😀 a začne pomalé zkoušení. petu už si nepamatuju, jen vím, že jsem taky měla hrůzu z nocí, dala jsem pod něj i igelit, ale on se ani jednou v noci nepočuralm tak snad to prcci zvládnou taky

tady zase prší, holky , to počasí je fakt šílené, bude někdy vůbec pěkně ☹

daiquiri
24. čer 2009

Holky, co jste dávaly na kašel? Kamarádky chlapeček kašle, je mu necelých 7.měsíců a v lékárně prý doporučili Stodal, ale je tam prý, že je až od roka.

Jo a Pavlíkovi se konečně klubou horní zoubky, měl to tam nateklý už asi 4 měsíce a všichni to už bude a nic, až teď...Kupodivu ani nevyváděl 🙂

daiquiri
24. čer 2009

Holky, tak jsem psala a zas se mi to neodeslalo 🙄
Chtěla jsem se zeptat co jste dávaly na kašel? Kamarádka má sedmiměsíčního chlapečka, v lékárně jí dali Stodal, ale prý je tam uvedeno, že je až od roku 😕

Jo a Pavlíkovi se klubou oba horní zoubky. Měl to tam nateklý čtyři měsíce a všichni pořád, že to už bude a prd...A až teď lezou ven 🙂

Zuzi, fotky moc hezký, Jaroušek je celej tatínek 🙂 Já už se na tohle těším až si spolu budou hrát.

Karin, fakt? A to nevadí?

ajiik
24. čer 2009

Ahoj všem, děkuji moc za názory. Mám ztoho nočníku strach. Já když slyším, že jim není ještě rok a dávají je na nočník, tak jsem se bála aby nebyly moc pozadu. A ještě mi nechtěji mluvit mají svou řeč a vystačí si, tak snad se to brzy naučí a už konečně budou říkat mama, tata.... vždyť jim bude v sobotu rok, tak by mě mohly překvapit 😠
Moc děkuji pomohly jste mě a uklidnili
🙂

simonac
24. čer 2009

veru - super fotečky, děti jsou nááááááááádherné, kolik vážíte?? podle nás jste pěkní cvaldíci 😀 😀 😀 😀

daiquiri
24. čer 2009

Simi, Barča 8,20 kg a Pája 8kg. Kamarádky sedmiměsíční chlapeček má přes 8kg 😀
Ale Baru je cvalíček, Pavlík moc ne, on má hubený nožky a je dlouhej.

egrzuz
24. čer 2009

Ahoj holky,

Veru, dětičky jsou fakt úžasný, už ty fotky jedu po třetí 😀 😀 😀 Fakt krásný
Jo a máte stejné dudáky jako my, jiné než baby novu nechceme 😉 😀

Karin, Jarýn měl právě 39,7(po odečtení), když se mu to stalo.

Jinak u náis nočníky taky zatím nic. Hrajou si snima , ukazují, že eee, ale kdýž je tam posadím řev, hlavně Kristýn, tak je nechci nutit

Kačulí, gratulace k ročku a půl, nás to čeká za 14dní 😀 A pohlaď je po očkování od tety

Nám na kašel zabral Mucosolvan, taky záleží, jaký kašel má.

daiquiri
24. čer 2009

Zuzi, já si těch dudlíků u vás taky všimla, chtěla jsem ti to napsat a pak jsem zapomněla 😉 Tyhle nejlevnější vyhovujou hodně dětem 🙂 A děkujeme za pochvalu 😀

egrzuz
24. čer 2009

Veru, měla jsem i levnější, kytičku za 16kč 😀 😀 😀

tindra
24. čer 2009

Zuzi to jako ti na teploměru vyskočilo 40,2???????No mě by omylo!!!!!
Dai krásný miminka,my jdeme k dr.7.7.,tak doufám,že budem mít aspoň 9kg,jinak nás brzo předeženete 😀

egrzuz
24. čer 2009

Joo, měl tam 40,2 😝 ale to už jsem ho měřila na pohotovosti po tom kolapsu.
Já si nedovedu představit, co jsi prožívala, když malého operovali, to je hrozný.
Jo a chtěla jsem se zeptat, nechali tě u malého na Jipu sedět u postýlky nebo jen jako na návštěvu na chvilku??

kuzelka
24. čer 2009

Ahoj 🙂

Veru, Kuba seděl už v 8měs. a Bára holt radši cupkala než by seděla, bylo jí to viditelně proti srsti. Každý je prostě úplně jiný. A já dávala na kašel taky Mucosolvan 😉

Zuzi teplota 40,2 to je teda síla 😒
u nás vedou dudle z DM 😉

Dani sem si řikala, že bude teplo, že na to nočníkování vlítneme, na zimu (budou jim 2 roky) se mi do toho moc nechce, ale uvidíme...

jdu žehlit 😝 😝

tindra
24. čer 2009

Zuzi já jela domů když jsem ho nechala v den operace sestře a ona ho odnesla za dveře k operačním sálům.Samo že jsem řvala jak želva,teda hned jsme domů nejeli,čekali jsme u kamošky na výsledek operace a pak když bylo po všem tak jsme jeli.I když nás dr.ujistili,že operace proběhla dobře,opouštěla jsem Motol s třesoucíma se kolenama.Ale neviděli jsme ho,Máťa byl napojený na dýchacích přístrojích a tam se moc nesmí,jen opravdu sterilně.Takže manža rozhodl za mě,že tam nejdu a jsem i ráda,to bych asi nespala vůbec!!!Satčilo mi to na fotkách,jak nám vysvětlovali operaci,ale 2x denně jsem tam volala co je nového a vždycky to bylo o kousek lepší.Zapomněla jsem se zeptat Lenky(Iss)jeslti tam byla za Kačenkou,ale co jsme tam byly s maminama na oddělení,tak tam nebyl nikdo.Až potom na JiP na oddělení,to už není tak 100%sterilní.ALe tomu jsme se vyhli,Máťu šoupli hned na oddělení,ale ten pocit když jsem tam došla,vlasně poslední kroky doběhla a nevěděla jeslti ho můžu popadnout,samo že nemohla, tak jsem nad ním byla skloněná a řvala a řvala.Fuj už to nechci NIKDY zažít a hlavně to nepřeju ani těm,které opravdu nemám ráda!Ještě že už je to jendávná promlčená minulost,tfuj tfuj(byla jsem bez něj 5 dní)

halkac
autor
24. čer 2009

Takže chtěla jsem dočíst, ale zakoukala jsem se na fotečky Dai: tedy Pavlík je naprosto nádhernej kluk !!! Já už ho vidím, jak mu bude dvacet - ten by mě získal jen pohledem. Dai, ten se fakt vyvedl. Jakože Barunka je taky krásná - ale prostě Pavlík mě položil na lopatky 😝 A o fešandě mamince ani nemluvím !!!

Holky, já dnes byla s dětmi na té půlroční prohlídce a Jonášek to tam prořval totálně. Tak zhrzeného a hotového jsem ho ještě nikdy neviděla. Začal brečet už při měření hlavinky 😒 A nebyl k utišení...Doma je nám teď už dobře, ale tam...tam to tedy byla hrůza. Myslím, že celá čekárna se divila, co tam s ním doktorka dělá !!! Doktorce jsem přiznala, že děti nemluví, tak si ověřila, že rozumí a hodila mě do klidu 🙂 🙂 🙂
Jmse naočkovaní, tak jsem zvědavá, zda bude za ten týden až deset dnů nějaká reakce.

A váhy a míry:
Jonda 81 cm, 11,4 kg
Madí: 79 cm, 12,3 kg (Magdalénka je značně nad průměrem - budu jí muset přestat sladit čaj 😝 😝 😝

A moc děkuju za postřehy k nočníkaření. Dnes oslavíme 18 měsíců a od zítra začínáme 😀 😀 😀

A holky, máte můj obdiv, jak to zvládáte s nemocnicemi, operacemi apod. Až teď si umím OPRAVDU představit, co maminky prožívají....

daniellka
24. čer 2009

DAI - NÁÁÁDHERNÝ DĚTIČKY,SUEPR FOTKY.tobě to taky moc sluší 😀

holky, jak vás čtu s těmi nemocnicemi,běhá mi mráz po zádech. to muselo být šílený 😖 😢 . máte můj obdiv, tímto procházet musí být fakt šílený.

tetes1
24. čer 2009

Zuzi, to je dobře, že už jste doma a že je malému dobře. Muselo to být hezké vidět jak se vítají. 😵
Holky, to přídavné zrcátko se asi nedá použít na ty sedačky,které jsou proti směru jízdy,že? Vy jste měly sedačky po směru? Myslím pro ty úplné miminka?
Dai:moc hezké fotky, Pavlík tam má správné číro a hezky mu svítí v pusině zoubek 😵
Tindro,jestli to moc nevadí nebo tě to nebolí můžu se zeptat co malému bylo,že musel chuděra na operaci? Ale všechno dopadlo úplně 100% dobře, že jo?
Musím se pochlubit z dnešního utz Michal váží 2,5 kila a Kačka 2,1 kila, takže od dr. velká pochvala a já už začínám stříhat metr ještě 21 dní, ale už mi fyzicky do zpěvu fakt není, no ale co taky jste to vydržely,tak musím i já.

gapka.h
24. čer 2009

veru-fotečky fakt super,všem vám to tam moc sluší-jsi šikovná mamča-vypadáš mladě 😉 Baru-tu závidím...my co máme dva kluky.Ale jsem ráda,že je mám-Kuba je místo holky-hlavně povahově....

tetes-to jsou měkné váhy z utz-to jsme neměli ani při narození,držím palečky 😉 😉

daiquiri
25. čer 2009

Holky, moc díky za chválu, to potěší 😉 Pavlík je okatej a hezkej chlapeček, snad z toho nevyroste. A jestli bude po tatínkovi, tak tu budeme mít každý týden jinou slečnu 😀 😀 😀

Tetes, váhy krásné, i když z toho UTZ to není vždycky přesné. Hlavně se držte co nejdýl!

Jo a mám dotaz. Koupila jsme dětem v Tescu takové ty botičky za pár korun, jen do kočárku, aby nebyly v ponožkách, ale Pavlíkovi když je nandám, tak spustí hysterický pláč. Jde o zvyk?

egrzuz
25. čer 2009

Marti, to muselo být šílený, fakt si to člověk nedovede ani představit , dokud to nezažije, hlavně, že už je to za váma.
Já byla bez Jarýna 15hodin a bylo to šíleně dlouhý. Sice jsem Kristýnku neviděla 3dny, ale to je jiné, když víš, že je doma v pohjodě s tatínkem.

Holky noc šílená, oba se furt budí, snad je to jen chvilková záležitost 😝

Jinak Jarýn je po pobytu v nemocnici ještě větší mamánek než byl, chce se jen nosit a být u maminky, snad se to taky zlepší. Má tak 5krát denně hysterický záchvaty, když ho nevezmu do ruky nebo mu nedám , co chce 😔 A já mylsela, že už to víc ani nejde 😀

Teda Kači, Magdí je pořádná ženská 🙂 jsem zvědavá , kolik budeme mít my 😀 Vy jste neměli teď tu hexu, ale priorix? že budeš čekat na reakci tak dlouho?? 😕

Tetes, super, jak se držíte. Už jste teda kusani. Ještě chvilku vydrž 😉 🙂

Veru, náš jarýn nechtěl taky žádný botičky, jediný , který si nechal obléct ty capáčky chlupatý na suchý zip. On má dost široký nárt, tak mu to možná vadilo, kopal nožičkama a třel je o sebe, až se těch botiček zbavil, tak jezdil ponožkách. Potom na chodící botkly už si zvyknul dobře

kuzelka
25. čer 2009

Ahoj 🙂

Kaci mě na rok a půlroční prohlídce řvali oba dva celou dobu 😀 😀 😝 😝

Veru u nás s capáčkama žádný problém nebyl.... asi se mu prostě jen na nožce nelíbí 😀 😀

Tetes drž se! 😉

a naše noc - Barů se vzbudila před půl jedenáctou a odmítala být sama v postýlce, tak jsem ji vzala do obýváku kde čučela na tv (já se mezi tím nachystala na kutě) a pak jsem ji musela jěště mít u sebe v posteli, jak jsem ji chtěla strčit zpět do postýlky - řev 😕 🙄 ale o půl dvanácté usoudila že jí to tam se mnou není moc pohodlné a dala si říct 😅 😀 😝

simonac
25. čer 2009

ahoj holky 😉

u nás noci už radši ani nekomenttuju - kristý je vzhůru nejmín 5x v noci, řve - napit nechce, na ruky nechce a k nám jsem ji nikdy nedala,tam už je obsazeno spí tam ten nejstarší brácha 😀 😀 😀

včera jsem nechala petu ve školce - měli tam rozloučení s předškoláky - i přes noc, dnes má ve 3 besídku a pak měl být táborák, tak to zase kvůli počasí nevyjde jako minulý rok, no nic opečeme špekáčky doms na pánvičce ☹

daniellka
25. čer 2009

čus babule 😀

krásně vám ty dětičky rostou 😉

U nás dětičky teda už fest zlobí,no jo ,je jim to dluhý.. Ale abych byla konkrétní,zlobí jen Erik,za to festovně 😠

simi - u vás je škaredě?? tady svítí slunko,dost teplo,akorát hodně fučí 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

simonac
25. čer 2009

dani - ted už tady taky svítí. ale v době kolem táboráku - od 14, do 16 lilo, ach jo, tak zase nic, ted dělám špekáčky na pánvičce ☹ ,

jinak ale akce v MŠ super, děti sehrály scénkua pak si měly vybrat jednoho ze svých rodičů a předat mu svou roly. peta vybral tatínka a ten si zahrál kuchaře 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gapka.h
25. čer 2009

..tak my byli dnes nakuknout poprvé do ORLA- a akorát jsme trefili na to,že měli ukončení s opékáním...tak jsme se také přidali.Od září to s klukama zkusím-cvičí se tam...dnes lítali po hřišti a házeli s kruhama 😉

Nám počasí vyšlo-po 16h se udělalo pěkné vedro 😉 Tak už se těším na víkend-snad počasí vyjde 😉

Musím se pochválit-paní mi řekla,že kluci pěkně mluví....mně to ale nepřipadne ☹

tindra
26. čer 2009

čauky,já se dnes dopol.poprvé vydala s klukama za ruku jen kolem baráku a ono to šlo 😀 Takže zase máme o zábavu postarané.Jen mám teda strach až mi Máťa uteče,on se vůbec ničeho nebojí,nevím co něj vymyslet,bubáci a čarodějnice jsou jeho kamarádi.Luky má zrovna období mamánkování,naštěstí.Napiště mi prosím co u vás platí na zdrhače 😉

halkac
autor
26. čer 2009

Ahojky holčiny,

jen hlásím, že doba beznetí skončila. Kvůli povodním tady v okolí jsem na tři dny nebyla připojená k PC - to byl úplně jiný život🙂

Skoro jsem stihla odstěhovat věci z pracovny, aby už jsme jí konečně mohli přestavět na hernu a dát tam na spaní Jondu.
Taky jsme chodili ven, i když pěkně nebylo (ale na druhou stranu bylo teplo) - naštěstí tady kolem není ani jedna silnice, hnedle za barákem máme kilometry polí a lesů s cestičkami, takže s dětmi klidně vyrážíme bez kočárku - jen tak za ruku, pokud chtějí. A včera jsme našli kupu hřibů - takže houbařky, pozor, vyražte do lesů!!!

No a z těch povodní hjsem fakt špatná...když vidíte, že se městečka tady sotva vzpamatovala z těch předchozích, dala do kupy náměstíčka, dětská hřiště, školy...a můžou to dělat od začátku. A už vůbec si neumím představit situaci lidí, kteří léto stráví vyklízením a sušením baráku ...nebo sháněním půjček na nové vybavení....a ta představa, že kdykoliv povodně mohou přijít znova ☹ My bydlíme na kopci, tak tenhle strach neznám, ale umím si to představit...

Já zrovna v ten pátek byla vedle u sousedky, abych jí byla psychickou podporou. Její syn totiž začínal mít laryngitidu, a kdyby se začal dusit, neměla by se jak dostat do nemocnice. Tak jsme mu dělaly zimu v pokoji, nosily ho na střídačku ve zvýšené poloze a doufaly...nakonec to bylo v pohodě, díkybohu.

Tož tak, jsou si pořádně zabrouzdat, mám deficit

😀