Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
14. říj 2008

tindro -- já jsem špinavý blond, dřív jsem to měla obarveno na blond, kolem 23 roku - změna hnědé až černé a ted chci zpět nějakou změnu 😉

jinak co se těch obědů týče, tak já jsem dřív nechápala, když je někdo na MD , tak si ještě chodí pro obědy a docela jsem to i odsuzovala, zato ted nevařím - jen v so a ne - to si prcky vezme manža a jinak přes týden, peta pojí ve školce, můj si jezdí na meníčka a když chci tak mi nějaké jídlo taky doveze, ještě vařit, to bych byla fakt otrok - hlavně, že dřív jsem byla taaaaaaak proti tomu 😒 , no jo časy se mění a názory taky 😉 klidně bych si ty obědy nechávala vzit, tady to taky tak funguje 🙂

daniellka
14. říj 2008

zdar babule!"!

než vás dočtu, tak musím hodit do placu zprávičku od nás z únorovek:
dneska v noci jedna kamarádka porodila druhou holčičku,to je pecka. 😀 mám z toho fakt radost.
jen si neumím představit,že bych dneska k těm mým malý sígrům dovezla novorozeňátko,to by bylo na laso 😀 😎

Já teda vařím,i s dětma, i když byli mimoušci, ale už mě to s těmi obědy taky napadlo,že bych si čas od času objednala.. Kde se to dá zjistit? ty firmy co to dělají??

daniellka
14. říj 2008

kaci - já jsem z UM zkusila Nutrilon, Sunar a skončili jsme na Hami -velká spokojenost. Jeto stejný výrobce jako Nutrilonu,velice kvalitní,ale levnější.. Sunar se špatně rozmíchával,hrudkovatěl,takymělipo něm zácpu..Nutrilon je dobrej,ale dost drahej,ty děti přece jen něco spořádají..

vodítka mám taky ve skříni,ale pořád váhám,ještě jsem nepoužila.. 😎

daiquiri
14. říj 2008

Simčo, co to znamená ty jadýrka? Nikdy jsem to neslyšela?
Jsme na tom podobně 🙂 V pubertě jsem měla vlasy granátové jablko, pak jsem se nechala ostříhat na krátko a měla svojí světle hnědou, pak jsem byla blondýna a nakonec mám černý vlasy, ale už bych zase šla do světlejší 😀

Tindra, to je parádní cena! O tom se nám tady může zdát. Jdi do toho, budeš mít klid, nemusíš stát na sporákem a hlavně bude teplý jídlo bez práce 🙂

Kačko, v tom mateřským centru to není nějak organizovaný? To prostě přijdeš s dětma a oni si tam hrajou s hračkama a třeba i jinejma dětma? Jo a na to až budu vědět proč děti pláčou se taky těším 😉

Kuželka, klokanky paráda, Pája mi od rána kňourá, tak ho mám v klokance, jsem na internetu a mám volný ruce 😉

daiquiri
14. říj 2008

Holky, kdybystě chtěly mrknout na fotky.
Do prvního alba jsem přidala fotky, to druhé je nové.

http://cermacci.rajce.idnes.cz/Barca_a_Pavlik_-...
http://cermacci.rajce.idnes.cz/Uz_jsou_nam_dva_...

tindra
14. říj 2008

Dai to jsou mrňouskové,to je krásný 😉 😀 😵
Dani kde se to dá zjistit nevím,já viděla tu paní s jídlonosičema z balkonu když jsem tam ještě kluky dávala spát a ochytila jsem si ju a jinak od mamin z okolí.ALe jak je to v Brně fakt nevím,co takhle takové ty služby pro důchodce?To ta tvoje kamarádka z únorovek musela otěhotnět když měla mimčo jako já teď kluky,si teda nedokážu předstvit pupek a miminka co se jen plazí nebo to berou po 4,to musí být odvaha,ale zase bude mít skoro dvojčata😀 😅
Hami teda taky zkusím,my zkoušeli jen Sunar a Nutrilon a ten vyhrál i když teda ta cena,fuj..Jo a taky vlastně vzorečky od Beby,ale ta jim nejela a i mě smrděla 🤐

daniellka
14. říj 2008

Dai - nádherný fotky,krásná rodinka,dětičky a pejsek,ten je super! 🙂

tindra - vyzkoušej,já jsem faktspokojená. vysoká kvalita a je to nižší cena než u Nutrilonu,to už mi připadalo fakt dost,kluci se strašně rozmlíkovali,pak i kašičky z UM,měla jsem tu velkou krabici na dva dny maximálně..někdy i míň..

marrha
14. říj 2008

Ahojky...

Verun krásné fotečky 😵 😵 už si ani nepamatuju jak ti moji byli takové miminečka..

a mlíčka??? jsme na Nutrilonu....zkoušeli jsme přejít jak na Sunar, tak an Hami...a ani jedno nevyhovovalo..měli po nich bolení....Hami sice dělá taky Nutricia..., ale Nutrilon má jiné složení...proto ta cena...
bylo to náročné, ale zvládli jsme to....a to nejsme finančně nějak za vodou....a ted už to jde...pijí ho jen 2x denně, tak to není taková spotřeba 😉 ¨
a už ho měnit nebudu....jsou na něho zvyklí....to už nějak zvládnem.... 🙂

já mám obědy za 50,- hotovky 😀
prodávají to tu normálně v trafice....rozváží to i do různých obchodů..u nás v tescu měli s tím jídlem i svůj stánek s chla´dáky...a je to v těch miskách do mikrovlnky...takže super..nejsou aní moc kořeněné...takže když je NIky doma..najíme se z toho obě..jsou to velké porce 🙂 a mají výběr velký...a vše čerstvé...už jsme měla i jelení guláš...ten jsme třeba nkdy předtím v životě nejedla 😀

daiquiri
14. říj 2008

Děkujeme moc 😀

Dani, my máme pejsky dva a manžel má ještě u rodičů briarda 😀 My nejsme troškaři 😀 😀 😀

Holky, ty obědy fakt závidím, co kdybyste mi je taky objednaly a pak poslali do Prahy 😀

rezinka
14. říj 2008

ahoj holky,
ja to mam s kojenim zatim tak napul, vlastne min, nez napul - nelinka je vetsi, tak tu castecne kojim, castecne prikrmuju, sarinka je mrnousek, ta ode me zatim mlicko nenatahne, takze tu zatim jenom prikrmuju. jsem zvedava, jestli se mi to kojeni rozjede. snazim se hodne pit, i caje na kojeni apod., ale zatim zadne zazraky. pro sarinku tak 1x za den odstrikam 1 davku, aby mela od mamci alespon neco.

na dudlickach "jedeme" uz od porodnice, sice jsem nechtela, aby si na dudliky zvykaly, ale kdyz mi pak obe vriskaly zaroven, tak jsem jim ty dudliky zkusila a byla jsem rada, ze si je vzaly a byl chvili klid. takze na dudlicky jsme rezignovali pomerne brzy a jsme na nich porad 🙂

jinak pres den i v noci se budi tak po 2-3h, kdybych mela obe kojit, tak to si v noci nedovedu ani predstavit, to bych krmila hodinu a vubec se nevyspala. no je to tezky, zase ty prikrmy jsou hrozne drahe, uzivame taky Nutrilon, ted to jeste jde, ale az povyrostou, byla by spotreba velikanska a to bysme se asi nedoplatili, ale co by nam zbyvalo, ze? ale psali jste tu o Hami, tak to taky zkusim, ja najela na Nutrilon automaticky, protoze nam ho davali v porodnici a rikali, ze by bylo dobre jim davat to same, na co jsou zvykle, tak jsem o jinych variantach zatim ani neuvazovala. A to Hami je taky uz pro uplne mrnousky ??

simonac
14. říj 2008

dai...fotečky super 😉 toto letí, co???

tindra
14. říj 2008

teda oběd z trafiky zní ještě líp než donáška ke dveřím 😀 😀
rezinko já nevím,takovým mrňatům prťavoučkým bych asi ještě s jídlem neexperimentovala,nebo jo?Co holky?Já nevím,já kojila,ale plakala jsem s každým Martínkovým jídlem až do 8 měsíců,než došli na to srdíčko ☹ Nechtěl zkrátka nic,jen pak jíst lžičkou,což je u mlíka těžký 😠 No a přechválila jsem ho,vypil několik dnů po sobě 150mlíčka a teď jsme zpátky na sotva 2x 100ml za den a v noci si trochu cucne ode mě,tak já fakt nevím co s ním,asi půjdu za dr.,ale to se mi nechce,všude tam číhá tolik bacilů....ještě že pije aspoň čaj,tak vím,že nebude dehydrovaný,ale mlíko by přece měl,ne?Mléčná kaše večer asi nestačí,že jo.??

marrha
14. říj 2008

Rezi...já teda nevím..ale taky bych zatím neměnila pokud jim mlíčko svědčí 😉

mi teda i v porodnici i moje mudr...říkala, že mám dávat Nutrilon nebo Bebu....že jsou z těch mlík nejlepší...neříkám, že Sunar nebo tka není..., ale ty dvě mléka mají různé složky, které dětem nejvíc sedí...
od ségry dětem zase nutrilon neseděl...malý se po něm nemohl vykakat tak byl na Sunaru...
ale pokud holkám Nutrlon sedí...neměnila bych..aspoň né teď....kdy mají holky přibývat...zkusila bych až by byly větší...u NIky mi přechod na Sunar z Nutrilonu přešel...a těhle dvou ne 😅

Tindro...z trafiky zní hrozně...ale oni tam mají normálně chladící pult a lednice..není to přímo budka někde na zastávce 😀 😀 😀

daniellka
14. říj 2008

tindra - já už si nepamatuju tenvzorec, ale vždycky mi doktroka říkala,že děti mají vypít množství mlíka -byl to nějaký koeficient s váhou dítěte. Taksi doktorce jen zavolej,to ti řekne potelefonu. Ale i když ti to mlíčko moc nepije,tak už zase není tak malinký,aby to extra vadilo,ne? V něčem jiném přísun mléka a vápníku nemá? dáváš mu jogurty?? 🙂

rezi - Hami mají smaozředjmě už od novorozeňat,ale taky bych u tak mylých dětí nespěchala s výměnou mlíčka. Zůstala bychzatím na tom,co jsou zvyklí.. 😉

daiquiri
14. říj 2008

Simi, letí to hrozně! Včera jsme s mojí mamkou probíraly jak asi bude probíhat puberta 😀

Rezi, v tom souhlasím s holkama, taky bych to neměnila. Přeci jen jsou malinký a když jim to dělá dobře, tak proč zkoušet něco jinýho co jim třeba nesedne. Něco jinýho je když holky uvažujou o levnější UM, ale taky mají o dost starší děti než my. Jinak já Barču kojila s kloboučkem, jinak se mi nechytla. A já se bohužel nerozkojila i když jsem pila kojící čaje, dělala si odvary z anýzu a jedla polívky ☹

Jo a ten koeficient je:
70 až 100 ml na každých 0,5 kg tělesné hmotnosti.

A dneska jsem se tady u nás seznámila s maminkou co má taky dvojčátka - sedmiměsíční, mají něco přes 7 kg. To teda nevím, ale já mám fakt asi tlusťochy když Pája má 4600g a Barča 3800g 😢

gapka.h
14. říj 2008

Ahoojky,tak nám nešel opět internet ☹ ☹ Holky,ten koník je dobrá závislost,byla jsem pěkně nervózní,že na vás nemůžu ani kuknout!! ☹ ☹

Musím vás první dočíst...
Jen k té cukrárně v neděli-dali jsme si latté a zákuseček-siestička 😉
Dai -jen k té váze,my budeme mít 8,5měsíce a také namáme moc Ondra-měl 6,2kg a Kuba 6,4kg,ale doktorka říkala,že vypadají zdravě 🙂

Holky -my měli noc-usnuli v osm a v deset první kojení-hrůza ☹ ☹
Manža došel s tím,že byl úplněk-tak to bylo třeba tím 😀 😀 😀
Tak je jdu okupkat a pak vás dočíst 😉 😉

egrzuz
14. říj 2008

Dai, fotečky super 😉 😀 😀 😀

Rezi, ahoj 😀 další malinké miminečka. Koukla jsem k tobě do alba a zavzpomínala, jak se dětičky hýbaly v bříšku, jak máš nafoceno 😉 😀 😀 😀 super.Taky dávám Nutrilon a jsme spokojený 🙂

Kači, já bych tu maminku taky hned upozornila, takové chování nesnáším 😠 Jinak tady máme taky MC, tak musím někoho přemluvit a vyrazíme taky 😀

Holky ty obědy závidím, já musím kuchtit 😒

kuzelka
14. říj 2008

Ahojky holky 🙂

tak já se byla dnes taky zkulturnit - byla jsem u kadeřníka, měla jsem vlasy málem až po zadek 😝 a nebyla schopná s tím něco udělat 😝 ale to už je minulost 😉

halkac já ležela v těhu v nemocnici 3 měsíce a pak jsem byla s dětma (nejdřív byly pár dní na boxech) na pokoji necelý měsíc než měli přes 2kg a my mohli jít domů

dai jsem ráda že jsi s klokankama spokojená 😵

a já se přidávám k nevařícím maminám - manža obědvá v práci a mě oběd doveze, tak že jsem strašně vděčná že nemusím vařit 😵 😵 😵 😵 😵 a ani nevím kdy bych ho vařila 😒

rezi vítám tě 😉

a mlíčko pijeme - Kuba Hami a Barča má Nutrilon pepti - měla bolesti, furt prděla a tenhle jí dělá dobře 😉

simonac
14. říj 2008

kuzelko -- v nemocnici 3 měsíce, to bych asi zbláznila, já tam byla 40 dní a bylo to dosty náročné, hlavně, že doma jsem měla jedno dítko ☹ ☹ ☹ ☹

kuzelka
14. říj 2008

simi, přežila jsem to 🤐 ale ta strava to byl horor, to jsem ještě měla dietu (se svými 50kg 😒 ) a furt se divili že moc nepřibírám, ptali se mě jestli nemám náhodou problém s jídlem 😝 😝 a jestli nade mnou mají jako stát než to dojím 😝 😝 😝 😝 😝
jo a ta dieta pro těhotnou byla: SALÁMY, PÁRKY, VAJÍČKA.... prostě dietní věci no :-P zeleninu jsem neviděla ani na obrázku
ještě že mi manža nosi ovoce a zeleninu al navaříno z domu!

gapka.h
14. říj 2008

Tak už vás mám dočtený.. 😉
Rezinka-vítám tě mezi náma 🙂 🙂 já s kojením také bojovala,oba měli 2kg a také si málo vytáhli- v porodnici jsem odstříkávala a dávala jim to přes stříkačku.ale doma se to rozjelo a kojím do teď.Ale jak říkají holky,žádnou hlavu si z toho nedělej.Hlavně to chce nějaký režim.Nám to trvalo pěkně dlouho... ☹ ☹

Kaci-tvoji prcci už lozí?Já s mýma chci chodit od roku-teď ještě nemám odvhu do toho MC.Chodíš tam s nima sama??
Dai-fotečky móoc pěkný.To už není ani pravda,že jsme byli takoví!!!Ale za chvili nás všechny doženete!! 😉
Tindra-má mkamarádka také měla to chodítko-a byla spokojená.Ségra mi to jedno také objednala pro prcky na vánoce-tak uvidím 😉
U nás se konečně spí,snad to bude lepší než včera 😉
holky a konečně spí oba v postýlkách!!!To byli ale nervy!!
pa a dobrou

gapka.h
14. říj 2008

Rezinka-teď jsem kukla do alba-máš pěkné berušky 🙂 🙂 také jste měli pěkné přivítání s balónkama 😉
To mi neměli,manža byl překvapen spíš v šoku-pouštěli nás dřív,protože tam byl velký nával a kluci prospívali..Bylo to na Valentýna-takže táta dostal dárek.. 🙂 🙂

kuzelka
14. říj 2008

gabko to my jsme šli domů na Mikuláše 😀 😀

halkac
autor
15. říj 2008

Ahojky 🙂

Holky, my dnes byli na chatě ještě s kamarády, kteří mají o měsíc staršího Jáchymka (ale protože je donošený, odpovídá našim dětem), a dělali jsme si raclette. To jsem se zase namlsala - proč ale chodím na ten spinning? Není to zbytečné, když se pak navečer tak cpu 😀 😀 ? Jinak to byla prča - vypustili jsme tři plazivce a nevědeli, co dřív hlídat🙂

Gapko, naši prcci začali lozit (Magdalénka) a plazit se (Jonášek) přesně před měsícem a týdnem. Mezitím se značně zdokonalili 😉 Jonášek se teď už týden dostane na kolínka, ale podle mě lozit jen tak hned nebude - chvilku se nahoře vždycky pohoupe, pak se rozplácne na břuch a doplazí se rychle jako střela, kam zrovna potřebuje. To Madí si to pěkně odleze, je vidět, že je to namáhavější - je pomalejší, ale prostě ten pohyb vypadá důstojně 😀 Jo a do toho MC chodím sama. U nás je to značně neorganozované - přijdeš, do kasičky hodíš vstupné a jdeš s dětmi do herny nebo do klubovny nebo do jídelny a tam pak sedíš na zami a hraješ si s nimi🙂

Dai, ty tvoje děti jsou taaak krásné! Bže, mně připadá tak hrozně dávno, co jsem takové prcky měla doma já. Už jsem zase dojatá!

Jé a já taky nevařím! To bych prostě nezvládla ... a obědy za 55,- mi vozí manžel domů z práce. Vždyť za tu cenu bych snad ani neuměla uvařit🙂

Holky, co máte nové vlásky...bude ukázka v albíčku? Já jsem zvědavá 😉 Tedy po návratu z porodnice jsem si nechala dát červenou barvu a dopadla jsem jak obr rudá zářící koule. Děti měli alespoň intraktivní hračku, která je zaujala výraznou barvou 😀 Ale rychle jsem se vrátila k blond melíru a teď si nechávám dorůst i vlasy, chtěla bych je zase delší. Už mi tolik kvůli kojení nepadají - jeden čas to byl děs.

Zuzi - nevař! V Liberci nějaké rozvážky obědů stopro budou, když u nás najdeš alespoň tři firmy, co to dělají!!!

Jé a dnes je úplněk a Jonda zatím spíííííí! Jsem šťastná jako blecha!!!Když vidím kulatý měsíc, opotí se mi čelo. Zuzanka už ví, co se u nás děje - Jonda se snad půlroku v ten den v noci probral a začal tak dvě tři hodiny řádit. Zbytek měsíce spí jak andílek!

Tak toho jdu využít a šupky hupky do hajan. Brou a dlouhou a klidnou!

halkac
autor
15. říj 2008

Jo a díky za tipy na papu - zkusím to Hami🙂 A prý ještě DM drogerie má vlastní mléko - já jsem s jejich výrobky max spokojená (třebas s Babylove plenkami). Neslyšely jste náhodou některá, co to produkují za UM?

simonac
15. říj 2008

Dobré ránko holky,

kačko ty jsi rozená spisovtelka 😉 a co že jste si to s tou kaymoškou vařily?? 😉

marrha
15. říj 2008

Dobré ráno holky..

Kačko 😕 , taky mi nic ten název neříká 😝

Hodně holek používá z DM ty jejich kaše a jsou spokojené.....můj názor..jsm prostě nevěřící...a těmhle mlíkům moc nevěřím 😀 , ale to je jenom můj problém...tím neříkám, že je špatné.... 😀

a mi třeba ty babylove plíny ani ubrousky nevyhovovaly...nám více vyhovují Tescovky a Pampers

Kačko..Ty jako dopíšeš tak dlouhý příspěvek a v pohodě ještě usneš??? 😕 , to já se tak probrat...tak už mám pak problém zabrat 😀 😀
a ti kluci jsou asi všichni stejní..Krista taky lezla dávno po 4 a David měl svůj styl plazení...ale měla to tak vypilované....že když se ěnkam potřebovaly dostat, tak David tam byl rychleji než Krista...hotový partyzán 😝 😀 😀 a naprosto mu to vyhovovlalo..neměl potřebu jít na čtyři 😀

gapka.h
15. říj 2008

Dobrré ránko,tak mi vstávali v sedm-aspoň něco... 😉

U nás je pěkná mlha a to mě čeká za chvíli prochajda s prckama 😉 😉

Kaci-tak u nás se to mu říká čtyřlístek,platí se to myslím na rok...nevímJe tam ,ale vždy program,zahajuje se to básničkama,pak jsou různé akce pro děti,no něco jak v plavání...Nechám to až na příští rok,v lednu budou mít rok,plavčo jim zatím stačí... 🙂 🙂

Když o tom kadeřníkovi,tak já mám také novou hlavu,ale už 14dní 😀 😀 Mám tam 3 přelivy...

Tak vyrazím do cukrárny,já jsem šílená...latté je opravdu má droga!!!

hezký pochmurný den 😝

egrzuz
15. říj 2008

Gapko, latté to je taky moje droga. A dovedeš si představit, když jsem dělala v kavárně 😉 😀 😀 😀

Kači, no já nevím, zjistím, rozvozy a nahodím to doma, ale to víš,je zvyklí na domácí papáníčko, tak nevím. Nevařím každý den, jen o víkendu a pootom čt, pá 😀 😀 😀

Náš Jarýn lenoch prostě nepoleze a nepoleze. Kristýn ta už se všude staví a bude snad brzo chodit a její bratr nic ☹

Kuzelko, vyloženě dietní strava.

holky já jsem naštěstí v nemocnici nemusela být v těhu, to vás všechny obdivuju, já bych se tam zbláznila 😒

simonac
15. říj 2008

zuzu - já tam byla sice 40 dní, ale jak říkám byla to hrůza hlavně proto, že doma už byl petřík, jinak tam už jsem si zvykla, jen jsme spaly, jedly, a zase spaly, měla jsem tam svou telku, tak v poho, jediné šílené bylo vstávání v 5, to byl fakt děs, jo a ke konci - to už jsem tam byla inventář, ta mi tam můj vozil - mekáče, když nemohl on tak manžel od spoluležící... a nebo jsme si objednaly pizzu až na pokoj, parádička,ale bylo mi moc smutno po petovi ato zrovna v termín mého naplánovaného porodu odjížděl na týdenní školu v přírodě, tak manža ho musel vypravit, nabalit, zamávat mu u autobusu a pak teprv valit ke mně k porodu, ale nakonec jsme všechno zvládli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀