Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
21. črc 2008

Zuzi, já chci ty samé golfky, co budeš mít ty! Hlavně kvůli tomu polohování do lehu a Půůovi 😉

Tak aspoň že v parku ti dala vydechnout 😀 😀 😀 Příště si vem kafe do termosky a na lavičce se můžeš občerstvit...Tý jo, ale 4,5 hodiny chození? To je dobrá posilovací lekce!!!

A držím pěsti, všechno pozjišťuj a pak nám napíšeš nové neurologické poznatky...těším se!!!

halkac
autor
21. črc 2008

Dvojmamo, to je super, že řvací období je za vámi! U nás se sice ječí pořád, ale taky méně než dříve...hlavně teď už tomu pláči začínám rozumět 😉

No a k těm story na www.dvojcata.cz - já tam chodím do diskusního fóra, protože tam najdu pragmatické rady. Pokecat si chodím sem 😀 Tak mne na těch dvojčatech překvapila ta story Odetky aj., protože většina mamin tam prostě přijde, zeptá se na nějakou otázku a čeká obyčejnou neosobní odpověď.

tindra
21. črc 2008

taky díky za ovocné rady,za chvilku jako když najdu...Kači vy už jíte masko?ta naše dr.si dává na čas...prej maso až po ovoci,a to až za měsíc po začátku dávání zeleniny.No jo,co dr.to asi jiný názor,že jo.
Prosím,prosím,čím perete fleky po mrkvičce?nějak mi to ne ne pouštět.
A když se někomu stane,že se človíček pozvrací-Máťa občas,když zvysoka polkne,to pak letí vše 😠 , dáte jim ještě pak najíst,nebo čekáte do dalšího jídla?On mi rošťák vždycky rozhodí režim 🙂

halkac
autor
21. črc 2008

Přesně tak, každý si to nějak říká...ale naše děcka mjí chudokrevnost (berou na to i kapky) a nejvíc železa je v masu, takže já najela na masíčko brzy i kvůli tomuto...

Jééé, k otázce, jak odstranit mrkvovou batiku, se taky připojuju!!!!

No když mi dítko vyblinkne víc, většinou mu trochu nachystám tak za půl hodiny.

marrha
21. črc 2008

Ahojky...

tak kristýnka to má chudák červené...namazala jsem jí to framikoinem...tak uvidíme..doktorce s edovolat nemůžu..možná má dovolenou...manža tam odpol.sjede s emrknout...

já ty dvojcata moc nepročítám..jen jsme chodila koukat na tipy na kočárky 😀 😀

skvrny od mrkvičky..to je chemie 😀 já to stříkala Kronstarem na skvrny..ale né vždy to pustilo....u nás v diskuzi to holky máčí v mlíku apod...ale to jsme nezkoušela...
dávala jsem na doma body,které prostě měly fleky..tomu se zabránit nedá...a bryndáky???některé byly na výhoz 😀 😀

halkac
autor
21. črc 2008

Markét, tak ať se to berušce rychle a hlavně bez problémů zahojí!!! A při jakékoliv náznaku problému šupajděte k doktorce, ono přeci jen je to pro ni dost bolestivé, tak at se jí to ještě nezanítí...

No s tou mrkví je to děs...já zkusím mrknout ještě na různé diskuse, jestli někdo nebude mít tip, jak na ty potvory vyzrát!

marrha
21. črc 2008

Kačko..to víš,že kdyby něco tak sní zajdu..nejsem hazardér....

taky mně štvaly ty kupované příkrmy...ty taky pěkně barví....domácí ne...zrovna včera sjme jim dala v ZOO kupovaný a Krista jak odbrkla,tak trochu i příkrmu..a už to nejde vyprat..a to jsme to drhla i v odstraňovači skvrn 😖

halkac
autor
21. črc 2008

Tak tady jsou nějaké rady, něco zkusím, ale nevím nevím..podle mě hodně závidí i na druhu a typu látky, z níž obleček je. Do některého se holt ta skvrna zažere ☹ https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

halkac
autor
21. črc 2008

No vytáhla jsem všechny možné přípravky: vanish, žlučové mýdlo, jakýsi odstraňovač skvr...zkusím to předeprat v tomto všem a pak hodit aspoň na šedesátku do našeho prášku a uvidíme! Držte mi palce!

Tfuj, tady je hnusně, dnes to vypadá, že žádná prochajda nebude...Musím navíc pouklízet, bo čekáme odpoledne kamarády. I když moc to přehánět nebudu, ještě nemají mimčo, tak jim aspoň ukážeme, jak to vypadá v domácnosti s dětmi 😀 😀 😀

dvojmama
21. črc 2008

Achojky 🙂
Jsme se teď vrátili z prochajdy a pěkně jsme zmokli 😝 Musela jsem poprvé vytáhnout pláštěnku a dlooouho nám trvalo než jsme s kámoškou přišly na to, jak to patří. Potom začal Vikouš řvát a probudil Vikinku, skvělá procházka 😀 dostal čajík, zklidnil se a než jsme dojeli domů, usnuli oba, takže teď si spí v chodbě a já si jdu ohřát oběd a udělat bábovku.

halkac: já jsem to asi zakřikla 😀 Viktor brečel, jakmile jsem ho položila do kočárku, pak se zklidnil, ale pak zase řval 😒 Asi zoubky, ale jinak teda nevim z čeho zase brečel 😔

a rady jak na skvrny se taky hodí 😀 Ale jak psala Markét (můžu vám taky říkat jménem?) prostě na krmení budou mít domací bodyčko a bryndák a když to dolů nepůjde, tak nepůjde 😒

womenne
21. črc 2008

Ahoj maminky tak sme domka boli sme v Orlove a okoli a bolo nadherne.Zase som videla maminku s dvojkami v Karvine,maly hned kričali babo 😀 počasie bolo fajn až moc teplo ale potom sa schladilo,a dnes nam zase prši no hroza.Sa pochcvalim Niko mal cez noc už 3dni suchu plienku takže dufam že konečne bude aj on bez plienkycez den je bez ale na noc mu preistotu davam.Sebastanko je už davno bez plienky aj v noci čo je super.
Ja som si zašpinila hodne krasnych vecičiek od banana a nejde to vobec vyrat už su sice schovane ale aj tak neviete jak na to?

egrzuz
21. črc 2008

Ahoj holčiny, jen v rychlosti, protože se tady křičí ☹ 😀

Na neuro jsme dopadli suprově. Jaroušek se ukazoval jako správný chlapák a dostal jedničku. Cvičit podle neurologa nemusíme, tak jsm eráda. No otáčky ale trénovat budu a na reha máme taky ještě nějaký termíny 😀 😀 😀 napsaný, tak půjdeme.
Kristýnka ležela jako lenora, normálně je strašně akční, tak jsem byla celá červená, protože, když prohlížel Jarouška prvního mluvila jsme o ní, jak je šikovná a o kolik je napřed před Jarouškem a ona pak ležela jako na pláži a měla to na háku. Naštěstí je to doktor chápavý a říkal, že to na ní vidí, že je v pohodě. 😉 Tak mám radost 😀 😀 😀

Jo holky fleky,..... já někdy vyperu a někdy né. Používám Vanish a taky v Lanze (říkala jedna maminka), že se vypere. Což bílé prádlo , to se dá na 90 a vypere se to , ale z byrevného je to horší. Já jsem se něčeho zbavila a něčeho né ani po 5praní 😖

Dneska tak zlobí, že už dostaly oba na plínku ☹

halkac
autor
21. črc 2008

Dvojmama: no my asi taky zoubkujeme🙂 Jonda je protiva hrozná, to u něj neznám. Vzteká se, mručí, je furt nespokojený. Slintí jak bernardýn a pořád má něco v puse. Ale zub nevidím! A plně chápu, procházka s řvoucím kočárkem patří taky k oblíbeným částem mého dne, dost si u toho zarelaxuju 😀 😀

Womenne: gratulace k suché plence!!! Je to boj odnaučit plenkám, co?

Zuzi: skvělé!!! Já říkala, že to Jaroušek té fyzioterapeutce nandá 😀 A správně, tréningem nic nezkazíš, jen cvičte aspoň něco málo dál. A Krista je správá baba - co se bude předvádět na rozkaz 😀 ?

Jo a u nás se taky zlobí, tak to maminka nedala a řvala taky, chudíái děti, celkem dost se mého hlasu lekly a co udělaly? Ano, řvaly ještě víc. Tak to mám za to!!!

S prádlem - jdu na to, třebas aspoň nějaké fleky zlikviduju.

dvojmama
21. črc 2008

Bábovka se peče, ale volal manža že přijede na oběd, takže musim jít nachystat ještě oběd. Děti si hrají na dece 😵

womenne: gratulace k suché plence 😉

zuzi: taky obrovská gratulace 🙂 Kristýnka se přeci nebude vzrušovat kvůli nějakému doktorovi 😉 ale Jaroušek je šikula! 🙂

halkac: jj, relaxace to byla 😀 😀 Zoubky taky pořád nevidím, a protivní jsou občas pořádně a občas jsou zase broučci hodňoučcí 😵 jako třeba teď 😵 😵 Slintají a pořád si něco strkají do pusy, hlavně popruhy od kočárku 😀 tak já už nevim. Teď jsou hodní, hrají si, jen občas musím jít je přetočit, pořád jim nejde nazpátek 🙂

marrha
21. črc 2008

Egrzuz...tak to je super...Kristýnka je jako ta moje...u doktorky se nepředvede a nepředvede...,ale za to doma..je to malý drak 😀 😀

Dvojmama..to víš,že mi můžeš říkat jménem.a prozradíš mi Tvoje?ať Ti můžu psát taky jménem? 🙂 možná si to psala a já to přehlédla..jestl ano,tak se moc omlouvám 😔

my slintáme pořád...strkáme do pusy všechno co nám přijde do ruky...,ale zuby nikde 😀 😀

Womenne,tak to je super..suchá plenečka 😵 😵
včera jsme se bavili s manžou..že to bude sranda,jak nkam pojedem a všichni začnou volat na čůrání 😀 😀 než to všechno povytahujem ven...tak to asi někdo nevydrží 😀 😀 😀

simonac
21. črc 2008

aohjky holky, my přes den pořád dost plačem, nutrilon nechtějí tak jen kojíme
v noci to celkem jde , alee ty dny - děs!!!
jak to bylo u Vás zklidní se to trochu a kdy??? ☹

dvojmama
21. črc 2008

Markét, a ostatní: já jsem Sylva, těší mě 😀

simon: u nás to ze začátku byla pohoda, pořád spali. Před třetím měsíce ale změna - pořád se brečelo, fakt u nás byl nějaký jekot nepřetržitě. Museli být na rukou, Sabík nepomáhal, nic. Až po tom 4.měsíci se to zase srovnalo a od té doby to jde - až na ty zuby 😉 Ale u většiny miminek, které od narození jsou neklidné a plačtivé, se to zlepší po 3.měsíci 😉 To jen my jsme byli vyjímka.

womenne
21. črc 2008

Dakujeme holky a vieš že ani nie?Sebastian sa naučil behom 2dni cikat na noc to trvalo dlhšie ale davala som ho 2xza noc takže mal suchu plienku.Kupila som im slipy a im sa to tak zapačilo že Sebi hned cikal,aj Niko ale mal hnačky tak si nejak odvikol sice cez den nemal ale v noci mu davam pit čaj lebo malo pije takže som mu davala stale plienku.A včerasom zabudla kupit plienky takže dufam že nam tie dve posledne vydržia kym pride tatino v piatok 😀

simonac
21. črc 2008

dobře, zkusíme vydržet, třeba se to fakt v tom třetím měsíci zlomí!!! a my budem konečně hodní

halkac
autor
21. črc 2008

Simi, jednou bude lépe, neboj!!! Já vím, že je to psychicky náročné, ale na druhou stranu: jsou zdraví, krásní, mají sílu na pláč, tak ať si poplakají🙂 A jak se chováš, když pláčou? Bereš je do náruče?

Sylvi = dvojmamo, já taky chovám, když malošci brečí. Mně to prostě nedá - já vím, že všichni říkají, že si je tím rozmazlím, jenže já to nemůžu poslouchat...nechávám je vykřičet jen tehdy, pokud slyším v hlase hysterii a vztek...

A mně teď vozí tchýně, jen sice asi na půlhodiny, protože pak přijde návštěva, ale alespoň na chvíli si v klidu vychutnám kafe! Představte si, že já už mám na rukou modřiny od toho, jak děti furt někam nosím - nejsou to pidižvíci, mají bezmála sedm a půl kilo. A když si kopnou, tak mi naskočí modrák...to samé mám na stehnech apod. No mohla bych tvrdit, že jsem týraná žena 😀 😀 😀 Ale ne manželem, nýbrž dětmi 😀 😀

simonac
21. črc 2008

tak, manžel si vzal všechny tři děti, já jsem v rychlosti pojedla, už ani pomalu jíst neumím a jdu vytřít kuchyn a chodby, paráda, musím taky honem, honem, nebot nevím, kdy mi dojede cirkus i s muzikou ☹

hal...někdy je chovám , někdy ne - a to se snažím nějak zaměstant, nebo si hraju s nejstarším dítkem 😉

simonac
21. črc 2008

tak mojim prckům se očividně nelíbí v kočárku, po půlhodince spaní začnou řvát jak tuři, letíme domů, že mají hlůad a ono nic, leří si v postýlce a povídají si, fakt paráda, jsem z nich úplně k.o

dvojmama
21. črc 2008

simon: to musí být strašný ☹ Ještě si to taky pamatuju, ale vydržaj! Bude líp 😉 Nemůžou třeba trápit prdíky? Držím palečky, ať se to brzy zlepší.

Tak u nás se spinká 😵 Dneska mi nedali odpolední spaní, takže k večeru už byli protivní. Narychlo jsme okoupali, dostali nutráč a spíme 😵 Alespoň mám klídek

simonac
21. črc 2008

holky dobrou, jsem fakt vyřízená, odcházím do sprchy a pak pokud děti dovolí spát 😒

halkac
autor
21. črc 2008

Simi, nepropadej panice 😉 Je to jen dočasné, fakt! Mně vždycky připadá, že některé období je šíleně uřvané a pak je zase dobře a pak se zase ječí...nevím proč, ale mám ještě spoustu času to zjistit🙂

jediné, co fakt pomáhá, je jít se vyspat!!!

egrzuz
21. črc 2008

Já se připojuji k holkám Simi, - vydrž. Já dneska byla taky na nerv, řvalo se celé dopoledne a pak byl klid. Je divný, že ti nechtějí spát v kočárku, já jak jsem vyjela s dětma, když jim byly 2měsíce, tak spaly hned.

Holky děkuji za chválu našich dětí 😉 😀 měla jsme fakt radost na tom neuru. No a co myslíte, doma jsem položila Kristýnku na deku a otáčela se jako šílená 😀 😀 😀

Holky mám dotaz, dneska jsem objevila na přebalováku, že je roztržený ve švu, myslím ten potah. Myslíte, že se na to vztahuje reklamace. Manža tvrdí, že né ☹

Kačenko, zítra budu mít kočár 🙂 hned ti pošlu fotečku a ve středu razíme do německa nakoupit příkrmy, mají je tam o půlku levnější. (to je info pro všechny) 😀

halkac
autor
21. črc 2008

Zuzi: Kristýnka je borka, se mi hrozně líbí, že nedělá to, co si chlap (i když doktor) usmyslí 😀 😀 😀 Jéé a víš, jak budu závidět, když uvidím tvé pidilidi přitulené k medvídkovi Pú v novém kočárku??? A s těmi příkrmy je to síla, já nevím, proč je u nás všechno tak drahé...jakási mrkev podušená a stojí to patnáct korun nebo kolik....

egrzuz
21. črc 2008

No kdybyb jsi jí viděla, my se s Jardou fakt upřímně smáli 😀 😀 😀 Podával jí hračku a ona si mnula ručičky a měla ho totálně na háku. Tak s ní točil z jedné strany na druhou, potom to zkusil zase a už si jí teda milostivě vzala. 😀

Hele, tak si ten kočár kup, řekni, že už ho potřebuješ teď a hlavně, že ho už využiješ 😉

Jo a Jarda dělá super videa, kde jsou prckové. Dá mu to práci,. ale bude to super. Už jsem viděla kousky. Až to bude hotové, tak dám vědět 😀

Taky jsem naštvaná všechno pro ty malé je tak drahé....... 😖

issaga
21. črc 2008

simi vydrz, bude lip! i kdyz obcas to je sila i pozdeji - u nas to bylo desny dnes. holky rvaly cely den, byla jsem z toho naprosto hotova. manzel si je vzal jak prisel z prace na dve hodiny ven a ja jsem celou dobu misto uklizeni prospala... ale verim, ze uz zitra zas bude dobre

egrzuz taky mam roztrhany potah na prebalovaku ve svu, ruplo mi to nedavno... a desne me to stve, ale myslim, ze pri reklamaci bych s tim neuspela (ale nevim, reklamace me ani nenapadla abych se priznala)

jinak holky musim rict - nedavno jsem si rikala (a myslim, ze i tady jsem se zminila), ze se holkam moc nechce lozit a poradne sedet.. no a ony pak behem par dnu zacaly vsechno delat a jsou jak strely - no a dnes mi dokonce jedna vylezla na tu svoji houpacko-sedacku fisher price a stoupla si na ni a zacala se splhat na jidelni zidlicku, ktera stala za ni - no soky! 😀 😀 😀
taky jsem ji dnes vytahla pidi kliste - skoro nebylo videt, porad jsem ji z krcku ometala smitko a pak jsem zjistila, ze to neni smitko - ten maly hajzlik s prominutim byl mensi nez pul milimetru... nastesti jsem si pred dovolenou koupila tu specialni plastovou pinzetku na klistata, jinak bych asi nedostala ani ven, jak byl mrnavej 😠

daniellka
21. črc 2008

čau babulky, já vás nějaknestíhám, tak aspon na skok pozdravit 😉
Naposledy jsem četla někdy předevčírem nebo včerejšek, nevím, ale viděla jsem fotečky, moc krásný!! I zuzi -díky za odkaz, krásný děti.
Tindra- ukaž i nějakou fotečku s tebou 😀 Mimoušci jsou sladcí!!

issa- já taky jen tak ledabyle smetala alýskovi nějaký smítko z vläsů a on to klíšťák 😠 . Naštěstí ty děti na boreliozu nejsou citlivé. Ptala jsem se doktorky na očkování a říkala, že to ani není třeba, že u takhle malých dětí to proběhne jako malá virozka, ani to prý rodiče někdy nezaznamenají 🙂