Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
16. led 2009

Simi, já se taky fotila sama 🙂 Určitě do toho jdi, sice i namalovaná vypadám vyblitá, ale bez těch linek by to bylo ještě horší 😀 Dřív když byl čas, tak jsem občas šla i na barvení řas, ale to už jsem nebyla asi rok 😠

Taky tak uvažuju, že začnu od půl roku, to už máme za pár...No budu holt muset vydžet ten řev... 😕
Kačko a jak dlouho tak spali? Jen přibližně?
Ono u dvojčat je to celkem nutný, to sjednocení, u nás je sjednocení zatím jen v jídle a ve spaní na noc, to je tak všechno 🙂

halkac
autor
16. led 2009

Dai, u nás se spalo dopoledne a odpoledne 3/4 hodiny až hodinu, jen v kočárku vydrželi při soustavném drkání déle - tak hodinu a půl. Když v poledne spali doma, byla to zase jen 3/4 hodinka...☹ No a to sjednocení jsem dělala násilím - jak se probudil jeden, do 15 minut jsem budila druhého. A vždycky to šlo bez problémů - přestože je patrné, že Jonášek by byl větší spáč a Majda menší, tak se režimu druhého přizpůsobili.
Teď máš dobré, že je zima. V létě se furt někde drnká po venku, tak to učení režimu je horší 😉

gapka.h
16. led 2009

Ahojky,

dai-oční linky super,já bych do toho šla,ale mám strach ☹ ale rty jsem zvládla,akorát už to mám 5.rok-musím jít znovu,ale zatím nemám odvahu 😉

..jinak mně začali spávat v postýlkách až od půl roku a to jen večer a každý zvlášť...doteď v noci spí odděleně...a kolem poledne mi teď spí oba v ložnici v postýlkách...jinak chdíme už jen jedenkrát ven a tam si také zdřímnou 😉 Ale s těma postýlkama jsme bojovali,do půl roku spali se mnou v posteli,ale Ondra se naučil v postýlce...já ten jejich řev nevydržela.Až teď se dá říct,že se to srovnalo...ale až skoro v roku ☹ ☹

...už to tam křičí..zatím pa 😝

daiquiri
16. led 2009

Gabi, strach neměj, ani to zas tak děsně nebolí 🙂

Hm, tak holt budeme od půl roku trénovat ☹

Kačko, já jsem na to taky zvědavá, v ohrádce usnou, ale to taky proto, že na mě vidí, v postýlce bude řev 🙄

Holky, loučím se, mám frmol, ani ven se nedostaneme, musím navařit, vyžehlit, trochu poklidit, to mám za to, že chci jet pryč 😀

egrzuz
16. led 2009

Ahoj holky,
Jirule já myslím, že to nevadí. Já nebyla taky přesně v 6 ale spíš v 7 týdnech a nic mi nikdo neřekl. Třeba tam zavolej ať máš klid 🙂

Dai, to je dobrá fotka, jsi profi fotograf. Vypadá to dobře. Já jsme o tom taky uvažovala, dělá to moje kosmetička, ale mám málo pigmentu a asi by se to moc nechytlo , tak já nevím. Jinak jsme hrozný vyblitec bledý 😀

Já si to spaní usnadňuji , že je dávám do kočárku ven a dvakrát zahoupu a spí. Doma bych se rozčilovala hodinu,ale jak to budu dělat dýl, to nevím. Trochu jsem si ušila na sebe bič, ale spí stejně.
Jinak jsme sjednocený asi taky nějak od půl roku.

Kači, já ti psala na ICQ o pindíkách a on tam byl tvůj manžel, já byla červenááááááá 😀

Jinak kontrola s Jarouškem dobrý, už je fit. Trochu ještě pokašlává, ale mělo by to odeznít.

halkac
autor
16. led 2009

Mně se s tím spaním osvědčilo dát je do postýlek až ve chvíli, kdy "padají na hubu". Když ještě nebyli úplně mrtví a unavení, ječeli a pak se přetáhli a neusnuli.

Jirulko, já myslím, že to vůbecnevadí. My šli taky o týden později,, bo děcka tenkárt byla nemocná. A nikdo nic neříkal...

Zuzi, tak vy si s davčou píšete o pindíkách, jo 😀 😀 😀 ?
A to nevadí, že děti dáváš ven, vždyť je to jedno, ne? Když spinkají bez ježdění, tak co by ne...A časem si třeba koupíš dva monokočárky a dáš je spát odděleně. Vejdou se ti děti ještě do teutonie v pohodě?

Dai, neboj, pokud ti usnou jen tak v ohrádce, tak myslím, že budeš mít i v postýlkách klídek. Naše děcka vždycky vyžadovala, abych je hušala nebo je aspoň měla v náručí. Možná proto se u nás tak bojovalo s postýlkou 😵 Ale je pravda, že doposud usnou kdekoliv a kdykolic, když je pohuškám v náručí, tak mám aspoň jeden triumf v rukávu. Např. když jsme na návštěvě, ponosím je, usnou a já si v klidu vypiju kafe🙂

egrzuz
16. led 2009

Kači, moc si nechtěl povídat, hned napsal, že jsi ještě u dětí a konec 😀 😀 😀

Do teutonky se ještě vejdnou, je docela veliká. Ještě mají za hlavou tak 15cm a sice jsou v kombinéze trochu namáčknutý, ale v pohodě.

Já kdybych čekala, až začnou být ospalé, tak se nedočkám 😀

Předtím jsem je uspávala doma a jeden usnul dřív než druhý, teď usnou oba najednou. Jarýn usnul v pohodě, ale Kristýn řvala dlouho a když usnula probudil se Jarýn. 😀

marrha
16. led 2009

ahojky

dneska jsme byli u doktorky..David od úterka kašle a čím dál víc..v noci bobek pořád kašle...takže mu to už začalo sedat na prudůšky, takže dostal Sumetrolin něco jak ATB (ještě že jsme šli..říkala, že kdyby jsme nepřišli, že by jsme stejně možná skončili na pohotovosti, protože se horší)..
krista dostala na prcku, taky ATB mast aq ještě jednu..nic nám na ty opruzeniny nepomáhá a má to až do krve...říkala, že to nejsou ani opruzeniny, ani ze stolice, ale kvasinky..., že jak je velká a macatá, tak v plíně jak se potí tak je to super prostředí pro ně...a proto se tot ak rozmnožuje a nelepší se to kllasickéma krémama na opruzeniny...takže míáme co nejdřív trénovat na nočník..., ale jak to mám při nich dělat to mi už nikdo neporadí 😀 😀 😀

Zuzi..super že už je Jaroušek v pořádku 😵

ted jsme s enasmála u pindíku...manžel Kačky se musel asi divit, cože to s ním chceš probírat 😀 😀 😀 😀

Jirule tak ymyslím, že ot nevadí..nám tak jednou šikovně napsali dětem kontrolu, že jeden měl jít za měsíc a druhý za dva...tak mi sestřička rovnou řekla, že mám přijít s oběma za ten měsíc.. at tam nemusím na 2x 😉

halkac
autor
16. led 2009

Markét, s těma průduškama to znám: jeden dítě pokašlává a druhý den má zánět průdušek☹ Tak ať je Davídek brzy v pořádku !!! Jejda a to mi úplně uteklo, že Kristýnka má tak škaredou oruzeninu ! No heleď - my si s tím teď dost užili: bylo to dáno průjmem, které děti měly z ATB a předtím z Campylobaktera. I když jsem je poctivě přebalovala, stačilo pár minutek a byl průser. Ty prdelky měly fakt úplně škaredé, hlavně Magdalénka. Úplné boláky☹ Tak jsem hledala a zloušela kde co by ji pomohlo. A u nás se osvědčilo hlavně toto:
denně večer:
uvařit odvar z dubové kůry a večer po koupání posadit dítě do lavoru a máchat v ní prcku
ty mokvavé až krvavé opruzeninky jsme zkoušeli (a doporučila mi to i doktorka) natřít "fialkou" - ty vydezinfikují , vysuší a zhojí...teprve na to nanést mast

přes den:
po každém umytí prdelky otřít Jarischovým roztokem
antibiotická mast (my měli Imacort a pro tu hrůzu u Magdalénky Pimafucort)...může se to používat jen dvakrát denně a ne moc dlouho
pro další "běžné" mazání Imazol krémpasta střídat s Rybilkou

(žádné jiné krémy nám nepomohly, dokonce bych řekla, že např. po Pytiolu se to zhoršilo. Vím, že každé dítě je jiné, tak hledej. Jen jsem ti chtěla poradit, co zabralo u nás.)

marrha
16. led 2009

Kačko..ona říkala, že to jsou kvasinky...měla to už jednou...ale tenkrát pomohla jen mastička na kvasinky...

dostala bactroban nebo nějak tak..a ještě jednu....fialkou to natírám už 3 týdny...a vždycky to zmizí a za chvilku to má znova... 😝 a taky jsem to tak dělala..fialkou a až pak mastičku...zkusíme tady ty a uvidíme...dostala jednu 1xdenně na ty nejhorší místa a 2x denně ten Bactroban nebo jak s eto jmenuje...mám mastičky v ložnici 😀 začnem trénovat ten nočník...uvidíme...Krista je an něm i ochotná posedět..David vůbec..tka začnu u ní...a on s emožná přidá taky...musí dělat všechno stejně a pořád s enapodobují jka opičky 😀 😀

Davídek nemá ani teploty nic..doktorka se až divila...ale řikala, že zítra může být všechni jinak...tak mu to raději nasadila...on ani nepláče v noci z toho kašle...prostě jen kašle a kašle ani nepípne a pak zas usne a tak pořád dokola...bobišek malý..to Krista nespí, i když jí nic není 😀 😀
vím, že jsis užila s dětma s tím kalšíkem..jsou to naši bobánci....

ten Jarischový roztok se prodává v takových velkých flaškách??? mě se zdá, ž ejsme ho ejdnou měla já na gynekologické problémy...a bylo to jediné co zabralo..po všech mastech, hypermanganech apod...jestli je to teda ono...

halkac
autor
16. led 2009

Markét, mně právě doktoři říkali, že teplota vůbec nemusí provázet kašel. Když děcka měly zápal plic, představ si, že ani jeden neměl ani zvýšenou teplotu...Teď u zánět průdušek taky ne, jen předtím, než začaly kašlat.
Ty kvasinky se právě rodí v tom zapařeném prostředí, taky jsme je měly☹ Jo a jarischův roztok je přesně ten v té velké flašce. Je to vlastně jen dezinfekce...Tak se držte, broučci.

Já jsem dnes sama doma, Davča jede na noc na chatu - večer budou lyžovat, v noci chlastat a ráno běžkovat. Chi chi chi, to jsem zvědavá, kolik km si zítra ráno dá🙂
A já jsem nervozní, že jsem sama doma s dětmi. Chjoo, nějak si nemůžu zafixovat, že jsou to jen děti a že je nějak zvládnu 😀 😀 😀 Mně totiž hrozně štve, že v noci začnou řvát, když mají hlad. Oni totiž, než připravím mléko, ječí jak na lesy, vždycky z toho mám skoro osypky. Když jsme dva s manželem, jde to - protože jeden je baví. Ale samotná z toho mám hrůzu...

tindra
16. led 2009

Kači manžel vstává s tebou?????Zlatíčko,nosíš ho na rukách?To ten můj včera zase nadával,jak to že Luky ZASE brečí a to bylo teprv 11 a on měl asi špatný sen 😒
Holky,kamoška mě pozvala i s klukama na kafíčko,ale já mám hrůzu tam jít 😨 Ještě jsme nikde kromě u našich a na vánoce u tchyně nebyli...nevím jak na to,mají úzký vchod,do sklepa kam bych mohla dát kočárek strmý sjezd....no asi to nechám až na léto 🙂 Prostě neumím chodit na návštěvy 🙂 I když mají stejně starou princeznu,oba budou určo viset na mě,ach jo,ta izolace ze mě udělá poustevníka 😀

tindra
16. led 2009

Jo a nevíte kam se poděly všechny duomamky čekatelky?Sem konečně nafotila věci do MMB a na čekáme dvojčátka nějak vázne diskuse,sem jim to tam chtěla nabídnout a on tam nikdo ☹

egrzuz
16. led 2009

Markét, Kači, to je šílený takové ošklivé opruzeniny, úplně mi je tady prcků líto ☹
Kámoška mi taky říkala, že na to její malá trpí. Kristýn je teda taky hned červená, ale bolákyy zatím díkybohu neměla. ťuk,ťuk,ťuk 🙂

Jarýn ještě trochu kašle, ale už je to dobrý., já letím hned, jak něco mají, aby se to nerozjelo. Jsem taky vyškolená s letního pobytu v nemocnici s Kristýnkou a zánětem ledvin

Kači, pojď za mnou, budeme tady spolu. Já mám poslední dobou nějakou stýskavou. A v pondělí jedná vláda o prodloužení misí a vypadá to, že je prodlouží 😠

Markét, ať jsou prckové brzo fit.

Holky, já se musím přiznat, já dneska dětem zapomněla dát svačnu. Měly jíst v 15h a já si vzpomněla v 16h, ani nebrečely, ale když viděli přesnídávku, tak jsem myslela, že snědí i mě 😀

halkac
autor
16. led 2009

Marti, na rukou manžela nenosím🙂 Vždycky mu připomene, že způlky jsou ty děti jeho, že si je vyrobil, tak ať maká🙂 Nehledě na to, že vždycky básnil o dvojčatech 😀 No a přiznávám, že manžel má lehoučké spaní, je rychleji vzbuzený než já...
A prosím tě, na návštěvy někam vyjdi. Uvidíš, že až se kluci rozkoukají, budou nadšeni! Přeci jen to pro ně taky bude zpestření - a možná se budeš divit, jak rychle se odizolují🙂

Zuzi, mně se už stalo dvakrát, že jsem na děti zapomněla s jídlem. Jednou měly teprve 6 měsíců a já se furt divila, proč neustále kňučí 🤐 A podruhé se mi to stalo nedávno - šli jsme k sousedům, zakecali se a najednou koukali, že už před dvěma hodinami měly děti jíst. Ani nemňoukly, hrozně je to na návštěvě bavilo🙂 🙂 🙂 Ale vlastně teď taky svým způsobem zapomínám na jídlo. Když děti něco nechtějí, nenutím jim to...ale zároveň nenabízím něco jiného. Například dnes ohrnovali nos nad zeleninou a masíčkem, ale vrhali se do lednice, když jsem do ní nesla Lipánky (dáváme je občaj jako mlsku🙂 A já dělala, že nechápu co jako chtějí, znovu jsem vytáhla tu zeleninku a Majdu to tak naštvalo, že si lehla na zem na břicho a začala se vztekat. A já furt hrála blbou: Majdi, však už tu máš papání, pojď si dát....No ani jedna z nác nakonec nevyhrála, ani neprohrála.Magdalénka vydržela do dalšího jídla hlady a já Lipánka nevydala... 😝

gapka.h
16. led 2009

,,no Kaci,ty jsi úplná spisovatelka...pěkně se to vše čte 😉

Marki-brzké uzdravení,my se zatím držíme,ikdyž jsem teď dočetla,že přichází chřipka ☹ ☹

..my měli dnes den blbec ☹ ☹ ☹ Jsou protivní...asi zoubky..nebo nevím co????

Tindra-unás také manža funguje 😉 Nosí mi Ondru večer na každé kojení 😉 😉 Básnil vždy o dvojčatech také,tak ať si to užívá 😀 😀 A na tu návštěvu pěkně jdi,kluci budou mít změnu..já z toho byla také dřív ve stresu...ale teď je to pro ně i pro mě příjemná změna 😉

Kaci-já z toho mám také lufty být večer sama...manža pojede na hory a já už jsem nervózní teď.Ale když to zvládne Simča,tak musíme i my néééé????

simonac
16. led 2009

jasně že to zvládnete holky, já jsem sama doma co chvilku - manža veme petu a jedou na hory 😉 a dnes jsem s e všema třema zase sama, má narozky, tak to musel jít s klukama oslavit do hospody - jsem zvědavá, kdy to oslaví s náma 😒 , všechno mi tu ted usnulo, tak valím taky dobrouuuuuuuuu noc 🙂

kuzelka
16. led 2009

Ahojky
mě se shodou okolností taky Kuba oprudil z plínek a to používám od narození ty samé 😠 prostě mu asi nějak přestaly vyhovovat, či co, jinak mi na tyhle věci moc netrpíme
kaci já jsem polovinu dní v roce s dětma sama... ale zvykla jsem si..
jinak manža taky pomáhá - přebaluje, krmí ale děti potvůrky nechtějí od něj jíst, chtějí krmit ode mě 😠 😠

marrha
17. led 2009

Dobré ráno holky...

u nás po delší době noc katastrofa...
první se vzbudil s šíleným řevem Davídek....to probudilo Kristu a začalo rodeo...Včera večer jsme našla Davidovi dvě stoličky, jestli ho to bolí...těžko říct..má venku jen špičky...já do toho včera dostala MS po 2,5 měsících....takže mi bylo zle..parádička 😝 , dneska jsme jak kdybych flámovala...a to neřvaly nějka dlouho 😀

Kačko...zápal plic bez tpelot jo??? tééda to hledím...to bych fakt neřekla...no ještě že jsem šla...tohle mi napsat, kdybych k doktorce nešla, tak cleý víkend trnu co bude 😝

Marti nechci prudit..ale u nás manža funguje na 100% i v nóci vstává, když je problém...vlastně spí s Kristou a ta teda většinu nocí neprospí než prospí 😝 😀

a s jídlem taky občas zapomenu 🤐 no jo no chybička se vloudí...ale myslám, že nestrádají a malá nechtěná dietka neuškodí 😀

simonac
17. led 2009

Dobré ránko holky,

u nás se tatka taky docela stará - hlavně teda koupe to je jeho doména, aspon mám minutku klidu - když teda nehraju karty s petříkem, ted je šílený karban - má to po mě, tak mu nemůžu říct, že si nezahraju, když jsem byla to samé 😝

hoši jsou ted na tréninku - hokej, pak si manža veem děti a na oběd jdeme vedle do uličky k tcýni, večer máme jít ke gabči, tak snad to konečně vyjde 😉

nemusím vařit - parádička, tak připravím něco aspon prckům - mrkev, petržel, bramboru a maso z kuř. křidélek 😀 holky, vaříte jídlo v koj. vodě, mně to přijde zbytečné, co vy na to??? ☹

marrha
17. led 2009

Simi já nevařila v kojenecké nikdy...vždyt je ta voda vlastně převařená...

užijte si večer u Gabči...hned bych někam vyrazila...

tindra
17. led 2009

Simi já v ní vařila příkrmy tak 2 měs,ale pak manža začal bojkot nákupů,takže jsem se s ní netahala a od 10 měs pijí i čaje z převařené z kohoutku

jankatr
17. led 2009

ahoj holky - nemá některá z vás kočárek Patron Fenix F4 duplex? Nebo vůbec kočárek s malými otočnými koly vpředu? Zajímaly by mě zkušenosti - jak se s takovým kočárkem jezdí a tak, jak jste spokojené s těma malýma kolečkama a jestli je to velký problém třeba v zimě nebo v terénu.

Dík Jankatr 🙂

gapka.h
17. led 2009

Ahojky,

..Marki-přidávám se k tobě...noc katastrofa ☹ ☹ to jsem si pochvalovala!!!My od 3-4,pak do 5h řev jeden,druhý..nevím co,zuby..???Manža mě nechal spát do 8.15h..aspoň něco,ale jsem jak praštěná.No a aby toho nebzlo málo,tak mi spali od 11h..jen 50min. a druhý 40min.-moje nervy!!!Půjdu se s nima vyvětrat 😉

Simi-určitě to klapne,budeme čekat,ju???

simonac
17. led 2009

ahoj holky, kde jste všechny?? co děláte? my jsme ted přišli od gabči - návštěva byla super , 😉 😉 😉
gabčo , představ si, Martínek si už sám vytahuje hračky z té velké krabice na hračky 😀 😀

egrzuz
17. led 2009

Holky, bojim bojim. V Kabulu nějaký atentátník vybouchl bombu blízko základny, kde je Jarda ☹ ☹ ☹

tindra
17. led 2009

Zuzi neboj,určo se ti brzo ozve.Jsme s tebou!!Dej si panáka a uvař čajík na uklidnění 😉

daniellka
17. led 2009

zuzi, klid,bude v pořádku,neboj.. 😉

simonac
18. led 2009

zuzi, taky se připojuju, neboj vše bude ok, 😉

egrzuz
18. led 2009

Holky, díky moc za podporu. Teď volal, je v pořádku, uff to bylo hnusný. Viděli to , bylo to kousek od nich.

Včera měl hlídku na tržišti a říkal, že tam mesely běhat děti jen na boso v pantoflích, je tam kolem 0 a musely nosit koberce, železný konstrukce, prý to bylo hrozný. Holčičky kolem 6let a kluci taky tak nějak. Potom jim dali dolar za hodinu takové práce. Afgánci hnusný. Křičeli na ně, když jim to upadlo, celou dobu musely utíkat i s tím nákladem, říkal, že jim chtěl dát rukavice nebo peníze, ale nesmí ☹