Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
2. dub 2009

ted si tu zas já povykládám sama 😀
teda venku je nádherně 😵 😵 jsem si ted umyla okna v kuchyni a vidím konečně i ven 😀 ne jenom na balkon
dneska přijde moje mamka vozit a já jdu na konzultaci s těma svýma křečákama, tak uvidíme co a jak 😉

halkac
autor
2. dub 2009

To si taky myslím, že sakra dobře ví, co říkám a že něco zakazuju. Bo jak pronesu "do toho skla, Magdalénko, tou dřevěnou kostkou nemlať", sletí se k němu Majda i Jonda a začnou oba dva (kde najednou vzal dřevěnou kostku i Jonášek, prostě nepochopím 🙂, mlátit přímo doprostřed vitríny...

Jé, okna...to slunko mi někdy vadí. T5ebas že je vidět, jak zaneřáděná ty okna mám...

Holky, dnes kašlu na spinning. Chytla mě lenora 😀

kuzelka
2. dub 2009

Kači 😀 😀
to máš to samý jak já řeknu "opovažte se sundávat ty boxy" v okamžiku jsou boxy dole, mají sundaný víka a oba dva nalezou dovnitř 😀

halkac
autor
2. dub 2009

Hele, to je ale nějaká úchylka dvojčat, ne? Naše děti lezou POŘÁD do krabic, do boxů, do pekáčů, do salátových mís... + hrozně je baví stát na něčem vyvýšeném. Už se tomu smějí i moje kamarádky, co samy mají děti...že tohle ještě neviděly 😲

kuzelka
2. dub 2009

no dvojčata prostě mají svoje specifické úchylky 😀
mě se jěšte děti strašně rádi schovávají za záclonou, spíš se schovává Kuba a Bára se tomu strašně řehtá, ale záclona se moc neraduje už mi ji stihli trochu vytahat 🙄

halkac
autor
2. dub 2009

Kuzelko, nééééééééééééééééééééééééééééé 😀 😀 😀 my máme to samééééééé ! Dokonce to mám nahrané - jednou budu dětem ukazovat, co jim přišlo tak neskutečně směšné 😀

kuzelka
2. dub 2009

Kači no vidíš, dvojčecí úchylky 😀 😀 😀 😀 😀

kuzelka
2. dub 2009

A dělají ti tany tany?? to je taky děsná prča, stojí a srandovně si přidřepávají a já s nima 😀 😀

halkac
autor
2. dub 2009

Tak pozor! To máme trochu jinak...oni si vkleče jakoby zvednou = stojí v kleku (nevím, jak jinak to nazvat 😀 😀 😀 a snaží se točit dokolečka 😵

kuzelka
2. dub 2009

Tak to jo 🙂 no já běžím k tomu doktorovi.

egrzuz
2. dub 2009

Ahoj holky, teda vy jste ale , ty vaše mazlíčky malinký, HODNÝ táááááááááák moc pomlouváte 😉 😀 😀 😀

No u nás vede záclona taky. Lezou na úplně všechno, kam se dá.

Jo a dneska byl Jaroušek na rehabilitaci(jen po dvou měsících, aby viděla pokorky) a už se s náma rozloučila a nepotřebujeme tam chodit. Prý tak do měsíce, dvou, bude chodit a je šikulka. 😀 Strašně se tam předváděl 😀

Dneska bylo krásně, děti venku řádily, ještě, že chodí juen ta Kristýnka, to je děs, kdyby chodily obě děti. 🙂

Jo a na rehabilitaci jsme se dozvěděla, že domácí obuv je zbytečná, prý zastaralý názor, že nožička musí být v botě pevně. Jaký máte holky názor vy???
Jo a i aktivní chodítka- špatně ,děti nesprávně zapojují ruce a celé tělíčko. Mám si ho dát na půdu 😕 😀

Noťásek stále nemocný ☹

issaga
2. dub 2009

ahoj holky,
tak jsem si konecne nasla taky chvilku. jak jsme byly nemocne, tak to bylo na palici, do toho delame na baraku fasadu, takze tu byl kluk a ani jsme nemohly kvuli nemoci ven, no na palici to bylo

kdyz pisete o dvojcecich uchylkach, tak se musim smat a pridat se 🙂 my zaclony nevedeme, ale jak dojdem k babicce, tak to je smichu, ze by zborily barak - taky nechapu, co se jim na tom tak libi...

a Kaci - u nas je to s tim stanim a sezenim treba na kuchynske lince uplne stejne - taky to babicce nejak nemuzu vysvetlit, ze treba zrovna tohle jim nema dovolovat - proste marne 😒 - nastesti uz holky vi, co si muzou dovolit u babi a dedy a co doma 😉

tindra
3. dub 2009

ahojky Leni,tebe jsem dlouho neviděla 😉 a už jste teda v poho?Snad sluníčko zažene všechny nemoci 😉
úchylky to samé,misky na věšání prádla,hrnce,lezou do regálů v obýváku co jsem vyklidila na hračky,ještě že nevedem ty závěsy.Jo a nejvíc je štve,když je tam miska malá a oni se tam oba nevejdou,tak Luky je schopný vytáhnout Máťu i za vlasy ven....dneska u nás zase neteče voda,stěhuju se k našim....babi jim taky všechno dovolí,ale jen když tam nejsem,přede mnou jim říká,že se to nesmí,jenže si protiečí a už visí,že Luky se pěkně zlobí.když jednou může a podruhé nee,takže jí to asi došlo 😉 snad se teda na výchově shodnem.
zuzi to je dobře,že už tam nemusíte,že jo.a já klukům neukazuju,že se dá venku vystupovat z kočárku,jen u babi na zahrádce....

sundali jste už fusaky?já kluky neoblíkala,jen budnu a šoupla jsem je tam,tak asi budem muset začít s tepláčkama na punčošky a fusak pryč.No jdu to vyzkoušet,jeslti jim nebude zima,pro jistotuzabalím i deku,přece jen denska budou spát jen v kočárku,postýlky mi ještě nedorazili a na velké posteli je u babi neuspím 😠
mizím než mi to zboří,jak se řekne že jedem za babi,je to rodeo

kuzelka
3. dub 2009

Ahoj 🙂

Marti právě řeším jak ty děti ted oblíkat, ono je právě hezky jen zepár dnů, tak je to změna. Ale musím jěště nakoupit nějaké kalhotky nebo riflíky, uvidíme co bude, jestli vůbec něco bude?? Mám pocit že je moc navlíkám.....

Zuzi s papučkama teda nevím, my jdeme na reha 7.4. tak se taky zeptám, určitě je pro ty dětičky pohodlnější mít jenom ponožky, jak jim ty papuče sundám mají úplně zpocené ponožky a téda jsou jim i cítit ty nožičky 😅 😀 😀 i při tom hraní jim ty papuče dost překáží......

daiquiri
4. dub 2009

Ahoj holky, nějak vás teď nestíhám, tak jsme dočetla jen zběžně.

Marti, já když jsem s dětma venku, tak mají jen triko s dlouhým rukávem a dlouhý kalhoty, jsou nepřikrytý a bez čepičky a jsou horký. Já je nikdy zas tak moc nenavlíkala, tak jsou asi zvyklý 😀

Jinak včera super den, k obědu jsem udělala rýži s mrkvičkou a krůtím masem, Barča začla dávit jak šílená, tak jsem to znovu pomixovala na hladkou kašičku i s vodou, ale stejně to dávila, takže to skončilo v koši a byla sklenička.
Pak jsme vyrazili ven, s tím, že půjdu mamce naproti na stanici metra - cca 2-3 km. Jenže najednou se mi nějak začal zadrhávat kočár o chodník, tak jsem volala Martinovi co s tím, rady po telefonu jsou na nic, ke všem mi radil slož a rozlož kočár - s dětma v něm! No opotila jsem se u toho, nakonec musel přijet a zjistili jsme, že je skoro ulomená přední náprava, stačilo by málo a byla bych bez předních koleček. Byla jsem naštěstí nedaleko domova, tak jsem to dojela s tím, že jsem musela kočár jako nadzvedávat - no super v tom vedru. No a večer jsme jeli rychle koupit golfky - takže MacLareny jsou doma 😀

kuzelka
4. dub 2009

Ahoj 🙂

já zas chtěla dětem dnes nakoupit nějaký haříčky a oni maj v sobotu zavřeno 🙄 😠 tak jsme koulili prd!!
ale zase jsme se s dětma hezky pěšky prošli 😉
a myslím že budou i spát dýl 😀 😀 se pěkně utahali 😀 😀

Verun aspoň už máte doma ty golfky 😀 ono se s nima jezdí mnohem pohodlněji 😉

egrzuz
5. dub 2009

Ahoj holky, dneska tady je ošklivo☹

ale mám radost sehnala jsem tříkolku pro dvojky
http://www.kocarkymatousova.estranky.cz/fotoalb...

Veru s tím kočárkem je to docela mazec, jaký jsi měla?

Jo a holčiny od podělí mají v Lidlu hlavolam a mnohofunční kostku za 399kč, mrkněte na to, myslím, že to bude fajn
Já stojí v 7h ráno před Lídlem 😀

daiquiri
5. dub 2009

Ahoj 🙂
Včera jsme je důkladně projeli, jsou fajn, jen si musím zvyknout, že jsou děti obráceně 😀
A taky jsme děti nakrmili v terénu, takže jsme se nemuseli vracet tak brzo a tatínek si mohl dát ještě další pivečko na zahrádce 😀

Zuzi, já mám Hartan. Martin s mým tátou ho dali dohromady, provrtali tu nápravu, dali tam nějakou šrouby, tak ještě na zimu ho využiju.

simonac
5. dub 2009

AHOJ HOLKY, NĚJAK NESTÍHÁM, TAK ASPON NA SKOK 😉 jejda ono mi to psalo velkým, nemažu, nechce se mi 😒

s prckama je to čím dál větší mazec, nemá nějak volného času navíc a když mi minutka zůstane snažím se ji věnovat petovi 😉

zuzu - díky za tip, snad nezapomenu a do lidla si skočím 😉

jinak dnes odpoledne jdme celá rodinka i s dvojkama na brusle, tak když se nezabiju písnu jaké to bylo 🙂

daniellka
5. dub 2009

čau babulenky!
já vás taky nějak nestíhám,ani asi nebudu dočítat,jen jsem mrkla trošku výš..

doufám,že se všem vede dobře. Já jsem si až včera teprve užila pořádně jaro,celej den jsme strávili na chatě,s klukama je to už oproti loňsku úplná paráda!! drandili na motorkách a už přemýšlím,že jim koupím tříkolky.

zuzi - zrovna jsem mrkla na tvůj odkaz. to vidím poprvý, zajímavý.. ale celý to odtlačíš,oni ještě šlapat nebudou,tak pevný svaly přeji 😀 😀

dai - příhoda s kočárem drsná,teda.. ještě že jsi nebyla daleko. tak si užijte hezky golfky 😀

simi - super,s těma bruslema, bezva akce 😀

gapka.h
5. dub 2009

ahojky,
přeji hezký sluneční den 🙂

..no já dnes chtěla také na brusle,ale už nemám sílu.Byli jsme v plavání.Né,že bych chtěla kluky vychvalovat,ale mají už pásek a kolečka na rukách,potápí se.´Kuba dnes s paní instruk.dokonce spáchal šipečku.Teď mi všichni 3 chlapi spí 😉

Simi-*brusle si užijte,je to super!!!Také vyrazíme 😉

Kaci*s tím zakazováním,to u nás vůbec neplatí.Dostanou pa rukách,já udělám tyty a oni my udělají pápá,co nato???I s tím tana,tany,a tou záclonou se k vám s kuzelkou přidávám.
Kuba dnes vlezl na tatru a klečel a děla tany,tany,já nevěděla,co dřív 😉

Zuzi-s tím chodítkem mi toříkala i mudr.S těma papučkama*dávám jim je doma,ať si zvykají na obuv,oni to moc nechtěli a už si zvykli.Včera na návštěvě je měli celý den 🙂 Dokonce se nám daří pít z hrnečků vodička 😉

..no a s tím,že potřebuji ještě jedny ruky,když chci někam jít s váma souhlasím...to je ta nevýhoda!!!

Jo a ještě nám rostou 3 zuby naráz,to je večer parádička 😠

halkac
autor
6. dub 2009

Holky, ahojky!

To byl nádherný víkend, co???? My zahájili cyklo sezónu a to je prostě bombastické. Je to úplně jiné než minulý rok, děti si pokopkávají a jízda se jim líbí, i když nespí. tedy samozřejmě že občas se z vozíčku line řev, bo se děti štěkají o hračku, tyčinku, mobil ...ale to by jinak nebyly naše děti, že? 😀

Holky, oni ti naši prcci se pořád bojí pustit. podle mě Mája už by ťapkala hezky, ale jen za jednu ruku. Jonda se taky zlepšil, ale sami prostě nepůjdou a nepůjdou. Už to začíná být otravné ☹

Zuzi, ta tříkolka je skvělá!!! Tu tam běžně prodávají? A za kolik?

Jé, stejně je tu super, jak rodinky po zimě vylézají z kutlochů - tu pobyt na chatěm, onde na brusle, jinde na plavčo...No boží! Jen mám pocit, že teď už nestíhám vůbec, ale vůbec nic 😀

halkac
autor
6. dub 2009

Gapi, co to znamená, že mají pásek a kolečka na rukách při plavču?

marrha
6. dub 2009

ahoj holky..

omlouvám se , ale nestíhám..jka bylo tak krásně byli jsme na zahradě...prostě parádička...děti dobírají ATB, tak snad už bude dobře, když i počásko bude lepší...

jink s papučkama,..mě řekla mudr. hned jak s ezačnou stavět tka papučky a kamarádce s diskuze, její chlapeček měl nějaký problém a byli u dětského ortopeda a ten jí dokonce řekl, že papučky jsou na prd a že děti, když začnou chodit, tka by měli mít, takové ty kožené pevné capačky (asi víte které), takže jako obvykle, každý doktor má na to jiný názor 😝
já dávám papučky, ale několikrát denně lítají na boso, protože mají nožičky zpocené a to mají papučky ty otevřené 😝

Kači super, že se dětičkám na kole líbilo 😵
Leni četla jsme, že jste byli marodi, tka snad už je to za váma a bude jen dobře...my s tím taky bojovali 😝

Zuzi takže jsem manžu poznala 😀 , ale přiznám se, ž ejsme ti číhla do alba...přádně ho zkontrolovala a pak se šla dívat, který by to mohl být 😀 😀

gapka.h
6. dub 2009

Ahojky,

kaci-dá se s tím vozíkem jezdit i mimo cyklostezsky???Taky ho chceme zprovoznit 😉 Jen mám obavu,aby tam děti vydržely!!!U nás se bojí také pustit,stojí na místě ,pustí se a šup na zem.Také je to otrava,hlavně doma,nevím s kým dřív chodit 😝

Bazén-to,že už jsou ve vodě sami a ty je držíš jen za ručky nebo pod páskem-podle toho ,co děláme-nejvíc se jim líbí,když jsme v kolečku,držíme se jen za ruky a děláme kolo kolo mlýnský 😉 A s těmito pomůckami se i potápí...

Holky-co jste dávaly na zoubky-kromě CALGELU????

marrha
6. dub 2009

Gábi já dávám jedině kamistad..., calgel nám nezabíral a tohle mi poradila mudr. jka měl David tu aftu, že to je i na zoubky..obsahuje to lidocain(nevím jak se to píše) a trošičku to umrtví 🙂

daniellka
6. dub 2009

nazdar b abulenky!!

kaci - jj,jak říkáš,super,všichni vylezají z nor a užívají si sluníčka 😀 včetně mě,já jsem úplně nadšená 😀

holky,nezlobte se na mě,ale musím to říct. právě včera jsme byli na výletě,rodiče si vezli dítě v tom vozíčku,vozík měl i vlaječku a za ním ještě jela manželka a i tak jsem se koukala na to,jak ho málem nabralo auto. 😖
Krve by se ve mě nedořezal,rodiče jeli jen po jakési cestě,ale asi to bych ten řidič chatař a prostě to nějak přehlídl nebo nevím,ale po tomhle zážitku bych do toho svoje dítě neposadila ani za nic! fakt to vypadalo ošklivě,pán se prostě jen zapomněl a vypadalo to,že!
nezlobte se,že jsem to sem napsala,ale vy by jste to taky udělaly 😉

marrha
6. dub 2009

Dani naprosto s Tebou souhlasím...naštěstí jsm v tom za jedno i s manžou...

když já vidím, jak někteří rodiče riskujou ...jsme viděli ženskou a ta tne vozík měla s dětma za babetou a jela po hlavní cestě 😢 , manžel jí seřval z okýnka..., ale pochybuju, že si z toho něco vzala 😔

tindra
6. dub 2009

jejda Dani já si ten vozík taky pořídila...ale manža nehrozí že by jezdil s náma,takže zůstane jen u bruslí na cyklostezce u ségry,která není moc známá a hlavně přes týden skoro prázdná.Jen jsem jim ještě nepořídila helmy,Kači jaké máte a kde jste je koupili?????já se byla ptát u nás v cyklu a tam žeprej tak malé nevedou 😠
jinak kluci si zaběhali po zahrádce u našich,bezvadné, už ochutnali i hlínu,Máťa má na ruce první slnoční vyrážku 😀 prostě chlapi 🙂

halkac
autor
6. dub 2009

Holky, my po cestách nejezdíme, to bych se taky hrozně bála... valíme po cyklostezkách nebo po vedlejších cestách, které znám a z vlastní zkušenosti vím, že jsou přehledné, široké a s minimem aut...víceméně brázdíme jen dvě trasy:-; Beru to asi tak...jezdíme jen tam, kam bych se odvážila s kočárkem. Po cestě s kočárkem taky nechodím. A když vidím vozíček na hlavní cestě, taky bych vraždila ! My na té jedné trase musíme přejet po hlavní asi 200 m a já jsem z toho vždycky na vývrat...
Marti, helmy máme, ale jaký, to ti teď nepovím. Ale zjistím!

S těmi botkami máte recht, každý doktor říká něco jiného. Na neuru jsem se přímo ptala, jestli existují výzkumy, které by potvrzovaly vliv bot na chůzi těch nejmenších,. A sama doktorka mi řekla, že neexistují nějaká obecná pravidla, že vlastně každý lékař říká to, co cítí sám.