Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daniellka
15. zář 2008

dai- já jsem si je položila na kojící polštář (nebo na normální) a krmila jsem je zaráz. Napřed jsem jim ty flašky držela,když byli malincí,jak byli větší, podložila jsem jim to plinečkou aborci to vysosali dřív než řekneš švec.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Je dobře si je naučit,aby jedli zaráz,ušetříš tím čas na spánek.

děvčátka - já se loučím,mějte se tu krásně,pusu mimískům.pa pa!!! ozvu se jak dojedem.snad budu mít hned noutas,dávám si ho do opravy.

papáááá 😀

gapka.h
15. zář 2008

Tak holky,procházku jsem zvládla-ale to mokro a kosa!!! ☹ ☹
Teď mi spí doma,ale to mě čeká ještě odpolední procházka ☹ Hnusně se ochladilo 😝
No,musím se na to psychic. připravit-ale ovíkendu má prý přijít babí léto-tak jsem zvědavá 😀
Dai-nafoť mimča-ať můžu na prcky kuknout 😉

gapka.h
15. zář 2008

Danielka-fotečky super-to už není ani pravda,že? 😀 😀 hoši s flaškama-vypadají skvěle 😉

daiquiri
15. zář 2008

Teda Daniellka to je vychytaný 😀 Musím to taky zkusit, ušetří to spoustu času 🙂

Gapka, fotky máme tady:

http://cermacci.rajce.idnes.cz/Barca_a_Pavlik_-...
http://cermacci.rajce.idnes.cz/Barca_a_Pavlik_-...

gapka.h
15. zář 2008

Dai-to jsou bobečci-to už není ani pravda,že jme měli taky takové.Musím doplnit album apak můžeš kuknout na nás 😉 My měli váhy:Kuba-2030g,Ondra 2000g-oba 43cm,v 34.týdnu

simonac
15. zář 2008

gabčo.......ty nemáš co dělat že vysedáváš u počítače? tak hodné děti bych chtěla taky mít 🙂
už se těším na večerní masáž, snad si ji v klidu užijeme,že?? 🙂

issaga
15. zář 2008

ahoj holky,
hlasim se po narocnem vikendu 🙂

ale prozili jsme ho pekne, nejdriv jsme byli na jihu moravy navstivit rodinu a kamarady, taky jsme si tam daly rande s tindrou (a bylo to moc prijemne 🙂 ) a v nedeli jsme byli na velehrade, udelali vylet s holkama poprve v krosnickach a pak i v croozeru a krome toho, ze byla poradna zima, tak to nemelo chybu 🙂

tindro ja jsem musela trikrat reklamovat odsavacku (medela mini electric) a pri te treti reklamaci mi i volali a rikali mi ze je urcena pouze k prilezitostnemu odsavani - s mym odsavanim jsem ji proste odrovnala... ale bohuzel kdyz jsem ji kupovala, tak tam meli napsano, ze je i pro pouziti v nemocnicich (=naprosta blbost)... no ale pak jsme se teda dohodli, ze jsem jim ji vratila a doplatila si za poradnou medela swing - s tou jsem byla moc spokojena
jinak pri te poruse motorek bzucel stejne, ale nemel takovy tah, porusilo se vakuum nebo co (pokazde stejna vada)

jirule my mame obyc postylky za 1200 a matrace mame kokosovo-pohankove... asi za 690 Kc a jsme s nima spokojeni, akorat nevim, jestli je lepsi ta strana kokosova nebo pohankova 😀 spime na kokosove

daiquiri ja krmim z lahvicky naraz tak, ze je mam v lehatkach a sedim na zemi mezi nimi... tak krmim asi od dvou mesicu nez jsem na tento "system" prisla - az do dnes ... predtim jsem je mivala ruzne oprene o kojici polstar a tak (koukam, ze tak to delala daniellka), ale to se mi porad holky bortily

simonac
15. zář 2008

issa..tak to jsi se mohla stavit i u nás, bydlíme 6km od velehradu a určitě jste jeli přes Staré město, že??

daiquiri
15. zář 2008

Gapka: koukám, že si taky rodila brzo? Proč? Jestli se teda smím zeptat? Ale váhy jste měli pěkný, my měli velký rozdíly. Barča 1490g a Pavlík 2730g. Určitě dolpň, těším se 🙂

Issaga: na to jsem taky myslela, ale zatím máme lehátko jen jedno. Já to hned zkusila na tom kojícím polštáři, ale nedařilo se nám. Pak jsem to do nich cpala zvlášť skoro studený. Tak asi příště.
Ale teda moc si mě nepotěšila! Taky jsem si teď objednala Medelu Mini Elektric Plus, tak snad nebudu mít stejný problém 😢

gapka.h
15. zář 2008

issa-také jses mohla zastavit i u nás 🙂 Spláchla bys dvoje dvojčata jednou ranou 😉 Příště dej vědět!!
Dai-mně začala nad ránem odtěkat plodová voda,ale já tomu pořád nevěřila.Ani spalená jsem nebyla.Jeli jsme do nemocnice až vpoledne-jak se manžel vrátil ze služebky.A tam si mě nechali.Pořád nic,odtěkala mi přes 24h-a jim to vůbec nevadilo-chtěli,abych šla spontánně,ale na poslední chvíli císař-také to do teď nechápu ☹ ☹ Ještě,že je to za mnou 😉

issaga
15. zář 2008

simco jojo, pres starak jsme jeli, ale nejak jsem nezaznamena, ze jsi z hradiste - tak priste 😉

dai ja jsem mela tu prvni jen mini-electric bez plusu - tak snad ta pluska bude lepsi

gapko hihi no jo, tak se jednema dalsima dvojcatama uz jsme parkrat sraz meli, ale troje dvojcata, to by byl pekny rozruch 😉 - tak priste, my na velehrad jezdime docela pravidelne 🙂

simonac
15. zář 2008

není jak Gabči, ted u nás leží na masáži a já hraju v pokojíku s nejstarším fotbal 😉

simonac
15. zář 2008

issa..my máme na Velehradě i barák a každé léto jsme tam na slavnosti v tom červenci 😉

marrha
15. zář 2008

Ahoj holky..

te´d jsem vás dočetla...

bohužel nemoc zkolila i mě...včera 39 horečky..nemohla jsem dýchat....já teploty nemívám..takže jsem byla na umření...manžel si musel vzít volno...nepostarala bych se o děti.
David už je dobrý..ale začíná mát rýmu.ono se není co dovot v takovém počasí...
tady je šílená zima..dneska už začali topit 😕

na NIky taky něco leze...to měla mít tenhle týden první plavání a tak se těšila...no jo co se dá dělat..půjde příště..

Zuzi co u vás...četla jsem, že máte telplotky??

Simon...já židličky zatím použila na dovolené a jsme spokojená...ale lépe se jim sedí v těch velkých...tyhle vytáhnu až budou sedět s náma v kuchyni a na velkou židi to ještě nebude...(jídelní židličky tu prostě nenarvu)..

halkac
autor
15. zář 2008

Čauky, my tu dnes máme klid už od půl osmé, posunula jsem dobu usínání, hurááá. Aspoň k něčemu podzim je; brzy se stmívá a děti si dřív myslí, že je noc.

Holky, dnes je úplněk. Držte mi palce, ať Jonda nevlkodláčkuje!

Dai, já taky krmím současně - nejprve ohřeju mlíčko a pak dětičky vypodložím´ polštářky, sednu si naproti nim do tureckého sedu a jedeme - http://halastovi.rajce.idnes.cz/06--3.mesic_24....

A jinak Dai - nádherné fotečky!!! Já tu normálně fňukala, dokonce jsem povolala manžela, aby mi dosvědčil, že jsme měli taky takové prťátka!!! My se narodili taky 33+1, obě děti měli pod dvě kilča a hle! V osmi měsících mají 8 kg, nedonošeňátka naše🙂🙂🙂

O odsávačce mi ani nemluvte - taky mám Medelu a musela jsem ji dvakrát reklamovat. Na druhou stranu je musím pochválit, bez prodlení vymění motorek a je to...Proto jsem si ale koupila i ruční odsávajdu, a když byla Medela na tři dny pryč, musela jsem dřít a dřít a dřít s mechanickou...No ale na stránkách Medely se píše, že ta Mini elektrik je na každodenní odsávání, tak ať si dávají pozor, co kde říkají 😒 Jinak jsem s ní ale naprosto spokojená, spolupracujeme bez větších problémů ýž skoro devět měsíců 😀

Zuzi, co kristýnka????

Markét, chjóóóó. Se taky děsím, až jednou padnu.

simonac
16. zář 2008

Dobré ráko holky, dnes jsem tady zase první 😉
musím zavést nejstarší ditk do skolky, venku je 6 stupnu tak uz i zimní bundu oblečeme 😉

hal...na čem t máte ty fotky - myslím ro rajce.idnes..jak je možné se tam zaregistrovat?

mar..tak jsem nepochopila jestli když si pořídím jen tyto židličky tak budeme spokojení? bude to stačit? nebo jsou fakt jen vyloženě cestovní?

valím, nachacystat snídani, zavést prcka......

jo a už máme fotky dětí v košíku a tak, tak jak bude chvilka vložím

marrha
16. zář 2008

Ahojky..

Simi..já mám Niky doma...kucká jak blázen....takže radši at je doma....ve školce mají taky celkem kosu....učitelky se navlečou, a na děti nekoukají co mají na sobě...

no s těma židličkama nevím...třeba ta velká se dá polohovat...tady v těch musí sedět pořád na rovno...a záleží jak jsou dítka živé....kamarádka má jen tady tu židličku a je spokojená....
fakt nevím..nechci Ti špatně poradit....dětem se v nich líbí, ale nemají tam ten komfort, jak v těch velkých 🙂

škoda, že nebydlíš blíž...půjčila bych ti je na zkoušku at zbytečně neutrácíš peníze...kdyby vám neseděly...

marrha
16. zář 2008

kačko krásné fotečky....koukala jsem na všechny snad to neva...., ale dostala mě teda ta v tom bazénu 😀 😀 😀 😀 ta je fakt supr 😉 😀

egrzuz
16. zář 2008

Ahoj holky, Kristýnka už neměla večer teplotu, tak snad to bude dobré 🙂

Včera jsme s dětma byla celý den doma, to je šílený, na zbláznění 😒

Jinak oběd byl super, děti byly zlatíčka hodný a dobře jsme se najedli mňam 😀

Markét, to je hrůza viď, tak hodně sil a ať jste brzo fit 🙂

Dai, já jsem taky krmila současně, buď oběma rukama nebo jsem jim vypodložila lahvičky

Kači, to už ani není pravda, jak byly malinký viď? 😀 😀 😀

gapka.h
16. zář 2008

Dobré ránko holky,
tak mi dnes všichni spali do 7.15h-u nás to nebývá zvykem 😉
kaci-pěkné fotečky-to byli prcci,že?? 😉
marki-brzké uzdravení,my už i topíme,je tu kosa 😉
Holky-už kupujete dárečky-jen na to pomyslím-tak děs-těch lidí-to bude.... 😝
Tak vyrazíme ven i v tom nečase ☹

tindra
16. zář 2008

Jé,Dai,já chci taky ještě miminka,ale tentokrát dvě zdravé holčičky 🙂 😉 To by byl nářez dvoje dvojčata,ale myslím,že na www.dvojčata taková mamka je 😀
Co budem dělat s tou zimou?Už jste vytáhly fusaky?Já je asi dneska už dám,aspoň je nebudu muset tak balit,pěkně se tam zakutají a bude to, teda aspoň doufám,že nebudou protestovat
jo a Medela byla dobrá,mám ji už z druhé ruky(po dvojčátkách)a zlobí až teď
tak se marůdci rychle uzdravte!!!!!!!

marrha
16. zář 2008

Ahoj...

Gapko...jestli myslíš dárečky na vánoce..tak zrovna včera mi přišlo odrážedlo pro Kristu....ale musela jsem ho odnést do sklepa jinak bych to nevydržela 😀 😀 😀 a dala bych jí ho...

Kosa je tu šílená....už druhý d v kuse leje....a tím,ž e jsme nemocní...tak zatím nemusím řešit co dávat na ven....no, ale mrkla jsem do skříně..a máme všechno malé....,takže jsem vlítla na MMB a udělala průvan na kontě 😀 a ještě musím do tesca na bodýčka.., ale to až mi bude lépe...nerada bych tam vyplivla plíce...

gapka.h
16. zář 2008

Tindra-já ještě fusaky nevytáhla,jsou zachmlaní v dece a mají kryty.Ikdyž to dnes na fusak i vypadá-aspoň je nemusíš bundat 😉 Nebo oblékání žádné dítko nesnáší 😉
Marki-tak už máš aspoň něco-já zatím nic-pořád času-pak nebudu vědět z které do které 😠

tindra
16. zář 2008

Marky,jak nakoupíš v Tecsu,tak prosím písni,já když tam byla,měli ještě letní doprodej a body s dlouhým jen drahý.Teda jestli ale kupuješ ta,tak tam prosím jen koukni,jestli už mají takové ty sady,několik v balení,vyjdou celkem levně a zdají se být fajn.My to máme totiž do nejbližšího celkem z ruky,ale na nákup se tam chystám 😉 díky

simonac
16. zář 2008

ahojky holky, tak jsme podruhé očkovaní, nevím co to má doktorka za váhu, ale dnes nás vážila a navážila - Martínek 5.750 a Kristýnka 5.200 minulý týden měl marta 5.800 a kristýnka 4.900, no snad už ji to dnes vážilo dobře, minule říkala, že jí to nějaké dítko rozkoplo a pokazilo, tak uvidíme za měsíc, ale myslím, že na to, že jen kojíme jsme šikovní,nee,?

daiquiri
16. zář 2008

Marrha: teda já vás lituju! Pro tebe to musí být taky hrozný takhle odpadnout co? Vím jaký to je když se nemůžeš postarat o děti. Já to takhle měla když jsem měla ty berle. Držím palce, ať se brzo uzdravíte!
Taky tu máme zimu, mám prcky pod dekou a ještě pod peřinkou, ale ručičky mají stejně studený.

Halkac: Krásný fotky! To focení je asi tvůj nebo taťky koníček ne? Jsou moc povedený! To Vogue jako opravdu?? Gratuluju! Jste docela teda cestovatelé, asi taky budu muset manžela vytáhnout. Pořád se bojím, aby se prckové někde nenastydli a něco nechytli, ale asi je to blbost.
Jinak to krmení paráda, máte spoustu vychytávek, třeba i to nošení, ta klokanka by se nám taky hodila.
Mně to krmení zatím takhle nejde, dělali jste to tak i když byli starý jak naši?
Koukám, že jsme rodily skoro stejně, já 33+2 🙂
Hm, tak jsem na tu Medelu zvědavá, snad se nám ty poruchy vyhnou. Ruční mám, tak kdyžtak se zase vrátím k ní.

Tindra: dvoje dvojčata??? Když jsem byla těhu, tak jsem se kasala, že třeba pořídím i třetí mimčo, teď nějak ztrácím odvahu. Včera Pavlík brečel od půl druhý až asi do desíti do večera 😖

daiquiri
16. zář 2008

Jo a Simonac, my máme taky fotky na Rajce.Idnes, jen se tam zaregistruješ a pak si tam můžeš vytvářet alba.

simonac
16. zář 2008

dai..a jak se tam zareg. co mám napsat-vyhledat, díky 😉

marrha
16. zář 2008

Tindro...no tak u nás je to taky tak..v Tescu ani jedno bodýčko s dlouhým rukávem 😠 😠
hlavně, že v kauflandu už prodávají Mikulášské figurky a kolekce... 😒

Daiq...no je to fakt na pytel..už je líp..manža jde už zítra do práce...tak už musím sama....teda dlouho mě tak nic neporazilo..i po porodu jsme byla dříve na nohách 😀 a to jako fakt...
a neboj..za pár měsíců Ti bude smutno po malých miminkách a začneš uvažovat, kdy už by jsi mohla jít do druhého(v Tvém případě do třetího 😀 )....i mě dokonce berou takové úvahy.., ale já jsme si to zakázala 😀 😀 myslím, že tři na dnešní dobu jsou až moc.........(myslím, aby jsem jim mohli dopřát vše a nemuseli být chuzeni jen kvůli tomu, že maminka nemohla ukojit touhu po miminku) 😀

egrzuz
16. zář 2008

Ahoj holky, vyslala jsem tchýni do tesca pro bodýčka s dlouhým a v Liberci také zatím nic, nevímkdy je budou mít, jestli až doprodaj ty letní, tak se nedočkáme. Už je taky nutně potřebuju ☹ 😀

No ale máme alespoň spací pytle, krásný 😀 😀 😀 Spíme v nich poprvé, tak držte palec.

Dai, to vychytáš neboj, já jim lahvičky podkládala asi kolem toho měsíce, možná dýl. Chtěla jsem taky hodit fotku do placu, ale hledám a hledám
😲 😀
Kačenka to je poctivý fotograf 😀 😀 😀 , kam se na ní hrabu 😉 vi´d Kači? 😀

jééé dárky, dneska mi přišly hopsací koníci pro dětičky, tak je mám ve skříni 😀