Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
16. zář 2008

Simonac: zadej http://www.rajce.idnes.cz/ a tak pak máš napravo vytvořit účet + je tam i návod.

Marrha: snad tě nebudou zlobit, budu držet palce. A nikdo jiný ti pomoct nemůže?
Já mám tady teď mamku, manžel jezdí školit a je teď čtyři dny pryč, tak jsem vděčná, že mi pomáhá.

No já nevím, po těch zkušenostech z porodnice......Hlavně teda ty dvě dětičky mě zaměstnávají až až...
Však to znáte jak jstě někdy unavený 🙂

No jo, ty už máš splněno 😀 Právě toho se bojím, abysme jim mohli dát všechno, třeba i vzdělání a tak....
A taky už nejsem nejmladší 🙂

egrzuz
16. zář 2008

Tak jsme našla fotečku, je to březnová, potom jsem až podkládala.
http://rodina.czechglass.biz/modules.php?name=c...

marrha
16. zář 2008

Daiq...no splněno mám 😀 😀

ale tak to vůbec nemělo být 😀 ..mělo být první...pak druhé..a pak možná nějaký mazánek 😀 😀 no, ale osud to chtěl evidentně jinak 😀

a nejmladší už taky nejsem... 😀

a popravdě mám jen mamku..se kterou nemám moc ideální vztah....takže na návštěvu přijde..ale to je tak vše...zítra přijde, ale její návštěva spočíví v tom, že s vezme kristu na ruce (ta je totiž nějak nosící a učena na to nebyla) a tím to hasne.., ale já mám doma ted i Niky, protože je nemocná a ještě Davídka..spíš pak tady řeším spory..protože Niky si vyžaduje babičku, aby si s ná hrála..což při dvojčatech prostě už nejde, tak jak když byla sama..takže asi tak..tohle není pro mě pomoc...ven jí je dát nemůžu, když jsou nemocní...navíc by jí vkočáře řvali...tak by hned určitě brala směr domů...

já jsem krmila děti vlehačách a nemůžu si to vynachválit...z polštářů mi pořád nějak sklouzávali a nebylo to ono...a v lehačkách jim dávám mlíko večer do dneška 😀 ...oni si to mlíko prostě sami nechytí 😝 😝

kuzelka
16. zář 2008

Hezký večer,
tak jsem se tu nějak nedostala 😠
já krmím taky obě děti naráz, ale rovnou v postýlkách 😉 ráno i večer. My jsme byli dneska celý den doma 😒 v tom počasí se vůbec nedá chodit ven a taky to stálo za to ☹ řvali jsme, řvali jsme a řvali jsme 😠
Taky sháním po teskách bodýčka s dlouhým rukávem a zjistila jsem že nemáme žádné oblečky na zimu!
No nic jdu asi na kutě.

tindra
16. zář 2008

Holky,v tom tescu na nás moc nemyslí,že jo.Určo to budou mít až na jaře......
My dnes byli venku v zimní budničce,,svetříky,punčošky,tepláky,zimní fusky,španělská deka a nánožník a Martínka jsem musela rozepínat,byl strašně vřelý a poplakával a pak spali jak miminka-aspoň něco má ta zima do sebe,líp se jim hajá 😉

halkac
autor
17. zář 2008

Čauky holky, snad touto dobou všechny hluboce spíte 😉

Simi - přesně tak. Zaregistruješ se na rajče - www.rajce.net (resp. založíš si účet) a pak se jednoduše řídíš návodem - funguje to tak, že si v PC vytvoříš složku a do ní dáš připravené fotky, které budeš chtít pověsit na internet. No a pak si vytvoříš album na rajčeti a ono se tě to zeptá, odkud má fotky načítat - tak mu "ukážeš" cestu a je to.

A díky za pochvalu foteček🙂 Jo jo, jsme vášniví fotografové. Hlavně to dělám ale proto, že dětem na rajčeti vedu jakýsi deníček a nemusím si nic pamatovat 😀 Kdy se poprvé obrátili, kdy jsme kde byli apod.

Dai, my krmili takhle na polštářech od začátku🙂 Ale pozor, určitě je důležité, jaké je dítě...jestli sebou u jídla šije a mele, pak to takhle jednoduše asi nepůjde - ale v lehátkách by to neměl být problém, tam nemají kam sklouznout.

halkac
autor
17. zář 2008

Dai: cestovatelé jsme; když jsme uvažovali o miminečku, říkali jsme si, že nás rodičovství nezastaví v našem "dovádění"...a i když nám osud přichystal překvápko a nadělil nám dvě miminečka, není důvod se vzdávat akčnosti 😀 No a abych byla stopro upřímná - já bych se s nimi doma zbláznila. Nejhodnější jsou na návštěve, v hospodě, na výletě 😉

Jo a Vogue je ftípek ftípkovatý🙂 Existují stránky, kde jsou předlohy (např. tahle s Vogue) a ty si na tu titulní stránku nakopíruješ svoji fotku🙂 Zkusím pohledat odkaz, kdyby ses nudila🙂

simonac
17. zář 2008

dobré ránko holky to jse tu zase první?
to se ještě všude spí?
já jdu dát kafíčko a pak s prckama vyrážím ven, zatím papa 😉

daiquiri
17. zář 2008

ergzuz: a kolik jim bylo na té fotce? Mně se zdá, že pro ty moje je to brzo.
Spíš počkám až mi kamarádka přiveze to druhé lehátko a zkusím to s ním.

marrha: to je škoda, pro mě je mamka k nezaplacení! Fakt si nemůžu přát lepší pomocnici, ona by se obětovala, je fakt zlatá. Dneska odpoledne mi má přijít kamarádka, tak mě posílá s ní na kafe, ať se prý odreaguju, že se o děti postará. Jako, že si nechytí ty lahvičky? Barča s Pavlíkem je taky zatím nedrží, ale když jim dávám lahvičku k puse, tak si je tam rukou sami přitlačí 🙂

tindra: to my doma pořád řešíme jak je oblíknout, aby jim nebyla zima nebo vedro. Když jsme šli na první procházku, tak bylo teplo. Všechny maminky měly děti jen v bodýčkách a nepřikrytý a my s manželem vyrazili - děti v zimních fusacích a nabalený. Doktor nám řekl, že mají problém s termoregulací, tak jsme se báli, aby jim nebyla zima. No chudáci, muselo jim být pěkný vedro 🙂

halkac: na fotkách je to vidět. Ty naše jsou prostě hodně amatérský 🙂 Právě, že z toho polštáře mi klouzaly.
Vždyť já už tady taky hniju, bohužel bydlíme v paneláku, kočár je složený v předsíni a do výtahu se rozložený nevejde. Takže jsem odkázaná na víkendy, kdy je tu manžel. Snad nám brzo uvolní kočárkárnu a budu ho moct dát tam. Já právě taky byla vždycky akční a teď s nima nemůžu ani na procházku 😖
Vypadá to reálně 🙂 😀

Ahoj Simonac: jsem tu na chvilku, děti spinkaj a já čekám na kamarádku s prckem, to zas bude bugr. Musím odstranit všechny předměty z dosahu 🙂

egrzuz
17. zář 2008

Dai, jsou jim tam 2měsíce. Lehátko se nám moc neosvědčilo, dost se mrskají 😀 😀 😀

Docela to bydlení v paneláku nezávidím. Vozíme spolu s kámoškou z porodnioce, která má taky dvojky a když nikdo není doma, tak se ven nedostane. ☹

Holky dneska se jdu podívat po nějakých podzimních čepkách, tak snad něco seženeme 😉 🙂

Všem krásný den

simonac
17. zář 2008

tak holky, dnes jsem porvé zkusial dát na oběd rýžovou kaši - Kristýnce docela jela, zato Martas ani tuk ☹

gapka.h
17. zář 2008

Dobré odpoledne,
tak dnes ráno nám nešla nečekaně eletrika-to bylo! ☹ Co s dětma-ani k počítači,ani rádio...Tak jsem musela zpívat a pořád vykládat-pak vyrazili ven.Také jsme měli už bundičky-vůbec se jim nelíbí oblékání ☹
Také musíme dokoupit bodýčka a čepičky-je to nečekaný zlom ☹
Zuzi-my máme spací pytle od4,5.měsíce-jsme max.spokojeni,hoši v tom kopkají a přitom se neodkryjí 🙂
Simi-to jste šikulky,Marťa se to naučí-bylo oprskané všechno nebo ne? 😀
tak je jdu zkusit uspat,zatím pa
Jo holky,včera jsem sehnala na mimibazaru bavlněné dětské punčochy jen za 89Kč a je to 100%bavlna,žádná příměs uměliny!

simonac
17. zář 2008

holky, kde jste všechny????

egrzuz
17. zář 2008

Spací pytle fakt supr 😀 😀 😀

Simi, začínáte nějak brzo s kaší?? 😲 🙂 Naše Kristýnka je taky lepší jedlík, je to šikulka.

U nás už se spí, moc se nespalo během dne, tak teď snad bude klid

gapka.h
17. zář 2008

Zuzi-kdyžtak brzo usnou,jak dlouho vydrží do rána??To my by jsme měli budíček před šestou ☹
tak jdu koupat a pak na kutě s dětma.... 😉
hezký večer

marrha
17. zář 2008

Ahojky..

u nás je to pořád ajk u marodů...ven s enedá jít...tak tu na sebe pořád prskáme bacily 😝

chtělo by to nějaké babí léto...

Gapko a nové?? a prodávají víc kusů nebo to byl nějaký náhodný kup??já jen, kdyby to někdo prodával ve velkém..mohla by si nám hodit odkaz 😀 nám by se taky hodily... 🙂

U nás je taky krista větší jedlík...a jde to znát....mají mezi sebou čím dál větší váhový rozdíl 😀 😀

tatínek dokrmil..jdu odsát nosy a jdu je uložit..zatím pa pa

egrzuz
17. zář 2008

Markét, držte se , je to šílený, když nemůžete ven, já bych se ais zbláznila 😒 . Myslíme na vás, snad budete brzo fit 😀

Punčošky by se nám taky hodily 😉 😀

Gapko, dneska je to vyjímka, že spí tak brzo, jinak chodí nejdříve od 19h. Do 19,30 většinou spí oba. Ráno se budí kolem 7h. Očekávám probuzení kolem 6h zítra ☹ 😀

simonac
17. zář 2008

zuzu..dali jsme kaši rýžovou od ukončeného 4. měsíce, docel ami přes den plačou, a jiné mléko než moje nechcou tak zkoušíme nemléčné kaše - jen s koj. vodou

egrzuz
18. zář 2008

Simi, nemléčné kaše se dělají do mléka. Já je taky dávám. Jakou dáváš? Dej je raději do tvého MM, je to tam myslím i napsané. Mléčné se dávají jen do vody.

Já dávám kaše večer, myslela jsm esi, že po nich budou spát celou noc a nespí 😒

Gapko, tak děti se probudily v 6,30, tak to ještě jde 😀 😀 😀

Holčiny, jdu omrknou nějaké bodýčka s dlouhým rukávem, je jich stále málo 😉

Markét, doufám, že je lépe a vše se blíží k uzdravení 😀

daiquiri
18. zář 2008

ergzuz: My se do paneláku přestěhovali zpátky z kamenného činžáku, ale jsme rádi. Tam jsme bydleli v 1+1 a tam by se kočár nedal dát vůbec nikam. Tak jsme se jenom vyměnili s mojí mamkou 🙂
A to už prckové vydrží spát celou noc?
Přiznám se, že vůbec netuším jaký mají děti postupně spánkový režim.
A kdy jste přešly na delší denní intervaly? My teď budíme prcky po třech hodinách ve dne a v noci po čtyřech.

A malý máme pod peřinkou, zatím se neodkopávají, tak uvidíme.

marrha: prý má ještě babí léto přijít, tak se do té doby snad dáte dohromady!

gapka.h
18. zář 2008

dobré ráno holky,
tak včera usnuli v 20.30h,ale budíček v6.15h 😒 Já,že vydrží aspoň do 7h 😉
Marki,Zuzi-punčochy,jsou ty klasické i se šrákama-co jsme měli ještě my-já je dlouho sháněla-v obchodech mi tvrdili,že už se to nedělá-kecají!! ID 8836-mimibazar
Zuzi-to ti spí pěkně,to by mi stačilo.Já s tím kojením-budí se mi co 2,5-3,5h-jak kdy,dostávají na noc kaši a stejně je to stejné-no musím vydržet ☹ ☹
tak je jdu obléct a tradá na procházku...
Marki-nemáš odkaz na ten bazének s balónky,co dostaly děti??díky

tindra
18. zář 2008

My taky dáváme na noc kaši,ale vydrží max.do 1,pak už mě zase chcou sát,upírci malí 🙂 Dneska nám odjel táta na ryby na týden,naši na dovolené,takže min.na týden jakákoli pomoc v nedohlednu,snad budou andílci.Zatím to tak ale nevypadá 😀
Marky,snad to u vás brzo skončí.
Až najdete nějaké ty dobré a levné body na netu tak dejte odkaz.U nás mají u ťamanů(teda je to obchod,ale beztak z kontejnerů)body značky Frog,celkem teplá a i po vyprání zůstali stejná(jedny jsme dostali)tak je asi půjdu koupit.49,-je dobrá cena za jedno?

marrha
18. zář 2008

Ahojky...

Gapko díky moc...ale ted jsem se musela fakt zasmát 😀 😀 nevím jestli telepatie nebo co, ale včera jsme se v domácí diskuzi s holkama bavily právě o těhle punčocháčách 😀 😀 mám jich pár, ale bez šráků ještě po NIky a před ní to měli sestřiny děti a před něma taky někdo..a punčocháčky jsou pořád jak nové nikd eprošoupané nikde dírečky..a to s eperou pořád...to byla kvalita za pár kaček....
Bazének jsme koupila na MMb...pokud by jsi měl azájem budu ho dávat pryč,..koupila jsme jim jiný...a kuličky dostali od moji ségry...kupovala je myslím v Globusu, ale cenu fakt netuším...nechtěla kupovat na netu, že prý někdo prodává i takové moc měkké...

Simi nesletla ses s tou kaší??? Zuzi má pravdu...mléčné jsou do vody a nemléčné do mlíčka 😕 🙂

u nás s ekaše na noc nechytly....bolelo je po nich břicho....takže si to dělám po svém...udělám UM a do toho přiliju tak 60ml hotové kaše a smíchám...mám dudlíky s větší dírkou at to vypijou a spí celou noc...funguje to u nás snad od 5 měsíce..a zatím to neměním...

Daiq...spánkový režim snad ani neexistuje....asi Tě zklamu, ale u nás v diskuzi jsou holky , které i ted co dítka mají rok krmí několikrát za noc.... 😔
u nás spí celou noc david..a krista více řádí..., ale není tajemstvím , že je máme na noc rozhozené..prostě s enavzájem budili a nevyspali jsme se nikdo, někdo to komentuje blbýma řečma, ale mě je to srdečně jedno...hlavně, že se všichni vyspíme....oni dvojky doma nemají...tak neví co to obnáší... 🙂

simonac
18. zář 2008

Dobré ránko holky, byla jsem tu o půl osmé a tady zase nikdo, no vidím, že už jste se konečně probudili 😉

tu kaši dávám naschvál s voudou , mlíčko mají ode mne, říkala to i paní doktorka

dai..tak ti se nám nestalo, abych m usela prcky budit, takže tady neporadím, oni nám nikdy ta moc nespali ☹

ted vyrazili s tchýní na prochajdu, já se jdu hodit trochu do gala , přijede mi sem nějaká paní z MK mrnout na nějaké věcii po mimčách,taky čeká dvojky, tak snad něco nakoupí, at se toho pomalu zbavím 😉

tindra
18. zář 2008

holky dali nám termín operace na příští čt,tak tu zase sedím a brečím.

simonac
18. zář 2008

tindra...vím, že je to hrozné, ale moc a moc držíme pěstička, uvidíš,že to dobře dopadne 😉

gapka.h
18. zář 2008

Marki-já bych ten bazének odkoupila-vyfot mi ho prosím 🙂
-balónky bych si dokoupila.Proč jsi koupila jiný-tento jim nevyhovoval?
Tindra-móooc držím palečky,ale hlavně pevné nervy 😉
My dnes měli-brambor,mrkev,cuket a kousek kuřecího-a jak jim to jelo 😉

simonac
18. zář 2008

gabčo...tak to budou za chvilku fakt velicí chlapáci, my dnes zase dali kaši, a dnes nejela ani kristýnce
☹ , tak pili jen moje mlíčko a každý opět jen 2,5 minutky, tak nevím asi mám místo mléka smetanu 😉

daiquiri
18. zář 2008

Ptala jsem tak ze zvědavosti a hlavně tak sonduju, kdy tak přibližně se budu moct vyspat. Asi za hodně dlouho 😀
U nás je to jak kdy. Někdy se budí přesně po třech hodinách, někdy i dřív, teď zrovna máme krmit ve čtyři a ještě spinkaj, ale už na ně půjdu 🙂 V noci vydrží naštěstí ty čtyři hodiny 🙂
Někde jsem četla, že MM děti vytráví rychleji než UM, takže jim přes den dávám moje a na noc UM.

Tindra: to je mi líto. Zbláznila bych se strachy i kdybych věděla, že se nemůže nic stát. Budeme držet palce! Hlavně ať už to máte za sebou.

My byli dneska na nedonošeňátkách na kontrole, brali jim krev, tak jsem zvědavá na výsledky. A potvrdili mi mojí domněnku, že jsou dětičky pobledlý, tak prý asi železo jim chybí. A na blinkání prý máme zkusit Nutriton. Nemáte s ním nějaké zkušenosti?

daiquiri
18. zář 2008

Jo a mám prosbu. Nemáte některá doma ohrádku, kterou byste případně tak za 2-3 měsíce chtěly prodat?