Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
23. zář 2008

ahojky holky,

mae.. a co ses tam dočetal

marrha
23. zář 2008

Simi...nenašla jsme to celé..jen vím, že tam psala nějaká ženská pod několika nicky smyšlené příběhy..hodně se tot am probíralo, ale já tam zabrousím jen občas...

ale včera jsme narazila tady an tohle

http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=3&i...

egrzuz
23. zář 2008

Ahoj holčiny 😀
Gapko, ty prášky na zuby jsou : Natrium fluoratum, dají se koupit i volně. Stojí pár korun ani se myslím nevypltí recept. Je tam 250ks tabletek a vydrží to na dlouho

Market a Kači, fakt je pravda, že když už nemůžu a děti zlobí, tak si taky říkám, hlavně , že jsou zdravé 🙂

Markét myslíš Johanku a spol viď? 😉 Ja a jak jsi psala, že jsi musela upravit alba, protože tam chodí nezvaný návštěvníci, kdo tam byl? 😲 Jsem zvědavec 😉 😀

Krásný den všem 😀

daiquiri
23. zář 2008

Marrha: závidím zahrádku, co bych za to dala. Máme ještě dva pejsky, tak by to byla pohoda.
Mně ten odkaz nefunguje ☹ A o co šlo?

Koukám, že ty kýla je dost častá věc, taky doufám, že se to vstřebá. Doktorka říkala, že se na to názory různí, že někdo by řezal hned, někdo raději počká.

kuzelka
23. zář 2008

Ahojky
my taky nebereme prášky na zuby.

Já ted sháním na netu nějakou tu "větší" ohrádku a teda ty ceny mě asi porazí 🙄

marrha
23. zář 2008

Zuzi...

manželka od jednoho kolegy zpráce od manži.....prostě mně tu pravidelně sleduje..(nevím jestli čte), ale rozebírají fotky atd...a nechci, aby se u manži v práci rozebíraly naše děti..(pak jsou všichni moc chytří 😀 )

internet je veřejná věc..musím s tím počítat, ale zatím mně tu nikdo nevyšmíroval až teď....takže jsme to jen zredukovala 😉 , ale psaní s enevzdám 😀 😀 😀 😀

Daiq je to fakt malinká zahrádka 200m2..se zahradní chatkou(,ale musí s eopravit), kupovali jsme ji loni těsně před porodem...letos jsme tam moc nejezdili..zahrada nebyla upraven tak, abych tam děti vypustila jen tak na trávu a v ohrádce nebo kočárku vydržely jen chviličku..takže jí užijem příští rok 😉 , ale to se neztratí, že jo 😀

a stím řezáním máš pravdu...s mojí mudr. jsm ebyly domoluvené že počkáme...jak jsme ted byli na pohotovosti s tím Davidem..tak ten doktor, že hned řezat...že v tomhle stavu neviděl ještě hydrokélu, aby se vstřebala a tahle nová doktorka, se k tomu zatím nějak nevyjádřila jen, že pan doktor co tam byl je hodně radikální a že nás pošle na tu dětskou chirurgii a tam si to rozhodnou 🙂
já tomu zatím nechávám volný průběh..pokud je sebemenší šance, že se to vstřebá....tak tomu šanci dám 😉

simonac
23. zář 2008

kuzelko...nemáte tam někde blízko spar? zítra tam začínají akce na ohrádky 120x120 stojí něco přes tisícovku, spousta bodýček, přesnídavek a vůbec věcí pro naše mimi 😉

kuzelka
23. zář 2008

no vidíš do sparu jsem včera koukala a úplně jsem na to že mají akce pro děti zapoměla 😅

já právě řeším furt jestli ohrádku nebo radši 2 postýlky - manža bude dělat i noční a doma by se s náma nevyspal 😝 😝 tak se budu muset vždycky s dětma na dopoledne až do těch 2h odpo."odstěhovat" k rodičům a řeším jestli ohrádku nebo radši ty postýlky.... v čem to bude lepší.... jestli mi usnou oba i v jedné ohrádce 😝 😝 ... no prostě vůbec nevím 😠

marrha
23. zář 2008

Kuzelko ta velká ohrádka je u nás i v hypernově, ale je bez podlážky a z takového tenkého dřeva....můj manža říkal, ž eby do ní nešel 😀 , tak nevím..já se v tom nevyznám po technické stránce... 😉

ale je fakt, že já měla tu ihrádku takovou pevnější 😉

kuzelka
23. zář 2008

mar - naděje pohasly , jestli je tenčí jak říkáš tak to do ní taky nemůžem jít , děti by z ní udělaly kůlničku 😝 😝 😀

marrha
23. zář 2008

Zkus mrknout do toho Shopingu..mají ji tam vystavenou.... 😉

ale myslím, ž euž jen ta cena tomu odpovídá...stojí tma kolem 1200,-

marrha
23. zář 2008

Kuzelko a dětičky Ti usnou i v ohrádce??

tak to máš super..to u nás nehrozilo..jsou zvyklí jen na svoje postýlky..ani na letišti neusnou 😒

kuzelka
23. zář 2008

právě že nevím jestli mi v ní usnou?? 😝

kuzelka
23. zář 2008

mar a jakou jsi měla tu ohrádku ty??

daiquiri
23. zář 2008

Mar: me to taky zajima.Mas nejaky odkaz?
Jo a Pavlik mi blinka i po Nutritonu,jen to ma zahusteny a ma pak oblinkanej celej oblicej.Tak nevim jestli se na to mam vykaslat a doufat,ze max do tech 3 mesicu to prejde.

simonac
23. zář 2008

dai...mě malý - ten nejstarší blinkal šíleně snad půl roku a pak to prostě samo přešlo 😉

marrha
23. zář 2008

holky já měla tuhle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16542649&tab=2

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15916615&tab=0 a tuhle...tuhle td prodávám...měla jsem jí rvní doma a pak na zahradě...

simonac
23. zář 2008

tak, dožehleno a jedu s mojím na meníčko, papa a dobrou chut ostatním

kuzelka
23. zář 2008

mar a tu první už máš prodanou?

marrha
23. zář 2008

Kuzelko jj asi před měsícem jsme jí prodávala za 900,-

byla hned pryč...

marrha
23. zář 2008

velkou jsem tu nemohla mít kvůli místa.... 😒

kuzelka
23. zář 2008

to věřím že byla hned pryč za tu cenu!

kuzelka
23. zář 2008

achjo ☹ já vůbec nevím jak to vyřešit ☹

gapka.h
23. zář 2008

Dobré poledne holky,
Zuzi-dík za název těch prášků,zkusíme to....
V ton sparu-jsou opravdu teď dibré akce-hlavně na ty přesnídávky...
U nás se dnes jen hučí.... ☹ ☹ Pěkné vzteklinky!!
Jdu je zkusit uspat a pak vyrážím na pedikuru
zatím pa

daiquiri
23. zář 2008

My se vratili z prochazky,poprve sami😉Ale jsem uplne zpocena,musim deti vzit v taskach a dotahnout je z 12teho patra do kocarkarny.Mam to misto posilovny.
A prisla nam zprava z nemocnice,zelezo potrebuje jen Barca,coz me udivuje,bledsi je Pavlik.

gapka.h
23. zář 2008

Holky,dnes mi jen hučí a hučí....Snad zuby,ale nic tam nevidím ☹
Musím za nima,jsou protivní,třeba usnou dřív 😉
pa a dobrou

jaanja
23. zář 2008

Holky, chtěla bych se vás zeptat, zda některá máte v postýlkách kokosovo-pohankove matrace a monitor dechu, a jak to funguje? Kamarádka mě teď varovala, ze pod molitanovo-kokosovou matrací jim monitor nefungoval ☹ A pokud vám to bez problémů funguje, tak mi prosím napište, kde jste matrace kupovaly nebo co je to za značku. Psát můžete rovnou do IP nebo sem. Moc děkuju předem.

halkac
autor
24. zář 2008

Ahojky a dobré ránko!

To je zas před námi ušmouraný den☹ A já si dělala naděje, kolik toho olítám ve městě 😒 To nevadí, aspoň si zalezeme do pelíšků a budeme s dětmi blbnout, že jo? 😀

Tindro, tak co malý? Netrpělivě tu čekáme na zprávy!!!

Jaanjo, my máme kokosové matrace a monitory normálně fungují. I když - jak to asi tady zná každá z nás - monitor někdy houká; já osobně se domnívám, že je to chyba přístroje nebo velice mělké dýchání mimča. Každopádně matrace by podle mě na monitor neměla mít vůbec žádný vliv!

Dai - ty taháš děti v taškách až do 12. patra? Pěšky??? Jo a my taky bereme železo (kapky Aktiferrin). Bere je většina nedonošených dětí. Hladina železa se prý spraví se zavedením příkrmů (zejména zeleniny a masa). My teď byli na kontrolních odběrech, dnes budu volat pro výsledky, tak dám vědět. Jo a - já nejprve dávala kapičky poctivě třikrát denně. Ale měla jsem strašně moc zničených věcí (i když Cilit na to zabra - nicméně furt hlídat, kde je flíček od železa, mě už nebavilo). Tak jsem si to zavedla tak, že jsem jim kapky dávala jednou denně před koupáním naráz. Nedělalo jim to problémy se zažíváním, tak jsem to prubla. Snad to účinkovalo stejně🙂

Holky, stíháte některá normálně o sebe pečovat? Já už jsem zoufalá. Jsem ráda, když si stihnu jednou za tři ěmsíce dojít ke kadeřnici, ráno se rychle osprchovat, umýt si zuby a 2x týdně se natřu krémem. Tělové mléko, masku...jsem od porodnice neměla. Když jdu na prochajdu, rychle na ksicht namaluju obličej a navoním se a běžím... 😠

daiquiri
24. zář 2008

Jaanja: já teda nemám ani molitanovou matraci, ani monitor dechu, ale tady píšou jen o pružinových matracích, že by se neměly kupovat http://www.babyweb.cz/Clanky/a107-Monitory-dech...

Halkac: neblázni, pěšky ne 😀 Ale ono stačí dopravit je k výtahu a pak dlouhou chodbou ke kočárkárně. I tak jsem splavená. Nám napsali nějaký Maltorfer, ani nevím jestli jsou to kapičky. Musím k naší doktorce, aby nám napsala recept.

No já jsem ráda, že se ráda rychle osprchuju, učešu, vyčistim zuby a aspoň namaluju řasy, aby se mě manžel nelekl 🙂 Všechno stihnu max za deset minut 🙂

halkac
autor
24. zář 2008

Dai, mně se úplně zatmělo před očima, když jsem si přečetla "do 12.patra" 😀 😀 😀 Já tahám děti z prvního přízemí (máme dům) a je to čím dál horší. Vlastně je pořád nosím současně, jednoho odložím dole u švagra v pokoji a druhého zatím kurtuju do auta. Ale začíná to být čím dál problematičtější, jak se děti čím dál víc pohybují. Bojím se toho jednoho nechat samotného, zatímco druhého šteluju do autosedačky☹