Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
2. led 2009

Ahoj holky 🙂
Pemb, my od začátku budíme, ale poslední dobou to ani není nutný, kupodivu se většinou budí tak nějak stejně. Přes den už skoro nespí, Barča dá ještě tak hodinu a půl, Pavlík sotva hodinu. Ale zase spí celou noc.

Zuzi, to je paráda, gratuluju k prvním krůčkům.

Marti, já se přiznám, že nechodíme, tady je i přes den pod nulou, tak jsme byli naposled před Štědrým dnem. Už se těším až se trochu oteplí.

simonac
2. led 2009

dai - vy spíte celou noc?, to není možné ☹ , já kojím nejmín 8x, já se už asi nikdy nevyspím 😒

zuzi -- taky gratuluju, je to šikulka 😉

daiquiri
2. led 2009

Simi, spíme, usnou nejpozději v devět a spí až do rána tak do šesti 🙂

egrzuz
2. led 2009

Holky my chodíme taky 2krát ven. Dopoledne a odpoledne.

Dai, to je paráda, že ti spí dětičky celou noc, to u nás se k tomu dopracovaly až po 9 měsíci 😀

Simi, já měla děti venku i v mínus 8 😀 a byly úplně teploučký

marrha
2. led 2009

ahoj holky,

příští týden už jde manžel do práce, tak snad bude více času 😉

Silvestr celkem v pohodě..teda kristu to vzbudilo, ale za hodku usla znova..Davídos to prospal..

taky chodíme i loni jsme chodili ven..někde jsem četla, že do roku se může do -5 a od roku až do -10..ale nejsme si jistá, jestli jsme to věkové rozmezí napsala dobře 🙂

Zuzi gratuluju k 1 krůčkům... 😵 holky jsou na to šikovnější..i u nás dříve chodila Kristule 🙂

simonac
3. led 2009

Dobré ránko holky - zase první 😉

veru - spící děti závidím, já to dnes počítala a kojím co 2 hodky ☹

u nás je naopak o moc šikovnější Martínek už si kleká na 4, plazí se, Kristýnka pase koníky a víc nee ☹

tady je zase zima jako v rusku - minus 7, no nic počkáme jak bude deset hodin a do 12 někam vyrazíme na prochajdu 😉

veru a když nechodíte ven, co doma dělají, oni ti nepláčou, jsou hodní??? 😲

daiquiri
3. led 2009

Simi, to teda musí být záhul, to je hrozný,to takhle i v noci? Ale vždyť už jsou velký ne?

Tady je taky -7, jsem ráda, že mám pejsky u rodičů a nemusím ven 🙂
Nepláčou, my je máme na gauči, tak si s nima hrajeme, zpíváme a tak 😀 Teda někdy zapláčou, ale spíš když prdí, nebo když už začínají mít hlad 😉 Včera jsme s nima byli na návštěvě, tak aspoň něco...

simonac
3. led 2009

veru, velcí už jsou, ale asi to bude tím kojením, včera jsem jim dala kaši až po sedmé večer, aby mi dýl vydrželi, pak je vždy ještě nakojím, kolem osmé teda kojení a další kojení bylo už po 10 a tak až do rána, k tomu ještě Peta má špatné spaní - ted je na horách, ale jinak, když mě nebudí dvojky tak on
a oni vydrží celý den doma? jak dlouho ti přes den spí?? my už jsme ted protivní, vydrříme doma tak do tech 10 a ven, jenže dnes je tam fakt pořád jakýsi mráz!!!!! ☹

daniellka
3. led 2009

Nazdárek děvčátka a chlapci!!

Vše nej nej v tomhle roce! Jsme zpátky,bylo moc fajn..Všude bílo,snížek,dobře vařili,no pohodička.. Až na manžovo chrápání, ale i to se pak vyřešilo 😀

gapka - díky. kluci JSOU jednovaječní 😉 aspon to říká naše pediatrička 😀 😀

zuzi - moooc mooc gratulujeme k chození!!! to je krása! šikulka je to! 😀 Ted budeš mít veselo a taqky mnohem širší pole působnosti,kam se dá s dětmi chodit,je to super 😀

pemb - já si děti budila,během dvou dnů byli sjednocení a pak už se budili sami ve stejnou hodinu 😉

daiquiri
3. led 2009

Simi,obdivuju te jak to zvladas,ja bych pak asi pres den nefungovala.I kdyz co si budeme povidat,musela bych🙂Vydrzi,fakt jsou hodny.Ale pres den spi tak hodinu,malokdy vic.
Dani,manzel taky desne chrape,vim co to je.Vubec se netesim az spolu zase budeme spat v loznici☹

murecka
3. led 2009

Ahojky,
čtu vás skoro každej den a sbírám rozumy 😉, nepřispívám, protože u nás to zatím bylo a je jen o krmení a spaní a vycházkách. Ale dneska mám dotaz na vás, kteří jste kojili nebo kojíte: nestalo se vám, že by vám jedno mimi začalo u krmení vyvádět? Naše holky jí přes den po třech hodinách, večer nakojím kolem půl 8 po koupání a poslední kojení mají v 10, kolem 11 už spí a vstávají na další krmení až kolem půl 6 ráno. Adélka se nají hezky z kteréhokoliv prsa, Eliška to zvládala taky tak, ale teď, je to asi 10 dní, začal velkej křik, nejdřív u večerního kojení, chytala bradavku, pouštěla ji, do toho řev. Myslela jsem, že mám večer míň mlíka, tak se jí nelíbí, že to teče málo (nebo možná neteče vůbec), tak jsem jim přehodila prsa a uklidnilo se to. Předevčírem to začalo znova a už i dopoledne nebo odpoledne, nakonec se však vždycky chytla a najedla. Včera večer si v 8 vytáhla asi jenom 50ml(vážím teď před kojením a po), tak jsem ji nechala, že se pořádně nají v těch 10, což se teda vůbec nepodařilo, takže nakonec vyžahla z flašky 120ml(moje odstříkané), což je zhruba tak její dávka. Adéla jedla v pohodě v 8 i v 10. Ráno v těch 6 si taky vytáhla málo, ale to ony obě a v 9 se sice napila bez řvaní, ale stejně to nebylo ono, ale přes těch 100ml udělala. Vypadá to takhle ať kojím obě zaráz nebo každou zvlášť. Jinak po jídle jsou hodný, koukají na hračky, pak si usnou, tak na půl hoďky až hodinku a pak jsou zas hodný až do dalšího krmení, brečí jen když mají prdíky nebo dřív hlad. Možná mám fakt večer míň mlíka a Ela si to nevytáhne, nebo se jí prostě nechce, ale pak se divím, že se jí to chce tahat z flašky, kterou jsme utáhli co to šlo, aby to neměla tak jednoduchý a nezvykla si. Nebo je to normální a přejde to? Ráno po nich odstříkám kolem 100-120ml a mám i zamražený mlíko, takže jí večer mám co dát, ale nemám na to, abych se s ní u prsa prala, jestli jo nebo ne. Díky za každou radu.

gapka.h
3. led 2009

Ahojky,
holky,já vás vůbec nestíhám ☹ ☹ ale příští týden najedem do starých kolejí 😉

také Vám vše nej do toho Nového roku!!!!

Zuzi-gratulace k prvním krůčkům 😀

Danielka-jak to kluci zvládli na horách,jste zdraví???

My asi začneme dřív chodit než sedět,začínají se jaksi stavět 😉 já dnes byla venku už v 8.45h...fůůůůj kosa ☹ ☹ Také chodím dvakrát ven,dětem to vůbec nevadí,jsou teploučcí 😉 jen mámm zmrzlá 😉
...k nocím se už opravdu nevracím,čím dál horší.A nejhorší je,že mě chytnou přes den za nohu a říkají ham ham...chcou prso...nevím,jak to budeme odnaučovat 😉 😉

beda
3. led 2009

Ahojík!
Holčeny poradtě!Máme už měsíčni dvojky,vše v poho,ale to kojení!No děti prospívají,ale jenom díky tomu,že spočátku jsem to dělala tak přiložila k prsu a zbytek cca 40ml dostříkala stříkajdou rovnou do pusy(vše odstříkané mm).Ted jsem sehnala malé lahvičky u malyma dudlíčkama a místo stříkaček jim to dávam tam,ale to už si vypijou koelm 80ml.je to pro mne rychljší(na noc někdy dostanou 60mm nutrilonu).No ted přemyšlím,zda ještě je začnu normálně kojit.Laktační poradkyně,hned flašu zavrhla a říká,že mám vydržet být tvrdá,že se plně rozkojíme,ale já už pomalu usínám přes den,doma máme ještě 2 letou holčinu a do toho tihle prci.No nevím,jak jste to dělaly vy?

simonac
3. led 2009

bedo -- já ti asi moc neporadím, kojím do ted , doma máme ještě 6ti letého kluka a můžu ti říct, že už sedm měsíců nespím - kojím v noci co 2 hodky, flašu mi chytit nechtěli, tak už čekáme až budou ještě větší a zlepší se to samo 😲 , holky tady radí, že důležité je abys ty byla v poho a tím pádem budou i mimi, tak pokud to jinak fakt nejde tak já bych se umělému mlíčku nebránila 😉

daniellka
3. led 2009

beda - napsala jsem ti do IP.Držím palce. mít ke dvojkám ještě dvouletou princeznu,to je záhul 🙂

daniellka
3. led 2009

gapka - kluci to zvládli perfektně,dokonce tam lámali spací rekordy,tak krásně mi doma nikdy nespali,asi ten horskej vzduch 🙂 . Zdraví jsou.. Měli nějakou srací virozku,ale trvala jen dva dny,před odjezdem.

¨Dneska je mám u tchánů a užíváme si s manžou úplně sváteční den,pohodička,prochajda,obídek v hospůdce,odpo jsem se válela ve vaně,pak spinkala,úplná amerika,ten klídek,ticho.. 😉

simonac
3. led 2009

dani - tak to ti závidím 😉 , ale snad se taky někdy dočkám, jak děti trochu povyrostou, a máš fotečky? přidej do albíčka at se můžeme aspon pokochat, ju? 🙂

zdenallicka
3. led 2009

Holky, ted na ferovku - nemely jste pocit, ze se z toho ze zacatku pose.ete??? 😕 😅 Ja mam pocit, ze pokud vam neni aspon ze zacatku nekdo pri ruce, je to docela pravdepodobne, ze se tak stane... Pac kojeni, odrihavani a konejseni musi byt mnamka, nez si zvyknete, nebo se mylim???
Diky za reakce... 😉

egrzuz
3. led 2009

Ahoj holky, u nás se terpve teď usnulo to je šílený ☹ Přesně v takových chvilkách proklínám manžu, že odjel 😒

S tím kojením holky moc neporadím, já jsem mlíko neměla už za 2 měsíce a jsme na Nutrilonu a myslím, že je to fajn. Nervovala jsme se s kojením taky, to je normální, ale jak píše Simča, je důležité být v pohodě i třeba s lahvičkou. 😉

Zdenallicko, my dvojčecí matky to zvládáme. Jinak to ani nejde. A myslím, že se žádná z nás nepo.....

simonac
4. led 2009

Dobré ránko holky, jsem tu zase první 😉 to bude asi tím, že mám ještě chlapi na horách 😒
jinak myslela jsem si , že máme hrozné noci, le to coprcci předvedli dnes - kojení po hodině, no to byla parádička 😠
ted jim vařím jabko, pojíme a kolem desáte ven 😉

všem přejeme krásný den 😀

daiquiri
4. led 2009

Beda, taky jsem ti napsala do IP.

Zdenallicka, my to musíme zvládnout, nic jinýho nám nezbývá 😀 A žádná z nás se ještě nepo.... 😝

Zuzi, to je teda šílený, že usínají takhle pozdě. A to do tý doby pláčou nebo co dělají? U nás se usíná nejpozději do devíti. Jinak strášně veliká gratulaje k prvnímu ročku 😀 😀 😀 Hlavně ať kulíšci nezlobí maminku a maminka je 😀

Simi, a kdy jako spíš nebo odpočíváš? To bych teda nedala! Máš můj obdiv!

marrha
4. led 2009

ahoj holky...

s kojením jsme to měla podobn jak Zuzi, akorát já neměla mlíko skoro vůbec, takže na Nutrilonu jsme už od porodnice..., ale nevěšela jsme se z toho...odsávání a snaha se rozkojit, bylo něco strašného..mylsím tím na nervy...

Zdenallicko...většina z nás je na děti od začátku sama a některé máme doma ještě starší dítko a žádná jsme se z toho nepo...
je to náročné, ale jde to zvládnout..člověk s emusí přizpůsobit všemu...nemůžeme si říct...mám dvojčata, nezvládnu je tak je nechci....na výběr není...
samozřejmě, že s jedním je to úplná balada proti tomuhle, ale dětičky nám to všechno vrací...je super jak vidíš jak spolu vyrůstají partáci, hrajou si spolu atd...je to lepší než TV..já bych neměnila ani za nic...a myslím, že tady žádná z nás... 🙂

daiquiri
4. led 2009

Market,ty jsi to tak hezky napsala,ze jsem sa malem rozbrecela🙂Vazne!Jsem posledni dobou nejak precitlivela,tak jak si to napsala,tak si o to vic uvedomuju jak jsem stastna,ze ty dva drobecky mam!Kdyz si vzpomenu jak dlouho jsme si na ne museli pockat☹

marrha
4. led 2009

Verun 😅 to jsem nechtěla Tě rozlítostnit 🙂

ale můžu Tě uklidnit je to naprosto normální....co mám děti, tak mě rozbrečí všechno 😝 😅 jsem tak nějak pořád rozlítostnělá jako bych byla pořád těhotná 😀 😀 😀

marrha
4. led 2009

a právě jsem se na ně naštvala...během 15 min. mi oba vypnuli rozepranou pračku 😠 první jeden a pak druhý 😀 😀 😀 , takže začínám třetí praní...snad už naposledy 😀

egrzuz
4. led 2009

Markét taky jsem tady dojatá 😀 , takže v tom nejste holky samotný 😉 😀 😀 😀

Dai, když nejsou v postýlkách tak nepláčou a hrají si. Když jsme je dala do postýlek tak byl šílený řev. Vím, že bych je neměla vyndávat, ale spát se jim nechtělo to bylo vidět a jak jsme na ně sama, tak bych se zbláznila, když by řvaly. Asi je nemůžu už opravdu dávat spát odpoledne. Když jdou jen dopoledne, tak usnou v 7 u kaše a já mám pak dlouhý večer 😀
Dřív taky usínaly krásně už od 7, ale tak od 11měsíců je to děs, když spí dvakrát denně.

jirule33
4. led 2009

holky je krásný číst jak to zvládáte, to já mám pocit úplně opačný ☹ jak jste to proboha dělaly v noci, máme už lahvičky, ale když se vzbudí naráz, to je děs.mám problém do nich dostat i 70ml a pak jsou zase za chvilku vzhůru.a to brkání, když dám jednu jen opřít o polštář a vezmu druhou první se 100% poblinká ale dvě prostě neudržím.
taky ty dudlíky do láhví, všechno to teče samo a nějak rychle. máme nuk.

snad bude i u nás jednou líp, zatím mám teda nervy na pochodu ☹ když se v noci vzbudím, jsem tak mimo, že nevím jestli jsem dokrmila a usnula nebo mám jít krmit, no jsem totálně mimo ☹

jirule33
4. led 2009

jo a odsávat nebo holky přikládat v noci k prsu to už nezvládám vůbec 😠

gapka.h
4. led 2009

Ahojky,

...Zuzi-to já bych radši,ať usnou tak pozdě a aspoň vydrží déle ráno.u nás usnou v osm večer a v 23.30h už kojení ☹ ☹

..jinak hoši už mají každý po dvou zoubkách 😉 Začínáme stavět o schody a schodek u balkónových dveří 😉

...prochajdu už mám za sebou...objevila jsen´m nedělní cukrárnu,otvírají tam už v 9h a dávají laté do kolímku...no super 😀 😀

Danielka-...no už se také těším,snad příští rok vyrazíme také na hory 😉

zdenali-já se z toho také nepo... 😝 byl to záhul,ale člověk si zvykne..a to je kojím ještě pořád...kde jsou mé naspané hodiny!!!

Jirule-...to se vše upraví 😉 Já byla první 3měsíce mimo...spala jsem s nima v křesle na kojícím polštáři...hrůza ☹ ☹ ☹

zdenallicka
4. led 2009

HOky, ja to nemyslela nijak zle... 😕 😔