Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

majatob
28. srp 2009

egr, tak nic, dekuju 🙂

daiquiri
28. srp 2009

Aha, tak vidíš jak se tam vyznám 😀 😀 😀
Pošli mi číslo do IP, kdyžtak písnu 😉
To je pravda, stejně musíš vzít oblečení pro hezký i hnusný počasí.

Matajob, nejsem si jistá, ale nemá Peg Perego Simča? Ale ne za sebou, ale vedle sebe.

halkac
autor
1. zář 2009

Dobré ránko,

co se děje? Nejste náhodou někde na srazu beze mě, že nikdo nepřispívá 😀 ?

Holky, tady to už fakt začíná vypadat podzimně...Ráno chladno, mlhy, ...včera jsme už sbírali trnky na slivovici, po cestě na zahradu jsem našla celý košíček hřibů-kovářů. A musím v této souvislosti pochválit děti: minulý rok ještě kvičely při sbírání švestek pod stromem v autosedačkách a letos? Letos už regulérně pomáhali ! Obcházeli strom, přebírali trnky a ty dobré, buclaté házeli do koše 😵 Ten pohled na dva malé pomocníčky byl kouzelný!

Jinak přeji mamince Simči bezproblémový další skolní rok...zase ti začínají ranní povinnosti, co?

simonac
1. zář 2009

ahoj holky 😀

za 5 minut vyrážíme s prvnákem do školy 😉 , tak držte pěstoičky

kači - díky 😀 😀 😀

všem přejem hezký den 😉

daiquiri
1. zář 2009

Ahoj!
Taky koukám, že to tu teda pěkně vázne!

My byli o víkendu v těch Jizerkách, byli jsme i na kolech, půjčili jsme si croozer. Kači, ty jsi myslím psala, že jste ho taky měli ne? Taky tam děti tak strnule seděly? Dost mi vadilo, že ty záda nejdou polohovat. Jinak se jim to líbilo, jen když se jelo přes kameny, tak to plakali, asi to moc drncalo.

Simčo, taky Péťovi šťastné první vykročení! 😉

Zuzi, IP jsem si přečetla pozdě, nakonec jsme nakupovali ve Sparu, v Jablonci udělali nový 😀

kuzelka
1. zář 2009

Ahoj Ahoj 🙂 🙂

teda já myslela, že až přijedu, tak Vás ani nedočtu za těch 14dní!! a ejhle četla jsem jen 1,5 stránky 😕 😀

měli jsme se fajn a dovču si užili, pak hodím nějaké fotky do alba 😉

simonac
1. zář 2009

ahoj holky, hlásím, že 1. den školy jsme úspěšně zvládli 😉
internet doma zprovozněn, tak snad už budu mít čas sem častěji nakukovata a taky psát 😉 , ted u mě stojí peta a chce hrát - je mu to vzácné, když doma počítač nešel, tak ho poustím a večer ahojky 😀 😀 😀

halkac
autor
1. zář 2009

Jéé, prvňáček Péťa! Jak to zvládal?

Vítáme Kuzelku mezi námi - na fotky se tedy sakra těšíme !!! Jak bylo, jak děti zvládly cestu a vůbec pobyt?

Dai, my s croozrem jezdíme doposud, ale vybíráme si rovinaté upravené cesty. Přes kameny nejezdíme právě proto, že se musí pomalinku, aby to s dětmi nedrncalo.Ale čím jsou starší, tím se jim ve vozíčku více líbí. Minulý rok (to měly 6 - 9 měsíců) to většinou prospali, když jsme někam jeli...

A fotečky z dovolené máme tuuuu:
http://halastovi.rajce.idnes.cz/31--Dovolena_v_...

daiquiri
2. zář 2009

Kačko, teda fotky super. V Lednicko-valtickém areálu jsem byla s bývalým asi před pěti lety, je to tam krásný!
My se poučili, že fakt s croozerem na kameny nee 😒 A vy jste ho kupovali? A má takovou tu úpravu třeba i na brusle? A záda asi taky nemá polohovatelný viď?

Karin, jsme zvědavý, čekáme na nějaký popis dovolený 😀

kuzelka
2. zář 2009

Ahojky 🙂
něco jsem tedy sesmolila:

tedy cestovali jsme nejprve letadlem (let trval asi 1,5hoďky) a pak z Burgasu z letiště asi hoďku autobusem. Bára seděla u babičky a dědy a já měla na klíně Kubu, Baruše ta byla naprosto unešená letem, celou dobu vše sledovala z okýnka a vše okomentovala a prostě byla milionová, ale Kuba se děsně nudil a ztropil asi tři hysteráčky, jinak pohoda! Na místo (hotel) jsme dorazili asi ve čtyři, ubytovali se a vyrazili na prohlídku okolí, k moři jsme šli až druhý den. Ubytování jsme měli moc pěkné, k moři blízko, počasí naprosto ukázkové, celé ty dva týdny bylo překrásně a přesto že byly děti na sluníčku (samo že jen dopo a pak nejřív až po 3h) tak jsou jak kyšky, no měla jsem opal mléko Garnier faktor 50 a moc spokojená že tak dobře fungoval!! měla jsem strach aby se mi tam nespálili. Vlasně mají trochu opálené ručky a nožky, abych zas nepřeháněla.
Dopo jsme chodili na snídani a pak se bud projít, nebo do hotelu a do malého nafukovacího bazénku co jsme jim pořídili na balkon. Po obědě šli spát, já se mezitím najedla, obstrala co bylo třeba a pak jsem si šla zaplavat do hot. bazénu až se děti vzbudili tak jsme šli k moři a vraceli jsme se od něj kolem půl semé.
Kuba to je naprostý vodomil, furt se cachtal v moři a nebylo možné ho dostat z vody, zato Bára se moře bála, myslela jsem si, že za těch 14dní se aspoň jednou vykoupe, ale ne do može prostě nevlezla, přiblížila se k němu jen do vzdálenosti tak na 2m. Nejspokojenější byla když pod slunečníkem plácala "babobo" (bábovičky), to burácení a šumění vody ji postě děsilo.
Jinak ten druhý týden se děti absolutně obešly bez kočárku a všechny tůry absolvovaly pěšky, byla jsem překvapená kolik toho zvládly a my nemusely tahat všude kočár.
No když to shrnu ten první týden byl takový zvykací, děti byly v naprosto jiném prostředí a byly o to víc rozjívené, zlobivé, a pro mě hodně náročné, furt jsem je musela hlídat at se někde nazabijou, ale ten druhý týden to už byla skutečná dovolená!! Takže když bych jela znova, tak určo jen na těch 14dní, po týdnu bych byla jen unavená a vynervovaná 😉 😎

Takže tak asi.......

kuzelka
2. zář 2009

Kači fotky jsem zkoukla a jsou pěkňoučký, Madí má úplně ten samý klobouček co Baruše, a ta je na něm úplně závislá, vlastně oba dva nedají bez kloboučku ani ránu 😀 😀
fotky se pokusím přidat do zítra, to zmenšování je na dlouho 😀 🙄
a manža nás překvapil v den příjezdu měl pro mě i pro rodiče navařený oběd, udělal pravou svíčkovou s knedlíkem 😵 a doma bylo uklizeno, chudáčkovi se tu stýskalo, me se taky stýskalo, ale neměla jsem čas o tom nějak moc přemýšlet protože se pořád něco dělo.

kuzelka
2. zář 2009
elis.1
2. zář 2009

🙂 🙂 🙂 ahojky holky, zdravím vás po straáááášně dlouhé pauze 😀 nebyla jsem u vás minimálně půl roku, ne-li dýl, jdu zkouknout všechny dětičky a zdravím známé tváře - halkac ahoooj
Elis, Terča a Lucka
kdo máte zájem házím odkázek na album - je tam vše od narození až do současnosti, kdo se chcete podívat, hrozně to letí, co holky, a naše minimimča - aspoň v našem případě - jsou už velký batolata 🙂
http://elis34.rajce.idnes.cz/SRPEN_09/

tindra
4. zář 2009

ahojky,téda to je fotek,než jsem to zkoukla, fakt bezva,mooooc vám to všem sluší, moře trošičku závidím 😉
Karin to muselo být bezva!!!!
minule když jsem tu byla jste mě trošku postrašily s těma věcma na zimu a podzim,tak jsem si pohla a taky už mám kromě kombinéz do sněhu všechno,teda si myslím.no a sněhule taky nechám až na poslední chvíli 😅
jinak u nás nic nového,jen mi holky prozraďte co děláte s dětma když je tak hnusně?????Kluky nic neba,musím najít nějaké kroužky bo takhle by to nešlo,jsou pěkní protiváčci a když jdem ven,tak si některý z nich vždycky sedne do kaluže
😀 prostě naschválníčci

kuzelka
4. zář 2009

ahoj
Marti děkuju za pochvalu fotek 😵
no já dnes proštrachala dětem skříň a teda žádná sláva, musíme dneska zajet něco nakoupit, to zas bude pálka! nemají skoro nic 😒
A co dělám s dětma když je hnusně, no asi to co ty, takže taky prosím o nápady 😅

egrzuz
4. zář 2009

Ahoj holky, všechny fotečky jsou krásný.

Kuželko, to je fajn, že jste si to tak užili, stejně jsi dobrá, že jsi jela s dvojkama k moři. Já z toho mám trochu strach

Já začínám balit na Tropický ostrov, v pondělí vyrážíme, tak už se těším. Dneska jsem byla na kosmetice, sama. Jarda už má dovču, tak doma hlídal děti.

Když je ošklivo, tak chodíme do solné jeskyně , do nákupních center 😀 nebo do dětských koutků, které máme ve městě. No, ale snad ještě bude hezky.

Zimních věciček taky zatím moc nemám, musím vyrazit na přepadovku obchodů a MMB 😀 😀 😀

Školáčkovi Péťovi hodně hodných spolužáků 😉 🙂

Kači, co nočníky u Vás? Já chytala čůrání od Kristýnka od 7h a chytla jsme až v 11, ona se fakt nevyčůrala. Chodila nohy překřížený a ukapávalo jí a prostě to drží, když nemá plínu. Nakonec se povedlo a já jela ze zkumavkama do nemocnice.

Musím děti pochválit krásně se rozmluvily, teda hlavně Jarýn ten už opakuje všechno,Kristýnka se flákala, ale už jí to taky jde

Tak holčiny pá a ještě písnu než pojedeme

kuzelka
4. zář 2009

Zuzi moc si to na ostrůvku užijte!!!
strach jsem taky měla, že se mi děti utopí, neuhlídám je,spálí se, ale nic z toho se nestalo, naštěstí!!
my máme právě taky dnes v plánu obchodák 😀 když je venku ošklivo...

andrealiskova
4. zář 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?

egrzuz
4. zář 2009

Kuzelko, no taky bych měla strach, že je neuhlídám nebo , že budu totálně bez energie
Děkuji, snad si to užijeme a bude to fajn

Andrealiskovo,, určitě se přidej, budeme rádi.
Tééééda vy máte dětí. U vás musí být veselo 🙂, že?

andrealiskova
4. zář 2009

Veselo je u nás vždycky, ale teď už se docela nudím o prázdninách bylo u nás kolem 20 dětí od příbuzných a to bylo teprve něco 🙂

daiquiri
5. zář 2009

Teda holky, koukám, že se nám to trochu rozjelo, asi to dělá to hnusný počasí 😀 I když hnusný, já jsem docela ráda, vyhovuje mi, že není takový pařák.

Karin, fotky fakt super, prcci vypadají absolutně spokojeně a babička s dědou si to asi taky užívali ne? 😉 A jak jste to řešili s jídlem? Dostávali to co vy?

Zuzi, já myslela, že už jste odjeli a vy se teprve chystáte. Do Jizerek se v dohledné době chystáme znovu, tak se snad taky někdy uvidíme 😉

Jinak my byli na rehabilitaci. Doktorka moc příjemná, seděla s náma na zemi a vyptávala se i na povahu dětí, prý to taky souvisí. Pavlík se jí líbil, že nesedí, tak to nevadí, prý na to za chvíli přijde a aspoň se mu tu zádíčka pořádně vyvinou. On už se zvedá na kolínkách a strká tam jednu nožičku. Na Barču mi ukázala jeden cvik jak jí podporovat, aby se rozlezla, ale jinak to prý nemáme hrotit. A překvapila mě, že děti nemám v kočárku posazovat a to mi neuroložka i moje dr řekla, že můžu, ach jo 😖

A vítám Andreuliskovou, vás teda je, na to už bych neměla odvahu 😀 Konečně taky někdo z Prahy 😀 Přidáš nám nějaké fotky?

daniellka
5. zář 2009

nazdárek babulenky!!

opět po delší pauze se hlásím 😉

kaci - super fotky z dovolené, muselo to být fajn a děti vypadají jak dva andílci ,co nikdy nezlobí 😀

elis - holky kráásně vyrostly,moc pěkňoučký jsou 😉

zu - užijte si výlet!

kuzelka - super,že sis užila dovču. bohužel nejde mi otevřít ten odkaz na fotky z Bulharska, nedala by jsi ho znovu,at můžu mrknout? 😉

andrealiskova - ahoooj 😉 jééé, konečně to bude někdo s dvoječkama v našem věku 😀
Nechceš nám třeba na chvilku ukázat nějaký fotečky?? 😀

JInak u nás nic novýho.furt jsem ve fofru,hošani řádí, bitky na denní programu. Naposledy jsem si kvůli bitce v kuchyni přilepila prdel na pánvici,auuu auuu,mám slušnou spáleninku. No jo, jsou to kluci,sourozenci, je prostě veselo. 😀 😎 😀

jdu si udělat kafo, dnes odpůo frčíme na devadesátiny, a mám toho ted dopo ještě dost.

andrealiskova
5. zář 2009

Fotečky určitě budou, ale musím nějaký vybrat, takže tak zítra?

kuzelka
5. zář 2009

Ahoj

Dani včera jsem upravila název alba, tak proto ti to nešlo otevřít 😅

http://pavelkovic.rajce.idnes.cz/Bulharsko_16.8...

vítám tě andrei 😉

andrealiskova
5. zář 2009

Kuzelka: díky 🙂

daniellka
5. zář 2009

kuzelka fotky super,muselo být mooc fajn 😉

my máme za sebou rodinou session, dopadlo to dobře,kluci hodní,akorát se už pak ke konci nějak moc rozjívili s neteří,že cesta domů a pak ještě půlhodka doma byly scénky ala pláču a nevím co chci 😀
díky bohu už jsou v posteli,přečetla, vlastně odzpívala a odvyprávěla jsem tedka 3 knížky, jsem totál K.O. 😝

tindra
5. zář 2009

ahojky,
andrei vítej,téda 5 dětí,to musíš být mistr v organizaci 😀
dani u nás kluci pohádky večer vůbec nechtějí,jen vyžadují ať ležím na posteli a čtu si já 🙂 a když jdu něco dělat je záchvat.už tak krásně usínali a je to tu zase,ale aspoň si počtu a je to půlhodina relaxu 😉
zuzi nezapomeňte foťák,už se těšíme na fotečky 😅 tu solnou jeskyni mám taky v plánu,ale dneska jsme dostali rýmu jak šráky

daniellka
6. zář 2009

tindra však na pohádky je u vás asi ještě čas,jsou malí.. já u nich taky jednu dobu byla v pokoji,stačilo jen ,že jsem si tam lehla na postel a oni hezky usnuli.. 😉

dneska si dávám odpočinkový den,nic nevařím,neuklízím,aktivní lenora 😀 Mamina nám domů nabalila ještě nějaké řízečky ,dortíčky apod.,tak to dopápnem a odpo vyrážíe na opíkání špekáčků ke známým 😉

simonac
6. zář 2009

AHOJ HOLKY

andrei - vítej 😀, 5 dětí, tak to smekám , já mám 3 a mám co dělat 😀 😀 😝

u nás se tento víkend slavilo, peta bude mít v uterý 7, tak jsem jen pekla, vařila, smažila ....ale malý si to užil a to je hlavní 😉
v úterý máme 1. rodičák, malý je zatím nadšený, tak snad mu to vydrží

kuželko - super fotky 🙂

egrzuz
6. zář 2009

Ahoj holky, tak se jdu jen rozloučit. Zítra dopoledne vyrážíme, tak doufám, že bude vše fajn. Děti teď nějak zlobí, hlavně Jarýn, brečí kvůli všemu

Simi, už první rodičák?? 😕