Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
6. říj 2008

Krásné dobré ráno

Kači, užij si to v MC a potom napiš , jaké to bylo 😉

Simi, už jsem ii namalovaná, jdu po tvém vzoru 😉 😀 😀 😀

Holky měly jste pravdu, že si bude Kristýnka stoupat stále, dneska ráno v postýlce 3krát, má z toho radost 😀 Jen jednou spadla a bouchla se, tak jsem musela utěšovat 😔

Holky jíte taky tolik sladkého? Já jsem šílená. Je to horší než, když jsem kouřila a měla chuť na cigaretu 😖
Břicho už je zase o kousek větší než bylo, ach jo.

simonac
6. říj 2008

zuzu...já už jsem taky namalovaná a vyrážím na prochajdu, sladké taky jím, ale ted jsem si dala zákaz, chceme jet s gabčou nakupovat do zlína tak musí ještě 4 kg dole ☹ , ale moc to nejde hlavně když prcci řvou ☹ ☹

daniellka
6. říj 2008

zuzi - j,já se láduju sladým šíleně!!

marrha
6. říj 2008

Kačko..tak to nakonec máte to co ta NIkolka předtím 😕

ale ona měla průjem teda fest...a dokonce i zvracela....nechtěla jíst, nechtěla pít...proto skončila dehydrovaná v nemocnici..tak snad jste t podchytili včas....

Simi Niky měla tenkrát u babičky kuře....je to z kuřecího masa...

Zuzi...já taky jedla sladké hodně ..přesně jak píšeš..horší než chut na cigárko....a břicho mám jak těhu...

Dani...ty si to můžeš dovolit 😀 😀 😀

daiquiri
6. říj 2008

Kačko? to fakt se fakt přenáší z masa? Já akorát peču kuřecí stehna, tak abych si vydesinfikovala ruce.
U nás je docela kosa a občas prší, ale mám tu od včerejška kamarádku, tak asi vyrazíme na kafčo, pláštěnku přes kočár a jdeme 🙂

Zuzi, já vím, že mě asi ukamenujete, ale já si jednu cigaretu dávám. V těhu jsem to sice vydržela, ale teď už ne. Tak vždycky odsaju a pak si dám 🙄 Já vím, fuj.....

Holky, mám zase dva dotazy...
1/ daly jste si třeba skleničku vína? v případě, že jste jako já jenom odstříkávaly?
2/ kdy jste začaly stříhat nehty?

Děkuju moc

gapka.h
6. říj 2008

tak mám sociálku za sebou...Opravdu tam stačí napsát jedno dítě,ale nemusela jsem to vyplňovat znovu-přelepila to.Holky,jak budete dlouho doma??Já si dala 3 roky... 😉 Kaci-manža tam není jediný chlap,je to asi hit,ale je tam víc tatínků 😀 😀 😀 Co jste dělali v tom MC,já se s prckama od roku chystám chodit do čtyřlístku-to je asi něco podobného!!Jak jsi to tam se dvouma zvládala?
Dai-skleničku si dám -občas-ikdyž kojím,většinou po....
nehtíky jsme stříhali až tak ve dvou měsících
Tak je jdu uspát Pa

marrha
6. říj 2008

Daiq...za prvé si myslím, že je to každého věc, jestli si zakouří nebo ne... 😉
co teda nesnáším...když mamina tlačí kočárek a u toho hulí....to je opravdu děs...

já sama jsem byla kuřák....ale zatím se držím..od prosince 2006 kdy jsme zjistila , že jsem těhu, tak jsme cigaretu neměla...doufám, že už nezačnu....ale.....
mám strach , že jak budu v tom sklípku..že neodolám..zatím jsme nikde nebyla...takže mě to nelákalo (doma se u nás nikdy nekouřilo, manža je nekuřák)..

myslím, že sklenka neuškodí...znám spoustu amminek, co si nejednu skleničku vklidu daly...

a já stříhala nehtíky hned...protože jse jim zalamovaly....dělala jsem to i u Niky a nikdy problém neměla 😉

Gábi tak to je supr, že to máš vyřízené..já na výběr neměla..takže mám ten na 4 roky...takže jsme zvědavá z čeho pak budeme žít 😠

gapka.h
6. říj 2008

jo ještě jsem chtěla říct,že máme ty odběry vpořádku-takže končíme s kapky železa a prášky-konečně!!! 🙂 🙂
Doktorka říkala,že se to vždy upraví po přidávání příkrmů...Bylo to nekonečné a pravdu řečeno jsem to někdy šidila-kdo na to má myslet,že???
Prcci pěkně spinkají-tak je mám nejradši 😀 😀

daiquiri
6. říj 2008

Gabi,ja chci taky na 3 roky,je to tak akorat.Tak to ja si sklenicku dam,naposled jsem mela decku tak pred pul rokem.Gratuluju,uz abysme je taky nemuseli brat.
Market:ja prestala kourit ve 23 letech kvuli nemoci,ale pred rokem a pul jsem kvuli rodinnym problemum zase zacala:-/Ale v tehu jsem si nedala ani jedno.Manzel kouri hodne,tak to svadi☹

simonac
6. říj 2008

tak to já nekouřila nikdy a ani mě to neláká, ale poháre červeného si sem tam dám a musím se přiznat, že ted když na mě cosi lezlo,tak jsem si dala horký čaj se slivovicí a děti to přežili 😉

daiquiri
6. říj 2008

Simi,to bud rada,ze si nikdy nekourila,neni to nic hezkyho.Taky mi to vadi.
Market,ja bych si nikdy u kocaru nezapalila,vypada to desne,ale takovych holek je spousta.

egrzuz
6. říj 2008

Holky ani jsem netušila, jakou debatu tady rozjedu s tím kouřením 😉 😀 😀 😀
Já nekouřím už asi 3roky(chtěli jsme mimi), bylo to krušné, kouřila jsem krabičku denně a hlavně, když jsem obsluhovala u nás v kavárně, tak to bylo peklo, ale manža naštěstí nekouřil taky , tak to šlo zvládnout. Pomohl mi Nikoret inhalátor, sice jsem si připadala jako , když mám u pusy tampón, ale bylo to dobré šidítko 😀 😀 😀

Dai, neboj neukamenujeme tě 😉

Stříháme nehtíky od začátku.

Já nemám chuť ani na to pití, dřív jsem milovala víno a teď fakt jen to SLADKLÝ 😝 já budu jako kuleeeeeeeee 😖

gapka.h
6. říj 2008

...holky,tak to je fakt debata-jak jsme odskočili od dětí k alkoholu a cigaretám,že??? 😉
Ale i to je potřeba probrat...
tak je jdu uspát,pa dobrou 😉

daiquiri
6. říj 2008

Zuzi: mne to koureni vadi,nechci se vymlouvat jen na manzela,ale kdyby nekouril,tak je to lehci.Ted pri te honicce kolem deti,je to pro me uklidnujici.Ja vino mam hrozne rada,ale to vydrzim🙂
Gabi: to je tema co?🙂Tak dobrou,odsaju a jdu zkusit na chvili zabrat.

egrzuz
6. říj 2008

Dai, já bych nedokázala přestat, kdyby Jarda taky nepřestal 😒 Hodně mi to pomohlo

Holky to usnete takhle brzo? Já chodím až tak kolem 22h 😉 😀

daiquiri
6. říj 2008

Zuzi: mne by to taky pomohlo,ale to u manzela nehrozi,uz to zkousel hodnekrat. Ja usnu,den predtim tu spala kamaradka,sly jsme spat po jedenacty,tak jsem byla pres den pekne hotova.

halkac
autor
7. říj 2008

Dobré ránko,

tak včera jsme byli v tom MC, kde byla poprvé otevřená herna pro miminka🙂 To je naprosto geniální nápad - nad hlavami našich plazivců tam neskáčou hyperaktivní tříleťáci. No a musím říct, že jsem dostala skoro záchvat smíchu, když jsme tam dorazili. Byly tam 4 maminky, z toho tři maminky dvojčátek. Teta vedoucí podotkla, že se asi duomamky nudí 😀 No já bych spíše řekla, že s dětmi odmítají být samy doma 😀
Odpoledne jsem byla na tom spinningu...no teda, těhu a mateřství se na mě dost podepsalo. Tak čtvrtinu jsem musela odjezdit v sedle, i když skoro všichni ostatní makali nahoře. Ale bylo báječně, už se těším na příští týden 😉

Markét, prosím prosím. Jak velký máte ten bazének, ve kterém mají děcka plastové kuličky. Nevíš prosím průměr? Já absolutně nemám šajnu, jak by asi měl být veliký, tak se zase ptám zkušenější🙂

daiquiri
7. říj 2008

Kacko,a tyhle centra se plati nebo je to zadarmo?A co se tam dela?Taky jsem premyslela co pak budu s detma delat,takhle by se aspon utahaly🙂
Obdivuju te,ze ses takhle dokopala,ja hrozne zlenivela a to jsem driv jezdila 3x tydne na rotopedu 40minut.Ted bych asi umrela.

halkac
autor
7. říj 2008

Dai, u nás se platí vstupné 25,- (za celou rodinu), kafíčko tam mají za 7, čajík za 5,-...no prostě báječné ceny🙂🙂 Mají i dost hraček, tak nemusíme mít všechno doma🙂 Koukej: http://halastovi.rajce.idnes.cz/15--10._mesic_2...

No a s tím cvičením - není zbytí, jsem jak koule a moje fyzička je úděsná. Nejhorší je na to cvíčo dojít, pak tam jsem hrozně spokojená! Fakt je to pro mě relax, nikdy jsem nechápala, jak někdo může relaxovat "takhle", ale už tomu taky věřím! Před těhu jsem asi rok poctivě makala (aerobik, spinning...) - sice jsem nijak výrazně nezhubla, ale fakt jsem byla pevná a hlavně jsem fyzicky opravdu zvládala mnohé. A ty hodiny na cvičení mě chyběly, když jsem třebas nemohla nebo tak...Teď mám akorát z věčného tahání dětí silné ruce🙂

No a v neposlední řadě - a´t si našich dětí užijou i druzí (jednou týdně hlídá babička a jednou týdně sám tatínek 😝 😀 😉 🙂

tindra
7. říj 2008

Ahoj holky,tak jsem zase mezi vámi 😉 jsme doma už od pátku,řeknu vám,byl to očistec.Nejhůř to snášela babička s Lukym na hotelu,pak Lukášek,já a nejlíp snad Martínek,už v út(operace byla ve čt)se řehtal na celý pokoj,sluníčko moje,snad to bude dobrý,dneska jdem tahat stehy a zítra na kontrolu na kardio do Brna.Myslím,že umřu strachy,než dr.řekne,že je vše jak má být.....Upozornili nás v motole,že se asi nevidíme naposled,ale snad to bude až za několik let,nejlépe NIKDY!Jsem ochotná tam jezdit pouze na kontroly.
Dneska Marťásek vypil svou druhou 150ml nutrilonu(včera MM)tak snad i vyroste a ztěžkne🙂
Zatím jsem s ním nebyla venku,dneska to bude poprvé,už se nemůžu dočkat.
Dai,nechápu,jak můžeš žít v Praze!!!!Dostat se někam autem ve špičce absolutně nemožné a cesta po dálnici no fůj,hrůza,nejhorší u Valmezu 😀
Tam sem jela 3.5hod a zpátky 6!Chudáčci moji,vůbec je to už v těch autosedačkách nebavilo,oba se mi na dálnici pro jistotu pokakali.....
už mě volají......

egrzuz
7. říj 2008

Tindro, to je super, že jste už doma. Martínek je statečný šikulka, bude to mít dobré, uvidíš. Držíme dál pěstičky 😉

S tou dopravou je to děsný, 😒

Holky, kdy jste dávaly nebo budete dávat větší autosedačky? Nám už jsou vajíčka nějak těsná. A jak to děti snáší?(myslím změnu směru jízdy?🙂Díky 🙂

simonac
7. říj 2008

ahojky holky, dns nám celý den nešlo dostat se na koníka - děs 😠

Tindro..gratulujeme, že to tak dopadlo a držíme dál pěstičky, jste stateční já bych byla asi ve cvok hausu ☹

zuzu-- nám už jsou vajíčka ted jakási malá, máme se speciální výplní pro hlavu a nejde to oddělat, jsou tam jak sardinky, tak nevím jak dál ☹

jo jinak v pá máme vítání občánků, jak to probíhá u Vás? 😉

jdu to uspat a pokud všechny tři děti dovolí mrknu na VKV 😉

DOBROU NOC!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tindra
7. říj 2008

Taky vám nešel kůň?Zuzi my je budem měnit za dlouho, Marťulka má 5,5 kg a Luky 7,takže nejdřív na Vánoce a to už budete mít všechny zkušenosti,takže na vás spoléhám,hlavně aby se v nich nepotili,protože teď máme starší vajíčka Chicco a oni jsou zlití i teď na podzim,vůbec je neoblíkám,jen zakrývám zvrchu.No a samo,aby měly všechny atesty,ale to mají už i v Obi,jiné si snd ani nedovolí prodávat,ne?
Děkuju za pěstičky,zatím fungují 🙂 🙂 🙂

gapka.h
7. říj 2008

Ahojky,taky mi nešlo se dostat na koníka-to je ale závislost!!! 😉
Tindro-to je dobře,že už to máte za sebou-hóodně zdraví 🙂 🙂
Kaci-jak jsi to zvládala,když se ti každé dítko doplazilo jinde?? 😉 U nás funguje něco podobného...
Holky-my dnes po ráno měli karambol-Ondrášek mi spadl z postele-už jsem na to doplatila!! ☹ ☹
Když se jdu ráno sprchovat,tak je nechávám na letišti-ať jsou spolu-jsou obloženy peřinama ,ale dnes ...
Lezu ze sprhy a rána ařev,bylo mi hrozně,když jsem ho viděla na zemi!!! ☹ ☹ ale naštěstí nic na hlavičce ani během dne nezvracel a pěkně papal a pak se smál.Tak jsme nikam nejeli-už budou každý v poistýlce-jsem poučená 😉 😉
Už mi to spí tak jdu spočnout pa

daiquiri
7. říj 2008

Taky jsem to pořád zkoušela a nic....
Kačko, ceny teda absolutně super! Vůbec netuším jestli je to takhle i v Praze, musím si to zjistit. Až budou děti větší, tak abych se s nima doma nezbláznila. Dneska jsem už měla namále, plakaly celý den 😢
Je vidět, že dětičkám se tam moc líbilo, vypadají spokojeně 😀
Tak ono při cvičení třeba ani nemusíš zhubnout, svaly jsou těžší, ale spíš, že se zpevní postava + i ta psychická pohoda, že pro sebe něco děláš. Ale já si teda teď nedovedu představit, že bych se odpoledne sebrala a šla cvičit, přijdu si hrozně unavená. To tě teda obdivuju!

Tindra, moc vám přeju ať už je to poslední trápení, který vás potkalo!Hlavně ať jsou kluci zdravý jak řípy 🙂
No jo, ve špicce přes Prahu je to na hodinu, to je lepší jet MHD.

Gabi, tohle se mi posledně stalo taky. Přenášela jsem Pavlíka v lehátku a urvalo se mi to ucho. Naštěstí to bylo asi z 20 cm výšky, ale Pavlík se lekl - řval jak tur, mně se rozklepaly nohy, ruce - strašný okamžik...Pak jsem to obrečela, ten pocit, že bych ublížila vlastnímu dítěti.... ☹ Nevěděla jsem jestli letět k doktorce, taky jsem ho pořád pozorovala, naštěstí je v pořádku.

daniellka
7. říj 2008

tak konečně se nám ta Kobylka rozjela 🙂

Tindro - paráda,že už jstedoma. Moc držímpalečky,aby to užvšechno bylo oukej!! 🙂

Gapka - jejda mane,to je blbý..Já si takyvzpomínám,když mi prcek spadl. A mezi náma, co jsem se s kým bavila, tak neznám mamču, které by dítko z postele nikdy nespadlo. Můžeš dávat pozorsebe víc,jednou to přijde. 😅

Sedačky jsme měmili taky brzo,kluci z nich hrozně rychle vyrostli.

marrha
7. říj 2008

Ahoj holky.

ta kobyla byla dneska zralá na jatka 😎

Tindro, super, že je to za váma a že je vše v pořádku, krásně jste to zvládli 😵

Zuzi..sedačky jsme měnila asi v 7-8 měsících...do vajíček se mi už nevešly..váhově splňovaly kritéria a sami seděly...máme Maxi-cosi priori xp a max. spokojenost...

Tindro...atesty musí mít všechny sedačky u nás prodávané , ale podstatné jsou crash testy a ty bohužel mají jen ty dražší sedačky...a já osobně bych dítě neposadila do sedajdy za 1000,- z OBI...
jezdíme často...někdy i velké vzdálenosti....takže na tomhle jsem nešetřila...

jinak děti mi z postele nikdy nespadly....za to David špekulant jeden, přelezl tenkrát tu postýlku a spadl sám 😒
a ted si to vynahrazují...skáčou po gauči, bohužel i dopředu nemají pud sebezáchovy...naučit slézat se nechtějí....takže je každou chvilku nějaký ryk 😖 , dneska jsem už z toho byla na nervy...nevím co s nima..

kuzelka
7. říj 2008

Ahojky,
tak jsem Vás dočetla!
Já jsem ted celý týden nastěhovaná u rodičů. Děti ráno vstanou (dnes Barča vstávala už v 5:30 a Kuba až v 6:15 😒 ) a než je nakrmím, přebalím, naoblíkám, pak než sebe nakrmím, umeju, vobleču a vypravíme se k našim...uff
Samozřejmě se dětem změnil denní režim.. u babi s dědou nemáme postýlky ale koupili jsme jednu vekou ohrádku (na spaní) NAŠTĚSTÍ mi v ní usnou oba, ale samozřejmě s řevem 😒 .....
domů se dostame až tak kolem páté (po procházce)....

Gabko - mě se Barča skutálele z postele v 6měs. ale ne jak u Vás z obložení, ona už se v té době tak mrštně plazila že i když jsem ji hlídala tak jsem ji stejně nestihla zachytit 😔 takže si nedokážu představit že bych děti nechala na posteli a šla se sprchovat 😅

Tindro - to je dobře že jste doma!

Zuzi - nám budou vajíčka dobrý ještě dlouho 😀 moje osmikilový děti v nich mají míístáá 😀

Dobrou 😉

halkac
autor
8. říj 2008

Dobré ránko 🙂
Pomooooc, porodila jsem teroristy, to je jasný! Myslíte, že vliv výchovy je ještě může spravit 😀 ?

Dneska v noci jsme vstávali co hodinu, abychom našim miminečkům bezbranným nasadili dudlíčka, vrátili je do obvyklé spací pozice, pohladili je a pronesli vlídné slovo. Vydrželo mi to asi třikrát, pak jsem se naštvala, přestěhovala řvouna Madí do ložnice a pronesla "Jen si ječ!" A co ona na to? Ano, poslechla a ječela. Ale my se schovali pod peřinu a za půl hodinky byl klid. Jenže pak se asi něco ošklivého zdálo Jondovi, po další hodince zaútočil hlad, pak utekl dudlík z postýlky...No prostě doufám - a chci slyšet od zkušenějších, že mám pravdu - že se jedná o DOČASNOU fázi, která pomine!

simonac
8. říj 2008

Dobré ránko,
taky pomooooooooooc, kačka byla snad v noci u nás, přesně tak to tu totiž probíhalo, jsem hotová a to je teprve ráno ☹

jdu se umýt, trochu namalovat uvařit kafíčko a vyrážím s prckama na prochajdu 😉

jo a máme pokrok - Martínek se sám přetočí ze zád na pasení koníků 🙂

všem pěkný den 😀 😀 😀 😀 😀