Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
2. črc 2009

Ahoj holky, tak teplotuje už i Jarýn, já se zblázním☹ Byla jsem u doktora, ale náš tam není, tak jsem musela za doktorkou, která ho zastupuje a dětem dala ATB, no myslím, že náš pediatr by jim je asi nedal.
I když Kristýnka už teplotuje 5dní. Mají prý hodně červený krk, tak snad nám to pomůže, musíme být zase doma, já už jsem tady na palici, doma už od neděle ☹ ☹ ☹

Simi, Jarýn to taky dělá, že kouše sám sebe, když má nerva 😉 🙂

Já myslím, že jste udělaly holky dobře s tou školkou, mají tam u sebe děti a hrajou si

Jo a tady už bouří, akorát jsem pověsila prádlo 😝

daniellka
2. črc 2009

zuzi - my jsme ted taky brali atb,ale naše mudr, jim naďobla prstík a hnedka z krve změřila zánětlivé markery,aby jim je nedávala zbytečně. vaše doktorka to nedělá? zkus se zeptat, na požádání by ti to měli udělat. 😉

daiquiri
2. črc 2009

Zuzi, a nemáte nějakou oslabenou imunitu? Máte teploty často viď? My neměli ani jednou.

Simi, kamarádka má taky dvojky a pětiletou holčičku a ta teď trpí, že není školka, doma se hrozně nudí. Myslím, že je určitě lepší když jsou děti ve školce mezi dětma, kde se vyřádí než doma s mamkou, která na ně nemá tolik času! 🙂

Holky, my včera byly s kámoškou u nás v takovým lesoparku a večer jsme z Páji spláchli klíště 😖 Asi se na roční zeptám jestli se nedá očkovat dřív, mám docela strach. To bych pak už musela chodit jen u nás na sídlišti a to bych nepřežila já ani děti ☹

egrzuz
2. črc 2009

Dani, náš doktor to dělá a nedává fakt skoro vůbec ATB, ale teď má zástup a tak z toho nejsem moc nadšená. Je pravda, že Kristýn to trvá už 5 dní, ale jeslti je to na ATB to teda nevím. Uvidím, co mi řekne ten náš doktor v úterý, jeslti by je taky dal. Už jsem jim je nasadila, tak se nedá nic dělat 😔

Holky, tady je hrozná bouřka a prší, vypadl i proud asi na hodinku. Děti si vesele spí už 3h, asi jim fakt není dobře nebo po těch ATB?? 😕

Veru, poslední dobou docela často, buď to bylo z virózy nebo to byly zuby, furt něco. ☹Jarýn neměl do roka ani jendou teploty a teď si to teda vybírá 😒
Klíšťata měla Kristýn už asi 5 , na ní se na chudinku teda chytají , jen proběhne trávou a má ho☹, Jarýn měl jedno, ptala jsem se na to očkování a fakt až od dvou let, začneme v listopadu s první dávkou vakcíny.

kuzelka
2. črc 2009

Ahoj 🙂
zuřim, zítra to budou už tři týdny co máme kočárek(golfky) v servisu na opravě!!! 😠 😠 😠

tady bylo doted slunko, ale už se zatahuje a vedro je stejně furt...

koukám že jsme s antibiotikama v měnšině - doted jsme je neměli ... co není může být že....

Kaci co tvoje nočníkování?? 😉

simonac
2. črc 2009

tak, tady byla bouřka jak prase, kroupy jak 5tikoruny ☹ a doted prší, takže bruslení se neuskuteční, to mám teda pech 😝 😝 😝

simonac
3. črc 2009

ahoj holky,

po dnešní noci jsem opět úpně K.O, kristýnka plače a plače a plače, přes den je docela pohodová, ale přijde noc a děs 😝 já se snad vyspím až v hrobě, jak je to u vás, písněte, že bude líp ☹

daiquiri
3. črc 2009

Zuzi, a proč se může až od dvou let? Tak já teda doufám, že budeme zdravý i nadále, je hrozný vidět když prckové trpí.
U nás je teď takový jako vztekací a brečící období, když se vrátíme odpoledne z procházky, tak až do večera bulej nebo se vztekaj 😠 Co s nima? Do toho Barča včera měla zas záchvat, úplně se zalykala, pak děsně prděla.

Jinak u nás včera děsnej pařák, nespadla ani kapka ☹

Simi, a proč to asi netušíš co?

tindra
3. črc 2009

ahojky,Simi říkej si že je to jen období,že za týden to přejde!!!!!Já se takovýma nesmyslama dopuju 😀
náš táta zase vesele odjel na ryby.....s naprostým klidem,ale já si někoho najdu a pak uvidí 😅
jdu nakupovat na MMB,nějak mi leze na nervy,ža peru zase každý den,jdu přikoupit tepláky a mikiny do písku,nebo odpol skočím tady k ťamanům,nevím jak to dělají,ale sotva vyjdem z paneláku jsou jak prasátka,no nebudu skromná,prasata!už je vyslíkám přede dveřma 🙂 no jo chlapi,mám co jsem chtěla 🙂 takže to máme jedno oblečení dopoledne,jedno oběd,jedno odpoledne a večeříme pokud možno nahatí,že je to normální?????
Dai já bývám venku co nejdýl,nejlépe do večeře,ale mám výhodu,že naši bydlí od našeho panéláku 10min a mají zahradu.Třeba se někdy dočkám i vlastní zahrady,ale to je ve hvězdách.KLuci jsou taky nervózy když dojdem,jsou už tak unavení,že z toho strašně zlobí a Martínek opět začal kousat a tahat nás za vlasy ☹

daiquiri
3. črc 2009

Marti, my nechodíme, jen jezdíme v kočárku a stejně jsou pořád jak čuníci 😀 Taky peru tak 4x do týdne, nemám těch věcí tolik, tak aby měli vůbec co na sebe. Asi taky zajdu možná tady do Kiku a něco levnýho pokoupím.
My se taky kolikrát vracíme až třeba v půl sedmý, ale je pravda, že jsou pak už asi utahaný, tak řvou a řvou.

kuzelka
3. črc 2009

Ahoj

no s tím vztekáním a řvaním, ono určitě "jednou" bude líp 😀 😀 😝 😝
a špinavý jsme taky hnedka 😠 😀 holt to k tomu patří

Simi a jak a kolik ti toho naspí přes den???

simonac
3. črc 2009

tak přes den ted už spí jen 2 hodky po obědě, a ta noc je fakt děs!!!!!!!!!!!!! 😝 😝 😝

jinak já peru denně aspon jednu pračku 😉

tindra
3. črc 2009

Tak jsem byla smlouvat u ťamanů a dobrý,budu prát obden!!snad 😉 😀 já vím,že prát denně je normální,ale nějak na mě dolehlo jak je ta vlhkost,že to neschne....
Simi kluci toho víc než dvě hoďky nenaspí,ale noci jsou v poho.Tak vydrž!!!!!!!Snad dneska bude spinkat líp

simonac
3. črc 2009

tindra - tak to já si pořídila sušku,a je to pohodička 😉 , snad se dnes aspon trochu vyspím 😒 tak dobrou noc všem

daniellka
4. črc 2009

nazdárek babulenky!!

marti - nemáš to jednoduchý,děvče. vydržaj,uvidíš jak bude. 😉 mě ten můj taky dost často štve a je furt pryč,jsem na sígříky sama, ale asi to není v takový míře jak u vás.. Neboj,děti hrozně rychle rostou,je to čím dál tím lepší, bude víc možností co dělat 🙂

simi - není hladová?? nebo nevyžaduje ty svý pitíčka nebo dudl? určitě to přejde ale musíš být úplně vyčerpaná..rozděl děti rodině a zkus spinkat,at to s tebou neškrábne 🙂

jinak já peru taky skoro denně,kluci jsou jak prasátka,furt..

to večerní řvaní dětí jsme taky měli,jak to samo přišlo tak to samo odešlo.. 😎

egrzuz
4. črc 2009

Ahoj holky,
Já peru taky skoror každý den a jak píše Marťa , vůbec to neschne a když jo, tak mi to zmokne ☹

Jinak Simi, neboj , nejsi v tom sama, Jarýn se budí každou hodinu a řve a řve, vůbec nevím proč. No dost taky chudák prdíkuje, asi to má z těch nurofenů a teplot, ale je to děsný. Fakt jsme koukala na hodinky a každou hodinu řval. Trvá to už delší dobu a včera šly obě děti spát ve 22h a ráno v 5.30 už zase prudily. Navíc musíme dávat ve 2 h ATB, tak furt měřím a lítám v noci jako netopýr 😉 🙂

Od včerejšího odpoledne namají telotu, tak snad to bude dobré. Doufám, ťuk, ťuk,ťuk 🙂

Dani, doufám, že máš pravdu s tím řvaním 😉 😀

tetes1
4. črc 2009

Teda holky,tahle poslední stránka nic moc pozitivního 😅 , to abych si snad ještě užívala toho šíleného břicha a nočních návštěv záchodu. Pořád je to asi nic proti noci Simči....
Stejně vůbec nechápu,co to tady píšete, mi každý říká, jaká to bude pohoda až jim bude víc jak rok a budou si spolu hrát a všichni to určitě musí vědět, tak jestli vy si tady náhodou nevymýšlíte? 😀 😀
Tak přeji ať nastane nějaké klidnější období a máte zase doma andílky. 😉
Tindro, u vás asi taťka funguje na baterky,co? 😠 Že mu to není blbé.... 😖
Tak už jsem konečně z dr. vymámila termí a to 14.7. už se nemůžu dočkat, teď už to utíká strašně pomalu a už mi vážně není moc dobře, mám nějakej zánět - takže antibiotika, k tomu špatné jaterky - takže další prášky. Snad v životě jsem nespolykala tolik prášků jako za posledních 14 dní. Kupodivu jsem dostala od dr. pochvalu za mých nabraných 18 kilo!!!!! 😠 ,prý na to,že jsem tři měsíce v nemocnici je to super 😕 No, a děti super rostou za poslední týden přírůstek u A - 270 g a u B - 320'g. Takže Kačka váží 2370g a Michal 2770g!!!, jsem zvědavá kolik budou mít ve skutečnosti 😉

egrzuz
4. črc 2009

Tetes, vymýšlíme, jsou to zlatíčka 😉 😀 😀 😀

Jinak teplota byla odpoledne zase ☹

Dneska je nám 18m a já na to málem zapomněla 😕

Kamarádce se dneska narodily dvojky ve 32tt a mají 1600g a 1800g

tindra
5. črc 2009

Zuzi k malým narozkám vše nej 😉 😀 Kamarádce držíme palečky ať děti rychle přiberou a můžou domů a vše je v pořádku!!
Tetes,někdo říkal že nemá zlatíčka??? 😀 ale nečekej,že nějaké období je lepší,všechna jsou krásnáááá i když někdy docela dost náročná 😉 - my už dva dny spali,takže jsem zrovna plná optimismu 🙂 já nabrala 20kg a 10 nechala v porodnici 😉

juliet
6. črc 2009

Tetes, 14. 7. budou mít moje zlatíčka 1 rok. Krásně ti rostou 🙂

tetes1
6. črc 2009

No, vidíte to, že jsou to zlatíčka, jsem vám to musela jenom připomenout 😀
Juli:no, vidíš to, tak přesně o rok. Uvidíme jaké ty váhy budou ve skutečnosti,ale snad se doktoři o moc nesekli....

daiquiri
6. črc 2009

Tetes, vy máte teda krásné váhy!

Holky, tak my poprvé včera zkusili ject k vodě, ale jen na chvilku, kamarádka slavila narozeniny na Živohošti, tak jsme si tam udělali výlet.
Rozložili jsme deku, Baru super, ale Pája zas řval, tak se asi letos neopálím. Jinak se nám už konečně rozplazila i Baruš. Ona má na všechno spoustu času 😀

simonac
6. črc 2009

ahoj holky,

tak my včera byli na veleheradě na pouti a prcci už se i poprvé kolotočovali - byli na vláčku, já s nima, myslela jsem, že budou plakat, ale byli nadšení, plakali, teda spíš vztekali se, jak jsme měli vylézt 😀 😀 😀 , jinak Kristýnka se už taky pomalu poští a dělá první krůčky, martínek mašíruje kolikrát i vedle kočárku 😉
dnes chceme jet na výlet do ZOO Hodonín, tak uvidíme jak to zvládneme 🙂

testes - drž se, už se to blíží 😉

veru - my napustili děckám bazének na dvoře a super, ani vylézt z tama nechcou, hlavně Krisý to je vodomilka 😀 😀 😀 😀 😀

egrzuz
6. črc 2009

Ahojky
Marti, děkujeme za gratulaci🙂

Veru, neboj Beruš určitě brášku dožene 🙂 Nevadilo třeba melému to teplo, vloni naše Kristýn řvala jako tur , když jí bylo vedro

Holky, nepamatujete si některá ten odkaz na doktory, jak dávala Kačí?? Jak tam jsou recenze na všechny možné doktory.

Jinak u nás už druhý dne bez teplot, tak snad to bude ok, mají teda ošklivý kaše. Zítra jdeme k našemu pediatrovinna kontrolu, tak uvidím, co mi řekne.

Ten Jarýn řve v noci furt, je to divný, každý 2h řve a to nic nepomáhá, nošení, dudlík, nic. Dokonce spí ve velké posteli a stejně řve sa budí se. Myslela jsem, že jsou to zuby, ale to nejsou.

simonac
6. črc 2009

zuzu - nestraš, já furt čekám, kdy přesetane řvát a ty tu píšeš o řvaní ☹

tetes1
6. črc 2009

zuzy: nemůže to být to www.znamylekar.cz já to docela využívám a většinou to sedělo.....
Holky, nekupovala jste některá ty vodítka na děti? 😅 Né,že by na nich měly děti chodit,ale třeba někde ve městě u silnice? Nebo se to dá zvládnout? 😕

egrzuz
6. črc 2009

Jééé Tetes, díky moc to je ono 😀

Vodítka mám , ale původně jsem je kupovala jako kšíry do kočárku, který jsme měla u rodičů, protože tam nebyly. Nosím je stále s sebou, ale ještě jsem je nevyndala 😀 Zatím tak nějak zvládám, ale faktem je, že nechodím nějak často kolem silnice, kde je velký provoz.

Simi, já mylela, že řvát taky už nebudou a ono jo ☹ Snad bude klid. Kristý ti taky ještě brečí v noci? My měli takové období kolem půl roku tak 3m a teď zase, je to děsný.

Zítra ráno budu chytat od Kristýn moč, tak držte pěsti

Markétko, kdyby jsi nakoukla, bodýčka využíváme fest všechny. ještě , že je máme. 😉 😵

tetes1
6. črc 2009

Holky,máte některá ty zrcátka do auta,aby bylo na děti vidět? Myslíte,že je to dobrá věc? A autosedačky jste měly všechny proti směru jízdy?

egrzuz
6. črc 2009

Já myslím, že je žádná nemá.
Sedačky(vajíčka) pro nejmenší jsou jen proti směru jízdy.

tindra
6. črc 2009

čau,já si teď to zrcátko objednala,ale stejně vidím jen na jednoho(za mnou),abych viděla i na Máťu (za spolujezdcem)musela bych sundat opěrku hlavy.celkem mě to rušilo,ale jela jsem s tím jen jednou,musím to asi ještě nějak poštelovat,plcla jsem to tam narychlo,jak si s tím pohraju,poreferuju.ale stejně vidím jen kousek hlavičky,ale vzhledem k tomu,že mi ho tam jednou sestra špatně zapla a on se za jízdy rozepnul,tak jsem ráda,že jsem si to koupila,kdyby vyskakoval,viděla bych to.
tetes,proti směru jsou nějaký jiný zrcátka.