Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
6. kvě 2009

ahoj holky,

veru a co tak dát na oběd ovocnou přesnídávku - třeba jablka s piškoty, to mají naši moc rádi a je to bez práce, jen otevřeš skleničku a pro jednou se nic nestane, když budou mít sladký oběd, nee??? 😉

daiquiri
6. kvě 2009

Hm, tak to byla asi fakt nemocná! Ale bála bych se. Máš pravdu v tom, že si člověk ani neuvědomí, za tu dobu co je na diskusi, kolik toho na sebe prozradí. Já třeba chodím jen do téhle diskuse, ale vy třeba jich navštěvujete i víc, kde se fakt drbe, takže na sebe řeknete fakt detailní informace + samozřejmě fotky v albech.

A to bys jako tu skleničku jen do té horké vody ponořila? Chápu to dobře? Tak to je asi poslední možnost dát jim to studený.

daiquiri
6. kvě 2009

Simi, dávám přesnídávku i na odpol sváču, myslí, že by nevadilo když jí budou mít dvakrát po sobě?

kuzelka
6. kvě 2009

Ahoj

Kaci se úplně červenám za pochvalu dětí 😅 😵 😵 ono to tak prostě je jen proto, že se B odmítala krmit, prostě jak nedostala lžičku do ruky jekot 😀 😝 no a samozřejmě K ji pak musel následovat

Markét jsem ráda že si za náma přišla 😉 , no a co se týče bitek, ty jsou na dením pořádku u nás už dlouho 😒 😝 a to jsme od vás mladší, B tahá K za vlasy, žduchají se na zem, škrábou se 😝 😝 no prostě hrůza, žárlí no....

Veru jěště mě napadlo takové to mlíčko s kaší co se prodává už namíchané (nestlé, sunar) to ani snad není potřeba nějak moc ohřívat, já ho ssebou brala jak jsme s dětma někde jeli, ale je pravda že to měli na jídlo až odpoledne, ale přesnídávka může být taky, vak co ovoce je zdravé ne 😉

daiquiri
6. kvě 2009

Asi máte pravdu s tou přesnídávkou, holt k obědu bych vzala s piškotama a sváča bude normál jen ovocná.

A asi zaniklo moje chlubení, že Barča už se konečně přetáčí, já jsem z toho absolutně nadšená a vy nic 😀 😀 😀

tindra
6. kvě 2009

Dai no to víš že tě chválíme,teda Barunku, je to holka šikovná,počkej,za chvilku ti uteče 😀 a na jídlo,jedenkrát se nic nestane,ldyž budou mít sladký celý den a vem sebou i skleničky na ohřítí,ohřejí vám to i v McDonaldu,všude mají mikrovlnky,pokud se domluvíte,nebo v restauraci kde budete jíst vy
😉 a jednou se nic nestane
Marky někteří lidi jsou na palici,co víc k tomu dodat
Kuželka teda to si budem muset švihnout,aby jsme vás dohnali,moji lenoši prostě jíst nechtějí......jo a Lukyho jsem přechválila s tím spaním,dneska rykot od půlnoci do jedné
😝

tindra
6. kvě 2009

jirule:Ahoj,jen jsem chtěla potvrdít,že hračky máme taky většinou po jednom a konkrétně tenhle pejsek od FP kluky vůbec nezajímá,sem tam po něm poskáčou 🙂 ale každé mimčo je jinačí.

jirule33
6. kvě 2009

No pejska už jsem objednala tak snad se jim líbit bude 🙂 ono je to sice ještě brzy, ale já jim ho plánuju dát až k narozkám 😀 sice je to daleko, ale prosinec bude u nás finančně opravdu náročnej tak jsem si říkala, že se neztratí 😝 holky a co se vám kolem toho roku osvědčilo???? ještě chci odrážedla, asi ty endura , ty se tu hodně chválí 😉 ale ty teda objednám až na podzim 🙂 no budu ráda za každou radu, nebo kdyby jste se chtěli něčeho výhledově zbavit, myslím že dětem bude jedno že hračka není fungl nová 😉

egrzuz
6. kvě 2009

Ahojky,

Veru, Barča je šikolka šikovná. Vím, jak jsme měla radost, když se Jarýn konečně otočil.

Markét, to je dobře, že jsi se ozvala, bylo by tady bez tebe smutno. Ty pipky neřeš, prostě jsou mezi náma i "jiný" lidi 😒

Danielko, já se právě bojím těch průjmů, myslím, že to pro tak malinké děti není. Takže nejedeme. Bylo to lákavé, ale fakt mám strach, navíc už je tam i dost veliké vedro.

Karin, to jste teda šikulky, taky tady valím oči. Naše děti teda stále chtějí lžíce a rejdí v talíři, strkají si do pusiny prázdné lžičky, tak by jim to s jídlem možná taky šlo. S čím jste začali?? 😕

Jirull, máme taky psa jednoho a Kritýn baví, stále s ním chodí, Jarýna moc nebere.
Na roce jsem kupovala hračky, kam se vkládají tvary, navlékání koleček atd. Odrážedlo nás bere až teď.

Veru, já to řeším tak, že se najíme v restauraci a rádi ti jídlo ohřejí. Nebo prodávají termo nádoby , ale ty jsou dost drahé, tam by toi taky jídlo vydrželo. Ovocnou přesnídávku už jsem taky dávala dvakrát a v pohodě 🙂
To budeš zase pár kilometrů od nás 😀

halkac
autor
6. kvě 2009

Dobrý večer,

čekáme, než nám přijede večerní návštěva - Davča půjde s Lukym hrát kulečník a já s Mirkou pít vínko. Už se těším. Holky, mně hrabe, když jsem zavřená celý den doma...jsem hrozně protivná, nějako nevybouřená 😀

Dai, no vidíš, otáčí se v pohodě. Postě já už fakt začínám věřit, že dítě do tabulek nenarveme 😀 Třeba Jaroušek od Zuzanky byl strašnej pohodář, nic se mu nechtělo (má recht, co se bude honit) a dneska je na tom motoricky zcela stejně jako Jonášek, ne- li lépe.
No a hele...k tomu obědu. Když si projdeš nabídku přesnídávek, zjistíš, že mají i jakoby mléčné kaše, ty jsou super. Nebo ovoce s piškoty nebo ovoce s vločkami...A kdybys přeci jen chtěla zeleninu, poradím, jak jsem to řešila já. Vzala jsem si do termosky vřící vodu a pak někde zastavila, skleničku ponořila do malého hrnce, kam jsem nalila vodu z termosky a v téhle vodě prohřála. Trochu jsem i vmíchala horké vody do skleničky, aby to bylo rychlejší 🙂

Zuzi, u ns se taky rejdí v talíři, dokonce je někdy nechávám nabírat, ale do pusiny se dostane máloco 🙂

Kuzelko, já chválím tvoje děti ráda ! Protože přiznávám se, že vždycky vyděšeně znovu a znovu koukám, jak jsou staré (jestli sjem se nespletla) a ony jsou skoro jak moje děti. Ale my jsem oproti vám fakt někde daleko vzadu 🙂 🙂 🙂 Ale panice nepropadám , neboj 😀

Holky, už to zvoní, jdu chlastat!!! Dobrou

tindra
6. kvě 2009

Kači bacha na bolení hlavy 😀 Tady se zase hledí na hokej+fotbal,tak si jdu číst,dneska jsem nějak rychle stihla všechno dodělat,tak mám spoustu volného času než se mi bude chtít spát 😉

daniellka
6. kvě 2009

čus babule!!

jéééžiši,já toho tolik dočedtla,že jsem to už hnedka všecho zapomněla a nevím na co reagovat. asi mi ve velkým odumíraj mozkový buňky,minimálně ty paměťové 😀 😀

marr - čauky 😉 my jsme skecly přes IP 😉
jo a děti,ty se mi bijou,liskají,škubaj,všechno musí mít stejné,je to masakr 😎

dai - je to šikulka,raduj se,super!! gratuluju! 😀

tak,a už nevím co bylo dál 😕 😅 😀 😀

zuzi - hmm,asi děláš dobře. já jsem loni taky Egypt vyloučila,u těch prcků se toho bojím 😉

kaci - vem mě s sebou!! mně taky hrabe!! dnes jsem byla s dětmi poprvé po 12 dnech venku! 😀

jirule - čím budou větší,tím budou chtít mít oba stejné hračky. třeba ne úplně stejné,ale jiný typ. fakt se ty děti hádají o cokoliv. každou chvilku musím jít hledat hračku co má brácha a je klid,až když ji najdem 😀

septim
6. kvě 2009

ahojda, moc vas zdravim. Muzu se zeptat stalo se vam nekdy ze vam prcek odmital uplne pit mleko? Anetka ho uz 4 dny odmita uplne. Bojim se aby ji neco nechybelo ☹ Rano ji davam jogurt a vecir mi sni kasi, nevim jestli to tak muze bejt. Diky za rady. jinak se musim pochlubit Anetka uz nam krasne leze, mam z toho velikou radost az mi z toho slza ukapla. 😉

tindra
7. kvě 2009

ahojky,septim tak to máš šikulku 😉 Máťa mlíko nepije od operace-od září(9měs)sem tam si cucnul z prsa v noci z polospánku,ale jinak vůbec,až tak před Vánoci(kolem roka)začal ráno před probuzením pít z flašky jako bráška cca 180ml,jinak taky jogurt každý den a na večeři mléčné kaše 😉 dr.mi tvrdila,že to stačí,že nemusí mít žádný doplňky,ale kamarádce odmítla holčička mlíko už v 5měs a tak dostávala nějaké vitamíny,kdyby to trvalo dýl,určo bych zavolala dr.

daiquiri
7. kvě 2009

Ty jo, Septim, tiše závidím 😉 Naše pokroky jdou teda tak milimetrovými krůčky, chodit budeme asi ve dvou letech 😀
Já mám teda asi žrouty, ráno mi oba vypijou 240ml + 8 odměrek, svačina dva jogurty s přesnídávkou, oběd, pak sváča skoro dva Sunárky, večeře Baru 270ml + 9 odměrek a Pája 300ml + 10 odměrek.

Holky, díky za rady, ale nakonec se to vyřešilo. Hlídání se ujme mamka, moje zlatá maminečka! Nechce, abysme děti někam tahali takhle daleko a prý bych si to ani neužila, což je pravda, v nákupním centru vydrží tak 10 minut, pak musíme ven. Ale zas třeba jindy někam pocestujeme, tak budu aspoň vědět co a jak 🙂

gapka.h
7. kvě 2009

Ahojky,
tak jsem vás jen proletěla...

kuzelka-to máš fakt šikulky 😉 My se lžičkou vůbec nejíme,krmím je já 😉

Jinak my jsme včera byli na očkování v 15.měsíci,chci je necaht naočkovat na žloutenku a prý už můžu teď.
Vy jste to tu řešily,že až po 2.roce,že???asi každá mudr.jinak.Nechám je teď v červnu 😉
Holky snažíme se stále odbourávat dopol.kojení-no ale někdy jsou to pěkné nervy.Já jsem tu asi jediná,co tak moc pořád kojím ☹ ☹

u nás se děti pěkně rozkecaly,ale tou svou řečí.Jo a 20.5. jdeme snad naposledy do neonatolog.poradny.
Holky byly jste už s prckama u zubaře???

Ještě,že je zítra volno-vyrážíme do ZOO.Jinak mě z toho doma už pěkně..... ☹ ☹

..a nočníky u nás zatím nic.Mají to na hraní,sedí na tom oblečení.

egrzuz
7. kvě 2009

Ahojky,

Dneska jsme dala dětem prostor a nechala je jíst samotné. Jaroušek pár lžiček do pusiny dal, to balo překvapení , ale Kristýnka jen vařila. 😀 Poslední dobou se rejpou v jídle, jeslti to jsou ty zuby 😒

Jinak už konečně dvě noci spí Kristýn v pohodě. Konečně, byly to dlouhé tři týdny. Snad nám dají zoubky klid

Veru, ty máš teda jedlíky. Já myslela kolik toho náš Jarýn sní ale 300ml a 10 odměrek ještě neměl 😉 😀

Gabi, to očkování je od 15m, holky tady řešily klíšťovku, ta se dává až dýl. Já do té žloutenky taky půjdu, ale nevím kdy. Každé tři měsíce je jendo očkování.

K zubaři jdeme akorát dneska odpoledne, tak jsem zvědavá, hned večer písnu, jak to probíhalo

Karin, chtěla jsem ještě reagovat na tu armádu, ze začátku je to mazec, potom se to už uklidní, uvidíš. 🙂

kuzelka
7. kvě 2009

Ahoj,

Zuzi už přesně nevím s čím jsme začali, ale Bára mi odmítala mlíko už před rokem, tak jsem ji začla živit holandií, a ona pak jako že jen sama, tak se pak večer živila lžičkou sama ( ale než se najedla málem tam jsem usla 😀 ) no a Kuba to pak od odkoukaváva, alel zajímavé je že už zas mlíko pije 😕 vidíš jak je Jaroušek šikovný za chvilku se bude krmit úplně sám 😉
no a ta armáda, teda neví pro každého, já bych tam zdechla po týdnu 🤐

už jsem zas zapoměla co jsem chtěla napsat 😠 😅

Kaci určitě nejste někde daleko vzadu!!!! vy jste zase šikovnější v jiných věcech 😉 😉

no k zubaři se jaksi furt chystám 😅
a taky nám jěště chybí naočkovat ten priorix, prý nikde v čr není, říkala sestra 😕

kuzelka
7. kvě 2009

a dneska jsme byli vendku i dopo a nechala jsem děti chodit po svých, tak očekávám delší spaní 😀 😀
holky jak to máte s vařením, vaříte jen pro sebe a děti nebo i pro manžy, já jen pro děti a sebe (manža je doma jen o víkendu) a už jsem s nápadama v koncích, a nechce se mi pro sebe kuchtit....

tindra
8. kvě 2009

Kuželko tak já vařím pro manžu taky jen o víkendu a hóódně často mám hranolky s volským okem 🙂 dětská jídla mi už nejedou 😉 můžeš mi prozradit jak zvládáš venku děti?Já když je vytáhnu tak každý na jinou stranu,to sama fakt nezvládám,
a vy ostatní,vás děti poslouchají,když řeknete,stůj,tam nechoď, nejez ty kamínky....?Asi jdu špatně na výchovu,protože mě teda neposlouchá ani jeden,pořád zkouší co vydržím 😀

kuzelka
8. kvě 2009

Marti, vytahuju je ven z kočárku jen po jednom 😉 taky každý pádí na opačnou stranu, ale musím na to fikaně, protože to dítko které zůstává v kočárku chce samo taky. Takže tomu co je v kočáře rychle něco vrazím do ruky (čaj o ten se málem perou, nebo rohlík, prostě mu zacpu pusu, někdy stačí jen dudlík)

zrovna jsem takhle šla s Bárou za ruku a Kuba se vozil a dědek na mě: to je ale nespravedlivý, Holka chodí a Kluk musí sedět v kočáru, no mě podrž, tak já jednou rukou koriguju kočár (není to sranda že) a druhou usměrnuju chodící dítko, to taky není sranda že a jěště mi dědek bude říkat že je to nespravedlivý, tak at si zkusí obě hlídat... jsem byla pěkně vytočená 😝 😝 🙄

si myslíš že mě poslouchají 😝 😀 😀

septim
8. kvě 2009

tindra moc dekuji, taky resim jogurtem a kasi. Tak se mi snad casem rozpije. A co ted holky pouzivate za mleko, Adelka ma nutrilon a Anetka mela Bebu senzitive ale rikala jsem si ze ji zkusim to mleko jeste zmenit, nutrilon taky nechtela, tak jestli se muzu zeptat jake dal pouzivate. Moc dekuji. Jinak myslim ze moc nestrada vahy na 8.mesici meli Anetka 8.5kg a Adelka 9kg. 😀 Ale pro svuj klid jeste teda v pondeli zavolam doktorce. 😉 Dai uvidis ze to prijde uplne najednou, tohle vse zacala delat do tydne, clovek jen ziral 😉 ted ji ale uhlidat, je docela mazec 😉

tindra
9. kvě 2009

Kuželka to jsem ráda,že te taky neposlouchají 😀 😅
Septim, Danielka tu kdysi psala,že používá Hami,je to ta samí firma jako Nutrilon,tak jak byli kluci větší,zkusila jsem to a už u toho zůstala 😉 mají i banánový,ale tten je až tuším od roku.To máte krásné váhy,my máme skoro 9 a 7,5kg 😉 ale aspoň se s nima nemusím tahat 😵

simonac
9. kvě 2009

ahoj holky,

už jsem tu dlouho nebyla, tak to musím napravit, sem tam vás přečtu, ale na psaní není nějak čas ☹

septim - u nás martínek je kojený, teda ted uzjen v noci a kristý pije sunar - v noci dá i 3 flašky 😉

dnes mám sraz s gymplem po 16 letech, tak jsem zvědavá, jestli se to vydaří, bude to zajímavé, martínek nechce flašu, tak toho budu muset asi dojet nakojit 😉

jinak v uterý budou mít prcii rok - toto letí 🙂 a já 17.5 34 roků, tak nás příští víken čekají oslavy - v so manžova část rodiny, v neděli má část, všichni by sem nějak nevlezli ☹

všem přeejm kráááááááááásný den 😀 😀 😀 😀 😀

septim
9. kvě 2009

tri flasky tak to je fakt mazec 😀

daniellka
9. kvě 2009

jé simi - tak se nezapomeň připomenout s těma narozeninkama,at nezapomenu popřát!! ted přát ještě nebudu,to prý nepřináší štěstí 😉
Hele 3 falšky za noc,to je teda mazec. Ty seš teda ta nejhodnější a nejochotnější máma,já bych jí to skrouhla 😀

septim - krásný míry,holky hezky rostou 🙂 Hami je supr,doporučuju 😉

dneska jsme měli super den. děti od včera u manžových rodičů,jen jsme je po odpoledním spaní vyzvedli a přejeli jsme k našim na chatu, celorodinná session,oslava neteřiných narozenin,grilovačka,kafíčka,pivečko,borci ukázkově hodní,no pohodička. Zítra máme jít zas na takovou zahraní párty k přátelům,tak doufám,že to borcům vydrží a nebudou tam zítra řádit jak černá ruka 😀 😎

septim
9. kvě 2009

daniellka tak ja teda zkusim Hami a uvidime, snad jim bude chutnat 😉

fiallinka
9. kvě 2009

Zdravím zkušené dvojmatky a mám dotaz - dala jsem už dvakrát Jurášovi kaši (nemléčnou rýžovou, udělanou do trochy zbylého sunaru, neoslazenou - chtěla jsem jet hypoalerg. režim) a nechtěl to jíst...narvala jsem do něj pár lžiček, ale bylo to horší než u zeleniny (to mu taky až tak nejede). Tak nevím, připadala mi docela dobrá 🙂...vůbec mne nenapadlo, že by kaši nejedl. A v noci se včera budil ještě víc než obvykle...takže ani těch pár lžiček nezabralo.

Jedly vám děcka kaše v pohodě nebo jste zrovna dávaly nějakou přislazovanou nebo jinak udělanou.. (jo, byl to HIPP a konzistence spíš hustá). Má už sedm měsíců a v podstatě jen kojím, už bych byla docela ráda, kdyby aspoň trošku jedl...

egrzuz
10. kvě 2009

Ahoj holky,

Danielko, chválíme borce, snad byli hodní i na další zahradní párty 😉 🙂

Simi, 3flašky to je fakt mazec. Kolik toho vypije?

Jinak u nás už konečně zoubky proklubány , ale zase mají obě děti rýmu, takže Kači, bylo by to divný, kdyby jsme vás nenásledovali 🙂

Fiall, já dávám dětem kaši jen do flašky a né tolik hustou, aby šla dobře pít. Lžičkou jsem ještě nezkoušela. Rýžovou jsme začali a potom pokračovali na ovocných. Nebo vyzkoušej mléčnou kaši.
Nemléčná se dává do normální dávky mlíčko, nedala jsi třeba málo toho sunaru?

daiquiri
10. kvě 2009

Ahoj holky, teda Simi já taky zírám! Sice jsem se tu chlubila jak mi Pája večer vypije 300ml + 10 odměrek a Baru jen o 30ml míň, ale zase v noci spinkají jak dudci! 😀

Fiall, já zkusila mléčnou HIPP probiotickou s lesním ovocem a pak ještě Sunarku na dobrou noc, myslím banán a v pohodě to jedli. Ale dávám lžičkou z misky.