Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
4. bře 2009

Kači nezapřeš své povolání,na takové romány nikdo nemá 😀
Zuzi jaký hroch?A velikost 86?????????My teda máme ještě body některá i 68,ale sem tam i 74 😀
My máme místo polštářků plyšáky a duchýnku,spí v pytlích a porůznu se točí,takže když si vnoci nerožnu,napřed je musím nahmat na které straně jsou 🙂
Karin já taky na masáži ještě nebyla,se bojím že by to lechtalo 😀 ale chtěla jsem když byli kluci malý,jenže při kojení bych nevydržela ležet na břichu(teda na prsách 😀) a teď už si záda zvykla na záhul.Tak napiš jaký to poprvé je 😉

daniellka
4. bře 2009

čau babulenky!

kači - super počteníčko! 😀
s tou operací jsi mě docela navnadila.. Já právě na tu první,"levnou", nechtěla jít,jsem posera z poserkova..Jedna jediná věc by mě zajímala,před několika lety,když jsem se o tom bavila s mou očařkou,tak mi řekla,že by na to nešla,že to nemá historii,že nevím,co budu mít s očima třeba za 15 let a jednou už je mám laserem zbroušené a co potom. Nebavili jste se s lékařem na toto téma?
Jinak to zní dost zajímavě,zahrnuji do seznamu operací,které bych potřebovala. (a asi nikdy nepodstoupím 😀 😀 )

dai, simi - já to kočeně písnu,nafotí věcičky a pošle Vám je mailem. Napište mi,prosím, do IP váš mail. 😉

karin - já polštářek nedávám. Mám je nakoupený už od jejich narození,napřed jsem nedávala protože byli miminka,ted nedávám,protože se v postýlkách pořád motají, zkusila jsem jednou,vůbec na něm neleželi,jen jim zavazel. tím že spí bez polštáře nic nezkazím,ne? Oni stejně nejčastěi spinkají na bříšku 😉

tak jsme dnes odpo byli u toho malíře, moje máti má všechny děti v rodině vyportrétovaný do takových oválných rámečků ve dvou letech věku,tak chce i kluky (už jsem vám to určo psala..).
Dnes to zabralo jen hodinku,naskicoval si je,pak něco akvarelama, pak si je nafotil a dál na tom bude makat sám, jestli bude ptořebovat ve finále tak tam ještě zajedem.. Uvidíme,jsem zvědavá na výsledek 🙂

marrha
5. bře 2009

Dobré ráno...

pro mě určitě, mám radost..volala jsem nové pediatričce, jak jsem psala, že mám něco rozjednáno a vezme nás 😵 fakt jsme ráda...má výborné recenze, tka uvidíme..a navíc to mám 10 min. od baráku, takže nemusím nikde dojíždět 🙂

Dani určitě tím, ž enedáváš polštářky nic nezkazíš 😉
už se těším na obrázek..doufám, ž eníám ho pak ukážeš...moc s e mi to líbí to malované.... 😵

marrha
5. bře 2009

Zuzi..asi jsi ještě neviděla hrocha, že? 😉

přijed kouknout k nám 😀

simonac
5. bře 2009

dobré ránko holky,

tak dvojky už jsou venku s dědou, já jdu něco málo pouklízet a protože mám dnes bílkovinový den, udělám si nějaký výborný zeleninový salátek se šunkou a vajíčky 😉 , už dnes ráno mi manža řekl, že je to vidět, že jsem shodila, ale, že bych měla konečně začít cičit, bo to na mě ta kůže jen visí ☹, trak to fakt nevím, kdy, tech pár sklapovaček co doma sem tam udělám, mě asi nevytrhne

dnes si uděláme výlet do Zlína - jedu na kontrolu na gyndu. tak jsme slíbili petovi, že pojede s náma a stavíme se na mnamku u meka, už ted se těším, dám si kuřecí nugetky 😉, na doktora se těším mín, nebyla jsem tam od šestinedělí, tak uvidíme 😉

všem přejeme krááááááásný den 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
5. bře 2009

Dobré ráno!

Zuzi, já ale měla 6 a 5 a čvrt dioptrie, tak to je u mě furt paráda ne? 😀 Hele, včera jsem ti chtěla pořád napsat, že máme to stejný výročí a úplně jsem na to zapomněla 😀

Holky, poraďte mi! Pavlík jak se pořád otáčí na to bříško, tak večer nechce usnout, pořád se kroutí a jak je v tom pytli, tak mu to moc nejde. Ale teď jsem je uložila a frk už je v postýlce na bříšku. Můžu ho tak nechat?

Dani, mně taky tenkrát říkala očařka, že by na to nikdy nešla! A to samý si myslím, že plastický chirurg by nešel na plastiku 😀 Asi bych to zas tak neřešila 😀
Tak nám pak ty obrázky vyfoť, jsem zvědavá 😀

Markét, to je dobře, že jsi tu pediatričku vyměnila, po těch zkušenostech 😠

tindra
5. bře 2009

Marky tak to máš dobrý,já mám taky dr.10min,jen se k ní dená vjet kočárkem ☹
Kači a ve svém románu jsi nám zapomněla napsat co tvůj mamánek,jak to děti nesly,že maminka se o ně starala míň 😉
Ono já teda mám oči dobrý,ale moje kolegyňka taky byla na operaci a před 5 lety jí říkali,že její vada operovat nejde a teď už to dělají bězně(Myslím že se to jmenuje astigmatismus,ale nevím jeslti si to pamatuju dobře,mám pořád těhudemenci-nic si nepamatuju 😀 )takže jde vidět,že v tomhle oboru jsou obrovský pokroky!A moje nej kamarádka si dala tuhle operaci ke 30. a je nadšená,že vidí do postýlky a na budík 😀
Dai Luky mi taky spí nejraději na bříšku,nohy skrčené pod sebou,když mu to tak vyhovuje,já ho nepřevracím zpátky.

fiallinka
5. bře 2009

Holky, tož co to je, já jsem myslela, že si tu odnesu jednoznačnou informaci o tom prevenaru, a vy na mně takhle...já taky váhám z těch důvodů, které píšete, na druhou stranu já mám teď o Juriho takový strach, že bych ho nejradši naočkovala proti všemu. Ale spíš přemýšlím, jestli mu tím nemůžu ublížit. No tak zas nevím...každopádně jsem si říkala, že kdyžtak naočkujeme až po půl roce, ať má ty vakcíny aspoŇ jen tři, nebo možná až po tom druhém roce...no nevím, ale on je zatím zdravotně ok, ale já jsem prý jako malá hrozně trpěla na záněty středního ucha a byl to děs, samé antibiotika, tak tomu bych se chtěla vyhnout...

Halkac: dík za povzbuzení, že bych vás někdy přijela do VM zkontrolovat? Až roztajou sněhy ledy, do VM se chystám do bývalé práce a za tou dvojčátkovou kolegyní, u které jsem byla i předtím srazem s tebou...ale zas nevím, jestli by na mne nebylo těch dvojčat za jeden den moc ☹
A gratuluju k operaci, známí si taky tu kliniku chválí...

A jinak souhlasím s tím, co si psala Septim - i já, přesto že jsem na dítě dlouho čekala a jedno mi umřelo si nemyslím, že by interupce v tak časném stádiu těhu bylo větší zlo, než mít dítě, které nebudu (zdravotně, psychicky, fyzicky, finančně...) zvládat...

daiquiri
5. bře 2009

Marti, my máme taky dr asi 10 minut cesty, ale s kočárem tam taky nevjedu, tak ho nechávám venku, děti vezmeme v taškách a modlím se, aby nám ten náš tank nikdo neukradl 😀
Jojo, je to astigmatismus.
Tak to jsem ráda, já nevěděla jestli už ho takhle můžu nechat spát.

Ještě mám dotaz, nemáte nějaké hračky, kterých byste se chtěly zbavit za nějakou příznivou cenu? Nechce se nám kupovat všechno nový. Něco mám i půjčenýho, ale zase bych ráda, aby si nehráli se stejnýma hračkama pořád dokola, to se jim pak okouká a nebaví je to. Klidně mi písněte do IP.

juliet
5. bře 2009

Ahoj holky, děti spí, tak jsem se na vás po dlouhé době mrka. Dětičky vám krásně rostou a vidím, že to bude čím dál veselejší.
Mě se už i Nelinka, konečně!, začala otáčet na bříško a hned i na záda, tak jsem ráda. Malý si už dává nožičky pod sebe, ale plazit mu nejde.
Včera jsem jim dala netekoucí hrníčky, Nelinka vůbec nevěděla co s tím, ale Tadýskovi se trochu podařilo vypít.

Dai, malého tak klidně nech. Mě tak už měsíc spí, v pytli na bříšku a je v pohodě.
Jo a ještě ses tady, myslím, ptala na to mražení brambor. Tak my jsem to řešily také s holkama v diskusi, někdo tam našeli článek a opravdu tam nedoporučovali ty brambory mrazit.

Já s tím Prevenarem také váhám, mám také o děti strach, ale zase je zbytečně zatěžovat, když stejně na vše není účinný, se mi také nechce. No ještě uvidím.

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte cestovní postýlky, jakou značku a jak jste s nimi spokojené.

daiquiri
5. bře 2009

Ahoj Julit, u nás se taky spinká 🙂 Už jsem stihla vyžehlit, poklidit, teď už čekám, že se za chvíli vzbudí.
Máme skoro stejně starý děti, Pavlík se mi otáčí teprve asi čtyři dny, Baru ještě nee.
A jaký jsi ty hrníčky koupila?

Já se ptala na ty mražený brambory. Děkuju za info.
My cestovní postýlky nevedeme.

juliet
5. bře 2009

Dai, ty jsi šikula, co jsi všechno stihla. Koupila jsem ty Aventy.

daniellka
5. bře 2009

juliet - já mám jednu chicco a druhou cam, obě dobrý,ta chicco je trochu těžší,ale zase jsem kupovala úplně tu nejobyčejnější,za tisícovku,ani ne..
Podle mě ty drahý cestovní postlky jsou na houby, pokud to budeš používat právě občas,když někam jedete,dovča,návštěva,chata,apod.
Kluci mají obyčky, postýlky drží,pořád v nich vlastně spí,když spí u tchánů,krásně buckaj,pohoda..
Ale už budu muset zjistit nosnost,myslím,že už s nimi brzo skončíme 🙂

halkac
autor
5. bře 2009

Ahojky,
tedy vy my dáváte, tady se kecáááá 😀 😀 😀
Dneska jsem byla s očima na kontrole a mám 0 dioptrií 🙂 Jo a co se týče těch recenzí...taky jsem slyšela, že to není ozkoušené a kdo ví, co bude za x let...proto jsem s operací furt váhala a víceméně vyčkávala...ale uklidnilo mě, že to podstoupila má očařka, moje obvodní...a vždycky si říkám, že risk je zisk. Není ozkoušena řada věcí (např. papírové plenky a taky je dětem dávám, i kyyž jsem četla, že to může ohrozit plodnost). No není nad to vidět ! Ale kdybych měla -1,5 dioptrie, taky bych váhala, jestli to má cenu. I když sjem přemýšlela, že možná pro takového člověka to je větší změna, protože obvykle tihle lidé (Zuzka a moje mamka například) brýle nosí jen občas - na řízení, na TV, do kina...takže pro ně musí být to, že vidí, větší šok než pro mě, která měla furt čočky v očích.

Fial - jasně, dojeď, budu jen ráda! A s tím Prevenarem se řiď srdcem - být tebou, naočkuju ho. Budeš klidnější! Stresů máš za sebou moc. Ostatně - vůbec nevím, co znamená, že "očkování děti zatěžuje"...umí to někdo vysvětlit? Jakože dva dny mají teplotu? Nebo se v dětském tělíčku očkováním nějak mění něco zásadního...jako třebas imunita? Vždycky slyším jen tu větu, že je to pro děti zbytečná zátěž...ale v čem, to mi nikdo nikdy neřekl...

Dani, nám teď jedna postýlka rupla - resp. zlomilo se to v místě, kde se stýká kolečko s nohou. Tak jsem postýlku podložila Idiotem od Dostojevského 😀 😀

Na bříšku spíme taky, polštářky máme, ale úplně na nic. Děti si pod sebe vždycky naperou celou peřinu, různě ji pomuchalají a spí na ni - nesnáší být přikryté. A divím se , jak jsou ráno teplouncí - spací pytle už tak 3 měsíce nedávám, v pokojíku je opravdu zima a stejně hřejí jak kamínka. No když je vidím, jak pod sebou mají namuchláno tu peřinu, říkám si, rpoč mají kvalitní matraci, když jim na páteř stejně nestihne působit 🙂 🙂 🙂

Markét, mrkni na www.znamylekar.cz (možná to znáš) - tam jsou recenze lékařů od běžných lidí. Třeba budeě mít štěstí a tu tvou někdo hodnotil 🙂

Simi - jsem koukala kolem sebe jak blázen, když jsem ty dvě hodinky byla dnes ve Zlíně a nic 😀 Nikde jsem vás neviděla 🙂

Marti - děti to zvládaly v pohodě, když jsem marodila. Mně vlastně nic nebylo, takže se po mně šplhaly, tulily se...jen jsem je nenosila, což vlastně nedělám ani v normoš dnech 🙂

Gapi - a co v tom Motoráčku děláváte? Nepotkáváte tam náhodou nějaká jiná dvojčata? Třebas z Holešova nebo z KOjetína? Nebo "Motoráček" má různé pobočky? Moje duoznámá taky tráví čas v takovém centru se stejným jménem...

simonac
5. bře 2009

jejda holky tady je nějak živo 😉 dočtu vás asi až večer, ted jsme se vrátili a musím se postarat o děti 😀

kačko - já se taky dívala a dívala dívala a nikde tě neviděla, ach jo, tak snad příště 😉 😉 😉

halkac
autor
5. bře 2009

Simi, bo já tam byla inkognito - bezdětná 😀 😀 😀

tindra
5. bře 2009

Tak já se vrátila totálně promočená,ale všechno lepší než když jsem jednou zůstala s nima doma.....kluci si teď hrají pod věšákem,mám tam pověšené povlečení,různě to probíhají a tak,tak mě napadlo,máte některá nějaký stan pro děti doma?Teda nevím přesně kam bych ho v tom našem "obrovském"bytě dala,ale možná by je to mohlo bavit

gapka.h
5. bře 2009

Ahojky,

tak u nás po dlouhé době budíček v 6h ☹ ☹ Už v 8h jsem nevěděla,co s nima,ale vydrželi do 10.45h a pak spinkali.Musela jsem je dokonce budit do toho čtyřlístku 😉 ...tam se vyřádili,dokonce vydrželi nakonec krátkou pohádku...byl to z papíru udělaný dřevěný domeček a teta vykládala se zvířátky 😉 Jinak byli ve velké krabici s míčky a lozili v herně a řádili s různýma hračkama. 😉

Kaci-je to čtyřlístek,já to mám u nás pod kopcem.Začíná to vždy prvidelnou básničkou,pak se dětem představí čtyřlístek-maňásek,říkáme básničky a říkadla s dětmi,pak si jdou hrát..navíc přijdou do kontaktu s jinými dětmi,mezitím brobírají mamky různé dotazy,dnes jsme dostali ofocený materiál-např.jak vybrat správnou hračku 😉 pak nějaké cvičení a pohádka na konec.....

..no a pak jsem s nima hoďku drnkala v dešti,byli zmordovaní a já taky ☹ ☹

Ale táta se nám vrátil z Prahy a dovezl nám překvápko,klukům trička na léto a dokonce i mamince 😉 On na to má fakt čich,bez zkoušení a sedí to...musím ho pochválit 😉

tindra-nemáme stan,ale také o tom nějakém domečku přemýšlím.My už v obýváku ale máme bazén s míčky odrážedla,tatrovky,skluzavku...no hrůza.Ale asi jim to na léto pořídíme.Měl to synovec a vyhrál si v tom...

marrha
5. bře 2009

ahojky..u nás celé odpoledne pršelo a přitom dopol. bylo tak krásně 😝

Kači..přesně tak to zatížení se týká imunity... 😉 ..já docela čtu tu diskuzi odmítnutí očkování (jsem pro povinné očkování), ale některé odkazy co tma holky dávají jsou docela zajímavé....a taky by mně zajímalo, jak to vlastně všecko je s těma látkama a vedlejšíma účinkama 😝 které nám "smrtelníkům" nikdo neřekne....

a na tu stránku známý lékař jsem koukala a podle toho vybírala 😀 má samé dobré recenze, krom jedné....ale tam není nic definované..a ještě s emi stala taková náhoda..poštačka mi omylem nedávno přinesla domů balíček, ale nebyl pro mně...paní se jmenovala taky Markéta a příjmení taky na H, tak se asi poštačka spletla...nechtěla jsem dělat zlo poštačce, vycházímě si vstříc, tak jsme říkala, že to paní doručím sama...ale napadlo mě mrknout podle jména na MMB, jestli tma paní není, ž ebych jí první kontaktovala a vyšlo to...byla tam...a ještě k tomu má roční dvojčátka kluky 😀 😀 z toho jsme byla fakt paf...taková náhoda....tak jsme si psaly a ptala jsme se jí kde tady chodí k mudr....a ona mi právě doporučil tu novou mudr. a pak jsme si našla o ní ty recenze 😉

super, že máš očka v pořádku...a jak se říká risk je zisk 😉 dobře, že jsi na to šla 🙂

daniellka
5. bře 2009

tindra - my máme stan. kluci z něho byli nadšení. místo doma taky nemáme,ale ten stan je čtverec,jedna strana 1,2m,tak se vleze všude. jednou jim ho dám do obýváku,jednou do předsíně,pak ho zase na nějaký čas sbalím a když ho znova vytáhnu,tak jsou nadšení. 😀 a sbalit nebo postavit ho trvá max 1 minutu,takže pohoda 😀 doporučuju. Já jim dřív dělala "domečky" nebo "bunkry" třeba tak,že jsem dala k sobě žídle,přes ně deku a to jim taky stačilo k radosti 😀 ale pořád to padalo. stan je lepší 😉

egrzuz
5. bře 2009

Ahoj holky, vy jste to tady teda rozjely 😉 😀

Holky, už zíííííííííííítra to bude ten den 😀 😀 😀 😀

Tindro, ty myslíš ten stan, co mají teď v akci v lidlu né? Já o něm taky přemýšlím 😉 😀

Musím si postěžovat, Jarýn už asi třetí den dělá hysterické scény. Třeba si hraje a najednou z ničeho nic začne strašně brečet a najíždí do hysteráku. Dneska to udělal asi 4krát ☹ Já myslím, jestli ho něco nebolí. Nemáte některá zkušenost??? 😕

gapka.h
5. bře 2009

zuzi-tak ať už je zítřek,co??? 😉 Já také shlížela ten stan,co je v akci.Ale líp se mi líbí ten samostatný 😉

..tak už se spí a já půjdu taky 😔 ...dobrou

daniellka
5. bře 2009

zuzi - můžou to být zuby,ale to by asi slintal a cpal si ruce do pusy..Pokud to nedělá,tak to jsou ty jejich stavy, vzteky,hysteráčky,parádička. u nás už to jede v několikáté vlně. Hoši se střídaj 😠

marrha
5. bře 2009

Zuzíí....to už aNI NEDOSPÍŠ, NE?? já bych měla něco jak cestovní horečku 😀

my máme bazén, a takový stan..před vánoci byl v akci v Lídlu...takový šestiúhelník a v něm balonky...a bazén je vytáhlý pořád...a stan vždycky na čas schovám a pak vytáhnu a jak u Dani...obrovský úspěch 😀 asi vždycky na to zapomenou a pak jsou radostí bez sebe 😀

kuzelka
5. bře 2009

ahojky 🙂
tak hlásím že jsem dnes absolvovala tu masáž 😀 no mám z ní smíšené pocity 😅 😀
Přišla jsem na místo určení odložila si, nafasovala ručník a prostěradlo, pak jsem se osprchovala, před masáží se totiž má člověk prohřát - hned vedle sprchy byly otevřené dveře k venkovnímu bazénku, je tam totiž i sauna a taky solárko, takže o nějakém prohřátí nemohla být řeč. Klepala jsem se trochu zimou a taky nervozitou 😅 , zabalila jsem se do toho prostěradla a šla k místnosti, u masírovacího lehátka stál "masér" tak 35let tmavý a tak trochu nabušený 😀 😀 😅 😝 toš jsem si na to lehátko lehla 😀 .
Celou dobu co mě masíroval jsem se musela smát.... už jen to pomyšlení že tam vůbec jsem a že mě masíruje chlap 😅 😀 Marti no nedokážu si ani ve snu představit že bych tam ležela jěště jako "kojička" by mi ty prsa asi praskla, ono ležet na tom břiše (a jěště s plným žaludkem 🙄 ) na tom lehátku jak vás k němu ještě někdo přitlačuje.. myslím jako masíruje 😀 😀 no prostě mě ty prsa ze začátku tlačila a to je mám malý....
Masáž trvala asi 20 min, byla jsem na ní s tchýňkou a podle ní teda nic moc (ona už byla i u jiných masérů) já bohužel nemám jak a s kým srovnat... po skončení jsem se cítila dobře, celkově to byl příjemně strávený čas,uvidíme co zítra, no objednala sebe i mě zas k jinému (prý lepšímu) za měsíc, tak uvidíme... 😀 😀

daniellka
5. bře 2009

zuzi - tak zítra máš už manžílka doma,jo? já ti to moc přeju. jsi holka šikovná,že jsi to tak dobře zvládla!! 😀

karin - jestli tě ty záda budou druhej třetí den bolet,tak to k něčemu bylo. pokud tě nic bolet nebude,tak je to masér na houby.. Najít dobrýho maséra bývá někdy fuška. Kdyby jsi jela přes Brno,tak o jednom vím. Je to skvělá paní 🙂

halkac
autor
6. bře 2009

Hojky, tak pozooor! Já dnes vstávala před dětmi 😀 😀 😀 Oni "až" v 6,20, zatímco mně se nechtělo spát už v 5,45, chi chi chi. Vycvičili si mě dobře...

Markét, to je náhoda s těmi dvojkami ! Mně fascinuje, jak tyhle "zákony náhod" fungují stoprocentně 🙂

Karin, dej vědět, jak se cítíš po masáži,. Ján nad nimi furt taky přemýšlím - vůbec ted mám pocit, že bych se sebou něco měla dělat. Masáže, poctivě kadeřníka, kosmetiku, solárko, cvičení...Úplně cítím, jak by se mi to hodilo, jak by mi to prospělo - zvlášt teď na mateřské, mám někdy pocit, že kvočnovatím.Tyhle holčičiny by mi zvedly náladiščku a sebevědomí 🙂 Ale není na to všechno vůbec čas a co si budeme povídat, hlavně prachy ☹ Vrrr, z tohodle důvodu se těším do práce. Mám ráda takovou tu nezávislost - ne se skoro o všem finančním domlouvat s manželem: protože ty holčičí aktivity jsou sakra poznat na rodinném rozpočtu. Ještěže nemám dvě holky 😀 😀 😀

Zuzi, dneskááááááááááááááá! Hmmm, to u vás bude tulení a objímání a pusinkování a slziček štěstí a vůbec 🙂 Jo a hysteráčky u Jarouška? Už jsem opravdu pochopila - stejně jako Danča - že u nás se nejedná o nic zvláštního. že dítě nic nebolí. že se mu ani nic neděje. Ale prostě se předvádí a vybíjí energii...holky, oni ty moje děti jsou tak tvrdohlavé a snaží se prosadit za každou cenu. Hmmm, po kom to mají 😀 ?

Tak a ted dotaz - s čím výchovnýmsi hrají rok a čtvrt staré děti? je hračky naštětsí baví (víc než poklice a hrnce a tak), ale je vidět, že je nebaví ty miminkovské věcičky...spíše staví z kostek komíny a prohazují tvary (ale to jim musím ukazovat, do jaké díry) a čteme v knížce, kde se učí pojmy. Ale chybí mi něco dalšího - něco na rozvoj jemné motoriky. Máme ještě takové ty korálky v labyrintu a tím jsou taky nadšení. Nemáte ještě na něco dalšího tip??? Ony je moc nebaví zpívající hračky a tak...spíš něco, na čem se učí, jsou to zkoumatelé🙂

marrha
6. bře 2009

dobré ráno holky,

áááá Kačka má zdravé očka....takže už si ráno zase můžu počíst 😀 ...no, ale chybí mi tady ty noční příspěvky 😀 😀 😀 ale Tobě asi ne, že? 😀

a stím vztekáním to tak je...vynucují si to.....musím zaklepat, že Davídos už přestal mlátit do všeho hlavou..., ale začala Kristý 😀 😀 tak snad jí to taky brzo přejde...

hračky...u nás zase vedou takové ty hudební....co nehraje, je nezajímá...oni si u toho zpívají a baví je to..o nějakém zkoumání nemůže být ani řeč,pokud se teda jedna o hračky...ve všem ostatním jsou zkoumavý až zase moc 😀 😀
ale v těch dřevěných je docela výběr...viděla jsme třeba takový jakoby sýr (ementál, trojúhelník) a v něm šnůrka, která s erůzně musí provlékat...takové ty puzzle určitě máš, že? to baví i Kristu...a pokud máš teda dom už takové šikulky, tak už logika 😀 😀 😀 😀
tady je docela velký výběr
http://www.bino-drevenehracky.cz/motoricke-hracky

Karin u tvého popisu jsem se usmála 😀 při představě, ž ejsme někde obalená je n v ručníku a čeká tam na mě nějaký svalovacec a začne mi tam masírovat ty moje špeky....tak to není nic pro mně 😀 😀

marrha
6. bře 2009
marrha
6. bře 2009

http://www.woodyland.eu/cz/kategorie/motoricke-...

ty dřevěné hračky jsou supr....moc se mi líbí...ale naše to nebere 😝