Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
19. říj 2008

Holky,co děláte,že tu nikdo není ☹ ☹ ☹ ☹

u nás už se zachvíli usne a já jsem bez šťávy...mám zavázaný krk-necítím pořád pravou půlku...to bude začátek týdne ☹ ☹ ☹

Holky,myslíte,že je lepší pro děti sirup nebo čípky???Kuba má pěkný průjem a já nevím,jestli ze sirupu nebo jsou to ty zoubky!!! 😉 😉

tak dobrou... 🙂

halkac
autor
19. říj 2008

Hojky, no asi jste všechny měly nádherný víkend, že se tu kromě Gapky nikdo nezjevil 😀

Gapi, já myslím, že ten průjem bude spíš ze zoubků, ze sirupu myslím že ne - ale pokud se to nezlepší, utíkejte k doktorovi, i průjem může znamenat nějakého koka (víme o tom své☹

Binčus tu máme taky dobrý, ale bohužel...ještě minimálně rok nebude naprosto čisťounko nikde. Normálně bych se bavila i občasným přerovnáním skříní nebo jejich vymytím...ale teď na to není čas☹ Snažím se zlikvidovat jen povrchový viditelný nepořádek a tím končím🙂🙂🙂

mirka19
19. říj 2008

Ahoj holky.
Omlouvám se, že vám sem lezu. Sice mám taky dvojčátka, ale už je jim 17 a kvůli tomu tady nejsem. Kamarádka čeká dvojčátka. Ještě se z toho nestihla vzpamatovat, ale to myslím většina z vás znáte (já teda určitě). Chtěli poradit s kočárkem. Teda spíš tatínek, mamča asi teď neřeší nic. Mám kočárky sice nastudované, protože jsme teď pracovali na miminku, ale kočárky pro jedno. Vím, jak by asi měl kočárek vypadat a jaké by měl mít funkce, protože vím, jaké je to tlačit kočárek se dvěma prckama. Ale praktické zkušenosti nemám žádné, protože před 17 lety byly kočárky fakt jiné a hlavně žádný výběr. Myslíte, že by jste mi poradili?

daiquiri
20. říj 2008

Ahoj Mirko a mas parecek?Preju moc stesti v pokusu o dalsi detatko🙂 Tak jde taky o to jestli chce kocar za sebou nebo vedle sebe.V diskusi cekame dvojcatka ve vetsine pripadu vitezil Herqules a Hartan.My mame Hartan,ma aretovana kolecka,jezdi se s nim super i po prazskych rozbitych chodnicich.Jedina nevyhoda,ma 20kg,ale to se obavam,ze vetsina dvoj kocarku je tezka,a taky je siroky a nevejde se do vytahu.Ma vlozne tasky ne dve korbicky,tak se mi deti lip nosi.Znama ma uzsi kocarek,bohuzel ted nevim znacku,ale jsou to dve korbicky a sama se ted boji,aby se ji tam deti v zimnich fusacich vesly.

daiquiri
20. říj 2008

Jinak Hartan je trojkombinace,ma i korbicku co se da otocit.

simonac
20. říj 2008

Dobré ránko holky,

tak dnešní noc, to byl opět děs, - vstávali jsme co hodina - jsem hotová!!!!! jsou to malí partizáni!!!! 😠

mirko -- já vybírala kočárek přes net - prošla jsem ho křížem, krážem a největší výběr se mi zdál na www.kocarky.cz, my z tama máme easy walker a jsem s ním 100%spokojená, ale ono záleží na mnoha faktorech - jako jestli chce za sebou, nebo vedle sebe, jestli do města nebo spíš pořádná nafukovací kola .....mrkni a uvidíš

jdu se hodit trochu do pucu, dát kafíčko a vyrážím na špacír

jo, večer máme zase maséra, to bude parádička, dojde i gabča 😉

všem přejeme krásný sluníčkový den 😀 😀 😀 😀

egrzuz
20. říj 2008

Holky dobré ránko, manža mi odjel do Bechyně -pochodovat, 28,10 je v Praze veliká přehlídka a tak trénují už měsíc, tak jsme do středy do večera samotný 😒

Mirko , já mám Teutonii a také jsme s ní spokojená , má to všechno , jak psala Dai o Hartanovi.
Koupila jsem ale Teutonii, protože je v Liberci vzorková prodejna a Hartana měli v Praze. Myslím, že jsou tak na stejné úrovni.

Gapko, u nás měla taky Kristýnka průjem od zoubků. Já dávám taky sirup a nemáme problémy. 😉 🙂

Kačko,skříně bych potřebovala probrat jako sůl 😀

daiquiri
20. říj 2008

Simi, to musíš být úplně hotová co? ☹ To teda my to máme parádní. Krmili jsme v půl deváté, pak se vzbudili ve tři a pak až v 6:45.

Jinak www.kocarky.cz, za ty se taky přimlouvám, nejen, že mají super ceny, ale ten jejich obchůdek v Kolíně je taky skvělej, vedou ho manželé, jsou strašně milý a ochotný a mají velký výběr kočárků pro dvjočata. Původně jsme ho chtěli koupit tam, nakonec jsme sehnali přes inzerát.

Zuzi, a pojedeš se do Prahy podívat?

To byl krásný víkend co? My byli v sobotu pro kočárek, už ho máme doma. ZA 250,-, je teda šílenej, ale na to přejíždění do kočárkárny úplně ideální 🙂 Dětičky vozila moje mamka s tátou. V neděli jsem zaprudila na manžela, že už dva měsíce slibuje přidělání žaluzií a dodělání regálů do skříně na dětský věci, už jsem měla hadříky všude po igelitkách. Sice jsme se trochu pohádali, ale najednou to šlo 😀 Pak šel manžel s dětma na procházku a já si mohla na hodinku lehnout 🙂

simonac
20. říj 2008

dai --- v sobotu se chstáme na velký výlet do Prahy k ségře, když si představím, co vše mám balit, tak je mi špatně už ted ☹

daiquiri
20. říj 2008

Simi, my takhle ještě nikde s dětma nebyli, ale tak nějak si to dovedu představit. Stačí mi když jdeme k doktorovi, což nás dneska čeká, a mám narvanou tašku.... ☹

mirka19
20. říj 2008

Ahoj holky.
Daiquiri, mimčo už asi nebude. Loni srpnu jsem potratila myslím v 6 týdnu, pak v prosinci jsem měla mimoděložní těhotenství a vzali mi jeden vejcovod a letos v srpnu to samé, tak že už nám zbývá jen umělé. A nějak se nám po tom co jsme zažili do toho už nechce. Taky se celkem bojím, aby bylo všechno v pořádku. Co chodím na koníka, už jsem si tu přečetla dost hrozný věci. Člověk je vážně rád za ty dvě zdravé děti. Jinak jo jo, máme páreček, Verča a Kuba. Je to taková nostalgie teď potkávat kočárky s dvojčatama. Čověk po letech fakt vzpomíná, jak to bylo krásný. Jedna maminka, když jsem děti čekala, mi řekla, že už by to nikdy nechtěla zažít, že mít dvojčata je hrozné. To já teda rozhodně říct nemůžu. Klidně bych si to zopákla. Spíše jsem se teď bála, že to jedno bude samo, že si nebude mít s kým hrát.
Jinak holky, já už jsem studovala ty kočárky cz. Totiž i pro to jedno se tam člověk dozvěděl hodně. Dala jsem jim dokonce i tu pozvánku na tu výstavu.I když oni se teda bojí, aby v té době nemusela mamča ležet, protože před otěhotněním vážila 40 kilo, tak neví,jak to bude snášet. I proto si myslím, že by potřebovala lehký kočárek, protože při 40 kilech a 160 centimetrech a při tom, že bydlí ve vesničce samý kopec a kostkovaná cesta, to budou potřebovat. Jedna známá, co měla dvojčata v dubnu, narodili se předčasně a byli malinké, už musela koupit kočár nový, protože ten co měla už neutlačila. Já teda vůbec netuším,jaký měla. Líbí se mi jich docela dost. Ale nejvíc se mi teda líbí ten Easy walker, protože na něj jdou nasadit dvě sedačky a člověk nemusí vozit korbičky. Oni jsou docela cestovatelé. A kromě toho, tatínek nesmí nic nosit, protože má špatnou páteř, hrozí mu operace a ta je vysoce riziková, protože by při ní mohl ochrnout. Tak jsem říkala, že pro ně bude fajn moci ty sedačky nacvaknout. I když je to hodně o penězích a ty oni moc nemají. Jestli kočárek za sebou, nebo vedle sebe, to vážně netuším. My jsme měli hluboký zvlášť a sporťák za sebou. Měl teda jednu výhodu, ale řekla bych, že dost nevýhod. Všude projel, ale jinak děti na sebe neviděli,nemohli spolu komunikovat, to zadní nevidělo před sebe, to přední v něm nemohlo spát. A taky jsem měla pocit, že se s ním třeba blbě jelo do zatáček, protože to přece jen byla velká páka. Myslím si, že v tomhle je lepší ten vedle sebe. Bydlí v rodinném domku, parkování tudíž není problém. Do paneláku nikam nechodí. Akorát teda mamina nemá řidičák, a do autobusu by to asi trošku problém byl. I když z vlastní zkušenosti vím, že vypravit se někam sama autobusem s dvojčaty a kočárem je vražedné, ať máš kočár jakýkoliv. Je teda pravda, že když už chodí, člověk si kočár složí a je to. Ale pak má nějakou tašku, kočár, a dvě děti a jen dvě ruce. Tak fakt nevím, jestli bude sama někam jezdit. A simonac, jak je to s nánožníkem na ten walker. Mají nějaký, nebo si kupovala universální? Jinak koukám, že se ti mimča narodili asi v květnu. Oni budou mít dubnový. Myslíš, že se tam vejdou i s fusakem. Nebo už půjdou do sporťáku? Dneska jsou ty sporťáky dělaný od půl roku a myslím, že pokud máš nánožník a fusak, je to bez problémů. No je škoda, že mamina nepoužívá počítač. Mohla by si tu s vámi pokecat. A nebo tu nakonec s vámi bude kecat taťka. pro toho jsou počítače koničkem, ale myslím, že pořád doufá, že kočárek nebude muset vybírat on.

marrha
20. říj 2008

Ahoj holky...

tak jsem včera dorazila ze sklípku z Mutěnic....bylo úplně supr 😵 😵 , myslím, že jsem toho moc nevypila 😀 , ale jetě dneska se cítím trošičku mimo 😀 , ale spíš ych potřebovala dohnat spánek..kecaly jsme až do ranních hodin 😀
domů jsem se těšila na dětičky...manžel to vládl na jedničku s hvězdičkou...
akorát mají bobíci rýmu...takže odsáváme....

dneska se nějak nemůžu zapojit do procesu 😀 , ale bude to dobrý.

daiquiri
20. říj 2008

Mirko,to je mi moc lito☹ Ale urcite to nevzdavejte!My mame taky deticky po IVF,vyslo hned na poprve a predtim se nam skoro 3 roky nedarilo.
Ja pred tehu mela 47kg na 164cm,teda mam 49kg a kocar utahnu.Je to dobra posilovna,ale je pravda,ze do kopcu je to zabiracka☹ Priklanim se ke kocaru vedle sebe,presne z tech duvodu co pises.Mam ted kocar za sebou jen na prevoz do kocarkarny,ale na normalne bych ho nechtela.I v klubu dvojcat ho moc nedoporucovali i z duvodu bezpecnosti.Na prechodu a kdyz se zahyba za roh,vzdycky jde prvni kocar☹
Ja tu potkala pani co ma dvojcata stara 25 let a vychvalovala si to.Jen si stezovala na tehdejsi pristup doktoru.Pry,ze ceka dve se dozvedela tyden pred porodem na rentgenu.A sestricka volala na doktora:Pane doktore,ono to ma dve hlavy!☹

daiquiri
20. říj 2008

Jo a kamarádka má zrovna ten Easy Walker. Ale když budou mít děti na léto, tak je to paráda, tam se jim vejdou v pohodě, když nebudou mít zimní fusaky! Pak stejně pořídí už golfky na zimu.

Markét, já chci taky!!!!!! 😅 Naposled jsem byla ve sklípku před dvěma lety ve Věstonicích a byla to paráda 😀 I když se říká, že Pražákům se lejou ty nejhorší zbytky, tak tohle byl kamaráda známej, tak jsme měli protekci 😀
A vidíš jak máš šikovnou drahou polovičku, to můžeš jezdit častěji 😉

Pádíme k doktorce, chci se taky dohodnout, kdy Barče píchneme ouška 😉

marrha
20. říj 2008

Mirko ahojky...

já měla první kočírek Spider swing..a byla jsem max. spokojená...

Daiq..dovolím si oponovat..kočárek za sebou není méně bezpečný než vedle sebe...vždyt vždycky vlezeš na přechod první s kočárkem i za roh...ne??? at máš mono kočár nebo dvojkočár...
já mám ted tandem Jané....a krom maličkostí nedám na něj dopustit...super se ovládá..lépe než kočárek vedle sebe..a je jen o 20 cm delší než kočárek pro jedno dítko...takže to zas taková hrůza není....
ale pro miminka bych ho nechtěla a to jen z toho důvodu, že jsem chtěla vidět na oba najednou.. 😉

marrha
20. říj 2008

Já byla poprvé takhle od dětí...takže větší problém jsme s tím měla já než oni 😀
ještě nikdy nebyli beze mě....

a ve sklípku byly holky ze všech koutů republiky i z Prahy..dokonce jedna z Holandska 😅 a nalévali nám všem stejné víno 😀

mirka19
20. říj 2008

No my měli dětičky spavé, tak že procházka většinou končila spánkem v kočárku, což byl pro dítě na první sedačce problém. nevím,jestli je to dneska řešený jinak, ale tenkrát to sice šlo sklopit, ale tomu zadnímu by si přicvaka nohy. Tak že jenom trošku a to bylo na prd. A v případě, že bych tam dávala dítě v půl roce, tak by bylo ležící.

daiquiri
20. říj 2008

Market,jen predavam jak jsem dostala.Asi to mysleli tak,ze je hodne dlouhy vis?Ale kazdy at si vybere co mu vyhovuje.Podle me je nejlepsi zajet do nejake prodejny a tam si to vyzkouset.Tak jsme to udelali my.A taky brat v uvahu v jakem terenu se budu pohybovat,jestli budu kocar skladat a prevazet atd...Jsem ted chytra,ale my treba nedomysleli,ze se nevejdeme do vytahu😉

marrha
20. říj 2008

Verun my se nedostanem žádným 😀 ,
a navíc můj názor je, že když si kočárek omrkneš, tak až v reálu potom zjistíš jeho výhody a nevýhody...
a je fakt, že žádný kočárek není ideál...každý má něco....to bych musela složit tři kočáry dokupy...a možná bych pak byla spokojená 😀
jak píšeš...musí si to každý rozhodnout sám..každá má od něho jiné požadavky...taky záleží kde se s kočárkem bude jezdit atd...
já hlavně chtěla mezi dětma přepážku....otáčecí kolečka apod...

na tom janéčku jsou sklopit obě sedačky skoro do lehu a zadnímu dítku to problémy nedělá....,jen musí ležet oba, když chce spát to první..
já ho používám až pro sedící děti, ale na dovolené se v něm vyspali oba v pohodě...

Mirko..já když jsme vybírala kočárek tak jsme koukala na straánky www.dvojcata.cz

ted je tam nějaká novinka..maminky si ho moc chválí, tak at tam kaamrádka jukne 😉

tindra
20. říj 2008

ahojky,Mirko hodně o kočárcích je na www.dvojcata,tam je special diskuse 😉 ale každému fakt vyhovuje něco jiného,všichni si třeba chválí Herqula a já ho plný knedlík,zrovna včera jsme jeli trošku terénem a kluci vytřepaní.....
Mutěnice jsou hned vedle Hodonína 😀 tos byla kousíček od nás 😎 😎 a sklípek slepá závist,ti mí závisláci mě nepustí ani do kina

kuzelka
20. říj 2008

ahoj

já mám starší kočárek Knorr, jak jsme vybírali tak jsme mysleli že to bude jen dočasný kočár ale už nám zůstal 😅 ted s ním odjezdím zimu a příští rok snad budou caparti chodkat po svých 😉
a jinak mám ještě golfky Cosatto

my jsme byli včera u znmých za baráčku - já bych se stěhovala z paneláku hned! A musím dětičky pochválit byly nezvykle hodný!!!

tindra
20. říj 2008

jé,já si to nepřeklikla,a opakuju se 🙂 podle názoru jedné zkušené duomamky(děti mají 5let)stejně nevydržíme u jednoho kočárku 😉

daiquiri
20. říj 2008

Market,s tim Easy Walkrem bych se do vytahu vesla,jenze by se mi tam nevesly deti se zimnima fusakama🙂
Tindra,to nam pani v klubu dvojcat rikala taky,ze nektery mamky musi pak menit, i vickrat, kocarek nez jsou spokojeny.

gapka.h
20. říj 2008

Ahojky,
tak u nás děs... 😝 😝 Noc šílená-hlavně Kubík,ale teď je na tom líp.Holky,on se mi osypal!!! 😉 K do ktorce zatím nejdu,uvidíme zítra...Ale pro změnu je ukňouraný Ondra.Jen a jen umaminky na rukách,Kuba má jíst a já nevím,co dčív ☹ ☹ Jsem K.O. ☹ ☹

Teď naštěstí spí.... 😉 A o sobě ani nemluvím-krk necítím ☹ ☹

mirka-my máme kočárek odTFK-Twinner Twist-jsem max. spokojená-má nafukovací kola,je lehký a má kotoučovoubrzdu 😉 Je dražší,ale dostává se na trh.Neměnila bych...Ale je to každého věc,co do toho chce vrazit...My to měli i se s porťákem, fusaky,pláštěnkami...atd. 🙂

Jdu na ně nakuknout..a navečer se těším na masáž 😀

simonac
20. říj 2008

ahojky holky, tady se to nějak rozjelo

já byla 3,5 hodky venku, jsem pěkně uchozená

easy walker máme , ale nánožník ještě nee, myslím, že v hlubgokém přečkáme i kousek zimy, já zatímm jen koním a prcci nejsou až zas tak moc velicí, když se narodili měli 3.650 každý a ted mají Martínek něco přes 6 a Kristýnka tak 5.400 a fakt si myslím, že tam vejdou i s fusakama, za nás ještě nebylo možno dát tam autosedačky to je až od ted v prodeji ☹

gabgčo --držte se myslím na Vás, večer pokecáme 😉

marrha
20. říj 2008

Verun tak to je super...já tu nevlezu s ničím...výtah máme 1x1 metr...a to se ty vnitřní dveře otevírají ještě dovnitř...takže i když jsme měla děti v sedačkách tak jednoho jsem měla na zemi a druhého v sedajdě v rukách...jinak by jsme se nevešli 😔 , fakt hrůza...

jé Tindro...jsem byla takový kousek od Tebe,jo?
já ve sklípku před tím nikdy nebyla....ale fakt super 😵

Gábi držím palečky at je u vás líp 😉

mirka19
20. říj 2008

Holky, koukejte, co jsem našla. Ten se mi moc líbí. Má kupu vad, ale je krásnej. A museli by mít ještě hluboký. No já jssem jim už poslala odkazy na kdejaké stránky, ale mamča má k počítači odpor. http://aaahracky.cz/kocarek-pro-sourozencedvojc...

egrzuz
20. říj 2008

Dai, dej fotku kočárku 😉 🙂
Do té Prahy se nepojedeme podívat, on tam jede s ostatníma vojákama autobusem a neměl by na nás čas ☹ , podíváme se na tatínka v telce 😉 🙂

Teď mi volal manža, že bydlí v Českých Budějovicích a naproti je " bordel" a, když ty dívčiny viděly tolik vojáků, tak rychle na balkón a svlékaly podprdy, holky to je děsný 😠 😝

Markét, já chtěla taky kočárek vedle sebe, abych na děti viděla, ale báječný je na kočárku za sebou, že jdou nacvaknout vajíčka, to mi chybělo.

Závist veliká sklípeku 😀 😀 😀

gapka.h
20. říj 2008

Zuzi-tak ten bordel,to je síla...hnusné holky,jde jim jen... 😉

U nás se spí... 😉 holky,tak už má teplotu i Ondra,Kuba je osypaný..já vůbec nevím z čeho,pokud se to zítra nezlepší,tak budu muset navštívit mudr. ☹ ☹

sebe nestačím vnímat...Tak teď jsem objednala nějaké dárečky-aspoň něco 🙂 🙂

dobrou-to zase bude 😝 😝

egrzuz
20. říj 2008

Gapko, není to ta 6.nemoc. Psala jsi ,ž eměl teplotu a teď se osypal , to u 6nemoci je.