Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
30. led 2009

gabčo - klukům vše nejlepší k 1. narozeninám 😀 😀 😀 😀

já se ted vrátila z dopolední prochajdy a jsem zmrzlá na kost, prcci popapali a o půl 3 je předám dědovi a hurá do kina s petříkem, už se fakt těším, hlavně na to, že si sednu a nikdo po mně nebude hodinu nic chtít 😉

tak, jdu dát kafíčko

veru - chystám to celé sama, ale manža si veme prcky ven , tak to snad zvládnu navařit 😉

kuzelka
30. led 2009

Ahojky
Gabi gratulujeme k 1.ročku!!
holky je to na houby s těma bacila 😠 Barů má pořád u nosíku pěknou nudli a už je na nervy když ji ji chci utřít 😝 😀
kaci já výmýšlela na manžovy třicátiny loni 😀 a taky dostal svůj sen - espreso 😉 tak pak napiš jak byl překvapený a nadšený z kulečníku 😉
já už jsem po obědě a odpo se na nás přijde podívat babi a děda 🙂 aspoň nějaké rozptýlení

halkac
autor
30. led 2009

Kuzelko - no to je nápad! Já budu mít 30tiny za rok a půl, a tak už pomalu přemýšlím, po čem mám toužit, aby manžel stačil našetřit 😀 😀 😀
Prozatím mluvím o sušičce, nové manželské posteli se zdravotními matracemi a nové sedačce ... teď k tomu přidám espresovač!!! Já jsem takový kafomil, že to snad není ani možné🙂
No koukám, že mám vymyšlené samé praktické dárky, které se budou hodit celé rodině, ale to nevadí ! Já se obětuju 😀

Simi - užij si pohádku, hned bych šla taky ! David se mi vždycky chechtá, jak na pohádku zírám...No prostě únik od reality potřebuju - tak čučím na romantické komedie, pohádky a horory🙂

halkac
autor
30. led 2009

Jé holky, jasně, že všechno, co si přeju, nedostanu...jen něco z toho...abyste si nemyslely, že jsem tak rozmazlovaná 😀 😀 😀 Na to máme děti 😵

daiquiri
30. led 2009

Jééé, Gabi moc moc gratulujeme k prvnímu ročku 😀

Kačko, jenže Pavlík je žrout a ještě pak vypije skoro 90 ml mlíka. Čaj mi nechtějí, koupila jsem ovocné šťávičky, to si jen občas cucne Pavlík, Barča vůbec ☹ Já mám narozeniny v únoru, manžel se mě ptal co chci a já vůbec nevím

Simi, máš můj obdiv! Hlavně ať se z toho všeho nesložíš!

gapka.h
30. led 2009

Díky za gratulace 😉 Právě jsem to trochu uklidila a nachystala pomazánky na chlebíčky 😉

také jsem dostala za kluky od manži kytici 🙂

Kaci-tééda vy máte asi velký barák.také bych brala nějakou místnost na pařby 😉 Já myslela,že už jsi měla 30???
...to jsem teda starší!!!Budu mít v dubnu 😉 Tu sušičku si pořiď,já teď skoro vůbec nežehlím 😉

karin-asi ještě prcci nesmrkají,že???No nevím,jak to budu učit ty naše 😉

egrzuz
30. led 2009

Gabi, to jsem měla 30 já 😉 🙂 a dárek žádný nemám. Manža už byl pryč. ☹
Gabi, gratulujeme k roku, to máš hodnýho manžílka, že ti dal kytíííííí

Veru, já ti ten kočárek přeměřím zítra, mám ho v autě, tak ti to písnu ju? 🙂 Vejdu se na ty jezdící pásy v hypru to vím 😀 😀 😀 on není tak široký.

Kači, kulečník je supr nápad. To bude Davča koukat , viď? Kolik , že stál? nechceš nám to říct vid? 😕 😀 😀 😀

Markét, držte se, ať jste brzo fit. Naše Kristýn furt pšíká a mne si oči, tak nevím co to má 😲

Simi, kino taky závidím, já to mám ráda 😉 🙂

simonac
30. led 2009

tak holky, hlásím návrat z kina - byla to příjemná změna 😉

děti ještě nespí, tak je musím jít zpacifikovat 😝

daniellka
30. led 2009

jdu popřát oslavencům k narozeninkám!!! vše nej nej,hodně zdravíčka,at krásně rostete a nezlobíte maminku!!
Gabi ted teprve začne tóčo 😀 😀

koukám,že kluci jsou přesně rok od nás. Naši kluci měli ve středu 2 ročky,zítra a v neděli slavíme. V lednici už čeká dort ooooobrovská beruška a k ní 4 pidi berušky 😀 Mám co dělat,abych si už kousek neukrojila 😀

kaci - já nevím, není to moc brzo,neštovice v jenom roce?? 😅
Kulečník super!! Přijdu si k vám zahrát. já kdysi milovala kulečník,chodila jsem hrát celkem pravidelně a celkem mi to šlo. Manža kulas nehraje, tak jsem to taky nějak přestala hrát..škoda.. zrovna nedávno jsem mu říkala,že by jsme si měli zajít a moc se na to netvářil 😀 .

issaga
30. led 2009

ahoj holky,
jdu mrknout, jak to tu zije. cim min casu mam na cteni, tim vic pisete 😠 😀

na te nerologii jsme dopadli dobre, Kacka je naprosto v poradku, fakt slo jen o ten papir, tak jsem rada. jinak to ale teda probihalo tak, ze to cele prorvala, zacala se bat uz kdyz jsem ji svlekala a videla, ze se neco bude dit. pani doktorka byla mila a trpeliva, ale bohuzel to nemelo zadny vliv.

ted jeste se dockat az nas pozvou na tu operaci, aby to mela za sebou... a budu spokojena. nechtela bych aby si to vsechno pamatovala... snad nebude az vyroste ☹

mluvili jste tu o nestovicich - ja teda bych tak male deti umyslne nakazit nenechala. mluvila jsem o tom s nasi doktorkou, protoze v okoli se vyskytly nestovice a nevedela jsem, jestli je taky nechytnem... a rikala mi, ze idealni vek, aby se s tim ditko nejlip srovnalo je az vek skolkovy - taky svedive pupence pod plinou, to musi byt docela "maso" 😒 nevim uz kdo se ptal, ale jeste tu "nabidku" zvazte...

vsechno nejlepsi dnesnim oslavencum! i opozdene daniellcinym raubirkum 🙂

dai ja jsem taky unorova 😉

simonac
31. led 2009

ahoj holky, tak po dnešní noci, kdy byli drobci vzhůru co 40 minut jsem se rozhodla, že končím s kojením, asi to nebude tak lehké jak se to píše, ale snad se nám za krátko podaří nějaký pozvolný přechod na umělé mlíčko, prosím jak jste postupovaly Vy?? a co za mlíčko nám doporučujete? díky za každou rady 😉

a to jsem dnes jak pacená a musím fungovat - bo máme tu slavnou rodinnou oslavičku - snad to přežiju a neusnu u šporáku 😝

daiquiri
31. led 2009

Holky, vy budete mít 30? Tak teda Vy jste mladý, hlavně Kačka 😀 😀 😀 To já mám v únoru 32 😠

Zuzi, tak opožděně vše nej k takovým kulatinám 😉 Super, díky moc, to budeš zlatá!

Iss, s tou operací teda to je mi líto, už Marti si musela vytrpět a teď půjdete vy... 😢 Už abyste to měli za sebou a hlavně ať je všechno v pořádku! A kdy v únoru?

Simi, ani se ti nedivím, uvidíš bude líp a aspoň se vyspíš!

Holky, jak jste na tom byly s tekutinama u děti, co byly na UM? Psala jsem tu, že mi skoro nic nevypijou. Barča vůbec, Pája tak 30 ml max a to nějakou ovocnou šťávičku, čaj nechce vůbec....
A do kdy jste odbouraly to mlíčko k obědu po příkrmech? Už jsem se ptala a psala myslím jen Kačka...
Díky moc!

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marrha
31. led 2009

Ahoj holky..

manžl si vzal dneska volno..spala jsme až do 10,...v noci jsme vůbec nemohla spát..je mi zle 😝 ty rána a večery jsou nejhorší..přes den se to jakž takž dá...

Kačko u mudry jsme nebyli..Krista má teplotu jen vždycky večer...ráno a přes den ne....ale tlačí s ejí do toho i trojky na hoře...takže prd poznám z čeho to je 😝

Verun já měla 32 v prosinci 😝 😀 😀 kterého únory jsi?? Nikolku mám v únoru 🙂
s tím mlíčkem..u nás to trvalo taky dlouho...muselo jsem jim to postuponě snižovat...zkus dát jen 60ml mlíčka po příkrmu za pár dnů zase méně až se dopracujete jen na příkrm..každé dítko je jiné...u NIky jsme najeli na příkrmy hned bez mlíčka, ale ona pila čaj....dvojky čaj nepili skoro vůbec....a mlíčko trvalo déle než se odbouralo, měsíc až dva určitě 😉 , ale snižovala jsem jim to 🙂
naši začali pít čaj až z hrnečků....z flašky vůbec..a to jsme na flaškách od začátku...koupila jsem v DM drogerii takové ze silikonovou hubičkou...tady tyhle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19569084&tab=5

tam stojí kolem 90,-kč a dělá je i NUby, ale jsou jednou tolik dražší...

Simi držím palečky at to jde co nejdřív...stejně si dobrá, že jsi tak dlouho vydržela...HLAVNĚ TY NOCI 😉 😉

Gabi i když opožděně...všechno nejlepší k prvnímu ročku...hlavně přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka 😵 😵 😵

gapka.h
31. led 2009

ahojky,

..jdu vás jen pozdravit a vyrazím s prckama na prochajdu-než bude oslava 😉 Dorty se povedly,i fotečky jsme nějaké spáchali 😉

danielka-také vše nej k 2.ROKU 😀 😀 😀 Kluci jsou opravdu o rok od sebe 😉 Užij si oslavu,já se také těším na dort 😉

Dai-já učím kluky pít z hrnečků,co píše Marki.Na flaši nebyli,tak se učí z toho.V celku jim to jde,oni tahají a něco jim z toho teče 😉 Bylo mi to také doporučeno.Určitě to zkus 😉 😉

Simi*-užij si také oslavu.Téééda,já tu budu asi sama,co ještě budu kojit,co???

daniellka
31. led 2009

čau babuleny!

tak dneska vypukne první kolo návštěv.vůbec se mi nějak nechce,bolé mě hlava,nejradši bych šla spát,ale to bych pak odpo byla jako tumpachová. no,dám kafo a nějak to vydržím.

děkujeme za gratulace. 🙂

dai - já s tebou držím basu,v létě mi bude 32 🙂
Mlíčko k příkrmu jsme přestali dávat velmi rychle,kluci už nepotřebovali ,hodně jedli,byli by přecpaní,ublinkávali,bez mlíčka to bylo v pohodě..

oslavenkyním taky zpětně přeji všechno nejlepší, já jak nakukuju občas,tak mi někdy něco unikne,snad jsme nic důležiého nepropásla 😎

simi - držím palce k rychlému odstavení,jsi šikulka,že jsi to tak daleko dotáhla,ale uvidíš,jak se ti uleví..Už toho musíš mít plný kecky,jak to tady průběžně čtu a dělám si představu...

Nuby hrníček jsme měli,kluci s tím vždycky řachli na zem a byla louže 😀 ..tak jsme potom přešli na ty tvrdý pítka od aventu,jsou taky podle věkových kategorii a jsou prý zdravé na zuby,dásně apod. Mám je na mlíkových flaškách do dneška,teda už ty největší,pro dvouletý děti.. 😉

tady to jsou ty pítka,jak má paní na obrázku..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19500572&tab=3

Baby - udělala jsem si radost a nakoupila jsem nějaký nový věcičky na oblečení klukům.. Taky z toho máte radost,pomalu větší,než kdyby jste si to koupily sobě?? 😀 😀

kuzelka
31. led 2009

ahojky
tak u nás už je nemocný i Kuba ☹

simi u nás byl přechod na lahvičku v pohodě, takže neporadím... akorát mě trvalo asi měsíc po odstavení než se mlíko ztratilo úplně...

veru mlíčko u oběda jsem odbourala myslím do 14 dnů, a čaj mi ze začátku taky moc nechtěli ale pak si zvykli 😉

dani taky gratuluju ke 2. ročkům, už jsou to velcí hošani 😉 😀
to víš že mám z věcí pro děti taky větší radost než z věcí pro sebe, ale já si snad rok nic nekoupila!!!

no u nás se hrneček moc úspěchů nedočkal, Bára si z něj něco cucne ale Kuba co nacucne to vyplivne 😠 😝 😀 a mě bude v červenci 28 🤐 😅

kuzelka
31. led 2009

jo gabi sami jěště nesmrkají, ale už aby to bylo, to odsávání je hrozný 😒

daniellka
1. únor 2009

no copak je to za co docházku,děvčíátka?! 😀 😎

Krásnou neděli přeji! snídáme chlebíčky a dortík,to úplně zbožňuju, jsou lepší než včera 😀

simonac
1. únor 2009

dobré ránko holky,

já snídám ananas, snídat jen ovoce to je jedna z podmínek dietky, ale dá se to 😉

daiquiri
1. únor 2009

Markét, kéž bys mohla lehnout do postele, potit se a nic nedělat co? Hlavně, aby už ti bylo líp!
Mně bude 19.února 32 ☹
Barča už po příkrmu mlíčko nechce, ale Pavlík ještě jo, on je prostě celkově větší žrout. S tím pitím je to hrozný, nabízím jim čaj, šťávičky, ale nic moc...
A není na ty hrnečky ještě brzo? Mně přijde, že to ani pořádně neudrží, Barča teda vůbec 😒

Já bych chtěla to mlíčko odbourat co nejdřív, hlavně kvůli času. S celým krmením a oblíkáním nám teď trvá hodinu a půl než se dostaneme ven ☹ Dřív jsem byla venku za hodinu 😠

Dani, to pítko někde mám, teda ten nástavec, kupovala jsem takhle jednu lahvičku, byla dohromady i s tím, tak to zkusíme.

daiquiri
1. únor 2009

Simi, ale ananas bych k snídani klidně dala, ten já miluju! 🙂
My měli včera návštěvní den, jedna návštěva od jedný do čtyř a druhá od šesti až do jedný do noci 😕
Jsem pěkně hotová, jak praštěná a hlavně přetláskaná brambůrkama, tyčinka a vším možným... 😲

simonac
1. únor 2009

dai - my nabízíme čají taky pořád a žádná sláva, kristýnka dá tak 60ml a marta 10, des ☹
my měli taky návštěvový den, teda byla tu jen jedna návštěva , ale to od 11.00 do 18,00 ale musím říct, že to bylo v poho

veru - tu večerní návštěvu závidím, ta by u nás neprošla - děti usínaji mezi 8 - 9 a do půlnoci jsou i 5x hore, tak jsem na nervy já, a ještě se věnovat návštěvě? to bych fakt nedala 😝

marrha
1. únor 2009

Dobré ráno holky..

Verun...jasné, že si ty hrníčky nedrželi sami...musela jsme já.,,...ty Aventácké pítka jsme měla taky, ale neuměli to chytnout 😝 😝 😀
naši si nebyli dlouho ani schopní držet flašku s mlíkem 😀 😀 nneí nad to si lehnout a čekat až maminka nakrmí... 😀

Verun já mám NIky 13.2 🙂

Dani a opožděně borcům všechno nejlepší k 2 ročkům 😵 😵 to to letí...

daiquiri
1. únor 2009

Simi, u nás je to v pohodě, děti jsme dali spát kolem 19:45, tak do 20:30 většinou vytuhnou. Barča teda měla ještě do 21:30 dvakrát záchvaty pláče, ale stačilo pochovat a hned zas byla v klidu 🙂

Markét, tak já už myslela, že mám neschopný děti, že ještě nedrží lahvičky 😀 Teď jsem v klidu 😀
Jéé, tak to je Niky kousek ode mě 😀

issaga
1. únor 2009

bre skoropoledne,

dai, market - mne bude 32 sedmnacteho 😉

u nas je to s pitim taky tragedie, v lete se holky rozpily a pily fakt dost, ale ted posledni dobou je to bida - jesteze maji rady polivky a taky jsem jim nechala rano a vecer davku mlika, to maji rady
(jo a rozpily se mi po rade, co mi dala tusim market - ze jsem jim flasticky nechala pohozene mezi hrackama a ony si jich az tak zacaly vsimat a zacaly pit 😉 )
jinak mlicko po zavedeni prikrmu jsem prestala davat temer okamzite

tindra
1. únor 2009

Dai kluci si nechtějí držet lahvičky doteď 😉 Luky musí držet plyšáka,dudlík,plinku a na lahvičku mu někdy zapřu o toho plyšáka.A Máťa nechce pít nic,jen v noci ode mě a nad ránem 90ml mlíka,přes den je to s čajíkem tragédie.No ale cpu to do nich co se dá,asi jim to zkusím osladit i když tomu jsem chtěla bránit.Zubař přikázal nesladit nic.A šťávičky od Hippu nechtějí vůbec....
Že bych tu byla jediná v létě?Mě už ale bude 34 😢 stará matka 😀
dneska asi vzdám vycházku,je mi zle,rýma jak šráky a napadl tu zase sníh 😠 a protláčet v neděli chodníky asi nemusím,bo služby vyjedou až zítra.....chudáci chlapečci,těší se ven na pejsky a já zlá matka jim to zkazím....
a ještě dodatečně VŠEM oslavencům:PŘEJEME VÁM HODNĚ ZDRAVÍČKA A LÁSKY 😵 😵 😵

yasmina
1. únor 2009

ahojte
tindra mame priblizne rovnako stare dvojcatka...chcem sa ta opytat ci este krmis v noci...
moji chodia spat okolo 21:00, o 20:00 vypiju mlieko a okolo 3:00 rano plackaju ze chcu jest...tak im davam...

daniellka
1. únor 2009

tindra a dáváš jim ty falštičky s ouškem? to by mu na to možná stačila jedna ruka. Jedna na falšu,jedna na plyšáka 😀

marr - jj,uteklo to jako blázen,já si pořád neuvědomuju,že už mají 2! roky,zakysla jsem někde u toho jednoho a furt jsou to mimoši,akorát už běhají a začínají žvatlat 😀
Ted už nás jen čeká, až se oteplí, plinky.. Doufám,že to půjde,ted mi Erik do nočníku čurá,ale Alex to úplně ignoruje.

My dnes pokračujem v oslavách,tentokrát ne u nás,ale u babky,společné narozky našich kluků,prababky a švagrové 😉

simonac
1. únor 2009

já jsem taky stará maminka - 17.5 mi bude 34, mimča jsou 12.5 takže to oslavíme dohromady 😉

dnes jsem jim koupila v DM dezertík - vanolkový od nestlé a docela jim to šmakovalo, koupila jsem tam i nutrilon a lahvičky s pítkem od nuka, tak snad najedem na to umělé mlíčko, co chutná vašim prckům, co pijete 😉