Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marton
8. led 2013

@haferka No tak to teda držím pěstě 🙂 .Nedivím se,že se těšíš 😉 .A neboj,stojí to za to.Až bude dobře tak dej vědět.ahojky

liberec
10. led 2013

Holky, jsem tu prvně, ale snad píšu na správnou diskuzi. Je tu někdo, kdo má doma ročního caparta a čeká dvojčátka?

haferka
16. led 2013

@marton Tak už! Chlapečcj se narodili v pátek 11.1. přirozenou cestou 🙂 Vojtíšek razil cestu - 46 cm a 2350g a za ním šel Michálek - 46 cm a 2490g. Všichni jsme ok. Jen jsem ještě s klukama na novorozeneckém, protože musí trošku přibrat aby nás už pustili domů! Mám tady z toho hrozné depky... ale musím holt vydržet... A ještě k tomu od dneška zakázali návštěvy, takže supééér :( Ale jak říkám, jinak vše ok 🙂 I kojim 🙂

marton
17. led 2013

@haferka 🙂 IP

dixie_chick
24. led 2013

Ahojte dievcata,

aj my mame dvojicky, takže by som vám po nich rada ponúkla kočík,ak by ste niektora mali záujem. Jedná sa o Easywalker, je vo velmi zachovalom stave, my sme s nim boli veľmi spokojní. Na predaj mám aj oblečenie, v malých číslach je to už dosť rozobrané, zavisí, čo hľadáte. Ak sa vám niečo bude páčiť, prosím o IP,určite sa dohodneme 🙂 .
Tu je link na momentálnu ponuku:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=384589

Ďakujem za váš čas!
E.

haferka
3. únor 2013

Ahoj holky, prosím o radu - mí tří týdenní kluci nějak nekakají.... prdí, jedí ale toť vše... Poslední poklad v plínkách měli z pátku na sobotu. A je neděle... Můžete to být i tím, že i já měla problém s žaludkem??? mě to ale v pátek pustilo... díky!

marton
3. únor 2013

@haferka Ahojky,tak už doma?Já mám takový pocit,že miminka nemusí kakat každý den.Jestli jsou klidní a nepláčou...

haferka
3. únor 2013

@marton Už jsme doma 14 dní a bojujem 🙂 Ne, kluci jsou zlatí - křičí jen když mají hlad, takže v poho. Budí se přesně co 3 hoďky, což je trošku boj v noci (mám problém rozlepit oči 🙂 ) No. s tím kakáním si taky říkám, že to není asi nic extra vážného, protože jí normálně a nepláčou.... Ale raději jsem se chtěla ujistit, než volat hystericky mudru :D takže DĚKUJU 🙂

marton
3. únor 2013

@haferka jo ty noce to je mazec.Kluci se budí ještě dnes ☹ .Já když jsem si nebyla jistá,tak jsem doktorce volala.To jsou zlatíčka,že vydrží přes den 3 hoďky.Kojíš nebo vaříš mlíko?

haferka
8. únor 2013

@marton Kojim ale i dokrmuju, protože klukům to ode mě nestačí. Ale má to své výhody - můj drahý bere noční a dokrmuje, ať se vyspim 🙂 Jinak jsou vážně jako švýcary - přesně po 3 hodinách, v noci už i po 4 🙂 A s tím voláním doktorce - už jsem to mělo taky v plánu, ale ty a švagrová jste mě uklidnily :D a teď nás začínají zlobit prdíky... díkybohu zatím jen lehce, takže jen mrčení a žádný křik ;)

jarkalada
8. únor 2013

@haferka volej třikrát sláva, že ti spí 3 a 4 hodiny 🙂 Mně se budily po dvou, na minutu přesně, v noci teda po třech 😝
A doktorce taky doteď volám kvůli každé prkotince - i kdyby pro uklidnění, že je vše ok 😎

marton
8. únor 2013

@haferka ty prdíky to je věc 😒 .Nám na to nepomohlo vůbec nic.Probiotika,mazání bříška...nic.
Super že manžel vypomůže.Na to je umělá strava k nezaplacení.Jak kočárkujete?Teď tomu počasí moc nepřeje,viď?

lucka_angel
18. únor 2013

ahoj holky...chtěla bych se zeptat jak zařizujete/máte zařízený pokojíček pro dvojčátka, nejlépe holka/kluk =) chtěla bych těm našim miláčkům udělat už pokojíček a nevím si s tím vůbec rady. Chtěla bych jim ho sladit barevně nebo tématicky =))) díky moc

haferka
11. bře 2013

Ahoj dámy, momentálně řeším odsávačku na snopliky, tak Vás moc prosím o nějaké tipy a názory a tak... Kuju a kluci Vám taky děkujou 🙂

ratatooy
5. dub 2013

@haferka mely jsme babyvac stala 300 za rok použivani se nam cela rozlamala ted mame nosátko je levnejší a bytelnejší lépe se i čistí

sherryllkaaa
5. dub 2013

Dobrý den, komu prosím Vás zbyl menopur z IVF?Ráda bych si ho koupila.

zuzanalamacova
28. dub 2013

Taky mam deti dvojcata , dnes jim je 10 let tak rychle to uteklo , nedavno to yly prckove 😵 😵

delina81
10. kvě 2013

@liberec ahoj, jsem tu dnes poprvé a koukám, že ty už jsi trochu "dál". Mám to asi stejně Mám chlapečka 13 měsíců a jsem v 7tt s dvojčátky. zatím se teda dle doktora může stát plno věcí, tak se ještě nemám moc radovat. Ale já se děsně těším. Ale taky děsně bojím, jak budu zvládat v 3trimestru prcka doma (už teď je mi zle a děsně unaveno) a pak všechny 3 naráz ...

liberec
11. kvě 2013

@delina81 ahojky, jj už jsme kapku dále, dneska jsem 24+6 a zítra začínáme 26tt. u nás to byla nejdříve pohodička, jednou týdně jsem chodila do práce a říkala jsem si stejné těhu jako s filipem 🙂 jen jsem teda byla unavená, ale to i v prvním těhu. vše bylo v cajku až do 16tt, kdy jsem 3x ráno po sobě krvácela jasně červenou krví (jen po ránu přes den už ne), tskže pravidelně na gyndu, uz, injekce proti krvácení a z hodinu na hodinu přísný klidový režim, kdy jsem musela jen ležet a jít na záchod a to bylo všechno. malému jsme museli v tu dobu sehnat hlídání a já tu 14 dní brečela a brečela, že se o něj nemůžu starat a být s ním, když je tak maličký....ale naštěstí se krvácení po 3 dnech zlidnilo a já nemusela nastoupit do nemocnice. malý teda hned druhý den odcestoval nejdříve k babičce na týden a po týdnu jezdí stále denně 7-16h k jedné paní na hlídání, která má sama 3letého kluka, akže si vyhrají a fildík se tam těší a nechce ani odpoledne domů, to jezdí s brekem a ráno mi dá pusu, zamává a jede 🙂 můj cíl je ted vydržet spon do 33tt doma, tak snad se zadaří, jinak stále ležím už 9týdnů.... ted se mi ještě objevila těhu cukrovka, tak jsem zvědavá jak zvládnu dietku, ale snad jo, no budu muset. ve čtvrtek jdu k nim do poradny na první konzultaci a prý se tam zdržím přes 2h...tak to teda nevím, jak to zvládnu 🙂 A jak jste zprávu o dvojčátkách vzali doma? my to nejdříve tak 14dní rozdýchávali, pač jsme to ani jeden nečekali, já se těším, manžel se spíš bojí 🙂 ale zvládneme to. spíš jsme museli vyřešit otázku auta, ale to už se snad taky kapku rýsuje. přeji ti hodně sil a bezproblémové těhu a hlavně se šetři, vím, že to s prckem nejde, ale aspon, když spí, tak polehávej. a věkově na tom ty naše rozestupy budou tak nějak stejně 🙂

delina81
11. kvě 2013

@liberec Ahoj. Tak to dtžím pěsti, aby mimi a ty s nimi bylas co nejdýl v pohodě. Já chodím do práce na půlúvazek. ˇJedna kolegyně odchází na mateřskou za 14 dnů, tak jsem po ní ještě přebírala nějakou práci. Ale s tím, jak je mi blbě a těžko to taky nevidím na dlouho. Šéfa asi trefí. Myslela jsem, že mu to řeknu zase až po 12tt, ale zřejmě to udělám už dřív, aby měl možnost někoho jiného najít. A první zpráva o dvojčátkách - já na UTZ hleděla, doktor na UTZ hleděl a pak se mě udiveně ptá - vidíte to, co já? a já sice viděla, ale nevěřila. A pak se celou hodinu usmívala jako blbá. Měla jsem jet do práce, ale musela jsem se vrátit domů a říct to manželovi. Ten zrovna spal s prckem, ale překvapení ho okamžitě probralo a děsně se radoval. první, co ho napadlo je, že potřebujeme nové auto 🙂 (technici) No a postupně naši radost vystřídává realita - co vše bude potřeba koupit (mysleli jsme, že po prckovi vše máme) a hlavně jak to zorganizujeme. Dřív jsme oba dvojčátka chtěli, ale takto brzo k malému to bude o něco těžší. Taky jsme vždycky chtěli 3 děti, což se nám taky splní 🙂 Na další kontrolu jdu za 2 týdny, tak jsem se pevně upnula na myšlenku, že se nic nestane a že tam pořád budou 2 mimi. Zjistila jsem, že jakmile člověk tu myšlenku o 2 miminkách jednou přijme a začne se těšit (byť vím, že se může cokoliv stát a že to nebude lehké), tak se toho nechci za žádnou cenu vzdát! Mimochodem, to s tím hlídáním v soukromí je dobrý nápad. Asi se dopředu poohlédnu po někom podobném. To díky za tip.

liberec
11. kvě 2013

@delina81 tak mi teda vždy chtěli děti dvě 🙂 a s tím hlídáním se určitě poohlídni, to se neztratí a je potřeba mít někoho do foroty, my se na to vykašlali a pak sháněli na rychlo. jj, koupit se toho musí dost, taky jsme si mysleli, že všechno máme, ale koupili jsme starší postýlku, starší kočár... tak to je docela v pohodě. nejvíc mě ted mrzí, že ležím jen a jen doma a malý s tatkou jezdí víkendy na chatu, ale to se nedá nic dělat, přeci jen víc ležím, když jsem tu sama než když tu jsou kluci taky. a ty se neboj, nic se nestane a obě miminka budou na kontrole v pořádku 🙂. my jdeme v úterý na kontrolní uz, tak snad taky bude všechno oki a potvrdí nám páreček.

venuss
13. kvě 2013

ahoj holky, máme 3 měsíční dvojčátka a máme po prvním očkování, holky reaguji dost otřesně, mají nesnášenlivost laktozy, coz hexa obsahuje a holky mají bolení a zelený průjem, ale proc pisu. Chtěla bych se zeptat, jak resite návštěvy u doktorů s dvojčátkama. zvládáte to sami nebo si někoho berete sebou?

liberec
22. črc 2013

@venuss já ještě nevím, dneska jsem 35+1 a zatím pořád v celku a k dr budu chodit sama s dvojčátky a dvouletým capartem a zvládnout to budu muset.

venuss
23. črc 2013

@liberec mockrát děkuji za reakci. Já chodím taky sama, ale kdyz jdeme na ockovani, tak si nekoho sebou beru, protoze bych holky najednou sama neuklidnila.☹ vetsinou chodi babicka. Ve ctvrtek jdeme zase na ockovani a tentokrat mozna pujdeme sami..nevim,no.

liberec
23. črc 2013

@venuss no tohle si plánuji, jelikož babičky pracují...uvidíme, jak to půjde

majka07
23. črc 2013

ahoj
@venuss chodila a chodím sama, případně jde starší, na naušničky dojel manžel, chtěl být u toho a jezdíme společně k zubaři apod.

marton
24. črc 2013

@venuss ahoj,chodíme s manželem.Je to pohodlnější,pro mě,pro děti i pani doktorku 🙂 .

venuss
30. črc 2013

ahoj maminky, kolik vám važili děti v pul roce.
Dcery se narodily ve 37. týdnu a Nelinka měla 2600g a 45cm a Zuzanka 2570g a 45cm,
ted cca 6 mesicu, má Nelinka 6030g a 64cm a Zuzanka 5910g a 64,5cm.
Obavam se, jestli nemaji nizkou vahu.

evikj33
30. črc 2013

@venuss Tak naši měli při naroz. Elí 2590g a 45cm a Franta 2670g a 48cm a v 6měsících maj Elí 6600g a Franta 7600g na délku zatím stejně 67cm Ještě záleží zda kojíš,nebo jste na Um,ale myslím že váhy máte Ok.někde jsem četla že porodní váha do 6.měsícu by měla být x2 což se krásně vlezete 🙂

venuss
30. črc 2013

@evikj33 Mockrát děkuji, já kojím, ale tak snad je to o.k.