Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
6. srp 2008

Ahojky , jééé já bych si dala taky masáž 😀

Tindro, hovězí jsme vařila hodinu v papiňáku a jen kousek jsme koupila, rozdělila jsme jim ot na dvakrát. Ten druhý jsem dala do lednice a druhý den jsem jim to dala. Myslím, že to nevadí. 😉

Ovoce baštíme, je to sranda u první lžičky se vždycky zašklebí, ale potom hulákají, když jim nedávám do pusiny další 😀 , včera zrovna měly k večerní přesnídávce, potřebovala jsme posunout večerní jídlo o hodinu, aby vyšlo na 19,30. Jinak stejně řádí a neusnou. Po kaši většinou usnou hned, tak se snažím jim jí dávat hned před spaním.

No Kačce se chystám psát, jsem taky zvědavá, jak se mají...... 😉 😀

Holky a co je s issage, je taky na dovče? Už tady dlouho nebyla

simonac
6. srp 2008

Dobré ránko holky, už jsem bylA nakoupit ve sparu, musím zjistit jak se měl nejstarší synátor přes noc u kámišky - to byl vegáč - jen dvě děti doma 😉 a jestli už pojede domů, nebo si to prodlouží

my zatím jen kojíme, ale jak čtu co nás vše čeká tak si musím užívat toho sladkého nicnedělání - jen vytáhnu prso a hotovo, pak vařit, mačkat.... 😉

egrzuz
6. srp 2008

Simi, te´d mě to docela pobavilo. 😉 Já si říkám, to je vegáč mít jen jedno dítě 😀 😀 😀 a ono může být hůř 😀

Holky dneska bude vajíčko, brambor, špenát, mrkev. To zase bude upatlaných 😀

gapka.h
6. srp 2008

Ahoj holky,
masáž byla super 🙂 ,vůbec mě nic nebolí,dokonce jsme dnes spali do 7.30h,to se u nás nestává 😀
V poledne mám jít k doktorovi na kontrolní odběr protilátek,vůbec se mi v tom vedru nechce i s prckama
Zuzi: kdy jste zacali dávat to vajíčko?A jakou kaši papáte,já mám Kubu alergika,takže budeme muset asi jen rýžovou

tindra: vy jste na tom se s paní jak? spí v postýlce?My jsme tu asi jediní,co tam nespí 😀
už musím končit,kńourají mi za zády ☹

gapka.h
6. srp 2008

tindra: kukla jsem na tvá foto,jste šikulky,picnic byl určitě skvělý 🙂
kolik vážíte?na to,že kojíte jste oproti nám cvalíci 😉

egrzuz
6. srp 2008

Gapko, vajíčko jsem začala dávat po kontrole v poradně na půl roce. A asi tak po týdnu , kdy jsem začala se zeleninou. Dává se 1/2 žloutku pro jedno dítko. Mělo by to vycházet 2krát týdně žloutek, 3krát týdně maso a zbytek jen třeba zeleninu. Teda doufám, že jsem to napsala dobře kolikrát to má být, kdyžtak mě holky opravte 😔 😀
Kaši dáváme nemléčnou a rýžovou. Musím jí dělat do Nutrilonu , protože dávám Kristýnce HA-protialergenní a Jarouškovi Comfort a tam nesmí být jiné mlíko, jinak to ruší účinek toho mlíčka. Takže teď dávám, od HAMI nemléčnou.
Děti spí s váme ve velké posteli?
😲 to já bych se nevyspala 😉

marrha
6. srp 2008

Ahojky..

dneska mi krista vylezla na gauč a zřítila se z něho přímo na hlavu...to bylo slziček..snad bude v pohodě... 😔

Zuzi...o těch příkrmech...každá mudr tvrdí něco jiného..nám říkala...5-6x týdně maso a 1xtýdně žloutek 😀 😀
já s epodle toho neřídila nikdy..dělám si to podle sebe..a dětem to svědčí...nebudu s estresovat ještě tím..že neměli třeba žloutek,kdy ho měli mít apod...

Gapko..doře rozepsaé je to tady..tady čerpá hodně holek...

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Tindro Ty máš něco s esporťákem?to mi nějak uteklo?

gapka.h
6. srp 2008

Zuzi: dík za rady,děti teď usnuli,Ondra spí v posteli v ložnici,Kuba v obyváku
bohužel spím s nima v jedné posteli,manžel v obyváku ☹
doufám,že je tam naučím spávat aspoň po obědě,zatím na to nemám nervy 😠
A v noci,tím že je kojím,tak to nechávám zatím tak 😉

simonac
6. srp 2008

gabčo ...to je super, že ti usnuli doma, to ty moje už má babička venku, a co včera v kolik usnuli? u nás oba pili až po 2 hodce 😉

tindra
6. srp 2008

Holky vám ještě nikdo z postele nespadl?Kluci spí vzorně v postýlkách,máme monitory a já se snažím je zapínat,protože furt houkaly(hlavně Máťovi).Sporťák jsem si koupila Herqules,jedno kolo křivý a druhé prasklé těsnění....takže je dusím v hlubokém,zítra zkusím v Brně koupit golfky,snad něco budou mít.nevím kdy mi vyřídí tu reklamaci...kupovat to v kamenném obchodě,tak trvám na vrácení peněz,ale já to husa koupila na netu 😠

simonac
6. srp 2008

gabčo ...tady v bazaru mají tu kombinézku co ti chyběla na jednoho klučinu, všimla sis?? 😉

egrzuz
6. srp 2008

holky, dostala jsme to a jsem líná jít ven s kočárkem, tak jsem děti uspala na terase, tak jsem zvědavá, jak dlouho budou spát, snad chvilku vydrží 😀 😀 😀

Markét, to máš pravdu, že každý to říká jinak. Nám třeba řekla, že mám začít ovocem a ostatní se tomu diví. No já to taky dělám podle sebe. Máš pravdu, to by se člověk zbláznil a stal by se chodící příručkou a letákem na příkrmy 😀 😀 😀
Dneska chci dát nektarinku, myslíš, že nejsou agresivní, asi né viď? 🙂
A co Niky už je líp? A co Kristýnka teda , snad to bude dobré.

gapko, já bych je to co nejdřív odnaučila to spaní, jinka je tam budete mít do 5let jako moje švagrová 😀 , no ale říká se mi to viď? A to se s nima vyspíte? Já někdy vezmu Jarouška ráno kolem 6h do postele a za hodinu jsme úplně zlámaná ☹

Tindro na netu jsou stejný reklamační podmínky né? Je to ale složitější řešení po mailech viď? Já čekám stále na vyřízení reklamace s chůvičkama, co s tím provedou 😖 😀

gapka.h
6. srp 2008

holky,dnes mám nohy až..... 😝 ,byla jsem s nima od12h do 16.30 venku,mezi tím kojení u ségry 😀
Marki: dík za info,kuknu na to
Zuzi:pořád se chystám,že je to odnaučím,ale nic.... 😒 ,jednou to musí přijít.Já se moc nevyspím,mám dolámaná záda a boky,ale pořád lepší než skákat k postýlkám 😝
Simča:všimla jsem si,ale už mám koupené,včera usnuli kolem 20.30h.ale první kojení v 22h-samozřejmě Kuba,Onra až v 24h a pak ve3h ráno.Jsou to raraši a mávají s náma 😀 😀 😀

simonac
6. srp 2008

gabčo -- nemáš se chystat na návštěvu, už mám napečeno, uklizeno a vy nikde 😉

marrha
6. srp 2008

Dobrý večer holky..

dneska jsme si udělali výlet do Oomouce na nákupy 😀

Zuzi...moje mudr.mi u Niky říkala..začít ovocnýma štávičkama,pak ovocem a pak zeleninou...,ale všude s epíše,že se má začít zeleninou..že ovoce je sladší a pak děti nechtějí tu zeleninku 😀 teď mi neříkala nic...asi si myslela,že si všechno pamatuju...ale prdlajs....nepamatovala jsme si nic,jen matně(než jsme se do toho zase dostala),tak jsem čerpala z netu 😀 😀

já myslím,že nektarínka nevadí...kdyby byla kyselejší...tak s emožná trošku osypou...,ale nic víc se jim nemůže stát 🙂

Tindro..tak já děti taky nebrala od začátku do postele...hezky byli ve svých postýlkách..a jsme ráda...i když..kolikrát ráno bantujou brzo..a když si je chci vzít k sobě do postele..tak tam neumí usnout...a dělají blbiny...strašná zábava..jak to péruje 😀 😀

egrzuz
6. srp 2008

Ahoj holky, tady nikdo není??? 😲 😲 😲

U nás je už klid 😉 Děti spí poslední dobou jen 1,5h za celý den, to je děsný ☹

Markét, no vždyť jo, každý tvrdí něco jiného. Já si taky z toho vezmu jen to, co se mi hodí 😀

Gapko, já bych byla úplně vyřízená, dost na tom, že se člověk nevyspí, když k nim musí chodit a ještě, kdyby mi braly postel 😉 😀

Jinak psala jsme si s Kačenkou, mají se skvěle, všechno v pořádku, prostě si užívají. 😀 😀 😀

simonac
7. srp 2008

Dobré ránko, kde jste všechny? 😉

marrha
7. srp 2008

Simon já jsem tu,ale do zpěvu mi není 😔
od 5 jsem na nohách a manža s DAVIDEM v nemocnici 😔

nevím jak se mu to povedlo...ale vypadl z postýlky 😢 😢 přitom jí má až dole...

takže čekám až se vrátí......

egrzuz
7. srp 2008

Markét, to je hrozný ☹ držím pěstičky ať je vše v pořádku 😔 😔 😔

Bude to určitě dobrý, uvidíš, dej vědět, myslím na vás

simonac
7. srp 2008

ježiš tak to je šok, jak jsem to četla úplně jsem se lekla, držím pěstičky at je vše v pořádku, a zvracel nebo něco,?

marrha
7. srp 2008

Ahojky..tak jsou doma...vše je v pořádku...proklepli ho celého...máme ho sledovat a kdyby douho spal nebo ml potíže s pohybem,tak hned do nemocnice..

já jsme tak šťastná.......

holky já už to nechci žažít....to je fakt na infarkt 😔 😔

tam se na ně smál a kominikoval všechno..

než jeli dala jsme mu mlíko a to nevyzvracel,takže to je dobré znamení....

Možná jsme se unáhlili z tou nemocnicí..,ale já nevdla jak spadl ebo na co..tak jsem mla strach a chtla jsem at ho někdo vyšetří....

já tyhle situace tak nesnáším..vždycly zpanikařím ☹

dkuji za podporu 🙂

gapka.h
7. srp 2008

ahoj holky,
to jsou šoky po ránu 😔
Marki- to je záhada,jak to dokázal,já to budu muset nějak s tou postelí vyřešit,tam mi můžou spadnout brzo,mám tam sice zábrany....Já bych také začala zmatkovat,nic si z toho nedělej 🙂
Kdy jste začali používat sporťák až si sedli?
Tindro,Zuzi-vy už máte všechny sporťák?Já pořád hluboký.A už vám v těch 7měsících sedí?
Simča-včera ta návštěva u vás měla na kluky pozitivní vliv,usli brzo a vstali ráno až v7.45h,kojení klasika

simonac
7. srp 2008

mar...díky bohu, že je vše v pořádku,

u nás se to začíná lámat, jak jste říkaly at vydržíme do toho 3. měsíce, tak za 5 dní máme 3 měsíce auž neřve jen Kristýnka, ale i Marta jak das, tak to je teda zlom!!!!! ☹

gabčo ...u nás s e vstávalao jako už po několikáté tento týden v 6, prcky má tchán, já jsem byla ve špáru a peta je s ferou na koupáku v Hluku
dnes budu muset asi vyrazit kolem poledne ven, co vy? co máte v plánu??

gapka.h
7. srp 2008

Simčo-my teď spíme,pak bych chtěla vyrazit k tetě na bazén,tak uvidím,kdyby byla změna,tak se ozvu.....

dvojmama
7. srp 2008

Pěkný ráno 🙂
market: to jsou šoky po ránu, hlavně že je všechno v pořádku. Nejsi jediná komu se to stane, ale jak se to mohlo stát? 😕

marrha
7. srp 2008

Sylvi..postýlku má až dole,takže to nechápu....doktorka říkala,že děti jsou strašně vynalézavé..a že se klidně mohl vyšplhat...
vůbec netuším.... 😔

dvojmama
7. srp 2008

market: no to je teda šikula, musel se pořádně leknout co? Já vůbec nevím kdy posunout naše postýlky až úplně dolů. Zatím si sice ještě ani nesedáme, ale stát se může cokoli. 😕

marrha
7. srp 2008

Sylvi..on už ji má tak od 6 měsíce...

ale tohle jsem nečekala...manža tam hned přivrtal další dírky...rošt je skoro u země...radši ho víc oblíknu,ale tohle už zažít nechci....
měla bych strach už ho tam dát....

asi se jen leknul..nemá na sobě ani oděrku ani modřinku...naštěstí..ale když si uvědomím co s emohlo stát...kdyby spadl jinak.....radši ani nemyslet...

on je taková hadimrška....Krista je ve všem napřed co se táče,sezení,chození....atd...,ale on je mrštnější..pořád někde leze... 😔

issaga
7. srp 2008

Ahoj holky,
chvili jsem tu nebyla, zdravim nove tvare.

marrho to je teda radost, taky si to nedovedu vysvetlit, jak se to mohlo stat. 😕 Ale jak ses citila vim, mne Barunka vypadla z autosedacky kdyz ji byly 4 mesice primo na oblicejik - byla to moje chyba, ze jsem nezkontrolovala jestli je poradne zacvaknute ucho sedacky a ono nebylo a ja jsem ji zvedla... takze to udelalo cvak a byla prevracena ☹ Protoze jsem ji prenasela jen z jedne mistnosti do druhe, tak jsem ji nemela ani pripoutanou ☹ Strasnej pocit - to se mi stalo primo v nemocnici, takze doktorka ji hned prohledla, a protoze mala letela primo na nos, tak nas poslala jeste na orl pro jistotu. Nastesti bylo vsechno v poradku, jen mela ten nosik par dni cervenej.
Od te doby vsechno kontroluju stokrat a pripoutavam v sedacce i kdybych ji posunovala jen o metr...
Ale s tou postylkou to je teda sila 😲

dvojmamo jsem si vsimla, ze krome stejne profese jsme i stejne rodily - ja taky 35+5 😉

hm... a zbytek uz si nepamatuju, co jsem chtela psat, tak priste .-)

prezivejte to vedro a mejte se co nejlip!

daniellka
7. srp 2008

ahoj děvčátka, nějak vás poslední dobou nestíhám ☹ .
Byli jsme pár dní na chatě, to byla oáza, protože tam byla i osmiletá neteř,tak kluci i ona měli zábavu a maminka měla i čas na posezení u kafíčka 😀

Copak je tu nového?nevím jestli zvládnu dočíst..