Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
26. črc 2008

marrha - počásko nebyloale už bude! 😀 Na koupáku je to paráda, borci jsou velcí čochtani.
Taky občasvzpomínám, jakej to byl klídek, s "ležákama".Aĺe je ted s nimi větší legrace,že? 😀 Akorát ty pády a boule, au au, až je mi jich někdy líto.. 😉

daniellka
26. črc 2008

jdu chrnět, brou noc děvčátka!! 🙂

marrha
26. črc 2008

Dani..o pádech mi ani nemluv...ale tomu se prostě zabránt nedá...to je zíákon schválnosti....koukáš na jednoho a švihne sebou ten druhý....

dobrou noc a sladké sny 😵

aarenka
26. črc 2008

Ahojky maminy, týden jsem tu nebyla, ale marodí nám děti a to máme v pondělí jet na dovolenou, tak snad se to zlepší, že bysme vyrazili aspoň o den dýl.... museli jsme na pohotovost, ale už je to lepší.. Filípek dostal z ničeho nic vysoké teploty a suchý štěkavý kašel, tak jsem se obávala zápalu plic, ale má jen chycené průdušky, ikdyž i to je nepříjmené, protože už několik dní nespí, jak ho budí kašel..

egrzuz
26. črc 2008

Dani, já bych si ho také nechala doma, nechce se mi ho nikam posílat. 😠
Markét, nechodím tam, ale najdu a mrknu 😀 Třeba tam bude někldo s dvojkama, kdo má tatínka, který jel do Afganistánu. 😀

Holky všechny, co říkáte na kanál, na kterém by jsme si mohly jen my poklábosit??? Manže mi nabídnul, že nám jeden přenechá. Je to grátis a jen se nahraje podle návodu ten program. Napište mi prosím, co si o tom myslíte. Je to jen návrh 😀

egrzuz
26. črc 2008

ahoj Aarenko, nějak se tady marodí... ☹ Holky mají taky nemocný prcky. No hodně sil a ať se z toho co nejříve dostanete 😀 Hlavně ať to nechytí malá. Já jdu také zalehnout tak páááá

halkac
autor
26. črc 2008

Tož holky, zase tu na mě nikdo nečeká??? 😀 😀 😀

Tak u nás je taká jakási podivná noc - Magdalí zlobila při usínání (plakala půl hodiny, ale najela jsem na systém "nechat vybrečet", takže jsem se tu celou tu dobu trápila☹ Teď po jídle tam zase Jonášek vypráví cosi nesmírně důležitého losovi Edovi 😠 Jo a a Magdalénka skoro nic nesnědla, takže předpokládám, že se zase vzbudí za dvě hodiny s hladem 😒

Ale jinak jsme zdraví, takže se máme snad skoro nejlíp z přítomných..tím posílám pusu marůdkům!!!

Zuzi, to je hrozné dilema; já bych nevědla, jak se rozhodnout, snad bych si hodila kostkou - ono zase 400 000 je za 4 měsíce něco úžasného, měli byste klid s hypotékou apod. S tím strachem - já si vždycky říkám, že vojáci mají sice nebezpečné povolání, ale neslyšíš tak často, že by se něco přihodilo. To je větší pravděpodobnost, že tě něco sejme na silnici (tedy manželky řidičů nebo často řídících mužů se dle mého musí zákonitě bát mnohem mnohem více než ty...)
Program a klábosení? JASNĚ!!!!!!!!!!

Dani a Markét - když čtu o těch vašich skorochodících a chodících...tož se normálně začínám těšit 😀 😀 😀

Jo a holky, já se dnes dozvěděla nádhernou novinu. Moje kamarádka z dětsví dlouho nemohla mít děti - podstoupila IVF pětkrát, víceméně vydělávali s manželem jen na to, ale zadařilo se - mají nádhernou Nikolku. A po dvou letech opět vyzkoušeli třikrát IVF a na potřetí úspěch: čeká dvojčátka!!!Normálně jsem měla na krajíčku. To si pak uvědomím, jak šťastná jsem, že jsem na děti nečekala a mám je u sebe a jsou zdravé a nádherné a doooost živé a umí se prosadit a jsou moje milované a.....

No nic, jdu se na ty naše trpaslíčky podívat, snad už jsou debaty s Edou u konce🙂

Krásnou dobrou klidnou dlouhou noc!

simonac
27. črc 2008

Dobré ránko holky, tak jsem Vás parcnědočetla, 😉

vy jste, ale noční ptáčata, já ju spát vždy nejpozdějiv 9 a usínám do minuty, vidím, že je Vás tu hoděně nemocných --tak všem přejem brzké uzdravení

Program na klabosení -souhlasím, ano

dnes se pokusím vložit nějaké fotečky tak mrkněte, přeji hezký den, manža jde za chvilku na tenis, tak zase vudu dopoledne sama - vařit oběd a hlídt děti, paráda, hlavně že on si zahraje, je pravda, že včera vozil celý den od 12,00 - 15,00 hod. pak jsem nakojila a jeli znovu a já šla ke kamarádca udělat si nechtíky, tak ted musím bý potichu ☹

Zuzu ...a jestli má jet nebo ne? 400 000 tis. je 400 000 asi bych to zvážila, to na chodníku nenajdeš, ale to je jen můj názor a dobře se mi to keca, když já sama s dětmi doma zůstat nemám 😉

egrzuz
27. črc 2008

Ahoj holky, je tu někdo??? 🙂 Už tady taky zvesela povídáme 😉

Simi, ty se máš, manžel je hodný, že tak vozí, toho mýho s kočárkem nedostanu a všescno si to musím odjezdit sama 😒 To bych ho nechala v klidu zapinkat, to máš pravdu 😀 😀 😀 jééé , kdyby slyšel, jak jsme to nazvala zapinkat 😕 Na fotečky se Simi moc těším, budu číhat

Kači, jak jsem četla o tvé kamamrádce, tak jsme měla taky na krajíčku, je to fajn, že se jim to povedlo. Moje kámoška má za sebou první pokus IVF a nepovedlo se.
Snad se u vás spinkalo a Jonášek to vyprávění nechá, až na ráno, až se maminka vyspí 😉
Hysterák Majdí je děsný viď? U nás se teď nějak nebulelo, jen Jaroušek je trochu rozcapený a včera na grilovačce nechtěl sedět v postýlce 😠 Kristýnka vzorně seděla celou dobu 🙂

Dneska jdeme poprvé n akoupání k našim na zahradu do bazénu, tak jsm ezvědavá na děti, jak budou řádit 😀 Nejdřív teda musím do báru na inventuru a potom už bude krásné slunečné volno. Už máme nafouknuté kruhy.
Mohla bych taky opálit jak by řekla Kačka "klokaní kapsu"-ten název je fakt úžasný

egrzuz
27. črc 2008

Jo a holky díky za vaše rady a názory , zda pustit či nepustit manžu. Budu vás informovat o dalším průběhu 😉 😀

daniellka
27. črc 2008

krásné ránečko!!

kači - už jsem se těšiula jak si přečtu tvůj noční příspěvek 😀

kanál na klábosení? jaký a jak je tovelký? Je to dobrý nápad, ale přiznám se, že už mám skype i icq,třetí se mi moc instalovat nechce... skype a icq má skoro každý, holky, máte? nemyslel manža, že nám naisnatluje toto?
můžem si poslat adresy a když půjde o něco "neveřejného" tak poklábosit tam..My to tak s holkama od nás z únorovek máme. Jsme tady na KOníkovi, ale občas kecnem na skypu nebo icqčku..

simonac
27. črc 2008

tak holky, můžete mrknout dala jsem tam nějaké nové fotečky 😉
jinyk všem konečně snad krásný letní den!!! 🙂

tindra
27. črc 2008

ahojky,simi kásný dětičky máš...,taky sem přidala fotky.
už se uzdravte,já když to čtu,tak se děsím,že taky něco chytnem a pak budou protivečci protivní ještě víc než teď.asi už nám taky začínají zuby nebo co. Tak šup šup ať jste všichni zdraví.
Kači můj manža pařil pořád do 4měsíce,si nějak nemohl uvědomit,že je otec a teď pro změnu pracuje tak do 8-9,takže že by koupal nebo něco podobného si můžu nechat zdát.Pak mu vždycky večer řeknu,co kluci umí a co mi provedli a jdu padnout do pelechu.
Dani pomoc - Luky nechce být v ohrádce ani za nic-když si tam vlezu tak si hraje,ale jak jdu něco dělat,tak stojí na kraji u šprušlí a řve a řve(sednout si neumí a neví jak slézt,jde mu to jen nahoru) co s tím?já si bláhová myslela,jak si tam budou hezky hrát......,ale on už si asi zvykl doplazit se za mnou na záchod,do kuchyně....

simonac
27. črc 2008

holky jak to tak čtu, tak si na toho svého nemůžu vlastně ani stěžovat - nejen, že chodí do práce a vydělá docela slušné peníze, ale to snad všichni, nee, tak ještě denně vozí kočárek a když koupeme děti on koupe prcky a já toho nejstaršího, prostě paráda, to mu ani nemůžu říct, aby to náhodou nepřestal dělat 😉

tindro, jdu mrknout na fotečky

simonac
27. črc 2008

tiondra....pěkné dětičky, vy jste nešli z porodnice všichni 3 naráz? pochopila jsem to tak z těch popisků fotek, jakto? určitě už jsi to psala, tak se nezlob, jestli Tě tím otravuju

marrha
27. črc 2008

Ahoj holky,

Simon..úžasné fotečky...Kristýnka,Martínek i Petřík jsou nádherní 😵 😵

Zuzi...ten kanál je super nápad... 😉 a půjde to tak,že by jsme tam mohly kecat všechny najednou jako tady?
Icq mám taky...,ale tam se nemůžu bavit s více lidma naráz..

v bazénku s ejim bude líbit..byli jsme u kamarádky an chatě....a nemohli jsme je dostat ven 😀

Kačko to je super,že s eto tak krásně kamarádce povedlo...nám se nedařilo druhé dítko rok a půl..a bylo to šílené...a i když každý říká neupínat se na to,nemyslet apod...to prostě nejde...přikaž mozku at nemyslí na miminka ,když jdeš po venku a kolem tebe chodí samé těhule,všechny kamarádky mají miminka apod...to se prostě nedáá....a to jsem na ně nečekala třeba 5 let... 😔

daniellka
27. črc 2008

holky koukáte na tenpořád o siams.dvojčatech?je to hrozně zajímavý..

marti - oni si zvyknou..Kluci řvali,kdžy jsem úplně od nich odešla, tak jsem je tam vždycky dávala na chviličku a seděla jsem poblíž,ve stejnémístnosti, pak to bylo v pohodě.. 😉

marrha
27. črc 2008

Tindro pěkné fotečky 😵

tak naši si v ohrádce nezvykli 😔
řvou tam pořád....takže je tam dávám jen v krajním případě..ale i tak to je hrůza...

daniellka
27. črc 2008

marrha - jde to na icq i na skypu, jetam takovejpanáček -přidat lidi dochatu - a tím si přihodíš víc lidí do jedné debaty 😀

daniellka
27. črc 2008

tindra - pěkný fotečky! Ata z pikniku,sluší ti to, konečně vidím jak vypadáš 😉
KLuci mi tam ze začátku taky řvali a nakonec si tam sami lezli, měli pořád odělané ty dvě šprušle a měli tojako svoj domeček. 🙂

daniellka
27. črc 2008

simi - nádhernýfotečky!! jooo,to jsou tak malincí mimoušci,jako do reklamy!! 🙂

marrha
27. črc 2008

Dani..to asi záleží..jaká je to verze ICQ..teď sjem se ptala manži...a na té naší to nejde...že prý jich je víc.já se v tom moc nevyznám... 😅

tindra
27. črc 2008

Simi no já jela domů jen s Martínkem,nechtěli mě v Bohunicích nechat,jsem tam pak tropila scénky typu že jsem psych.labilní,že prostě bez obou domů nepůjdu... 😉 ale šla jsem po 10 dnech.Máme to od baráku k nemocnici přesně 78km,tak v té zimě jsem tam za Lukym byla jen 2x 😢 ,posílala jsem mu odstříkané mlíčko po sanitkách a plakala doma s Máťou.Přesně na termín porodu ním ho dali domů(po měsící),měl přesně 2kg.Ale naštěstí(ťuky,ťuky)nám nic nebylo,jen byl prostě malinký na to jak pozdě se narodil(36+0 a měl jen 1600g,zapomněl papat...),já ho prostě ten poslední měsíc nevyživovala a oni ho tam drželi zuby nehty,prý každý den dobrý....šak to znáte,všechny jsme si tím prošly.Jen moje dvojkamarádka co jsem s ní ležela na pokoji je prosila,aby jí už vyvolali porod,že už je tam nechce a má dva chlapáky,přes 7kg 😀 a to jspu o měsíc mladší.My jsem se přehoupli přes naši magickou hranici 5kg ☹
Dneska oběd asi neuvařím.....sedím za pc a kluci řvou v ohrádce 🙂

tindra
27. črc 2008

jejda to vypadá jako by porodila a měli přes 7kg,to ne,měli přes 3......7mají teď 😅

marrha
27. črc 2008

Tindro...no hlvně,že už jste v phodě..nebojMartínek to všechno jednou dožene 😵
a já patřím mezi ty..co doktory prosily at už to ukončí.... 🙂

dvojmama
27. črc 2008

Pěknou neděli 🙂
Včera noc i celý den katastrofa 😔 Ať už ty zatracený zuboše vylezou. Jenže je to i tím, že je odmítám nosit v náručí pořád dokola, jsem macecha, ale oni si na to zvykli a vyžadují to jen z vyčůranosti, takže jsem u nich, ale nosit je nebudu, au au moje záda 😔 😅 😔

Pomalu vás jdu dočíst 😉

Kacko: já jsem psycholožka, takže můžu pracovat doma 😉
a MM nechodí 'pařit' už snad vůbec, ale chodí s kámošema na pivko, tak 1x týdně maximálně 😉

zuzi: krásný sedačky 😉 a dobré ceny 😉
Věřím, že je ti smutno z toho, že TM by tu nebyl. MM má možnost práce v Anglii, ale pořád to odsouváme a odsouváme. Vůbec se mi tam nechce ☹ Jenže u vás je o to horší, že jede jen manžel. Je to těžký.

kaco: supeeer, že jste si užili festival 😵 Já pořád chci odstříhavat pupeční šňůru mezi mnou a dětmi, ale pak se vrátím a mám výčitky, že jsem je nechala třeba dlouho mez mámy a je to ještě horší ☹ Vím že jim je dobře, ale stejně je mi z toho divně. Musím pomalinku po chvilkách, taky nechci být máma, která své děti musí mít pořád na očích.

dani: zimního oblíkání se pěkně děsim 😝 Vikouši nesnáší převlíkání, už od narození je převlékám co nejméně, šíleně u toho řvou, takže v zimě asi nevylezem 😔

aarenko: ať se dětičky brzy uzdraví 😉 Koukám, že ty nemoci teď lítají všude, tak ať se brzy uzdraví všichini mimoušci.

zuzi: kanál na klábosení? Já klábosím kdekoli a kdykoli 😀 Takže klidně.

Simon: fotečky dětiček krásný 😵 😵 Jsou ještě malincí 😵 😵

Tindra: taky krásné fotečky 😵 😵 😵

dani: icq i skype mám taky, ale tam je nevýhoda, že kecají jen ty co tam zrovna v tu dobu jsou. Ty další to potom nemůžou dočíst a třeba i reagovat 😉 Je to víc soukromější, ale vůči těm co tam nejsou v tu chvíli i trošku nespravedlivé.

Omlouvám se za román, ale vás dočíst byla teda fuška 😀 Jdu za dětma, pěkný zbytek víkendu 🙂

fiallinka
27. črc 2008

holky, DOTAZ ohledně výbavičky: kolik jste potřebovaly zavinovaček na doma (nemyslím do kočárku nebo sedačky), a taky kupovaly jste ještě před narozením mimísků lahvičky - a jak velké, jestli jo... díky za odpovědi 🙂

simonac
27. črc 2008

fialinka... já mám pro každého 3 a stačily by mi dvě, jednu jsem měla bílou - do kočárku, druhou barevnou domů a třetí na doma jsem zatím ani nepoužila

lahvičky jsem nekupovala, pořád ještě kojím, nakoupila jsem je až ted , ale zatím si nic nechtějí chytit, nechtějí ani dudlíky ☹

marrha
27. črc 2008

Sylvi 😀 😀
to je,ale román 😅 😅

bude líp...je fakt ,že dětičky si na nošení rychle zvyknou....Niku jsme moc nenosila,ale pak měla nějaké blbé období..že s enaučila kolem 8 měsíce usínat jen na rukách..a to bylo fakt za trest...byla macek..a na rukách byla tuhá..a sotva jsme jí položila do postýlky,tak hned otevřela oči a vyváděla...a záda z toho bolely jak blázen..pak jsme to utli...
Dvojčata fakt jen nosím,když jim něco je....a zatím se to vyplácí....
jenže každé dítko je zas jiné....a někdo nesnese pláč dětí..tak proto nosí a nosí... 😔

Fialinko já měla pro každého dvě...a bylo to akorát...když to poblinkali nebo pročůrali,než jsme vychytali balení 😀 tak to bylo na střídačku super...

lahvičky jsme měla nakoupené předem...,ale zbytečně..protože mi z těch dudlíků špatně pili..takže jsme pak stejně kupovala Aventy... a začala jsme těma nejmenšíma 125ml...a až pili víc..tak sjme přikoupila větší...,ale do zásoby bych to moc nekupovala..max.pro každého jednu...dokoupit můžeš pak vždycky 🙂

simonac
27. črc 2008

holky, odjíždíme na opékání špekáčků ke švagrové, Petřík je tam od pátku a už do telefonu mi hlásil, že on domů nepojede!!!, tak to jsem zvědavá jak to dopadne 😉
jinak konečně krásné počasí -tak si ho všichni užijte!!! 🙂