Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
23. kvě 2009

Ahoj holky,
koukám, že všechny nestíháme 😕

Pytle mají v lidlu od pondělí za 220kč růžový i modrý 😀 Ty co máme jsou nám už skoro malé

Holky u nás šílená noc, Kristýnka začala ve 22h zvracet a zvracela až do 4ráno. Já se vůbec nevyspala, bylo to po půl hodině. Naposledy ráno v 6 , tak snad to bude dobré, jeslti nějaká střevní,m nevím. Snad to nechytne Jarýn

Kači, to je děsný s tou alergií, snad to bude dobré, myslíme na Vás.
Já dala dnes večer Kristýnce rýžovou kaši, protože je zvyklá večeři ve flašce a kaši. Uvařila jsme kaši s mrkví, přidala med a rozmixovala a snědla to. Tak to třeba vyzkoušej, když nesmíte mlíčko.

Ajjik máme Avet a netečou, jen když si nechají trochu v pítku, tak malinko kapiček, ale jinak jsou ok.

Gabi, super míry 😉 🙂 Jsou oba stejný, viď?
Jakto, že musíte na dvou letech, nás vyřadili už teď. No, každý to má asi jinak.

Simi, užij si pivko, Dani ty chaloupku.
Jarda mi odjíždí na cvičení na 14dní, takže budu zase sama ☹

gapka.h
24. kvě 2009

Ahojky..

Zuzi-nevím,jak to,že se tam máme ukázat,prý to u nás tak probíhá,ale je vše vpořádku 😉 hoši jsou fakt jak jeden-musím hodit nějaké nové foto 🙂

Jinak kina bezva-akorát to bylo dlouhé a dnes po ránu plavání-tak jsem KO 😝

Hoši spí,já jdu něco zobnout a manža hraje tenis 😉 Odopl.se chytáme na oslavu narozenin-tak je o zábavu postaráno 😉

papa Heký zbytek neděle 😀

egrzuz
24. kvě 2009

ahojky

Gabi oslavu si užijte 😉 🙂

Tak u nás zvrací druhé dítě, tak máme o zábavu taky postaráno ☹

gapka.h
24. kvě 2009

zuzi-tak to nezávidím,ať je to brzo pryč 😉 😉 U nás se spalo 2,5h a já to zalomila taky,začíná se jim to natahovat nebo spíš unavení z paĺavání.

egrzuz
25. kvě 2009

Tak holky, už to mám i já. ☹ ☹ ☹ Jsem úplně K.O a musím to s nima zvládnout až do večera

Tak všem lepší den

halkac
autor
25. kvě 2009

Ahoj holčiny,

tož teda nestíhám fakt nic: v sobotu v noci jsem byla pařit s kamarádkami a nějako jsem zapomněla,že jsem matka a opila se jak zamlada 🤐 No takže včera jsme si s Davidem prohodili role: on dělal mamku a já taťku po flámu 🙂
No jenže já tam totiž chytla střevní virózu (nejprv jsem si myslela, že je to klasická kocovina, ale pak naběhla teplota a křeče, takže spíše střevní chřipka, která tu ted řádí)...no takže dnes se vzdalovat od WC daleko nebudu 😀

Zuzanko, ty virozy ted řádí i u nás - dva dny děti zvracely a měly průjmy☹ Tak to vydržte a skolte je co nejdřív. myslím na vás!

Gapi, to je super takové výsledky na neonatologii!!!

Utíkám něco dělat, i když se mi opravdu nechce. Ale včera jsem nechala všechno ležet - včetně neumytého nádobí a skřítci to přes noc neuklidili ☹

tindra
25. kvě 2009

čauky,hlásím,že super víkend i bez táty 😀 v pá oběd super,pak s holkama večer,babi sice oka nezamhouřila než jsem došla,ale kluci andílci,jak jsem je uspala,tak jsem je našla(jen Luky měl mlíčko,ale to měla babi nachystané 😉 a pak jsem se nastěhovala k našim abych nemuseka vůbec vařit,no není nad to mít hodné rodiče,je to prostě super!!!!Došli jsme až v neděli na večeři 🙂 byli jsme ještě za kamarádkou na písku,takže ten až v plince,jen Máťa mi pořád utíká,je takový běhač,že nevím co s ním,Luky si pěkně hraje a on nic 😠 vůbec ho nic nezaujme,už nevím co mám vymýšlet,vydrží tak 2 min na místě,no to možná přeháním.
střevní chřipajzny se nám doufám vyhnou,to opravdu nemám ráda!!!!!ať jste všichni bzry fit!!!!!čím jste to léčili?jen rýžovou kaší?asi budu muset doplnit lékárničku pro jistotu.

gapka.h
25. kvě 2009

ahojka....

...tak maródům -brzské uzdravení 😉 Snad nás to mine 😉

Hlásím návtrat ze čtyřlístku-holky,oni jsou fakt každý jíný-v povaze-Kuba-jen na mně visel a Ondra mě nepotěboval.už je to lepší,jak oba chodí-měli tam opičí dráhu-to se líbilo hlavně Ondrovi 😉
Já se trochu odreagovala a pokecala s mamkama-jo a jsme tam jediná dvojčátka-tak to slyším samou chválu 😀 😀

My trochu soplíme,snad z toho nic nebude 😝

daiquiri
25. kvě 2009

Ahoj holky, koukám zase samé nemoci, tak hlavně ať jste všichni zase fit když je tak hezky!
Tak koukám s těma netekoucíma hrníčkama jste mi moc neporadily 😀 No nic, pokoupím ten v DM Babylove je to ten jako NUK, má ho kamarádka, je spokojená, tak snad budeme taky.

Jinak já nevím jak vyřešit, aby se mi Pája tak moc nepotil. Jak je vedro a on v kočárku jen leží, tak má úplně mokrý záda ☹ Řešení asi není pokud ještě nesedí co?

Marti, to je dobře, že jsi i bez táty měla hezký víkend. I když by to tak asi být nemělo co? ☹ Ale já se přidávám k menší krizi, taky si říkám jestli by mi samotný s děmta nebylo líp ☹

kuzelka
25. kvě 2009

Ahojky
všichni virózkoví brzy se uzdravte!!!
Gabi my taky soplíme 😝

koukám že takové ty manželské krizičky jsou všude 😔 ......

dneska je tam teda vedro, nevím co dětem ven obléct 🙄 oba dva mají po tělíčkám zepáro potniček...
ve čtvrtek máme jít konečně na to očkování, snad do té doby nějak neonemocníme....

tindra
25. kvě 2009

Dai ten hrníček je myslím Nubby,opradvu neteče,ale nevím už kde jsem to kupovala,my už teď používáme hlavně netekoucí normální petflašky0,5l, kluci si s tím vyhrají a pak jednoduše koupím nový,ráno čaj z tekoucích a pak na ven tohle.V kočárku pomáhá ručník,takový ty menší,dají se většinou sehnat v barvě kočárku a když leží tak je to lepší.
Holky potničky se můžou pudrovat?

simonac
26. kvě 2009

ahoj holky, vidím, že manželská krize dorazila témeř všude ☹

u nás tento týden docela blázinec - peta jede v po na týdenní školu v přírodě, tak každý den běhám po městě a sháním co potřebuje,a v so jdedme mému tatkovi na 60tiny, tak snad vyjde počasí 😉

jinak mi pijem pořád přes flašky s dudlíky, jiné mi nechcou, ale pomalu budu muset naučit na pítka máme od nuku, tak snad budou dobré 😉

daiquiri
26. kvě 2009

Ahoj holky!
Marti díky, já koukala na net, tam ty Nuby stojí kolem 150,-Kč, v Dm mají ty samý za 109,-, tak je koupím tam...

My si včera s Martinem hodně věcí vyříkali, snad zas bude líp.

Ten ručník zkusím. Hele a taky jste měly děti v tomhle období tak protivný? Hlavně Pája, řve v kočárku, řve když ho chovám, prostě mám pocit, že skoro pořád. Včera jsme byli na chvíli u kamarádky, to se nedalo, musela jsem odject, prostě se nedal ničím zabavit. Sama kámoška uznala, že to nemám lehký. Do toho Baru nechce večer spát, do půl desátý s náma kouká na TV, pak třeba usne, ale kolem půlnoci je zase vzhůru a trvá skoro hodinu než zase usne...
Že to přejde? Prosím 😉

tindra
26. kvě 2009

Dai upřímě,já nevím jestli byli kluci protiváci,v tvojem věku jsme měli po operaci,takže jsem měla plnou hlavu něčeho jiného a vůbec si nepamatuju jeslti zlobili 😉 zkoušíš mu dát něco do ruky na žužlání?Takový ty kukuřičný tyčinky ze zdravé výživy myslím už dávno můžete,nebo rohlík?ale bacha na velký kusy.já zavedla,že jsem s nima byla v ložnici,nevšímala jsem si jich,prostě jsem si půl hodiny četla nebo luštila sudoku,byla to taková půl hodina pro mě,kdy jsem vypla a neposlouchala jejich rykot.většonou usli,snažila jsem je nebrat k nám do obýváku,to by pak nespali vůbec 🙂
jo a neboj za chvilku to přejde,měsíc,dva,tři 😀 😀 😉

daiquiri
26. kvě 2009

Hm, Marti, tak to si mě moc nepotěšila 😢
Křupky dávám, to zabere tak na dvě sekundy, pomalu to vdechne, rohlík zabere tak na dvě minuty ☹
Budu dělat, že jsem tvoji poslední větu nečetla 😀 😀 😀

tindra
26. kvě 2009

😀 no já to tak nemyslela,však víš 😉
holky u nás se spí už 3 hodiny,nevím,jeslti je nemám vzbudit,už mě nebaví ani cárat po netu 😅

septim
26. kvě 2009

tak vas zase po dlouhe dobe zdravim. Koukam ze ta krize je asi vsude. Jak pise dai taky jsem si vcera s manzelem spoustu veci vyrikala tak uvidime jak to vse dopadne.
Dai mam uplne to same Adelka mi porad breci a musim ji nosit jinak se strasne vzteka. Anetka taky v noci nechce spat, usina kolem 22 hodiny a o pul noci je vzhuru, pak se budi po hodine az do peti do rana. Je to hruza, doufam ze to prestane brzo. Jinak se konecne dnes nasla u Adelky dva zoubky, konecne ma alspon jedno moje ditko zoubky. 😉

gapka.h
26. kvě 2009

ahojka...

dai-já měla také hrníčky Nuby z DM,ale neměly úspěch-naučili se mi pít z flašek od Faga-dostanou obyč.vodu a to jim jede....u nás to byl s tím pitím velký boj ☹ ☹

tindra-u nás se spalo 2,5h-také jsem chodila už nervózní a nevěděla co dělat 😉

Holky,také se u vás děti chcou tak mazlit spolu navzájem,že si až ubližují-u nás je to teď každej den-jo a schozením venku-máme odraná pěkně kolínka-potíráto to něčím???

papa

halkac
autor
27. kvě 2009

Ahoj sluníčka !

Tož těm rosničkám ta předpověď vyšla, co ? A já se včera naladila letně: byla jsem na kole a pak se koupala na štěrkáčich (na chatě). Děti běhaly nahaté a bosé a vůbec to byla pohodička !

Dai, u nás jsou děti protivné tak nějak pernamantně. Když už se to zlepší, začnou se třebas klubat stoličky nebo musíme být vavření celý den doma nebo tak něco 🙂 Ale uklidním tě snad tak, že to je normááááální - pro mamku nepříjemné, ale zvykneš si. Ty vzteklinky - děti pak prý zase umí proszaovat sebe samy v kolektivu a nenechají s sebou "vláčet" - aspoň tím mě uklidňovala doktorka, když jsem si stěžovala na ty naše křiklounky.

Jo a stím spaním: po tom, co všechno jsme na děti zkoušeli, tvrdím, že se to dá zlepšit, až děti mají rozum. Do roka to byl děs - žádné usnutí se u nás neobešlo bez řevu. A to přísahám, že jsem je nenosila, nevytahovala z postýlek, neustupovala jim. A stejně brečeli snad každej večír...A od roka, jak když utne. Dám je do postýlek - děti si hrají, cosik žvatlají a pak usnou. Ale řev je opravdu výjimečně!

A manželské krize? Holky a divíte se? V tom vypjatém prostředí se dvěma malými dětmi, kdy člověk kolikrát není příjemný ani k sobě? Mně to přijde normální, věřím, že časem se to bdue jen a jen lepšit.

daiquiri
27. kvě 2009

Ahoj holky!
Septim, máš dětičky skoro stejně starý, tak koukám i podobný problémy ☹ Taky doufáš, že to brzo přejde? A jak jste na tom s vývojem? Já už se těším až začnou sedět. Baru je zatím jen na bříšku, Pavlíka dáváme na zem, tak se plazí, sice jen dozadu, ale aspoň něco. Začínám pérovat zádíčka, tak se snad brzo rozleze.

U nás už Baru osmý zoubek 😀

Gabi, já ty hrníčky v DM včera koupila a pijou z nich hezky, nechtějí je pustit z ruky a pořád je ocucávají 😅

Jinak jsme docela naštvaná, koukám, že mi admini smazali fotku 😠

Kačí, počasí hnus! Včera pařák na padnutí a dneska úplný opak. Hm, uklidnila jsi mě tak napůl 😅 Ale asi je to i tím, že jsou dva, takže prostě je to víc práce když je jeden vztekloun. Aspoň, že Baru je pohodářka!
S tou krizí máš pravdu. Krize mají monomaminky, že prý to nezvládají, tak co pak máme říkat my že? Jo, já jsem někdy fakt nepříjemná i na sebe 😀 😀 😀

simonac
27. kvě 2009

ahoj holky,

veru a proč ti ji smazali??? co se jim nelíbilo??? ☹

septim
27. kvě 2009

dai taky doufam ze to prejde ale moc tomu neverim. U nas Anetka leze po ctyrech a Adelka ta zatim vali jen sudy, a nebo se snazi pres bok ruckovat po postylce nahoru. Jinak taky jeste nesedi. 😉

kuzelka
27. kvě 2009

Ahoj 😉

Veru však víš že já mám taky pernamentní protivky 😠 ....

Gabi, že by se moje děti navzájem mazlily??? to vůbec 😔 jak na sebe navzájem šáhnou řev 😝 😝 doufám že to příjde časem 😔

jdu na kutě

daiquiri
28. kvě 2009

Simi, asi se jim nelíbilo, že jsem tam měla vyfocený děti a ne sebe. Někde v pravidlech to je 😠

Karin, a to oba?

egrzuz
28. kvě 2009

Ahoj holky, tak v pondělí zakončil střevní chřipku náš tatínek, chytil to taky 😒 , ale už jsme všichni ok 😀 😀 😀

Kači, tobě obě děti usínají už v pohodě??? 😕 to závidím, u nás Jarýna musím uspávat, je to děsný. Kristýnka je v pohodě, ale do roka to bylo obráceně.
Faktem je, že to klapalo 3měsíce, když nebyl Jarda doma, to usnuly obě děti hned.

Karin, u nás se děti začaly mazlit až teď poslední dobou, dávají si pusinky a hladí se, ale taky se umí pěkně rvát, tak neboj, to příjde samo

Veru, taky jsme měla fotku jen dětí a smázli mi jí ☹uličníci 😀 😀 😀

Zase jsme byli v solný jeskyni a už jsou tam děti jako doma, bylo to fajn

Jdu si lehnout , dneska byl budíček v 5 😠 nevím, co to má znamenat, už to trvá týden.

tindra
28. kvě 2009

čauky,no já mám taky fotku kluků a zatím mi ji nesmazali,asi to kontrolují podle abecedy 🙂 ....jak jsem se před nedávnem chlubila,že noci v poho,tak dneska řev na přeskáčku,pak jsem k nim už přestala vstávat,jen si přetáhla duchnu přes hlavu,nevím co jim bylo,mlíčko nechtěli,pomazlit nechtěli,asi erupce na měsíci?
jinak kluci se pohladí jen občas,ale poslední dobou Máťa donese Lukymu jeho medvídka,když ho někde vidí pohozenýho,nebo Luky dá M.nějakou hračku,to je dojemné.teda když se zrovna neperou 😅

tindra
28. kvě 2009

Holky prosím kdo máte tu tříkolku pro dvě děti?vím že se to tu na jaře probíralo,ale nemůžu to najít ☹ dá se s tím jezdit?jde to ovládat tou vodící tyčí,nebo je to k ničemu?díky moc

issaga
28. kvě 2009

ahoj holky, u nas se spi, tak mam cas na vas nakouknout

byli jsme v utery na kontrole v motole a opadli jsme vyborne! jeste dva tydny budem brat prasky a pak uz konec. uz ani do prahy vubec nemusime! 😎 😎 😎 uz nas budou hlidat jen tady v olomouci! Jupiiii! 😀

jinak ja musim rict, ze holky jsou posledni dobou zlaticka... jsou hodny i na sebe vzajemne a tak celkove. trosku horsi je to jen se spanim pres den, to nekdy nespi vubec... a s usinamim vecer - ale to jsem vymekla a houpu je v kresilku dokud neusnou a pak je prenesu...

Marti ja jsem videla tu trikolku pro dvojky na zivo tady u olomouce v jednom hrackarstvi, ale nejak me nenadchla... 😝

issaga
28. kvě 2009
daniellka
28. kvě 2009

čus babule. po pár dnech se zase hlásím,ale ani nedočítám,možná jestli bude čas později. mám ted pořád nějaký shon.

koukám,že se marodí,tak se brzy uzdravte. my teda taky trochu soplíme,snad nic vážného.

borci mají fest období vzdoru,je to na palici,1000x za den ne na všechno. 😠

tindra - já myslím,že ta trojkolka pro dva je úplně na houby. kluci by mi na tom nejezdili. každý chce jet jinam a taky to asi bude mazec to ušlápnout. my máme tedka 2ačtvrt roku a spoustě kamarádek co má stejně starý děti, tak jim děti nezvládnou ušlapat normální trojkolku,natož tu duo. podle mě vyhození peněz. ale to je jen můj dohad,může tu být samozřejmě nějaká mamka moc spokojená. 🙂