Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
11. srp 2008

Simčo-tak už je to tady,prý bude mít dovolenou až od pátku.Jen aby ji měl... 😉

daniellka
11. srp 2008

ahoj babulky!!

další hektiš day je za námi 😝 😀 .

kači - krásný fotečky, určitě jste si to užili, super. 🙂

zuzi - pěkný pospáníčko,závidím a moc ti to přeju. Vše nejlepší k svátku! 😉

simčo - já měla tyhle,modrý a bílý. Úplně stačilo. Ty děti v tom stejně jen sedí a hrajou si s hračkama ve vodě nebo spolu. Ty ostatní mi připadaly moc předražený, zvlášť když to člověk kupuje dvakrát. Stejně v tom vydrží jen pár měsíců, pak začnou vylízat a chtějí se hýbat volně.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15471540&tab=0

springg -ahoj 🙂

dvojmama
11. srp 2008

Ahojky 🙂
ty sedátka se mi taky líbí, jenže jsem nevěděla jestli to není zbytečné 😕 Ale pokud to Danielka chválí, tak to asi taky zkusíme 😉 Dani: reklamace u tebe jo? 😀

Jsem utahaná, krásnou dobrou noc 🙂

halkac
autor
12. srp 2008

Ahojky, no je vidět, že jste dnešní tropický den strávili někde venku, nikdo nekecal a nekecal 😀

Já jsem dopoledne narychlo sbalila děti a jejich jídlo a vyjela si za kamarádkou, která se mnou ležela v porodnici ve Zlíně a která je taky z Valmezu a má taky dvojčátka - nádherný černooký jednovaječný kluky. A ta mě zase nabila energií; je to totiž absolutně šťastný a vyrovnaný člověk, který si snad každou minutu uvědomuje, že má nádherné zdravé děti, za které je nebývale vděčná 😉 Tak jsme probraly radosti duomaminek 🙂
Jen mě trošku zarazila - hodně se věnuje zdravé výživě, bio potravinám apod. a prý podle nejnovějších výzkumů (nějaký Fořt) by děti rozhodně neměly 6x týdně maso, vajíčko (včetně žloutku) by měly dostávat až od roku aj...Tak to musím nastudovat...

No a odpoledne jsme zkusili ponořit naše děti do bazénku pro dospěláky, který máme naisntalovaný - hrozně mě naše prťátka překvapila - byla nesmírně spokojená, vysmátá, ...Navíc po kupkání vzorně usnuly🙂 🙂 🙂
http://halastovi.rajce.idnes.cz/11--_8._mesic_2...
http://halastovi.rajce.idnes.cz/11--_8._mesic_2...

Holky, předevčírem jsme měli korigovaně půl roku, jinak je děckám 7,5 měsíce...a ještě nejdou na kolínka na všechny čtyři a ani se nesnaží plazit...nevadí??? My jedeme sice do té porady, tak tam se vše důležité dozvím, nicméně potřebuju uklidnit už teď 😉

Jo a někdo se ptal, jestli nemusíme trénovat držení hlavičky (myslím gapka)...o nemusíme, neuroložka je s vývojem spokojená, rehabilitaci ani jiné cvičení nedoporučila...jen já neuroložce příliš nevěřím - připadá mi moc free 😒 😒

No nic, jdu to zalomit...přeji dlouhou klidnou noc!!!

No

simonac
12. srp 2008

Dobré ránko holky, tak u nás se to v noci dalo - mimča spala až do půl 4, kdy pojedla a spala do 7, zato ten nejstarší pořád v noci cestuje, furt za náma chodí do ložnice a já ho neustále vodím zpět, kdy já se vyspím??? asi nikdy, až v hrobě.............

jinak všem přeju krásný den, jo a nám neteče až do 2 hodin voda, tak to bude paráda ☹

egrzuz
12. srp 2008

Ahoj holky děkuji moc všem za přáníčko k svátku. 😀

Dnešek byl zase normál v noci jsem lítala a od 6h si povídáme, tak to mi daly asi děti včera k svátku 😉 😀

Gapko ani se nic nezdálo, usnula jsem jako pařez 😀

daniellka
12. srp 2008

nazdárek babulenky!
krásný sluníčkový den přeji! 😀

ty sedátka jsou supr. vyplní to období,kdy na lehátko jsou děti velký,ale na lezení sami po vaně ještě malí. S dvojčatama bych neváhala,posadila jsemje to toho a hezky si vyhráli, nemusela jsem u nich být předkloněná a držet je,jen jsem na ně koukala. a hlavně mohli být ve vaně spolu,ne po jednom. ale jak jsem už říkala, je to na chvilku,za pár měsíců vtom už nevydrží 😉

kaci - bud v klidu,že nelezou. Má kamarádka má 9 měs. a taky nic. Hlavně nesrovnávat s ostatními dětmi. Každý je jiný a načasují si to jinak. 🙂

simonac
12. srp 2008

musím se pochllubit, my dnes máme přesně 3 měsíce - v 13,00 hod, zítra jdeme na kontrolu pak dám vědět kolik jsme přibrali 😉

gapka.h
12. srp 2008

Ahojky,
tak asi jen mi měli blbou noc,připadlo mi,že pořád kojím ,asi jsem je přechválila ☹
Simčo-pokud budeš potřebovat vodu-klidně dofrč 😝
Kaci-já tu knihu od Fořta měla půjčenou,jsou tam zajímavé věci,ale vše brát s rezervou!!!
jmenuje se MODERNÍ VÝŽIVA PRO DĚTI-Rndr.Petr Fořt,CSc.
např.ten žloutek můžou od ukonč.7.měsíce a celé vajíčko až od roku-teda myslím... 😉 a místo 2-3 týdně maso ,nahradit jednou žloutek,např.jahody by neměli do 18.měsíců a ryby do roku vůbec
Ale něco podobného je psáno na http://www.kojeni.net/příkrmy.php-posílala to myslím Zuzi nebo Markét-te´d nevím ☹
Tam se mi ti líbí popsané,je to skloubené dohromady a je tam čerpáno určitě z té knihy

jinak pěkný den-prcky vozí babička a já jedu k doktorce

simonac
12. srp 2008

gabčo - jé ty se máš, né že jdeš k doktorce, ale že prcky vozí babička, to u ns tento týden ještě asi nehrozí, dokud jsou tu na prázdninách kluci, má plné ruce práce s něma ☹ , ale večer jdu nanehty, tak se snad trochu odreaguju 😉

gapka.h
12. srp 2008

Kaci-teď jsem to našla-celé vejce-od ukonč.1.roku
-luštěniny-nejdříve od 18.měsíce
-maso- nejdříve od ukonč.9.měsíce,ale pár kostiček od ukonč.7.měsíce by jim podle mě nevadilo,já to zkusím 😉
-ryby-on je teda doporučuje až ke konci 2.roku
to jsem vybrala to podstatné.Jinak myslím,opravdu vše s rozumem 😀

dvojmama
12. srp 2008

Ahojky 🙂
U nás noc šla, ale maminka šla spinkat dlouho, takže je stejně málo vyspalá 😒

simon: všechno nej ke 3 měsícům 🙂

kacko: naši taky nelezou, narodili se dříve, takže mají čas 😉 Neboj, oni všechno doženou 😉
fotky krásný! 🙂

dvojmama
12. srp 2008

ty jo holky, ty příkrmy jsou věda, zlatý mlíko..
Já jsem se konečně odhodlala a od příštího týdne jdeme do příkrmů 😝 To bude něco teda..

simonac
12. srp 2008

ty to opravdu není nad kojení............

halkac
autor
12. srp 2008

Čauky, Gapko, moc díky za stručný výcuc! Překvapuje mne to maso - přeci jen naše Mudra doporučuje maso 6 x týdně od 6. měsíce a vidíš - Fořt až od 9. měsíce a určitě zavádět postupně...I ty luštěniny - v řadě skleniček jsou přimíchány a jsou doporučeny už od 5. měsíce 😲 No fakticky platí - co doktor, to názor. Asi si musíme vytyčit vlastní strategii.

Jinak já dnes už mám za sebou procházku s kamarádkou a kafíčko na jedné zahrádce v hospůdce, mňam. Děti byly vzorné, ony se vždycky předvádějí před cizími, ale sotva zavřeme dveře domů, začnou se vztekat - fakt je to tady nebaví, nejraději jsou venku. Prozatím mi to obtíž nečiní, ale jsem zvědavá, co tam jako budeme celé dny dělat v lednu 😀 No a ta kamarádka má roční holčičku Kleu...to je sranda, jak se už batolí na písku a tak...Moc se na to období těším, i když je mi jasné, že budu vzpomínat na nepohybliváky 😉

Na čtyři jedu zase pryč, tentokrát na prochajdu do lesa - je tam šikovná cyklostezka, na konci příjemné posezení u rybníčka s malým občerstvením.

Sylvi, držím pěsti s příkrmy...ovocné přesnídávky nám nevadí, ale u masozeleninových se navztekáme všichni tři. No fakt - není nad mléko, za deset minut mám i umyté flaštičky.-)

Holky, krásný zbytek dne, zase přichvátám večír. Pusu všem.

gapka.h
12. srp 2008

Tak jsem tu zas....
Kluci jeli ven s manželem.já mám žehlit a vůůůůůbec se mi nechce ☹
Kaci-závidím ty procházky lesem.Já už se těším,že příští týden vyrazíme také.Je tam také cyklostezka,tak kluky vyvenčíme a manža skočí kuknout na hřiby.Už se mi o nich i zdálo,že mám plný koš,ale já mám doma plný koš prádla 😀 😀

Tak ať vám prcci pěkně spí,nevím,jesti vás už zastihnu-půjdu spočnout zároveň s klukama 😉

halkac
autor
13. srp 2008

Ahojdáá a dobré ránko,
my nenásledovali vzor Zuzi a nespali celou noc ☹ Noční příspěvek u mne chybí, protože jsem se nečekaně probrala v půlnoci a nemoha zabrat, tak jsem šla odstříkat, jenže počítač v tu dobu ještě okupoval manža...a pak v půl třetí po krmení jsem si dala oraz a odsávat nešla🙂

Holky, tady je dneska škaredě☹ Včera jsem přemýšlela nad tím, jak děsně se bojím zimy - děcka totiž jsou doma nespokojené, chtějí celé dny trávit venku...No to jsem zvědavá, co jako jim v zimě vymyslím za program🙂

Za chvíli běžím plavat, David zůstává dopoledne doma, protože v půl jedenácté máme jít s dětmi na očkování ☹ A tak aspoň využiju situace a půjdu si zasportovat - teď po ránu je to nejlepší, děti pravděpodobně ještě usnou (myslím, že v tomhle pošmourném počasí si dají víc než půl hodinky) a hlavně je to s nimi po probuzení ještě k vydržení🙂

Holky, které kojily - kdy jste s kojením přestaly??? Už pomalu uvažuju, že odsvávání budu částečně redukovat - chtěla bych totiž začít mateřinu míchat s UM, aby pak neměly problém s přechodem...Co myslíte, je to potřeba nebo není?

simonac
13. srp 2008

Dobré ránko holky, dnes vyrážíme k apní doktorce na 3měsíční kontrolu, jsem zvědavá kolik jsme přibarali, a čeká n ás první očkování, měli jste po něm někdo nějakou reakci - myslím tepltoty, průjem...........

Kačko a kam chodíš plavat? Já bych se asi nepřinutila, já jsem minulé léto skoro denně jezdila na brusích 12 km a ted jsem ráda, že jsem včera jsem skoro po roce jela kousíček na kole, to bylo. pořád jen auto, auto....

tindra
13. srp 2008

Ahojky.Kači mi mícháme UM do nemléčných kaší,aby si jako zvykli,ale UM jinak nechtějí,teda Máťa, Luky samo sjede vše,včera se mi sápal na chleba se špekem,on to vážně chtěl ochutnat!Ale dokud to jde raději kojím,mě to baví(teda ne pořád),ale to jejich krásné koukání a hlazení

simonac
13. srp 2008

jo a v noci se to celkem dalo - Martínek pil jen ve 2 a Kristynka ve 4 a pak až o půll 8 oba 😉

egrzuz
13. srp 2008

Ahoj holky, včera byly děti naprosto šílený ☹ ☹ ☹ jako dlouho né. Furt se u nás brečelo a vztekalo 😢
já jsem to nějak zakřikla, když jsem je tady chválila v pondělí 😲

Byla jsem na ně ošklivá, nadávala jsme jim, to se nedalo, ach joooo 😒

A ještě dneska to počasí, to se asi doma zblázním.

Jinak my už baštíme maso, včera zrovna hovězí 🙂 a Kristýnka je vzorná, Jaroušek trochu někdy protestuje , ale za 15min jsou najedený oba 😀
Luštěniny nedávám, toho našeho Jarýna by to asi roztrhlo 🙂

Simi, tak kolik vážíte?

Kači, zvládněte očkování a užij si cvičení, jsi dobrá, já bych se tam nedonutila

issaga
13. srp 2008

Ahoj holky,
u nas se v desti dobre spi, tak mam na vas chvilku 🙂

Chtela jsem k tem sedackam do vany... my mame jednu pujcenou a jednu jsme dokoupili, ale neni nam k nicemu, vubec je nepouzivame. ☹ Holky v nich sice neprotestuji, ale mame plastovou rohovou vanu a neni rovna - ma takove hrbolkate dno - takze ty prisavky na tom dne vubec nedrzi a tim padem se to prevraci. Takze je nepouzivame, ale nastesti holky hezky sedi, tak je to pohoda... navic se nejcasteji koupou s manzou.

halkac ja jsem castecne kojila do konce sedmeho mesice, pak uz jsem mlicko nemela. Ja jsem v noci neodstrikavala, holky totiz spaly celou noc a pres den bylo na odstrikavani min a min casu, tak postupne jsem o mlicko prisla, coz me docela mrzelo. A nejen proto, ze je to zdarma narozdil od umeleho mlika 😠

...no a vic si zas nepamatuju, co jsem chtela, klasika 😀

tindra
13. srp 2008

Ahoj Iss,zrovna jsem na tebe dneska ráno myslela,že ses tu dlouho neukázala 🙂
Hplkydáváte jim masi opravdu 6x do týdne?Já si říkám,že je to moc na začátek i když jim to chutná,dneska jsem jim udělala vegetariánský den.
Ještě dotaz,když dáváte třeba broskev,nebo jabko podusíte to,nebo jim to dáváte syrové?Vím že jsme to tu už probíraly,ale listovat to celé zpět mě dnes nenechají,u nás je taky hnusně a to musí se mnou po obědě na kožní,páč mám jakousi vyrážku na puse a nesehnala jsem hlídání,ale třeba mě vezmou dřív,když tam dorazím se dvoma křklounama 😀

daniellka
13. srp 2008

tindra - já jim maso 6x týděrozhodně nedávám a hlavu si tím nelámu.. Myslím, že to není potřeba.. 😉
Když jsme začínali s příkrmy, tak jsem jim ovoce podusila,později už ne..

tak atti doktorka dobře dopadne 😉

gapka.h
13. srp 2008

Ahojky,
tak teď jsme dorazili,byli jsme s kámoškou ve městě na kafíčko a zákuseček..... 🙂
U nás noc ušla,jeden vstával v 6.30h,druhý 7.30h.Také vám holky jinak usínají a jinak se probouzí?
Simča- mi neměli žádnou reakci až po to druhém.Ale v po.jdeme na třetí,dám jim předem Panadol,minule jim to zabralo
Kaci-s tím počasím budeme také v zimě bojovat,děti mi doma nechcou být,málo toho doma i naspí,jsme pořád venku.
Tindra-já jim první jablíčko na zkoušku zkusila povařit,říkají,že je to lepší-kvůli alergii.Dále to ale dělat nebudu,navíc na to ještě máme čas,chtěla jsem to zkusit-jestli jím to půjde a šlo,dala jsem do toho trochu bílého jogurtu-neslazeného

sppring
13. srp 2008

Ahojky..

včera jsme byli na 5ti měs. poradně, tak máme: Denda 5910g, 63 cm a Samca 5260g, 58cm.

Prikrmy jeste nemusime bastit, az od 6. mes. tak jsem rada 🙂

simonac
13. srp 2008

ahojky, atk hlásíme návrat z poradny a z nožiček
Martínek váží 5.200 a Kristýnka 4.520, oba porostli o 6 cm - měříme 61 cm
na nožičkách nás mooc nepotěšili - namáme jaDýrka, musíme dojít z adva měsíce znova, ale jinak jsme šikovní ne?

simonac
13. srp 2008

holky, kde jste dnes celý den ☹

daniellka
13. srp 2008

čauec,já jsem tu!! až teď teda 😀

celej den fofry, dopo řvouni řvali, odpo jsem je byla utahat na hřišti. no,ale spíš jsem utahala sama sebe 😀

simonac
13. srp 2008

mimča spinkají, dnes jsme byli na 1. očkování, tak jdu radši taky ☹