Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

dvojmama
13. črc 2008

halkac - díky za pochvalu Vikoušů i jejich jmen 😉 😀
Jo jo, záhul to je párádní. V těhu jsem měla načteny snad všechny knížky o dvojčatech a myslela si jak mě nic nepřekvapí, a ono prdlajs. Všechno je jinak. Teď už je to lepší - opustily nás koliky a zvykli jsme si na režim, podle kterého se snažíme 'přežívat', takže už si ani tolik nestěžuju, bývalo hůř 😎 a hlavně zase bude hůř, až se začnou pohybovat 😎 Teď se začínají přetáčet a to je prča 😵

Sakra venku začlo pršet a já tam mám prádlo 😒 Jdu sbírat

marrha
13. črc 2008

Ahoj dvojmama 🙂

co Vikoušci...

jsme se vrátili z venku...chytla nás pořádná buřina....no přestáli jsme to...a já si zase musím žehlit vlasy 😀 😀
konečně je venku lepí vzduch..předtím se to nedalo...bylo na padnutí... 😝

dvojmama
13. črc 2008

ahojky marrho 🙂
Vikoušky má teď na starost taťka, tak mám trošku volněji 😉 U nás taky sprchlo, ale nebylo to nicmoc, pořád je dusno tak doufám že ještě něco přijde.
Co Davídek a Kristýnka? 😉

Zkoukla jsem všechny fotky dvojčátek a krááásnýýý 😵 Úplně jsem se rozplývala nad těma vašima broučkama 😵

egrzuz
13. črc 2008

daniellko a marrho, fakt se to dá, no nejezdím v pátek, to bych tam ty lidi s vozíkama asi pomlátila 🙂 , no koukají na mne dost divně . Poprvé jsem to projela jako s formulí, jak mi bylo divně, že táhnu 2náklady-. Manža nákupy nesnáší a je dlouho v práci, tak si to obstarám v klidu sama. 😉
Teď jsm eteda polichocená 😀 😀 😀 😀 taková chvála 😉

egrzuz
13. črc 2008

jo k té cloně, já mám od té maminky Petry, první odkaz,myslím, že byla nejlevnější a dobře sdí, už jí mám od pátku. Je na všechn ytipy kočárků, můžu jí pak přendat i na golfky.
A to od Teutonie stále 800kč a tahle vyšla na 285kč myslím 🙂

Ahojky dvojmamko, ještě jsem tě ani nepozdravila, jsem ráda, že jsi tady s náma. 😉

halkac
autor
13. črc 2008

Čauky a dobrý večer, doufám, že všechny dvojčátka už vzorně spí🙂 Na nás se právě přiřítila bouřka, tak jsem rychle navařila zásoby horké vody do termosek, kdyby náhodou v noci nešla elektrika...No a urychleně jsem se napojila na elektrickou odsávačku🙂 🙂 🙂 Jen ty blbé hromy mi furt dokola budí dětičky 😠

No nic, přeju klidnou a dlouhou noc!!!

marrha
13. črc 2008

Egrzuz 😀 manža taky chodí až večer..a když přichází moc pozdě,tak mu napíšu SMS seznam 😀
mně by tady ušlapali důchodci..jsou všude....a je jim jedno,jestli tam je mamina s kočárem nebo s něčím..když jsou slevy,jdou přes mrtvoly 😝 😀

Halkac..u nás je buřina pořád..pořád se to tu točí....mimča spí,ale Nikolka se bojí 😝

Dvojmama Krista i David....no jak bych to řekla..demoliční četa je proti nim nic 😀 😀 😀

issaga
13. črc 2008

tak u nas se konecne spi... 😝

halkac no transfuzni syndrom... u nas to bylo tak, ze ze zacatku jsme vubec nevedeli ze cekame dvojcata. byla jsem na utz u sve doktorky v 6+3 a 10+3 a pokazde bylo videt jen jedno mimi. pak jsem sla na ten integrovany screening ve 14. tydnu, tak tam nam rekli, ze jsou dve 😉 a podle doktora pry uz bylo pozde na to s jistotou rict, zda jsou jednovajecny nebo dvoj- ze se to nejlip pozna hned na zacatku ...do papiru mi napsal jedno, jenze potom, kdyz jsem u nej byla na dalsich kontrolach, tak uz psal ze jsou dvojvajecny. no a v 35. tydnu se moji doktorce neco nezdalo, tak me poslala na podrobnejsi utz do nemocnice, ale tam me vzali az za tyden (a to jeste jsem si to musela vydupat, jinak meli volno az za mesic!) - a tam nam doktor rekl, ze doporucuje okamzity porod, a ze budeme radi, kdyz "nam zachrani alespon jednu holcicku" (presne tak to rekl, to neprehanim) ... takze jsme padili do porodnice a tam se s nami ani moc nebavili a okamzite nam domlouvali prijem v motole, protoze rekli, ze pokud holky porod vubec prezijou, tak budou okamzite potrebovat operaci srdce, a tam jsou na detskou kardiologii naprosto nejlepsi... holky cestu do prahy i porod zvladly (tedy cisare, klasicky porod by neprezily)... nebylo ani za pet minut dvanact jak se rika, ale da se rict ve dvanact... nastesti to dopadlo lip nez byly prognozy a operaci se sice nevyhne alespon jedna, ale i tak je to kdyz vezmu ze nemusely vubec zit vlastne pohoda...

halkac tak az sem pojedete, tak se stav 😉 zadny jiny dvojcatka zatim osobne nezname

egrzuz diky 🙂 ja se taky nad vsema fotkama dvojcatek rozplyvam, je to krasa. jinak tvoji odvahu vyjet na nakup s dvojcatkama obdivuju! na to bych ja teda odvahu nemela - zasadne s manzelem nebo sama a nejlip poslat s listeckem manzela 😀

marrha
13. črc 2008

Isso si pamatuju už z čekáme dvojčátka co jste si vytrpěly 😔 ☹

nedokážu si představit tohle zažít.....toho strachu...

no a jak tak vidím tak jsem tak trochu rarita tady donosit dětičky do TP a ještě mít vyvolávaný porod...a to jsem nadávala na konci,že už nemůžu....a dneska jsme ráda,že jsem se tak dlouho trápila,jak to tak kolem sebe čtu 🙂

aarenka
13. črc 2008

Vítám všechny nové maminky dvojčátek .. teď k těm jménům.My máme Lucinku a Filípka, to že to bude páreček jsme věděli na 100 procent od 18 tt, byli jsme moc rádi, páreček jsme si přáli, měli jsme vybraná jména pro holky Lucie a Veronika a pro kluky Filip a Martin 🙂 To, že čekáme dvojčátka jsme věděli dokonce už od 6 tt

aarenka
13. črc 2008

Issaga, uf, nedokážu si vážně představit ten strach, co jsi musela zažívat a ještě budeš muset zažívat.. jsi statečná mamina 🙂

issaga
13. črc 2008

marrho to teda raritka jsi 😀 ja jsem mela tak pohodovy tehu, ze jsem si rikala, ze snad taky vydrzim az do terminu - ale pak se to tak nejak zvrtlo... no jesteze to dopadlo tak, ale bylo to drama

holky, chtela jsem se zeptat... no jeje, nez jsem zareagovala na marrhu, tak jsem zapomnela na co 😀 ja se picnu...

marrha
13. črc 2008

Issa...no ještě,že na to Tvoje doktorka přišla... 😉

ale i tak....uf....radši nemyslet....

😀 😀 😀 jsem Ti přestřihla nit 😀

daniellka
13. črc 2008

issaga - já to taky četla v čekáme dvojčata, jeto hrozný čím sis musela projít a co vás čeká. Ale dopadlo to dobře a určo to zvládnete..

marrha- tak tak, já taky ťukám na dřevo. Sice jsem muselsa 6 týdnů ležet ve špitále, kvůli zkrác.čípku,ale nakonec mě 10 dnů před plánovaným císařem poslali domů, ať si párkrát vyjdu naše schody a rozrodím se. A rodit jsme měla ve středu a přišlo to na mě v neděli. 🙂 Porod naprostá pohoda, ráda na to vzpomínám. Jo a dostala jsem pokutu, že parkuju před vchodem na porodní sál 😀 😀 .

marrha
13. črc 2008

Danielko 😀
tak ta pokuta je dobrá vzpomínka 😀 😀

já měla taky super porod..sice jsem se dlouho eotvírala,ale pak to šlo ráz naráz a já měla od prvních bolestí za 3 hoďky odrozeno..ještě rychleji než NIky 😀 a to jsme z toho měla docela hrůzu jak to bude probíhat 😝

daniellka
13. črc 2008

jo jo, paní policajtka se na mě posměvačně koukala, co jakože to mám za výmluvu, pak jsem vytáhla porodní zprávu a spadla jí čelist a pustila mě domů bez placení 😀 😀

issaga
13. črc 2008

holky diky za ucast 🙂 ja uz na to radsi nemyslim, protoze kdyz si na to kdykoliv vzpomenu, tak je mi fakt nedobre, vsechno se ve mne sevre

daniellko tak to muselo byt pekny s tou tvoji pokutou 😀

marrho no co se da delat - ale ja si snad jeste vzpomenu 😉
ovsem ne dnes, musim jit zalehnout, pac jestli zas rano holky budou burcovat ve 4 nebo v 5, tak umru 😠

halkac
autor
14. črc 2008

Ahoj, hlásí se noční odstříkávací četa 😀
Teda Issago, tvůj příspěvek jsem četla jedním dechem! Týýý jo 🤐 Mně říkali na porodnici, že jednovaječné dvojky rodí často PLÁNOVANĚ už ve 34. týdnu!!!Takže čekat na termín by ti ve Zlíně určitě nedoporučili a myslím, že by i poměrně dříc zkoušeli zjistit, zda jsou jedno či dvojvaječné😒 Ono u těch jednovaječných dvojek může dojít často ke komplikacím (viz ten transfúzní syndrom).
Jéžiši kriste, a jak se to s tebou bavili? Jak jako že "pokud holky přežijou?" Proboha, ani si nechci představovat, jaký jsi měla nervy!!!
Hele a co to srdíčko holek?
No a to tě transportovali z Olomouce do Motola?
Až se budu chystat do Olomouce sama, určitě si dáme rande🙂

Daniellko: tož to jóóóóó! To je super vzpomínka - pokuta 😀 😀 😀 Jo a taky jsem si poležela v nemocnici - ale mne to teda nepomohlo 😉 Ale aspoň jsem poprvé jela houkající záchrankou, jen já blbá nevěděla proč: až ve Zlíně mi došlo, že rodím 😀 😀 😀

Marrho: přenášet dvojčata je opravdu RARITKA!!!

Aarenko: vy jste všechno věděli nějak brzy 😉 To, že čekáte dvojčátka i jejich pohlaví🙂 I když asi to překvápko nebylo, když se u vás rodí samá dvojčata, co 😀 😀 😀 ? A ty jsi rodila ve kterém týdnu?

issaga
14. črc 2008

tak u nas se zase vstavalo v pul seste 😠 jakoby holky nevedely, ze jsem nocni mura a rano bych si rada pospala...

halkac no on to pan doktor rikal hezky, nerikal to nijak skarede a proste narovinu rekl, jak to videl... ono asi bylo lepsi to rict tak a pak to dopadlo lip, nez kdyby nam pravdu nerekl nebo to rikal nejak zaobalene a pak by to dopadlo hur - to bysme asi nesli jeste daleko vic spatne. jinak do prahy jsme jeli vlastnim autem, v porodnici se nas zeptali, jestli se tam nejak sami dopravime, ze nam na druhy den domluvili prijem a bylo.
a srdicko - jedna ma malou dirku, to ma sanci se spravit samo. druha ma pulku srdicka nejak zvetsenou a diru velikou, takze tu ceka urcite operace.

aaaa... u nas se stal zazrak a holky jeste usnuly! jdu to taky na chvilku jeste zalomit 😀

daniellka
14. črc 2008

krásné ránečko! na to si taky nikdy nezvyknu, na ten ranní budíček. už se těším, až budou borci větší a ráno mi poběží pro noviny a rohlíky 😀

issa- a kdy to holčičku asi čeká, ta operace??

halkac
autor
14. črc 2008

Holky, přeji krásné, i když ušmourané ránko!

Tož naši ďáblící vstávali v 5,15, chápete to? Kde na to berou energii? Ano, sice pak ještě usnuli, ale na střídačku, aby se maminka nenudila...Daniellko, taky si na ranní vstávání NIKDY nezvyknu...a to jsem si myslela, že jsem spíš ranní ptáče než noční sova🙂 Jén nemám ráda, když mě někdo nutí vstávat...

issago, to bude zas nepříjemné ta operace berušky, ale ať už to má za sebou a máš ji v pořádku doma!

Zuzíku, co u vás? Jak proběhla noc?

egrzuz
14. črc 2008

Dobré ránko, taky se hlásím 😀 😀 😀

issago, taky jsem se teď uplně začetla a mám husí kůži ☹ Hlavně, že jste to holky všechny tak zvládly. Budeme držet pěstičky z Liberce .

jo jinak s tím lístečkem je to dobrý nápad, ale nevím, jestli by to u nás prošlo 😒 Jednou šel manža nakupovat a přinesl úplně něco jiného 😀 😀 😀

marrha
14. črc 2008

Ahojk holky....
Davídek tu řádí jako černá ruka a Krista ještě chrní.i NIkolka 😀 😀 ,ake há vyspinkaná jsem Davidos papkal až v 7.30 😵

Halkac doktorka mi říkala,že jsem výborný živý inkubátor 😀 😀

Daniellko 😀 pro rohlíčky,jo..to si ještě počkáš 😀 a kluci jsou mamánci..ještě v 15 letech možná poběžíš kloučkům pro 20 rohlíků k snídani 😀 😀 😀

marrha
14. črc 2008

ake há=ale já 😀 😀 😀

nevím z jakého kmene pocházím 😀 😀

marrha
14. črc 2008

áááá už je vzhůru i Ačko 😀 😀 😀

halkac
autor
14. črc 2008

Marrho: tož jak to s těmi dětmi děláš, že spí do půl osmé??? Pošlu k tobě dva skřítky na převýchovu 😀 Možná se přidají i liberečtí raubíři 😀

egrzuz
14. črc 2008

Liberečáky také posílám 😀 😀 😀

Už tady řádí oba 😉

Jo jo kluci mamánci, zlatá pravda 😀

issaga
14. črc 2008

tak u nas se spalo jeste vic jak hodku 😎

daniellko operace se obvykle dela az v predskolnim veku mi rikali. ale ted uz dve posledni kontroly na kardiologii mi rekli, ze pristi navstevu uz nas chteji objednavat do prahy, ze by to chtelo driv. no tak nevim. ale jestli muzu rict, tak bych byla rada, aby to mela za sebou, docela je obcas smutna, ze tu nemuze radit jako segra... takze uvidime po prazdninach na dalsi kontrole

egrzuz diky. no s tim nakupem to u nas jde dobre, dokonce uz manza hezky nakoupi i to, co na listecku nema, driv donesl opravdu jen to co napsano mel 🙂 takze ted to funguje skoro dokonale, jen na opravdu mega nakupy jezdime oba 😀

tak a my si jdem dat neco dobreho na svacinku 😵

egrzuz
14. črc 2008

Asi se budu opičit s lístečkem, no dneska mu to u dobré večeře naznačím a uvidíme 😀 😀 😀 To bude asi koukat. Minuel donesl místo mouky krupičku 🙂

marrha
14. črc 2008

Holky klidně je pošlete.... 😀
my zase řádíme přes den...takže uděláme výměnu..máte výhodu..můžete si ty moje rozdělit 😀 😀

u nás to je jak u Issy..lísteček nebo SMS a má nakoupené i to co jsme nechtlěa...manžovi už to jde 😀 😀 už má v oku co doma chybí..sem tam na něco zapomene,ale to se stává i mi 😅