Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
20. črc 2008

Ahoj holky 😀 😀 😀
Kači, to je hrozný, je mi z toho zle☹,kurčitě se přidám k dobré věci a ráda.
Děkuji Kači, za odkaz na fotečky, já už včera nějak vytuhla 😀

Simi, ten svět je malinký viď 😀 , no a ty soupravičky, kdybych jich měla vagón, tak je prodám všechny, byly fakt nádherný a těžko jsem se s nima loučila 😉
Simi, ty savičky jsou silikonové. Fakt nám vyhovují, z ničeho jiného to nechtěly nebo když už jo, teklo to všude. tyto jsou přímo nahrazující prs, alespoň to tam tak píšou.

Markét, taky se jdu juknout na tvoje židličky🙂

egrzuz
20. črc 2008

no židličky jsou naprosto úžasný, fakt super. Nikde jsme nic takového ani neviděla. 😀 😀 😀

tindra
20. črc 2008

Dobré ránko,Kači to je hrůza,ale trošičku pozor,nedávno proběhlo několik "hádek"na www.dvojcata, tam si jedna vymýšlela různé story a byla přihlášená pod několika nicky,já nevěřila vlastním očím,vždycky mi u těch příběhů tekly krokodýlí slzy,manža nadával,že co se na takové zprávy vůbec dívám,když pak nemůžu dva dny spát a pak z toho vylezlo,že to byly výmysly!Tak jen sem to chtěla napsat.Myslím,že i tady na koníkovi byla jedna taková v době našeho těhu,pořád se cpala do zaběhlých diskuzí a prudila.Lidi jsou fakt různí,rozum nad tím zůstává stát.Tím samozřemě nechci říct nic na stranu této maminky,pokud tam chodila dlouho a "znáte"ji,tak i já ráda přispěju,jen jsem chtěla říct,že ne všem se dá věřit,ale to zná asi každá.Já jsem taková důvěřivka,každému na vše skočím,až ze mě mají sradnu,hlavně v práci si ze mě chlapi utahovali....
jdu se pokochat fotečkama,aby mi to zpravilo náladu 😉

egrzuz
20. črc 2008

Tindro, nepamatuješ si, kde to na těch dvojčatech je?
Jinak já se taky vždycky na všechno chytím, ale já myslím, že tu maminku Kačka zná. No uvidím až se halašťáčci probudí 😀

halkac
autor
20. črc 2008

Ahojky, jo, Tindro, story Johanka a Odetka na www.dvojcata.cz mne bavila od provpočátku 😀 😀 😀 Ale tady to určitě bohužel výmysl není - holky se znají osobně, jezdí se navštěvovat apod. Jo k těm penízkům - nepsala jsem to sem proto, abych vás navedla k přispění - spíš jsem chtěla ukázat, že "virtuální" přátelství (i když tady vlastně jen o virtuální přátelství nejde, když se konají různé srazy, návštěvy apod...) je taky hrozně silné!!!

Jo a už máme taky flaštičky MAM a jsem mooooc spokojená (děkuji Issag e Zuzance za nakopnutí, at je konečně koupím🙂

egrzuz
20. črc 2008

Jo holky, používáte monitory dechu? Do jakého věku je děti měly. Nám zase houkal alarm u Kristýnky, protože ležela schoulená na kraji postýlky a to už máme v postýlce i náhradní desku, protože už dost cestuje.

egrzuz
20. črc 2008

To byla ta Johanka a Odetka? To si děláš srandu, no tam to jsem já taky slupla 😠 😀

Kači, udělala jsi dobře , jsou fakt super. V knížečce DM slev jsou i slevové kupónky na savičky i lahvičky 😀

tindra
20. črc 2008

egrzuz,uf tys mi dala tolistovat zpátky.....ale ten hlavní sem nenašla-musím ještě neco nachystat dokud chvilku spí,ale hend v té diskusi dvojčata,strana 9,asi v polovině:http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=3&pocet=200&pa..., Odeta,Johanka,Marci2. Tak já ale nevím,kde je pravda.Nerada bych o někom psala něco zlého,na každém je něco 😉 já třeba nedávno dětem nadala a Luky dostal už i po plince,samo že jen jako,ale nevím jeslti nebudu matka nervák,a to pak budou příspěvky,kterým nebude nikdo věřit 😀 Ale když se usmívají,láskou bych je spapala 😎

tindra
20. črc 2008

halkac tys věděla,že je to výmysl?příště nás varuj! 😉

tindra
20. črc 2008

i když o tom umírání johanky jsem taky měla pochyby,nevěděla sem tomu koncakraja,páč v té době jsem na ty stránky teprve začala chodit,ale o tom jak ta maminka potkala nového tatínka,to se mi líbilo asi proto,že v té době u nás probíhala manželská krize.A tady na koníkovi ta holka byla prý asi z hodonína,ale já to vážně nebyla 😀
egrzuz,kde se dá sehnat DMslevová knížka?

tindra
20. črc 2008

musím vám ještě zkopírovat,co jsem tam psala do zkušeností s kočárky:Ahoj,slavnostně jsem zakoupila poslední kus modrého Herqula na www.dvojcatka a došel mi kus,který je dělaný Made in China,no na to že jsem myslela,že je to švýcarský kočárek....ale to jsem zkousla.Bohužel ale po třech jízdách se mi zdálo,že takový kočárek fakt nemá tak hrkat,tak jsem ho prohlídla a na předních kolech je ulomený kus plastového těsnění,nebo jak to mám popsat a jedno kolo je úplně křivé(ta vidlice),takže musím reklamovat.A já se na něj tolik těšila.Máte někdo podobné zkušenosti?Nebo aspoň s reklamací na netu?Vůbec nevím jak to potasím zpátky na poštu.
už jsem ho obrečela,mám prostě asi smůlu,já co si neošahám,to už nikdy kupovat nebudu!!!!!

egrzuz
20. črc 2008

Tindro, to musíš do DM drogerie s rodným listem děti a oni ti jí dají nebo pošlou poštou. No já jí mám už od těhotenství a to mi stačila těhu průkazka. 😉 a když se děti narodily poslal jsem jim mail. No raději jim písni mailíka. Máš nárok na 2ks s dvojčátkama, to je výhoda.🙂
A ten mail je: babybonus@dm-drogeriemarkt.cz

halkac
autor
20. črc 2008

Tindro, nevěděla jsem, že je to výmysl, ale bylo mi značně podezřelé, co všechno se během tak krátké doby v jedné rodině může stát...A ta story - čekám trojčata, pak se jedno odloučí, pak Johanka umře...No nevím nevím 😉 Jo a žes plácla malého pře plenku? Neboj neboj, všechny někdy ujedeme, ne? Vždyť by to nebylo normální být furt v pohodě 😀 A toho Herkula je mi líto...já na něj slyšela pět chválu!

simonac
20. črc 2008

erguz....je ta mailová adresa dobre napsaná? nechce mě to tam pustit

tindra
20. črc 2008

simi běž tam přes www.dm-drogeriemarkt.cz , Egrzuz díky,ale nemám doma skener,skočím tam,jen u nás to není pro dvojkočárek,ale hned jak půjdu s někým do města(v prodejně jsou uprostřed chodbičky sloupy).
Kači,no jo,ale mě připadne,že všechny tady jste takové hodné mamči....že všechno je v poho...ale naštěstí tady monomaminy mi taky přiznaly,že jim dítě spadlo z postele(teda já Lukyho chytla než stihl dopadnout ale tak jsem se lekla...ale prý se stane skoro každé,no jo mikrospánek.A taky mi ujeli v hospodě na zahrádce,znáte to jak šaháte,šaháte(třeba po klice)a ono nic nenahmatáte?tak tak jsem to měla s kočárkem,hleděla jsem na lidi na opačné straně,se zastavili po 3 metrech o bar...ale ani se neprobudili,jen ta ostuda-už tam nechodím 😅

halkac
autor
20. črc 2008

Tindro, já jsem teda nervák; zrovna dnes mě manžel napomínal, abych nezvyšovala na malého hlas, že pak ječí ještě víc...no měl pravdu 😉 Ale když já to opravdu někdy nezvládnu mile na děti mluvit, zatímco ony po mně ječí 😉

A to víš, že se každé mamince někdy něco stane vinou její neopatrnosti...spadne mimčo, přibouchne ho doma a ona stojí na chodbě bez klíčů apod. Jen to málokterá přizná, si myslím...

halkac
autor
20. črc 2008

Holky, nevařila jste některá ovocné přesnídávky pro mimina? Vůbec nevím jak na to... 😕

issaga
20. črc 2008

bry vecer holky,

halkac ja jsem vzdycky holkam nakrajela ovoce na male kousky (krome bananu, ten jsem samozrejme nevarila) a dala varit s troskou vody - jen tak, aby se to pri vareni akorat vyparilo a moc ji nezustalo. A do mekoucka jsem to varila, ovoci staci chvilka - a pak jsem rozmackala na kasi vidlickou, slo to lehce - nikdy jsem holkam nic nemixovala. Mne to vzdycky s tou vodou vyslo tak akorat, ze to melo dobrou konzistenci. Jinak holky co jim ta voda hodne prebyva pri tom povareni, tak to slejou a davaji to detem pit jako stavicku. 😉

marrha
20. črc 2008

Ahoj holky..

Kačko ten odkaz co jsi tu dala na rodinu....to je fakt šílené.....ani si nedovadu představit jak té mamince je...hrůza.je mi z toho až smutno ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

my jsme dneska byli v brně v ZOo..tak jsme utahaní ....děti už spí..krista si udělala večer ještě k tomu menší úraz..plakala a ani se jí nedivím...mně to dělá zle jen se na to podívám.a nevím co ji na to dát...

někdo nechal v koupelně otevřené dveře...a ona je otevřela a ak jak je zavírala dala tam nožku...a na palečku si ulomila a převrátila celý nehet...má to škaredé...jde tam vidět asi i maso... nemám doma framikoinkový pudr..tak nevím co ji na to dát...
nesnáším úrazy..nemohla bych být ani doktorka ani zdravotní sestra... 😔

Domácí ovocné přesnidávky se u nás neujaly....sní teda všechno..ale tohle zrovna ne... 😝

halkac
autor
21. črc 2008

Issago, moc díky! Já jsem tušila, že to bude takto jednoduché🙂 🙂 🙂 Prosím tě a jaké ovoce vaříváš? Napadá mne jablko, hruška, meruňka, broskev a švestka...a pak jejich kombinace, viď? A asi se to před vařením musí oloupat, viď? A přislazuješ to něčím, resp. většinou asi ne, ale kdyby náhodou byla přesnídávka příliš kyselá (např. z jablek), může se to něčím dosladit?

A prosím i o radu k zelenince...já každý den dělám dětem to damé: mrkev+ brokolice+ rýže + maso (+ květák, hrášek, žloutek)...Co ještě jim můžu dát, aby to neměli furt stejné?

Marrho, au au au..chudinka malá. Asi bych došla k doktorce, aby jí to sterilně ošetřila. Dej vědět, jak se to blešce léčí a jak se s tím vyrovnává. A to jste předtím měli tak krásnou neděli, viď?

Jo a trochu postěžováníčka: byla jsem se Zuzou domluvená, že si přes ni budu moci objednat golfky. Navíc mi dala super dokaz na sedačky Maxi Cosi priori. Včera jsem toto téma nadhodila před manželem - no a ten před rodiči. Ti se chytli toho, že nám golfky koupí (resp. dětem k svátkům), ale že je chtějí z kamenného obchodu, kam si je půjdeme vyzkoušet. To jsem zvědavá, kdy se k tomu dostaneme☹ ☹ ☹ Vždycky nám ty naše domluvy trvají dlouho a pak to skončí tak (cca po dvou měsících), že nám dají penízky, ať si to koupíme, kde chceme...A ještě těch připomínek k různým druhům kočárků, už to slyším... Podobně jsem dopadla i s autosedačkama...zatímco byl Davča na vodě, napsala mu sestřenka a nabídka k odprodeji sedajdu...jenže zatím nevíme, co za typ to je☹ No ale jestli to bude něco neznačkového, byť nejsem snob, do toho nepůjdu ani náhodou. Na sedačkách šetřit nehodlám, i kdybychom je dostali zadarmo. Navíc ona má jen jednu, tak bychom museli tu druhou shánět někde jinde...Uffff, jen komplikace...bylo by jednodušší vypláznout o pár tisíc víc, ale mít vše doma HNED!!!Hlavně ty golfky...jestli se k té koupi dostaneme v srpnu, no tož to je už moc neužijeme 😠

issaga
21. črc 2008

bre ranko,

tak u nas se dnes spalo dlouho - az do pul seste 😒 to me zabije 😠

marrho chudatko krista, snad to moc neboli ☹

halkac ja jsem takhle jeste vzdycky povarila i hroznove vino (a ted jsem si vzpomnela na meloun, ale ten taky nevarim a pro vas jeste neni), to holkam moc chutna - ale to je piplacka nez se to oloupe a vypiceckuje - ale tim jsem vetsinou prislazovala kyselejsi jablicko, jinak jsem proste vybirala ovoce sladci, ja jsem nicim neprislazovala. asi kdyby byla kysela krize, tak bych sahla na prislazeni po glukopuru
ze zeleninky jeste delam cuketu casto a ted uz obcas i testoviny (ale to pro vas jeste neni, az v 8-9 mesicich). muzes varit i dyni, pohanku, proso, jahly, kukurici...

halkac
autor
21. črc 2008

Iss, u nás se dnes spalo do třičtvrtě na šest 😒 No sice pak ještě v sedm usnuli, ale na střídačku (jak jinak, že?)...Ufff, já se tak těším, až se jednou vyspím do devíti🙂 To ale bude až v jejich pubertě, co?

Vidíš, to hroznové víno! No ale musím to být piplačka připravit ho, to souhlasím...ani si neumím předsttavit, jak bych to loupala☹ No a Glukopur koupím, jen tak pro jistotu...

egrzuz
21. črc 2008

Simi, ještě jsem našla bezplatnou linku: 800 100 808 do DM. 😉 Adresa by měla být správně, ještě jsem jí kontrolovala

Kači, sestříčka v poradně mi řekla, že můžu i zeleninu přisladit glukopurem, kdyby jim nejela 🙂 ale zatím nebylo třeba🙂

Jinak holky u nás se spalo od 19,30 do 7,30🙂 teda s přestávkou na jídlo ve 4h 😀

Marrho, to je mi líto, úplně se mi udělala husita, jak jsem to četla ☹ snad to bude dobré a už to malinkou nebolí.

Jo a s tím plácnutím, to je u nás taky,kolikrát už to nedávám a dostanou oba, sociálku na nás 😉 😀 😀 😀

halkac
autor
21. črc 2008

Zuzi, ahojky🙂 🙂 🙂 Ty máš zlaté dětičky, konečně se vrací do času miminek a budou zase spinkat vzroně 😉

Co zuby, rostou vám?

egrzuz
21. črc 2008

Ještě prý se můžou borůvky, jahody jen opatrně. Já jim dávala jablko nevařené a jelo jim. Jedna maminka mi psala, že vaří jablka a hrušky a dělá jim z toho takovou domácí šťávičku, tak to taky vyzkouším

halkac
autor
21. črc 2008

Já se bojím, že když to ovoce nepodusím, bude to na ně moc agresivní a osypou se...Ale na druhou stranu se dušením ztrácí vitamín C 😒 Ale snad ho mají hodně v mateřském mléku...

egrzuz
21. črc 2008

Kačko, snad budou dobře spát, no nevím. Já myslím, že to byla vyjímka, včera jsme s nima jezdila 4,5h venku, pak jsme myslela, že mi nohy upadnou. Chodím s tou duomamkou, ta má 45kg a nezastaví se ani do kopce🙂Tak jsme nechtěla ukazovat ufuněnýho tlouštíka a upalovala jsme taky. 🙂

Já myslím, že zuby zatím nic, stále stejná malinká tečka. V 10h jdeme na neuro, tak nám drž palec, teda holky všechn ynám je držete 😉 budeme je potřebovat u Jarouška 😀 😀 😀

halkac
autor
21. črc 2008

No dnes je taky takové to spací počasí🙂
Týýý jo, to je super, že máš motor na upalování do kopce🙂🙂🙂 To já si chodím s kámoškama vycházkovým tempem a většinou skočníme někde v hospodě na kafi...Hele a kde jsi dětičky krmila, když jste byli tak dlouho venku?

A neboj, Jaroušek neuroložce ukáže, teda hlavně té vaší urejapné fyzioterapeutce!!!

egrzuz
21. črc 2008

Hnací motor to je🙂 No já si dala čokoládu, abych jí stačila 😀

Krmila jsem v 16,00 v parku , jen mlíčko, tak to bylo v pohodě. Alespoň tam jsem si odpočinula. To víš, že jsem už naznačovala, kde je nějaká pěkná teráska, že si dáme kávu, ale neprošlo to 😀

Já jdu vypravovat, tak na nám myslete, určitě dám vědět 🙂

Jo a řekni, ať ti dají peníze a kup si nějaký golfky sama a máš to , stejně je u výběru nepotřebuješ 😉

dvojmama
21. črc 2008

Dobrý ranko 🙂
zuzi: držíme palečky Jarouškovi 😉 A dětičky máš krásný 😵

marrho: uuu to musí bolet chudinku malinkou. Tak alespoň na dálku foukáme, ať se to brzy zahojí 😉

Tak já diskuze na dvojčatech nesleduju, ale koukám že akorát přicházim o podvodný plačíčí story 😠 Potom mi je líto těch, co mají opravdu nějaký problém a ostatní jen podezřívají, jestli to není zase nějaký podvod ☹ To tu bylo i na MK

Občas na děti taky zvýšim hlas, ale to asi každá mamka. Kdo by vydržel 24h denně řev a řev a řev ☹ Naštěstí tohle období máme už snad za sebou (ťuk ťuk).

Jo a díky za rady ohledně těch domácích přesnídávek, já chci začít s příkrmem po tom 6.měsíci, takže se mi to bude hodit 😵

Mám toho dneska moc, takže tu asi nebudu. Krásný den všem 🙂