Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
6. dub 2009

A Dani, to víš, že se tu nikdo nezlobí, žes ten zážitek popsala!!! Ono je náhodou příhodné upozornit na to, že croozer na cesty nepatří...já bych skoro nepsla, že kočár na cestu nepatří. My bydlíme na kopci v dědině, která nemá chodníky. A to víte, že se třepotám, když tlačím kočárek do kopečka na boku silnice 😖 I když tu moc aut nejezdí, tak přeci jen nás na tom 1 km tak dvě auta minou...

tindra
6. dub 2009

Kači a utáhneš je na kole sama,nebo je má manža?

halkac
autor
6. dub 2009

Marti, sama úplně v pohodě po rovince, to ani za kolem necítíš...ale nesmí být kopec, to bych nedala

tindra
6. dub 2009

tak já to taky zkusím,no ale trošku z toho mám bobky.teda napřed ale musím někde sehnat ty helmy.přes net se mi to moc kupovat nechce,oni mají chlapečci nějaké divné hlavičky 😀 sem jim teď zkoušela asi 15 čepic v obchodě a co sedí jednomu,druhému ani náhodou 🙂 ale vzpomněla jsem si že tu máme nový sport.obchod tak tam dnes zajedu na vycházku.
Ještě mi poraďte,když jste dávali poprvé děti spát pryč bylo to přes den,nebo jste je šoupli k babičkám zrovna na noc?Teď mi dorazili cestovní postýlky 🙂 sice pošťák zvonil 2x jak na lesy,ale kluky to naštěstí nevzbudilo,jdu je poskládat,ať mají překvapení 🙂 švagrová pořádá za 2 týdny velkolepou oslavu a pořád otravuje,jeslti tam budu do rána s nima a pít 😅 už jsem si dávno plánovala,že kluky odstěhuju k babi,dokonce jsem dneska Máťu ani nekojila,stejně si vždycky jen tak ožužlá maminku a za 2 hoďky chce mlíko z flašky 😝

egrzuz
6. dub 2009

Ahoj holčiny,

Kači, můžeš rovnou koupit: http://kocarky.shop5.cz/cz-kategorie45105.html
Já si jí jedu dneska objednat do Jablonce, tak pak písnu jaká je. Psala mi jenda maminka z dvojčat.cz že jí má a je prý výborná. Jen to jedno dítko (první) musím připoutat kšírkama. Šlape jen jedno a psala mi ,že je lehoučká, tak uvidíme.
Kupovala jí, když bylo dětem 15m a ted má 2letý a jezdí stále.

Kostku z lidlu mám doma a je fakt úžasná, doporučuji🙂 dostane jí Jarýn k svátku

Kači, já si s mamkou Kristýnku posílala a pomohlo to, chodila během vánočních svátků- Jsme zvědavá na Jarýna, ten zatím jen za ruce, ale baví ho to. 🙂)

Marti, já jsem dávala zatím děti jen na odpolední spaní , na noc né. Jsme pozvaný na oslavu naorzenin koncem dubna, tak se taky rozmýšlím, zda je tam dám.

Markét, jsi šikulka, že jsi manžu poznala 😀 v tom stavu, jak vypadal🙂

daniellka
6. dub 2009

jé já koukám,že se mi umazal konec jedné věty,ale to neva,to podstatný tam je.

kaci - tohle právě vůbec nebylo na silnici nebo cestě,to byla taková cestička podél řeky, já tam měla moje kluky vypuštěný na motorkách. a i tam se najde blbec,mco neumí řídit. málem ten vozík nabral předkem auta jak se vytáčel,asi neměl odhad a asi mu ani nedošlo,že v tom vezou děti. 😝

halkac
autor
6. dub 2009

Dani, tak to je síla! Co tam proboha dělal blb v autě? Prostě když někdo projíždí nějakou vedlejší cestou - prostě nejede na hlavní - tak snad jedu pomalu a opatrně. My tady máme tolik různých vedlejších, kde sem tam jen projede nějaké autko, maminky tam jezdí s kočárky, děti na kolech a odrážedlech, psi lítají...a auta tam sice sem tam proijedou, ale zatím mám zkušenost, že jsou děsně opatrné...

Holky- pejskařky...neznáte nějaké kolie? hrozně se mi líbí jejich povaha (ne exteriéer...ale to oželím :-;...tak bych se chtěla zeptat, jestli někdo nemá vlastní zkušenost.

Zuzanko, díky moc za odkaz! Vidíš, jakej je Jaroušek šikulka, vždyt on nakonec naše prcky předběhne! Naši taky chodí hrozně rády za ruku, ale pustit se se bojí...dneska jsem ale Majdu převezla - srčila jsem jí do ruky kroužky a vyslala ji podat je Jondovi, kterýs seděl na gauči. Ani nepostřehla, že jí nedržím a ušla celý metr a půl 😀
Jo a Zuzi, co rehabilitační na vodení za jednu ručku?

Dani, tys mi psala, že kluci taky furt lítali za chodítky, ale sami se báli. měla jsi na ně nějaký fígl nebos to nechala vývoji?

daniellka
6. dub 2009

kaci - on jel pomalu. asi tam měl zahradu nebo chatu. 1) asi neuměl řídit, 2),asi ani nevěděl,že v tom vozíku lidi vozí děti. starej pán,no. nemysli si,ti staří lidi nemaj vůbec tucha na co ty vozíky jsou.
Já bych se na to prostě vykašlala,na kolo si zajela,když třeba někdo děti pohlídá. stejně ty děcka z toho mají prd. je to dost velký riziko. a to teda já vůbec jesem uprděná matka,spíš někdy kamarádky říkaj,že jsem ostrá,že se nebojím..

kluci neměli chodítka,ale měli odrážedla. jezdili na nich jak blázni od rána do večera,pak mi doktorka,řekla,at jim je vemu a za pár dní chodili. nechala jsem to volně na vývoji. to vození za ručičky a za ruku je prý blbý na záda,tak jsem je tak moc nevodila. jako člověk se tomu nevyhne,občas jsme ťapkali,ale jinak jsem je nechala,at se sami rozchodí. jednou to přišlo,z ničeho nic se uprostřed postavili a šli.spadli,postavili,šli,a furt dokola. 😀

halkac
autor
6. dub 2009

Dani, to jo, ale i kdyby tam nebyly děti, tak přeci nemůže chatař odřít druhýmu vozejk 😝 No jo, když my jsme cyklisti celou duší...to by musel někdo hlídat každý den. Víceméně kdykoliv je hezky, jedeme s děckama na kolo 😵 A že z toho mají prd, si ani nemyslím. Je to pro ně úplně stejné jako prochajda v kočárku - koukaj skrz síťku ku a jsou spokojené 🙂

Jé, tak to naši na odrážedla samy ani nevlezou...tak sjem určitě pozadu ve vývoji a je čas. Ufff. Ale do léta si přeju dvě chodící děti, at můžu čas trávit na zahradě na písku a na terase!

daniellka
6. dub 2009

proč by jste měli být pozadu ve vývoji??? vždyt mají 15 měsíců.. dítě by mělo začít chodit do 18ti měsíců,nemá cenu srovnávat,kdyždý má svý tempo. a neboj,to přijde rychle. léto už bude tradáááá, všude je budeš honit 😀 😀

halkac
autor
6. dub 2009

Koukejte 🙂 http://halastovi.rajce.idnes.cz/24_--_2._rok_4....

Jo a "drsná matka" mě vždycky pobaví...ono to totiž asi u dvojčat ani jinak nejde. Jakmile jsem někde venku a vidím ty monomaminky, co vyděšeně koukají, že jednou lžičkou krmím obě děti, tak se jen směju 🙂 Některým dokonce ani není možné vysvětlit, že prostě bacily si děti přenesou tak, že se oblizují, že si kradou jídlo přímo z pusy apod🙂

Jo Dani, už dlouho se chci zeptat: Jak dopadly portréty??????

halkac
autor
6. dub 2009

Jo jo, s tím vývojem to myslím tak, že ještě není třeba odklízet odrážedla, protože se ještě nedostaly tak daleko, že by na ně vlezly...ale prostě jsou to naši lenoši, vždycky byly a zůstane jim to i nadále, to je jasné 😀

gapka.h
6. dub 2009

Kaci-klídek,já mám taky lenochy 🙂 raději se někam doplazí,než aby vstali!!!Každý se ptá,chodí už???Jo,ale né sami :Fotečky super 😀

halkac
autor
6. dub 2009

Holky, já teď mám zapnuté Sama doma a po porodu poprvé vidím Ivu Kubelkovou - ta je nádherná ! Jééé, některé maminky jsou prostě úžasně krásné 🙂

daniellka
6. dub 2009

fotečky nádherný! 😀
s tou drsnou matkou. na mě taky někdy zírají. jeden kluk mi zakopne a vstane,já k němu nejdu,protože třeba hlídám druhýho na prolízce,tak mu řeknu "nevadí,postav se na nohy", prostě k němu neběžím ho politovat. a je klid. on přestane brečet,vstane a pokračuje v tom co dělal. no a maminky na mě koukaly,jako že asi nereaguju,že mi zakopolo a spadlo na chodník děcko. podle mě,i kdybych neměla toho druhýho,tak takový to šílený litování děcka to děcko akorát ještě víc rozbrečí.. no však to znáte.. 😀 a nějaký bacily..když si vzpomenu,jak jsem byla úzkostlivá na každou "špínečku" když byli mimoušci,tak se tedka směju. domů z venku chodíme jako prasátka,co všechno ošahaj,kolik klacků zvednou,apod.,ani nemyslet. 😀

portréty už jsou prý skoro hotový,pan malíř mamce psal,že je to hotový,ted to má týden schnout,pak to bude ještě lakovat,máme se na to zajet podívat,jestli jsme spokojený. (zajímalo by mě,jestli by to předělal,kdybych spokojená nebyla 😎 ). takže zatím jsem je ještě neviděla 🙂 .

dneska máme zase krásný jaro,co? odpo popadnem motorky a vyrazíme.. 😉

vjitka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kuzelka
6. dub 2009

Ahoj 🙂
koukám že jsou tady cyklisti, tak to já a kolo, to vůbec nejde dohromady 😅 bych ty děti asi přizabila 🤐

jojo dneska bude asi zase nádherně 😵

holky a co dovča?? máte něco naplánovanýho? u nás nebo u móře?? 😕 😀

halkac
autor
6. dub 2009

Holky, tak to téma dovči se mi moooooc líbí:-; Večer napíšu, co plánujeme my..

kuzelka
6. dub 2009

Kaci až večer? já su zvědavá teď 😀 😀

daniellka
6. dub 2009

kuzelka naplánovanýho nemáme nic..máme letos naplánovaný zase šílený vydání, tak pak v průběhu uvidíme. stejně jezdíváme až v září.. Jinak kromě rodinné dovolené mám naplánovaný prodloužený víkend se 3 kamarádkama-mamkama na Krk. Ale visí to na jedné,jestli pojede ona,což tipuju tak50na50. řekla,že jo,ale její manža ju nebude chtít pustit. pak máme prodlouženej víkend v Jižních Čechách v červenci, pak xx výletků,to jezdíváme moc rádi,ale "velkou" dovču neplánujem,uvidíme jak a kam se nám bude chtít a jestli vůbec 😀

marrha
6. dub 2009

ahojky..než se vrhnu an dočítání, tak vám chci říct, ž ejsme změnila názor a děti nechávám očkovat proti klíštotvce..před chvílí jsme se vrátili ze zahrady a Davídkovi jsme rovnou tahala dvě... 😢
jdu je uložit a pak v klidu dočtu..zahlédla jsem odkázek na fotečky 😵

tindra
6. dub 2009

čau tak helmy nemáme,ty co měly nám byly veliké ☹ velikost XXS ☹ no máme se ptát,že dostanou ještě i jinačí
Marky já děti taky nechám,ale až příští rok,teď je toho na nich hodně,snad u našich na trávníku nebudou,prej jsou spíš v neudržované trávě...ale jeden nikdy neví.
denska jsem volala do Motole,Martínkovi vyskočila v trojúhelníčku jak končí žebra hrudka,no snad to prej bude jen kýlečka nebo rozestouplé svaly,sem volala i svojí dr.musím začít u ní,doufám,že nás pošle někam na utz,bo jsem panikářka,ježíš už bych nepřežila žádnou operaci!!!ať to nic není!!

issaga
6. dub 2009

cau holky,
jsem ko. - vsak vidite v kolik hodin sem lezu 😠 😀
doufam, ze vas prectu rano, nam delaji topeni a tak je tu binec jak v tanku
jen jsem zaregistrovala, ze tu sla rec o trikolce pro dvojky - ja jsem si ochmatala tuhle v raji hracek http://www.mihaj.net/trikolka-pro-dvojcatka-ean... ... no asi pro starsi je to dobre, ze to i uslapnou, ale zase kdyz budou starsi, tak budou chtit asi rejdit kazde ditko zvlast... no mne to uplne tak nenachlo teda
padim spat, zkusim nakouknout pres den

halkac
autor
7. dub 2009

Dobré ránko 🙂
Tak večer jsme se už k PC nedostala - do večera jsme dělali na zahradě (manžel ryl a já hlídala děti 😀 a pak už byl doma kalup, však to znáte.

Dovolená - u nás to taky docela visí na penízkách, ale každopádně vyrazíme někam do Čech. Už začínám pokukovat po chatách: chceme někam na rovinky (ať můžeme vzít kola a croozer), chalupa musí být vybavená pro pobyt malých dětí a nemusí to stát majlant. takže mám co dělat. Zatím mrkám na J Moravu, tam je to na kola ideální :-;

Markét - fuj, klíšťáci ! Já sama děti budu určit očkovat, sama jsem také, takže zatížím i je. Ale na druhou stranu klíšťata z valné většiny přenášejí nebezpečnou boreliozu, na kterou očkování není ☹

Marti, prosím tě, a jaký mají kluci obvod hlavy? A držímě pěsti martínkovi, takovéhle zprávy...no fuj. Ale nic to nebude, přeci kýlečky bývají tak časté!

Iss - cos dělala do čtvrt na dvě u PC??? Já se po...to už mám i po prvním krmení 🙂

marrha
7. dub 2009

Dobré ráno, Kačko fotečky super 😵 😵

nakonec jsme si přivezli domů těch klíštat 5 další jsme vytřepali z oblečení...fakt bomba... 😔 , dva roky tma jezdíme a nikdy nic a to na Niky se to taky lepí, ale tohle už je fakt mazec 😝

Marti držím pěstičky Martínkovi 😉

simonac
7. dub 2009

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, sem tam sem mrknu, ale nějak fakt nestíhám ☹ jak je pěkně jsme téměř celé dny venku, domů chodíme jen na jídlo a večer jsem vždy K.O ☹

Marti - držím pěstičky, at je vše ok 😉

vidím, že jste řešili dovču - tak u nás letos asi nic nehrozí, chystáme se na stavbu nového domku, tak pudou všedchny peníze tam, asi jen zase vyšlu velké kluky k moři - at si peta taky něco užije 😉

jinak dieta už mi pomalu končí a dole mám 10 kg, ještě koupit plavky a léto může začít 😉 😉 😉 😉

daniellka
8. dub 2009

co to jako je,totooo???!!! všechny máte áčko!!!! 😀 😀

idu k zubaři. tak doufám,že si aspon po něm trochu počtu 😀 😀

daiquiri
8. dub 2009

Ahoj holky, to už je paráda to počasí co?
My byli dneska na kontrole, Baru 7,35 kg a Pája 7,6 kg. Tak už aspoň tolik nepřibíraj 😀

Markét, ptala jsem se na tu klíšťovku, prý se očkuje mezi 2-3 rokem, takže u nás času dost.

Simi, ty jsi dobrá, vážně! Máš pevnou vůli, jen tak někdo to nedokáže. Mamky kolegyně hubne, tak si drahý peníze nechala udělat test z krve a jí nějakou dietní stravu z lékárny, což stojí hrozně moc.

marrha
8. dub 2009

Ahojky..
Verun, tak já Davidovi našla včera ještě jedno..už bylo kouslé hodně, ale šlo ven...dneska byl manžel s Niky na kontrole, tak se bavil s mudrou a ta se divila, že má tak brzo a tak hodně klíštat, takže proti to mu nebyla a hned jim to napsala..sice říkala, že budou mít ještě nějaké očko, ale v pohodě...já mám strach, nečekala jsem, že to na něho tak půjde....a vakcína je od jednoho ročku.
ale máme zase asi jiný problém, jak jsem včer aa předevčírem stříkla Davida Jodisolem po vytáhnutí klíštat, tak dneska ráno se probudil parádně osypaný..komplet všude, nejvíc na pusince...takže bude nejspíš alergický na jod 😔 , musím najít jinou dezinfekci a bez jodu..

jinak tady je pořád krásně, akorát mě teda štve, že nebylo jaro a hned je léto 😝 😀 , to není pro mně

Simi tak to je paráda 10kg...máš můj obrovský obdiv, že jsi to tak krásně vydržela 😵

jdeme ven, zatím pa pa

kuzelka
8. dub 2009

ahoj

nejdřív píšu pak dočtu 😉

u nás dnes Bára teplota 😒 večer měla 39,7 😖 tak jsem dělala studené zábaly a srazila to na 38,3 chudinka byla úplně vyřízená, no nevím viditelně jí nic nebylo (myslím kašel rýma) papala hezky celý den, tak nevím co z toho bude 😒 a pak to čeká určo i Kub ☹ ,chjo to jsou ty dvojčecí nevýhody

jinak já bych na dovču chtěla strašně móóóc, ale ty finance 🙄 manža ted dostane na výplatu ve zkušebce jen 1O tis. takže katastrofa, ale chtěla bych určo k móři, já jsem totiž teplomil 😀 😀 😉