Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
20. říj 2009

Zuzi u nás Tesco není 😉
Andri přeju ať to neštovice nejsou bo jinak by nebylo ani divadýlko pokud je Adelka ještě neměla.Na tohle se fakt netěším,jak začnou kluci chodit do školky a budou domů tahat tyhle nemoci co se šíří to jsem zvědavá co mi na to budou říkat v práci,teda pokud vůbec nějakou najdu 🙂

gapka.h
21. říj 2009

Ahoj holky,

nějak Vás nestíhám ☹ byli jsme nemocní-zánět průdušek....
Dárky už nějaké mám a teď něco objednávám přes internrt.Ale moc jim toho kupovat nebudem,protože mají v lednu narozky.

Danielka-o těch vláčcích také uvažuji 😉 U nás teď frčí i hasiči....

Zuzi-ponk s nářadím jsem jim vytáhla teď jak byli nemocní a měl úspěch 😉 Akorát se v obyváku už vůbec nehnem 😝

Tindra-jojo,chodíme do YAMAHY.Stojí to na jedno dítě 1550Kč-celkem síla.Musím říct,že kluci se zaběhli-teď už tam chodím sama,ale je to náročné.Mamky mě tam obdivují.Např. teď jsme vyráběli draka-a než jsem vyrobila pro každého jeden,tak ten první mezitím roztrhali ☹ Ale písniček se chytají.....
...zítra jdeme do Orla-tak uvidím 😉

Musím říct,že ta Vaše docházka také nějak vázne!!!!!

Holky,jedete někdo na hory????Prosím o nějaké typy-napište mi i di IP!!!!díky

andrealiskova
21. říj 2009

Neštovice jsou potvrzené u obou holek. Takže teplota a bolení všeho možného u jedné bylo předzvěstí neštovic u obou. Adka už naštěstí neštovice měla, tady jde spíš o Chrise, přece jen je maličký.
A hory? My asi nika nepojedeme, spíš někam za teplíčkem.

daniellka
21. říj 2009

nazdárek děvčátka..

andrea - ajaj,neštovice,no,musí tím projít všichni. teda skoro.. Hlavně aby to malinkej cipísek nedostal, je na to fakt maličkej. nějak ho separovat,jestli to jde..
My čekáme taky na neštovice, byli jsme před týdnem s kamarádkou a jejím synkem v zoo a pak ten den v noci se osypal, takže už byl určo infekční. tak uvidíme,no.. inkubačka je dlouhá,2-3 týdny, doktorka mi řekla,že kluci infekční nejsou,máme všude chodit,jakoby normálka, no kdyžtak to budou mít aspon za sebou..

marti - řemeslníci nakonec dorazili místo v 10 ve o půl12 😝 pak jsem klukům v rozbouraný kuchyni ohřivala oběd,no,ale nějak jsem se tam propletla. hele, a jinak myslím,že jsem dochvilná i ted s dětma. ikdyž mám někde být v průběhu odpoledne dobo dopoledne,tak v pohodě na čas. akorát se můžem zdržet když je nějakej sraz v době kolem jejich spaní, když si kluci přispinkaj. Je to v pohodě, my už máme asi všechno tak zajetý,že jsme vypravení za pár minut 🙂

tindra
22. říj 2009

Dani no do kroužků taky dopol chodíme včas ale odpol nějak nezvládám,než se kluci rozmyslí,kterou hračku si dnes vezmou do kočárku....
Gábi já si hory plánuju jen jednodenní bez kluků,snad to letos vyjde.
Jo a tu Yamahu u nás stojí "jen "1200,- ale celou dobu se tam zpívalo a pak nakonec si nalepili do knížky obrázky,prostě tam celou dobu seděli,no raději jsem zvolila Centrum volného času,kde když jste členem-samo že se členství platí,ale pak už vždycky hodím jen 20,-do kasičky,což je bezva.

daniellka
22. říj 2009

Gábi - my letos dáme hory asi bez dětí na 3 dny na Stubai - pecka lyžovačka,i freeridy 😀
a pak když to vyjde možná ještě něco u nás nebo v Tatrách s dětmi, ale to fakt uvidíme.. Lyže jim letos ještě nekupuju, stačí jim sáňky. Ty teda musím sehnat,už je na čase. 😅

halkac
autor
23. říj 2009

Ahojdá,

holky, o víkendu u nás budou hody...tak jsem tu lítala a uklízela a to mně dnes ještě čeká vaření 😀 Pozvali jsme si na sobotu přátele (dopoledne se jdeme mrknout na zápas ženatých versus svobodných spoluvesničanů, popije se a odpoledne vyrazíme pouštět draky). A v neděli dorazí celá rodina, ale o ty se už budou starat dole tchánovci, takže to už budou skutečné hody (myslím pro mne 😀

Jinak se kolem nás hrozně moc rodí...za tento měsíc má kamarádka Milenu a druhá Ninu. A teď do konce měsíce čekáme narození dvou ogárků - od mé tety a sestřenky. Prostě baby boom, jak má být 😀 😀 😀

andrealiskova
24. říj 2009

Dvojčata teď hlídá moje mamka, tak snad se tomu Chris vyhne. Jinak u nás nic nového, jen že se asi brácha bude stěhovat od nás z baráku, tak se mi bude stejskat. 😢

simonac
24. říj 2009

ahoj holky, taky nějak moc nestíhám ☹

ted jsem dočetla s petou DÚ a jdem k tchýni na oběd, ve středu bychom měli odjet k ségře do prahy a protože nám dome budou měnit koberec za plovoučku - v obýváku - musíme tam být až do nedělě, dřív to prý nebude vyschlé, tak to bude mazec, dojedeme z výletu a doma to bude jako po bombě 😉, ale vyměnit se to už fakt musí je to děsné, jak jim tam spadne to a tam zase ono, však to znáte🙂

jinak my letos plánuje hory _ Slovensko, tak snad to tam zvládneme i s dvojkama

egrzuz
28. říj 2009

No holčiny my to teda flákáme 😖 našla jsem nás na třetí straně. já když děti spí, balím balíčku z e-shopu, teď lidi začínají bláznit před Vánocena

Já mám dnes hlídání , ale jen jednoho dítka, ale stejně to jedno dítě doma je pohoda 🙂 Já bych se s jedním snad nudila.
Je tady takové divné ticho a smutno, nikdo nekřičí, nerve se o hračky , nebrebentí, nesměje se dvojhlasně 😀

Pojeďte na hory k nám do Liberce 😉

Holky, kupujete dětem lego k Vánocům?

Dani, co neštovice, máte?

Kači, jak jste si užili hody? 🙂

tindra
29. říj 2009

čaute,taky jsem nás nemohla najít.....
dneska nám dr.zrušila očkování,prej neměli všech 10 dětí na vakcínu,polovina nemocných no doufám,že jak příště zavolá,nebudem nemocní my....
hele nemáte někdo vláček s kolejema z Ikei???Jde na to napasovat ten co prodávají v tescu?pokud jste někdo někde něco o tom třeba jen četli prosím písnite mi.
zUZI jo jo jedno dítko je pěkná nuda....
My lego nekupujem podědili jsme kostky takové větší tak jim k tomu jen přokoupíme další s kolečkama a tak

daniellka
29. říj 2009

nazdárek,docházka mizérka,no.. já vždycky mrknu, najdu nás na třetí stránce tak pak taky ani nepíšu..

zuzi - neštovice zatím nic,ale jsme zrovna v tom termínu inkubační doby,tak ještě můžou přijít. uvidíme,když nebudou do úterý,tak už snad fakt nebudou 😀

s vláčkem nevím, kupujem k Vánocům,rozděláme až na Vánoce 😀 😀

My máme za sebou včera malování kuchyně a předsíně. tak jsem včera strávila celý dopo s klukama v zoo a celý odpo úklidem a dnešek taktéž. až ted jsem si sedla,všechno čisťounký,juch juch 😀 Ještě nás čeká obývák, ale vůbec nevím kdy. 😝

viktorieq
29. říj 2009

Ahojky holky, jak se máte? Vidím, že probíráte neštovice, které se nám rozbíhají, tak držte palce, ať to všichni přežijeme.

egrzuz
29. říj 2009

No, tak se mi to líbí, když se tady pěkně sejdeme 🙂

Marti, vláček taky nevím teda 😕
Na očkování máme jít za 14dní, tak snad to klapne, když se ušetří 1400kč , tak se musíme přizpůsobit

Dani, budu muset malovat taky, ale nevím kdy, dneska jsem našla další pomalovanou zeď 🙂 Kluci nenamalují? 😀

daniellka
29. říj 2009

aale malují, vůli tomu jsme taky malovali. většina z té hrůzy byly jejich pastelky a upatlaný ručičky na zdech. a ještě nás čeká obývák,ten je taky katastrofální.. 😀 😀 😀

tindra
30. říj 2009

ahojky,dala jsem odkaz s vláčky i na dvojcata,tak jak mi tam někdo odpoví,dám vědět 😉
já malování vzdala,bo bych dělala všechno sama,nebo s našima,táta takové věci nepovažuje za nutné,no posunem gauč a další nájemníci si budou muset vymalovat sami.teda až se někdy přestěhujem do našeho baráku,to ale vidím až tak za dva roky nejdřív 😠

daniellka
2. lis 2009

halooooo, copak je to za docházku,tohle toooo???? Venku takovej hus fialovej počásko a tady nikdo, jak kdyby jste byly všěechny venku u vody 😀 😀
tak šup šup!! 😀 😀

tindra
3. lis 2009

no u vody zrovna nee,ale snažím se zajít na všechny návštěvy co jsem poslibovala,protože jakmile vyhlásí chřipkovou epidemii s Martínkem prostě NIKAM nepůjdu jen tady do parku.
dneska jak jsem byla na cvičení s dětma,tak sama,obvykle jde s námi babi,ale je pryč,tak mě všechny maminky obdivovaly jak to zvládám,normálně mě to lichotí,ale dneska mi to jaksi lezlo krkem,asi je to tím počasím,že jsem nabručená. Přece fungujem jako všechny ostatní.Pořád jsem jim říkala,že až budou mít dvě (a více🙂)dětí,taky budou tak dobré ale nikdo je nebude obdivovat 😀

simonac
4. lis 2009

ahoj holky,
v ne jsme se vrátili z Prahy - a byla jsem ráda že jsme doma - kristý tam docela dost spadla na hlavu, tak jsem byla vystresovaná, a v pondělí s ní jela na kontrolu k doktorce, malý tam měl zase průjem a zvracel a, aby toho nebylo málo, tak jak jsem jela v úterý od doktorky s martínkem, volalli my ze školy, že si mám dojít pro petu - že má vši - parádička
tak snad už bude zase jen líp a líp

co je s verčou, tak už tu taky nebyla ani nepamatuju, co??

halkac
autor
6. lis 2009

Dobré ránko holčiny 🙂 🙂 🙂

Hele, rozdejme si tu služby - ať ukážeme, že duomamky si najdou čas i na počítač 😀

No já tedy rychle a ve zkratce, bo do hodinky odjíždím s malou k doktorce. Naše slečna totiž v noci kašlala tak, jak kdyby někde potají vyhulila krabičku Startek (ale nebojte, ještě nekouří, mám ji celkem pod dozorem 😀

U nás je jinak veselo - děti si zase "prohodily" povahy: Jonášek teď hraje toho hodného a Madlenka je čertica. No, má být proč naštvaná - rostou jí zuby, do toho kašel a taky na ni přišlo to vzdorovité období, za které defacto nemůže 😀 Ale mně z toho občas hrabe. Jediná výhoda je, že už děti reagují na to, když jsem naštvaná a taky na citové vydírání ("pokud si neuklidíš hračky, nedostaneš Fanynku")

S jídlem je to teď katastrofa, vlastně ani nevím, proč jim něco vyvařuju...
Prcci už zvládají přes den nočník, teď se chystáme na další etapu: chodit bez plenek ven...brrr už nyní mi je z toho zima.
Jsme hodně zalezlí u nás na Juřině, protože se bojím chřipky (no fakt 😀)
Bojuju s vánočním šílenstvím, ale prohrávám a nakupuju jak ďas🙂

Tož tak od nás z Valach...
Posíláme pusu a jdu něco dělat.

tindra
6. lis 2009

Téda a jak jsi došla k tomu vydírání?????????Kluci se vždycky zasmějí a vezmou si jinou hračku, nejí ani čokoládu, místo telky si vezmou knížku nebo pastelky......prostě to s nima neumím 🙂
Jo a nezkoušela jste některá z Rossmenna kouzelnou houbičku na pomalované stěny?Bo u nás je to čím dál horší ale bohužel je u nás zrovna před tímto obchodem táááák rozkopaný chodník,že se tam s kočárkem nedostanu 😠 tak jestli to mám vůbec zkoušet.

halkac
autor
6. lis 2009

Tindro, víš, mám hroznou výhodu, že mám děti-závisláčky na určitých hračkách. Jonášek nepotřebuje NIC JINÉHO než svou kačenku a polštář a Madlenka si na svoje plyšáky taky potrpí. To se mi to pak vydírá 🙂

Jinak u doktorky jsme dopadli celkem fajně - ale přesto jim nasadila Spiropent (takový silnější lék na předpis)...no jo, u nás totiž každý kašel může skončit bronchitidou či zápalem plic☹
Taky jsem se proto rozhodla koupit tolik vychvalovaný Imunoglukan - je to sirup na posílení imunity a prý to je opravdu dobré. Tak uvidíme.

egrzuz
6. lis 2009

Ahojky🙂
U nás zabere to, že nepůjdou ven nebo nepojedou za babičkou a hned je taky to , co chci 😀

Kači, jak jsi docílila nočníkování??? U nás je to děsný, jen se podívám směrek ke Kristýnčinýmu záchodu, nic neřeknu a hned mi odpovídá ne ne ne (je to její místečko , kam chodí kakat teda do plínky, né na zem. Mezi jejich židličkama ) tam se napasuje vytváří.
Když se zeptám obou, zda chtějí dělat čurůů,tak mi příjde taky jasná odpověď ☹
Ať se Magdí uzdraví co nejdříve, my se zatím držíme. Jdu s Jarýnem v úterý na ORL a nesmí být ani nachlazený na to vyšetření

Marti, já jí nezkoušela, ale vyzkoušíme. Mám taky stěny pomalovaný

Jinak dárky taky nakupuju fest, hlavně pro děti

barca28
7. lis 2009

Ahoj holky,prosím vás potřebovala bych poradit.Pořád si říkám,jestli pořizovat golfky.Hlavně jestli to má ještě cenu.Dětem je 19měs.Počítala bych s nimi až na jaře,takže skoro ve 2 letech.Jak dlouho jste golfky používali a popřípadě jaké?Máme Herqula a co si budeme povídat,docela funím.Děti ale už chtějí hodně chodit,takže spíš takové nebezpečné úseky sedí v kočáře.Ale to bydlíme na vesnici.Když jedeme někam pryč,tak to je nepustím,když jsem na ně sama.No však to znáte 😀 Budu vděčná za každou radu.Díky

egrzuz
8. lis 2009

Ahoj Barčo, já golfáče mám od Haucku a používám je už od 9m dětí. Hlavně jsem je pořizovala proto, abych měla nějaký kočár v autě (který sama rozložím a snadno složím a ved se mi do auta), připravený pokud chci do města, na nákup do hypermarketu a tak. Můžu říct, že je to větší dřina než snad s Teutonii, ty malé kolečka na nerovném terénu je hrůza, když jsou děti už tak velké a hlavně se nedá řídit jednou rukou na rozdíl od TEUTONKY. Ale na druhou stranu jsem ráda, že ho mám.
Myslím, že 2letým dětem pořizovat golfky je už asi zbytečný, záleží na tobě kam s dětma chodíš, já jsem ráda, že je můžu usadit v krámě do golfáčů, chodím s nima jen sama a byl by to děs 😀

viktorieq
8. lis 2009

Jak se máte? Já si víceméně užívám neštovice u dětiček, ale naštěstí už přešly horečky a zbyly jen pupínky. Markéta se už nemůže dočkat školy, tak doufám, že už během příštího týdne bude úplně OK.

egrzuz
9. lis 2009

Ahoj holky, tak po měsíci, kdy byly děti fit, má Kristýnka od večera 39,3 a prý chřipku ☹ ☹ ☹ a to jsme s nima nikde necourala 😠
Prý to chytí pravděpodobně všichni, hlavně máme jít příští týdne na očkování a ve středu s jarýnem na ORL, ach jo.

tindra
9. lis 2009

zuzi pevné nervy.my jsem očkovat v pátek,snad vydržíme.
barčo já myslím,že golfky se dají koupit i z druhé ruky,já mám ty co Zuzi(prodávám 😉 ),ale zamilovala jsem se na jaře do Peg perego a na nich je bezva že každý má svůj nánožník,jinak taky mám Herqula,fuj fuj už bych si ho NIKDY nekoupila,ale na zimu si ho ještě nechávám v záloze bo v závějích s těma malýma kolečkama bych asi neprojela.jinak hodně je o tom na www.dvojcata,tka zkus tam 😉

daniellka
10. lis 2009

nazdárek děvčátka!! po delší době se hlásím,že žiju. stihla jsem si i odskočit na operaci nohy,ted už jsem doma, poskakuju tu jak žába,páč na to nemsím šlapat.

Vánoce? skoro nic nemám a netuším ani co... Musím se do toho nějak opřít. Děti nejsou problém, ale dospělí jo.. Těm furt nevím co..

Marodům přeji brzké uzdravení. Kluci jsou taky lehce nachícplí,trochu kašlou,hlavně Erik. ale nic vážnýho..

daniellka
12. lis 2009

http://www.novinky.cz/ekonomika/183955-v-cr-se-...

teda ženský, to je teda docházka 😝 😀